JF ESjXl© officiëleberichten administratief medewerker ^Beheer Lar -i in TEXELSE COURANT' Waalderstraat 22 te Den Burg BouwCenter Texe/er JCfiBELJpv Kabeltex voordeelburidel www.kabeltex.nl Uitvaartcentrum Texel medewerkster ote, l^Vo-te-r^btvLy) algemeen bouwzaken milieuzaken evementen nachtbus tropical VRIJDAG 31 AUGUSTUS 2007 Aanvragen provinciale co-financiering Waddenfonds Op 10 september 2007 gaat de eerste tender voor het Wadden fonds open. Het Waddenfonds van het Rijk heeft tot doel met extra investeringen de kwaliteit van de Waddenzee en het Waddengebied te verbeteren. Gedurende 20 jaar is er jaarlijks 33 miljoen euro subsidiegeld beschikbaar. Overheden, non-profitorganisaties en (particuliere) projectontwikke laars kunnen projecten indienen die zich richten op natuurherstel en -ontwikkeling, vermindering van de bedreigingen, duurzame economische ontwikkeling en kennisinfrastructuur. De provincie Noord-Holland vindt het belangrijk dat er veel goede projecten en programma's voor het Waddenfonds worden ingediend Daarom biedt de provincie u de mogelijkheid tot provinciale cofinan ciering en inhoudelijke onder steuning bij de aanvraag Cofinanciering Het Waddenfonds toetst projecten op de dekking van de kosten. Omdat het Waddenfonds slechts een gedeelte van de kosten sub sidieert kan cofinanciering nodig zijn. De provincie biedt de mogelijk heid een gedeelte van die cofinan ciering voor haar rekening te nemen De provincie toetst uw verzoek aan een aantal voorwaarden Wanneer uw project door de provincie mee- gefinancierd wordt, dan heeft u een provinciale bevestigingsbrief van uw aanvraag nodig bij het aanvragen van een bijdrage uit het Waddenfonds Inhoudelijke ondersteuning Mogelijk hebben (vooral kleinere) aanvragers ondersteuning nodig bij het omzetten van een kansrijk idee in een geslaagde aanvraag. De provincie denkt graag met u mee' U kunt in de brief waarin u verzoekt om cofinanciering aangeven of u gebruik wilt maken van inhoudelijke ondersteuning Het gaat hier met om hulp bij het invullen van de aanvraag Daarvoor kunt u terecht bij de helpdesk Waddenfonds in Leeuwarden (058) 233 90 27. Verzoeken om cofinanciering voor projecten die in 2007 worden ingediend bij het Waddenfonds, kunt u vanaf heden tot 1 oktober 2007 sturen naar Provincie Noord- Holland, mevrouw C Kolster [BEL/SB], Postbus 3007. 2001 DA Haarlem NB in deze tenderperiode staat het fonds alleen open voor aanvragers die geen onderneming zijn in Europees- rechtelijke zin. Voor meer informatie over het Waddenfonds en de provinciale cofinanciering en ondersteuning, kunt u terecht op www noord holland nl. onder Recreatie en Natuur/Natuurbeheer en bescherming/Waddenzee Verrassend ruim en goed onderhou den 4-kamer appartement (maison nette), gebouwd in 2001 en gelegen in het gezellige centrum van Den Burg, met alle gemakken binnen handbereik zoals supermarkt en par keergelegenheid. Indeling: entree in hal met meterkast en HR cv-combiketel (2001), woon kamer aan de voorzijde met zicht op de Waalderstraat, open keuken v.v. 4-pits gasfornuis, afzuigkap en koel kast, slaapkamer aan de achterzijde, badkamer (met dakkapel) uitgerust met zwevend toilet, wastafel, dou- chehoek en gelegenheid voor wassen en drogen. Op de verdieping zijn nog eens 2 slaapkamers gesitueerd. Het appartement beschikt over een eigen berging op de begane grond en is per direct te aanvaarden. Vraagprijs: 179.000 k.k. ytjiM wjf Dorpsstraat 179, De Koog Tel. 0222 310314 Fax. 0222 310779 info@tmvastgoed.nl www.tmvastgoed.nl De RAB Groep omvat bedrijven in verschillende delen van het land met activiteiten op het gebied van handel in bouwmaterialen en olieproducten, exploitatie van bouwmarkten en vervaardiging van dekbedden. De organisatie telt circa 750 mede werkers. De centrale administratie wordt uitgevoerd door RAB Beheer BV in Oudeschild. Onze afdeling Administratie verzorgt met ca. 25 mensen de centrale administratie van alle sectoren van de RAB Groep. Op dit moment hebben we op de sectoradministratie Retail plaats voor een nieuwe collega m/v voor 40 uur per week. De werkzaamheden bestaan uit het afhandelen van voorraadboekingen/mutaties, het registreren en coderen van inkomende facturen, uitvoeren van financiële controles en archivering van documenten en financiële stukken. Tevens bent u het aanspreekpunt voor onze bouwmarkten. Een interessante en afwisselende functie in een dynamische organisatie waarbij de beloning mede afhankelijk is van leeftijd, opleiding en ervaring. Functie vereisten Vereist is een MEAO-mveau met boekhoudkundige oplei dingen zoals PDB/MBA (MBA heeft voorkeur). Verder is belangrijk dat u een flexibele inzet toont, stressbestendig bent, accuraat kunt werken en affiniteit heeft met geautomatiseerde administratiesystemen en tekstverwerkings- software. voor meer informatie over de functie met de teamleider sectoradministratie Arnold Scheen (0222 3624 54) of stuur je schriftelijke sollicitatie met c.v. naar RAB Beheer BV afdeling PBO, t.a.v. Dennis Schouwstra, Postbus 7, 1790 AA Den Burg, of naar pz@rabgroep.nl. Voor kandidaten uit de kop van Noord-Holland is er een goede reisregeling. TV - RADIO - DIGITAAL - INTERNET - BELLEN Schakel nu oveT op de Een totaalpakket v.a. €33,- per maand tv/radio internet bellen digitaal Schilderend 102, Den Buig, tel. 362730 Alles op één vertrouwd adres met service aan de deur! Voor een uituaart naar uw wens Mark en Yolanda Pijper Bemhardlaan 147,1791 XD Den Burg Tel. 0222 310168 06 51283246 Fax 0222 310 000 info@uitvaartcentrumtexel.nl VERKOOP KLASSIEKE AUTO'S/MOTOREN/TRACTOREN Unieke verzameling van COR DROS Tevens SCHl l RVERKOOP van ONDERDELEN en vele andere roerende goederen Zaterdag 8 september 2007. 10.00 17.00 uur Zondag 9 sepcembcr 2007 12.00 - 16.00 uur SP1NBAAN 18, DEN BURG Voor meer informatie: wwoc.drostexel.nl r-- "11P Gevraagd: voor 18 uur per week: maandag woensdag zaterdagmiddag vanaf begin september. Inlichtingen/sollicitaties: H.v.d.Vis, tel.: 312358 Weverstraat 74 - Den Burg Aangevraagde bouwvergunningen Waalderstraat 120 in De Waal: gedeeltelijk vernieuwen van een stolpboerderij (ontvangen 24 augustus 2007); Krimweg 660 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vernieuwen/ vergroten terras (ontvangen 27 augustus 2007); Pontweg 146 in De Koog: geheel oprichten van een berging (ont vangen 27 augustus 2007). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebnjiksvergunmngen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Roggeslootweg 33 in De Cocksdorp:-geheel plaatsen van twee dakkapellen (verzonden 22 augustus 2007; Grensweg 342 Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een zomerwoning (verzonden 23 augustus 2007); Grensweg 388 in Den Burg: geheel oprichten van een receptie/kan toor (verzonden 23 augustus 2007); Ottersaat 7 in Ooste rend; geheel oprichten van een paardenboet (verzonden 23 augustus 2007); Californiéweg 36 in De Koog: geheel plaatsen van een dakopbouw (verzonden 23 augustus 2007); Schorrenweg 18 in Oosterend: geheel oprichten van een tuinbouwkas (verzonden 24 augustus 2007); Beatrixlaan 45 in Den Burg; gedeeltelijk veranderen van een gevel (verzonden 24 augustus 2007); Rozendijk 28 in Den Burg: gedeeltelijk vernieuwen van een schuur (ver zonden 24 augustus 2007); Stenenplaats 4/ Kogerstraat 2a in Den Burg: slopen van het hele gebouw (verzonden 27 augustus 2007); Achterom 27 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van atelier tot galerie met detailhandel (ver zonden 28 augustus 2007). Van rechtswege verleende bouwvergunningen Hogerstraat 10 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van een winkelpand (van rechts wege verleend 1 mei 2007). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschnft bij Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogeh/k een afschnft van het bestreden besluit waartegen het is gencht Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar. Sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen Bovengenoemde ver gunningen kunt u inzien bij de Pubheksbahe van het gemeentehuis Vrijstellingprocedure artikel 19 W.R.O. Burgemeester en wethouders willen, met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening meewerken aan de bouwplannen voor het: geheel vernieuwen van een woonhuis aan het Mieland 4 in Oudeschild; uitbreiden van een zomerhuis aan de Zanddijk 246 in De Cocksdorp; uitbreiden van een zomerhuis aan de Zanddijk 166 in De Cocksdorp; bouwen van een tweede dienstwoning aan de Bosrand- weg 197 in De Koog; gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis aan de Grens weg 220 in Den Burg; gedeeltelijk vergroten van een woning aan de Konings weg 14 in Oosterend. De bouwplannen zijn in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan De conceptbesluiten liggen vanaf 3 september2007gedu rende zes weken ter inzage bij de Publieksbalie van hel gemeentehuis Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een teder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken Goedgekeurde bestemmingwijziging artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door het College van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland het volgende besluit tot wijziging van de bestemming is goedgekeurd: Schorrenweg 14 te Oosterend; vergroten agrarisch A-blok. Dit besluit is genomen op 9 augustus 2007, nr. 2007-45814. Vanaf maandag 3 september 2007 liggen de stukken gedurende 6 weken ter visie bij de Publieksbalie op het gemeentehuis. Voor belanghebbenden is het mogelijk beroep in te stellen tegen de goedkeunngsbesluiten van Gedeputeerde Staten, bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019.2500 BA Den Haag. U kunt een folder aanvragen over de beroepsprocedure via het telefoonnummer van Postbus 51 (0800 - 8051)ofviadem temetsite www.postbus51.nl). Ook kunt u voor meer informatie de internetsite van de Raad van State bezoeken, www raadvanstate.nl. Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert wekelijks op dinsdag vanaf 11:30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op de gemeentelijke website en bij de Publieksbalie vanaf maandag. Als u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit melden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222) 36 21 85. Gemeente Texel Groeneplaats 1 Postbus 200 T (0222) 362 121 1790 AE Den Burg OPENINGSTIJDEN maandag t/m donderdag vrijdag' gemeentearchief: dagelijks "op vrijdag kunt u geen aangifte c en overlijden. F (0222) 362 287 E emailé-texel.nl 8.30 -12.30 uur 15.00-19.00 uur 10.30 -12.30 uur /oor geboorte, huwelijk www.texel.nl Kapvergunning Burgemeester en wethouders willen meewerken aan een kapvergunning ingevolge artikel 4.5.2. van de Kap- regeling in de Algemene Plaatselijke Verordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht: R.P. Heijman, Schoudieck 51, voor een den tegen de voorgevel van voornoemd pand wegens overlast; J.N. Koutstaal te Santpoort, voor twee sparren in de tuin rond het perceel Californiëweg 154 wegens afster ven/kaal worden; H.W.I. van Daalen, Wintergroen 31, voor drie waterwil gen en vier zwarte elzen aan de zijkant van voornoemd perceel wegens herinnchting. De aanvraag om kapvergunning ligt gedurende twee weken voor belanghebbenden ter inzage bij de Publieksbalie m het gemeentehuis. Binnen deze termijn kunnen belanghebbenden hun mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Postbus 200, 1790AE Den Burg. Nadere informatie telefoonnummer (0222) 36 21 20. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer een oprich tingsvergunning hebben verleend aan de Suiker Unie voor het opnchten en in werking hebben van een overslag van suikerbieten aan de Haven ong te Oudeschild (kadestrale ligging: Texel, D. 4682 ge deeltelijk). In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Het besluit is met gewijzigd ten opzichte van het ontwerp-besluit, welke reeds eerder ter inzage heeft gelegen Vanaf maandag 3 september tot en met 15 oktober 2007 dagelijks de vergunning en alle daaraan voorafgegane openbare stukken ter inzage. Deze stukken kunt u gedurende de openingstijden inzien bij de Publieksbalie. Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook op afspraak worden ingezien en toegelicht Uitsluitend - wie tijdig een zienswijze hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp-besluit; - wie zich met kunnen vinden in eventuele afwijkingen van de milieuvergunning ten opzichte van het ontwerp-besluit.- be langhebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen Met ingang van de dag na de datum van de terinzageleggmg, is binnen zes weken administratief beroep mogelijk bij de Raad van State, afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019. 2500 EA 's-Gravenhage Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de Voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist Nadere informatie verkrijgen bij de heer J Veltkamp telefoon (0222) 36 21 90. Tijdelijke verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders maken bekend dat vanwege de halve marathon op 30 september 2007 de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn; het afsluiten van het Molwerk voor alle verkeer van 13.20 tot 13.50 uur het afsluiten van de Mokweg voor alle verkeer van 13.25 tot 14.00 uur het afsluiten van de Naalrand voor alle verkeer van 13.30 tot 14.10 uur het afsluiten van de Stolpweg, tussen Naalrand en Diek, voor alle verkeer van 13.30 tot 14.15 uur het afsluiten van de Herenstraat voor alle verkeer van 13.30 tot 14.15 uur het afsluiten van de Klif voor alle verkeer van 13.30 tot 14.20 uur het afsluiten van de Hemmerkooi voor alle verkeer van 13.30 tot 14.30 uur het afsluiten van de Jan Ayeslag voor alle verkeer van 13.35 tot 14.25 uur het afsluiten van de Nattevlakweg voor alle verkeer van 13.35 tot 14.30 uur het afsluiten van de Randweg voor alle verkeer van 14.00 tot 15.15 uur het afsluiten van de Ploeglanderweg voor alle verkeer van 14.05 tot 15.30 uur het afsluiten van de Smitsweg voor alle verkeer van 14.10 tot 15.40 uur het afsluiten van de Pontweg, tussen Emmalaan en Gast huisstraat voor alle verkeer van 14.00 tot 15.15 uur het afsluiten van de Beatrixlaan tussen Keesomlaan en Hollewal voor alle verkeer van 14.00 tot 15.15 uur het afsluiten van de Keesomlaan tussen Beatrixlaan en Elemert voor alle verkeer van 14.00 tot 15.45 uur het afsluiten van de Groeneplaats voor alle verkeer van 14.00 tot 15.15 uur het afsluiten van parkeervakken van de Groeneplaats voor parkeren op van 11.00 tot 17.00 uur het instellen van eenrichtingsverkeer in de Kogerstraat. tussen Akenbuurt en Beatrixlaan. inrijdend vanaf de Akenbuurt voor alle verkeer van 14.00 tot 16.00 uur De verkeersmaatregelen worden genomen om de veilig heid van de verkeersdeelnemers, de deelnemers en de bezoekers van de halve marathon te bevorderen. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat vanwege bouwwerkzaamheden de volgende tijdelijke verkeers maatregelen nodig zijn; Voor het verbouwen van een perceel aan de Hogerstraat het afsluiten van een gedeelte van de weg aan de zijde van Hogerstraat no 8-14 van 3 september 2007 tot 21 december 2007; Voor het verbouwen van een perceel aan de Vogelenzang het afsluiten van een gedeelte van de weg nabij no 10 om te gebruiken als parkeerplaats voor bedrijfsauto's die nodig zijn voor de bouw, van 3 september 2007 tot 21 december 2007; De verkeersmaatregelen worden genomen om de veiligheid van de verkeersdeelnemers te bevorderen en de doorstroming van het ver keer te bevorderen. Meer informatie over de verkeersmaatregelen van lijdelijke aard is te verkrijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling Infra Bouw, telefoon 06-13225221 Werk aan de weg: 3 september - 9 september In Oudeschild is de Trompstraat, tussen Kerkesteeg en Mieland, maandag en dinsdag afgesloten voor doorgaand verkeer. In De Koog is de parkeerplaats op de hoek Dorpstraat Nikadel afgesloten voor alle verkeer Onderwijsbijdrage en Schoolkosten (WTOS); - u ontvangt geen basisbeurs; - studerende tot en met 17 jaar volgt voortgezet onden (voortgezet)speciaal onderwijs of middelbaar b onderwijs aan de vaste wal, en is als gevolg hiervj uitwonend; - studerende met een leeftijd van 18 tot 27 jaarvc:' voortgezet onderwijs (Iwoo, praktijkonderwijs, havo of vwo), voortgezet (speciaal) onderwijs, middelbaar be roepsonderwijs (bol) of vavo aan de vaste wal, en is als gevolg hiervan uitwonend; - de ouder(s)/verzorger(s) van de uitwonende studerende woont (wonen) op Texel. Vanaf 1 september 2007 liggen bij de receptie van ■- gemeentehuis aanvraagformulieren klaar voor een toefen voor uitwonende studerenden of te downloaden van dl gemeentelijke website www.texel.nl. Om aanspraaUH kunnen maken op een toelage van de verordening flM betrekking tot het studiejaar 2007/2008 dienen de ar- vragen voor 1 oktober 2007 via een standaard aanvra.: formulier, inclusief de vereiste bijlagen, bij de gemeerfê ingediend te worden. Rapport Woning Behoefte Onderzoek gereed In het voorjaar is door bureau Companen een onderzos'* gedaan naar de actuele Woning Behoefte op Texel D; uitkomsten zijn verwerkt in een rapport. Dat rapport is ni gereed. U vindt het op de website van de gemeente Te>e www.texel.nl, ook kunt u het rapport bij de Publieksb/x ophalen tegen een vergoeding van 5 euro. Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende vergunningen voor het houden varies evenement zijn aangevraagd: Ondernemersvereniging De Cocksdorp voor het houden van een Durper Kofferbakmarkt in de Kikkertstraat te Ce Cocksdorp op 14 oktober a.s.; Stichting Voorportaal voor het houden van een Herts markt met kinderkennis op de Groeneplaats te Den Be: op 20 en 21 oktober a.s. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie X 'S gemeentehuis Belanghebbenden kunnen binnen twee weken publicatie een schnftelijke zienswi/ze indienen bij de burgemeeiX Postbus 200, 1790 AE m Den Burg. Zowel vrijdag- als zaterdagnacht a.s. wordt de nacht bus ingezet om festivalgangers van het Tropical Streel Festival in De Koog weer veilig thuis te brengen. In de nacht van vrijdag op zaterdag en van zaterci: op zondag zal zowel de noord- als de zuidlijn rijden dat betekent; 3:00 uur: vertrek noordlijn naar De Cocksdorp (vans' bushalte Nikadel); 3:45 uur vertrek zuidlijn naar naar Den Burg en daarre door naar De Waal, Oosterend en Oudeschild (vanaf halte naast de 'Lidl', bij het gele bord). De kosten zijn 3,00 per persoon per rit, te betalen in de bus De nachtbus zal daarna ook in september op zate dagnacht blijven rijden. Toelage uitwonende studerenden studiejaar 2007/2008 Voor het studiejaar 2007/2008 kunnen uitwonende stu- derenden in aanmerking komen voor een aanvullende gemeentelijke toelage volgens de 'Verordening toelage uitwonende studerende gemeente Texel 2002' (in vervolg "de verordening"). De toelage is een aanvulling op een tegemoetkoming studiekosten van de Informatie Beheer Groep (IBG) en bedoeld als bijdrage in de kosten van het wonen op kamers van kinderen en jong volwassenen die voor het volgen van onderwijs aan de "overkant' wonen. Ouder(s)/verzorger(s), dan wel uitwonende studerenden kunnen hierop aanspraak maken voor maximaal 1.361,40 per studiejaar. De bijdrage is bedoeld ter compensatie van de extra kosten van de uitwonende studerende. De bij drage wordt verstrekt onder de volgende voorwaarden; - u ontvangt een tegemoetkoming ouders of een tege moetkoming scholieren voor het schooljaar 2007/2008 van de IBG uit hoofde van de Wet Tegemoetkoming

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6