Ina Koorn stopt met Burgwal 37 Praatje aan stamtafel maakte drempel laag Bieden en drinken voor het goed doel oPIENie TEXELSE 2 COURANT Koffieconcert De Waal met zang, viool en piano Agenda teso - Texelse foto's in wedstrijd AGD* Ina Koorn van Burgwal 37 schenkt haar laatste kopjes koffie. De nieuwe serie Waalder Koffie concerten begint zondag 30 sep tember met een optreden van het ensemble Alouda, bestaande uit Paulien van der Werff (sopraan), Carolien Rijkmans (viool) en Hans Rijkmans (viool, piano). Het con cert wordt gegeven in de kerk van De Waal en begint om 16.00 uur. De toegang kost €7,-. Ensemble Alouda brengt in De Waal de sonate IX in a van Corelli (viool, basso continuo), aria's van Handel (sopraan, viool, basso continuo), lie deren van Mozart (sopraan, pianö) en een lied van Schubert (sopraan, viool, piano). Paulien van der Werff (sopraan) studeerde zang bij Meinard Kraak aan het Utrechts Conservatorium en barokzang bij Peter Kooij en Max van Egmond aan het Swee- linck Conservatorium in Amster dam. Zij specialiseerde zich in 16de en 17de eeuwse muziek en geeft Tm, regelmatig recitals met luitist Wil lem Mook. Daarnaast concerteerde deerde bij Bouwen Remkes aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. Al vroeg begeleidde hij pianisten, zangers en instrumentalis ten. Hij speelde bij de Amsterdamse Alcoholisten en was concertmeester van het VU-orkest. Onlangs maakte hij een toernee door Japan met een trio (barokviool, luit en gamba) door Japan. Eerder gaf hij lessen en con certen in Oelan Batar. Carolien Rijkmans (viool) studeerde Duits en had jarenlang privéles viool bij Bouwe Lemkes en Jeanne Vos. Ze speelde tijdens haar studie in het Nederlands Studentenorkest en het Nederlands Jeugdorkest. Zij is momenteel werkzaam bij de afdeling orkestinspectie van het Nederlands Philharmonisch Orkest Nederlands Kamerorkest, en speelt viool in diverse ensembles. De toegangsprijs is inclusief een consumptie na afloop. Een passe partout voor de hele serie (vier con certen) kost €22,50. Voor €32,50 wordt men vriend van de Waalder hier laagdrempelig. Geliefden heb ben elkaar hier leren kennen, zoals hier ook de band Tjazzel is ont staan. Toen Nel Bruin zei dat ze kon zij in Frankrijk, Duitsland, Engeland Koffieconcerten. Vrienden hebben - - een passe-partout en mogen een introducé meenemen naar een van de concerten. Wat dit seizoen ver anderd is, is de aanvangstijd. Alle concerten beginnen nu om 16.00 uur. De volgende concerten zijn en Marokko en is zij veelvuldig te beluisteren in oratoria van Bach, Handel, Mozart en Haydn en in diverse barokproducties. Zij werkte met dirigenten Daniël Reuss, Jaap ter Linden, Peter Een zaak waarin muzikanten elkaar wisten te vinden en die zelfs koninklijk bezoek kreeg. Maar vooral een koffiecafé waar het aan de stamtafel gezellig kon zijn en voor velen de drempel laag was. Het was een komen en gaan in Burgwal 37, zoals ook Ina Koorn er na ruim elf jaar een streep onder zet. Met haar sluit ook de deur van het koffiecafé. Menigmaal schoof een redacteur van deze krant aan, om onder het genot van zelfgebakken appeltaart en koffie kunstenaars te interviewen die hun schilderijen, foto's of ande re artistieke uitingen aan de hou ten muur hingen van de^zaak aan de Burgwal. Elke maand wel een andere expositie, waarover de vaste klantenkring al koffiedrinkend het oog liet gaan. Dat waren niet alleen veel Texelaars die graag een praatje maakten aan de stamtafel. Koorn: 'Ik kreeg hier ook veel toeristen die hier even neerstreken voordat ze naar hun vakantieadres reden.' Zo gemoedelijk als het er binnen aan toe ging, zo verhit was de politieke discussie die vooraf ging aan de opening. Er was nogal wat verzet ten, gewoon lekker gezeten, tegen de opening van het koffieca fé, dat onder geen beding een grote commerciële tent mocht worden. Uiteindelijk gaf de politiek toe in de vorm van een maatschappelijke horecabestemming, waarin onder geen beding alcohol mocht wor den geschonken. 'Daar heb ik me altijd aan gehouden en geen klant heeft me er ooit negatief op aan gesproken.' Het etiket 'maatschap pelijk' is wat Koorn betreft nooit van toepassing geweest. 'Mensen stapten hier makkelijk binnen. Zo'n stamtafel waar iedereen aanschuift en een praatje maakt, maakte het zingen en Maarten en Irma Tiggeler Dijkstra en Klaas Stok en verleende gepland op 9 december, 17 februari medewerking aan CD- en televi- en 11 mei. Kaarten zijn verkrijgbaar sieopnames. Momenteel wordt zij bij de WV en voor aanvang van het gecoacht door Maria Acda. concert bij de kerk. Hans Rijkmans (viool, piano) stu: een instrument bleken te bespelen, was de band snel gevormd. Erg leuk was toen pnns Maurits en zijn gezin hier van het voorjaar binnen stapten. Zelf had ik het eerst niet in de gaten, maar toen gasten na een tijdje begonnen te knikken, kreeg ook ik het door. Ze hebben hier wat gedronken en een stukje taart gege- Veel klanten begrijpen niet waar om Koorn, die de zaak startte met Marieke van Eist en alweer acht jaar met hulp van dochter Marlou en Bart de zaak runt, het bedrijf heeft verkocht. 'Het is precies geworden wat ik had gehoopt. Ik heb hier altijd met veel plezier gewerkt, maar nu is het mooi geweest en tijd voor andere dingen. Ik heb mijn best gedaan een opvolger te vinden, maar dat is niet gelukt.' Woensdag is de zaak voor het laatste geopend, donderdag van 10.00 tot 14.00 uur wordt de inventaris verkocht. Wat ik zeggen wou... In Aqua Vita opent visbeurs Aquariumvereniging In Aqua Vita opent vrijdag om 19.30 uur de deu ren van de visbeurs voor een nieuw seizoen. In het gebouw van Kotex (ingang Abbewaal) in Den Burg kun nen liefhebbers terecht voor diverse soorten vissen en waterplanten. Ook andere benodigdheden voor het houden van tropische vissen zijn er verkrijgbaar. 'Als één van de weinige (klein)dierenvereniging Alzheimer Nederland zoekt vrijwilligers Alzheimer Nederland is op zoek naar vrijwilligers die op Texel mee willen en hopen we met elkaar de hobby weer eens een extra duwtje in de rug te geven', meldt In Aqua Vita in een uitnodiging aan alle belang stellenden. Bezoekers worden wel kom geheten met koffie en iets lekkers. Aankomende leden krijgen na besteding van €10.- een zakje vlokvoer cadeau. Een potje of zakje voer van 250 gram kost op deze avond €2,50. De clubavonden wor den iedere vrijdag gehouden en duren van 19.30 tot 21.00 uur. Kledingverkoop in Witte Burcht In de Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt zaterdag 6 oktober tussen 9.00 en 15.30 uur de halfjaarlijkse verkoop van Hondenpoep De heer Hoogerheide wil de over last door hondenpoep aanpakken. Daartoe moet een speciale amb tenaar toezicht houden. Bij over treding honderd euro boete. Ook Als er weer een nieuwe ambtenaar km/u door de straat, ook tegen de rijrichting in. Je moet maar uit de kroeg komen en het niet meer zo helder zien. Wees alert, na twaalf uur komen de taxi's van twee kan ten. Waarom wordt hier niet tegen opgetreden? Dat lijkt mij toch heel wat belangrijker. Er is tenslotte nog nooit iemand dood gegaan aan in de hondenpoep trappen. ach mijnheer, als u eens wist wat helpen aan de jaarlijkse collecte, die tweedehands kleding gehouden. Te ik sta wel eens in de hondenpoep, niet echt fris en voor mij persoonlijk extra lastig te verwijderen omdat ik orthopedische schoenen draag en niet zomaar even mijn schoenen kan uittrekken om ze af te spoelen, omdat ik zonder hen lopen noch staan kan. Ik heb zelf een hond die ik buiten de bebouwde kom uitlaat, maar ik heb er alle begrip voor dat er wel eens een hond poept waar hij het net met moet doen. Ik vraag mij wel af of hondenpoep- gedoe de pnoriteit moet hebben bij de gemeente. Er zijn wel belang rijker dingen. Bijvoorbeeld het met meer dan honderd km/u door de straten scheuren van taxi's, zowel overdag als 's nachts. Twee weken geleden, werd rond zes uur weer eens een kat platgereden tegenover de Weikoop. De taxi scheurde in volle vaart door. Dat had ook een spelend kind kunnen zijn of iemand die net wilde oversteken om naar de winkel te gaan. Zelf woon ik in de Julianastraat en na middernacht scheuren de taxi's hier met meer dan honderd komt om de hondeneigenaren te controleren, en dat zullen er min stens twee zijn aangezien de per soon die dit werk doet ook wel eens een vrije dag wil hebben, wie gaat dat dan betalen? De hondeneigena ren? Door een forse verhoging van de hondenbelasting? En zo ja, wordt er dan daadwerkelijk gecontroleerd, aangezien ik hier in de Julianastraat ook nooit een parkeerwachter zie. We hebben allemaal een parkeer- kaart aan moeten schaffen, maar op maandag en woensdag staat het hier vol auto's zonder parkeerkaart. Als je bij de gemeente klaagt, krijg je ten antwoord dat je dan maar een parkeervergunning voor een andere straat moet kopen of bij de Bocksberg moet parkeren (betaald). Maar ik had toch een parkeerkaart gekocht? Waar is die dan eigenlijk voor? Om daarna een vergunning te moeten kopen om in een andere straat te parkeren? Daarom snap ik al die drukte om hondenpoep niet zo erg, en de mijn de kindertjes hier allemaal op straat gooien aan snoep- en chipszakken. De Julianastraat is een doorgang naar school en dat is goed te zien aan al het zwerfvuil dat mijn oprit in waait. Er zijn landen waar je daar honderd euro boete voor krijgt. En dat is terecht, omdat al dat plastic en die blikjes die ik regelmatig in mijn tuin vind heel lang blijven lig gen. Poep is met twee weken totaal vergaan. Linda Bakker, Den Burg. van 5 tot en met 10 november wordt gehouden. Het geld van de collecte wordt gebruikt om op te komen voor de gezamenlijk belangen van mensen met dementie en hun fami lie. Daarnaast verstrekt Alzheimer Nederland informatie en stimuleert het overheid, verzekeraars en instel lingen om de juiste voorzieningen verkopen (wmter)kleding kan daags tevoren, op vrijdag 5 oktober, tus sen 18.30 en 20.30 uur worden ingeleverd. De kleding dient voor zien te zijn van prijskaartjes. De kos ten bedragen €0,30 per kledingstuk. Wordt een kledingstuk verkocht, komt daar nog eens €0,30 bij. Afre kenen geschiedt direct na afloop. te treffen. Aanmelden als collectant zaterdag tussen 18.00 en 18.30 uur. is mogelijk via website www.alzhei- mer-nederland.nl. Daar is ook mee informatie te vinden over het werk van Alzheimer Nederland. Onverkochte kleding kan desge wenst aan een goed doel worden geschonken. Voor meer informatie: tel. 314753 en 314762. TESO-aandeel voor €5000,- Dat TESO-aandelen steeds meer opbrengen, bleek ook vrijdag avond tijdens de tweede dag van de Lionsveiling. Eén van inge brachte exemplaren werd opge boden tot €5.000,-, een bedrag dat voor zover bekend nog nooit is neergeteld. De prijs van drie andere aandelen lag tussen €4.850,- en €4.500,-. De veiling bracht in totaal €61.500,- op, twin tig procent meer dan vorig jaar. De belangstelling voor de jaarlijkse heer die klaagt dat zijn kind wel eens veiling in Oudeschild was groot en in de hondenpoep heeft getrapt, er werd behoorlijk geboden, ook al valt niet aan de indruk te ontko men dat het aanbod wat verschraalt door websites als Marktplaats en Koopplein. Maar die kunnen niet tippen aan de sfeer tijdens zo'n veiling. Neem de verkoop van drie flessen van het liefdesdrankje Klein tje van Gert (waarvan Gert Coe- vert het recept naar verluidt in zijn graf heeft meegenomen), die werd opgeluisterd met een voordracht van inbrenger Harry de Graaf. De laatste fles van dit collectorsitem werd opgeboden tot €170,-, de totale opbrengst bedroeg €420,-. Dit bedrag is voldoende om twee studenten uit Papoea Nieuw-Gui- nea een volledige MTS-opleiding te laten volgen. De Cadillac werd niet verkocht, een Mercedes oldtimer bracht €6000,- op. Diverse stukken die tijdens de veiling niet werden verkocht, verwisselden na afloop (toen de ophoudprijs bekend werd gemaakt) alsnog van eigenaar, zodat van de bijna 500 kaveis siechts een klein deel overbleef. Tenminste één inbrengster, die met een bod op haar tv-kast de prijs probeerde op te drijven, bleef er zelf aan hangen. Gezelligheid vierde hoogtij en ook kijkers deden een duit in het zakje in de vorm van één of meerdere consumpties. 'Ik ben hier wel eens slingerend vandaan gegaan. Omdat het voor een goed doel was, had ik daar een extra goed gevoel bij', aldus één van de kijkers. De Lions verwacht circa €13.000,- over te houden voor het goede doel. Lieverd 'Rustig maar lieverd, het valt wel mee.Geruststellende woorden van paardengebitsverzorger Jan Groeneveld. Ik las het met een brok in de keel. Wat een lieve woorden. Zo wil iedereen wel in de bek gekeken worden. In nete lige situaties behandeld. Ik denk daarbij aan de autonavigatiesyste men. 'Ga terug, keer om,luiden de op blikken toon uitgesproken bevelen, wanneer je je niet aan de uitgestippelde koers houdt. Stel nu eens dat er een warme meelevende tom-tom op de markt zou komen. Mijn dag zou niet meer kapot kunnen, wanneer ik bij een geslaagde inparkeermanoeu- vre zou horen'Goed gedaan lie verd, complimenten.Of, wanneer ik de aanwijzingen niet helemaal opvolg: 'Je kiest voor een andere route? Waarom ook niet, schat. Het is een mooie dag vandaag. Ga je gang, ik blijf in de buurt voor als je me nodig hebt.Lief hè? Ik zou er direct voor gaan. Op Texel wil ik door de schat graag geattendeerd worden op de om de haverklap andere maxi mumsnelheden. Ik heb er moeite mee, al doe ik nog zo mijn best. Een vriendin wil weten waar zij niet al te ver van de winkels mag parkeren zonder te betalen. In de eerste plaats omdat ze daar te gierig voor is en in de tweede plaats om de beperking van twee uur. Spontaan een terrasje pakken tijdens een toevallige ontmoeting wordt belemmerd door de drei ging van een parkeerboete. Het naderen van de tijdslimiet ver kort haar lontje aanzienlijk bij de zoveelste wachtrij in de winkels. 'Texelaars moeten op hun eigen eiland zonder beperking bood schappen kunnen doen,roept ze steevast. Kon ik tegen haar nu ook maar zeggen: 'Rustig aan lieverd, het valt wel mee.Ik vrees echter dat ze gelijk heeft. Parkeren valt, zeker in Den Burg, niet mee. Pien Verberg Den Burg. Rond de kerstdag#? de eerste optredens te verwal Nieuwe leden zijn welkom eens? kijkje te komen nemen, vooral bassen kunnen wel wat verstew? gebruiken. Voor meer informal tel. 318397 en 322671. L> Kijkers en kopers tijdens de Lionsveiling in Oudeschild. DINSDAG 25 SEPTEMBER 2007 Dinsdag 25 september: In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.15 uur een bij eenkomst van het Alzheimer Café. De afdeling dialect van de Historische Vereniging heeft een bijeenkomst in Tusse de Banke in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien de volgende films: Zodiac (19.30 uur); The Bourne ultimatum (20.00 uur). Woensdag 26 september: (Oud-)Hoornders van 55 jaar en ouder maken hun jaarlijkse uitstapje, geor ganiseerd door de feestcommissie van het dorp. Verzameld wordt om 12.30 uur in dorpshuis De Waldhoorn, om 13.00 uur vertrekt de bus vanaf het pleintje bij Goënga. Opgave bij Winanda Goënga (tel. 319252), Gitta Witte (tel. 319405), Jolanda Bakker (tel. 319564) en Janien de Bruijn (tel. 319620). De Texelse Bierbrouwerij, Schilder- weg 214b (tussen Oudeschild en Den Burg) verzorgt rondleidingen, aanvang 15.00 en 16.00 uur. Groepen boven de tien personen graag reserveren, tel. 313229/32032. Medium Lia Schippers verzorgt een avond in hotel De Lindeboom in Den Burg. Via haar 'gidsen uit de onge ziene wereld' krijgt zij boodschappen door. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. De entree bedraagt €8,- De afdeling De Cocksdorp/Eierland van de Vrouwen van Nu komt om 20.00 uur bijeen in het Eierlandsche 1 Huis. Op het programma staat een modeshow. In Cinema Texel draaien de volgende films: Zodiac (19.30 uur): Ratatouil le (13.30 uur), De Simpsons (14.00 uur); Bratz (16.00 uur); The Simpsons Movie (16.15 uur); The Bourne ultima tum (20.00 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait Zoop in Zuid-Amerika (15.00 uur). Donderdag 27 september: Speciaal voor peuters van 0 tot 4 jaar houdt de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg vanaf 10.00 uur een inloopochtend. De verzamelaars van de 'Historische Vereniging houden vanaf 20.00 uur een ruilbeurs in Tusse de Banke op de Groeneplaats. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Bas Maree en Johan Hoogenboom Entree €14.-. Diner vooraf is mogelijk. Reser veren kan via tel. 319633 en e-mail mfo@klif12.nl. In Cinema Texel draaien de volgende j films: The Bourne Ultimatum (20.00 uur); Disturbia (20.15 uur). Vrijdag 28 september: In de café-brassene van De Linde boom begint om 20.00 uur het Caba ret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Om 20.00 uur begint in de Burge meester De Koninghal in Den Burg de algemene vergadering van Koninklijke NV TESO. Aftredend en volgens roos ter herkiesbaar is commissaris Dirk de Lugt In Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 20.00 uur eer dartstoernooi voor jongeren van 12 tot 18 jaar In Cinema Texel draaien de volgende films: Bratz (16.00 uur); The Simpsons (16.15 uur); The Bourne Ultimatum (19.00, 21.45 uur); Disturbia (1915 uur); 1408 (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait Evan almighty (19.00, 21.45 uur). Om de drukte de baas te kunnen zet TESO af en toe een extra boot in. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur en zaterdag en zondag van 9.30 tot 16.00 uur. Er is dan ieder hall uur een afvaart, zowel vanuit Helder als vanaf Texel. Toch moeten automobilisten soms rekening hou den met wachttijden. Vrijdag moet Den Helder tussen 9.00 en 11 00 u mogelijk een half uur worden gewacfc en maandag op Texel 11.00 en 12.00 uur één uur. Met ingang van 1 oktober is de winterdienstregeling weer van kracht. Dat betekent dat op zondag en feestdagen de eerste afvaart vanaf Texel om 8.00 uur en is vanuit Den Helder om 8.30 uur. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschild Di. 25 07.45 en 20.45 u. Wo. 26 08.56 en 21.54 u. Do. 27 09.46 en 22.36 u. Vr. 28 10.36 en 23.16 u. Za. 29 11.25 en 23.45 u. Zo. 30 11.55 en Ma. 01 00.00 en 12.30 u. Di. 02 00.00 en 12.55 u. Aan het strand het ongeveer e n uur eerder TEXELSE^COURA® Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 3? 30 00 E-mail redactie@texelsecourant,nl 1 Gerard Timmerman (hoofdredacteur) 1 Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl zijn van toepassing do Regelen voor hul Advertent*»»» van de Stichting ROTA. gevestigd te Amstentim. E» hoogwater. De zon komt zondag 30 septem ber op om 07.38 en gaat onder om 19.24 uur woensdag 26 september volle maan. Abonnementsprijzen 2007: Per half jaar 36.45 34,85 untonuaa Per jaar 71.10 68,95 «utomaart Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. The Singers of the Lord (Foto Gerard Timmerman/Beeldbank Texel) Ook voor de Singers of the Lord is het nieuwe seizoen weer begonnen. Het koor repeteert elke donderdag van 19.45 tot 21.45 uur in De Poort, achter de gereformeerde kerk van Op de website van het Agrarisch Dagblad (www.agd.nl) kan onder het kopje 'fotowedstrijd' gestemd worden op twee Texelse foto's, ingezonden door Anton en Frans Bakker uit Den Hoorn en door de familie Plaatsman van Bargerhof. De verkiezing loopt tot vrijdag. Anton Bakker van Westerheem stuurde een foto in waarop te zien is hoe hij samen met zijn oom Frans aan het harken is. Wie de foto goed bekijkt, ziet het verschil; Frans Bak ker laat zich voorttrekken door twee paarden. Dat moet wel, want de gepensioneerde veehouder heeft geen trekker. Ook nooit gehad, trou wens. Bij gebrek aan een opvol ger werd beperkt geïnvesteerd in mechanisatie. De balen worden onderling ver deeld. Frans gebruikt ze voor® paarden, Anton geeft het hooi 3 J zijn vijftig koeien. Veehouder en akkerbouwer tö Plaatsman van Bargerhof stuurden een foto in van de waterhoos <8 in augustus te zien was. Met dreigende hoos op de achtergronl ruimt Plaatsman doodkalm balen kuilgras op. Zijn vrouw He® J Pranger, pas sinds twee jaar g# Amsterdamse meer, was mirtf gerust op de goede afloop. 'Ik *3 g zo geschrokken en ben naar bin# gerend. Het leek met die zwarü wolken wel een enorme brand in® verte.' Op aandringen van haarntf schoot ze de foto. 'Dirk wilde pe's zijn werk afmaken, we hadden vf weken met smart gewacht om* kunnen maaien.'

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2