HEMA 'Speelsheid willen we zo houden' TEXELSE COURANT 'Dat Dros er op heeft gereden van toegevoegde waarde' -• r unicef# www.beeldbanktexel.nl VAKGARAGE® jb TEXEL v. ..■.v.v.v.v.v.v.,.. OCCASIONS ÜBOVAG 'Al TEXEL bank JOS KAGER DINSDAG 11 SEPTEMBER 2007 De verkoop van oude auto's, motorfietsen, trekkers en andere spullen van de onlangs overle den Cor Dros trok dit weekend grote belangstelling. Velen gre pen de kans aan een kijkje te nemen in de schuur aan de Spin- baan. Eén gegadigde wilde zelfs alles kopen, een bod dat door de familie van Dros vooralsnog werd afgeslagen. Dros was in vele opzichten mar kant. Onder meer door de collectie oltimers die hij verzamelde. Van een originele Buick Master Six auto uit 1925 tot een Harley met zij span uit 1921. Voor de buitenstaan der wellicht een verzameling met weinig samenhang, insiders weten beter. Dros maakte er een sport van dezelfde merken en types auto's en motoren te verzamelen waar mee hij of familieleden van de in 1909 opgerichte smederij in Mid- den-Eierland ooit had gereden. Hij was daarin een eind gevorderd. Zo gebruikte de familie Dros de Buick wel voor taxivervoer. Het verhaal gaat dat als een passagier naar Den Burg was gebracht, bijvoorbeeld voor een vergadering, de bestuur der bleef wachten tot de bijeen komst was afgelopen. Tijd was toen nog geen geld. Kees de Porto (85), jarenlang zijn maat: 'Die Buick komt uit Amerika. Cor en ik hebben hem samen opgehaald van Europoort. Cor stroopte alles af. We zijn acht keer naar Engeland geweest. Onder meer naar een show waarvan de oppervlakte groter was dan de PH-polder.' Wijzend op een DKW motorfiets: 'Daar reed Cor mee naar de ambachtschool.' Een van de vele foto's van Dros toont hem op een Eysink uit 1939. De motorfiets heeft de speciale belangstelling van Piet Kooiman en John Koenen, die na de verkoop van zijn Victoria Berg- meister op zoek is naar een nieuw project. 'Een prachtige machine, gemaakt in Holland, dat kun je aan het certificaat zien.' Kooiman wijst op het Villiers motorblok: 'Dick Renooi racete ooit de TT in Assen met zo'n machine.' Minstens zo bij zonder is de Willys Overland Knight auto uit 1925, waarvan de banken zijn bekleed met fluweel. Dros reed er bruidsparen mee. Oude trek kers verzamelde Dros ook. Onder meer een International W30, die de smederij in 1938 nieuw verkocht aan Witte van hoeve Burst. Te koop zijn ook de leren jassen en andere kledingstukken die Dros aantrok op de motor en ook de beenbescher mers waarmee hij op de foto staat. 'Collectie 2008', grapt schoonzoon Piet Bonne, aan wie Dros op zijn sterfbed vroeg om de inhoud van de schuur onder zijn hoede te nemen. Dat heeft Bonne geweten. Hij had vorige week zo'n 150 uur zitten in het sorteren, rangschikken, opknap pen en registreren van de spullen. Sandor Mantje scharrelt verderop tussen de leren jassen. Nadat de koop is gesloten, loopt de solexlief hebber met een arm vol jassen en een brede grijns de schuur uit. Theo Denkers uit Óterleek behoort tot de overkantse liefhebbers. 'Ik ben lid van de VIA (Vereniging voor Interes sante Automobielen) en Cor reed wel eens met ons mee. Leuk om twee van die oude mannen in zo'n open Buick te zien zitten. Nu zie ik dat hij nog veel meer verzamelde.' De helft van de schuur staat vol met merendeels gedateerde gebruiks voorwerpen uit de smederij of van agrarische herkomst. Zoals de smid se die ooit in de Eierlandse smederij stond, een aggregaat, oliepomp, naaimachine, beugelzaag, een bie- tenlichter en noem maar op. 'Indu strieel erfgoed. Voor de liefhebbers allemaal prachtige stukken', vertelt Koenen, die inmiddels een bod op de Eysink heeft uitgebracht. 'Je kunt zo'n collectie niet bij elkaar houden. Het is goed dat de familie het op deze manier probeert onder te brengen bij mensen die er om geven. Het gegeven dat Cor Dros nog op zo'n motorfiets heeft gere den is voor liefhebbers zoals wij van toegevoegde waarde. Een mooi verhaal om erbij te vertellen.' De inschrijving is gisteren gesloten. Daniel Bonne, Frits Esselman, Fred Klok en Lucy Esselman voor het strandhuisje Klok. (Foto Stiana Sibon/Beeklbank Taxa!) John Koenen en Piet Kooiman bewonderen de Eysink motorfiets. (Foto Getaixl Ttrrmerman'Beeldtianli Cor Dros tijdens zijn diensttijd op een soortgelijke Eysink. Strandhuisjes zijn er in alle soor ten en maten. Sommige eigenaren gebruiken ze alleen als opslag ruimte voor strandspullen, ande ren bivakkeren er de hele zomer en richten het naar eigen smaak in. Verslaggeefster Stiana Sibon gaat deze zomer van zuid naar noord alle strandhuisjes langs en pikt er een aantal uit. Deze week het laatste huisje in deze serie, nummer 261 bij paal 33 van Fred Klok, eigenaar van pension De Klok in De Cocksdorp. Met een drankje erbij zitten Frits en Lucy Esselman en Daniel Bonne voor het huisje van Klok. Ook zij hebben een strandhuisje. Frits en Lucy zijn lid van de zeilvereniging. 'Zo'n vijftig procent van de leden heeft een strandhuisje', aldus Frits. Allen benadrukken het aparte karak ter van het strand bij paal 33. Boon: 'Het is een heel gezellig en speels strand. De huisjes staan 'met, zoals bij de andere strandafslagen, strikt naast elkaar. Die speelsheid willen we zo houden.' Toch denken ze erover om wat meer structuur aan te brengen door een vereniging van strandhuisjeseigenaren in het leven te roepen. 'Vijf jaar geleden stonden hier nog maar tien huisjes. Nu zijn het er veertig, ledereen komt hier maar en we willen er wat meer orde in aanbrengen', aldus Klok. Klok bezoekt zijn huisje dagelijks, "s Morgens verzorg ik eerst het ontbijt in het pension. Dan loop ik tegen negen uur naar de vuurtoren. Daar maak ik een praatje met Maarten Boon. Dan drink ik tegen kwart over negen bij mijn huisje koffie en zie ik de zon opkomen.' Meestal blijft hij er de rest van de dag. 'Ik heb het reser- veringsboek hier liggen en de tele foon doorgeschakeld. Als iemand belt om te boeken dan regel ik da| hier.' Daarbij heeft hij soms last van vliegverkeer van de Vliehors. 'Als ik telefoneer en er komt een straaljager over, kan ik niets meer horen. 0$ als je visite hebt, is het vervelend.' Toch denkt hij er niet over te ve- huizen naar een ander strand. 'Dr strand is ieder jaar anders. Bij de storm in maart is nog vijf meter van het duin weggeblazen. Door her poten van planten hebben we gepro beerd dat terug te brengen. Boven dien is hier altijd wat te zien. De boot naar Vlieland, Maarten Boon met zij- jutterskar, catamarans.' Bijna dage lijks zwemt dezelfde zeehond voor bij. 'We noemen hem Hannes. 2005 werd er een zeehond gestoé uit Pieterburen die is losgelaten r de Waddenzee. Sindsdien zien hem hier. Al weten we niet of het hem echt is.' De kleindochter var Frits Esselman schrok toen ze het dier eens van dichtbij zag. 'Ze in het water toen de zeehond ineens met z'n kop boven water kwam, Hi, had ook nog een vis in zijn bek, Ze durft het water niet meer in.' De klimaatveranderingen zijn ook bi paal 33 merkbaar. Door de zachï winter zwom er in het voorjaar hee veel ansjovis voor de kust. 'Ik lec door het water en zag wolken ansjo vis om me heen', vertelt Lucy Esse! man. Vishandel Lange Ben heeft volgens Klok een speciale pr gereikt. 'Tonijn leeft onder meer vai ansjovis. Wij verwachten hier ook binnenkort tonijn. Lange heeft een emmer haring beloofd aa- degene die hem de eerste tonji brengt.' Gyminstuif In de Beratrixzaal in Den Burg houc Gymvereniging Texel zaterdag 1: september een gyminstuif voor de jeugd. De eerste groep kinderen (in de leeftijd van groep 1 tot en met3) kan van 15.00 tot 16.15 uur terecht De hogere groepen van de basis school (4 tot en met 8) van 16.15tol 17.30 uur. De instuif is niet bedoeld voor leden van de veren ging en is gratis toegankelijk. 'T PRUTTELHUUS WEEKMENU Voorgerecht keuze uit: Gerookte zalm met toast en boter Gegratineerde geitenkaas met een cranberrysaus Hoofdgerecht keuze uit: MLxed grill vijf soorten vlees. Keuze: pepersaus, straganoffsaus, cham pignonroomsaus of hollandaisesaus Vers gekookte mosselen Hierbij serveren wij een uitgebreid garnituur. Nagerecht keuze uit: Coupe warme kersen vanille- roomijs, met warme kersen en slagroom of Coupe advokaat Vanille-ijs met advokaat en slagroom €29,50 p.p. Keuken dagelijks geopend. Diverse specialiteiten, vlees- en visgerechten 't Pruttelhuus Dorpsstraat 170, De Koog Tel. 0222 - 317586 BON ITA Wij zijn met 690 filialen één van de meest succesvolle aanbieders op het gebied van dames mode. Als innovatieve en expansieve onderneming openen wij jaarlijks meer dan 150 nieuwe filialen in Europa. De eigentijdse mode van uitstekende kwaliteit en onze enthousiaste medewerkers en medewerksters vormen de basis van ons succes Voor ons filiaal in Den Burg zoeken wij Profiel Ervaring en plezier in adviserende verkoop Betrokkenheid, kan goed werken in teamverband en is flexibel Wat wij u bieden Een betrouwbare werk plek, een aantrekkelijk salaris en bonussysteem Wij verzoeken u u* sollicitatie (brief.CV. en foto te sturen aan BONITA Den Burg Mevr. A. Jansen Het Anker 69 7908 GL Hoogeveen bonita.de w.unicefshop.nl giro 121 Dé beeldbank voor Texel met zowel historisch als recent materiaal. Vergeet niemand. Steun ons. Giro 2502 www.alzheimer- nederland.nl Als u wilt praten over dementie, Alzheimertelefoon: (030) 656 75 11 I Hyundai Matrix 2002 Hyundai Getz 3-D., zwart 2004 Hyundai Getz 3-D., rood 2004 Hyundai Getz 5-D., zilver 2004 Hyundai Accent 2000 Hyundai Santa Fé 2003 Chrysler Voyager 2002 Skoda Fabia 2003 SEAT Leon 11 - 2000 SEAT Cordoba 2000 SEAT Arosa 2000 Peugeot 206 2002 Fiat Punto 2002 Nissan Primera 1998 Opel Vectra station 2000 Suzuki Jimny 2000 Volvo V70 2000 f diverse goedkope inruilers met nieuwe APK Abbewaal 3, 1791 WX Den Burg telefoon (0222) 315055, fax 320125 j Openingstijd NoordiDollond Kogerstraat 15 Den Burg Tel 312182 Gevraagd: flexibele medewerkers m/v met passie voor food 16 tot 24 uur per week Voor info: tel 0222-319545, dhr. R. Zwetsloot. Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje bedankt: Albert Heijn. Assurantiekantoor Jos Kager, Cate ring Ruud Boom, CIV, De Bolder, Hoogheemraad schap Hollands Noorderkwartier Mantje Life- stylestores. Natuurmonumenten, NIOZ, Paviljoen 'De Zeester' en 'De Buren'. RAB, Rabobank Texel, Rijkswaterstaat Texel, Rode Kruis Texel, Schlepers gevelspecialisme. Sportshop Texel, Supermarkt Kalverboer, TESO, Texdok, Timmers Bakkerij, To renrestaurant, Windsurfclub Texel, Bart, Jan Wil lem, Kees, Theo, Fedde, Anne, Corrie, Erna. Gou- ke, Jan, Jolanda, Threes, Aad, Annie, Ans, Ben, Brien, Désiré, Edde, Erna, Helga, Henk, Hennie, lemelda, Jan, Janna, Magreet, Martha, Margriet, Reina, Rien, Ronald, Ruud, Ruud, Theo Het bestuur Heeft u een leuke of boeiende foto gezien in de Texelse Courant, Texeltoerist of Vakantiekrant? Dan is het misschien goed te weten dat u foto's die door onze redacteuren zijn gemaakt, eenvoudig via www.beeldbanktexel.nl kunt bestellen en betalen. De bestelde foto's worden dan naar u opgestuurd. Heeft u of iemand anders in uw omgeving geen internet? Dan kunt u de gewenste foto door middel van de ingevulde bestelbon en tegen contante betaling uitsluitend bestellen bij: Uitgeverij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6 te Den Burg. In dat geval brengen wij 3,- administratiekosten in rekening Naam:.J» Adres: PC/Woonplaats: Tel: Bestelt hierbij de volgende foto. Datum krant: Pagina/onderwerp- .x Foto print 10x15 a €6,00 x Foto print 13x18 a €7,00 x Foto print 20x24 a €7,50 3,- administratiekosten Alle andere formaten op aanvraag. T Wl WGfmu en Durjet van Beek erkers en familie van harte gefeliciteerd met de prolongatie van de eerste prijs op Proeverij "Texel Culinair 2007"! bemiddeling onroerend goed 'www.joskager.nl Bernhardlaan 109, Postbus 146, 1790 AC Den Burg - Texel Vaststelling reglement van bestuur voor Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier Gedeputeerde Staten van Noord- Holland geven kennis van het volgende: Eind 2007 treedt een herziening van de Waterschapswet in werking. Deze herziening heeft tot gevolg dat het reglement van bestuur voor het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier moet worden aan gepast In verband hiermee is besloten een nieuw reglement van bestuur voor het hoogheemraadschap op te stellen. Daarnaast zullen het bestaande reglement van bestuur en het Kiesreglement waterschappen Noord-Holland worden ingetrokken De belangrijkste wijzigingen betreffen: Het algemeen bestuur gaat van 40 leden terug naar 30 leden Hierbij worden 23 zetels toegedeeld aan de categorie ingezetenen. 3 zetels aan de categorie bedrijven, 3 zetels aan de categone ongebouwd en 1 zetel aan de nieuwe categorie natuurterreinen. Tengevolge van de wetswijziging komt de cate gorie gebouwd te vervallen. LTO Noord wordt aangewezen om de vertegenwoordigers voor de categorie ongebouwd te benoemen. De Kamers van Koophandel en Fabneken binnen het gebied worden aangewezen om gezamenlijk de vertegenwoordigers voor de categorie bedrijven te benoemen. Er worden geen kiesdistricten voor de ingezetenenverkiezingen ingesteld In Amsterdam-Noord wordt de zuidgrens van het gebied verlegd van de oever van het li naar de Waterlandse zeedijk. Inspraak Het ontwerpbesluit tot wijziging van het reglement van bestuur voor het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier en de bijbehorende stukken liggen van 17 september 2007 tot en met 29 oktober 2007 ter inzage. De stukken kunnen tijdens kantooruren worden ingezien in het provinciehuis van Noord-Holland, Houtplein 33 te Haarlem en In het kantoor van het Hoogheemraadschap Hollands Noordkwartier, Schepen- makersdijk 16 te Edam. Tevens zijn het ontwerpbesluit en de stukken in te zien via internet www.noord-holland.nl/thema/water. Tot en met 29 oktober 2007 kunnen belanghebbenden tegen het ontwerp besluit mondeling of schriftelijk zienswijzen naar voren brengen Voor het naar voren brengen van mondelinge zienswijzen kunt u contact opnemen met onderstaande contactpersoon Schriftelijke ziens wijzen kunt u naar voren brengen bi| Gedeputeerde Staten van Noord- Holland, Postbus 3007, 2001 DA Haarlem Inlichtingen Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de directie Beleid/ Water, de heer E W. de Jonge tel (023) 514 40 34. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6