De Koog lijdt duur puntverlies SVO met man minder langs Monnickendam TEXELSE 7 COURANT Van Rijsselberghe is Nederlands kampioen ZDH kansloos tegen Oudesluis Ferry van der Vis wint veldrit Druk weekend voor De Mareis T«XêI Jip?! Texel'94 door zege naar tweede plaats DINSDAG 30 OKTOBER 2007 De Koog heeft zondag op eigen ield tegen het laaggeklasseerde Kaagvogels twee dure punten laten liggen. In de eerste helft leek er geen vuiltje aan de lucht ,oor het team van Hans van der Park, na de rust kwam Kaagvo- sterk terug, waardoor de Eindstand 2-2 werd. De Kogers misten maar liefst vijf basisspelers. Arnold Kaercher (ham string), Maurice de Groot (enkel), Nico Schot (rug) en Roelf en Ben iebinga (vrij weekend) konden niet neespelen. Hierdoor was sprake an een jeugdig elftal. De broers loris en Tristan Ellen waren met hun S jaar de oudsten van allemaal, jesondanks begon De Koog sterk an het duel en ging de bal goed rond. Er werden al enkele kansjes acreëerd, maar de spitsen Pim Sie- bnga en Yoni Houwing reageerden èt alert genoeg op voorzetten van cris Ellen en Wouter Kuip. Kaag- icgels kon daar weinig tegenover illen. De Koger keeper Steven an Beek moest pas na een kwartier voor het eerst ingrijpen, na sen vrije trap vanaf twintig meter. )everraderlijke harde wind die over a Koger veld raasde, zorgde voor atielijke situaties in de verdedi- ïig van Kaagvogels. Zo ook bij het giste doelpunt van De Koog. Een istandsschot van Jeroen Backer ;k over te gaan, maar door de sgenwind viel de bal plots achter g keeper. Yoni Houwing leek de core even daarna te verdubbelen. een scrimmage voor het doel choot hij hard op de paal. Keeper an Beek behoedde zijn team voor de gelijkmaker, toen hij een verras send schot van de spits onschade lijk maakte. Na een half uur kwam De Koog op fraaie wijze op 2-0. Schutter was Houwing, die de bal uit een strakke voorzet van Joris Ellen intikte. Ellen speelde overi gens een prima wedstrijd. Hij liet zijn tegenstander alle hoeken van het veld zien en leverde enkele prima voorzetten af. Al met al leek er bij rust geen vuiltje aan de lucht voor de thuisploeg. In de tweede helft speelde De Koog met de wind in de rug en deed zich de ene na de andere kans voor. Wouter Kuip kopte rakelings over en een schot van Siebinga ging net naast. Doordat het derde doelpunt uitbleef, mocht Kaagvogels hoop blijven koesteren. Die hoop werd in de zeventigste minuut nog ver sterkt, toen de spits zomaar mocht inkoppen (2-1). De Koog ging door met aanvallen, maar kreeg het deksel al snel op de neus. Na een snoeihard schot kon keeper Van Beek in eerste instantie nog redding brengen, maar was in de rebound kansloos. Vijf minuten voor tijd leek de thuis ploeg alsnog met de zege aan de haal te gaan. Invaller Robin Schoo schoot van dichtbij echter op de paal. Even later werd een vrije trap van Pim Siebinga onschade lijk gemaakt, waarna een inzet van Schoo naast ging. De Koog verloor door het gelijkspel twee belangrijke punten in de strijd om de eerste periodetitel. Zondag kan iets worden rechtgezet in de derby tegen SVO in Oosterend. tfiy van der Vis heeft zaterdag 2 tweede veldrit in de winter- ximpetitie van Wielervereniging gewonnen. Hij versloeg na •en spannende wedstrijd routi- lier Jordy Vinke. Youp Wehnes op het parcours aan de Bies- oschweg in de Dennen wederom s snelste jeugdrenner. STy van der Vis maakte zijn ambl es vanaf de start duidelijk. Al in de siste ronde nam hij een grote voor- oiong op de rest van de groep, sarin de renners de kat uit de torn leken te kijken. Van der Vis «reikte een maximale voorsprong -n twintig seconden. Na enkele rden kreeg hij echter gezelschap ji ploegmaat Jordy Vinke. De erk rijdende Klaas Uitgeest, die anvankelijk in het gezelschap van fake reed, kon de sprong naar koploper net niet maken. Tus- sn koplopers Vinke en van der Vis rtstond een kat-en-muisspel. Vin- nam geregeld een kleine voor srong op Van der Vis, die steeds "ap terug kwam. Dat gebeurde uk in de laatste ronde, waarna Van ier Vis zijn geroutineerde concur- snt in de sprint wist te kloppen, .tgeeöt voelde in de slotronden 5 hete adem van de oprukkende eeraan Rien Brouwer in de nek, "sar kon de derde plaats nog net sthouden. Een andere veteraan, heeft er een nieuwe Neder- inds kampioen bij. Adriaan van ijsselberghe pakte zondag op ït Gooimeer in Almere Haven de al op het NK windsurfen slalom, ■in broer Dorian werd tweede bij ejeugd. kampioenschap bestond uit •se afvalrondes. De eerste verliep Kd voor de broers. Adriaan: 'We «amen beiden goed door. Ik werd srete en Dorian derde bij de seni- ai.' In de tweede eliminatie ging cnan te vroeg van start waardoor werd gediskwalificeerd. Ook bij friaan ging het minder goed. 'Ik s bijna te laat bij de start en "est me van achteren helemaal voren vechten. Bovendien ga je door de kou fouten maken. Toch werd ik nog tweede.' Door Nederlands kampioen te wor den, heeft Adriaan zich geplaatst voor het wereldkampioenschap dat volgend jaar waarschijnlijk in Por tugal wordt gehouden. Dorian doet daar niet aan mee. 'Ik ben gespe cialiseerd in formula en slalom en Dorian surft op de Olympische surf plank, de RSX. Het wereldkampioen schap zit niet in zijn traject.' Dorian is gelijk na het NK met zijn ouders naar Brest in Frankrijk gegaan om daar mee te doen aan de open Franse kampioenschappen. 'We hebben het Nederlands kampioen schap nog wel gevierd door met z'n allen uit eten te gaan.' Zeventig minuten lang speelde SVO zondag met tien man, nadat keeper Meivin van Sambeek met een rode kaart uit het veld was gestuurd. Toch lukte het de ploeg in Monnickendam met 1-2 van de gelijknamige thuisploeg te winnen. De scorende Ed de Vries was tien minuten voor tijd de gevierde man. Trainer Jitze Beintema kon beschik ken over dertien spelers. Hij liet Jan Bloem en Steef Witte buiten de ploeg. De eerste vijftien minuten waren voor de Oosterenders. De beste kansen waren voor Tom en Bob Witte, maar de broers misten beiden het doel. In de twintigste minuut zette Mon nickendam plotseling een gevaarlijke tegenaanval op. Keeper Van Sambeek onderkende het gevaar en stormde zijn doel uit, maar zag op de rand van het strafschopgebied geen andere mogelijkheid dan de op hem afko mende spits te vloeren. De scheids rechter was resoluut en trok de rode kaart. Nadat Van Sambeek het veld had verlaten, trok veldspeler Ruben Duinker de keepershandschoenen aan. Hij moest direct aan het werk. Eerst haalde hij de bal uit de vrije trap knap uit de hoek en zelfs de rebound vanaf drie meter van het doel keerde hij. Tien minuten later kwam Ooste rend op voorsprong. Tom Witte gaf een prachtige pass op Ger Vlaming, die een vrije doorgang kreeg en de bal alleen voor de keeper met de bin nenkant van de voet rustig in het doel schoof. Tom Wrtte kreeg zelfs de kans op 0-2, maar schoot hard over. In de rust werd Stefan Bremer gewisseld en nam Jan Bloem de handschoe nen over van Duinker. Monnickendam speelde beter dan in de eerste helft en kreeg al snel een paar aardige kansen. Oosterend had echter het geluk dat alle schoten over of naast gingen. Bovendien hield verdediger Robin Eelman de handige en snelle spits knap in toom. Toch kwam de thuisploeg na een kwartier op gelijke hoogte. Er kleefde een luchtje aan de treffer, want volgens de Oosterenders stond de speler die scoorde bui tenspel. Ondanks een ander advies van zijn assistent Drijver keurde de scheidsrechter de treffer goed. In het vervolg ging Monnickendam op jacht naar de winnende treffer, maar de Loek van Vliet, eindigde als vijfde. Natascha van der Vis was de snel ste dame, voor Simone Betsema en Erica Goënga. Denise Betsema, vorige week nog winnares van de Rabo Top wedstrijd in Den Helder, deed niet mee. In de jeugdwedstrijd kon Youp Weh nes op sterke concurrentie rekenen. Marloes van Rongen wist de gehele wedstrijd zijn wiel te houden. In de eindsprint maakte de favoriet echter korte metten met zijn vrou welijke opponent. Ook de derde plaats werd behaald door een meis je, Esmée Betsema. Zij reed lang in het gezelschap van Luuk van der Meer, die in de laatste ronde kans loos werd door een stuurfout. De familiestrijd tussen de broers Jelmer en Jorik Bot werd dit keer beslist in het voordeel van Jorik, die de vijfde plaats voor zich opeiste. Uitslagen: Senioren - 1.Ferry van der Vis: 2. Jordy Vinke; 3.Klaas Uitgeest; 4.Rien Brouwer; 5.Loek van Vliet; 6.Sil Brouwer: 7 Jan Zijm; 8.Piet Kingma; 9.Natascha van der Vis: 10.Amo Kuip; n.Siebold van Breukelen; l2.Simone Betsema; 13.Ronald Kramer; 14.Benno Dros; 15.Erica Goënga; 16.Yasmijn van Rongen. Jeugd - "I.Youp Wehnes; 2.Marloes van Ron gen; 3.Esmée Betsema; 4.Luuk van der Meer, 5.Jorik Bot, 6.Jelmer Bot, 7.Nickay Sangers; 8.Niels Driiver; 9.Manon Daalder; 10.Elise Brouwer. 11.Joey Mets: 12.Simone Blauw; 13.Bregje Jimmink; 14.Jelle 15.Jim Boogaard. ZDH was zondag van plan na drie nederlagen weer eens de volle winst te pakken. Met een over winning op Oudesluis zou de club goede zaken doen. Maar de gas ten bleken op alle fronten beter en voetbalden zichzelf naar een terechte overwinning (1-4). Mét Erik Wuis en Ruben Boogaard terug in de basis, maar zonder aan voerder Mike de Bruijn en de zieke topscoorder Jelmer Bomas had ZDH het erg moeilijk. De gasten namen direct het initiatief en zetten de thuis ploeg met goed combinatiespel vast op eigen helft. Toch had Oudesluis de hulp van ZDH nodig om op voor sprong te komen. Na een kleine tien minuten speelde Ruben Boogaard terug op keeper Christiaan Stolk en zag daarbij spits Patrick Noppert over hoofd. Deze benutte dit bui tenkansje eenvoudig: 0-1. Ook in het vervolgd liep het bij de Hoomders maar moeizaam. Geregeld verloren ze door slordige passes de bal. In hun ijver deze te heroveren, wer den opvallend veel overtredingen begaan. Dat kwam rechterverdediger Joost van Heerwaarden op een gele kaart te staan. Toch was de situatie niet hopeloos, want Oudesluis kreeg maar weinig grote kansen. Zeven minuten voor rust leek ZDH de stand zelfs gelijk te trekken. Ruben Boog aard speelde Sjoerd Oosterhof aan, die handig langs zijn tegenstander glipte en met een bekeken passje Maurits Lap bereikte. Lap aarzelde niet en scoorde. Helaas had de assi stent-scheidsrechter van Oudesluis buitenspel geconstateerd en diens vlagsignaal werd overgenomen door scheidsrechter Stevens. Vlak voor rust kwam ZDH tweemaal goed weg. Eerst redde Stolk knap in een één- tegen-één situatie. Nog geen minuut later was hij kansloos, maar beland de de lob op de lat. Met Wim Rid- derinkhof en Joop Rommets in de ploeg voor Peter Eelman en Sjoerd Oosterhof begon ZDH agressief aan de tweede helft. De naar de aanval doorgeschoven Hidde Struick onder scheidde zich met aardige dribbels, maar gleed in kansrijke situaties ook een paar keer weg op het gladde gras. De beste kansen waren echter voor Oudesluis. Het was aan keeper Stolk te danken dat ZDH nog lang in de race bleef. Toch werd het hal verwege 0-2, toen één van de mid denvelders de bal na een fraaie solo in het dak van het doel schoot. Nog geen minuut stond Stolk een nieuwe treffer in de weg. Het gevaar was nog niet geweken, want de scheidsrech ter bestrafte gemopper van Wuis met een gele kaart en een indirecte vrije trap binnen het strafschopgebied. De vrije trap leverde niks op. Uit het niets kwamen de Hoornders een kwartier voor het einde terug in de wedstnjd. De bal viel na goed doorzetten van Ruud Hof voor de voeten van Maurits Lap, die knap afrondde. Plots geloof den de Zwaluwen weer in een goed resultaat. Hun hoop vervloog echter snel, nadat de bal uit een discutabele vrije trap onhoudbaar in de kruising werd gekruld. Met Arjen Lap als extra aanvaller, in plaats van verdedi ger Joost van Heenwaarden, speelde ZDH in de slotfase alles of niets. Zonder succes, want Oudesluis hield het hoofd koel en counterde af en toe gevaarlijk. In de laatste seconde bepaalde één van de snelle spitsen van de gasten de eindstand op 1-4. Na vier nederlagen op rij is ZDH onderin de middenmoot beland. Zondag speelt de ploeg in Heerhu- gowaard tegen koploper KSV. Tessa van Daalen naar Z2-dressuur Maar weinig ruiters wisten zon dag in manege Akenburg punten te scoren tijdens de kleine dressuur- wedstrijd. Tessa van Daalen werd met Socrates twee keer eerste in de Z1. Ze behaalde daarmee twee winstpunten (217 en 210) en komt de volgende wedstrijd uit in de klasse Z2. In de klasse M1 en M2 zette Leo- nie van Schaik met Texel Consen sus als enige twee goede proeven neer. Met twee winstpunten (187 en 189) behaalde zij een eerste prijs. De andere eerste prijs was voor Rianne Broekman die in de tweede proef een score van maar liefst 191 punten wist te halen met haar paard McCloud. Caroline Wetenkamp en haar pony's Jip en Pax Pitter waren lekker op De basketballers van De Mareis hebben een druk weekend ach ter de rug. Het herenteam speel de zaterdag tegen ZAP en zon dag tegen Wieringherlant. Ook de jeugd U16 (under 16) en U12 speelde tegen Wieringherlant. Alleen van ZAP werd verloren (58- 42). De uitwedstrijd tegen ZAP ging lange tijd gelijk op. De thuisploeg bouwde weliswaar een kleine voorsprong op, maar wist die ondanks mooie scores niet uit te bouwen. De Mareis leek in het derde kwart zelfs een mooie kans op de overwinning te krijgen, maar ZAP veranderde succesvol van tactiek en maakte veel overtredingen op de centers van De Mareis die daardoor niet meer aan scoren toe kwamen. De veelvuldig toegekende vrije worpen mochten niet baten. Er werden er maar liefst zestien gemist. Met een volle ziekenboeg deed De Mareis voor de thuiswedstrijd tegen Wieringherlant een beroep op gast- spelers Wouter Dogger, Jaap de Wijk en Chris Schlepers. Dat pakte goed uit. De Marles bouwde in het eerste kwart een voorsprong van 10 punten op die niet meer uit handen werd gegeven. De sterker schutters van Wieringherlant werden door forwards Gremmen, Montezinos en Verstraaten al snel verdedigend aangepakt, zodat het verschil opliep naar 20 punten. Door goede afstandschoten en mooie acties was De Mareis vanaf het begin superieur. Eindstand: De Mareis 59- Wieringherlant 37. De jeugd U16 had het een stuk zwaarder tegen Wienng- heriant. De thuiswedstrijd ging tot het eind toe gelijk op, maar door goed samenspel kwamen Jonk Heijenk, Manuel Dros en Bas Vos veelvuldig in kansrijke posities. Daar maakten ze dankbaar gebruik van, waardoor er uiteindelijk met 41-35 werd gewon nen. Ook de jeugd U12 (under 12) wist met grote cijfers te winnen. Na een rommelig begin wist het jongste team al snel orde op zaken te stellen en de ongeslagen status te behou den. Casper Dros, Lars van Rijn, Den nis Weijers, Jan van Veen en Marvin de Jong raakten geen moment in de problemen en leverden (met gastspe- ler Thijs) een goede prestatie: Mareis 48-Wieringherlant 27. defensie van Oosterend hield stand en gaf weinig tot niets weg. Halver wege de tweede helft werd Steef Witte ingebracht voor Bob Witte. Tien minuten voor tijd kreeg Oosterend een vrije trap op zo'n twintig meter van het doel. Ed de Vnes ging achter de bal staan en schoot deze hard in de kruising. Daarmee was de wed strijd nog niet gespeeld, want in de slotfase zette Monnickendam alles op alles. De ploeg kreeg twee opge legde kansen, maar keeper Bloem kon knap redden en ook Rutger Zoe telief zat de gastheren een paar keer goed dwars. Pas na 95 minuten vond de scheidsrechter het welletjes en kon SVO drie belangrijke punten bij schrijven. Komende zondag spelen de Ooste renders thuis tegen De Koog. Verhagen naar nationale strijd Paul Verhagen heeft zich een plaats veroverd voor de twee topcom- petitiedagen van het Nederlands kampioenschap kustvissen. Deze worden gehouden op 17 november, bij Vlissingen, en op 15 december, bij de Europoort. Daar maken in drie wedstrijden van twee uur zes tig vissers uit welke twintig van hen de nationale selectie vormen. Verhagen behaalde zijn plaats afge lopen weekend tijdens de plaatsings wedstrijd op de Afsluitdijk. Hij ving twee vissen met een gezamenlijke lengte van 59 cm en werd daarmee zesde van vak C. In het totaalklasse ment werd hij 29ste. De winnaar van de wedstrijd ving 133 cm. Nico Tessel viste in vak B en ving niets. In totaal deden er 221 vissers aan de wedstrijd mee, waarvan er 35 niets vingen; 27 vingen een vis kleiner dan ti en cm. Op het strand bij paal 17 wordt zater dag 10 november de eerste wedstnjd in de winterserie gehouden. Deze begint om 18.00 uur. Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Zaterdag 3 november Texel'94 A1 -Dindua A1 W'meer A1 -De Koog A1 Texel'94 B1-Schagen B1 Geel Zwart B1-Texel'94 B2 Schagen B2-Texel'94 B3 Texel'94 B4-N. Niedorp B2 HCSC C1-Texel'94 C1 Texel'94 C2-JVC C2 Texel'94 C3-DWOW C2 Winkel CTDe Koog C1 ZDH C1-BKC C2 Texel'94 MCTLimmen MC1 HollandiaT D1-Texel'94 D1 Texel'94 D2-SRC D3 Texel'94 D3-Den Helder D5 Winkel MD1 -Texel'94 D4 DWOW Dl-De Koog D1 Batavia'90 G1 -Texel'94 G1 Texelse pupillencompetitie: AZ-Vitesse SVO F1-Roda De Koog F1-Utrecht Heerenveen-SVC Terschelling Barcelona E1-SVC Ameland ZDH E2-Valencia Sevilla-SVO E1 SVC Vlieland-De Koog E1 Real Madrid-Espanyol Zondag 4 november: Texel'94-Duinrand S Oosterend-De Koog KSV-ZDH Texel'94 2-Berdos 2 Texel'94 3-Graftdijk 3 Den Helder 5-De Koog 2 Texel'94 MA1-De Rijp MA1 Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-Oosterend Texel-De Koog 14.30 11.30 14.30 13.15 14.45 14.30 12.45 11.30 13.00 14.00 11.30 13.00 11.30 11.30 11.30 12.30 11.30 11.30 9.00 9.00 9.00 9.00 10.00 10.00 10.00 10.00 10.00 14.00 14.00 14.00 12.00 12.00 12.00 12.00 10.30 10.30 Oosterend DA1 wint van De Koog DA1 Oosterend DA1 heeft zondag de eilandderby tegen De Koog DA1 met 6-0 gewonnen. Topscorer was Tessa Betsema, die vier van de zes doelpunten op haar naam schreef. Aan het begin van de wedstrijd had De Koog het beste van het spel. Oosterend liet zich meeslepen en kon daardoor niet voor komen dat Marit Arkenbout en Linda Bakker voor gevaarlijke acties zorgden. Ooste rend, door afwezigheid van de coach onder leiding van trainer Gerda van der Meer en Jaap Krijnen, herstelde zich vrij snel, wat resulteerde in een eerste goal van Betsema. Nog in de eerste helft wist Annie Brouwer de voorsprong uit te bouwen tot 2-0. Na rust hadden de Gortbuukers de wind in de rug. Betsema wist de verdediging van De Koog te omzei len en maakte 3-0. Een doelpunt van Brouwer, na een voorzet van Nona Witte, werd door scheidsrechter Ewald Witte afgekeurd wegens bui tenspel. Het was Iris Baas die 4-0 op het scorebord zette door de bal op de slof te nemen en hem over keeper Myrte Apeldoorn heen te schieten. Uit een hoekschop van Brouwer schoot vervolgens Betsema het leer in de touwen, waarna zij ook het laatste doelpunt op haar naam bracht. Westdorp en De Zwart klasse apart dreef. Ze behaalde twee winstpunten en twee eerste prijzen met Jip (189 en 184). Eerste prijzen en een winstpunt waren er ook met Pax Potter (180). Zondag wordt in manege Akenburg een springwedstrijd gehouden. Uitslagen: Paarden: Z1 en Z2 - eerste proef lessa van Daalen, 217, tweede proef Tessa van Daalen, 210. M1 en M1 - Leonie van Schaik, 187; Rianne Broekman, 191; winstpunt voor Leonie van Schaik. L1 en L2 - Frida Tuitman, 176.1. Frida Tuitman. 176. Pony's: M1 categone C - Chari ty Wetsteen. 171Charity Wetsteen. 173. M2. cat D - Robin Bisschop, 179; 1. Robin Bis schop. 178. L1cat. D - Caroline Wetenkamp. 184; Caroline Wetenkamp, 189. L1. cat. C - Caroline Wetenkamp, 180; Caroline Weten kamp, 178. B, cat D/E - Yasmijn van Rongen, 173; Marleen Zethof, 181De gehele uitslag is na te lezen op www.deklepper.com. In de eerste ronde om het Texels kampioenschap klaverjassen heb ben Hans Westdorp en Roel de Zwart laten zien een klasse apart te vormen. Vorig jaar namen zij niet aan de competitie deel, een onder breking die hen kennelijk goed heeft gedaan, want zij behaalden al direct de hoge score van 7585 punten. Vooral in het eerste en het laatste spel scoorden zij er met twee partijen van ruim 2200 lustig op los. Hiermee slaat het duo Westdorp-De Zwart een gat met de concurrentie, want John Vlaming en Chns Schraag moesten het met ruim 700 punten minder doen. Zij behaalden 6881 pun ten, goed voor de tweede plaats. Deze score kwam zonder echte uit schieters tot stand. De derde plaats was voor debutante Els Smit en rou tinier Debby van der Slikke. Als het in de tweede ronde iets beter was gelopen, had er zelfs een veel hogere score in gezeten. Jitze de Vries vond in Edwin Zwaneveld een uitsteken de vervanger voor vaste maat Ernst Ellen. Getuige de score van 6694 punten wisten de twee elkaar goed te vinden. Frans Stark en Carlo Bos, die zich ook tot de kanshebbers mogen rekenen, kwamen met 6637 op de vijfde plaats. De andere kanshebbers kwamen in deze ronde wat minder uit de verf Titelverdedigers Bart Weijdt en Piet Moree begonnen met een score van minder dan 1000 punten, maar wisten zich op te werken naar de elfde plaats. Het gemiddelde was met 6235 punten aan de lage kant. Er werden 33 marsen gespeeld. Zaterdag 27 oktober: Castricum 6-Oosterend 3 uitgesteld BOL A1-Texel'94 A1 2-2 De Koog A1 -Oosterend A1 2-5 WGW B1-Texel'94 B1 2-4 Texel'94 B2-VZV B1 1-2 Texel'94 B3-W'waard B1 uitgesteld Schagen B3-Texel'94 B4 3-4 Oosterend B1 -DWOW B1 2-2 Oosterend MB1-LSW MB1 0-3 Texel'94 C1-SRC C1 1-1 Texel'94 C2-HCSC C3 uitgesteld W'meer C2-Texel'94 C3 1 -3 BKC C2-Oosterend C1 8-0 Den Helder C3-ZDH 01 0-2 Hollandia T. C1 -De Koog C1 1 -2 J. Holland MC1-Texel'94 MC1 1-5 Schagen MC2-Texel'94 MC2 0-4 Texel'94 D1-DTS D1 0-1 Sint Boys D1-Texel'94 D2 7-3 HCSC D3-Texel'94 D3 2-5 Texel'94 D4-Geel Zwart D3 8-5 Oosterend D1 -SVAP D1 4-0 De Koog D1 -Geel Zwart D1 4-3 Texelse pupillencompetitie: Utrecht-Heerenveen 1-0 Roda-De Koog F1 3-2 Vitesse-Oosterend F1 3-1 SVC Terschelling-AZ 3-3 SVC Ameland-ZDH E2 3-2 Espanyol-Barcelona 4-4 De Koog E1-Real Madrid 2-4 Oosterend E1-SVC Vlieland 2-16 ZDH E1-Sevilla 4-4 Zondag 28 oktober: Nieuwe Niedorp-Texel'94 3-4 ZDH-Oudesluis 1-4 De Koog-Kaagvogels 2-2 Monnickendam-Oosterend 1-2 Limmen 3-Texel'94 2 1-3 Schagen 5-Texel'94 3 1-8 Oosterend 2-VIOS W 6 2-1 De Koog 2-Zeemacht 2 3-2 Oosterend DA1-De Koog DA1 6-0 Programma zaalvoetbal Woensdag 31 oktober: 17.10 RAB C2-Klif C2 Jongedijk 17.50 RAB C1-C/Sp.shop C2 vPutten 18.30 Klif C1 -C/Sp.shop C1 vPutten 19.20 Klif (d)1 -FC Pellor 3 H'dijk 20.10 Klif 6-Koog 3 Douma 21.00 Krim 5-Texel 5 Douma Zaaldienst: Texel Donderdag 1 november: 18.15 Koog Cl-Krim C1 vPutten 19.00 Mantje 4-Texel 3 vPutten 19.50 RAB 4-Texel 2 Hoogendijk 20.40 Krim 4-RAB 3 Arnout 21.30 RAB 5-Koog 2 Arnout Zaaldienst: Klif Vrijdag 2 november: 17.10 SVO D1-RAB D1 SVO 17.50 ZDH E1-Klif E1 ZDH 18.30 C/Sp.shop 1 -Krim 3 Arnout 19.20 Texel 1-Obdam 2 Sangers 20.10 Klif 1-SVO 1 Vonk 21.00 Krim 1-Krim 2 Bakker 21.50 Mantje 1-RAB 2 Kikkert Zaaldienst: De Krim Uitslagen: E-jeugd: Mantie E1-SVO E1 4-0. D-jeugd. Cas./Sp.shop D1-Kltf D1 1-6, RAB Dl-Mantje D1 12-5. C-jeugd, CasVSp.shop C2-RAB C2 13-1, SVO C1-RAB C1 2-6. Tweede klasse: Koog 3-Texel 4 3-8. Krim 5-Klif 4 5-8, Texel 3- Texel 5 9-4. Koog 4-Klif 5 7-1. Eerste klasse: SVO 3-Knm 4 6-3. RAB 3-Klif 2 1-1. Klif 3- Mantje 3 5-1. Hoofdklasse: Krim 3-Knm 1 2- 8. RAB 2-CasYSp.shop 1 0-2. Koog 1-Mantje 2 5-3. Beker KNVB: RAB 1-Pellor 1 4-5. Jongeren Informatie Punt voor en moest de trekkebenende Yvo Barends plaatsmaken voor Ralph Koning. De coach deed zijn uiterste best. maar had veel moeite met zijn jongere tegenstanders. Door de vele overtredingen en onderbrekingen verdween het ritme langzaam uit de wedstnjd en ging het niveau van het spel aanzienlijk achteruit. Ondertussen probeerden de Nieuwe Niedorpers met verre trappen de spitsen te bereiken. Dat lukte in de 72ste minuut goed, waarna keeper Smit het nakijken had en de stand 2-3 werd. Hiermee was de spanning helemaal terug, maar nog in dezelfde minuut ver grootte Jeroen Vlaming met een mooie kopbal de marge weer naar twee doelpunten. Het leek de gena deklap, maar aangevuurd door de toeschouwers toonde de thuisploeg veerkracht. Dat resulteerde twee minuten voor het einde in een derde treffer. De slotfase was zinderend, maar ondanks dat nog vier minu ten blessuretijd werd bijgetrokken, bleef de verdediging onder leiding van Barry de Vnes goed overeind. Niettemin werd het eindsignaal van de goed leidende 19-jange scheids rechter Kaandorp uit Akersloot door de Texelse spelers en aanhang met gejuich begroet. Texel'94 heeft een uitstekend weekend achter de rug. Terwijl de concurrentie punten morste, won de ploeg van trainer Martin Koorn en coach Ralph Koning zelf met 3-4 van Nieuwe Niedorp. Daar door staan de Texelaars nu twee de, met nog maar twee punten achterstand op koploper VZV, dat tegen Petten niet verder kwam dan een gelijkspel. Texel'94 kon in bijna de sterkste opstelling aantreden. Marco Koorn worstelt nog steeds met een pijn lijke lies, maar Marcel Ris was weer hersteld. Alexander Smit verving de geblesseerde keeper Dennis Schouwstra. Verder was de ploeg ongewijzigd ten opzichte van de (beker)wedstrijd van vorige week tegen Zeevogels. Texel beleefde een droomstart en kwam in Nieuwe Niedorp al in de tweede minuut op voorsprong. Schutter was spits Leon Zijm, die een voorzet van Jeroen Vlaming met een knappe omhaal tot doel punt promoveerde. Vlak daarna leek het 0-2 te worden, maar de bal ging net naast. In de negende minuut was het wel weer raak. Marcel Ris gaf een prachtige dieptepass op Tim Kedde, die uitstekend afrond de. Amper twee minuten later stond het al 0-3. De treffer kwam op naam van Yvo Barends, die uit een corner raak schoot. De gasten speelden in deze fase de sterren van de hemel en leken een op een gemakkelijke en grote over winning af te stevenen. Ze maakten daarna echter de fout gas terug te nemen, waardoor het fysiek sterk en ondanks de grote achterstand wilskrachtig spelende Nieuwe Nie dorp af en toe tot een tegenaanval kwam. Coach Ralph Koning rook het gevaar en waarschuwde vanuit de dugout niet te verslappen en de concentratie vast te houden, maar het tij bleek moeilijk te keren. Na slordig balverlies van de Texelaars liet Nieuwe Niedorp in de vijfen dertigste minuut 1-3 aantekenen. De rust was op dat moment geheel verdwenen uit het spel van de Texe laars. Nieuwe Niedorp bleef aandrin gen en forceerde enkele corners, zonder overigens groot gevaar te stichten in de Texelse defensie. Vlak voor de theepauze was Joey van der Vis dicht bij een vierde Texelse treffer. Uit een vrije trap schoot hij de bal knap over de muur, maar de keeper bracht redding. Na rust, waarin Tim Kedde wegens een knieblessure werd vervangen door Jimmy Vlaming, konden de Texelaars het goede spel van het eerste deel van de wedstrijd maar moeilijk hervinden. De thuisploeg was vaker in balbezit en dwong de gasten alert te blijven. Na een kwar tier deed zich een opvallende wissel Zondag speelt Texel '94 de thuis wedstrijd tegen Duinrand S. uit Schoorl. Rijsselberghe werd zondag Nederlands kampioen.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7