TEXELSE 2 COURANT Candel start Djembé Texel jtslaagd Bruiloftscursus en echte vriendschap Film Agenda E - teso VRIJDAG 31 AUGUSTUS 2007 Nieuw seizoen Danslaboratorium Callanetics Twintig djembés heeft Sevenn Candel uit Afrika laten komen v Djembé Texel. Het Danslaboratorium van Ericka Voortman begint maandag aan een nieuw seizoen danslessen. Er wordt min of meer gewerkt volgens het lesrooster van voor de vakantie, met hier en daar wat kleine verschillen in aanvangstijd. De lessen worden gegeven in de studio in de Molenstraat. Het programma is uitgebreid met groepen voor volwassenen, kinde ren en een tweede damesgroep. Ook is samenwerking gezocht met Mariëlle Glorie van yogacentrum De Hoge Berg. Op 16 oktober wordt gezamenlijk een yoga-danswork- shop gegeven. Het nieuwe seizoen wordt zondag geopend in dorpshuis De Wiele waal in De Waal, waar dan de eer ste 'zoete inval' wordt gehouden. Beginners kunnen om 14.00 uur terecht voor een les in Afrikaans dansen, gevorderden een uur later. De live percussie wordt verzorgd door Severin Candet. Voorafgaand aan de danslessen, om 12.30 uur, laat Candel zien welke lessen hij dit seizoen gaat geven. Deelname aan de middag kost €10,-, toeschou wers betalen €2,-. De opbrengst van de middag gaat naar het PK fonds. Het Danslaboratorium is altijd op zoek naar jong talent dat het expe riment op het gebied van dans- theatergebied niet schuwt. Ericka Voortman is ook aanwezig op de cursusmarkt die zaterdag in de De Koninghal wordt gehouden. Meer informatie is te vinden op www.danslaboratorium.nl en via tel. 06-13614046. Kijken en luisteren naar wat ande ren doen en aanvoelen welk«i rit mes worden gespeeld. Dat zijn in een notendop enkele principes van het spelen op een djembé. Severin Candel uit Den Burg is een eigen bedrijf gestart om groe pen workshops op de traditionele Afrikaanse trommels te geven. Een paar djembés had hij al, maar sinds kort staat zijn huis er vol mee. Liefst twintig authentieke djem bés heeft Candel de afgelopen tijd via een importeur in Groningen uit Ivoorkust en Guinee, de bakermat van de Afrikaanse trommel, laten overkomen. Allemaal op traditionele wijze met de hand uit boomstam men gemaakt. Candel, die al een tijdje individueel muzieklessen geeft, kreeg van de zomer op de Sluftervallei een paar keer groepen die een workshop wilde. Dat leidde tot het plan de les sen professioneler aan te pakken, waarna hij Djembé Texel oprichtte. Met de extra djembés is Severin uitgerust om groepen tot dertig per sonen les te kunnen geven. Candel wil het trommelen op Afri kaanse wijze overbrengen. 'Ik heb het zelf geleerd door in Utrecht jarenlang danslessen te begeleiden bij het danscentrum van George Soro uit Ivoorkust. Daar kwamen Bedrijvig/ie/J Mannenkwintet zingt in De Waal bijna wekelijks professionele Afri kaanse djembéspelers. Bij hen leer de je spelen door goed te volgen wat ze deden en welk ritme ze speelden. Het is vooral goed kijken en luisteren wat de ander doet. In de Afrikaanse muziek is het gebrui kelijk om op verschillende tellen in te vallen waardoor de muziek zich opbouwt tot een compleet en swin gend geheel.' Lesgeven aan groepen uit het bedrijfsleven, is één van de acti viteiten waar Candel zich op wil richten. 'Djembé spelen is een mooie manier om mensen op een andere manier te leren samenwer ken. Doordat je met z'n allen aan het spelen bent. doorbreek je de vaste rollenpatronen en ben je alle maal gelijk. Collega's die je normaal niet of nauwelijks hoort kunnen dan opeens de sterren van de avond worden.' Djembé Texel verzorgt de workshops op locatie. Candel pre senteert zich morgen (zaterdag) op de vrije tijd- en cursussenmarkt in de Burgemeester De Koninghal in Den Burg. Zondag geeft hij met zijn vrouw Ericka Voortman van het Danslaboratorium een open les in de Wielewaal in De Waal. Méér info: www.djembe-texel.com Mannenkwintet La Notte verzorgt dinsdag een concert in de kerk van De Waal. Op het programma staan werken van Dowland, Dvo rak, Schubert en van de Come dian Harmonists. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden ter bestrij ding van de kosten. La Notte werd in 1989 opgericht als kwartet. In het begin putte het ensemble uit vroeg-Romantisch repertoire, zoals Schubert en Men delssohn. Aan dit repertoire, waarin de maan en de nacht frequent figu reren, onHleende het kwartet de naam. Gaandeweg richtte La Notte zich steeds meer op muziek uit de Renaissance. Zo werd in 1993 tij dens het Festival voor Oude Muziek in Utrecht een Fringe-concert ver zorgd met werken van Lassus. In 1996 werd het ensemble aangevuld met een coun-4er-tenor. In deze samenstelling concerteerde La Not te op het Oude Muziek Festival in Antwerpen en Festival in Hoorn. Ook trad het ensemble recentelijk met veel succes op bij het Festival voor Oude Muziek in Utrecht. Daar naast wordt veel opgetreden bij bijzondere gelegenheden. De laatste jaren is het repertoire uitgebreid. Van klassieke muziek uit de 16de eeuw tot muziek van de Comedian Harmonists uit het begin van de 20ste eeuw. De leden van La Notte zijn toegewijde zangers die, naast hun dagelijkse bezigheden, actief zijn in de kamerkoorwereld en hun sporen hebben verdiend in diverse ensembles. Ierse volkszanger in De Worsteltent Cursussen Udjat Klarma Combé begint komende week weer met de jaarcursussen dans voor kinderen, tieners en vol wassenen. Kinderen en volwasse nen krijgen les in Oosterend, woens dag van 18.00 tot 19.00 uur en van 19.30 tot 20.30 uur. Tieners dansen donderdag van 18.30 tot 19.30 in De Waal. Deelname kost €145,- per seizoen voor de jeugd, €160,- voor volwassenen. Vanaf 15 september wordt geduren de vijf zaterdagen een cyclus 'stern- werk en communicatie' gegeven, Zondagsschool In het jeugdhonk naast de doops gezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg wordt vanaf zondag weer zondagsschool gehouden. Kinderen van 4 tot en met 11 jaar zijn welkom van 10.00 tot 11.00 uur. Er wordt gezongen, getekend en geknutseld en er worden verhalen uit de bijbel verteld. op 28 september start een serie van tien danslessen voor kinderen vanaf 21/2 jaar. Meer informatie is te vinden op www.udjattexel.nl. Hier is ook het complete cursusover zicht voor de komende maanden te vinden Naast danslessen verzorgt Combé lessen stemwerk en beel dende kunst. Meer informatie is ook te verkrijgen via tel. 06-12765670. Texel op radio Het programma De ochtend op Radio Noord-Holland is maandag helemaal gewijd aan het eiland. In vraaggesprekken wordt aandacht besteed aan natuur, cultuur, wonen, werken en bronnen van bestaan. Presentator Arjan Burggraaf opereert vanuit een kraam op de Groene- plaats, waar op dat moment de Schapenfokdag wordt gehouden. Tegelijkertijd is op andere plaatsen, waaronder het Maritiem en Jut- tersmuseum in Oudeschild, rijdende reporter Bart Breukel actief. De uit zending duurt van 9.00 tot 12.00 uur en is te beluisteren via 93,9 FM. In De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen treedt zondag de Paul Martin op. Ook vorig jaar was deze Ierse volkszanger al op het eiland te beluisteren. Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. Martins optredens in Ierse pubs begonnen toen hij in Amerika woon de en behoorde tot een vaste kern van reizende musici. Zo reisde hij regelmatig van Virginia, waar hij woonde, naar Washington DC, New York, Chicago, Detroit, Atlanta en Montreal. Zijn gitaarspel raakte beïnvloed door bluegrass en akoes tische kunstenaars als Tony Rice, Norman Blake en Doc Watson, naar wie hij zo vaak mogelijk keek en luisterde. Ook nam hij regelmatig deel aan Ierse festivals, waar hij optrad met bekende bands als The Dubliners, Clancy Brothers, King ston Trio, Bagatelle en Paddy Reilly. In zijn Amerikaanse tijd nam hij drie albums op, waarvan één in Washington werd genomineerd als 'Iers album van het jaar'. Nadat Martin naar Nederland was gekomen, breidde hij zijn repertoire flink uit met hits uit de jaren '60, '70 en '80. Zijn nieuwe CD, opgenomen met vrienden Mark Giiligan en Onno Kuipers, is goed in de smaak geval len bij zijn groeiende aantal luis teraars. Tijdens een optreden van Paul Martin zijn niet alleen beroem de Ierse ballades en drankliederen te horen, maar ook veel hits van The Beatles, Eagles, Stones, Kinks, Elvis, Springsteen en Clapton. Ook ontbreken een flinke dosis country, bluegrass en cajun niet. Als het weer het toelaat, vindt het optreden buiten.plaats. Manda Bergsma begint dinsdag 11 september met een nieuwe serie callaneticslessen. De lessen worden gegeven in sporthal Ons Genoegen in Den Burg en duren van 19.30 tot 20.30 uur. Bergsma is fysiotherapeut en geeft al jaren les in callanetics en ballet. Na een lange warming up worden er oefe ningen gedaan op de maat van muziek, voor bijna alle spieren. Voor meer informatie en opgave: Man- da Bergsma, tel. 319708, e-mail voetreflexologie@hetnet.nl. Avond over HR-ketel In samenwerking met de gemeente houdt de stichting Duurzaam Texel donderdag een voorlichtingsavond over de micro-WKK, de nieuwe HRe- ketel. Arthur Knipping van de Magie Boiler Company vertelt over deze nieuwe generatie verwarmingsketel, die zowel warmte als elektriciteit levert. De avond is in eerste instan tie bedoeld voor installateurs, maar kan ook voor particulieren interes sant zijn. De bijeenkomst wordt gehouden in hotel Den Burg en begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Opgeven kan bij de stichting Duurzaam Texel, tel. 321160, e-mail info@duurzaamtexel.nl. Cursus stijldansen In samenwerking met dansschool Corma uit Den Helder begint de Muziek- en Dansschool vrijdag 7 september met een cursus stijl dansen De cursus bestaat uit vijf tien lessen van een uur, deelne mers worden ingedeeld naar niveau en leeftijd. Voor aanmeldingen en informatie: tel. 313493 of e-mail info@mdt-texel.nl. De lessen worden gegeven door Glenn en Linda, leerlingen van Red mond Valk en Alexandra Mattaman, die zaterdag Nederland zullen ver tegenwoordigen bij het Eurodance- festival in Engeland. Dit festival wordt op televisie uitgezonden door de TROS. Theaterlessen Muziekschool Als introductie op de theatercur- susssen houdt de Muziek- en Dansschool open lessen, bedoeld voor alle geïnteresseerde jonge ren. De lessen zijn vrij toeganke lijk, aanmelden is niet nodig. Kinderen uit de groepen 3, 4 en 5 van de basisschool zijn maandag vanaf 16.00 uur welkom voor de introductie van de cursus Jeugd theater I. De deelnemers aan deze cursus leren improviseren, hun fan tasie ontwikkelen, samenspelen en presenteren. Oudere kinderen, uit de groepen 6, 7 en 8, kunnen donderdag vanaf 16.00 uur terecht voor de introductie van Jeugdtheater II. In deze cursus wordt onder leiding van de docent een (spannend) verhaal bedacht en ingestudeerd. Komedie en romantiek gaan hand in hand in License to wed. die deze week in Cinema Texel draait. De kij ker volgt in deze film het verloofde stel Ben Murphy (een rol van John Krasinski) en Sadie Jones (Mandy Moore). Zij heeft altijd gedroomd van een traditionele bruiloft in de kerk die haar familie bezoekt. Pro bleem is echter dat deze kerk voor de komende twee jaar maar één plaats vrij heeft. De even charis matische als bijzondere pastoor Frank (Robin Williams) wil Ben en Sadies verbondenheid niet zegenen voordat ze zijn bruiloftscursus met succes hebben voltooid. Door bui tengewone lessen, vreemde huis werkopdrachten en vrome manipu latie moeten de verloofden erachter komen of ze klaar zijn om het altaar te betreden. Bratz - de film is gebaseerd op de gelijknamige poppen- en tele visieserie. Het verhaal gaat over vier onafscheidelijke vriendinnen, de Bratz, die alles samen doen en nooit ergens ruzie over hebben. Hun nieuwe middelbare school blijkt een compleet andere wereld dan ze gewend zijn. De meiden denken dat ze op moeten passen voor de strenge schooldirecteur, maar diens dochter Meredith is nog veel erger. Meredith is bang dat de Bratz popu lairder worden dan zij en drijft hen uit elkaar. Eén voor één worden de vriendinnen opgenomen in verschil lende groepen de nerds, de ska ters, de arro's en de studiebollen. Ze drijven steeds verder uit elkaar, totdat ze zich realiseren dat hun vriendschap in gevaar is. Ze beslui ten de school eens een lesje te leren over wat echte vriendschap is. In de serie De Volkskrant-specials draait dinsdag voor het laatst Off side, over de terugkerende gebeur tenissen rond Iraanse voetbalwed strijden. Omdat ze anders geen toegang krijgen tot het stadion, ver mommen meisjes zich als jongen. Hoewel ze soms betrapt worden, geven ze niet zomaar op. Enkele andere films zijn gepro longeerd. De komedie I now pro nounce you Chuck en Larry gaat over twee stoere brandweerman nen, die elkaar het ja-woord geven om een levensverzekering te kun nen opstrijken. De Simpsons (die draait in de Nederlands gesproken versie) is gebaseerd op de beroem de tekenfilm. Het verhaal begint wanneer Homer Simpson een grote fout maakt en de nucleaire centrale al het water van de stad Spring field vergiftigt. Gevolg is niet dat alleen dat alle bewoners op de vlucht slaan en Homer zijn baan kwijt raakt, maar ook dat hij een bloeddorstige gangster achter zich aan krijgt. Op gezette tijden draai en verder de spannende natuurfilm Zoop in Zuid-Amerika, het vijfde deel van Harry Potter (ondertiteld) en de nieuwe Disney-film Ratatouil le (Nederlands). Iedere maandag vertoont de bioscoop een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. In De Kiekendief op vakantiepark De Krim draaien vanavond (vrijdag) de avonturenfilms Fantastic Four en Pirates of the Caribbean. Woens dagmiddag is er Zoop in Zuid-Ame- rika te zien. Het volledige programma van bei de bioscopen staat in de agenda elders in deze krant en op de site www.texelsecourant.nl. Wagemaker Bij het opruimen van oude spullen kwam ik een interessante enve lop tegen. Hij bevatte nauwkeurige aantekeningen van een vakantie die mijn moeder (Ina Wagemaker) en ik in 1954 doorbrachten bij een ouder echtpaar in Middelburg. In mijn jeugdige overmoed - ik was toen 23 jaar - wilde ik eens glaasje draaien. Twee avonden hebben wij dat gedaan, de oude dame was wat sceptisch, mijn moeder wel geïnte resseerd. Zelf was ik benieuwd. De eerste avond kwam mijn grootmoe der - Geertje Wagemaker-Keijser 'aan de lijn'. Vraag: Vindt u het wel goed, dat wij dit doen? Antwoord: Ja, wij verheugen ons, als ge ons herinnert. V: Ziet u opa wel eens? A: Ja, maar niet meer als man en vrouw. V: Ziet u Aadje wel eens? (het over leden dochtertje van Bram Wage maker) A: Ja, een lief kind, maar het leeft in Kinderpostzegels Ook kinderen van Texelse basis scholen gaan vanaf woensdag 26 september langs de deur met kin derpostzegels. Het thema is dit jaar 'een veilig thuis'. De opbrengst van de actie is bestemd voor kinderen waar het thuis niet goed gaat, die geen ouders hebben of moeten werken voor het gezinsinkomen. Voor kin deren die opgroeien in armoede Martin Daalder uit Oosterend slaagde aan de Bristow Academy in Florida voor de opleiding tot heli kopterpiloot. Voor jongeren van 12 jaar en ouder (vanaf de brugklas) begint donder dag om 18.45 uur een introductie les Jongerentheater gegeven. Hierin wordt aan de hand van improvisatie toneel- en samenspel ontwikkeld. Woensdag kunnen jongeren vanaf 16.15 uur terecht voor een intro ductie op de musicallessen, waarin met spel, muziek en dans een swin gende musical wordt ingestudeerd. Voor meer informatie: Muziek- en Dansschool, tel. 313493. en geen onderwijs krijgen. Vorig jaar werd landelijk 8,4 miljoen euro opgehaald. Kinderpostzegels steunt ook tal van projecten in Noord-Holland. Infor matie hierover is te vinden op www. kinderpostzegels, nl een andere sfeer. We waren erg geroerd en de oude dame was geïnteresseerd, omdat mijn grootmoeder oude spelling schreef. De volgende avond deden we het nog een keer. En daar kwam mijn grootvader 'online', Adriaan Wage maker. V:Hoe vindt u het, dat we dit doen? A: Best. V: Hoe maakt u het? A: Leerde dat er geen dood is - bedrog - doch liefde. Hier sprak een mens die in zijn jeugd veel dood had meegemaakt, in zijn opleiding als arts en in zijn meer dan 25-jarige praktijk als huis arts op Texel veel overlijdens had getekend en het verdriet van het gemis had meegemaakt, nu van de andere kant. Dat wilde ik u niet onthouden, beste Tesselaars, als laatste bericht van Dokter Wagemaker: '(Ik) leerde dat er geen dood is, doch liefde.' Lies Fedder-Janssen, (kleindochter), Zeist. Een uitgebreide agenda staat ook in de gratis Vakantiekrant, die 's zomers iedere vrijdag verschijnt, en op de website www.texelsecourant. nl. Vrijdag 31 augustus: Het zomerseizoen in De Koog wordt vandaag en morgen afgesloten met het jaarlijks Tropical Festival, waaraan dit jaar door achttien swingorkesten wordt meegedaan. In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Fantastic Four (19.00 uur) en Pirates of the Caribbean (21.30 uur). In Cinema Texel draaien Bratz - de film (16.00 uur), de Nederlands gesproken versie van De Simpsons (16.15 uur), Harry Potter (18.45 uur), Ratatouille (19.00 uur), License tot wed (21.30 uur) en I now pronounce you Chuck and Larry (21.45 uur). Zaterdag 1 september: Vogelwerkgroep Texel houdt een gro te vogelteldag, waaraan iedereen kan meedoen, Tellen kan over het hele eiland of in de eigen achtertuin, de hele dag of een uurtje, zelfstandig of in groepsverband. Opgave bij Vin cent Stork, tel. 315140, 06-41434989, email stork.eelman@12move.nl. Op het strand bij paal 17 wordt een kitesurfweekend gehouden, met wed strijden en demonstraties. In samenwerking met de Stichting Vrienden van het Platteland en de PR- commissie van de landbouw houdt Weikoop in Den Burg de Dag van het Platteland. Medewerking wordt verleend door onder meer de touwsla- gerij. de Oude Trekker- en Motoren vereniging, ijsboerdenj Labora, Kotex, Maartenhuis, fruitbedrijf De Veen, eetcafé Hap Hum, slagerij Goënga, kaasboerderij Wezenspyk, Timmers Bakkerij en het Agrarisch en Wagen- Bij de IJsdijk in Oudeschild gaat om 13.00 uur het Nederlands kampioen schap tijdnjden voor vrije renners van start. Met diverse categorieën en de Texelse bedrijvenbokaal. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg begint om 14.00 uur de vrijetijds- en cursusmarkt Texel. Men kan daar kennis maken met het aan bod van cursussen en workshops op het eiland. De markt duurt tot 17.30 Op de kartingbaan bij Akenburg (nabij Den Burg) begint om 19.00 uur het outdoor-kampioenschap van Model Racing Texel. In De Koog wordt de tweede avond van het Tropical Festival gehouden Overdag zijn ook op straat optredens te bewonderen. In restaurant Bosch en Zee nabij De Koog begint om 20.00 uur een darts- toernooi. Deelname is gratis. In Cinema Texel draaien Ratatouille (13.30 en 19.00 uur). Zoop in Zuid- Amerika (14.00 uur), (Bratz - de film (16.00 uur), de Nederlands gesproken versie van De Simpsons (16.15 uur), Harry Potter (18.45 uur). License to wed (21.30 uur) en I now pronounce you Chuck and Larry (21.45 uur). Zondag 2 september: Op het strand bij paal 17 wordt een Hoogwater te Oudeschild Vr. 31 11.35 en Za. 1 00.15 en 12.04 u. Zo. 2 07.20 en 12.56 u. Ma. 3 00.07 en 13.14 u. Di. 4 00.37 en 13.50 u. Wo. 5 01.34 en 14.37 u. Do. 6 02.50 en 16.10 u. Vr. 7 04.20 en 18.00 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 9 septem ber op om 7.02 en gaat onder om 20.14 uur. Dinsdag 4 augustus laatste kwartier. kitesurfweekend gehouden, met ww- strijden en demonstraties. Jeu de Boulesclub Den Burg hom- een open (inloop)dag Sponsors andere belangstellenden zijn n 11.00 tot 15.00 uur welkom om een vrijblijvende manier met de sper kennis te maken. Het clubterrein l- bij zwembad Molenkoog. Het Danslaboratorium van Ericka Voortman opent het nieuwe seizoen met een 'zoete inval' in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Beginners kun nen om 14.00 uur terecht voor eer les in Afrikaans dansen, gevorderd» een uur later. De live percussie worn verzorgd door Severin Candel Voor afgaand aan het dansen, om 123; uur, laat Candel zien welke lessen t« dit seizoen gaat geven. Deelname a» de middag kost €10,-, toeschouwen betalen €2,-. De opbrengst van ft middag gaat naar het PK fonds. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg begint om 14.00 uur een optreden van Paul Martin met Ierse ballads. De toegang is gratis, bij goed weer vincr het optreden buiten plaats. Om geld in te zamelen voor de dub- kas houdt muziekvereniging DEK ut Den Hoorn een feestelijke veiling Deze wordt gehouden op het pletrrê bij Goënga. Onder leiding van veiling meester Martin Trap worden zowe goederen als diensten geveild. Aan vang 16.00 uur In Cinema Texel draaien de volgends films: Ratatouille (13.30 en 19.00 uuri. Zoop in Zuid-Amerika (14.00 uw Bratz - de film (16.00 uur), de Nede- lands gesproken versie van De Simp sons (16.15 uur), Harry Potter (18.45 uur). License to wed (21.30 uur) en now pronounce you Chuck and Ut, (21.45 uur). Maandag 3 september: Op de Groeneplaats in Den Burg begint rond 10.00 uur de Texelse schapenfokdag. In de schuren van Axel Lap aan ft Witteweg in Den Hoorn wordt vr 13.30 tot 16.00 uur een rommetma-t: gehouden. De opbrengst is bester: voor het onderhoud van het Hoomder kerkje. In zwembad Molenkoog in Den Burg wordt deze week de zwemvierdaaga gehouden. Opgave bij de kassa. Deel name kost €3,10. In De Wielewaal in De Waal word! vanaf 19.30 uur een bridgednvi gehouden. Deelname kost €2,50. Schaakclub En Passant begint te i* nieuwe seizoen met de jaarvergaft- ring. Deze wordt gehouden in hcfe Den Burg en begint om 20.00 w Belangstellenden zijn welkom. In Cinema Texel draaien Harry Potte (18.45 uur), Ratatouille (19.00 uur). License to wed (21.30 uur) en een sneak preview (21.45 uur). Dinsdag 4 september: Volleybalvereniging Tevoko hom vanaf 18.30 uur een mstuifavond p g sporthal Ons Genoegen in Den Bun Belangstellenden kunnen kennism; ken met de eilandcompetitie. In de kerk van De Waal begint orr 20.15 uur een concert van mannenk wintet La Notte. De toegang is gra tis, na afloop wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien License t: wed (20.00 uur) en Offside (2015 uur). Om de drukte de baas te kunnen zS TESO af en toe een extra boot in. D4 gebeurt vandaag (vrijdag), zaterdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Er" dan ieder half uur een afvaart, zowd vanuit Den Helder als vanaf Texel. E worden geen wachttijden verwacN Meer informatie over de veerdienst te verkrijgen via tel. 369600 of wets* www.teso.nl. Verwenmiddag voor mantelzorgers Het district Kop van Noord Holland van het Nederlandse Rode Kruis houdt maandag 17 september een verwenmiddag voor mantelzorgers. Er wordt een vaartocht van twee en een half uur gehouden met de salon boot De Koperen Hoorn. De afvaart is om 13.30 uur vanaf de Wester- brug in Nieuwe Niedorp. Mantelzor- Sterren kijken Bij volkssterrenwacht De Jager (bij Ecomare) kan op de donderdagen 6 en 13 september en 4 en 11 oktober met een telescoop naar sterren wor den gekeken. Deze maanden wordt aandacht besteed aan Jupiter, Ura nus en diverse sterrenhopen en nevels. Deelname kost €2,-, dona teurs hebben gratis toegang. De kijkavonden beginnen in september om 21.30 uur, in oktober om 20.00 uur en gaan alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur contact worden opgenomen met tel. 06-45552708. gers kunnen zich tot 4 septem» 'P aanmelden via tel. 06-40058937* tek via e-mail kopvannoordholland@i« cross.nl Na de aanmelding word* te de nodige gegevens toegezonden Mannenkoor Het Texelse Christelijk Mannend te heeft de repetities hervat. Elke dagavond wordt van 19.30 tot 213 uur gezongen in het muziekcentra te (voormalige doopsgezinde aan de Peperstraat in Oosterenc Belangstellenden zijn welkom. Hf mannenkoor bereidt zich dit seizo*1 voor op het maken van een CD. Yoga Yogapraktijk Matsyendra van que Dubois verhuist met ingang»* dit seizoen naar Hollewal 40 in Burg. Op 4 en 5 september wofl* van 19.00 tot 21.00 uur inschf vonden gehouden. Voor meerit matie, tel. 322009. r

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2