Modeshow dansgroep gaat terug in de tijd Kunst in Hoomder huizen, boeten en tuinen TEXELSE 2 COURANT Agencla DAGELIJKS TEXELS NIEUWS u/u; w.texelsccourant.nl teso Een ark bouwen om de wereld te redden Film VRIJDAG 7 SEPTEMBER 2007 Een modeshow, maar dan met kleding waarin Texelaars pakweg een eeuw geleden rondliepen en sliepen. De presentatie is in handen van de kledingafdeling van de Dansgroep Oude Dansen en wordt gehouden op donder dag 13 september in Cultuurhis torisch museum Texel, aanvang 14.30 uur. Een hemd, daaroverheen een borst rok, een lijffie (om de sokken op de houden), een onderrok, een trui en een rok. Het is nu bijna niet meer voor te stellen, maar nog niet eens zo lang geleden trokken Texelse vrouwen dat in de winter over elkaar aan. Met een kapje op het hoofd, want of ze nu ter kerke gingen of op visite, het hoofd was bedekt. Wie wel eens een optreden van de Dansgroep Oude Dansen bekijkt, heeft een aardig beeld van de Texel se klederdracht, die volgens kenner Ilse Dros van de kledingafdeling overigens niet veel afwijkt van die in bijvoorbeeld West-Friesland. Het idee om de in onbruik geraakte mode van destijds eens te showen, ontstond na een verzoek van De Gollards. Een groepje mannen en vrouwen van de dansgroep stak zich toen in het authentieke pak van destijds. Niet alleen het uitgaans- tenu, ook de onder- en nachtkle- Blue Voice in Worsteltent In De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen speelt zondag de jazzformatie Blue Voice uit Zwolle. Blue Voice is een graag gehoorde gast op podia in binnen- en buiten land. Anders dan de naam sugge reert, is Blue Voice een instrumenta le band. De dynamische swingende aard van de muziek en de verras sende mix van genres zijn boeiend voor een breed publiek. De formatie startte in 1976 als trio, maar opereert voor onbepaalde tijd als viermans formatie. In de muziek zijn elemen ten te vinden van bebop, latin en funk; up-tempostukken en ballads. Er worden vooral eigen composities loos de namen van de kledingstuk- het nodige rondzwerven. Van opa's gespeeld waarin improvisatie cen- ken, ze wisten ook door wie en en oma's. Bovenkleren, maar ook traal staat. waar het werd gedragen. Zo wist onderkleren. Wij zouden daar blij De band bestaat uit Jan Gerritsen iemand zich nog de klepbroek van haar moeder te herinneren, een type onderkleding waar de dochter zich destijds diep voor schaamde. Het is allemaal te zien op de modeshow in in elkaar steekt. Want het zit soms toegankelijk, het museum in De Waal, waar tien best ingewikkeld in elkaar. Als we tot twaalf modellen een klein toneel- een voorbeeld hebben, dan kunnen stukje opvoeren. Een boer die zich we het misschien namaken.' Ook 's morgens in zijn werkkleren steekt, voor spelden bestaat grote belang de boerin die het brood snijdt en stelling. 'Ook daar moeten er nog Den Burg begint woensdag 19sep- meer van dat soort tafereeltjes heel wat van zijn. Ook die hoeven tember een cursus aquarelleren. De waarbij allerlei soorten kledingstuk- mensen niet aan ons af te staan, cursus bestaat uit tien lessen van ken de revue passeren. Veel mut sen, want voor iedere gelegenheid na gebruik weer naar de eigenaar was er wel een andere. De kleding terug.' Mensen kunnen hun spul- is grotendeels in originele staat, in len meenemen naar de modeshow perspectief), architectuur, dieren, een enkel geval een gedetailleerd of contact opnemen met Marius mee zijn. Mensen die eraan gehecht (saxofoon), Eddy Lammerding (slag zijn hoeven het niet aan ons af te werk), André Smit (keyboard) en staan, maar het zou wel leuk zijn om Peter Uil (basgitaar). Het optreden het te tonen om eens te zien hoe het begint om 14.00 uur en is gratis Cursus aquarel Bij de Muziek- en Dansschool in We passen er goed op en alles gaat twee uur en wordt gegeven door Majo Homburg. Aan de orde komen stilleven, landschap (kleur en lijn- ef), architectuur, dieren. De cursus is bestemd voor zowel nagemaakte kopie. 'Want het valt Smit (voorheen van Zevenhuizen, beginners als gevorderden. Voor soms niet mee om aan originele nu woonachtig op De Zes 7, tel. kledingstukken te komen', vertelt Ilse Dros. 'Er moet op zolders nog informatie en aanmelding: Muziek- en Dansschool, tel. 313493 of www. mdt-texel.nl. Klaas de Jong uit De Cocksdorp en Inge Bömer uit Amsterdam beginnen dinsdag met een cursus ding werd getoond. Een feest van Argentijnse tango. De eerste les herkenning voor het publiek, dat wordt gegeven in Stayokay aan Tangocursus Marjolein Meijers in Klif 12 gemiddeld van zeer hoge leeftijd was. Niet alleen noemden ze feil- Marijke Peperkamp wint reproductie Marijke Peperkamp uit Alkmaar heeft de schilderwedstrijd gewon nen die Ecomare in februari uit schreef onder jongeren tot zestien jaar. Zij b wint een reproductie van een schilderij uit de oceaancollec tie van Rob van Assen. De eerste prijs in de categorie 8 tot en met 12 jaar gaat naar Izaak Knoope uit Den Helder. Ecomare schreef de wedstrijd uit in het kader van het Jaar van de Dolfijn. De deelnemers moesten een schilde rij maken van walvissen of dolfijnen. Bij het sluiten van de inzending, op 1 september, waren dertig schilderijen ingestuurd. Voor de schilderijen werd plaats ingeruimd tussen de schilde rijen Rob van Assen die sinds het voorjaar deel uitmaken van de vaste expositie. De jury bestond uit walvis- deskundige Kees Camphuijsen, direc teur Just van den Broek en expositie medewerkster Sytske Dijksen. Izaak Knoope won met een schilderij van een groep orca's. De tweede prijs in de categorie deelnemers tot en met 12 jaar ging naar de tienjarige Teun van der Wind uit Arnhem. Hij schil derde dolfijnen in een zomerse zee. Marijke Peperkamp (15) schilderde een uit het water springende buitrug. De prijswinnaars krijgen volgende week bericht. Peperkamp mag een reproductie van een schilderij uit de oceaancollectie van Rob van Assen kiezen. De andere winnaars krijgen een knuffel in de vorm van een wal- Volksmuziek in zomeravondconcert In de Zeemanskerk in Oudeschild wordt dinsdag een concert gege ven door Steve Laird en Wim Poe sen. De serie zomeravondcon certen bestaat voornamelijk uit klassieke muziek, maar dit keer wordt een uitstapje gemaakt naar de traditionele volksmuziek ver zorgd door twee enthousiaste Vlaamse muzikanten. Zij spelen orgel, doedelzak, dwarsfluit en low whistle. Het concert begint om 20.15 uur en is gratis toeganke lijk. Na afloop wordt een collecte gehouden. Steve Laird studeerde zang en orgel aan het Cleveland College in Redcar en de Guildhall School of Music in Londen. Hij zong als tenor in The Choir of Yorkminster en in de Carlisle Cathedral. Nadien werkte hij als orga nist en choirmaster in de kerk van Stockton. Vervolgens werkte hij bij diverse orgelbouwers in het Verenigd Koninknjk en belandde hij bij orgel bouwer Stevens in Duffel. Hij was tenor bij de Munt -Vlaamse Opera en gedurende zeven jaar verbonden aan de Opéra de Liege. Momenteel is hij koordirigent en assistent-organist in diverse kerken in en rond Luik. Wim Poesen kwam in 1978 in Ierland terecht en ging gepassioneerd aan de slag met Ierse folk. Vandaar was het een kleine stap naar de volksmuziek van de Lage Landen. Hij maakte deel uit van Slemp, Het Limburgs Dans- orkest, Poescafé, Eishtlinn, Papaver en Maalstroom en speelt momen teel bij Katskoo. Naast concerten en festivals in Europa, opnames voor ben gehouden, is op Radio Texel de Haffelderweg in Den Burg, de andere lessen in strandpaviljoen Paal 28 bij De Cocksdorp. Na het succes van de beginnerscur sus in het voorjaar en de dansavon den in de zomer gaat TexelTango door met cursussen voor beginners er gevorderden. Beide cursussen bestaan uit tien lessen, te geven op dinsdagavond. Beginners dansen vanaf 19.15 uur, de gevorderden aansluitend vanaf 20.30 uur. Op www.texeltango.nl zijn demonstra tievideo's te zien. Aanmelden kan als paar of als enkeling. Belangstel lenden zijn welkom eerst een proef les bij te wonen. Deelname kost €15,- per les of €100,- voor de hele cursus. Opgeven kan via tel. 315140 of info@texeltango.nl. Gifvrije cosmetica In samenwerking met Anita Muilwijk van Studio Soma houdt de stich ting Duurzaam Texel donderdag 13 september een avond over gifvrije cosmetica. In hotel Den Burg geeft Didier de Backer van Nu Skin een presentatie geven. De bijeenkomst, niet alleen bedoeld voor mensen die in de schoonheidsbranche werk zaam zijn, begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Opgeven kan tot 12 september bij stichting Duur zaam Texel: info@duurzaamtexel.nl, tel: 320723. Pietelepote weer begonnen Na enkele weken zomerstop te heb- Het verlangen om 'alleen, maar niet eenzaam' te zijn, staat cen traal in het programma Solex, dat Marjolein Meijers donderdag 13 september in theater Klif 12 speelt. Marjolein Meijers werd bekend als de vrouwelijke helft van het Rot terdamse duo De Berini's. Sinds kort treedt ze solo op.JWel met een paar muzikanten achter haar, maar daar komt de hele avond geen zin nig woord uit', staat spottend in het persbericht dat haar komst naar Klif 12 aankondigt. De muzikanten zijn dezelfde als waarmee Meijers vorig jaar op Broadway Den Hoorn speel de. Overigens speelde Meijers tot nog toe op alle edities van het huis- kamerfestival. In Solex roert ze 'heel veel verdrietige onderwerpen' aan, 'waar je dan weer vreselijk om kunt lachen'. 'Met liedjes die mooi zijn en vrolijk en grappig en leuk, maar soms ook een „beetje melancholiek.' Meer informatie staat op de website www.marjoleinmeijers.nl. Het optreden in Klif 12 begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €15,-. Marjolein Meijers. Een diner vooraf is mogelijk, reser veren in dat geval gewenst (tel. 319633). Vrijdag 7 september: In De Koog wordt vandaag, zater dag en zondag het evenement Texel Culinair gehouden. De proeverij duurt vandaag van 16.00 tot 23.00 uur. In het kader van de nationale Nacht vlindernacht kunnen geïnteresseerden van 21.30 tot 01.00 uur een kijkje nemen bij een van de drie vindplaat sen op het eiland. Onder leiding van Leo van der Vaart en Cees Maas wordt achter de Rovershut in de Den nen een lichtopstelling gemaakt om vlinders te vangen. Vooral op een droge, niet al te koude avond kunnen veel vlinders verwacht worden. In Cinema Texel draaien de volgende films: Evan Almighty (1615,21.30 uur), The Bourne ultimatum (21.45 uur), License to wed (18.45 uur), Harry Potter and the Order of the Phoenix (16.00 uur), Ratatouille (19.00 uur). Zaterdag 8 september: Bij de Maartenskerk in Oosterend start om 10.00 uur de Strender Vis- rookwedstrijd. Er wordt 's morgens poon gerookt en 's middags sliptong. Het evenement duurt tot 17.30 uur. Marian van den Beuken spreekt in buurthuis Bethel in Zuid-Eierland over hooggevoeligheid. De lezing begint om 14.00 uur, de toegang bedraagt €8,-. In De Koog wordt ook vandaag het evenement Texel Culinair gehouden. De proeverij duurt van 16.00 tot 23.00 Model Racing Texel houdt een club avond op de kartingbaan bij Aken- buurt (nabij Den Burg). Aanvang 19.00 In restaurant Bosch en Zee nabij De Koog begint om 20.00 uur een darts- toernooi. Deelname is gratis. In Cinema Texel draaien de volgende films: Evan Almighty (16.15, 21.30 uur), The Bourne ultimatum (21.45 uur). License to wed (18.45 uur), Bratz (14.00 uur), Harry Potter and the Order of the Phoenix (16.00 uur), Ratatouille (13.30, 19.00 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Zoop in Zuid-Amerika (15.00 uur), Pirates of the Carribean; at world's end (21.00 uur). Zondag 9 september: Op het terrein van Calluna aan de Schumakersweg nabij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur kofferbakmarkt gehouden. Een standplaats kost €7.-. Nationaal park Duinen van Texel ver zorgt van 9.00 tot 17.00 uur een fami lieprogramma, speciaal voor Texelse Hoogwater te Oudeschild gezinnen. De middag is bedoeld voor gezinnen met kinderen van 5 tot en met 12 jaar. Deelname is gratis. Aan melden bij EcoMare, tel. 317741. Deelnemers aan de Texel Halve Mara thon trainen samen. Verzameld worn om 10.15 uur op het parkeerterrein aan de Haffelderweg in Den Burg De Koog beleeft de slotdag van het evenement Texel Culinair. De proeven] duurt vandaag van 15.00 tot 19.30 Paal 17 vormt vanaf 10.30 uur het decor voor de tweede dag om het open Texels kampioenschap catama ranzeilen. Tussen 16.00 en 16.30 ur worden de prijzen uitgereikt. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg n de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van jazzformatie Blue Voice, I De toegang is gratis, bij goed weer vindt het optreden buiten plaats. In'Cinema Texel draaien de volgende films: Evan Almighty (16.15, 2130 uur), License to wed (18.45 uur), Bratz (14.00 uur). De Simpsons (16.00 uur), Harry Potter and the Order of the Phoenix (21.15 uur), Ratatouile (13.30.19.00 uur). Maandag 10 september: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor het onderhoud van het Hoomder kerkje. In De Wielewaal in De Waal word: vanaf 19.30 uur een bridgedrive gehouden. Deelname kost €2,50. De vereniging van Kleine Logies- verstrekkers (KLV) houdt een voor lichtingsavond over de samenwer kingsverbanden die de vereniging is aangegaan en de vernieuwingen van de website www.mooitexel.nl. De bij eenkomst wordt gehouden bij Stayo kay in Den Burg (aanvang 20.00 uur) en is alleen toegankelijk voor leden. In Cinema Texel draaien de volgen de films: Evan Almighty (21.30 uur). License to wed (18.45 uur), Ratatoui le (19.00 uur), sneak preview (21.45 uur). Dinsdag 11 september: Bewonersvereniging Texel houdt var 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg) Meer informatie staat op de website www.bewonersverenigingtexel.nl. In het Zeemanskerkje in Oudeschild begint om 20.15 uur een concert van Steven Laird (zang, orgel en doe delzak) en Wim Poesen (fluit, lo* whistle en doedelzak). De toegang s gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien de volgende films: Evan Almighty (20.00 uur), Our daily bread (20.15 uur). Vr. 7 04.20 en 18.00 u. Za. 8 06.05 en 19.25 u. Zo. 9 07.35 en 20.24 u. Ma. 10 08.35 en 21.24 u. Di. 11 09.30 en 22.15 u. Wo. 12 10.10 en 22.45 u. Do. 13 10.40 en 23.10 u. Vr. 14 10.55 en 23.10 u. Aan het strand het ongeveer een uur eerder hoogwater. De on komt zondag 9 septem- berop om 7.02 en gaat onder o m 20.14 uur. Dinsd ag 11 augustus nieuwe rr Om de drukte de baas te kunnen zet TESO af en toe een extra boot in Dat gebeurt vandaaag (vnjdag) er, maandag van 9.30 tot 16.00 uur er zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Ers dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website CD's en films is hij een veelgevraagd docent voor doedelzak en houten dwarsfluit. Poesen en Laird vormen sinds 2001 een vast duo en spelen regelmatig op verschillende lokaties en festivals. Hun repertoire bestaat uit traditionele volksmuziek en eigen composities met nu en dan een uitstapje naar de klassieke muziek. het programma Pietelepote weer begonnen. Elke zaterdag van 17.00 tot 18.00 uur verzorgen Gerie Maria en Talitha van den Berg nieuwtjes voor kinderen, het Pietelepotehoor- spel, het spel Wie het schaap her kent... en draaien zij verzoeknum mers voor kinderen. Radio Texel is te ontvangen via 106.1 FM (98.5 via de kabel) en via www.radiotexel.nl. Evan Almighty, die vanaf vandaag in Cinema Texel draait, is het ver volg op de succesvolle komedie Bruce Almighty. Steve Carell speelt wederom de rol van nieuwslezer Evan Baxter, die als nieuwbakken Congreslid van God (Morgan Free man) de opdracht krijgt een ark te bouwen. Net als Noach moet hij wordt door moordenaars van uit eenlopende groeperingen. In de serie De Volkskrant-filma vonden draait Our Daily Bread. De Oostenrijkse filmmaker Nikolaus de wereld redden van een grote Geyrhalter trok voor deze docu- overstroming. Baxters familie denkt aanvankelijk dat hij gek is gewor den, maar na verloop van tijd blijken er wel degelijk bijbelse motieven in het spel te zijn. Cinema Texel beleeft vandaag de voorpremière van The Bourne Ulti matum, het derde en laatste deel van de actie/thnller-reeks The Bour ne. Hoofdpersoon is Jason Bourne, een aan geheugenverlies lijdende spion, die toe is aan een volgende poging om meer te weten te komen over zijn eigen identiteit. Na een fatale schietpartij in Moskou reist hij de hele wereld af, van verscheidene steden in Europa, via Tanger naar New York, terwijl hij achtervolgd mentaire twee jaar door Europa om met zijn camera te registreren hoe onze dagelijkse hap wordt gepro duceerd. Het is een introductie in een bevreemdende, klinische, bijna De Simpsons (Nederlands). Iedere angstaanjagende efficiënt geauto matiseerde wereld van computerge stuurde sproei-installaties, eindeloze rijen bungelende varkenskarkassen in grondig schoongespoten koel huizen, in reusachtige baden rond dobberende appels en landbouw machines. Enkele andere films zijn geprolon geerd. Komedie en romantiek gaan hand in hand in License to wed, over een jong stel dat wil trouwen, maar door de priester eerst de nodi- Band tussen werk en locatie als eis Kunstwerken met een directe relatie tot de plek waar ze wor den tentoongesteld. Dat is het idee achter de manifestatie die zaterdag 15 en zondag 16 sep tember wordt gehouden in Den Hoorn en waarbij 21 kunstenaars op 20 locaties hun werk laten zien. De naam - Klifhanger - ver wijst niet alleen naar de hoogte waarop de oudste kern van het dorp is gebouwd, maar ook naar het Engelse begrip cliffhanger, een spannende gebeurtenis met een onzekere afloop. Het idee van Klifhanger ontstond tijdens een gezellige bijeenkomst samen doen en nooit ergens ruzie van deelnemers aan het project over hebben. Hun nieuwe middel- met kunst als flessenpost, ten bate bare school blijkt echter een com- van het naar Den Hoorn verhuisde pleet andere wereld dan ze gewend orgel uit de voormalige gerefor- zijn. meerde kerk van Oosterend. Inspi- Op gezette tijen draaiden verder het ratie werd opgedaan bij In Situ vijfde deel van Harry Potter (onder- en Cabanes, manifestaties in Den titeld), de nieuwe Disney-film Rata- Burg en strandhuisjes bij Paal 12, touille (Nederiands) en de tekenfilm georganiseerd door het collectief Wa(a)ntij. De oervorm ontstond ooit in Gent, waar kunstenaar Jan Hoet het befaamde Chambres d'Ami(e)s organiseerde. En uiteraard heeft ook het huiskamerfestival Broad way Den Hoorn de organisatie niet onberoerd gelaten. ge tests krijgt opgelegd. Bratz - de film is gebaseerd op de gelijkna mige poppen- en televisieserie. Het verhaal gaat over vier onafscheide lijke vriendinnen, de Bratz, die alles maandag vertoont de bioscoop een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. In De Kiekendief op vakantiepark De Krim draaien zaterdag Pirates of the Caribbean en Zoop in Zuid- Amerika. Laatstgenoemde film is er Met huiskamers, boeten en tuinen ook woensdagmiddag te zien. aan de Herenstraat, Klif, Diek, Hoge Het volledige programma van bei- en Lage Achterom en Mokweg is de bioscopen staat in de agenda sprake van een uiteenlopende hoe- elders in deze krant en op de site veelheid 'galeries'. 'De eigenaren www.texelsecourant.nl. zijn zelf met het aanbod gekomen. nadat we al een tijd geleden huis- aan-huis briefjes in de bus heb ben gedaan. Uiteindelijk mochten de kunstenaars hun voorkeur uit spreken. Er waren meer locaties beschikbaar dan er kunstenaars waren, dus we hebben nog een mogelijkheid door te groeien', ver telt Herman Bakker, die samen met Herman Hagenouw en Nettie van de Brake verantwoordelijk is voor de organisatie. Aan Klifhanger doen alleen kunste naars mee die zijn uitgenodigd. 'We hebben alle Texelaars van de pro fessionele lijst gevraagd, maar niet iedereen zag het zitten. Verder werkt - en in sommige gevallen woont - een belangrijk deel bij Rijkshemel- vaart Nieuw en Meer, een complex van ruim honderd ateliers, geves tigd in een oude munitieopslag aan de zuidkant van Amsterdam. Ook Rob Hagenouw, een broer van Her man, heeft daar een atelier. Omdat dit onze eerste keer is, was het praktisch om vooral mensen uit zijn omgeving te vragen.' Ondanks hun gezamenlijke werkplek hebben de kunstenaars er niet veel gemeen en wordt met uiteenlopende mate rialen gewerkt. Ook bij Klifhanger zal de diversiteit groot zijn. Van de Brake: 'De kunstvorm was vrij. Het mochten beelden zijn of schilde rijen, een videopresentatie, geluids fragmenten of iets anders. De eis was wel dat het kunstwerk een rela tie moet hebben met de plek waar het wordt geëxposeerd. De één zal daar strenger mee omgaan dan de ander. Maar trekt een kunstenaar zich er naar onze mening te weinig van aan, dan zal hij de volgende keer een goed verhaal moeten heb ben om wéér mee mogen doen.' Hoge investeringen zijn met de manifestatie niet gemoeid. De kun stenaars krijgen een tegemoetko ming in hun kosten, terwijl het voor de organisatoren helemaal 'lief dewerk oud papier' is. Financiële steun kwam er van de gemeente en TESO, terwijl een handvol (vooral plaatselijke) bedrijven een bijdrage in natura leveren. 'En als met zoveel Hoornders hun huis of tuin beschik- Kamerkoor geeft concert in kerk Een extra attractie tijdens Klif hanger vormt het kamerkoor Chavanon. Dit uit Den Haag afkomstige gezelschap bestaat uit twintig geschoolde zangers en zangeressen, die ooit samen naar de Auvergne in Frankrijk gingen om er concerten in de Romaanse kerkjes te geven. Met succes, want tegenwoor dig is Chavanon een veelge vraagd koor. Overdag zingt het koor zaterdag en zondag op wisselende locaties liederen over de liefde en de natuur. Zaterdagavond geeft het koor een concert in het Hoornder kerkje. Voor de pauze staat vooral religieuze muziek op het programma, erna worden lie deren uit diverse genres en landen ten gehore gebracht. Het optreden begint om 20.00 uur en is gratis te bezoeken. Na afloop wordt gecollecteerd voor een bijdrage in de kosten. baar hadden gesteld, hadden het helemaal niet gered, kers kunnen een steentje bijdragen door een catalogus aan te schaften Deze bevat informatie over de route en de kunstenaars en hun v Bovendien kunnen op twintig plaatsen foto's van het kunstwe* worden geplakt. 'De foto's worde' vrijdagmiddag gemaakt door Pietï Kamp. Daarna verricht Langeven en de Rooy een tour de force dw nog voor het begin van de mani festatie, de volgende ochtend, 20 keer 500 afdrukken te maken. Hd resultaat is een prachtig boekje md twintig kunstwerken voor maar tien euro', prijst Bakker aan. De catalo gus zal te koop zijn in het dorps huis, bij Cécile de Boer (in de oude timmerwerkplaats van haar vader Han Bakker) en bij galerie Klif ART De deelnemende kunstenaars z' Liesbeth Wij waard, Wieneke Boer Vera Broos, Gert-Jan Evelo, W Frohling, Vera Godijn, Rob Hage nouw, Arthur Kempenaar, Ine ke Kuiper, Antoinette Leroy, AM Pilon, Mariëtte Rensen, Patricia de Ruijter, Nicolle Schatborn, P|eter van Schelt, Marian Smit, PaW* Tanghe, Ericka Voortman, Riëtte Wanders, Jan-Jaap Wavenjn Ben Witte. De manifestatie word zaterdag om 10 30 uur geopend De Waldhoorn en duurt op be** dagen van 11.00 tot 17.00 uJ- Leerlingen van OSG De fungeren als suppoost en daarbij ook uitleg over het werk. In ruil krijgen ze studiepunt®1 voor het vak Culturele en Kunstzin nige Vorming.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2