'Lekker om eigen plekje te hebben' 2 Kuikentjes brengen oktober in lentesfeer Oprichting Texelse afdeling Slow Food TEXELSE COURANT S Agenda De liefde, in alle denkbare combinaties Film teso Brands en Wolvecamp in Klif ART DAGELIJKS TEXELS NIEUWS w uzu7.texeIsecourant.nl VRIJDAG 12 OKTOBER 2007 fMI Een kaapse eend met haar kroost aan de Abbelwaal. Het is oktober, maar in Den Burg tafereel is te zien in de omgeving lijkt het wel voorjaar. Die schijn wekt van het kantoor van B&B aan de in ieder geval een stel zwarte zwa- Abbewaal, waar een kaapse eend nen in de vijver bij de skatebaan, met meerdere kukels achter zich dat deze week met drie jongen aan regelmatig de weg oversteekt, werd gesignaleerd. Een soortgelijk Neemt de opwarming van de aarde met jonkies in de vijver bij het skatepark. zulke grote vormen aan dat de lente en is daar gewend om rond deze tijd weer in aantocht is, of zijn de dieren van het jaar eieren uit te broeden, in de war? Dat laatste is volgens Dat geldt ook voor de kaapse eend. Arthur Oosterbaan van Ecomare het Zulke dieren maken wel vaker een geval. 'De zwarte zwaan komt oor- vergissing.' spronkelijk van het zuidelijk halfrond De bijeenkomst over Slow Food is vorige week woensdag succesvol verlopen. Dertig van de veertig aanwezig gaven hun toezegging lid te worden. Daarmee wordt er een Texelse afdeling van deze wereldwijd opererende organisa tie opgericht. Tijdens de informatieavond vertel den Piet Bakker en Anton Witte wat Slow Food betekent voor de Texelse schapenkaas. Hun scha penkaas is opgenomen in de Ark van de Smaak, een wereldwijde lijst van met uitsterven bedreigde, bij zondere smaken. Ook deden aan wezigen geblinddoekt een kazen- test. Ze moesten onder meer het verschil proeven tussen ambach telijke en fabriekskaas. 'Dat ging aardig goed', vertelt Annette van Ruitenburg, initiatiefnemer van Slow Food Texel. Ook konden de aanwe zigen activiteiten bedenken voor de Texelse afdeling. 'Heel veel vonden het belangrijk jongeren kennis te laten maken met verschillende sma ken. Ook werden kookwedstrijden en samen koken genoemd.' Nu er genoeg belangstelling is, is de volgende stap om in Italië een aanvraag in te dienen om een con- vivium. een regio van Slow Food, op te richten,. 'Dat kan wel een paar weken duren, maar mensen kunnen nu al lid worden.' Het leuke tijdens de avond vond Van Rui tenburg de verscheidenheid aan mensen. 'Leden zijn zowel consu menten als producenten. Tijdens de avond was er dan ook veel diversiteit onder de belangstellen den, van chef-koks tot mensen van Stichting Duurzaam Texel.' Mensen kunnen lid worden door te mailen naar annette@waaldam.nl. Zuid-Amerikaanse schilderijen Sarah Moraga uit Alkmaar expo seert tot en met woensdag in galerie Tussen de banke. Ze kwam in 1983 als politiek vluchteling uit Chili en aan haar schilderijen is te zien dat ze zich nog altijd verbonden voelt met Zuid-Ame- rika. Naast de schilderijen zal ze ook concerten geven waarbij ze Zuid-Amerikaanse liederen zingt en gitaar speelt. Op twee van de schilderijen is het huis van haar moeder te zien. 'Mooi hè? Daar speelden mijn broertjes en ik altijd.' Andere schilderijen zijn een wirwar van symbolen, vogels Verkeerde band in programmaboek In het programmaboekje van het Texel Blues festival staat een ver keerde band. The Junkyard Dogs in het boekje zijn niet The Junkyard Dogs die zowel op vrijdag- als op zaterdagavond in café In Den Groo- ten Slock optreedt. Jan Koomen van de organisatie: 'We hebben op internet gezocht op de naam van de band en kwamen toen op een site uit waarvan wij dachten dat het de juiste was. Ach teraf bleek dat er twee Nederlandse en gezichten. Wat opvalt is dat ze vooral vrouwen schildert. 'Ik heb niet zo veel met mannengezich- ten. Bovendien hebben mannen mij in het verleden niet zo leuk behandeld.' De Zuid-Amerikaanse muziekinstrumenten die verspreid in de expositieruimte liggen, zijn bedoeld voor bezoekers van de concerten. 'Ze kunnen meedoen en een dag hard werken op die manier van zich afschudden.' De exposi tie is dagelijks van tien uur tot zes uur geopend. Vrijdagavond geeft ze van half acht tot negen uur een concert. Herfstmarkt In de Zeemanskerk in Oudeschild wordt zaterdag 20 oktober van 10.00 tot 16.00 uur de herfstmarkt gehou den van de vrouwenvereniging. Er worden vers gerookte vis en hand werken te koop aangeboden en schilderijen van C. van der Kerkhof. Daarnaast wordt een rommelmarkt gehouden en is er gelegenheid de kerk te bezichtigen. Ook de inwen dige mens wordt niet vergeten. bluesbands zijn met die naam en dat de verkeerde in het program maboekje staat. We willen mensen geen verkeerde informatie verstrek ken, vandaar dat we hier nu aan dacht voor vragen.' pand onder Bockbierfestival In de Dorpsstraat in De Koog wordt zaterdag 20 en zondag 21 oktober voor de tweede maal het Texels Bockbierfestival gehou den. In tien bedrijven zijn maar liefst achttien verschillende bock bieren te proeven. De bieren komen tijdens het festival uit het vat en worden in speci ale proefglaasjes geschonken. Deze bevatten 18 cl en kosten €1,80. Res taurant Sjans heeft enkele gerech ten bereid met bockbier op de kaart staan. Op zondagmiddag speelt in de Dorpsstraat de Sea Side Jazz band uit Den Helder. Enige van de geschonken bieren zijn het Texels Bock van de Texelse Bierbrouwe rij, Brand Dubbelboek, Ezelenbock, Ysbock, Jopen 4 granen bock, Beemster Bok, La Trappe trappis- tenbock, Einbeckerm, Budelsbock, Lindeboom bock en Leute bock. Het festival begint beide dagen om 14.00 uur. De deelnemende bedrij ven zijn Le Berry, Het Proeflokaal van Texel, Het Biervat, Sjans, Het Praethuys, Talk of the Town, Tum- bleweeds, De Jutter, De Kuip en Sam Sam. Kinderkerstkoor zoekt zangers Dirigent Michiel Drijver is op zoek naar kinderen die samen een Texels kinderkerstkoor wil len vormen. Dit koor studeert in acht weken een programma in en besluit deze periode rond kerstmis met concerten in Ooste rend, Den Burg en Den Hoorn. De zangers en zangeressen worden daarbij begeleid door een band, bestaand uit een basgitarist, pia nist, drummer, fluitist en violist. Veel liedjes worden ook verleven digd met dans, waarvoor een cho reografie wordt geschreven. Het is voor de derde keer dat dit kinder koor op deze manier actief is. De voorgaande edities waren een groot succes. Vorig jaar deden ruim vijftig kinderen mee. Om te oefenen krijgen de kinderen een CD en een map met liedjes. Met ingang van maandag 22 oktober wordt wekelijks gerepeteerd in de katholieke kerk in Den Burg. De kin deren van 6 tot 10 jaar oefenen van 15.45 tot 16.30 uur, de jeugd vanaf 11 jaar van 16.30 tot 17.15 uur. Deelname kost €10,-. Meer infor matie kan worden ingewonnen bij Michiel Drijver (tel. 319411) en Erma van Heerwaarden (tel. 310038). Mossel en Verveer in theater Klif 12 Voorheen werkte Klarina Combé vooral op locatie voor haar bedrijf Udjat, een centrum voor creativi teit en therapie. Dat is nu zo goed als verleden tijd. Zaterdag opent ze de deuren van haar onderko men aan de Achtertune. Jarenlang had ze atelier Voorheen de wachtkamer aan de Kotterstraat. Door omstandigheden ging ze daar weg en op zoek naar een andere ruimte. 'Die had ik vrij snel gevon den. Dit pand aan de Achtertune is van mijn vriend, Wim Trap. Voorheen sliepen hier seizoensarbeiders die in de bollen werkten.' Zes weken gele den besloot ze in de ruimte van zo'n 75 vierkante meter te trekken. 'Ik heb er veel aan verbouwd. Er is een nieuwe vloer in gekomen, een tus senmuur is eruit gesloopt en alles is geschilderd. Ik heb er ieder vrij uurtje ingestoken.' Aan het cursus- en workshopaan bod van Udjat, dat in het Arabisch oog en eiland betekent, veran- Carice van Houten, Paul de Leeuw, Wendy van Dijk, Thomas Acda, Michiel Romein. Chantal Janzen, Daan Schuurmans, Viggo Waas en andere beroemdheden vormen samen de cast van de romanti sche komedie Alles is liefde, die deze week z'n première beleeft in Cinema Texel. Zoals de naam al doet vermoeden, gaat de film over de liefde, in alle denkbare combi naties. Klaasje (Wendy van Dijk) is gescheiden van Dennis (Peter Paul Muller), nadat hij haar heeft bedro gen met de juf (Chantal Janzen) van hun zoontje. Hoewel Dennis haar terug wil, lijken haar kansen verke ken wanneer Klaasje een aantrek kelijke jonge minnaar (Valeno Zeno) tegenkomt. Simone (Anneke Blok), de beste vriendin van Klaasje, is de spil van haar gezin, dat ze met strakke schema's door het drukke dagelijkse leven leidt. Haar man Ted (Thomas Acda) voelt zich daardoor vaak buitengesloten en overbodig. Wanneer hij wordt ontslagen als kraandrijver, durft hij haar dat niet te vertellen. Ondertussen verheugt badmeester Victor (Paul de Leeuw) zich op zijn aanstaande huwelijk met zijn grote liefde Kees (Daan Schuurmans). En terwijl 5 decem ber nadert en alle liefdeslijnen bij elkaar komen via een mysterieuze Sinterklaas (Michiel Romein) lijken de liefdeperikelen te worden over wonnen. De familiefilm Waar is het paard van Sinterklaas? is het vervolg op Het paard van Sinterklaas, die een Gouden Kalf won voor het beste scenano en bovendien werd geno mineerd in de categorie 'beste film'. Het verhaal gaat over Winky, die voor het paard van Sinterklaas zorgt maar er niet op mag rijden, omdat het dier te groot is. Wanneer haar moeder zwanger wordt en naar het ziekenhuis moet, voelt Winky zich alleen. Stiekem gaat ze toch op het paard rijden. Maar wanneer het ont snapt, komt ze in problemen. In Cinema Texel draait ook Plop en de Pinguïn, een nieuwe film over kabouter Plop en zijn vrienden. Daarin schieten de kabouters een groep pinguïns te hulp, die in de exclusieve soep van restaurant De Gouden Pollepel dreigen te verdwij nen. De valse eigenaresse van dit etablissement is Louise Appelboom, gespeeld door Leontine Borsato. In de serie De Volkskrant-film avonden draait dinsdag voor het laatst Azuloscurocasinegro, waarin Spaanse twintigers met het leven worstelen. Niet de kleinere of grotere drama's blijken de grootste obsta kels op te leveren, maar hun eigen persoonlijkheid. De andere films, Timboektoe en The Bourne Ulti matum, zijn geprolongeerd. Iedere maandag is er in Cinema Texel een sneak preview, een vertoning van een film die officieel nog niet uit is en waarvan de naam tot het laatste moment onbekend wordt gehou den. Ook bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim vertoont geregeld films. Deze week zijn dat de muziekfilm Hairspray, de thriller 1408 en de Nederlands gesproken tekenfilm Ratatouille. Het volledige programma van beide bioscopen staat in de agenda elders op deze pagina en op de website www. texelsecourant.nl. dert niets. Ook aan de Achtertu ne bestaat het activiteitenpakket uit motorische remedial teaching, danslessen, dansbewegingsthera pie, ontspanningtechnieken, crea tieve therapie, begeleiding autisten, beeldende kunst en stemwerk. Voor het stemwerk heeft ze een aparte ruimte gecreëerd. 'Het is een kleine, sfeervolle ruimte en vooral geschikt om één op één te werken.' In de toekomst wil ze ook de koelcel ach terin het pand verbouwen en bij het bedrijf betrekken. 'Mijn vriend wil de verbouwing zelf doen, maar woont de helft van het jaar in Nieuw-Zee- land. Dat duurt dus nog wel even.' De afwisseling in het vak zorgt er volgens Combé voor dat ze de ide ale baan heeft. 'Ik vind het heerlijk om mezelf te ontwikkelen. Nu volg ik bijvoorbeeld een opleiding stem werk voor kinderen. Daar ben ik zo goed als klaar mee.' De opleidingen die ze volgt, komen voort uit cur sussen die ze al geeft. 'Bij dans zag ik dat kinderen zich steeds slechter bewogen. Toen heb ik een opleiding dansbewegingstherapie gevolgd. Het overlapt elkaar allemaal.' Het zal voor Combé wennen zijn op een vaste plek te werken, voorheen werkte ze vooral op locatie, zoals op scholen. 'Ik denk dat dit op den duur heel prettig gaat werken. Het is wel lekker om een eigen plekje te hebben.' Geïnteresseerden zijn zaterdag tus sen 14.00 uur en 18.00 uur welkom om een kijkje te nemen aan de Ach tertune 18b in Oosterend. Muziektheorie Bij de Muziek- en Dansschool begint woensdag 24 oktober een cursus Muziektheorie. Naast muziektheorie krijgen de cursisten te maken met gehooroefeningen, muziekdictees, solfège en ritmes. De cursus wordt gegeven door Ed de Boer en bestaat uit acht lessen op woensdagavond. Deelname kost €60,-. Voor inschrij vingen en meer informatie: Muziek- en Dansschool, tel. 313493, e-mail info@mdt-texel.nl. Bridge Vrijdag 12 oktober: In elf horecagelegenheden in Den Burg begint om 22.00 uur het Texel Blues festival; met diverse bands uit binnen- en buitenland. Voor het pro gramma: www.texelblues.nl. In Cinema Texel draaien de volgende films: Ratatouille (15.00 uur); Tim boektoe (16.00, 19.00 uur): Waar is het Paard van Sinterklaas? (16.15 uur); Hairspray (19.00 uur); Alles is Liefde (19.15, 21.45 uur); The Bourne Ultimatum (21.30 uur); 1408 (21.45 uur). Zaterdag 13 oktober: Op het terrein van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 9.00 tot 12.00 uur een grote rom melmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Bij Weikoop aan de Waalderstraat in Den Burg kunnen bezoekers van 11.00 tot 16.00 uur advies krijgen van een dierendeskundige. Udjat, centrum voor creativiteit en therapie, opent haar nieuwe onder komen. Geïnteresseerden zijn tussen 14.00 uur en 18.00 uur welkom om een kijkje te komen nemen aan de Achtertune 18b in Oosterend. In café De Kombuis in Oudeschild begint om 16.00 uur een optreden van de bluesband 12BG. De toegang is gratis. Na afloop, rond 19.30 uur, wordt boerenkool geserveerd. Mee- eten kost €7,50. In herberg De Aanleg in De Cocksdorp begint om 16.00 uur een optreden van Ed van Bommel. Hij speelt liedjes uit de jaren zestig en heeft tevens een expositie met portretten van popico nen uit de jaren zestig in de herberg ingericht. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur het Texels kam pioenschap bridge. In elf horecagelegenheden in Den Burg begint om 22.00 uur het Texel Blues festival; met diverse bands uit binnen- en buitenland. Vanaf 16.00 uur is er live-muziek in café In Den Grooten Slock. Voor het programma: www.texelblues.nl. In Cinema Texel draaien de volgende films: Waar is het Paard van Sinter klaas? (13.45, 16.15 uur); Plop en de Pinguïn (14.00 uur); Ratatouille (15.00 uur); Timboektoe (16.00, 19.00 uur); Hairspray (19.00 uur); Alles is Liefde (19.15,21.45 uur); The Bourne Ultima tum (21.30 uur); 1408 (21.45 uur). Hoogwater te Oudeschild Zondag 14 oktober: In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt zondag 14 oktober van 11.00 tot 16.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. De straat is vanaf 10.00 uur afgesloten voor doorgaand ver keer. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 13.30 uur het Texels kam- I pioenschap bridge. In Taveerne de 12 Balcken begint om 22.00 uur een optreden van de Brian j Templeton Band, als afsluiting van het Texel Blues festival. In Cinema Texel draaien de volgende films: Waar is het Paard van Sinter- i klaas? (13.45, 16.15 uur); Plop en de Pinguïn (14.00 uur); Timboektoe (16.00, 19.00 uur); Alles is Liefde (19.15, 21.45 uur); The Bourne Ulti matum (21.30 uur). Maandag 15 oktober: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van i 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In Cinema Texel draaien de volgende films: Waar is het Paard van Sinter klaas? (13.45. 16.15 uur); Plop en de Pinguïn (14.00 uur); Timboektoe (16.00, 19.00 uur); Alles is Liefde (19.15, 21.45 uur); sneak preview i (21.30 uur). Dinsdag 16 oktober: In yogacentrum De Hoge Berg aan de Schilderweg worden van 9.30 t< 12.30 uur en 14.00 tot 17.00 uur work shops dansyoga gegeven. Op vakantiepark De Krim wordt een straatvoetbaltoernooi gehouden. Kin- deren van 9 tot en met 11 jaar spelen i van 10.00 tot 12.30 uur, oudere jeugd van 13.30 tot 16.00 uur. Teams (van vier personen) kunnen zich tot maan dag 15 oktober opgeven via www. sportservicetexel.nl. Vijfenvijftigplussers gaan om 18.00 uur in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg aan tafel voor een ge menlijke nasi-maaltijd, geserveerd door de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Deelname kost €7,50. Opgave bij de SWOT, Beatrixlaan 43, Den Burg, tel. 312696. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een dubbelvoorstelling met Roue Verveer en Murth Mossel. Entree €15,-. Diner vooraf is mogelijk. Reserveren kan via tel. 319633 en e- mail into@kiif12.ni. In Cinema Texel draaien de volgende films: Waar is het Paard van Sinter klaas? (13.45, 16.15 uur); Plop en de Pinguïn (14.00 uur); Timboektoe (16.00 uur); Azuloscurocasinegro (19.00 uur); Alles is Liefde (19.15,- 21.45 uur); The Bourne Ultimatum (21.30 uur). Vr. 12 09.45 en 22.20 u. Za. 13 10.14 en 22.46 u. Zo. 14 10.34 en 22.57 u. Ma. 15 11.15 en 23.36 u. Di. 16 11.25 en 23.40 u. Wo, 17 11.50 en 23.37 u. Do. 18 11.20 Vr. 19 00.30 en 11.54 u. Aan het strand het ongeveer e n uur eerder hoogwater. De on komt zondag 14 oktober op om 08.03 en gaat onder om 18.50 uur. Vrijdag 19 oktober eerste kwartier. Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO geregeld een extra boot in. De veerdienst verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag j (vrijdag) nog tot 20.00 uur en zaterdag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. In theater Klif 12 in Den Hoorn vindt dinsdag een dubbelvoor stelling plaats met Murth Mossel en Roué Verveer Mossel en Verveer zijn geen onbe kenden in de standup comedy. Bei den waren op televisie te zien en spelen tot en met oktober samen. Nadien brengen ze beiden (solo) een avondvullend programma. Ver veer brengt Voorwaardelijk vrij. Met zijn eerdere programma's heeft hij laten zien garant te staan voor een gezellig avondje lachen. Mossel brengt het programma Status apar te. 'Binenn het grote geheel waar we allemaal deel van uitmaken, zijn velen van ons op zoek naar zelf standigheid en onafhankelijkheid.' De voorstelling begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt 15,-. Diner vooraf is mogelijk, reserveren kan via tel. 319633 en e-mail info@klif12. nl. In dorpshuis De Hof in De Koog wordt vrijdag en zaterdag gespeeld om het Texels kampioenschap bridge. Zestig paren hebben zich ingeschreven voor de wedstrijd, die voor de vijftiende keer wordt gehou den. Het spelen begint vrijdag om 19.30 en zaterdag om 13.00 uur. tot en met 1992. Toen Wolvecamp in 1992 plotseling overleed, voo den zijn nabestaanden in het atelier bleek veel ongesigneerd werk. Dü werd als blijk van echtheid voorzier van zijn atelierstempel. De pastes die in Klif ART getoond worden, zijn deels gesigneerd en deels voorzien van dit atelierstempel. Eugène Brands (1913-2002) wen al voor Cobra geïnspireerd doe maskers. In en na Cobra maakt; hij werken waar kinderspeelgoe: staat. Later, vanaf 1960, werkte h abstract met een lyrisch accent. Hj ontwikkelde een stijl waarbij de kleu ren zacht donzig worden neergezet Zijn lievelingskleuren zijn oranje en zwart. Van Brands zijn olieverver op papier, gouaches, een collage er zeefdrukken te zien, uit de penoó: 1954 tot en met 1995. De expositie wordt zondag om 16.00 uur geopend en is nadien te zien op donderdag tot en met zondag var 13.30 tot 17.30 uur. Oude dansen De Dansgroep Oude Dansen begirt woensdag met de wekelijkse la- avonden. De groep verzorgt op V- nodiging optredens, zoals op folkloremarkten in Den Burg, en de wekelijkse repetities zijn nodig om optimaal te presteren. Naast nieuwe leden, die wel eens een dansje wil len wagen, zijn ook muzikanten wel kom. Er wordt elke woensdag vara1 19.30 uur gerepeteerd in Odyssets aan de Emmalaan. Meer informate is te krijgen via voorzitter Mam* Smit, tel. 888923 of via website www.dansgroepoudedansen.nl. Bij Galerie Klif ART in Den Hoorn is tot en met half november werk te zien van Eugène Brands en Theo Wolvecamp. Beiden behoor den in 1949 tot de oprichters van de Cobra-groep, maar gingen al snel hun eigen weg. Theo Wolvecamp (1925-1992) ont wikkelde onder invloed van Paul Klee en Miro een eigen zware schil- dertrant van broeierige, brandende kleuren en surreële vormen. Van hem zijn litho's, zeefdrukken en pastels te zien uit de période 1987

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2