Texelaartje EEN BETER MILIEU, BEGINT BIJ JEZELF w-ij £ro-u.v/e:ri TEXELSE j COURANT Nazomeren in ateliers De Koog TX65 nieuwe aanwinst voor vissersvloot internetcursus F amilieberichten ill «WWV w' kLUvJ VRIJDAG 7 SEPTEMBER 2007 W^it ik zeggen Woningbehoefte Is het voor de gemeente echt zo moeilijk aan te tonen hoeveel hui zen in de buitendorpen gebouwd moeten worden? Daar heb je toch geen duur onderzoeksbureau voor nodig? Als de mensen zelf meehel pen en zeggen waar de behoefte ligt, is het heel simpel. Ik stel het volgende voor. Elk dorp heeft een dorpssteunpunt. Als de mensen hun behoefte aan een woning voor nu of in de toe komst kenbaar maken met een brief en die afgeven bij het steunpunt, komt dat vanzelf op de plaats waar het hoort, bij mevrouw Merkelbach. In De Cocksdorp is er op het ogen blik behoefte aan seniorenwonin gen, er zijn er nu vier die aan de eisen van deze tijd voldoen. In De Poolster willen geen senioren meer wonen. Die huizen passen met meer bij wat mensen nodig hebben. Dat is denk ik in alle dorpen. Ik heb hier in het dorp eens wat rond gevraagd en als er vijf seniorenwoningen gebouwd zouden worden, zouden deze in ieder geval bezet zijn. Het is toch niet de bedoeling om iedereen in Den Burg te huisvesten? Mensen blijven liever wonen waar ze zich prettig voelen. Mensen van De Cocksdorp: al heeft u nu nog niets anders nodig, helpt u dan de mensen die dringend een seniorenwoning nodig hebben door even vijf minuten van uw tijd te besteden aan het schrijven van een brief en deze te bezorgen bij het dorpssteunpunt. U wordt ook ouder en misschien heeft u dan niet de problemen die de ouderen van nu hebben. Jeanne van Woensel, De Cocksdorp. Wat ik '.eggen wou.. Poepgenot 't Afgelóópe weekend wos-ie lekker uut stappe weest, en doe-ie na huus gong most-ie opiens met de broek óf. En bee sóksewót kiek je effe om je hien, wie of je pleziere ken met un rejaale gift in voedsame natura. En werempel, naast un woonhuus un klein tuunwooltje, un uutnoode- gend plekkie om effe deur de knieje te gaan en in olie rust je behoefte te doen. Zoo gezeid. zoo gedaan, olies in de romantische sfeer fon sacht maanlicht. Zoo beurde dot ok in vrooger tied doe de meense nach bee de boer in ut lond werrekte, dot was doe heel geweun. D'r wos nag un riempie fon: Poep je niet, don mst je toch komt de baas, don poep je nach Na de meer dan rejale gift de broek omhoog en wegweese. Doe ik ut de aare ochtend sah lèège, docht ik: sow dut 't gevolleg weese fon wot de regeering nastreeft, om norme en waarde te ferhooge? Foor de persoon in kwestie: Mocht dut nacheres beure, don graag un deurtje feerder, wont de meense seege so gauw dot de duuvel altoos op de groote hoop skeit. En don deerbee: 't geeft un eerliker ferdee- ling fon de loste. C. Terpstra, Den Burg. Er staat nu nog WON24 op, maar de kotter die donderdag de haven Oudeschild binnenliep, zal als 1X65, Bona Fida, zijn leven ver- lolgen als de nieuwste aanwinst Texelse vissersvloot. Schipper/eigenaar Erik Kalf uit Oudeschild kocht het schip van Andries Koornstra uit het Friese Makkum. die de afgelopen weken met hem meevoer om hem wegwijs te maken in de garnalenvisserij. Schapen Cup Texel'94 3 Het derde elftal van voetbalver- süiging Texel'94, kortweg Texel 3, houdt zaterdag voor de vierde teer het toernooi om de Schapen Cup. Dit vriendschappelijke toer- voi geldt als de seizoensopening «1 het elftal. Haast Texel 3 en een elftal van SVO nemen nog zes teams van de over laat aan het toernooi deel, waaron- fe titelverdediger Victoria Obdam. Een echt Texels schaap verricht rerdag de aftrap, waarna in twee :oules het toernooi gespeeld wordt. 'f. wedstrijden duren twee keer een aartier. De winnende teams van »de poules treffen elkaar 's mid dags in de finale. Na iedere wed strijd zal elk team proberen de bal óp de stropdas te leggen'. Na de wedstrijd wordt tijdens een barbe cue gezamenlijk naar de wedstrijd Nederland-Bulgarije gekeken. Looptraining AVT Vanaf komende week hanteert Atletiekvereniging Texel weer het winterschema voor de looptrai ningen. De trainingen van Cees Timmer vin den op dinsdag- en donderdag avond plaats op de atletiekbaan in Den Burg en beginnen om 19.00 uur. Coby Bakelaar verzorgt iedere dinsdagmiddag een looptraining in de Dennen. De start is om 13.45 uur op het Turfveld. Kalf, die tot voor kort bij TESO werkzaam was, is geen onbekende in de visserij. Eerder voer hij op de TX12, de TX94 en de gesaneerde TX2. De 22 meter lange kotter werd gebouwd in 1990. Naast Kalf zal de bemanning het komende half jaar blijven bestaan uit Andries Koornötra en diens zoon Bouke. FooBMKonW Sportuurtje Shima Mensen met een verstandelijke beperking kunnen vanaf donder dag weer terecht in sporthal Ons Genoegen in Den Burg voor het wekelijks sportuurtje onder lei ding van Connie Joling. Er wordt in twee groepen gewerkt. De eerste groep, die zich richt op de basisvormen van verschillende sporten, sport van 16.30 tot 17.15. De tweede groep begint om 17.15 uur. Hierin zal samenwerking cen traal staan. Aanmelden kan via Con nie Joling, tel. 317425. In de Openbare Bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wor den de komende maanden twee cursussen internetgebruik gege- In de cursus wordt uitgelegd hoe de mogelijkheden van het zoeken van informatie op internet vergroot kunnen worden Daarbij komen vragen aan de orde als kopen bij een internetwinkel, het vinden van informatie over huurtoeslag, waar zijn gegevens over stambomen te vinden en wat voor weer wordt het morgen Daarbij staat het gebruik van internet centraal en wordt niet gesproken over e-mail of andere Leven met kanker In samenwerking met Omring houdt het Gemini Ziekenhuis in Den Hel der donderdag een themaochtend over leven met kan ker. Er wordt gesproken over welke invloed kanker heeft op het leven van de zieke en van zijn naaste. De themaochtend, de eerste in een programma's. Deelnemers moeten wel al met de computer overweg kunnen. Elke cursus bestaat uit twee dagdelen. De eerste cursus wordt gegeven op woensdag 19 en 26 september, van 19.30 tot 21.30 uur; de tweede cursus op dinsdag 23 en 30 oktober, van 10.00 tot 12.00 uur. Deelname kost €20,-, inclusief cur susmateriaal. Leden van de biblio theek betalen €15,-. Inschrijven kan bij de bibliotheek. Nierstichting De nierstichting houdt van 16 tot en met 22 september de jaarlijkse col lecte. De geldinzamelingsactie staat in het teken van I love life, waarmee de stichting duidelijk wil maken hoe belangrijk goed functionerende nie ren zijn. serie van vijf, wordt gehouden in de Koploper aan de Prins Hendriklaan en duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Er is een minimumaantal van acht deelnemers vereist. Aanmelden kan bij de maatschappelijk werkers van het Gemini Ziekenhuis tel. 0223- 696506 of 696429. In De Koog openen zaterdag 15 september vele hobbyisten en bedrijven hun deur voor bezoe kers. Het is niet de eerste keer dat Nazomeren in De Koog wordt gehouden, maar door organisa torische omstandigheden was de laatste keer alweer een paar jaar geleden. Het festival is niet weersafhankelijk, de meeste deelnemers zitten ook bij regen droog. Geïnteresseerden kunnen een bezoekje brengen aan de zadel makerij en theeschenkerij van Rien en Ellie Mast aan de Pijpersdijk. Daar houdt tevens Nel Rommel een expositie van oude en nieuwe merk lappen. Ook te bezoeken zijn de beeldentuin aan het Oude Dijkje, het bedrijf van Ingrid en Piet Uitgeest aan de Maaikeduinweg en de col lectie oude ansichtkaarten en por- celein van Gerda Agter, ook aan de Maaikeduinweg. Daar is tevens een expositie ikebana van Elgin van der Vis te zien. Aan de Ruigendijk houdt imker Jaap Jager open huis. In het dorp is houtwerk van Marcel Tielemans te zien (Boodtlaan 82), schilderijen van Ina en Johannes Reeder (Strijbosstraat 36). patch work en schilderijen van Marita en Bert van Onzen (Kaapstraat 22), gebrandschilderd glas van Janet Tromp (Kaapstraat 63) en de Finse sauna van Eveline Keijser (Parnas- siastraat 8). Alle bedrijven en exposities zijn vrij toegankelijk. Sluitingsdag Molenkoog Zwembad Molenkoog in Den Burg sluit zondag de deuren voor de winter. Van 12.00 tot 16.00 uur worden allerlei activiteiten gehouden. Er kan verkleed gezwommen worden en om 14.30 uur start er een familie estafette. waarvoor deelnemers zich kunnen opgeven bij de kassa. Ook kan er met behulp van drijfmiddelen worden gezwommen, wat betekent dat iedereen zijn luchtbed mee mag nemen. Daarnaast worden verschil lende spelletjes gedaan. Om 15.30 uur gaat het traditionele hondenzwemmen van start. De hele dag wordt een rommelmarkt en ruil beurs gehouden. Bidden en vertrouwen en de moed enn houden. Gesterkt door de Heilige Sacramenten der Zie ken is, na een korte periode van ziekte waarin 25 liefdevol verzorgd werd in het verpleeghuis, Xich nog onverwacht overleden onze lieve moe der, schoonmoeder en grootmoeder Geertruida Johanna Bakker-den Blanken sinds 1999 weduwe van Cornelis Willem Bakker Nes a/d Amstel, 17 mei 1918 Den Burg, 4 september 2007 Den Burg: Jan Den Hoorn: Harry Den Hoorn: Arno Deventer: Rob en Claudy Marieke, Nico, Ewout Amsterdarp Guido en Mariëtte Den Hoorn: Karei kbakker.d@awi-polarstern.de Moeder is opgebaard in haar woning, Jan Dirks oord 23 te Den Burg. U kunt daar afscheid van tear nemen op vrijdag 7 september tussen 19 00 en 20.30 uur. üe uitvaartmis wordt gehouden op zaterdag 8 september om 13.30 uur in de R.K. kerk, Mo lenstraat 36 te Den Burg, waarna de begrafe nis plaatsvindt op de R.K. begraafplaats aan de Keesomlaan. Na afloop van de begrafenis ontmoeten we elkaar nog in "De Witte Burcht", Molenstraat 19 te Den Burg. Correspondentie-adres: Jan Dirksoord 23, '791 GR Den Burg. Zo kort na 't overlijden van onze zus Mariët, tebben we nu ook van onze schoonzus Geertje afscheid moeten nemen. Wij wensen de kinderen en kleinkinderen alle sterkte toe. Wij ontvingen het bericht dat op 4 september «007 is overleden ons lid en mede-bewoonster mevrouw C.J. Bakker-den Blanken Zji behoorde tot de eerste bewoners van het ^plex en heeft steeds belangstelling ge toond voor het wel en wee van de vereniging. Wij wensen de nabestaanden veel sterkte bij ®t verlies. Het bestuur van de WE Jan Dirksoord, Den Burg is een vaste wet in (iet (even %(sde ene deur zich voor ons sluit, Daaf een andere open. Voor de hartverwarmende bewijzen van mede(e\-en die wij na het overlijden van onze (schoonjmoeder at oma (Anna (jeertruicf (Boon - van der Lincfen hebben ontvangen, zeggen wij u hartelijk dank. Odet is voor ons een troost te ondervinden hoeveel medeCevende famifie, vrienden en kennissen wij hebben. Moge zij lang in ons aller herinnering blijven voortléven! Echt a(scheid temen van iemand die je dierbaar is, erg 'moeilijk. 1De vele kaarten, telefoontjes, bloemen uw aanwezigheid hebben ons veel steun gegeven en ons, maar ook doen ons beseffen dat zij niet affeei voor anderen veel heeft' betekend. Wiffem en Monika 'Aphrodite en Josef Martiena en idenk Taxel, augustus 2007. Leeg is de plaats, maar mooi zijn de herinneringen aan onze jongste broer JEROEN VISSER Overweldigend en bijzonder waren de bloemen, de kaarten, de brieven en de woorden. Dit alles deed en doet ons goed en geeft ons de kracht om zonder Jeroen verder te gaan. Voor al uw belangstelling betuigen wij u onze oprechte dank. Familie Visser Oudeschild, september 2007 "Geniet van de mooie dingen in het leven" Op deze manier willen wij verder gaan met ons leven, zonder onze lieve moeder en oma W.M. W1TTE-MOORMAN Hartelijk dank voor uw medeleven in welke vorm dan ook. Het voelde als een warme deken om ons heen dat onze moeder en oma voor vele anderen zoveel heeft betekend. Namens de kinderen en kleinkinderen. Texel, september 2007. op vrijdag 14 september 2007 om 15.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg. S^everi Boer en lansier Populierendreef 668 2272 HL Voorburg Deze prachtige vrouw wordt vandaag Mijn eerste kleinkind is geboren! Janoa Meine 20 augustus 2007 Zoon van Jeroen Wijdogen en Caroline Schouten van der Velden Van Limburg Stirumstr. 1 1215 HP Hilversum Zijn trotse oma: Gusta v/d Rijke-de Vries rJexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koqp aanbieden. Bowlen en uit eten gaan prima samen1 Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. Busvervoer nodig? Wij regelen het! Bel 315555 of www.texeltours.nl. Te koop: prachtige mar meren eettafel. De poten bestaan uit 2 zuilen. For maat 125 x 90 cm, 72 cm hoog. €175.-, tel. 310888 Hulp gevraagd voor een ochtend in de week of veertien dagen. Tel 316698. Stofzuigerzakken van alle merken bij Voordeelland Oudeschild, tel. 322398. Natuursteen Texel. Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel 310168, Mark Pijper. Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw Timmerman Piet Laan, tel. 322100. 18sept aanvang meditatie cursus. 5 avonden €75 - voor info: Inge Stevenson Tel. 327276. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten: Schil dersbedrijf Eschweiler Tel. 315032 Liesbeth Roeper uit vaartverzorging. tel 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl 12 september aanvang 19.00 uur bakles van de soeziebakker bij de Wel- koopwinkel. Opgave tot 11 september 18.00 uur in de winkel. Voor ATB, Race, kinder dames en herenfietsen. Komt u natuurlijk langs bij Bets Fietsherstel Oude schild 06 38222257. 12 september aanvang 19.00 uur bakles van de soeziebakker bij de Wel- koopwinkel. Opgave tot 11 september 18.00 uur in de winkel. Miele, Liebherr, AEG, Siemens, wassen, dro gen. koelen, vriezen. Voor deeiland Oudeschild, de specialist in witgoed, tel. 322398. Boetiek 'Allerlei' in De Koog heeft de grootste keus in Vero-Moda. Ook zondags geopend! Nieuwe "Brocante" uit Frankrijk en Belgie, kas ten, Mariabeelden, likeur glazen, lijsten, schalen enz., enz Audrey H&G Burgwal 45. Altijd leuk: Oudhollandse spelletjes. Ook in combi natie met diner, barbecue of lunch. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. Sony, JVC, Philips, LCD, Plasma dvd, stereo bij Voordeelland Oude schild, tel. 322398. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel. 0222- 317672 Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Nieuwe collectie dames en herenschoenen van het merk Ecco bij Mantje Lifestyle Stores. Lionsveiling 2007. Zater dagochtend 15 september inbreng van goederen in de schuur aan de Vlam- kast. Kavels van tevoren aanmelden s.v.p.! Stoere collectie van Palla dium voor jongens, meis jes en dames bij Mantje Lifestyle Stores. Reparatie van al uw wit goedapparaten. Voor deelland Oudeschild. tel. 322398. Nieuw op De Krim. kin derfeest met film pop corn! Bel 0222-390112 Voor reparatie leren jas sen of nieuwe voering naar Schoenmakerij Van Osch. Open van 08.00 - 12.30 uur. Zaterdags ge sloten. Telt 313901. Vóór Texel Culinair nog eventjes New Hair? Je bent vandaag tot 9 uur welkom in Qnipp Kapsalon! Waal- derstr. 15. tel 312227. 12 september aanvang 19.00 uur bakles van de soeziebakker bij de Wel- koopwinkel. Opgave tot 11 september 18.00 uur in de winkel. Betaalbaar, modieus, ad- vies.Ruime keus. t/m 95JJ Bodyfashion Djöki. ♦♦I De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 5,25 7,00 8,75 12,25 I 14,00; I I 15,75 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl. 19% BTW 1 naai 11 Adres Postcode/plaats 1 Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van:

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3