Trainen voor halve marathon SVO loopt zege mis door late treffer TEXELSE 7 COURANT De Koog dankt zege aan vliegende start 2DH na eclatante overwinning koploper Texel'94 mist te veel kansen Blom en Hin clubkampioen Jan Snelbokaal voor Spacefish Wielrenjeugd naar Rabo Fandag Zo'n twintig Texelaars waren zon dagochtend bij het Jan Ayeslag aanwezig om te trainen voor de halve marathon. Er werd een alstand van vijftien kilometer id, onderdeel van het par cours op 30 september. Met nog drie weken te gaan, is trainen en jren maken, volgens Kees Dros, ld van het organisatiecomité, de allerbelangrijkste voorbereiding. De inschrijving voor de halve mara- i zat met 1250 deelnemers bin- zes weken vol. Texel leent zich wlgens Dros uitstekend voor dit evenement. 'Het parcours is erg ^wisselend.' Tien procent van de jeelnemers bestaat uit Texelaars. zijn zo'n 120 lopers, 250 komen Den Helder. In Den Helder hield ij organisatie een loopclinic onder van German Silva, tweevou- cgwinnaarvan de marathon in New York. 'Hij heeft voor een paar lopers sen persoonlijk schema opgesteld.' ten die de halve marathon wil- uitlopen, zullen volgens Dros •ach wel drie keer per week moeten ranen. 'De meeste eilandbewoners jjnen twee keer per week bij de ek DINSDAG 11 SEPTEMBER 2007 Zo'n twintig hardlopers trainden zondagochtend voor de halve marathon. atletiekvereniging en dan nog een keer voor zichzelf. Het is leuk om te zien dat je nu mensen ziet trainen die nooit liepen of die weer begon nen zijn.' Bij deelnemer Jan Zijm liep de voor bereiding in het honderd. 'Ik had (Foto Soana StbonJBeeldbank TeieO last van mijn rug en kon met lopen. Nu heb ik geen pijn meer en kan ik het opbouwen, maar ik heb wel een achterstand. Toch heb ik er vertrou wen in dat ik de halve marathon uitloop.' Zijm sport zijn hele leven al. 'Nu fiets en loop ik vooral. Ik vind het lekker om bezig te zijn.' Na een aantrekkelijke wedstrijd met wisselende kansen, een spannend scoreverloop, een ten onrechte afgekeurd doelpunt en eentreffer in de slotminuut moes- i SVO en Watervogels zondag Krusten in een gelijkspel. Op •et veld aan de Vliestraat werd ■et 3-3. Coach Jitze Beintema liet voor de srste thuiswedstrijd van het sei- ioen zowel Sil van Dijk en Chris uit het elftal. De spelers die él waren opgesteld, hadden er Jjdelijk zin in. Dat was wel nodig Bk, want Watervogels is een sterke sgenstander, De Helderse ploeg sk vorig jaar kampioen te worden, zakte door een zwakke slot- sse toch naar de tweede plaats. Mag werd al snel duidelijk dat de cm revanche willen nemen. Met acties en snelle combinaties ierd Oosterend in de eerste twintig luten zoek gespeeld. Watervo- jïs kreeg kansen die eigenlijk niet slissen waren. Maar mede dank- Melvin van Sambeek, de nieuwe soer van SVO, bleef het toch lang 1 het tweede gedeelte leken de teterenders zich enigszins te her- takken. Dick Hooyschuur kreeg een voorzet van Rutger Zoe telief zelfs de kans zijn ploeg op voorsprong te zetten, maar kopte net naast. Even later werd het dan toch 0-1. Oosterend verspeelde de bal op het middenveld, waarna de counter van Watervogels dodelijk was. Vijf minuten voor rust werd het ook nog 0-2, nadat verdediger Jan Bloem de bal per ongeluk in de voeten van de spits van de tegen en deze met een mooi stiftje doel trof. Een geweldige domper voor Oosterend, dat echter nieuwe hoop kreeg toen Rutger Zoetelief, die op de juiste plek stond toen de keeper een hard genomen vrije trap van Ed de Vries niet goed verwerkte. In de rust besloot Beintema tot een tactische ingreep. Daarbij wisselden verdediger Chris de Vnes en mid denvelder Ger Vlaming van plek. Dat pakte uitstekend uit, want in de tweede helft lukte het plotseling wél de bal vlekkeloos rond te spelen en rustig het moment om toe te slaan af te wachten. Na twintig minuten trok Oosterend de stand gelijk. Chris de Vries plaatste de bal uit een vrije trap op het hoofd van de lange Tom Witte, die via de onderkant van de lat raak kopte. Watervogels leek op dat moment rijp voor de sloop. Oosterend verhoog de het tempo en had al snel succes. De 3-2, uit een schuiver, kwam op naam van Dick Hooyschuur. Even later werd Rutger Zoetelief aan de rechterkant gelanceerd. Hij gaf een strakke voorzet, die op een simpele manier door invaller Sil van Dijk tot doelpunt werd gepromoveerd. Dat leek de genadeslag voor Watervo gels, maar de grensrechter van de gasten schoot zijn ploeg te hulp door zijn vlag in te lucht te steken voor buitenspel. Hoewel twee ver dedigers op de doellijn stonden en het dus nooit buitenspel kon zijn, liet de scheidsrechter zich door het advies overtuigen. De Oosterenders waren verbijsterd, maar besloten te proberen zich niets van het voorval aan te trekken. Een paar minuten voor het einde was het alsnog bijna 4-2. Invaller Chris Ellen gaf een voorzet op Tom Witte. Diens kopbal leek doel te treffen, maar via de binnenkant van de paal verdween de bal toch in de handen van de keeper. In de slotminuut gebeurde het schier onmogelijke, toen Watervogels nog één keer een aanval opzette en de bal uit een voorzet vanaf het middenveld ach ter Ger Vlaming belandde, in de voeten van de spits van de gasten. Deze aarzelde geen moment en liet de keeper kansloos (3-3). Zondag gaat Oosterend op bezoek bij Oudesluis. de eerste thuiswedstrijd van seizoen heeft De Koog een moeizame overwinning behaald s Callantsoog. De Kogers dank te hun overwinning aan een vlie- i«ide start, waarbij in het eerste wartier drie doelpunten werden laakt. Hoog had na het echec in de staakte wedstrijd tegen Wiron wel goed te maken. Dat beloofde ter een moeilijke opgave te wor- Trainer Hans van der Park kon S beschikken over Arnold Kaer- Nico Schot en Peter Koorn. teper Steven van Beek was te laat moest zijn plaats afstaan aan ddy Witte. Sondanks begon de thuisploeg srsterk. Al in de eerste minuut *3ste Bart-Jan Grisnigt de kee- ^meteen hard schot en nog geen minuten later werd het 2-0, Wouter Kuip uit een voorzet 3iYoni Houwing raak schoot. Bin- seen kwartier werd het zelfs 3-0. Hen slimme pass van Maurice *Groot haalde de snelle spits Pim i hard uit. De keeper bracht trst nog redding, maar was in de rebound kansloos. Hierna kreeg De Koog nóg een uitstekende kans. Maurice de Groot kwam bij een voorzet van Siebinga echter enkele centimeters tekort. Toen de gasten van de ergste schrik waren bekomen, werd het toch nog een echte wedstrijd. Goed werk leverde vooral de aanvoerder van Callantsoog, die een paar keer aan de basis stond van een snelle coun ter. Eenmaal ging de aanvoerder op de solotoer en kon hij alleen op een onreglementaire manier worden afgestopt. Uit de vrije trap die volg de, werd de bal van net buiten het strafschopgebied op de lat gescho ten. Een paar minuten later was het wel raak. Ditmaal ging de bal via lat en paal in de uiterste hoek. Ook De Koog, in de personen van Wouter Kuip en Maurice de Groot, kreeg enkele uitstekende kansen, maar voor rust werd niet meer gescoord. In de tweede helft waren beide ploe gen ongeveer even sterk en wist Callantsoog het de Koger defensie soms knap moeilijk te maken. Na twintig minuten werd het 3-2, toen keeper Witte de bal bij een hoek schop niet klemvast kon krijgen en een tegenstander profiteerde. In de resterende tijd ging Callantsoog verwoed op jacht naar de gelijk maker, maar kreeg De Koog via de snelle Pim Siebinga de beste kan sen. Het zat de thuisploeg in deze fase echter niet mee. Eerst kopte Wouter Kuip op de paal, even later knalde Yom Houwing snoeihard op de lat. Met Andries Kuip voor zijn moe gestreden broer Wouter en Jeroen Backer voor René de Jong probeer de trainer Van der Park zijn team wat meer grip op het middenveld te bezorgen. De situatie bleef echter precair voor De Koog. Nota bene de disciplinair gestrafte doelman Van Beek. die nog wat speelminuten als veldspeler kreeg, stond aan de basis van de vierde en verlossende treffer. Hij troefde zijn tegenstander af en gaf een dieptepass op Jons Ellen, die een uitstekende voorzet gaf op Pim Siebinga. De beweeg lijke spits was zowel zijn bewaker als de keeper te slim af en scoorde (4-2). Zondag gaan de Kogers in Den Hoorn op bezoek bij de verrassende lijstaanvoerder ZDH. twee jaar terug is ZDH «twee speeldagen koploper. In bnnickendam hadden de Zwa den opvallend weinig moeite de astheren te verslaan. Het werd mede dankzij de tweede hat- «k van spits Jelmer Bomas in wedstrijden. de openingsfase zette ZDH de r-r tegen Monnickendam, dat net de gasten de eerste wedstnjd gewonnen. Met verzorgd spel 3 de bal regelmatig van voet tot «ten werd de tegenstander terug drongen op eigen helft. De eerste J5 was voor Mike de Bruijn. Zijn *l°t kon nog net worden gekeerd. hoefden de Hoornders echter op de eerste treffer' te wach- Uit een mooie combinatie met "its Lap rondde Jelmer Bomas af. Een paar minuten later dd® samenspel tussen dezelfde fcters tot 0-2. Lap zette voor op ;mas- die met een prachtige volley deeper kansloos liet. En nog voor p eerste half uur was verstreken, stond het al 0-3. Doelpuntenmaker was wederom Bomas, die een slor digheidje in de defensie van Mon nickendam meedogenloos afstrafte. In het laatste kwartier sloeg de non chalance toe bij ZDH, dat zich (te) ver terug liet zakken, veel ruimte weggaf en met solo's in plaats van combinatiespel de aanval zocht. Monnickendam was echter niet in staat het keeper Christiaan Stolk echt lastig maken. De Bruijn had zelfs de mogelijkheid na een goede combinatie de score verder op te voeren, maar schoot hard naast. Na rust kon ZDH aanvankelijk niet tippen aan het spel uit de eerste helft, al raakte Remco Boogaard met een fraai schot de lat. Na een minuut of tien deed zich een onge lukkig incident voor, toen De Bruijn bij een duel om de bal per ongeluk een klap in het gezicht kreeg. Hij scheurde daarbij zijn lip, die ver volgens hevig begon te bloeden. In het ziekenhuis in Purmerend bleek de schade mee te vallen. Met twee hechtingen mocht de ongelukkige aanvoerder weer naar huis. In het vervolg probeerde Monnic kendam nog wel een tegentreffer te maken. Maar zonder geweldig te spelen, bleef ZDH eenvoudig op de been. Zo'n twintig minuten voor tijd kwam aan alle onzekerheid een einde, toen Maurits Lap een diepte pass op Sjoerd Oosterhof gaf en de invaller het hoofd koel hield (0-4). In de slotfase had Monnickendam niets meer in te brengen en kreeg ZDH kansen op een nog grotere overwinning. De beste was voor Bomas, die de bal oog in oog met de keeper met een nonchalante voetbeweging op de paal schoot. Na bestudering van de overige uit slagen in de klasse bleek dat ZDH koploper is met zes punten, twee meer dan Watervogels, KSV en Suc ces. Een aardig succes, maar nog geen reden om overmoedig te wor den. Zondag krijgt het team van trainer Jan den IJzerman bezoek van De Koog, dat in de bekerwed strijd van vorige maand nog veel te sterk was. Goede generale Theo Franchimon Terwijl zo'n twintig andere deelne mers zondag samen een deel van het parcours verkenden, bereidde Theo Franchimon zich heel ergens anders voor op de Texel Halve Marathon. Hij deed in Arnhem mee aan de Bridge to Bridge-loop, een wedstrijd over 10 Engelse mijlen, ruim 16 kilometer. De Texelaar had het niet gemakkelijk. Met een straf fe wind, open terrein, veel brug gen en viaducten en enkele akelig scherpe bochten was sprake van een bijzonder lastig parcours. Toch zette Franchimon een scherpe tijd neer: 1.06.42. Hij was daarmee ruim een minuut sneller dan twee jaar geleden. 'Toen was ik veel te snel begonnen, waardoor ik in de laatste kilometers veel tijd verloor. Nu heb ik het bewust rustig aan gedaan en kon ik mijn tempo vasthouden tot het einde. Een mooi resultaat. En een goede training voor de halve marathon', kijkt hij tevreden terug. In een veld van ruim 900 deelne mers eindigde Franchimon op de 54ste plaats. In het klassement bij de mannen was hij zelfs 43ste. Noorlander haalt winstpunt op NK Priscilla Noorlander presteerde met haar paard Unique afgelopen week end op het nationaal kampioen schap in Ermelo goed genoeg voor een winstpunt. De concurrentie van de allerbeste ruiters en amazones van het land was echter te groot om in de pnjzen te njden. Noorlander wist zich voor het kampioenschap te plaatsen door op de zesde plaats te eindigen in het eindklassement van de regiokampioenschappen. Zij startte in de klasse M1 en heeft nu voldoende winstpunten om te mogen promoveren naar de M2. Texel'94 heeft in de tweede com petitieronde een stevige neder laag te verwerken gekregen. De ploeg viel tegen het naar de vijf de klasse gepromoveerde Sint Boys veelvuldig aan, maar miste ook veel kansen, waardoor het 4-2 voor de tegenstander werd. De Texelaars beieefden in Sint Maarten een dramatisch begin en keken al na acht minuten tegen een achterstand van 2-0 aan. Het werd 1-0 toen Joey van der Vis in eigen strafschopgebied een dekkingsfout probeerde goed te maken ten koste van een overtre ding. De scheidsrechter kende een penalty toe, die onberispelijk werd benut. Even later gingen Marcel Ris en Barry de Vries in de fout en kon de thuisclub de voorsprong verdubbelen. In het vervolg ging Texel'94 op jacht naar de aansluitingstreffer, maar succes bleef lang uit. Na een half uur was het zelfs bijna 3- 0, maar een speler van Sint Boys schoot de bal naast. Op slag van rust deed hadden de Texelaars opnieuw met te klagen, toen één van de gastheren de bal tegen de onderkant van de lat schoot. In de tweede helft verging het de bezoekers aanvankelijk een stuk beter. In de zestigste minuut scoor de Marcel Ris uit een penalty 1-2, nadat Leon Zijm in het strafschop gebied was neergehaald. Met Ste fan Vlaming voor Eddy Muric hield Texel'94 de tegenstander daarna stevig onder druk. Dit resulteerde twintig minuten voor het einde in de gelijkmaker, toeri opnieuw Mar cel Ris vanaf elf meter trefzeker was. De scheidsrechter kende de penalty toe na een lichte overtre ding op Tim Kedde. In de slotfase zette Texel'94 alle kaarten op de aanval. Scoren gaf echter problemen, terwijl het op de counter loerende Sint Boys gevaarlijk bleef. Bij een uitbraak kon een Texelse verdediger een doelpunt alleen voorkomen door de aanvaller neer te halen. De vrije trap werd eerst met het rech terbeen in de muur geschoten, waarna dezelfde speler de bal met het linkerbeen keihard via de bin nenkant van de paal in het doel schoot. Even later werd het ook nog 4-2. In blessuretijd kreeg Marcel Ris de kans de score een wat dra gelijker aanzien te geven, nadat een verdediger van Sint Boys de bal in eigen strafschopgebied met de hand had beroerd en daarvoor een rode kaart had gekregen. Ris schoot de bal echter op de lat, waarna Leon Zijm in de rebound op de paal schoot en een derde poging door een verdediger werd gekeerd. Zondag speelt Texel'94 opnieuw tegen een gepromoveerd team. Tegenstander op het terrein aan de Haffelderweg is dan Winkel. Ellen Blom met Pim en Mirjam Hin met Candy zijn zondag uit geroepen tot clubkampioen van de Waddenruiters en de Klepper- tjes. Dat gebeurde na de tweede en laatste wedstrijd, waarvan de resultaten bij die van de eerste wedstrijd werden geteld. Caro line Wetenkamp is met Jip reser vekampioen bij de Kleppertjes, Patricia van der Slikke met Pajo- na bij de Waddenruiters. Er werd zondag al vroeg gestart met het springen van de federatieleden, waarbij de paarden de spits afbe ten. Door beide keren foutloos te blijven, verstevigde Ellen Blom de voorsprong die ze in mei, tijdens de eerste wedstrijd om het kampioen schap, had opgebouwd. Ook Mirjam Hin liet geen steken vallen. Hierna was de beurt aan de leden van de Waddenruiters en de Kleppertjes die (nog) geen officiële wedstrijden rijden. Het was voor hen een span nende dag. De parcoursbouwer had voor de gelegenheid een vriendelijk» parcours gebouwd en alle combi naties wisten - met af en toe een beetje hulp - de finish te halen. 's Middags werd in twee dressuur- banen gestreden om de punten in de klasse B tot en met Z1De jury leden toonden zich redelijk tevre den over de geleverde prestaties en verschillende leden van de club konden een of meer winstpunten bijschrijven. Maren Kuijper haalde in twee proeven in de klasse M1 een winstpunt en promoveert naar M2. De niet-federatieleden reden hun proeven in de buitenbak. Door zenuwen en onervarenheid liet een enkeling wel eens een steekje val len, maar over het algemeen was de jury goed te spreken over de pres taties van het merendeel nog jonge amazones. Tijdens het wachten op de afsluitende parade speelde de ponyruiters allerlei spelletjes, zoals ponyvoetbal en een variant op de stoelendans. De parade werd geïn specteerd door erelid Petra Keijser en haar kleindochter (en aspirant lid) Imme Schraag. Uitslagen: Springen - Paarden federatie: Klasse B: 1 Ellen Blom met Pim (tweemaal). Klasse L I.Fia Kooiman met Rockefeller (tweemaal) Pony's federatie: Klasse L, categorie C/D: 1.Mirjam Hin met Candy (tweemaal). Klasse B, cat. C/D. 1.Caroline Wetenkamp met Jlp (tweemaal). 2.Charity Wetsteen met Karscha, categorie E, eerste parcours: 1 .Marissa Roe per met Spike, tweede parcours: 1 Tessel Veltkamp met Pocahontas. Pony's niet-federatie. Categorie A/B: 1 Anne Koster met Chris (tweemaal); Categorie C/D: I.Lianne Wetenkamp met Pax Potter (twee maal). 2 Marit Koom met Nadine (tweemaal), categorie E 1 Uanne ter Steege met Dandy (tweemaal). Paarden niet-federatie: l.Patncia vd Slikke met Pajona (tweemaal). Dressuur - Niet-federatie: Categorie A/B, eer ste proef: I.Anne Koster met Chris, 2 Merel Tjepkema met Jody; tweede proef: 1 Anne Koster met Chris. Categorie C/D. eerste proef: "I.Esmée Zoer mei Ster. tweede proef: I.Esmée Zoer met Ster Categorie E, eerste proef: 1.Laura Westeriaken met Dominica, tweede proef. Lianne ter Steege met Dandy Paarden, eerste proef- 1 Patncia vd Slikke met Pajona, tweede proef: Weronique van der Starre met Icarus. Zie voor de complete uitslag www.deklepj3er.com. Willem Jimmink en Jacco Kooger van De Spacefish mochten zater dag na afloop van de afsluitende viswedstrijd van de watersport vereniging in clubhuis De Kajuit de Jan Snelbokaal in ontvangst nemen. Zij vingen dit seizoen 28 vissen met een gezamenlijke lengte van 670 centimeter. Jacco Kooger won met 14 vissen (360 cm) ook de slotwedstrijd. Met mooi weer en een noordwes tenwind verlieten vijf bootjes van de watersportvereniging zaterdag middag de haven voor de laatste bootviswedstrijd van het seizoen. Er werd in water van vier meter diep gevist, op de steentjes bij Dogger. Jacco Kooger won met een flinke voorsprong op Ton Dorst, die 7 vis sen ving (214 cm). Kees Kalis werd derde, met een centimeter verschil. Hij ving 9 vissen met een gezamen lijke lengte van 213 cm. De vangsten waren dit jaar redelijk tot goed te noemen. Er werden in totaal 88 vissen gevangen (2.225 cm). Vorig jaar was dat nog maar de helft (35 stuks, 1.179 cm). Bij de wedstrijd van zaterdag bestond de vangst vooral uit steenbuikjes, met daarnaast zeebaars, torren en paling. De Rival, die voor de haven lag, ving maar liefst 300 steenbuik jes, naast enkele torren en botten. Nico Tessel en Map van der Zwaag van De Soepkip, die vong jaar kam pioen werden, moesten met 19 vis sen (487 cm) hun plek afstaan aan Jimmink en Kooger. Derde werden Henk en Bart Wuis van de Mardba (17 vissen, 464 cm). Ton Dorst won zowel de prijs voor de grootste als voor de kleinste vis. Hij ving een paling van 59 en een steenbuik van 10 cm. bobank Wereldkampioen Theo Bos omringd door de Texelse wielrenners Jelmer Bot. Joey Mets, Esmée Betsema. Luuk van der Meer, Yoep Wehnes en Simone Blauw, iroro mc huw Een flinke groep jeugdleden van Wielervereniging Texel genoot zaterdag in het Olympisch Stadi on in Amsterdam met volle teugen van de Rabo Fandag, waar het mogelijk was op de foto te gaan met profwielrenners Michael Boo- gerd, Thomas Dekker en wereld kampioen sprint Theo Bos. De jeugdige bezoekers konden niet alleen jagen op foto's en handteke ningen, ze konden tijdens een heuse persconferenties ook vragen stellen aan hun favoriete sporters. Daar naast konden ze zelf in actie komen op een crossfiets-parcours of een snelle tijd neerzetten bij het Holland Sport-spel. De Texelse jeugd liet daarbij enkele toptijden noteren. De wielervereniging had kaarten bemachtigd dankzij de medewer king van Rabobank Noord-Hol land Noord. De fandag stond in het teken van sporten die door de bank worden gesponsord: wielrennen, hockey en paardensport. Daardoor waren ook toppers als hockeyster Fatima Moreira de Melo en dres- suuramazone Imke Schellekens- Bartels aanwezig. De sporters lieten zich uiterst makkelijk benaderen en vormden met hun enthousiasme een inspiratiebron voor de jeugd. De door Humberto Tan gepresenteerde fandag kreeg een spetterend slot met een optreden van de razend populaire rapper All B. Waverijn onttroont door Wassenaar De jeugd van de Texelse golfclub streed zondag om de Alan Rijks beker, aangeboden door de archi tect van de baan en de hoofdprijs voor het clubkampioenschap. Jaap Waverijn, die de afgelopen twee jaar met de beker naar huis ging, was de gedoodverfde favoriet. Waverijn speelt dit jaar voor het laatst als jeugdlid. Hij haalde niet zijn gewone niveau, waardoor Thomas Wasse naar na 72 holes twee slagen voor sprong had. Ook Kevin van Zuilekom bleef tot de zestiende hole kansrijk volgen. Andy Balsing kan trots terugkijken op de prestaties van zijn team. De neary werd behaald door Josephine van Schendel. Uitslagen: Alan Rijks Trofee - Thomas Wassenaar. 86 slagen Nettoscore - l.Lise van Zuilekom; 2 Annabel Groothuis; 3 Thomas Wassenaar. Neary - Dames: Josephine van Schendel. Heren: Jaap Waverijn. Longest drive - Dames: Lise van Zuilekom. Heren Thomas Was- Programma zaalvoetbal Woensdag 12 september: 17.50 RAB D1 -Klif D1 RAB 18.30 SVO D1 -Mantje D1 SVO 19.20 Klif d2-SVAP74 2 Hoogendijk 20.10 Krim 5-Mantje 4 Hoogendijk 21.00 Krim 6-Texel 3 Douma 21.50 Klif 4-Koog 3 Douma Zaaldienst: De Koog Donderdag 13 september: 18.15 Sp.shop C2-RAB C1 vPutten 19.00 Texel 5-Klif 5 Van Putten 19.50 RAB 5-RAB 4 Kuipers 20.40 SVO 3-Cas/Sp.sh. 2 Arnout 21.30 Krim 4-Klif 3 Arnout Zaaldienst: Klif Vrijdag 14 september 17.10 Sportsh E1-SVOE1 Sportsh. 17.50 Mantje E1 -Klif E1 Jongedijk 18,30 Koog 1-Sportsh. 1 H'dijk 19.20 RAB 2-Klif 1 Bakker 20.10 Krim 1-Mantje 2 Sangers 21.00 Krim 2-RAB 1 Vonk 21.50 SVO 1 -Mantje 1 Kuipers Zaaldienst: De Krim Uitslagen: E-Jeugd: Mantje E1 -CasVSp.shop E1 0-3, ZDH E1-SVO El 3-0. C-Jeugd: Cas/Sp.shop Cl -Klif C1 14-1. Krim Ci-Koog C1 1-8 Tweede klasse. Mantje 4-Klif 6 7-2. Texel 3- Krim 5 3-3. Texel 4-Klif 4 5-3, Koog 3-Krim 6 4-3 Eerste klasse Mantje 3-Knm 4 5-3, Cas./Sp.shop 2-RAB 3 5-0, Klif 3-Texel 2 3- 12. Hoofdklasse: Mantje 2-Krim 2 5-6, SVO 1-Krim 16-1, Koog 1-SVO 2 7-1 Supercup: RAB 1-Mantje 1 6-3. Texel 1 Texel 1-De Heertjes 2 3-1. Voetbalprogramma Zaterdag 15 september: Oosterend 3-ODIN'59 7 12.15 Oosterend A1 -W'meer A1 12.00 De Koog A1 -Dindua A1 12.00 Texel'94 B1-BKC B1 14.30 Callantsoog B1-Texel'94 B2 14.00 Texel'94 B3-WGW B2 14.30 Texel'94 B4-SVAP74 B1 14,30 Oosterend B1-BKC B2 13.45 Uitgeest MB1-0'end MB1 14.30 Texel'94 C1-JVC C1 13.00 Texel'94 C2-Succes C1 13.00 Winkel C1 -Texel'94 C3 13.00 Oosterend C1 -JVC C2 14.00 De Koog C1 -Geel Zwart C1 14.30 Succes C2-ZDH C1 13.30 Koedijk MC1-Texel'94 MC1 12.45 Alcmaria MC1-Texel'94 MC2 12.30 Texel'94 D1-ZAP D1 11.30 VZV D1-Texel'94 D2 13.30 Den Helder D6-Texel'94 D4 10.00 BKC D1-De Koog D1 1 4.30 Eendracht G2-Texel'94 G1 12.30 Texelse pupillencompetitie: AZ-Roda 9.00 SVO F1-Utrecht 9.00 De Koog F1-Heerenveen 9.00 Vitesse-Terschelling 9.00 Barcelona-Vlieland 10.00 Valencia-ZDH E1 10.00 Ameland-SVO E1 10.00 Espagnol-De Koog E1 10.00 Real Madrid-ZDH E1 (terrein ZDH) 10.00 Zondag 16 september Texel'94-Winkel 14.00 ZDH-De Koog 14.00 DWOW 4-De Koog 2 14.00 Texel'94 2-Vitesse'22 4 12.00 Texel'94 3-Uitgeest 7 12.00 Oosterend 2-Con Zelo 3 12.00 De Koog DA1-Berkhout DA1 13.30 Oosterend DA1-Twisk DA1 14.00 Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-De Koog 10.30 Texel-Oosterend 10.30 Voetbaluitslagen Zaterdag 8 september: HCSC B1-Texel'94 B1 8-0 Den Helder C1-Texel'94 C1 10-1 Texelse pupillencompetitie: Utrecht-De Koog F1 3-4 Roda-SVO F1 11-3 Vitesse-AZ 6-3 Terschelling-Heerenveen 0-1 SVO E1 -Espagnol 3-10 ZDH E1-Ameland E1 10-1 Sevilla-Valencia 3-4 Vlieland-ZDH E2 4-2 Real Madrid-Barcelona 1-5 Zondag 9 september: Sint Boys-Texel'94 4-2 De Koog-Callantsoog 4-2 Monnickendam-ZDH 0-4 Oosterend-Watervogels 3-3 Kampioenschap gaat niet door De tweede en laatste ronde om het open Texels kampioenschap catamaranzeilen is zondag afge last. Het zeilen zou bij paal 17 (thuisba sis Kustzeilverenigmg Westerslag) plaatsvinden, maar er stond een te harde wind en te hoge branding om het water op te gaan. Enkele leden van de Cocksdorper Kust Zeilver eniging (paal 33) ondernamen nog een poging bij paal 17 te komen, maar van hen was alleen Bart Boon succesvol. Een andere zeiler van De Cocksdorp brak zijn mast. Als het weer het toelaat, wordt zondag 16 september bij paal 17 een nieuwe poging gehouden.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7