TEXELSE COURANT Drukte bij scholierenveldloop Keukencentrum Texel beleving op zich Medezeggenschapsraad OSG wint MR-prijs 2007 En Passant verslaat Anna Paulowna Na in de eerste ronde van de regi onale competitie Aartswoud te hebben verslagen, bleef het acht tal van schaakclub En Passant in de tweede ronde Anna Paulowna de baas. Het werd zaterdag 41/2- 3V2 voor de Texelaars, die door deze overwinning met de maxi male score van vier punten stevig bovenaan in de tweede klasse staan. Jaap Dros heeft zijn ontmoetingen met Enrico van Eg mond de laatste jaren altijd met een overwinning afgesloten. Van Egmond heeft een rating van ruim 2000 punten, hon derd meer dan Dros. Maar ook ditmaal had Dros geen kind aan zijn tegenstander. Abe Zijm ging lang gelijk op met Thomas Weil, maar kwam naarmate de partij vorderde in het nadeel en verloor. Jaap de Wijk, die in de externe competitie meestal ijzersterk speelt, kwam vrij snel in de problemen. Hij maakte een rekenfout en verloor van Wil lem Smit. Nanning Kikkert bood Gerard Rietveld goed tegenstand, maar bleef uiteindelijk toch met lege handen achter. Rinus Vittali won in een enerverende partij met wisse lende kansen van Aart Strik en Piet Bakelaar bleef op een remise steken tegen Cees Dietvors. De stand was toen, na zes partijen, 3V!>-2!/2 voor Anna Paulowna, zodat En Passant de resterende twee partijen moest winnen om de ovenwinning binnen te halen. Het zag er met goed uit. Dick van Barneveld had grote pro blemen tegen Gerard van de Berg. Hij stond verloren, maar probeerde met allerlei vage dreigingen nog het tij te keren. Met succes, want Van de Berg raakte het spoor vol ledig bijster, zodat Van Barneveld als door een wonder alsnog een vol punt kon bijschrijven. Alles hing toen af van de partij tussen Tho mas Richter en Cees Hage. Tho mas Richter was met enige reserve begonnen. De laatste twee keer had hij van Hage verloren. De Texelaar speelde echter sterk en kwam niet in de problemen. Hij won, waarmee het pleit was beslecht: 416-316. VRIJDAG 12 OKTOBER 2007 Prins en Veldhuis winnen 3D-wedstrijd Jan Prins en Sterre Veldhuis van de Eilandschutters hebben in Geest- merambacht de 3D-wedstrijd van handboogsportvereniging Achil les gewonnen. Prins kwam uit in de klasse heren, Veldhuis bij de dames aspiranten. Bij de wedstrijd in Geestmeram- bacht, die voor de achtste keer werd gehouden, werd van verschil lende afstanden op plastic beesten geschoten. Het parcours bevatte ook enkele lastige 'mindoelen'. Hierbij werden twee beesten achter elkaar geplaats, waarbij het achter ste dier moest worden getroffen. Werd het voorste dier geraakt, wer den punten in mindering gebracht. Er waren 32 doelen, waarvan 3 'mindoelen'. Omdat het terrein gewoon voor publiek geopend was, mocht de wedstrijd zich in een grote belang stelling verheugen. Het was opmer kelijk dat het recreatieterrein niet was afgesloten, want hoewel de door de Nederlandse Handboog Bond opgestelde veiligheidsvoor schriften vrij eenvoudig zijn te realiseren, zijn de vergunningver- strekkende instanties daar over het algemeen maar zeer moeilijk van te overtuigen. Dat publieke belangstel ling op prijs wordt gesteld, mag blij ken uit het feit dat al na zes dagen het maximumaantal deelnemers was bereikt. Uitslagen: Heren longbow - I.Jan Pnns, 459 punten: 13.Willem Vlas. 375. Dames aspiranten long bow - 1.Sterre Veldhuis. 453 Heren jeugd longbow - 9.Lars Veldhuis, 143: lO.Nils Veld huis, 92. Met een waterig zonnetje in de rug namen 240 kinderen woensdag deel aan de scholierenloop van Sport service en Atletiekvereniging Texel. Aangemoedigd door het in groten getale opgekomen publiek werden verschillende records gebroken. Het was de vijfde keer dat de scho lierenloop werd gehouden en het evenement keert ook volgend jaar op de woensdag voor de herfstva kantie (15 oktober) terug. Uitslagen: Meisjes tot en met 8 jaar - 1 Amaya Vorste- veld, 4.13 (Jozefschool), 2.Jeanine van de Vis, 4.18 (De Akker) 3.Kyane Sangers, 4.22 (Thijsseschool). Jongens t/m 8 jaar - 1 Luuk Boogaard 3.59 (Jozefschool) 2.Pascal Saai 4 00 (Lubertischool) 3.Skeg van de Vis 4.01 (Bruinvis). Meisjes t/m 9 jaar - I.Lisa van Dooijeweerd 4.05 (Bruinvis) 2-Caltlin Ellen 4.06 (Jozefschool) 3 Marloes Roeper 4 23 (Bruinvis). Jongens t/m 9 jaar - 1 .Jesse Won der 3.50 (Fontein) 2 Wesley van de Berg 3.52 (Thijsseschool) 3.Marijn Smits 3.54 (Jozef school). Meisjes t/m 10 jaar - l.Emma Koorn 3 46 (Durperhonk) 2 Isabel Ie Schermer 3.50 (Jozefschool) 3 Nadjesta Wijtten 3 56 (Dur perhonk) Jongens t/m 10 jaar -1 Nikay San gers 3.25 (Thi|sseschool) 2 Timo Westdorp 3.28 (Durperhonk) 3.Wessel Kiltz 3.32 (Jozef school) Meisjes 11 jaar en ouder - i.Katja van Dooijeweerd 3.40 (Bruinvis) 2.Esmee van Loon 4.06 (Jacob Daalderschool) 3.Wllleke Kikkert 4.32 (Jozefschool). Jongens 11 jaar en ouder - I.Rico Douma 3 30 (Durperhonk) 2 Mathijs Duin 3.31 (Vrije Schoof) 3.Erik Zet- hof 3.42 (Jan Dnjverschool) Meisjes OSG -1 Martoes van Rongen 3.27 2 Eva van Haren 3 44. 3,Anna van der Duim 3.51Jongens OSG - 1 .Wout Kliek 3.21 2 Myren Helleman 3.26 3.Jonathan Udding 4.00. Jongens OSG tweede klas - 1. Morris koopman (5 19 met blessure). Schuijlhuttrofee Hans de Beer en Roy van der Hoek hebben zondag op de golfbaan de wedstrijd om de Schuijlhut trofee gewonnen. Deze wedstrijd die voor de elfde keer werd gehouden - wordt gespeeld om geld in te zamelen voor de jeugd leden van de golfclub. Mede door deze wedstrijd en de inzet van de jeugdcommissie telt de golfclub momenteel veertig jeugdleden. De bij de leden populaire wedstrijd kan altijd rekenen op een volledig deelnemersveld. Dit jaar waren er 64 deelnemers, die in teams van twee spelers werden ingedeeld. De spelvorm was 'Texels scramble met handicapverrekening'. Daarbij wordt door beide spelers afgeslagen, waarna de slechtste bal bij de beste bal wordt geplaatst en beide spelers nogmaals slaan. Na deze twee sla gen wordt de beste bal bepaald en daarmee wordt om en om de hole uitgespeeld. Deze spelvorm in combinatie met het mooie weer resulteerde in goede scores. Met slechts 73 slagen totaal over 18 holes kwamen Hans de Beer en Roy van der Hoek het club huis binnen met 52 punten. Hiermee waren zij verreweg het beste team van deze dag. Met 83 slagen en 43 punten werden Mare Schuijl en Wim Koorn tweede. De derde plaats ging naar Cocky Kohnhorst en Elske Wiersma, die 42 punten behaalden. Organisatoren Menno en Mare Schuijl konden €1644,- overhandi gen aan Ben Zegeren, voorzitter van de jeugdcommissie. Tevoko thuis tegen VONO Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko speelt zaterdag op eigen terrein tegen VONO uit Amsterdam. Tevoko zal na twee gewonnen wedstrijden pro beren opnieuw de winst te pak ken. VONO heeft tweemaal met 4-0 verloren, dus de Texelse ploeg ziet wel kansen. Met aanvulling uit het tweede damesteam zal Tevoko met zeven man de wedstrijd beginnen. De wedstrijd in de Burgemeester De Koninghal begint om 13.30 uur. Kampioenschap klaverjassen Klaverjasclub Den Burg organiseert ook dit jaar het Texels kampioen schap. Er wordt gespeeld op 26 Weer verlies voor Mareis De basketballers van De Mareis hebben zondag op eigen terrein verloren van het ervaren HBC. Net als in de wedstrijd tegen Zeemacht speelde De Mareis nogal chao tisch, waardoor HBC al snel een voorsprong opbouwde. De Mareis was nagenoeg op volle sterkte aanwezig, alleen moest cen ter Nico Kikkert eerder weg. Na een time-out en een sterk tweede kwart, waarin voornamelijk de lange centers van De Mareis de score voor hun rekening namen, werd het verschil in de stand teruggebracht tot zes punten. Na de pauze ging het berg afwaarts met De Mareis. Doordat het gemis van Nico Kikkert en Pieter Klaverjassers starten competitie Klaverjasclub Den Burg begint maan dag met de competitie. In het gebouw van Kotex aan de Paelwerck worden om 20.00 uur voor het eerst de kaarten geschud. Naar verwachting zullen twintig koppels om het kam pioenschap strijden, maar nieuwe leden zijn nog welkom. Gerda en Freek Veeger zijn titelverdediger. Geïnteresseerden kunnen zich aan melden bij Rosa Harbers, tel. 313789. Er wordt met vaste maat gespeeld, maar ook mensen zonder maat kun nen zich aanmelden. In dat geval probeert het bestuur een geschikte partner te vinden. oktober, 30 november, 21 december, 25 januari en 29 februari. Aanmelden kan tot en met de eerste speelavond bij Rosa Harbers, tel. 313789. Dogger daalde de gemiddelde lengte en daarmee de score. HBC maakte van de gelegenheid gebruik om de score op te voeren. Ondanks dat het spel van De Mareis naarmate de tijd vorderde sterker werd, kon het verschil niet meer worden ingelopen, ook niet toen HBC in het laatste kwart in fouten last kwam. Duo Hoogenraad in ouder-kindtoernooi Golfers Bob en Jaap Hoogenraad hebben zondag in Purmerend een finaleplaats veroverd in het door de ABN AMRO gesponsor de ouder-kindtoernooi. De finale wordt 21 oktober gespeeld op de Scherpenbergh in Apeldoorn. Als winnaar van de Texelse voor ronde kon het duo Hoogenraad meedoen aan de halve finale van het toernooi. Daar traden 35 teams tegen elkaar in het strijdperk, waar van er 12 doorgaan naar de finale. Het duo Hoogenraad speelde een voortreffelijke wedstrijd. De spel vorm was foursome, waarbij om en om wordt geslagen. De spelers vulden elkaar prima aan. wat resul teerde in een score van 35 punten, voldoende voor een vierde plaats. De opbrengst van het toernooi wordt aan een goed doel geschonken. AVT start met crossseizoen Atletiekvereniging Texel begint zon dag 21 oktober het boscrossseizoen met een wedstrijd over één, twee of drie rondes van vijf kilometer. Gestart wordt bij de Fonteinsnol aan de Rozendijk, waar ook de volgende crosslopen van start gaan. Inschrij ven kan vanaf 10.15 uur bij appar tementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd start om 11.00 uur, de andere deelnemers om 11.15 uur. Kinderen tot en met twaalf jaar lopen een rondje van duizend meter. Er worden acht crosslopen gehou den. deelnemers die aan minimaal vijf van de acht meedoen, worden opgenomen in het eindklassement. Deelname kost €1,25 voor de jeugd en €2,- voor senioren. Inschrijven voor de hele serie van acht wedstrij den kost €7,50 voor de jeugd en €9,- voor senioren. Leden van de vereni ging krijgen korting. De volgende crosslopen worden gehouden op 4 en 18 november, 2 en 16 december, 13 en 27 januari en 10 februan. Meer informatie is te verkrijgen bij Rita Dogger, tel. 313387. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 16 oktober: Veld A: 19.15 Schouwstra-Krim Pet's Place 20.00 Pet's Place-NBC De Krim 20.45 Koetshuis-TESO NBC 21.30 Kobeko-NIOZ 1 TESO 22.15 CVI-Prinsen NIOZ 1 Veld B: 18.30 Rab-Ecotiem PFB 19.15 Albert Heijn-PFB Ecotiem 20.00 Falcon-Mantje Albert Heijn 20.45 Rabobank-NIOZ 2 Mantje 21.30 De Pilaar-De Wit NIOZ 2 Veld C: 18.30 Smash Kooger-Spar Bar Sp. 19.15 Bar Sp. lepe de Boer Spar 20.00 De Waal-Jozefschool Otto 20.45 Sportshop 1-Otto De Waal 21.30 Smash-Bremakk. 1 Sportsh. 1 Wedstrijdleiding: Bar Sportief en Kees (tel. 310221). Uitslagen: De Prinsen van Texel-Kobeko 3-0; TESO- NIOZ 1 0-3; Vlinderwinkel-Texelse Autocen trale 3-0; Paal 28/De Krim-Bremakker 2 0- 3, Cocky's Kapsalon-Randstad 3-0; Otto's Tweewlelershop-Bar Sportiet 2-1, Klif 23- Sportshop Texel 1 0-3; Timmeris Bakken|- Foto De Waal 2-1: Jozefschool-Eetcafé De Rog 3-0. Het Koetshuis-CVI 2-1NBC Eelman Partners-Smash'68 1-2; De Knm-Smash'68 Piet Kooger 3-0, Schouwstra Transport-Pet's Place 3-0, Bremakker 1-Spar Oudeschild Texel'94 thuis In tegenstelling tot wat in het ver slag in de krant van dinsdag stond, speelt Texel'94 zondag een thuis wedstrijd." Het treffen met koploper Anna Paulowna begint om 14.00 uur. Als je zeventien jaar ervaring hebt, heb je aan een half woord genoeg. Maar dat wil niet zeggen dat Mar- jet van der Vis van Keukencentrum Texel even snel een keuken verkoopt. 'Ik probeer in de huid van de klant te kruipen, neem de tijd, geef advies op maat, zodat een bewuste keuze kan worden gemaakt. Want de klant kiest, niet ik.' Een bezoek aan Keukencentrum Texel is een beleving op zich. In de show room staan keukens van verschillende merken en in verschillende stijlen te pronken. Met een nostalgische uit straling, maar ook modern. Marjet: 'De indeling is belangrijk. De volg orde moet logisch en praktisch zijn; ik adviseer vooral veel laden.' Over de apparatuur: 'Hou je van uitgebreid kokkerellen, dan zijn er tcgewoor- dig grote stoom-bakovens met kern- temperatuurmeter, ideaal voor grote stukken vlees. Koken kun je op gas, keramisch of inductie. Ik vertel van elk systeem de voor- en nadelen.' Marjet heeft veel meer tips in petto. Niet alleen voor een nieuwe keuken, ook wie een werkblad of appara tuur wil vervangen of een onderdeel nodig heeft, is welkom. Alles wordt van begin tot eind geregeld en vak kundig geïnstalleerd door het eigen montageteam. Kookwinkel Op zoek naar goede pannen, mes sen en andere keukcnhulpjes ontdekte Marjet dat ze die op Texel niet kon vinden. 'Ik ben het zelf gaan verkopen zodat ik er ook andere kookliefheb- bers een plezier mee kan doen.' Het resulteerde in een kookwinkel met een breed assortiment van gerenom meerde merken. Zoals pannen van Dcmeyere, messenblokken van Zwil- ling, bakvormen van Patisse, keu kenhulpjes van Cuisipro, wildscharen, maar ook de MagimLx en de Kitchen- Aid keukenmachines. 'Ik gebruik het meeste zelf en ben er erg tevreden over. Want als je zoals ik van koken houdt, dan wil je kwaliteit.' Activiteiten Oktober Woonmaand Op vrijdag 19 oktober komt er een professionele messenslijper in de showroom, die van 11.00 tot 17.00 uur alle tafelmessen, keukenmessen en scharen slijpt.Tijdens het slijpen is er een Siemens kookdemonstratie met combimagnetron en combi-stoomoven met lekkere hapjes en recep ten en uitleg over de apparatuur. Op zaterdag 27 oktober wordt van 11.00 tot 16.00 uur de AEG combi- stoomoven gedemonstreerd. Kom gezellig kijken en proeven, iedereen is van harte welkom Motorola Texel nieuwe telefoon Tijdens een bijeenkomst van The Phone House in Amsterdam werd bekend dat een van de nieuwe modellen telefoons van Motorola de naam Texel zal dragen. Het toestel is één van een serie van vier nieu we modellen, die verder de namen Scarven, X Pixl en Genghis hebben. Volgens Motorola is de naam geen verwijzing naar het eiland, maar een codenaam voor het nieuwe toestel, dat zowel een telefoon is als een muziekspeler. Technische gegevens zijn verder nog niet bekend. Het plaatje werd van achter uit de zaal gemaakt van een powerpoint-pre- sentatie en is te vinden op www. gsmhelpdesk.nl. De Motorola Texel zal in februari of maart verkrijgbaar zijn. Met een absolute meerderheid van 60,9 procent van de 1061 stemmen heeft OSG De Hoge- berg de MR-prijs 2007 gewon nen. De prijs, een bedrag van €1000,-, is beschikbaar gesteld door de projectgroep WMS (Wet Medezeggenschap op Scholen), die scholen begeleidt en onder steund bij de invoering van de WMS. De OSG was één van de drie genomineerde scholen. De medezeggenschapsraad (MR) die vorig jaar grotendeels werd ver nieuwd, is voortvarend aan de slag gegaan. 'Omdat deze vernieuwde MR goed wilde nadenken over het eigen functioneren en meer wilde weten over de WMS die per 1 janu ari 2007 werd ingevoerd, hebben wij met de hele MR en de rector een cursus gevolgd. Daarbij is uitgebreid gesproken over de bevoegdheden die wij hebben en over het al of niet instellen van themaraden of com missies. Wij willen sparringpartner zijn voor de school', zegt Marianne Waverijn-Vonk, de voorzitter van de MR. In maart 2007 is een werkgroep gestart die zich over een nieuw sta tuut en reglement heeft gebogen. Besloten werd onder meer de MR uit te breiden tot zestien leden. De personeelsgeleding van de MR bestaat uit een docent van elk van de zes onderwijsteams en twee personen van het onderwijs-onder- steunend personeel, de ouder- en leerlinggeleding bestaat elk uit vier personen. 'Door de gesprekken kwamen we ook op ideeën om onze achterban(nen) meer bij ons werk te betrekken. De personeelsgeleding is bezig knelpunten bij het personeel te inventariseren. De Leerlingenraad wordt nieuw leven in geblazen en ouders willen we betrekken door berichten over onze vergaderingen op de website en in het maandbe richt. Ook onderhouden wij contact met de ouderraad die zich vooral met praktische zaken bezighoudt. Daarnaast proberen wij de MR een duidelijke plek te geven in de over legstructuur binnen de school.' De MR gaat zich nog beraden over de vraag wat er met de prijs gaat gebeuren. Bedoeling is dat het geld een duurzame bestemming krijgt. Ti1 Kerkdiensten Zondag 14 oktober 2007 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.45 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk, ds. PA. den Braanker. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. dhr. M.D. Kuiper, De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Neder landen; 19.00 u. ds. P.C. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Bar nard. Oudeschild: 11.00 u. ds. C. der Neder landen. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser, dienst in Oosterend. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg: 10.00 u. ev. J. Jansen. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. herenkoor. Oudeschild: 9.30 u. De Cocksdorp: 10.00 u. woord-com- munieviering parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u. Wachttorenstudie, 11.20 u. Medische zorg Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het' berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Meldpunt Thuiszorg 0223- 650222. Voor hulp bij het huishouden: Omring Thuisservice. Schoonoordsin gel 44, Den Burg. tel. 321461. - Omring Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44. Den Burg. tel. 0900-4636549. Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voe ding, opvoeding en verzorging. - Omring Thuiszorgwinkel. Schoon oordsingel 44. Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14 00 u. - Omring diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur. tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema. tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8 00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. J-Julp verlening OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen, bel tijdens kan- J/yerk aan de weg In de week van 15 tot en met 21 okto ber zijn de volgende straten en wegen in verband met werkzaamheden afge sloten: Den Burg: Slingerweg tus sen Emmalaan en Keesomlaan; De Koog: Pelikaanweg tussen Ruijslaan en hotel De Pelikaan; Den Hoorn: Herenstraat. oud Papier de herstvakantie haalt deze week geen oud papier op. Oud papier kan wel wor den gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Bnjder Versla vingszorg Texel, Tubantia, Pontweg 133. De Koog. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211peter. molenaar@brijder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof. Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog. tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dins dag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton, Beatnxlaan 43, Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Radio Texel j06J texelseSÏcourant Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Stiana Sibon Telefoon 06 - 22 21 16 62 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail mfo@lenrnl Stichting ROT*, te Amsterdam onder nummer 41198699. Een er kosWoos toegezonden Abonnementsprijzen 2007: Per half jaar 36,45 34,85 (automat**) Per jaar €71.10 68.95 (automat**) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel Actueel 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Radio Noord-Holland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noord-Holland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10 00 ij Baptisten gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (muziek) 14.00 u. Wilde Vaart (muziek) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sport lokaal 18.00 u. Radio Noord-Holland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.45 u. Gereformeerde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noord-Holland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel Actueel 19 00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noord-Holland Woensdag: 17.00 u Pietelepote 18.00 u. Onder de Toren (geestelijk programma) 20.00 u. Radio Noord-Holland Donderdag: 18.00 u. Country Time muziek) 19.00 u. Cabaret-café. Waarin het lokale nieuws wordt bespro ken door Pip Barnard en Janien de Bruljn Vandaag: het dorpscafé. Over bejaar den, de TESO en de HEMA, de perikelen rond het vlieg veld en de jonge katjes van Ecomare (herhaling) 20 30 u. Radio Noord-Holland Voor meer informatie over medische zorg, hulpveriening. kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7