b Sp°rt Lifestyle ^TTcnir^ J7T1 TEXELSE 6 COURANT Nederlands kampioene start in halve marathon O e) Fruithof de Veen SVC AEROBIC Sc-hl U&r Welke scholiere .Wezenspyk?^ Granieten keukenbladen Fruit te koop O© De Lange Muur Nieuw! Wokken Eierlandsche Huis frisheid! Is door de groei op zoek naar versterking! Die versterking zoeken wij voor onze dames- en herenmode afdeling. Kun jij klantvriendelijk en verkoopgericht werken? Dan is deze baan interessant voor jou! (Goede primaire secundaire arbeidsvoorwaarden) Ben je geïnteresseerd, stuur dan je sollicitatiebrief met c.v. naar Mantje Schoenen bv Hogerstraat 1-5 1791 CH Den Burg t.a.v: Sandor Mantje VRIJDAG 28 SEPTEMBER 2007 De eerste editie van de Texel Hal ve Marathon kent een sterk deel nemersveld. Meest aansprekende naam is die van Selma Borst, die vorig jaar Nederlands kampioene werd en een persoonlijk record heeft van 1.11.23 uur. Borst bereidt zich momenteel voor op de marathon van Amsterdam, die op 21 oktober wordt gehouden. Ze is de laatste weken in vorm. In Rotterdam liep ze onlangs de halve marathon in 1.12.53 uur. De 24-jari- ge atlete is één van de circa twintig deelnemers die door de organisatie van de Texel Halve Marathon een persoonlijke uitnodiging hebben ontvangen. Net als enkele ande ren is ze lid van Team Distance Runners uit Noord-Holland, dat de favorieten voor de eindzege levert. Bij de mannen maakt teamgenoot Ronald Schroër de meeste kans. Hij vestigde in Rotterdam de aandacht op zich door zijn persoonlijk record met maar liefst twee minuten te verbeteren.- Zijn tijd, 1.06.22, was bovendien goed voor de tweede plaats bij de Nederlanders. Zon dag eindigde hij als zeventiende in de Dam tot Damloop. De meeste concurrentie wordt verwacht van Peter Res en Martin Ketellapper, terwijl natuurlijk ook van German Silva, tweevoudig winnaar van de marathon van New York en ambas sadeur van het evenement, iets mag worden verwacht. Overigens meldt de organisatie dat het 'een kleine moeite' zou zijn geweest enkele buitenlanders aan de start te krijgen, maar dat de eerste keer is gekozen voor 'een compact wedstrijdveld', dat een felle strijd zal leveren om de par- coursrecords, die (bij elke afstand) een bonus opleveren van €250.-. De richttijden voor de 21 kilome ter zijn 1.12 uur (mannen) en 1.22 uur (vrouwen). Op de 10 kilometer wordt gerekend op tijden van 32.00 respectievelijk 38.00. 'Deze tijden moeten haalbaar zijn voor de top van het wedstrijdveld', meent Dick van der Weide, voorzitter van de organiserende Stichting Texel Atle tiek. Scherpe tijden Een extra reden om te rekenen op scherpe tijden voor de halve mara thon is dat de lopers tijdens de eer ste 4,5 kilometer gezelschap hebben van de deelnemers aan de loop over 10 kilometer. Pas vanaf Den Hoorn gaan beide groepen gescheiden ver der. Het is waarschijnlijk dat het aan- vangstempo daarom hoog zal zijn. Ongeveer 1000 atleten wagen zich aan de halve marathon, 300 anderen lopen 10 kilometer. Ook onder hen bevinden zich ettelijke snelle lopers. De organisatie verwacht dat er drie in aanmerking komen voor de zege. Tom Wiggers won in zijn junioren- tijd diverse landelijke wedstrijden en werd in maart Nederlands crosskam pioen. In Breda liep hij onlangs een persoonlijk record op de 3000 meter (8.25.53). Of hij een bedreiging vormt voor Ron van Diepen is de vraag. Van Diepen heerste jarenlang in de cross- en wegwedstrijden in Noord- Holland en is nationaal kampioen veldlopen bij de mannen van 35 jaar en ouder. De derde favoriet is Michiel de Ruiter, die afgelopen zomer derde werd bij het Nederlands kampioen schap 3000 meter steeple. Bij de vrouwen gaat de strijd waarschijnlijk tussen Luciënne Groenendijk en Sil via Kruier. Beide hebben hun sporen in de atletiek verdiend. De start is om 13.25 uur vanaf het bovendek van de Dokter Wage- maker. Vlak voor 14.00 uur wordt de winnaar van de 10 kilometer verwacht bij de finish op de Groene- plaats. Kids Run Deelname aan de Kids Run, een hardloopwedstrijd voor kinderen, is nog steeds mogelijk. Aanmelden kan nog tot en met zaterdag via de website www.sportservicetexel. nl en zondag vanaf 11.30 uur tot een kwartier voor de start in hotel De Lindeboom, waar ook een start nummer moet worden opgehaald. Meedoen is gratis. Verdeeld over verschillende leeftijdscategorieën lopen de kinderen twee ronden door het centrum van Den Burg. Start en finish zijn op de Groeneplaats. Het eerste startschot klinkt om 12.30 uur, het laatste om 13.15 uur. Zware taak voor Mareis De basketballers van De Mareis hadden op de eerste wedstrijddag van het seizoen een zware taak toen tegenstander Zeemacht met een geroutineerde selectie van negen man naar het eiland kwam. De Texelse selectie bestond uit zeven spelers waaronder nieuw komer Daniël Montezinos. De Mareis wist het verlies beperkt te houden tot 37-47. In het eerste kwart moesten de Texelse spelers nog even aan elkaar wennen. Slordig samenspel leidde regelmatig tot balverlies, wat door Zeemacht direct werd afgestraft. Al snel liep De Mareis tegen een ach terstand van 10 punten aan. Het tweede en het derde kwart liepen beduidend beter. Nico Kikkert zorgde met Pieter Dogger voor gevaar in de bucket en ook Erik Heijenk bezorgde met knap dribbelwerk de defensie van Zeemacht angstige momenten. De achterstand kroop terug naar vier punten. In het vierde kwart stelde het veel sterkere Zeemacht orde op zaken. Afstandschoten vielen raak en verdedigend sloten de gelederen. De Mareis kreeg nog redelijk veel vrije worpen, maar die misten te vaak het doel. Mede dankzij de goede arbi trage van Jaap de Wijk werd het een leuke sportieve wedstrijd met mooie punten over en weer.Dankzij de jeugd werd het toch nog een succesvol basketbalweekend, want zowel de jeugd onder 12 als de jeugd onder 16 wist hun wedstrijd te winnen. Dames Tevoko klaar voor seizoen Ondanks verontrustende berichten aan het eind van het vorig sei zoen. begint het eerste damesteam van volleybalvereniging Tevoko met nagenoeg dezelfde selectie zater dag aan de competitie. Dit jaar spelen de dames in de regionale promotieklasse en hopen hierin bovenin mee te kunnen draaien. De selectie bestaat uit Ivet de Ruyter, Monique Leijstra, Joannie Schaapman, Gertha Wessels en Connie Joling. Zij zullen af en toe een beroep kunnen doen op Céline de Graaf en Marianne Boekei, die jarenlang in Tevoko dames 1 heb ben gespeeld, maar niet altijd meer beschikbaar zijn. Onder leiding van coach Bianca Koning zal het team proberen iedere week een over winning in de wacht te slepen. De thuiswedstrijden worden gespeeld in sporthal Ons Genoegen en begin nen steeds om 13.30 uur. De eerste wedstrijd van de competitie gaat tegen Armixtos in Amsterdam. Deze wordt gespeeld in de Wibauthal in Amsterdam, aanvang 13.00 uur. Randstad eilandcompetitie Programma dinsdag 2 oktober Veld A: 18.30 TESO-Prinsen Kobekc 19.15 CVI-Kobeko Prinser 20.00 NIOZ 1 -Koetshuis CVi 20.45 Bremak. 2-Randst. Koet# 21.30 Autocentr.-Paal 28 Cock, 22.15 Vlinderw.-Cocky's Paal2s Veld B: 19.15 PFB-Falcon Rabot»* 20.00 Rabobank-AH Falcor 20.45 Interieurbouw-Pilaar Ah 21.30 NIOZ 2-Wessels Pilaa 22.15 Ecotiem-De Wit NIOZ; Veld C: 19.15 Smash/PK-Schouwstra Pef< 20.00 Pet's Place-Smash Schoui 20.45 Spar O'schild-NBC Smay 21.30 Bremakker 1-Krim NBC Wedstrijdleiding Smash '68 Pi? Kooger en Gertha (tel. 322434) Uitslagen: Kobeko-TESO 2-1Het Koetshuis-de Prinsr van Texel 1-2: NIOZ 1-CVI 1-2: Paal 26: a Krim-Cocky's Kapsalon 1-2: Texelse Ate centrale-Bremakker 2 3-0; Randstad winkel 0-3; Albert Heijn-Falcon 0-3; Wes® Ontwerptl-Rabobank 3-0; De Pilaar-Mant# 0; Bouwcenter Rab-NIOZ 2 1-2; Ecotiêr Interieurbouw Texel 0-3; Foto de Waal-K), 23 2-1; Eet Café De Rog-Timmer's I 3-0; Jozefschool-Slagerij lepe de Boer 03 Sportshop Texel 1-Bar Sportief 2-1. In onze winkel: nieuwe aardappels vruchtensappen uien appels/peren pruimen jam ijs van Labora wortels geopend: ma. t/m za. van 9.00 - 18.00 uur Terras aanwezig! is op zoek naar een enthousiaste TRAINER (m/v) 1 uur per week (wordt nu op woensdagavond gegeven) Inlichtingen: Heieen Bonne Tel. 311485/311229 pcbonne@hetnet.nl Landal Sluftervallei ligt midden in de duinen en grenst aan natuurgebieden De Slufter en de Eierlandse Duinen waar heel wat te ontdekken valt! Op het park kun je onder andere heerlijk genieten van de sauna, Turks stoombad en overdekt zwembad. Tevens kun je ook terecht op de tennisbaan, kinderscooterbaan en de waterspeelplaats. Voor ons park Landal Sluftervallei op Texel zijn wij op zoek naar een fulltime M/V Functieomschrijving: Als schilder voer ie zelfstandig volgens bestek en in opdracht het onderhoud aan schilderwerk uit aan de bungalows en de centrale voorzieningen op het park Je leidinggevende is het Hoofd Techniek Onderhoud Wij vragen: Flexibiliteit t.o v. onregelmatige werktijden en werken in de weekenden Kennis van wet- en regelgeving m.b t, Arbo en Milieu Een secure werkhouding Kennis van de producten waarmee je werkt Relevante werkervaring Wij bieden: Een passend salaris volgens CAO Verblijfsrecreatie Mogelijkheid voor opleidingen Goede secundaire arbeidsvoorwaarden Geïntresseerd? Om te solliciteren en/of voor meer informatie kun |e kijken op www.werkenbijlandal.nl. Jouw sollicitatiebrief inclusief je cv kun je ook per post versturen. Landal Sluftervallei, T.a.v. De Parkmanager. Krimweg 102, De Cocksdorp. Nafwrljk. bj Landal Uitvaartcentrum Texel ^f^"\/oor een uitvaart naar uw wens Bernhardlaan 147. Den Burg Tel (0222)310 168 Mobiel (06) 51 283 246 www.uitvaartcentrumtexel.nl vindt het leuk om in de kaaswinkel van „Wezenspyk" te komen werken? Op zaterdag, in de vakanties en eventueel op vrijdagmiddag. Heb je interesse? Bel Anton Witte, tel. 315090, of kom langs op Kaasboerderij^ Hoornderweg 29 Halverwege Den Burg en Den Hoorn www.wezenspyk.nl - Dak- en Gootwerk - Loodgieterswerk - Centrale verwarming Burdetstraat 1, 1791 VA DEN BURG Tel 310361 06 - 12404392 e. wieringffwanadoo.nl CAGA^j Zaterdag 29 september van 15.00 tot 19.00 uur DEALER AGA-kookdemonstratie (gratis) bij Pieter Dros Houtbewerking Laagwaalderweg 46, De Waal De 1 rijhetd wastafelbladen vensterbanken vloeren Hoofdweg 86 De Cocksdorp 311 1711 06 13375284 mail@devrijheidtexel.nl -RUITBEDRIJF MOLENBUURT" en Texels appelsap, pruimenwijn, appelcider. grammofoonplaten, enz., enz. 1 I'RL 1 I hLrR l S WEEKMENU Voorgerecht keuze uit: Krachtige wildbouillon gevuld mei bospaddestoelen of Licht gerookte eendeborst met cranberrysaus Hoofdgerecht keuze uit: Hertebiefstuk met huisgemaakte boswachtersaus Jachtschotel (wildstoolpotje) met verse stoofpeertjes Hierbij serveren wij een uitgebreid garnituur. Nagerecht keuze uit: Huisgemaakte Jutterparfait met vanille-ijs, Tesselse boerenjongens en slagroom of Chocolade Grand Dessert Chocolade-mousse, vanille-ijs, Tiramisu, parfait en warme chocoladesaus €29,50 p.p. Keuken dagelijks geopend. Diverse specialiteiten, vlees- en visgerechten 't Pruttelhuus Dorpsstraat 170, De Koog ^Tel. 0222 - 317586^, www.unicefshop.nl Of bel 070 333 93 00 voon CHINEES - INDISCH RESTAURANT Elke vrijdag, zaterdag en zondag! wokbuffet lopend buffejx. Speciale prijs: van €16,50 voor €15,50 p.p. Kinderen tot 12 jaar €8,50 Aanvang 18.00 uur. uitsluitend na NIKADEL 48 DE KOOG Q 317786 Het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp is een brui send gemeenschapscentrum en een florerend horecabedrijf. Het bestuur van de Stichting tot Exploitatie van het Eierlandsche Huis biedt voor gaande als geheel te huur aan en zoekt een ambitieuze ondernemer die de gemeenschapsaccommodaties beheert in samenhang met de ex ploitatie van het horecabedrijf. Met uw positieve insteek, gevoel voor mensen en een klantvriendelijke dienstverlening draagt u bij aan verdere ontwikkeling en uitbreiding van de diverse activiteiten, welke reeds in het Eierlandsche Huis plaatsvinden. Hierbij valt o.a. te denken aan to neelavonden, Play-back show, de diverse sportclubs, bingo-avonden en dorpssteunpunt. Bent u in hel bezit van de benodigde wettelijke papieren en op korte ter mijn beschikbaar? Stuur dan uw schriftelijke reactie voor 12 oktober 2007 naar de heer K. Hooyschuur, Vuurtorenweg 42, 1795 LM De Cocksdorp.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6