Nieuwe uitdaging muzikaal echtpaar Familiestrijd in visrookwedstrijd We vertrekken met pijn in het hart van Texel TEXELSE 2 COURANT E Agenda teso DINSDAG 11 SEPTEMBER 2007 Ze blijven waarschijnlijk nog een jaar in Den Hoorn wonen, maar hebben hun langste tijd op Texel wel gehad. Maaike Deckers verruilt na acht jaar haar baan als directeur van de Texelse Muziek- en Dansschool voor de directie van Artiance, Centrum voor de Kunsten, in Alkmaar. Haar partner Ed de Boer wordt docent aan de nieuwe blazeracademie iri het Duitse Beieren. Hij neemt begin november afscheid als diri gent van DEK. 'We vertrekken met pijn in het hart. bestaat nu dat ik af en toe voor een paar weken naar Augsburg moet. Ik vind het een prachtige uitda ging. Blaasorkesten zijn enorm in opkomst in Duitsland.' Samen met hun drie zoons heb ben ze het bijzonder naar hun zin op Texel. Nog met zo lang geleden bespraken ze zelfs de mogelijkheid 'voor altijd' te blijven. Door nieuwe en min of meer gelijktijdige ont wikkelingen is een verhuizing ech ter toch aanstaande en trekken ze waarschijnlijk volgend jaar zomer voor het laatst de deur van hun huis in Den Hoorn achter zich dicht. 'We hebben er heel wat gescek- ken over gevoerd', vertelt Deckers. 'Het aanbod dat Ed kreeg is erg bijzonder. Ik wilde dat hij die kans echt zou krijgen. Bovendien heeft Adriaan, onze oudste zoon, twee voorbereidende jaren voor het con servatorium in Amsterdam gevolgd. Dat was zwaar voor hem. We heb ben toen gemerkt dat het handig was geweest als we wat dichter in de buurt hadden gewoond. Bui ten dat heb je op muzikaal gebied gewoon meer mogelijkheden aan de overkant. Maar we vertrekken met pijn in het hart. De Boer wordt docent op een nieuwe school, die officieel zelfs nog niet eens bestaat. De oplei ding komt voort uit de Musikhoch- schule in Augsburg, één van de vier conservatoria in Beieren. Toen de school wegbezuinigd dreigde te worden, besloot de leiding zich te specialiseren en alleen nog maar blazers op te leiden. Dat gebeurde vooral op initiatief van de Nederlan der Maurice Hamers. 'Blaasmuziek is erg populair in Duitsland, maar een goede opleiding was er eigen lijk niet. Maurice heeft een paar jaar geleden met veel succes een blazersafdeling opgezet en nu komt er dus zelfs een aparte school. Dat Is heel bijzonder en mag je zelfs uniek in de wereld noemen. Bedoe ling is dat ik er compositieleer ga doceren.' Doordat allerlei administratieve zaken in het nogal bureaucratische Duitsland nog moeten worden afge handeld. is niet duidelijk wanneer De Boer begint. De opleiding gaat volgend seizoen officieel van start, maar waarschijnlijk gaat hij er ai eerder gastdocentschappen verzor gen. 'Dat heb ik al vaker gedaan. Bovendien heb ik er leiding gegeven bij de opnamen van enkele CD's en met een studentenorkest een paar concerten gegeven. De kans Deckers is inmiddels in Alkmaar begonnen als directeur van Arti ance. Op dit overkoepelend cen trum voor kunsten wordt niet alleen muziek, maar ook dans, theater en beeldende kunst onderwezen. Bovendien verzorgt Artiance het kunstonderwijs op de basisscholen in de regio en heeft de opleiding een eigen symfonieorkest, dat voor z'n optredens terecht kan in schouw burg De Vest. Op de loonlijst staan maar liefst 68 docenten en twee afdelingshoofden, die samen met Deckers de directie vormen. 'Een geweldige baan', vindt de directeur. Door een samenwerkingsverband op administratief gebied kent ze haar nieuwe werkkring al vrij goed. 'Ze doen er alles wat we op Texel ook hebben en méér. Belangrijk zijn lopen acht jaar terug. 'Mijn droom ook de diensten in wat we de fwee- is verwezenlijkt. Organisatorisch en de lijn noemen, zoals het ontwik- financieel is de school nu op orde. kelen en verkopen van lespakket- De sfeer onder de medewerkers is ten en het opleiden van leraren uit goed, we hebben een uitstekende het regulier onderwijs die muziekles relatie met de gemeente en er lig- geven. Ik ga er in grote lijnen het- gen volop plannen voor samenwer- zelfde werk doen als hier, maar dan king met de bibliotheek, Pharos en op een grotere schaal. Doordat er de Stichting Welzijn Ouderen Texel, twee afdelingshoofden zijn, zal er Het is net als na een bevalling. Je Ed de Boeren Maaike Deckers: 'De uitdaging is: wat kun je bereiken met de mogelijkheden die je hebt?' wel een grotere afstand zijn tus sen mij en de docenten, ouders en leerlingen.' Op Texel heeft Deckers het niet altijd even eenvoudig gehad. Toen ze aantrad, kampte de Muziek- en Dansschool met een structureel financieel tekort, de behuizing was klein en gebrekkig en pogingen om daar verbetering in te brengen ver liepen zeer moeizaam. Zo werd een plan voor gezamenlijke huisvesting van bibliotheek, scholen en wel- zijnsinstellingen van tafel geveegd en betwistten de Muziek- en Dans school en de Welzijnsstichting elkaar de ruimte in d'Ouwe ULO. Toch kijkt Deckers met genoegen op de afge- houdt zoveel van het kind, dat je de pijn snel vergeet. En heel leuk om te zien was dat de analyse en plan van aanpak die we in 2001 maakten succes hebben gehad. In 2005 was de school weer gezond.' Om dat te bereiken, nam Deckers enkele ingrijpende maatregelen. 'Toen ik begon, werden er niet eens examens meer afgenomen. Het goed voor de inkomsten en zorgde tegelijkertijd voor een grotere toe gankelijkheid van de school. Veel mensen hebben op die manier in bijvoorbeeld tien lessen kennisge maakt met een of andere vorm van kunst. Tegelijkertijd zijn we ook de diepte ingegaan, hebben we aan kwaliteit gewonnen.' Deckers - die deze maand nog twee dagen per week op de school in Den Burg is om een lopend pro ject naar een goed einde te leiden - vertrekt met een gerust hart, maar ziet nog genoeg uitdagingen voor haar opvolger. 'De maatschappe lijke dienstverlening kan nog ver der omhoog. Je kunt denken aan de kunsten, met een kunstuitleen, podia en een literair of kunstcafé. Ook korte cursussen voor toeristen, bedrijven en scholieren van school kampen zijn misschien een idee. Verder kun je een jeugdcircus orga niseren en ook activiteiten als het Iers en Vlaams weekend uitbreiden. ensemblefestival bestond wel, maar Voorwaarde is dat zulke activiteiten daarnaast heb ik het solistenfestival ingevoerd. Met succes. De laat ste keer zat de directeur van de muziekschool van Castricum in de jury. Hij was verbaasd en zei: Dit niveau haal ik niet. Een belangrijke maatregel was het sterk uitbreiden van de korte cursussen. Dat was financieel uitkunnen. Dat moet je ik wil niet over mijn graf heen rege ren. Dat is allemaal aan mijn opvol ger.' Voor Ed de Boer komt er na twee- eneenhalf jaar binnenkort een ein- Alleen 'vriendjes' op Klifhanger? 'Het is niet waar dat alle profes sionele Texelse kunstenaars voor Klifhanger zijn uitgenodigd, zoals de organisatie bij jullie in de krant beweert. Ik heb het nagevraagd en volgens mij zijn alleen vriendjes en vriendjes van vriendjes gevraagd.' Met die klacht nam Leny van 't Noordende gisteren contact op met de redactie. Volgens mede-organisator Herman Hagenouw heeft Van 't Noorden- de, zelf één van Texels professio nele kunstenaars, ten dele gelijk. 'We hebben niet iedereen die op de lijst staat gevraagd. Om het breed te houden, wilden we graag tien Texelse kunstenaars en tien van de overkant. Méér lukte deze eerste keer nog niet. Voor de Texelaars hebben we de lijst erbij gepakt. Daar staan zestig kunstenaars op, veel te veel dus. Daarna zijn we gaan kijken: wie kunnen het en wie willen het? Op basis van onze bevindingen hebben we toen mensen uitgenodigd. Ik geef toe, dat is tamelijk arbitrair. Maar het zijn niet alleen maar vriendjes van vriendjes.' Volgens Hagenouw is bij de organi satie van deze eerste kunstmanifes tatie, die komend weekeinde in Den Hoorn wordt gehouden, nog niet alles goed gegaan. 'Ik kan me best voorstellen dat mensen het verve lend vinden dat ze niet zijn gevraagd. Maar we hopen dat er een tweede keer komt. En als die er komt, komt de derde keer er ook. want dan is het een traditie. Bij die volgende keer willen we het nog beter aan pakken, met een bredere opzet en bredere uitnodigingen. Dan komen ook andere mensen aan bod.' Stuk in studie Toneelvereniging 't Amateurtje uit De Waal heeft de klucht Nee schat, nu niet van Ray Cooney en John Chapman in studie genomen. De regie is in handen van Gooitzen Kedde en Karin Gaasbeek. Het stuk wordt zaterdag 17 november opge voerd in dorpshuis De Wielewaal. Moord en doodslag qPJENÏ6 leieiehhieiehhhhie, ieieiehhhhiei- e/e. nee hè, niet weer. Die tijd is nu toch wel voorbij? Waar is dat kreng! Ik knip het licht aan en ga op zoek naar het monster dat me belaagt. Waar zit-ie. Hoog tegen het plafond natuurlijk. Ik stap op het bed, wiebel, wiebel, probeer niet op mijn slapende geliefde te gaan staan en geef een zwaai naar het loeder. Mis, hij vliegt vrij en vrolijk met een wijde boog naar een andere uit valsbasis, waar hij onnozel gaat zitten wachten en niksdoen. Wel wetend dat hij in actie gaat komen zodra ik weer bijna in slaap val, jaag ik hem op. Met beleid, om bloedstrepen op mijn behang te vermijden. Keer op keer is hij mij te slim af, maar uiteindelijk heb ik hem. Het T-shirt waarmee ik hem heb bejaagd, vertoont een grote rode vlek en kan meteen in de was. Maar terrein veilig, nacht rust hopelijk gegarandeerd. De volgende morgen word ik wakker van de wekker. Probeer mijn ogen te openen om het daglicht te begroeten, maar vanzelf gaat dat niet. Mijn spiegelbeeld loert naar mij met dik gezwollen oogleden. Jeukende bulten op mijn arm en schouder vertellen de rest. Col lega steekmug is langs geweest. Misschien zijn hele familie wel. Moordlust wordt in mij wakker. Zodra ik me enigszins toonbaar voel, ga ik bij Blokker langs om een elektrische vliegenmepper. Batterijen erin, ha! Ze zullen er van lusten! Nooit geweten dat moor den zo genoeglijk is en verslavend bovendien. Iedere avond zwaai ik nu met mijn moordwapen langs behang en plafond en krrr, daar roostert het geladen raamwerk van mijn mepper de loeders tot pulver. Met sadistisch genoegen snuif ik steeds de brandgeur op. Weer een steker minder. Zonder enige wroeging slaap ik daarna de slaap der onschuldigen. Pien Verberg Peuters naar bibliotheek Speciaal voor kinderen van 0 tot 4 jaar (en hun ouders) houdt de Openbare Bibliotheek in de Drij verstraat in Den Burg donderdag 27 september een inloopochtend. Bezoekers krijgen informatie over de bibliotheek, het hoe en wat van voorlezen en boekentips. Er wordt een selectie getoond van prenten boeken en informatieve boeken over dagelijkse dingen in het peuterle ven, zoals bang zijn. een broertje of zusje krijgen, naar de peuterspeel zaal gaan, slapen en ziek zijn. De inloopochtend begint om 10.00 uur. Voor wie niet in de gelegenheid is, wordt op 29 november een tweede inloopochtend gehouden. Cursus stemvorming De Muziek- en Dansschool begint dinsdag 18 september met een nieuwe basiscursus stemvorming. De cursus bestaat uit tien lessen en bedoeld voor mensen die graag zin gen en op een ontspannen manier meer willen leren over hun zang stem. Er wordt gewerkt aan stern en aan koorvorming. Het te zin gen repertoire komt bij deze cursus voornamelijk uit de 'lichte' muziek. Voor meer informatie en aanmel dingen: Muziek- en Dansschool, tel. 313493 of info@mdt-texel.nl. Tangoworkshop Op uitnodiging van TexelTango ver zorgt het dansduo Jur en Jonne vrijdag een dansavond in Stayokay aan de Haffelderweg in en Burg. De workshop begint om 20.00 uur, deelname kost €10,-. Het dansduo Jur en Jonne ontmoette elkaar zeven jaar geleden op de dans vloer. Hun gedeelde liefde voor de Argentijnse tango bracht hen zes jaar geleden tot het openen van een eigen tangoschool en het organiseren van een wekelijkse salon in hun woon plaats Amsterdam. Na de workshop, vanaf 21.00 uur, wordt een danssalon gehouden. Deelname hieraan kost €5,- en is gratis voor deelnemers aan de workshop. Voor meer informatie zie www.texeltango.nl. de aan zijn dirigentschap bij DEK. Het is een bijzondere combinatie: aan de ene kant de serieuze, hoog opgeleide musicus, die zich in het dagelijks leven bezighoudt met het componeren van opera's en andere muziekstukken voor uiteenlopende gezelschappen, en aan de andere kant het gezellige, niet bijzonder gedisciplineerde dorpsorkest, met leden die met allemaal even hard studeren om de jaarlijkse uitvoe ringen tot een succes te maken. Zonder voorbehoud kijkt De Boer echter terug op een mooie tijd. 'Het is hartstikke leuk dat zo'n klein dorp zo'n enthousiast muziekgezelschap heeft. En al heb ik veel gestudeerd, van de praktijk van een amateur een uitbreiding als -centrum voor orkest wist ik niet zoveel. Dat heb ik hier geleerd. Dan is het niet zo belangrijk dat je niet op het hoogste niveau werkt. De uitdaging is: wat kun je bereiken met de mogelijk heden die je hebt? Het gaat er niet om wat je niet kunt, maar wat je wel kunt. Het is me bij repetities gere geld overkomen, dat het na hard oefenen plotseling hartstikke goed klonk. Dan dacht ik: jeetje, dit is eerst onderzoeken.' Lachend: 'Maar leuk...' Deckers vult aan: 'Het geeft niet of je met profs werkt of niet. Het gevoel is hetzelfde.' Joop Rommets Elf teams deden zaterdag mee aan de visrookwedstrijd in Oosterend. (Foto Sliana SibomBeehtbank Texel) De visrookwedstrijd in Ooste rend was zaterdag van veraf al te ruiken. Een routebeschrijving was dan ook overbodig. Elf teams deden een gooi naar de eerste plaats, maar het team Pieter en Marco Drijver ging er uiteindelijk mee vandoor en werd daarmee Texels kampioen. Tweede werd Johan Drijver. Robert Schulze en Ron Buijsman wonnen de derde prijs. De aanmoedigingsprijs ging naar Rien Brouwer en Kees Smit. De deelnemers rookten 's ochtends poon en 's middags sliptong. Bij Wilco Drijver hing de sliptong in het vat en hij kon alleen maar wachten. 'Het enige wat ik nu moet doen is zorgen dat het vat op zo'n zestig graden blijft.' Er woedde een heuse familiestnjd. 'Mijn vader, Johan Drij ver, doet mee en een neef, Pieter Drijver. Ik wil in ieder geval van hen winnen.' Drijver groeide op in een visserijfamilie. 'Mijn vader was vis ser. Hij deed mee met de wedstrijd en ik dacht dat ik dat beter kon. Daarom gaf ik me ook op. Het is altijd erg gezellig.' Jurylid Bram van Dijk wachtte totdat de eerste sliptongen gerookt waren en hij ze kon beoordelen. 'Ik let erop Dinsdag 11 september: Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg). Meer informatie staat op de website www.bewonersverenigingtexel.nl. In het Zeemanskerkje in Oudeschild begint om 20.15 uur een concert van Steven Laird (zang, orgel en doe delzak) en Wim Poesen (fluit, low whistle en doedelzak). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien de volgende films: Evan Almighty (20.00 uur), Our daily bread (20.15 uur). Woensdag 12 september: In de voorspeelruimte van de muziek school in Den Burg kunnen jongeren van 15 tot 20 jaar auditie doen voor de nieuwe jongerentheatergroep. Erva ring met toneelspelen is niet noodza kelijk, enthousiasme en een dosis lef wel. De auditie is vrijblijvend. In Cinema Texel draaien de volgende films: Evan Almighty (16.15. 20.00 uur), Bratz (14.00 uur). De Simpsons (16.00 uur), Ratatouille (13.30 uur), Our daily bread (20.15 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait Zoop in Zuid-Amerika (15.00 uur). Donderdag 13 september: Ten bate van het orgelfonds verkoopt vrouwenvereniging De Kaarsvlam van 11.00 tot 17.00 uur zelfgemaakte kle ding in de hervormde kerk van De Cock.sdorp In Cultuurhistorisch Museum in De Waal begint om 14.30 uur een mode show van de afdeling kleding van de Dansgroep Oude Dansen. Getoond wordt klederdracht, maar ook nacht en onderkleding die pakweg een eeuw geleden werd gedragen. De toegang is gelijk aan de entree van het museum. Wie zelf nog authentieke kleding van opa of oma of spelden voor een kap in bezit heeft, mag deze meenemen. De stichting Duurzaam Texel houdt een avond over gifvrije cosmetica in hotel Den Burg. De bijeenkomst, met alleen bedoeld voor mensen die in de schoonheidsbranche werkzaam zijn, begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Opgeven kan tot 1? sep tember bij stichting Duurzaam Texel: info@duurzaamtexel.nl, tel: 320723. In theater Klif 12 in Den Hoom begint om 20.30 uur de voorstelling 'Solex' van Marjolein Meijers. Entree €15,-. Diner vooraf is mogelijk. Reserve ren kan via tel. 319633 en e-mail info@klif12.nl. Bij volkssterrenwacht De Jager (bi) Ecomare) kan vanaf 21.30 uur ma een telescoop naar sterren worden gekeken. Deelname kost €2,-, dona teurs hebben gratis toegang. De kijkavond gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur contact worden opgenomen met tel. 06-45552708. In Cinema Texel draaien de volgende films: The Bourne Ultimatum (2000 uur); Evan Almighty (20.15 uur). Vrijdag 14 september: Op uitnodiging van TexelTango ver zorgt het dansduo Jur en Jonne een dansavond in Stayokay aan de Haf felderweg in en Burg. De workshop begint om 20.00 uur, deelname kost €10,-. Aansluitend begint een dans salon, de toegang bedraagt €5,-. In Cinema Texel draaien de volgen de films: Ratatouille (16.00 uur); De Simpsons (16.15 uur); Harry Potter (19.00, 21.45 uur): The Bourne Ulti matum (19.00, 21.45 uur); The Simp sons Movie (19.15 uur); Evan Almighty (21.30 uur). Om de drukte de baas te kunnen zet TESO af en toe een extra boot in. Dat gebeurt vrijdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Toch moeten automo bilisten vrijdag rekening houden met wachttijden van een half uur. Deze kunnen op Texel ontstaan tussen 9.00 en 11.00 uur en in Den Helder tussen 12.00 en 15.00 uur. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Di. 11 09.30 en 22.15 u. Wo. 12 10.10 en 22.45 u. Do. 13 10.40 en 23.10 u. Vr. 14 10.55 en 23.10 u. Za. 15 11.14 en 23.30 u. Zo. 16 11.50 en 23.47 u. Ma. 17 12.04 en Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 16 septem ber op om 7.14 en gaat onder om 19.57 uur. Dinsdag 11 augustus nieuwe maan. TEXELSE^COURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl kosteloos loegeiondon Abonnementsprijzen 2007: Per half jaar €36.45 34,85 (auiomnaai Per jaar 71,10 68.95 iauwn*«r> Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspenode. Omgaan met dementie Thuiszorg Kop van Noord-Holland, het DOC-team en de Gezond- heidswijzer van. Omring houden gezamenlijk een cursus 'Omgaan met dementie'. De cursus bestaat uit acht bijeen komsten van twee uur en is bedoeld voor partners en mantelzorgers van dementerende mensen. De eer ste bijeenkomst wordt gehouden op woensdag 19 september vans 10.00 uur in het Verpleeghuis aar de Hollewal in Den Burg. Deelnemers leren hoe om te gaa' met mensen die dementerende- Er wordt gepraat over de vera'- deringen in het dagelijks leven er hoe de thuissituatie draaglijkere maken. Deelname kost €20,-. aanmeldingen en meer informatie: DOC-team Kop van Noord Hd- land, tel. 0223-648100 of e-mal info1@geriant.nl. of het schoon is op de werkplek en op de kleur en de smaak van de vis. Vanochtend hebben we de poon al gejureerd en ik vond de smaak vorig jaar beter. Dit jaar was het ook hartstikke goed, maar niet zoals vorig jaar.' Arjan Trap meldde na de wedstrijd dat het niveau van de sliptong dicht bij elkaar lag. Het was daarmee lastig een winnaar aan te wijzen. De verkochte vis bracht in totaal €1045,70 op. Dat bedrag komt ten goede aan herstel van wandelpad het groene wegge tje tussen Oosterend en Oost. Blues in De Kuip In café De Kuip in De Koog speelt zaterdag bluesband Mocambo Blues, die ook tijdens de Full Moon- party op 30 juni te horen was. De leden van Mocambo Blues brengen met plezier en humor swingende en stampende blues van hoge kwa liteit. De band laat zich inspireren door Stevie Ray Vaughan. Mocam bo Blues bestaat uit een virtuoze gitarist die wordt ondersteund door een strakke bas, swingende drums, en een Hammondorgel. Smeedcursus In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt in het weekend van 28 tot 30 september een cursus sme den gegeven aan de hand van het verhaal van Parcival. Medewerking wordt verleend door John Hoger- vorst (verteller), Sanja Stoutjesdijk (zang) en Jan de Laat (smid). Het epos van Parcival is een mach tig verhaal, rijk aan krachtige beel- Werken met speksteen Zowel beginnende als gevorderde beeldhouwers kunnen terecht op de cursus beeldhouwen die Door Dog ger de komende maanden geeft in de Zelfpluktuin aan de Middelland- seweg. Er wordt gewerkt met spek steen, een materiaal dat zepig-vettig aanvoelt en makkelijk is te bewer ken met lichte gereedschappen. Het materiaal is er in verschillende kleu ren, van rood-roze tot zwart en zelfs gemarmerd. Deelnemers aan de cur sus leren hun inspiratie om te zetten in schetsen en organische vormen. Dogger leerde het werken met steen tijdens haar opleiding handvaardig heid en in Frankrijk. Daar werkte ze met kalksteen, zandsteen en basalt. De cursus duurt van 14 septem- den, diepe wijsheid en sprankelen* humor. Bij zijn eerste bezoek aan® graalburcht krijgt de dwaze jonge*? Parcival het kostbare graalzwaac cadeau: een tastbare oproep om z? voor te bereiden, het juiste mome* te kiezen en dan krachtdadig op 6 treden. De cursus duurt van vrijdsa 11.00 tot zondag 16.00 uur, deel name kost €175,-, inclusief kofe thee en lunches. Voor aanmelding? en meer informatie: tel. 071-512313' of info@dezonneboom.nl. SWOT-diner De Stichting Welzijn Ouderen houdt dinsdag 18 september in Df Buureton in Den Burg het ee& 'SWOT-diner' van het seizoen. Tots1 met mei wordt elke maand een ma- tijd geserveerd. Op het menu s® ditmaal lasagne met rauwkost en af nagerecht. De maaltijd begint om 18-® uur. deelname kost €7,50. Opg kan bij de SWOT, tel. 312696. ber tot en met 26 oktober, de sen worden gegeven op vnjdaa 13.30 tot 15.30 uur. Deelname1 €12,- per les en €80,- voor lessen. Gereedschappen en mat?' aal voor het maken van schetsen zp aanwezig, speksteen is te koopwj €2,50 per kilo. Er kan binnen worden. Voor meer informatie: Door Dogfi tel. 321351 of 06-36128327. ze.?

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2