Michiel Bakker op zoek naar gerechtigheid euwe directeur Fontein terug in basisonderwijs TEXELSE g COURANT 'Christelijke scholen staan ergens voor' Wat ik zeggen ff Kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening Radio Texel ju texelseÜcourant DAGELIJKS TEXELS NIEUWS w u7u;.texeIsecouraiit.nI Het zal je maar gebeuren. Je zoekt aanspraak en gezellig heid. Je trouwt een vrouw op de Filippijnen, maar na aan komst op Texel blijkt ze het alleen op je geld te hebben voorzien en op een verblijfsvergunning. Wanneer je na twee jaar vergeefs contact zoeken besluit tot een schei ding, beschuldigt ze je van verkrachting met geweld en je draait vijf maanden, onschuldig, de bak in. Een verhaal over onbegrijpelijk juridisch handelen. Het overkwam Michiel Bakker (59) uit Den Burg vorig jaar. VRIJDAG 31 AUGUSTUS 2007 jakker vertelt: 'In januari 2002 is mijn vrouw Krystina aan kanker overleden. Dat was verschrikkelijk, k bleef helemaal alleen achter en fcmuren kwamen op me af. Na een $e wilde ik graag weer een nieu- ■e relatie. Krystina had ook gezegd a ik met alleen hoefde te blijven, khad gehoord dat Filippijnse vrou- en aardig en lief waren en dacht: daarom niet. Tess, de vrouw van (én (nu niet meer bestaand, red.) temiddelingsbureau uit Den Helder zelf ook een Filippijnse, bracht me «a e-mail in contact met Liza. Ze os wel twintig jaar jonger dan ik vond ik eerst niet zo leuk, -aar zij schreef: 'Maak je geen zor- sn over het leeftijdsverschil. Mijn itfto is: wat doen leeftijden ertoe, .efde kent geen obstakels. Ik heb pfoto gezien en ben stapelverliefd tp je geworden.' We telefoneerden inschreven liefdesbrieven en Tess «taalde de gesprekken en de brie- isn Ik ben in maart 2004 met Tess jaar de Filippijnen gegaan. Liza kond in Manilla op het vliegveld op re te wachten. Het leek allemaal (el leuk, we hebben verschillende gemaakt en alles ging goed, -aar toch zei Tess dat ik Liza maar liet moest meenemen. Ze was niet sdijk, zei ze. Hoe ze dat wist weet Maar ik was eigenwijs en Sb een ticket voor Liza gekocht.' Ut het verdere verhaal van Bakker cmt naar voren dat de Filippijnse fecht een rijke Hollander aan de te hebben geslagen die haar bi verwennen en zou willen bijdra- in de kosten voor haar familie r de aankoop van een plantage op ÈFilippijnen. Bakker leefde echter hi een uitkering en had zijn hoop itigd op een vrouw die straks tor werk financieel kon bijdragen fin levensonderhoud en kosten. Hij teteerde zijn laatste spaarcenten reizen naar de Filippijnen, ■est ter kennismaking, een paar laanden daarna om Liza voor de «t te trouwen. 'Op haar verzoek', vertelt een geëmotioneerde Bakker. 'Het duurde allemaal wat lang om de verblijfspapieren te krijgen en ze zei dat dat allemaal sneller zou gaan als we getrouwd waren. Ik vond het wel goed en ben er als het ware gewoon ingestonken. Ik heb van alles voor haar betaald. Ook de bruiloft. En toen gaf ze me de reke ning van het plantageplan en eiste dat ik de architect zou betalen voor de tekenkosten en de makelaar voor de optie op het stuk grond. Ben je nou helemaal bedonderd, zei ik. Daar heb ik helemaal geen opdracht voor gegeven. Maar zij maakte een stennis, vreselijk en toen heb ik voor de lieve vrede maar betaald.' Geen geld? In december 2004 ging hij van zijn laatste geld voor de derde maal naar de Filippijnen om zijn bruid voor de kerk te trouwen. Ook deze kosten kwamen geheel voor zijn rekening. Liza wilde na haar aankomst op Texel in januari 2005 aanvankelijk niet geloven dat Michiel's laatste spaarcenten waren opgegaan aan de drie reizen en de rekeningen voor de plantage. Waren ze tegen elkaar niet duidelijk genoeg geweest? Dui delijk is dat in elk geval de taalbarri ère hierin een duchtig woordje mee heeft gesproken. De communicatie ging de eerste maanden uitsluitend met een woordenboek. Daarnaast heeft Michiel er vaker moeite mee alles helemaal goed te begrijpen. Liza bleef om geld vragen, wat de relatie niet ten goede kwam. Al in de tweede maand na haar aankomst in de echtelijke woning sliepen ze ieder in een eigen kamer. Van een relatie, zo die al ooit had bestaan, was geen sprake meer. Haar loon, dat zij als kamermeisje verdiende bij Hotel Greenside in De Koog, stuurde zij naar haar familie op de Filippijnen. Zij droeg niet bij in de huishoudelijke kosten. Voor Michiel bleven pesterijen en scheldpartijen, waarin fuck you haar stopwoord was. De situatie thuis werd onhoud baar en Michiel ging zwalken. Durf de amper nog naar zijn eigen huis. Er bleef hem niets anders over dan een scheiding aan te vragen. Liza wilde dat beslist niet, omdat dan haar verblijfsvergunning gevaar liep. 'Als jij dat doorzet, heb jij een groot probleem.' zei ze letterlijk tegen me, maar ik haalde mijn schouders op en dacht: wat kan ze me maken? Toen heeft ze met een vriendin, ook een Filippijnse, een smerig plan bedacht om mij te pakken' 'Ik zat op de avond van 15 januari vorig jaar op de bank televisie te kij ken. Ze kwam over me heen hangen en vroeg heel lief: 'Michiel, wil je mijn rug masseren?' Ik wou dat helemaal niet, er was net een mooi program mavoor dat ik wilde zien. Maar toen begon ze te drammen en ik dacht: snel dan maar, dan ben ik er vanaf. Naderhand begon ze te flikflooien en we vrijden wat. Op haar initiatief! Daarna vroeg ze: 'En wat ga je nu doen met de scheidingsaanvraag?' Toen ik zei dat ik het toch wel wilde doorzetten omdat de sfeer tussen ons niet goed was, ging ze meteen weg naar die vriendin. Ze kwam pas laat weer thuis en wilde toen weer met mij' in één bed slapen. De volgende ochtend vroeg ze weer of ik de scheiding wilde doorzetten en toen ik 'ja' zei barstte de bom. 'Daar krijg je spijt van, zei ze. 'Je had nog vijf jaar moeten wachten.' Ze ging drie dagen later met haar vriendin naar de huisarts en vertelde dat ik haar met geweld had verkracht. De dokter zei dat ze naar de politie moest gaan.' Zo stonden er op dinsdag 21 februari ineens twee agenten op de stoep, die een totaal niets ver moedende Bakker meenamen naar Den Helder voor verhoor. Pas daar werd hem verteld dat er aangifte van verkrachting was gedaan. Hij begreep er helemaal niets van. Er was niets gebeurd tegen haar wil en de beschuldiging haar met geweld naar boven te hebben gesleept sloeg nergens op. Door een aantal rugoperaties was hij daar fysiek niet eens toe in staat. (Zij bekende ove rigens later dit te hebben gelogen.) Bakker kreeg een voor zijn kunnen, vreselijk verhoor, waarin hij geen goed van kwaad en recht van krom wist te onderscheiden. Ze kon den hem alles wijsmaken. Hij werd gedwongen te tekenen, zonder enig benul te hebben van de gevolgen. Bakker werd overgebracht naar het Huis van Bewaring in Zwaag. 'Met handboeien om en in een soort vee wagen! Vreselijk was het. Ik werd in Zwaag ook behandeld als een stuk vuil.' Onbegrijpelijk Er zijn in het geval van Michiel Bakker op diverse fronten steken gevallen. De huisarts, die vanuit HvB Zwaag tot driemaal toe door Bakker per brief is benaderd om melding te doen van zijn fysieke toestand, die hem niet in staat stel de alle handelingen te plegen die de vrouw hem ten laste legde, gaf een voor hem belastende verkla ring af. Een vertrouwensman, die hij al meer dan vijfentwintig jaar als vriend beschouwde, eveneens. Zonder een spoor van bewijsvoe ring ter zake van de aanklacht. Bakker werd van meet af aan als schuldig beschouwd. Moest, ondanks verzoeken tot in vrijheid stelling van zijn advocaat, in hechte nis blijven totdat zijn zaak zou voor komen. Getuigen a decharge werden geweerd. Hoewel Liza op verschil lende zaken moest terugkomen en toegeven dat zij gelogen had, een valse handtekening zette om aanko pen voor Bakkers rekening te doen, bleef Bakker in de cel. Het was zijn woord tegen het hare. Tijdens zijn verblijf in de gevangenis werd zijn uitkering ingehouden, zodat hij vaste verplichtingen niet kon nakomen. Na 161 dagen werd hij wegens gebrek aan bewijs uit de inrichting ontsla gen. Op het Bewijs van Ontslag staat slechts één regel: Heden in vrij heid gesteld. Geen enkel woord van excuus. Er werd echter een hoger beroep tegen hem ingesteld Tien maanden van martelende onzeker heid, waarin hij niets mocht zeggen. Het leven op Texel is na zijn ontslag uit de gevangenis een hel gebleven. Hij heeft zijn telefoon moeten afslui ten vanwege de dreigtelefoontjes, krijgt misselijke briefjes, wordt nage roepen op straat en door diverse buurtbewoners met de nek aange keken. Hij lijdt aan slaapproblemen en heeft nachtmerries. Is doodsbang voor de politie in wiens rechtvaar digheid hij geen enkel vertrouwen meer heeft. Daarnaast probeert zijn, intussen gewezen, vrouw hem een gedeelte van het huis af te troggelen wat haar rechtens toekomt, omdat het paar naar zijn goed vertrouwen in gemeenschap van goederen was getrouwd. Zij bezat immers ook een huis op de Filippijnen en had meuw- bouwplannen waarvoor hij immers de architect had betaald. Zij spreekt dat nu tegen. Gerechtigheid Bakker zoekt gerechtigheid. Geluk kig heeft hij meerdere goede vrien den. die zich voor hem inzetten, maar ambtelijke molens malen zeer traag. Dick Graaf, voormalig direc teur van de Texelse Wolonderneming en Dirk Mantel van Gevangenenzorg Nederland, staan voor honderd pro cent in voor de betrouwbaarheid van Bakkers versie van wat is gebeurd. Ook Nico Drenth staat hem moreel en juridisch zo veel mogelijk ter zijde, omdat hij ernstig twijfelt aan de juist heid van de dingen die Bakker ten laste zijn gelegd. Mantel: 'Naast het onrecht van vrijheidsberoving is voor hem de mentale belasting nog veel ernstiger. In dit hele proces domi neerde de formaliteit en de burocra- tie, ten koste van iedere vorm van menselijk respect en gerechtigheid. De leugen werd geloofd.' Bovengenoemden spannen zich tot het uiterste in om recht en schade vergoeding te verkrijgen voor Bak ker, die naar hun mening het slacht offer is van een bijzonder doortrapte samenzwering. De, eveneens weer éénregelige, brief van de officier van justitie waarin zij meedeelt het door haar ingestelde hoger beroep ingetrokken te hebben is te mager om het Bakker toegebrachte leed te vergoeden. Tekst en foto Corrie Timmer Hel haar aanstelling bij De Fon- art Gea Koops terug in het asisonderwijs. Dat ze als direc- el minder aan lesgeven zal tornen dan als docente Neder- fds, vindt ze niet zo erg. 'Als waan voor HAVO en VWO zat in het voorgezet onderwijs ook het management. Ik heb mezelf wit zo'n onderwijzeres gevoeld.' lachend: 'Maar dat ze me hier juf &sa noemen, beschouw ik als een lals student had de in Heemskerk ide Koops geen hekel aan hoolbanken. Ze voltooide met een opleiding aan de PABO combineerde daarna een carrière invalkracht in het onderwijs met studie Nederlands aan de Uni- ■iteit van Amsterdam. Ze schreef doctoraalscripties (op het ter van taalbeheersing en jeugdli- rauur) en besloot ten slotte ook lesbevoegdheid voor het voort- t en hoger onderwijs te halen, b docent Nederlands was ze werk- w op scholengemeenschappen Wieringerwerf (Wiringherlant) en ikmaar (Dalton College). Toen haar anderhalf jaar geleden een baan W politie op Texel kreeg, vestigde ze zich samen met hem en hun drie kinderen op het eiland. Omdat ze het bij haar laatste werkgever prima naar haar zin had. reisde ze noq ruim een jaar op en neer naar Alkmaar. Toen zich echter een vacature voordeed op De Fontein in Den Burg hoefde ze Maar we maken ook duidelijk dat we zelf het christelijk geloof aanhan gen. ledereen is welkom bij ons. Dat geldt ook voor kinderen van ouders die niet gelovig zijn. Maar als ze het een probleem vinden dat wij onze identiteit laten zien, moeten ze voor werk uit onder meer het aansturen van de leerkrachten, beheer van het gebouw en een adequaat gebruik van de financiën. Maar vooral op onderwijskundig gebied liggen er veel uitdagingen. 'We zijn druk met het taalonderwijs. Leuk, want daar ligt niet lang na te denken en besloot ze te solliciteren, ook al omdat een baan als leraar Nederlands op OSG De Hogeberg er voorlopig niet in leek te zitten. 'Ik wil me graag inzetten voor het onderwijs op Texel. Dat heeft ook te maken met onze kinderen. Onze twee oudste zitten op De Akker in Oosterend. Een paar jaar geleden was er sprake van dat mijn man op Vlieland zou worden gestationeerd. Maar dat wilden we niet, omdat het onderwijs daar te beperkt is.' Koops is blij dat De Fontein van protestants- christelijke signatuur is. 'Het christe lijk onderwijs staat ergens voor. Dat zie je terug in de dagelijkse praktijk. De kinderen krijgen bijbelverhalen mee, leren christelijke liedjes, kerst wordt bewust gevierd. Het ligt er niet duimendik bovenop. En natuurlijk vertellen we ook over andere religies. een andere school kiezen. Voor onze eigen kinderen hebben we in Ooste rend bewust voor De Akker gekozen. Ik vind het leuk nauw samen te gaan werken met de locatiedirecteur daar, Nienke de Groot. Beide scholen val len onder de Stichting Kopwerk, een samenwerkingsverband van christe lijke scholen in de Kop van Noord- Holland.' De nieuwe directeur is de opvolger van Peter Poortman, die na het afscheid van Freek ten Klooster een jaar als interim de scepter zwaai de op De Fontein. Koops prijst het werk van haar voorganger, die zich nadrukkelijk heeft bezig gehouden met de toekomst van de school. De Fontein telt zo'n 250 leerlingen, waar van er tussen de vijftien en procent van buiten Den Burg komen, en der tig personeelsleden. Volgens Koops bestaat een belangrijk deel van haar mijn hart. Maar ook bij het reke nen zijn allerlei ontwikkelingen. Het is mooi dat we van ook van de exper tise buiten de school gebruik kun nen maken, zoals van de Onderwijs Begeleidings Dienst.' Zelf verwacht Koops niet vaak meer voor de klas te staan. 'Dat vind ik niet zo erg. Ik voel mezelf erg thuis in het management. Aan de andere kant werk ik in een team en als het zo uitkomt, wanneer bijvoorbeeld één van de leerkrachten een ADV-dag wil opnemen, vind ik het ook geen probleem mijn oude vak weer op te pakken. En mocht ik het écht gaan missen met kinderen om te gaan, dan zijn er genoeg alterna tieven. In Oosterend is een bloeiend jeugd- en jongerenwerk. Daar kan ik me ongetwijfeld volop vermaken.' Gea Koops De Fontein poseert samen met enkele kinderen bij de waterval, het kunstwerk Vliegveld 'Nieuw dieptepunt vliegveld', kop te de Texelse Courant afgelopen dinsdag. Het vliegveld, dat op en buiten Texel als prettig en zeer gast vrij wordt ervaren, is nu verworden tot een terrein waar op uitgebreide schaal met modder wordt gegooid. Degenen die dat via de media doen, met al hun gekwetste ego's, frustra ties en allerlei andere ongenoegen, relaiseren zich blijkbaar niet waar ze mee bezig zijn en verdienen een spreekwoordelijke draai om hun oren. Ze moeten hun ogen uit hun hoofd schamen. Zoiets doe je in een persoonlijk gesprek, via een bestuur, organi satie of vereniging, of wat dan ook. Dat heeft niets met achterkamer tjespolitiek te maken. Mocht je dan toch 'je gelijk' niet krijgen, moet je je daar bij neerleggen. En als een journalist iets 'ruikt'en vragen stelt, verwoord je dat niet op deze manier. Overigens geloof ik niet dat het de verdienste van voornoemde personen is dat het vliegveld goed bekend staat. Oppassen trouwens dat als je een gat graaft om er ande ren in te laten vallen, je er zelf niet in terecht komt. Ik maak mijn complimenten aan de heer De Bruijn en de heer Witte dat zij zich niet op dezelfde manier over de situatie uitlaten. En van de redactie van de Texelse Courant verwacht ik dat zij nieuws brengt en zich niet verlaagt tot het niveau van een roddelblad. P. Eelman, 'Nieuw Leven'. de school. 'ofo Joop RommetslBooldbank Texel) Uitkeringtrekkers onder 'historische' grens van honderd Gebak op de afdeling Sociale Zaken van de gemeente omdat het aantal uitkeringstrekkers deze week beneden de 'histori sche grens' van 100 is gekomen. In 2005 waren nog 160 Texelaars afhankelijk van een uitkering. Dat was overigens vóór het zomersei zoen, de periode dat er doorgaans wat minder mensen zonder baan zitten. In maart 2006 stond de tel ler op 125 en nu dus beneden de 100. Niet alleen de aantrekkende economie is daar debet aan. Texel is al eerder genoemd in het rijtje van tien kleine gemeenten die door een actieve opstelling de 'klanten- stroom' naar Sociale Zaken omlaag hebben weten te krijgen. Twee jaar geleden is gestart met het actief benaderen van bedrijven, onder meer om de mogelijkheden voor gesubsidieerde banen, stage en werkervaringsplekken onder de aandacht te brengen. Een en ander is niet zonder resultaat gebleven. Ook van mensen met een uitkering wordt een actieve opstelling ver wacht. 'Mensen kunnen ook zelf op de gemeente afstappen. Ook al ben je wat ouder of wegens omstandigheden wat moeilijker te plaatsen, zijn er wellicht toch moge lijkheden. Misschien niet direct een betaalde baan, maar wel een plek om werkervaring op te doen', vertelt gemeentevoorlichter Linda Dinkel- mans. Zondag 2 september 2007 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. ds. P.A. den Braanker, viering Heilig Avondmaal. Gereformeerde kerk Den Burg: 9 45 u dienst in gereformeerde kerk, ds. E. van Halsema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. ds. C.F. Klaassen De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend 10 00 u en 16.00 u. leesdienst. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 17.15 u. ds. H. van Veen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor. Woord- Communieviering parochianen JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.; Wachttorenstudie, 11.20 u. Het is makkelijker overtuigen van twijfel zekerheid Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086, 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, i 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955 Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216. De Cocksdorp. tel 311477. www dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg, tel. 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211; peter. molenaar@brijder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof, Ruijslaan 88. 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u De Buureton, Beatnxlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dins dag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton, Beatnxlaan 43. Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001, dag en nacht bereik baar. Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel. 0900-2345566 (€0,10/minuut). www. huiselijkgeweldkopvannoordholland nl. Bureau Jeugdzorg: voor hulp aan jongeren bij problemen en voor opvoe dingsondersteuning aan ouders. Voor aanmelding, informatie en advies: 0900 2223330, elke dag tussen 10.30 tot 12.30 uur. Kerken en minima: voor Texelaars in financiële nood. Spangerweg 10, 1793 EH De Waal, tel. 312983. Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texeisecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 4in E-mail mfo@lenr.nl stlcmmg ROTA. g«v«tiga isenl bi| de Kamer van Koophandel en Fabrieken Ie Amsterdam onder nummer a 1198699. Een exemplaar van de Rogelen voor het Advertentiewezen wordt op uw venroek Abonnementsprijzen 2007: Per half jaar 36,45 34,85 (automat*cn> Per jaar 71.10 68.95 (automata Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Wegdromen met een boek 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Maartens kerk Oosterend 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.45 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Musette (volksmuziek) 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg. hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 9