Texelaartje Makelaars samen en toch zelfstandig Oud-burgemeester Ton Schipper overleden Formeel, onbesproken [F ]V[emoriam en vooral betrokken TEXELSE J COURANT ~Qednjvigheid F amilieberichten Oeswa yL/eaxmc/er- jdurA ond?- VRIJDAG 31 AUGUSTUS 2007 je vlag gaat uit bij Jos Kager en Jolande Kloosterhuis, beiden bemiddelaars i. merend goed. Makelaars Jolande Kloosterhuis en Jos Kager zijn een samen werkingsverband aangegaan. Ze doen dat onder de naam Jos Kager Bemiddeling Onroerend Qoed. Kager vanuit zijn kantoor op Bernhardlaan 109, Klooster- Tjis vanuit de Kantoorstraat 2. aanbod presenteren ze op een gezamenlijke website. Jos Kager bemiddelt al ruim vijf tien jaar in onroerend goed. 'Als c zoals wij tussenpersoon zijn in assurantiën en hypotheken, dan •eemje bemiddeling in onroerend makkelijk mee. Maar het is •soit een hoofddoel geweest. Met ■ze bestaande personeelsbe lang hadden we ook niet de -apaciteit om veel meer in de makelaardij te gaan doen.' Dat leranderde toen hij in gesprek raakte met Jolande Kloosterhuis, Raad positief over toeristisch investeringsfonds Een meerderheid van de gemeen- 'eraad voelt wel voor een meerja- ng toeristisch investeringsfonds. Zo'n fonds moet een steun in de mg bieden voor ondernemers die iselbelovende plannen hebben, naar moeite hebben deze financi al rond te krijgen. 'Een goed ini- atief. Maar we hebben tijd nodig na te denken over de manier an invullen en de doelstellingen', «woordde Ben Zegeren (CDA) fc mening van de meesten van ijn collega's. ffoto Gerard Timmerman.1 Beeldbank Texel) Raadscommissie dinsdag verder won? de die tot voor kort samenwerkte met makelaarsorganisatie RE/MAX in Den Helder. Door de verhoudings gewijs hoge kosten zag zij het niet zitten op Texel een vestiging van deze franchiseorganisatie te star ten. Kloosterhuis: 'Samenwerking met Jos lag veel meer voor de hand. We brengen ieder onze eigen portefeuille in, samen tot dusver zo'n 21 woningen. Die prestente ren we op onze gezamenlijke web site (www.woningaanbodtexel.nl). We werken ieder vanuit ons eigen kantoor, maar de communicatie verloopt via het kantoor van Jos, dat elke dat van 9.00 tot 17.00 wordt bemand. Onze relaties mer ken niet waar de telefoon wordt opgenomen en kunnen zelf aan geven met wie ze bijvoorbeeld een woning willen bekijken.' De vraag is of er op Texel, waar in de make laardij de laatste jaren de nodige ontwikkelingen zijn geweest, nog plaats is voor zo'n kantoor. Kager: 'We draaien al een tijdje mee en hebben een aardige portefeuille. En ons kantoor heeft dankzij onze bemiddeling in assurantiën en hypotheken een flink klantenbe stand.' Kloosterhuis: 'Ons sterke punt is dat we voor de klant niet een strak omlijnd verhaal heb ben. Wij maken samen met onze opdrachtgever een plan. Want om het ene huis te verkopen moet je soms meer aan marketing doen dan bij het andere. In het ene geval moet je meer onderzoek doen naar de doelgroep dan bij het andere en moet je niet zitten wachten tot de telefoon gaat. Daar verkoop je doorgaans geen huizen mee.' Kager: "En voor een vrijblijvende waardebepaling (niet te verwarren met taxatie, red.) hoeven klanten niet te betalen.' Tweede ambulance De inzet van de tweede ambu lance op Texel is onderwerp van gesprek tijdens de vergadering van de raadscommissie Welzijn op woensdag 10 oktober. Jos Stierenhout, directeur van de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord die verantwoordelijk is voor het ambulancevervoer, komt dan naar Texel om een toelichting te geven op de 'overwegingen' van de Veiligheidsregio die hierbij een rol spelen. In een telefoongesprek met de redactie wilde Stierenhout hierop nog niet vooruitlopen. Donderdag sprak hij met bur gemeester Geldorp, die contact opnam naar aanleiding van een brief van de huisartsen. Daarin uit ten zij hun zorg over de in hun ogen verminderde inzetbaarheid van de tweede ambulance. Een bestuurder van onbespro ken gedrag die in woelige tij den het evenwicht op het eiland probeerde te bewaken. Een man van samenwerking, die contact hield met de 'gewone' Texelaar. Aldus een karakterschets van Ton Schipper, van 1986 tot 1993 bur gemeester op Texel. Woensdag 29 augustus overleed hij op 72- jarige leeftijd. Na het burgemeesterschap in de kleine gemeente Oosterhesselen maakte hij de overstap naar Texel, waar de tegenstellingen veel groter waren. Bij zijn komst stelde hij het overbruggen hiervan als een van zijn belangrijkste taken. Tegenstellingen in de raad ontaardden tijdens fcijn voorzitterschap nooit in conflicten. 'De Texelse raadsleden zijn opval lend gemakkelijk in de omvang. Tij dens de vergadering kunnen ze het elkaar behoorlijk zuur maken, maar meteen na afloop gaat het alweer een stuk vriendschappelijker toe.' Schipper voelde zich al vrij snel in zijn element bij de Texelaars, die hij als 'spontaan' omschreef. 'De mensen zijn hier vrij direct, je weet daardoor gauw wat ze willen.' Om de betrokkenheid van de burgerij te vergroten stimuleerde openbare bij eenkomsten, periodiek overleg met belangenorganisaties en vergade ringen met dorpscommissies. Zelf onthield Schipper zich het liefst van politiek, wethouders als Schil ling en Barendregt lieten daarvoor ook weinig ruimte over. 'Ik krijg evengoed alle ruimte om me met nuttige zaken bezig te houden.' Schipper maakte zich bijvoorbeeld sterk voor de leefbaarheid van het eiland en probeerde de verschil lende partijen (horeca en omwonen den) tot elkaar te brengen. Hoogte punten in Schippers periode waren de extra verdieping op het raadhuis, het bezoek van koningin Beatrix, succesvolle onderhandelingen met de Gaskop over de Texelse tarieven en de toezegging van Verkeer en Waterstaat voor zandsuppleties om de kustlijn in stand te houden. In zijn tijd gingen de ontwikkelingen op Texel snel. Van stimulering van het toerisme tot beheersing van de groei en verbetering van de kwaliteit. Landbouw en vissenj kwamen in een diep dal, dienstverlenende bedrijven gingen op in grotere verbanden, met economische en maatschap pelijke ontwrichtingen als gevolg. Schipper zag volgens ingewijden ontwikkelingen tijdig aankomen en vroeg er aandacht voor bij het rijk. Bezorgd was hij over het verdwijnen van veel aandelen van TESO naar de overkant en het feit dat twee van de vijf commissarissen niet op Texel woonden. Hij pleitte voor het instandhouden van de eigen cultuur. 'Dat betekent echter niet dat het eiland de ogen voor de buitenwereld moet sluiten.' Schipper was een groot voorstan der van het op Texel omstreden Gewest. 'Het is nu eenmaal niet mogelijk als gemeente alleen verder te gaan.' Over het spanningveld tussen de eigen leefgemeenschap en onze gasten: 'Hoe je er ook over denkt, voor beide partijen is het belangrijk een zekere privacy te bewaren.' Ongeveer een jaar nadat hij aan zijn tweede periode was begon nen, kwam zijn afscheid (hij had er 40 dienstjaren op zitten) voor velen verrassend. Hij noemde Texel toen een een complete en interessante gemeente, maar voor het besturen kwam meer kijken dan hij vooraf had ingeschat. 'De problematiek van Texel is veel gecompliceerder en zwaarder dan van een gemid delde gemeente met 13.000 inwo ners.' Bij zijn afscheid op 15 september 1993 memoreerde Commissaris van de Koningin Jos van Kemenade de ambassadeursrol die Schipper voor het eiland vervulde en zijn grote maatschappelijke betrokkenheid. 'Je moet hem niet onderschatten. gehad met Schipper en bleef nadien contact houden met hem en echt genote Lutske. 'Ton was een warm en integer persoon, wel wat for meel en afstandelijk. Het heeft lang geduurd voor hij mij Dirk noemde. Maar die afstand bewaarde hij om iedereen goed tot zijn recht te laten komen. De gemeenteraad vond hij heel belangrijk, hij heeft nooit een vergadering gemist. Hij leidde de vergaderingen goed. Ook al was hij het niet met een besluit eens, dan legde hij zich daar toch bij neer. Later heeft hij me eens toever trouwd wel voorzitter van de Knes set, het Israëlische parlement te willen zijn. Om orde in die chaos te scheppen.' Doorslaggevende factor voor de vertrouwenscommissie die destijds over zijn sollicitatie moest beslissen, was hoe Schipper het burgervaderschap wilde invullen. Terpstra: 'Open staan en toegan kelijk zijn voor burgers. Dat heeft hij altijd uitgestraald. Hij was blij dat mensen bij zijn afscheid juist daar zoveel aandacht aan schonken.' VERVOLG VAN PAGINA 1 kunstadviescommissie tot stand is gekomen, kon woens dag niet worden achterhaald. Dui delijk was wel dat de adviescom missie voor kunst en cultuur niet was geraadpleegd en dat zat met name Hercules niet lekker. De wet houder gaf aan bij eventuele kunst werken bij toekomstige nieuwpro- Hij is vriendelijk, maar gaat recht jecten bereid te zijn te luisteren naar op zijn doel af.' Bij die gelegenheid werd hij onderscheiden tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Dirk Terpstra heeft als raadslid en later wethouder veel te maken de commissie. Die kan overigens gevraagd en ongevraagd advies leveren. Niet alleen aan het college, maar ook aan de gemeenteraad. kt door bureau Noordtij uit Leeu- •arden geformuleerde voorstel werd asteravond uitvoerig besproken in raadscommissie Middelen. Voor vraag hoe het fonds moet Kden gevuld kreeg ruim aandacht. B voorstel om een belasting voor ^toeristen in te voeren en deze te innen door TESO werd na harde mek enkele weken geleden al van Eel geveegd. Dat was een streep :oor de rekening van het college, at had berekend dat deze nieuwe Casting €850.000,- zou kunnen «brengen. Voor de meeste partijen een verhoging van de reguliere teristenbelasting wél bespreekbaar, ere cent verhoging kan €40.000,- jaar opbrengen. 'Een toeristisch Wsteringsfonds betekent een langrijke impuls voor het toerisme, kt is het meest logisch zo'n fonds fa de toeristenbelasting te vullen, want ook de voordelen vloeien recht reeks naar de toerist toe', meende Anemiek van Atteveldt (PvdA), •eel minder animo was er voor een wntuele verhoging van de Onroe- "eidZaak Belasting, hoewel die nog «definitief van de baan is. Willem ''as (Texels Belang) stelde vast dat "afgesproken de belastingen niet iaer dan trendmatig te verhogen en ^seerde het college het voorstel J9 te nemen en eerst opnieuw te werken. Zelfstandig raadslid «ard Weijers toonde zich als enige 3tem» voorhand tegen. 'Een nieuwe tëasting of verhoging van bestaan- md&a K belastingen is voor mij hetzelfde, won? ^burger betaalt', betoogde hij. over het beheer zal nog vaker wden gesproken. Eén van de voor den is het fonds onder te brengen een ontwikkelingsmaatschappij, erse sprekers zeiden te vrezen ®t de gemeente daarmee een deel ton haar zelfbeschikking verliest, sentrif tethouder Kieft dankte de com- keh|*ssieleden voor haar steun, maar er wel op dat ook het beheer >m I? ^de gemeente geld kost. 'In dat zou er een formatieplaats bij CD. •"*- raadscommissie Middelen is er e vergadering van gisteravond „na niet in geslaagd de agenda af te werken. Na van de 27 onderwerpen werd «zitting wegens het late tijdstip geheven. Afgesproken is dinsdag tS vanaf 20.00 uur verder te ver- Weef je wat het is: Als je zo oud bent als ik dan komen ze bij jou om raad want jij bent vast wijs. Na een lang leven en een kort ziekbed is rustig ingeslapen Maria Catharina Hin-van Zuilen Tante Catrien sinds 1983 weduwe van Jan Hin "Eendenkooi". Haastrecht, 21-11-1911 t Texel, 28-8-2007 Familie Van Zuilen Familie Hin Den Burg Jan Reystraat 4 Tante Cathnen is opgebaard in "de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. U kunt daar afscheid nemen op vrijdagavond 31 augustus tussen 19.00 en 20.00 uur. De uitvaartmis wordt gehouden op zaterdag 1 september om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend vindt de begrafenis plaats op de R.K. Begraafplaats in Den Burg. Correspondentie-adres: Betty Eelman-Witte, Vroonlant 5,1791 WK Den Burg. Tante Catrien een sterke vrouw een echte boerin U blijft in onze herinnering. Kees en Maria Lucas Antonina Enige kennisgeving Strooi mijn as voor alle winden, dat wat mijn lichaam was de weg kan vinden naar alles wat het eens beminde naar wolk en zee en zich daarmee kan verbinden Een bijzonder mens is heengegaan Walter van Asselt Catharina Douwes Henk-Jan van Asselt Erwin en Leintje van Asselt Job, Teun Zaterdag 1 september is er van 14.00 tot 17.00 uur gelegenheid om afscheid van Walter te ne men in „de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal in familiekring plaatsvinden. Correspondentie-adres: C. Douwes, Gerritslanderdijkje 47-43 1791 NA Den Burg, tel: 0222-321647 De liefde kun je voelen Te plotseling brak de dood in ons leven in. Na een rijk. gezegend leven nemen wij met veel verdriet afscheid van mijn lieve man en maatje, onze lieve pa en opa Antonie Schipper -Ton - Oud-burgemeester van de gemeenten Oosterhesselen en Texel <r Kampen, 4 april 1935 t Groningen, 29 augustus 2007 Roderesch: Lutske Schipper-Koopstra Berkel-Enschot: Margriet Schipper Frans van de Sande Anne en Lisette Lint Zuidhorn: Chris Schipper Hanneke Schipper-Verver Mark en Stefan Zr. Michielsenstraat 2 9305 TK Roderesch We nemen afscheid van Ton in een dienst waar in wij zijn leven willen gedenken in het licht van Gods liefde. Deze dienst zal worden gehouden op maandag 3 september 2007 om 14.30 uur in kerkelijk centrum "Op de Helte", Helterbult 20 te Roden. Voorafgaand aan de dienst, vanaf 13.30 uur, is er gelegenheid tot condoleren. Na de dienst zal de begrafenis in besloten kring plaatsvinden. Wanneer u thuis afscheid van Ton wilt nemen, wordt u verzocht even telefonisch contact op te nemen. Met droefenis hebben wij kennisgenomen van het overlijden van de heer A. Schipper burgemeester van Texel van 1986 tot 1993. Net als tijdens zijn ambtperiode bleef de heer Schipper ook na zijn actieve penode betrokken bij het wel en wee van de gemeente Texel Wij wensen zijn familie veel sterkte met het verwerken van dit verlies. De burgemeester, Namens de leden van de gemeenteraad, het college en de medewerkers van de gemeente Texel. Een mensje, zo klein en zacht, pas net geboren, maar vol liefde verwacht Dolblij zijn wij met onze zoon Hij is geboren op 24 augustus 2007 om 21.46 uur, weegt 5070 gram en is 55 cm lang. Peter Ahlers Natasja Bottema Schoorwal 27- 1791 HM Den Burg 06 17328945 Op vrijdag 7 september a.s. vieren wij het 50-jarig huwelijk van onze ouders, opa en oma Richard Tonnie Kleinveld Om 14.00 uur is er een mis uit dankbaarheid in de R.K. Kerk te Den Burg. Wij nodigen u van harte uit om hen te feliciteren tussen 16.00 en 17.30 uur in Hotel Den Burg, Emmalaan 2-4, Den Burg. Kinderen en kleinkinderen Hof van Geus 1, 1791 BL Den Burg Dankbaar en dolcjcL.Lckig zijn wij met de geboo>-te van onze prachtige zoon en mijn broertje Bfam T^aulus öijsbef+us Geboren op 30 augustus 2007 te Den Burg. Bart, Garolien jAnneloes Ruijssenaars - Hoedjes Middelton 3 1791 ~CC-Den Burg Tel. 0222-310832 Je bent een parel in Gods hand! Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje. Op 28 augustus 2007 is Joshua Pieter Jacobus Jeroen, Lisette en Serahja van Beek Thermislaan 109 1702 AV Heerhugowaard Tel. 072-5619464 Na bijna 3 weken Gemini, ben ik weer thuis. Ik wil iedereen bedanken die aan mij gedacht heeft, in welke vorm dan ook. Ook namens Leo, Nel Garritsen-Koorn Samen met mijn vrouw wil ik iedereen hartelijk bedanken voor de vele kaarten, gelukswensen en cadeau's die ik voor mijn 90ste verjaardag heb gekregen. Het was een fantastische dag. Gerrit en Elisabeth Eelman Bij ons vertrek naar Waddinxveen willen wij alle bekenden hartelijk groeten. Fam. W. Stark Peperstraat 53 Oosterend Dit jochie wordt dinsdag a.s. 50 jaar! "Het is hem hier met aan te zien, toch heeft deze knaap Abraham al gezien. Morgen zijn wij van de partij, voor de borrel met wat lekkernij." De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling. Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra •Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 I l Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl. 19% BTW ivaam Adres Postcode/plaats plaatsen in de krant van: Handtekening

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3