Uit Sr Actief (By?* Cabaretmuziek en toneel op vernieuwd festival TEXELSE 2 COURANT Havenrestaurant Texel Hoogwater te Oudeschild TEXEL 4< Theater- Rzêtaimnf, r voor Texelaar en toerist Muziek en dansworkshop Arabische stül Eilandgevoel in Amsterdam Peter Marnier in 't Biervat 1 Cinema Texel Rondvliegende kogels en ontploffende auto's Film Wandeling door de jaren vijftig Cursussen Hampi FNV Vrouwen E Agenda E teso Vogelexcursie voor kinderen Vriendendienst doopsgezinden Fancy-fair in De Bijenkorf Bazaar in kerk Garnalenvissen en zeehonden kijken Prins Hendrik TX10 EMMIE ajwMMgggRgja Sportshop Texel f \-TikbJ VRIJDAG 2 NOVEMBER 2007 "Eten moet een feest zijn" Dagelijks verse vis Wisselend weekmenu Veerhaven 't Horntje, tel. 31 93 10 www.partyservicetexel.nl j Vr. 02 00.34 en 13.05 u. Za. 03 01.34 en 14.20 u. Zo. 04 02.50 en 15.50 u. Ma. 05 04.15 en 17.26 u. Di. 06 05.25 en 18.20 U. Wo.07 06.25 en 19.10 u. Do. 08 07.10 en 19.35 u. Vr. 09 07.35 en 20.20 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 4 november op om 07.41 en gaat onder om 17.07 uur. Zondag 10 november nieuwe www.texel44.nl CfBtTrn4 iiZ." 'humt Rondvaarten naar de zeehonden ei de marinehaven in Den Helder Wij varen bij voldoende deelname, graag reserveren: 06 -51105775 Vertrek ma. t/m za. om 10.30 en 14.00 uur en op zondag om 11.30 en om 14.00 uur voor een tocht van 2 uur €7.50p p. 3 - 10 jaar €6.- Ook voor leesten en partijen beschikbaar. Info en boeken: A. Hutjes, Haven 10 Kaartverkoop bij souvenirshop 't Haventje Agenda 3 november tot en met 18 november Zat. 3 nov. Diner Cabaret - 19.001 Vrij. 9 nov. Diner Cabaret - 19.001 onder voorbehoud Zat 10 nov. Diner Cabaret 19 001 halite plaatsen Zon. 11 nov, Texels Eenakterfestival Woensdag 14, donderdag 15 én vrijdag 16 Jochem Myjer met "De Rust Zelve" - try out uitverkocht Zat 17 nov. Diner Cabaret 19.001 Zon. 18 nov. Texels Eenakterfestival Info/reserveren: tel. 319633 info@klifl2.nl www.klifl2.nl DE ZEESTER TX35 GARNALENVISSEN EN- NAAR DE ZEEHONDEN WINTERPROGRAMMA v.a. 3 november Afvaart zaterdag, zondag en woensdag vanuit haven Oudeschild om 12.00 uur. Plaatskaarten: verkrijgbaar aan boord TÏB'ï De 15-jarige Marion Marei is de jongste deelnemer aan het festival. Op de achtergrond repeteren routiniers Charlotte Lorier en Koosch Pels Rijcken. Het idee om het Eenakterfestival een bredere opzet te geven, lijkt aan te slaan. Naast toneel is er zondag 11 en 18 november ook cabaret en dans in theater Klif 12 te bewonderen. In totaal gaat het om zeven voorstellingen. 'Het toneelwereldje wordt steeds kleiner. Als we willen dat het Een akterfestival over een paar jaar nog bestaat, dan moeten we de jeugd erbij betrekken. Dat lukt waarschijn lijk beter wanneer je voor een bre dere opzet kiest. We hopen dat jongeren die dit zien de kriebels krijgen en de volgende keer zelf ook willen meedoen', vertelt Aris van Zeijlen. Samen met Cor van Heerwaarden en Ina Schrama heeft hij lang nagedacht over manieren om het evenement meer bestaans recht te geven. Het drietal is daarbij actief op zoek gegaan in hun directe omgeving. Zo doet de jongste deel nemer, de 15-jarige Marlon Marei, mee op uitnodiging van Van Zeijlen. 'Hij deed auditie voor de jeugdmusi- cal die ik een paar jaar geleden heb georganiseerd. Je kon zien dat hij Samen met Severin Candel ver zorgt het Danslaboratorium van Ericka Voortman zondag een muziek- en dansworkshop in De Wielerwaal. Zowel muziek als dans is gebaseerd op Arabische en Noord-Afrikaanse ritmes. Voorafgaand aan de dansworkshop geeft Candel een workshop Ara bische ritmes, met als basis de maksoem, een buikdansritme, op de darboeka en de riq. De darboeka is een vaastrommel met een fel hoog en een diep laag geluid, de riq is een tamboerijn die vroeger met vissenhuid werd bespannen, maar tegenwoordig wordt voorzien van een plastic vel. De percus sieworkshop begint om 12.30 uur. trommels zijn aanwezig. Deelname kost €10,-. De twee uur durende dansworkshop begint om 14.00 uur. Danservaring is niet nodig. De nadruk zal liggen op de vloeiende bewegingen uit de Arabische traditie. Met rinkelende enkelbanden en sjaals krijgt het dansen een exotisch karakter. Can del verzorgt de instrumentale bege leiding, niet op de djembé, maar op verschillende handtrommels, de darboeka en de daf, een grote plat te trommel. Deelname aan de dansworkshop kost €10,-. Voor meer informatie: tel. 06-13614046 of www.danslabo- ratorium.nl. In Atelier Open aan de Keizers gracht 492 in Amsterdam spreken Theun de Winter en John Jansen van Galen donderdag over hun eilandgevoel. Dat gebeurt temid den van foto's van de Terschellinger fotograaf Vincent Zwart, die samen de expositie Eilandgevoel vormen, die tot en met 29 november te zien is. De Winter en Van Galen gaan in gesprek met het publiek om erach ter te komen wat het eilandgevoel nu precies inhoudt. De bijeenkorrist begint om 20.00 uur, het aantal plaatsen is beperkt. Aanmelden kan via www.atelier- open.nl. In café 't Biervat in De Koog vindt zaterdag een optreden plaats van de Nederlandstalige artiest Peter Marnier. Marnier, die zijn carrière begon als zingende barman in De Koog, heeft al meerdere singles en CD's op zijn naam staan. Daarbij worden feestliedjes afgewisseld met gevoe lige ballads. Een bekend nummer is Texelstroom, op tekst van Theun de Winter. Wellicht wordt hij tijdens zijn optreden bijgestaan door Texelaars die een gastoptreden willen ver zorgen. De avond begint om 22.00 uur. Geflopt in de Verenigde Staten, maar door (sommige) critici de hemel in geprezen. Dat geldt voor de actiefilm The Kingdom, die deze week in Cinema Texel draait. 'Door op een documentaireach tige manier te schieten, plaatst Berg (de regisseur, red.) je direct tussen de rondvliegende kogels en ontploffende auto's. Je kan het bloed haast ruiken, het stof in je ogen voelen prikken. Feit is dat je halverwege de film zit mee te schreeuwen met onze helden, en je eigenhandig de terroristen te grazen wilt nemen', oordeelt een criticus op FilmTotaal.nl. Het ver haal van deze actiefilm gaat over FBI-agent Ronald Fleury (een rol van Jamie Foxx), die de opdracht van zijn leven krijgt: een team samenstellen om de terrorist op de sporen en gevangen te nemen die verantwoordelijk is voor een dodelijke aanval op Amerikanen in Saoedie-Arabië. De speurders hebben slechts een week om in de terroristencel te infiltreren. In de serie De Volkskrant-filma vonden is de thriller La Sconos- ciuta, van de bekende Italiaanse regisseur Giuseppe Tornatore, te zien. Daarin probeert Irina uit de Oekraïne haar verleden als prosti tuee te ontvluchten. Ze zoekt haar geluk in een stadje in het noorden van Italië, ver weg van haar pooier. Al gauw raakt ze bevriend met het kindermeisje van het rijke Ita liaanse gezin Adachter. Als deze onder verdachte omstandigheden van de trap valt, neemt Irina haar plaats in het gezin over. Langzaam wordt duidelijk dat ze daarbij niet uit liefde handelt. Een groot deel van de andere films is geprolongeerd. De muziekfilm Hairspray draait vanavond (vrij dag) voor het laatst. Iedere maan dag is er een sneak preview, een vertoning van een film die officieel nog niet uit is en waarvan de naam tot het laatste moment onbekend wordt gehouden. Het volledige programma staat in de agenda elders op deze pagina en op de website www.texelsecourant.nl. Vraag naar ons unieke Diner/BOB arrangement talent had, maar hij koos toen voor turnen.' Opvallend is dat Marei, die inmiddels ervaring heeft opgedaan als medewerker van Klif 12, cabaret brengt. Ook van andere zijden komt een vernieuwende inbreng. Roos Bak ker, dansleraar aan de Muziek- en Dansschool, combineert dans, muziek en gesproken tekst in haar voorstelling. Sarah Eshuijs, student aan de toneelschool, brengt zelf geschreven 'experimenteel theater', waarvoor ze ook de zaal gebruikt. En de overkantse Mira Mendel, 'vaste gast op Texel' volgens Van Zeijlen, zingt klassiekers uit het soul- en musicalrepertoire. De liefhebbers van wat traditioneler toneel komen eveneens aan hun trekken. Charlotte Lorier en Koosch Pels Rijcken spelen twee ouderen mensen die hun leven overden ken (in een stuk van David Camp- ton). Hans Oosterhaven en Aris van Zeijlen hebben gekozen voor een eenakter van de bekende toneel schrijver Ben Heuer. Bijzonder belooft ook inbreng van Bettie Boks uit Oosterend te worden. Zij brengt een Texels dialect sprekende toilet juffrouw tot leven in een verhaal van dorpsgenote Els Whyte. Het voormalige Eenakterfestival, dat nog geen nieuwe naam heeft, wordt gehouden op de zondagen 11 en 18 november en duurt van 14.00 tot circa 18.30 uur. De kortste voor stellingen duren een kwartier, de langste rond een half uur. Kaarten kosten €10,- en zijn verkrijgbaar bij Nauta Boek in Den Burg en tijdens het festival aan de zaal. De Stichting Welzijn Ouderen Texel heeft een routebeschrijving samen gesteld, die een wandelaar door het centrum van Den Burg terugvoert naar de jaren vijftig. De wande ling begint bij de Witte Burcht in de Molenstraat en voert door de Molenstraat en over de Groene- plaats. In de routebeschrijving wor den verdwenen winkeltjes en per sonen genoemd, zodat er nogal een beroep wordt gedaan op het voor stellingsvermogen van de wande laar. Volgens de SWOT zal dit 'voor de geboren en getogen Texelaar geen problemen opleveren, want het geheugen wordt weer opgefrist door de routebeschrijving'. De route is (gratis) te verkrijgen bij de SWOT in de Buureton aan de Beatrixlaan en bij de boekhandels Het Open Boek en Nauta Boek. Voor kinderen die met Sintemaar ten met een bijzondere lampion voor de dag willen komen, geeft Anne Klaarwater woensdag van 14.00 tot 16.00 uur een workshop bij Hampi aan het Gerritslander- dijkje. Deze workshop is onderdeel van een serie workshops in november en december waarbij deelnemers eenvoudige technieken leren om zelf cadeaus voor Sinterklaas en Kerst te maken. Elke dinsdag wordt een workshop sieraden knopen gegeven, vanaf 20 november aangevuld met een workshop kerstballen versieren. Is dinsdag geen goede dag, kunnen groepen (van vijf tot negen mensen) een eigen afspraak maken. Deelname kost €10,- per les, exclu sief materiaal, inclusief koffie of thee. Voor informatie over de cur sussen en workshops kan contact worden opgenomen met Hampi, tel. 365954. Hampi is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 "tot 17.00 De FNV vrouwen zijn dinsdag 6 november Gast van de Raad tijdens de bespreking van de algemene beschouwingen. De vergadering begint om 18.30 uur. Omstreeks 19.15 uur wordt een pauze gehou den, waarna de vergadering om Vrijdag 2 november: In de kantine van Texel'94 in Den Burg gaat tussen 18.00 en 19.00 uur de Weekend Amphibische Expeditie (Wampex) van start. Radio Texel doet live verslag via 106.1 FM en 98,5 op de kabel. Sanne Brügemann spreekt tijdens een kennismakingsbijeenkomst van de Cirkel van Liefde over aqua detox. De bijeenkomst vindt plaats op het adres Warmoesstraat 2a in Den Burg en is gratis toegankelijk. Aanvang 20.00 Jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg houdt een filmavond. Jongeren (tussen 12 en 18 jaar) kunnen kiezen uit een enge en een humoristische film. De avond duurt van 20.00 tot 24.00 uur. In Cinema Texel draaien Timboektoe (16.00, 19.00 uur); Waar is het Paard van Sinterklaas? (16.15 uur); Hair spray (19.00 uur); Rush Hour 3 (19.15 uur); The Kingdom (21.30 uur): The Bourne Ultimatum (21.45 uur); Knoc ked Up (21.45 uur). Zaterdag 3 november In de Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg wordt van 9.00 tot 13.00 uur een rommelmarkt gehouden. Bij de Texelse Bierbrouwerij (Schil- derweg 214b, tussen Den Burg en Oudeschild) gaan 14.00, 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. Opgave 20 minuten van te voren in het proeflokaal. De peuterspeelzaal van Oosterend verzorgt van 10.00 tot 12.30 uur een fancy-fair in dorpshuis De Bijenkorf. Rond het thema Halloween is er voor kinderen van alles te doen. Voor vol wassenen is er koffie met gebak en een verloting en zijn er verse oliebol len te koop. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 14.00 uur een lezing door Geert Kimpen, schrijver van 'De Kab balist', over het tienstappenplan om wensen werkelijkheid te laten worden. Toegang €9,-. Na afloop signeert Kim pen zijn boek. De Wampex eindigt rond 15.00 uur. vermoedelijk in manege Akenburg nabij Den Burg. Radio Texel doet de hele live verslag van het evenement vla 106.1 FM en 98,5 op de kabel. In Question Plaza in Den Burg begint om 20.00 uur een dartstoemooi van de Texel Dart Organisatie. Er wordt 501 gepeeld. Meer informatie is te vinden op www.texeldarts.nl Zanger/entertainer Peter Marnier ver zorgt vanaf 22.00 uur een optreden in café 't Biervat in De Koog. In Cinema Texel draaien Waar is het Paard van Sinterklaas? (13.45, 16.15 uur); Plop en de Pinguïn (14.00 uur); Ratatouille (15.00 uur); Timboektoe (16.00,19.00 uur); The Bourne Ultima tum (19.00 uur); Rush Hour 3 (19.15 uur); The Kingdom (21.30 uur); Knoc ked Up (21.45 uur). Zondag 4 november: Om 11.00 uur gaat bij de Fontein snol aan de Rozendijk een crossloc van Atletiekvereniging Texel van start. I Inschrijven vanaf 10.15 uur bij appar-| tementenhotel Bos en Duin Bakkenweg. In de Slufter gaat om 11.00 uur een I excursie van start, verzorgd door een boswachter. Opgave bij Ecomare, tel,J 317741. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal I begint om 12.30 uur een percus-l sieworkshop door Severin Candel Er wordt gewerkt met Arabische rit-A mes en instrumenten. Deelname kost €10,-. Het Danslaboratorium geeft vanaf I 14.00 uur een workshop in dorpshui De Wielewaal in De Waal. Er wordtJ gewerkt met Arabische ritmes t bewegingen. Deelname kost €10,-. Het Muziekschool Kamerkoor de Petite Messe Solennelle van Gio-j acchino Rossini uit. Instrumentale en] vocale medewerking wordt verleend! door beroepsmusici, waaronder de oud-Texelse Karin van Arkel (sopraan)] en de Texelse Karen Haasdijk (piano). Het koor staat onder leiding van Dyo Wassink. Het concert vindt plaats in de hervormde kerk in Den Burg en begint om 15.30 uur. De toegangsprijs bedraagt €8,- voor volwassenen en €4,- voor kinderen tot 12 jaar. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bq Nauta Boek en de Muziek- en Dans school. In Cinema Texel draaien Waar is hel Paard van Sinterklaas? (13.45. 16.15 uur); Plop en de Pinguïn (14.00 uur); Timboektoe (16.00, 19.00 uur); Rush Hour 3 (19.15 uur); The Kingdom (21.30 uur). Maandag 5 november: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoomder kerkje. Dinsdag 6 november: De FNV Vrouwen zijn Gast van de Raad. Vanaf 18.30 uur wonen zij in het raadhuis in Den Burg de begrotings vergadering bij. De gemeenteraad vergadert ii raadhuis in Den Burg over de gemeen telijke begroting. Aanvang 18.30 uur. In het zaaltje bij de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg spreekt dominee Klaassen over zijn inspiratie. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €3,-. In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50 per pel. Inschrijven kan vanaf 19.30 i In Cinema Texel draaien La Sconos- II cïuta (20.00 uur); The Kingdom (20.15 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso nl. Om het 25-jarig bestaan te vie ren verzorgt de Vogelwerkgroep de komende tijd diverse activitei ten voor kinderen van 8 tot en De doopsgezinde gemeente houdt zondag in de kerk aan de Koger straat in Den Burg een vrienden dienst. Leden worden voor deze dienst uitgenodigd iemand mee te nemen. Ook mensen die graag eens een dienst willen bijwonen, zijn wel kom. Muzikale medewerking wordt ver leend door Frans Zegel op saxofoon en Jan-Jacob Zegel op marimba. Voorganger is dominee Carla Duin kerken-Visser. Na afloop is er gele genheid met elkaar koffie te drin ken. 20.00 uur wordt hervat. Leden van de FNV verzamelen zich om 18.15 uur (brood mee) of mel den zich tegen 20.00 uur bij het raadhuis. Zowel het afdelingsbe stuur als de gemeenteraad hoopt op een goede opkomst. met circa 14 jaar. De eerste is excursie bij het Wagejot, op zali dag 17 november. De organisaüM verwacht daarbij vooral watervogfM te zien, zoals eenden en steltlopa® De excursie duurt ongeveer tw uur. Deelnemers wordt geadviseen zich warm aan te kleden en ea t verrekijker mee te nemen. Voorver voer wordt gezorgd. Opstappen; om 10.00 uur mogelijk vanaf di parkeerplaats op de hoek Waalde?- straat-Bernhardlaan in Den Burg of om 10.10 uur bij restaurant Haven zicht in Oudeschild. Opgave bf - Gerrit Visch, tel. 318881 of e-m<L. gavisch@zonnet.nl. E De peuterspeelzaal van Oosterero verzorgt zaterdag (morgen) ea fancy-fair. Deze wordt gehouda in dorpshuis De Bijenkorf en d-J )i van 10.00 tot 12.30 uur. Rond re thema Halloween is er voor kinde ren van alles te doen. Zo kunr? ze spelletjes doen en knutsde Voor volwassenen is er koffie md gebak. Bovendien wordt een va- loting gehouden en zijn er vet; oliebollen te koop. Een deel vand opbrengst is bestemd voor mei buitenspeelgoed voor de peuters. Restaurant Reserveren gewenst. Stuifweg IJ. Ooslcrcnd T 0222 363020 I www-. prins-Hendrik nl Afvaart dagelijks (behalve zondag) om ioi°en 1400 uur. v 8,- per persoon, kinderen 3 t/m 9 jaar €7,- www.sportshoptexel.nl De Koog Koopzondag In de hervormde kerk van Den wordt vrijdag 9 november een gf ter bazaar gehouden. Naast eet rommelmarkt worden spelletjes" bingo gespeeld om mooie prijz* De inwendige mens wordt niet vs geten, er zijn oliebollen en kor met zelfgebakken taart, 's Avond wordt vanaf 20.00 1* bingo gespeeld in De Schakel naai! de kerk. Aansluitend volgt de t$ king van de verloting. Mensen die spullen hebben te v geven voor de markt, kunnen tact opnemen met Jelle Wiersfl* tel. 312976. Btf

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2