N TEXELSE J COURANT Ludieke actie parkeren Familieberichten Jan Wolkers fyé DINSDAG 23 OKTOBER 2007 9ad«. termijn Aëenda larerr lering lerdag 27 oktober: - zorgmgshuis De Gollards in Den ig houdt van 10.00 uur tot 17.00 open huis. Om 10.15 uur wordt vernieuwde restaurant geopend. istenares Door Dogger verzorgt 10.30 tot 12.30 uur een work- Dp over het schilderen van aquarel van bloemen en planten. Locatie de Zelfpluktuin nabij Oudeschild. elname kost €17,50. Voor infor- Üe en opgave: tel. 321351 of 06- Keukencentrum Texel is van 11.00 16.00 uur een gratis kookdemon- met een combi-stoomoven. fereen is van harte welkom bij het ukencentrum, Maricoweg 6, 1791 Den Burg tel. 312447 de Texelse Bierbrouwerij (Schil- 214b tussen Den Burg en öeschild) gaan om 14.00, 15.00 16.00 uur rondleidingen van start, ritig minuten van te voren aanmel- m het proeflokaal. herberg De Aanleg begint om uur een optreden van Ed van rnmel. Hij speelt liedjes uit de jaren ig en heeft tevens een expositie portretten van popiconen uit de jaren zestig in de herberg ingericht. Om 15.00 en om 19.00 uur wordt in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend het sprookje Assepoester opgevoerd, met een levensgrote poppenkast. Kaarten kosten €3,50 en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Nauta Boek en slagerij Rob en Meta Maas. In Oosterend gaan kinderen langs de deur om lege flessen op te halen. De opbrengst is bestemd voor de jubileumactiviteiten van muziekver eniging Excelsior, die binnenkort 100 jaar bestaat. Tijdens de Nacht van de Nacht wor den diverse activiteiten ontplooid. Er wordt een wandeling langs de dijk gemaakt vanaf Waddenpark Avanti aan de Stuifweg, bij sterrenwacht De Jager kunnen sterren worden geke ken. De gemeente dooft een deel van de straatverlichting en Ecomare verzorgt een rondleiding. Voor meer informatie: Ecomare, tel. 317741 of www.laathetdonkerdonker.nl. In Cinema Texel draaien Waar is het paard van Sinterklaas? (13.45 en 16.15 uur), Plop en de pinguïn (14.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Ratatouille (15.00 uur), Tïmboek- toe (16.00 uur), Alles is liefde (19.00 en 21.30 uur), The Bourne Ultimatum (19.00 uur), Knocked up (19.15 uur) en Rush Hour 3 (21.45 uur). Glas van de baan Een zucht van verlichting bij de enquêtecommissie van Oude schild. De afgelopen zesenhalf jaar zagen Bert Koning en Martha Witte tot hun schrik drie keer een glazen ontwerp verschijnen voor nieuwbouw van het Maritiem en Jutters Museum. Drie keer werd van diverse kanten actie ondernomen om te voorko men dat Oudeschild een 'glazen paleis' zou krijgen. De eerste keer ging het om een glazen ontwerp op de oude haven nabij het kanon (tegenover het Stoombootkoffiehuis), de tweede keer om een glazen ontwerp op de dijk (op de plek van het woonhuis van de familie Sikkeleras) en de derde keer ging het om het vori ge schetsontwerp van Mecanoo Architecten. De enquêtecommissie, die ont stond nadat bureau Striking in 2001 een serie voorstellen ('parels') had bedacht zonder het dorp in de plannen te kennen, zegt blij te zijn met de aangepaste schets van Mecanoo. 'Al vinden we het nog steeds heel jammer dat een ont werp van Ronno Honingh het bij de stuurgroep niet haalde, terwijl dat de voorkeur van de gehele klank bordgroep had.' VERVOLG VAN PAGINA 1 €1.100.000,- voor de inrichting. In totaal is het gehele project Gouden Driehoek begroot op €7.800.000,-, waarvan €900.000,- voor het herstel voor cultuurhistorische waarden en €500.000,- voor overige project kosten. Bedoeling is dat 60 procent publiekrechtelijk wordt gefinan- te investeerders onder de aandacht cierd (onder meer de gemeente en MJM-museum Hoever Het Grote Oost is, is nog niet bekend. Het bureau heeft een goed ogende brochure opgesteld om de nieuwbouw landelijk bij gro te brengen. Voor de nieuwbouw is in totaal €6.400.000,- nodig (€5.300.000,- voor de bouw en de provincie met elk €1.200.000,-) en 40 procent privaatrechtelijk via sponsoring. "Als u mijn plaats neemt, neemt u dan ook mijn handicap." Een bordje met die tekst werd vrijdag middag door vertegenwoordigers van de Stichting Integratie Gehan dicapten Texel (SIGT) bij een van de invalidenparkeerplaatsen op het parkeerterrein bij Albert Heijn in Den Burg aangebracht. Een ludieke actie volgens het SIGT, maar wel één met een serieuze onder toon. 'We maken het toch geregeld mee dat anderen even hun auto op een invalidenparkeerplaats neerzet ten', aldus bestuurslid Arco de Graaf. 'Of hij wordt er even geparkeerd en dan blijft er één persoon in zitten', vult bestuurslid Fred Wassenborg aan. Probleem voor de houders van een invalidenparkeerkaart is dat zij geen alternatief voor de invalidenparkeer plaatsen hebben. Die zijn over het algemeen anderhalf tot twee keer zo breed als een reguliere parkeerplaats, zodat er een rolstoel naast de wagen kan staan. Bord en tekst zijn afkomstig uit de Belgische gemeente Evergem waar soortgelijke bordjes officieel als ver keersbord zijn erkend en bij diverse invalidenparkeerplaatsen zijn geïn stalleerd. Ze werden daar bedacht door Chris de Craene, een vriendin van De Graaf. Het SIGT besloot ze, tijdens het opstellen van verkeers knelpunten voor mindervaliden, ook op het eiland te introduceren. (foto Jeroen van Hattum beeldbank Texel) ALS MIJN PLAATS NEEMT, NEEM DAN OOK HANDICAP LNT Je was een man van weinig woorden. Herkenbaar voor degenen die bij je hoorden. Je was een man op wie wij vertrouwden. En van wie wij altijd blijven houden. Seen kort maar zwaar gevecht en veel te jong, eeft mijn grote liefde en super papa Marcel zijn Erijd verloren. Marcel Banda 17 jaar jong. Leonie Dennie oktober 2007 Satrixlaan 121 791 GB Den Burg 'arcel is in "de Vlinder", Hollewal 42 te Den Surg. Woensdag 24 oktober is er van 13.00 13.30 uur gelegenheid tot condoleren in de bopsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg. b 13.30 uur nemen we afscheid van Marcel, aarna we hem begraven op de Algemene be- raafplaats aan de Kogerstraat. Liefste Marcel 9®^ fehebt je strijd gestreden, 3e»! iemand van.ons weet wat je hebt geleden. ;enm Hie pijnen zijn voorbij, in D 1st maar jongen, je bent nu vrij. jint ff 1.15 li res2i Kit g 'gedachten zul je altijd bij ons zijn. fezullen je missen. Guido, Ramona, Kane en gerei k drs nuzsi m woorden, echts gedachten en herinneringen. 'doste ^'te i°n9 is overleden onze schoonzoon, used Willem en Ann Daman -Noff i0el( °P Langedijk, -entr- 'oktober 2007 smoest de strijd opgeven, "kal wilde je dat niet. j=mocht niet verder leven, 5 doet ons veel verdriet. Dag Marcel... Cas, Renate Ans Dag "papa" Marcel slaap lekker... Kus, Isa'7, Coen, Imme Marcel Hoeveel mooie woorden we ook over jou zeggen, het zijn er altijd te kort. Eén woord komt telkens boven: Onmisbaar... want dat ben je. Lieve Marcel, je kwam als collega maar je bent gegaan als vriend. We zullen je vreselijk missen. Kees, Katja Mery-lou en Nynke Marcel Altijd op tijd Altijd droge humor Altijd "effe een bakkie doen" Altijd een krentebolletje Altijd eerlijk Altijd nooit ziek, tot- Man, wat zullen we je missen! Je collega's van de slagerij, Kevin, Marcel, Gerrit, Janna, Laura, Marjolijn, Denise, Magda, Femke, Bart, llonka, Rees, Kees, Katja Nooit meer Nooit meer een voorzet Nooit meer zaalvoetballen Nooit meer met Marcel aan de bar Nooit meer zo gezellig als vroeger Nooit meer Marcel, we zullen je missen We wensen Leonie en Dennie en familie heel veel sterkte toe om dit leed te kunnen dragen. Rab 4 zaalvoetbal, Roel Blonk Nico Blonk Jan-Jacob Keijser Mark Keyser Peter Scholte Elis Polderman Kees van Beek Dennis Eelman Egbert Mantje Jeroen Takes Lid van onze vereniging. Helaas veel te vroeg overleden. We wensen Leonie, Dennie en familie heel veel sterkte. Bestuur en leden Texelse Dart Organisatie Een laatste knipoog. Liefs van Angélique Waarom zijn er zoveel vragen, waarom is er zoveel pijn, waarom zijn er zoveel dingen die niet te begrijpen zijn... Lieve Marcel "Tot ziens" werd "vaarwel". Niet te begrijpen... Lieve Leonie, Dennie en familie, Wij wensen jullie heel veel sterkte. Veel liefs van je collega's. Cocky, Linda, Anita, Nona, Sharen, Elsemieke, Amber, Amber, Mandy, Sanne. Lieve Marcel Je hebt ervoor gevochten je hebt er alles aan gedaan maar niemand kon je redden je moet de hoop nu laten gaan. Rust zacht Wij wensen Leonie, Dennie en de familie heel veel sterkte toe. Serge en Louise Jeroen, Reha en Luka Rick, Sanny, Bob en Ids Arnoud Jan-Jacob, Patricia en Marieke 'Een eilander heeft zijn laatste overtocht gemaakt. Na weken van spanning en hoop kregen we toch nog onverwacht het overlijdensbericht van onze neef Leonie, we bewonderen je moed en kracht in de afgelopen periode. Samen met Dennie veel sterkte. Els en Rudy Lex en Ety Siny en Henk Rudy en Daphne en kinderen Marcel Een vriend voor het leven. Een vriend waarmee je kon lachen. Jammer genoeg is ons niet meer gegeven. Een laatste groet van de buren en je vrienden-- Jannie Mattner, Linda Thomassen, Familie R. de Jong, Theo Ria Zijm, Ben Lisanne Rentenaar. Jeroen Petra van der Sar, Pieter Silvia Kru- gers, Lenievan 't Noordende, Belinda René Achterveld -van Diesen, Wim Tinholt, Jan Lyda Kruithof, Klaas Modder, Natalja Sander Witte-van Nigtevegt, Simon Carmen Doggen, Cor Ineke Berkelaar, Familie Stoof, Dik Witte, Simone Dros, Joop Mar ry Schouwstra, Fedor van Elk, Jeroen Mirjam v.d. Vring-Pansier, Edwin Karin Schotanus. Jeroen Tamara Huizinga-Hin, Eric Natasja Gar- ritsen-Berkelaar, Fabian Mascha" Hokke-Spaans, Henk Stefania Wit te, Trijnie Boon, Edgar Klippel, Bruno Anneke Ens-Dekker, Bart Weijdt, Cees Anouschka Jonker-Hutjes, Jan Fatuma Wendels, Rinus Lisa Manuels-Kroeschell. Benno Dros. Di ana Kooiman, familie Nauw, Esther Pansier, Fia Kooiman, Marcel Bakker, Ingrid de Porto en alle buurtkinderen. Wc are such stuff As dreams are made on, and our little life Is rounded with a sleep Shakespeare, The Tempest Onze innig geliefde, lieve, genereuze, unieke man en vader is dood beeldhouwer, schilder, schrijver 26 o 1925, Oegstgeest - 1910- 2007. Texel Karina Wolkers-Gnirrep, Texel Eric en Annemarie Wolkers-Ven, Enkhuizen Jeroen Wolkers, Oostkapelle Bob Wolkers Leonie Hulsman, Tilburg Tom Wolkers Cindy Kortlever, Tilburg Jan Wolkers wordt woensdag 24 oktober gecremeerd om 15.30 uur, De Nieuwe Ooster begraafplaats, Kruislaan 126, Amsterdam Bedroefd, door het heengaan van een fijn mens en een groot ambassadeur voor het eiland, Jan Wolkers Ereburger van Texel wensen wij zijn vrouw Karina en zijn kinderen veel sterkte bij het verwerken van dit verdriet. Hij vond rust op Texel. Het gemeentebestuur van Texel Het College van Ereburgers van Texel Mij bereikte het droevige bencht dat Jan Wolkers is overleden. Je zag als je keek. Je hoorde als je luisterde Je liet ons jouw wereld zien, die zoveel mooier leek dan die wij kenden. Ik wens de familie veel sterkte toe. Sascha Baggerman, gedeputeerde cultuur Namens het college van Gedeputeerde Staten Provincie Noord-Holland Herinner mij Maar niet in sombere dagen Herinner mij in de stralende zon Hoe ik was, toen ik alles nog kon Bedankt voor uw belangstelling tijdens haar ziekte en na het overlijden van mijn maatje en onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en tante Riet MARIA ALIDA KOS Riet Uw persoonlijk medeleven, bloemen, telefoontjes en vele kaarten zijn ons tot grote steun geweest. Henk van der Ster Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Den Oever, oktober 2007. Langs deze weg willen wij onze dank betuigen voor de vele blijken van medeleven, in welke vorm dan ook, tijdens haar ziekte en na het overlijden van onze lieve moeder, schoonmoeder en oma MARIA ALIDA KOS Riet Het heeft ons goed gedaan te mogen ervaren, dat zij bij zo velen geliefd was. Klaas en Klaasje Kikkert Martin en Jeanine Kikkert, Lisa Adrie Kikkert, Tessa, Robin, Tim Nico en Gea Kikkert, Iris, Mart Texel, oktober 2007 Deze jonge Lady \lf V; - is 60 jaar geworden Wij gaan trouwen op zondag 28 oktober om 15.00 uur in het gemeentehuis te Anna Paulowna. Cor Brandsema Charlotte de Vries De receptie vindt plaats in „Bloemenlust" van 19.00 tot 20.30 uur, Burg. Lovinkstraat 3, Breezand. Mama droeg mij negen maanden lang. Ze werd er 's nachts soms wakker van Maar nu ik ben geboren, Kan ik ook mijn papa storen' Mijn naam is Nlek R.ines Wopei-eis Geboren op 15-10-2007 Mijn trotste papa en mama zijm Rolfen Daniëlla Wopereis-van Leersum Vogelkersstraat 5 7132 CC Lichtenvoorde Onze dochter is geboren! Fiene Willemijn 17 oktober 2007 Norbert Baars Silvia Mol-Baars Hogerstraat 19 1791 CH Den Burg Voor bezoek graag even bellen: 0222 888 974 06-28843192

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3