(amerkoor repeteert TEXELSE j COURANT Bijdrage thuiszorg Niet genoeg ruimte voor parkeerkelder? L_i Geslaagd anege: 'De één mag allesde ander niets' rk Vittali zit Dros op de hielen F amilieberichten VRIJDAG 2 NOVEMBER 2007 der Spek in de eetzaal Texelaars die problemen hebben met het betalen van de eigen bijdra ge voor de thuiszorg als gevolg van een administratieve fout bij de zorg aanbieder Omring, kunnen contact opnemen met het Centraal Admi nistratie Kantoor (CAK). Ze komen in aanmerking voor een betalings regeling. te gasten tegen zo'n schuur aan te kijken.' n Hotel Tatenhove, nog tot aan de Dennen kan worden gekeken. 'Straks zitten (Foto Gerard Timmerman/Beeldbank Texel} celyn Kikkert van Manege Kikkert naast het beoogde berrein zit a Jan Dorrestijn uit Baarn een mge wil bouwen: 'Je ziet het wel: léén mag alles, de ander niets. Bij moest alles klein en verplaats- 2T, zelfs een vaste kantine mocht En als er dan iemand met plan komt, dan kan het ineens Dit past toch totaal niet in de geving. Om het landelijke beeld stand te houden, hebben wij >s met opzet kleinschalig gehou- We zijn zeer verbaasd dat de neente hier aan meewerkt. Ook 31 we niet te wachten op extra xurrentie. En echt ongineel is ook niet. Er wordt meegelift wat wij al 35 jaar doen. Bij ons je ook jaarrond paarrijden, al plaatsen we onze activitéiten 's iters naar de Oude. dijkje. We anen zeker bezwaar aan.' De iden vanaf het inmiddels geslo- terrein van manege Elzenhof zijn itgelijk. de gemeente de vraag of is teken of er economisch wel nte is voor deze manege. Brü- lann: 'Bij het maken van het temmingspian zal hier vast naar tëken zijn. Andere maneges heb- r: met tegen het concept bestem- isplan geageerd.' Contrast Ssche geluiden ook in het verder op gelegen Hotel Tatenhove. Ansgar van der Spek: 'Er is hierachter net met veel gemeenschapsgeld een prachtig stukje natte natuur gerea liseerd. En nu dit. Zo'n schuur van bijna 70 bij 34 meter vormt straks een enorm contrast met het land schap.' Hij neemt de verslaggever mee naar de eetzaal, die nu een fraai uitzicht biedt op het achterliggende landschap. 'Je kijkt nu tot aan de Dennen aan toe. Straks zitten onze gasten tegen zo'n grote schuur aan te kijken. Een slechtere plek hadden ze niet kunnen bedenken. We zitten hier lekker vrij, maar straks worden we ingebouwd. We gaan er enorm op achteruit. Dan kunnen we wel zeggen dat we schadevergoeding kunnen eisen, maar wat hebben we daar nou aan?' Van der Spek heeft een jurist in de arm genomen en de politiek benaderd. 'Hiermee strijken ze enorm veel mensen tegen de haren in.' Heeft het college rekening gehou den met de belangen omliggen de bedrijven? Brügemann: 'De belangenafweging is gestart op het moment dat het voornemen is gepubliceerd. Belanghebbenden kunnen in de periode van ter visie legging (6 weken in dit geval vanaf 29 oktober) hun zienswijzen/beden kingen bij het college indienen. Daarna zullen alle belangen zorgvul dig worden afgewogen. Het kan zijn *srd donderdagavond druk gerepeteerd door het Muziekschool Kamer- ïin de hervormde kerk in Den Burg. Zondag voert het koor de Petite 'aaide ^Solennelle van Gioachino Rossini uit. Het concert begint om 15.30 3urqt Inde hervormde kerk- De toegangsprijs bedraagt €8,- voor volwasse- en €4,- voor kinderen. rroiosm.»raag Haver e - 'ERVOLG VAN PAGINA 1 Sociale woningbouw SWT is daar eerst aan het onder en of mogelijk Europese subsi- kan worden verworven om de 1 Matietekorten kleiner te krijgen. incj M Andel hoopt daar over een week kjn(je Sf duidelijkheid over te hebben. E hee in de Peperstraat een jtsetes Cl'at|etekort van waarschijnlijk fieiffi ïe tonnen De omvang is vol- 3p w 5 Van Andel nog niet goed te ve(3 Sen, omdat het nog met bekend vanó "a{ op de be9ane grond van mea ÏOOrmall9e gereformeerde kerk jters. zou aanvankelijk het dorps- ipunt komen, maar sinds het totdat in dorpshuis De Bijenkort ;n bh Sen' IS be benedenruimte nog éng«i ^gevuld Een kunstenaar had iet e? isse In een atelierruimte, maar tjes a rmid<dels afgehaakt. De SWT pnjzfl ,el in 9esPrek met gegadigden liet v£een P,ek waar Oosterend zich i kog 1 bezoekers kan presenteren), die zijn op hun beurt ook 00 k ï1l<e'llk van subsidies. Het is nas ralsno9 de vraag of het lukt de 'ie ,n9en (vier bovenin het kerk- en drie op de plek van het te v9 "^bte kerkelijk centrum) vóór an con !ierend Present (eind juli 2008) iersa F* hebban. Kevin de Graaf wint wisselbeker In de gymzaal van het Eierland- sche Huis in De Cocksdorp stre den leden van SVC maandag om de titels. De publieke belangstelling was goed en onder het oog van juryleden Sisca Bakker en Christy Alberts deden de gymnasten hun uiterste best. De puntentelling werd verzorgd door Els Ooyevaar, Joke Hooyschuur, Anneke Saai en Oda de Vries, De wisselbeker werd in de wacht gesleept döor Kevin de Graaf die de nummer twee, Jolien van der Linde, één tiende punt voor bleef. Uitslagen: Meiden groep 3/4 - I.Lize Koorn; 2.Floor Pop; 3.llse van Onzen. Jongens groep 3/4 - 1.Stijn Arends: 2 Thomas Boon, 3.Stefan Boekei Meiden groep 5/6 - 1 Rosanne Boe kei; 2.Sophie van Beek: 3.Rachel van der Lin den. Jongens groep 5/6 - 1.Rowan Brokken; 2.Klaas-Jan Boon: 3 Glenn Zijistra. Meiden groep 7/8 en voortgezet onderwijs - 1 .Jolien van der Linde; 2 Selina Kuip; 3.Emma Koorn Jongens groep 7/8 en voortgezet onderwijs - 1.Kevin de Graaf; 2.Killian Brokken; 3.Jordi van der Linden. Tevoko uitgesteld De wedstrijd die het damesteam van volleybalvereniging Tevoko zaterdag zou spelen, wordt uitgesteld tot 23 februari. Tegenstander Spaarnestad 3, nummer drie op de ranglijst, kon niet genoeg spelers op de been brengen. dat daarvoor een hoorzitting wordt georganiseerd. Daarna wordt een definitief besluit genomen om wel of niet mee te werken aan de plannen. Tegen dat besluit kunnen belang hebbenden dan weer bezwaar en/of beroep indienen, maar zover is het nog niet.' Andere vraag: Wie draait er op voor een eventuele planscha devergoeding? 'Planschade is een onderdeel van deze procedure en daarvoor wordt een overeenkomst opgesteld.' Kwaliteitsverbetering De reacties zijn overigens niet alle maal negatief. Piet Blom van paar- denpension Vrij Blij is positief: 'Ik denk wel dat er rond De Koog, waar in herfst en winter zóveel gasten zijn, behoefte is aan winterharde paardensportactiviteiten. Deze man pakt het professioneel aan. Een manege waann de kinderen paard kunnen njden en de ouders een drankje kunnen nemen in de foyer. Ik zie het als een kwaliteitsverbete ring, niet als een bedreiging. Dit is een opkomende markt.' Informatie over borstvoeding Rachel Kruk, contactpersoon van de Vereniging voor Borstvoeding, houdt op 22 en 29 november con tactavonden over borstvoeding. Op de eerste avond, die ook bedoeld is als kennismaking, wordt algemene informatie over borstvoe ding gegeven. Op de tweede avond wordt gesproken over borstvoeding in de dagelijkse praktijk. Er wor den praktische tips en informatie gegeven. De avonden zijn bedoeld voor mensen die minder dan zeven maanden zwanger zijn en eventu eel een ondersteunende partner. De bijeenkomsten duren van 20.00 tot uiterlijk 22.00 uur, deelname kost €3,-. Inclusief de set brochures kost deelname €15,-. Meer informatie is te vinden op www.vbn-texel.nl of te verkrijgen via tel. 322734 en e-mailadres vbn@texel.com. Plaatsmannen gooien hoge series In de bowlingcompetitie voor bedrij- venteams gooide de familie Plaats man dinsdag hoge scores. Jan Plaatsman wierp een serie van 739, Corine Plaatsman een serie van 687 en een game van 202. Verder werd er met bijzonder hoog gegooid, al haalden alle teams punten. Bij de dames gooide Vanessa Huijsman een game van 217. Uitslagen: Blauwe Piste-'t Pruttelhuus 3%-1Land en Zeezicht-L'Avenir 2-3: Torenrestaurant-Tegel- bedrijf Huijsman 2-3; Kraanverhuur Kager- Steenenplaats 3-2; Loonbedrijf Plaatsman- Hotel Tatenhove 4-1; De 12 Balcken-Sam Sam 5-0. Waddenzee mag erfgoed worden De gemeenteraad is dinsdag avond na een eerdere afwijzing akkoord gegaan met de nomina tie van de Waddenzee als Wereld erfgoed. Op Gebrand Poster (WD) en Gerard Weijers (Fractie Weijers) na stemde de gehele raad in met de plannen. Twee jaar geleden was een meer derheid nog tegen de nominatie en het ondertekenen van een conve nant waarin het ministerie van LNV belooft dat het Werelderfgoed niet tot extra beperkingen leidt. Texels Belang, waarvan het stand punt nog niet bekend was, zei om te zijn gegaan omdat er nu een nomi natiedossier op tafel ligt. 'En daar hebben we geen onjuiste zaken in kunnen aantreffen', aldus Joop Groeskamp. De WD was verdeeld. Jos de Wolf en Frank Kingma stem- Chantal Westerlaken (24) uit Den Burg, werkzaam bij Astrid Haar Ate lier, slaagde aan het Horizon College in Heerhugowaard voor de tweejari ge opleiding tot kapper. Zij vervolgt haar opleiding met de opleiding tot allroundkapper. Golfjeugd begint wintercompetitie Met overwinningen van Thomas Wassenaar en Floor van Schendel is de Texelse golfjeugd de wintercom petitie goed begonnen. Zaterdag speelden zeven teams uit de provin cie op de golfbaan in Purmerend de eerste wedstrijden. Thomas Wassenaar, Kevin van Zuilekom, Laurens Groothuis, Lise van Zuilekom, Elske Zegeren, Floor van Schendel, Annabel Groothuis en Josephine van Schendel vorm den bij het begin van de winter competitie de Texelse afvaardiging. Wassenaar en Van Zuilekom speel den strokeplay, waarbij alle slagen geteld moesten worden. Wassenaar eindigde met 74 slagen op de eer ste plaats. Hij had daarmee twee punten voorsprong op de nummer twee. De anderen speelden om stable- fordpunten Floor van Schendel werd eerste met 34 punten, direct gevolgd door Annabel Groothuis, die met 31 punten beslag legde op de tweede plaats. De volgende wedstrijden worden op 24 november gespeeld op de golfbaan in Zaandam. at ik zeggen wou... Een grote parkeerkelder onder de nieuwe Groeneplaats is onmo gelijk in verband met de hoge archeologische waarde van de ondergrond. Die ondergrond is grotendeels 'onberoerd' en er mag daarom niet worden gegraven. De situatie onder het huidige raadhuis is anders omdat bij de realisering van dit gebouw een bouwput is gegraven om de half in de grond zittende kelderverdieping mogelijk te maken. De diepte daarvan is dus bepalend voor wat er onder gronds kan gebeuren. Het zou goed uitkomen als blijkt dat de put destijds zo diep is geweest dat er ruimte is voor een parkeer kelder, bestemd voor de woningen en winkels die hier na de sloop van het raadhuis zullen komen. Het archeologisch onderzoek dat bin nenkort wordt gehouden zal daar zekerheid over geven, maar wet houder Nico Kikkert is niet optimis tisch. Hij denkt dat de bouwput niet veel dieper is geweest dan ongeveer anderhalve meter en een parkeer garage moet van binnen ruim twee meter hoog zijn. De auto's zullen dus ergens anders moeten worden gestald. In het plan voor het nieuwe hart van Den Burg is een afgeschut parkeerterreintje opgenomen in het park. Deze 'parkeerkamer' is echter omstreden. In de op handen zijnde uitbreiding van hotel De Lindeboom is wel een parkeerkelder opgenomen. Dat is geen probleem omdat deze onder grond een minder hoge archeologi sche waarde heeft. Het (verplichte) archeologisch onder zoek van de Groeneplaats gaat onge veer €10.800,- kosten en zal worden uitgevoerd door het gespecialiseer de bureau Vestigia. Van de resultaten zal mede afhangen wat er in het plangebied bouwkundig mogelijk is. Het onderzoek bestaat uit bureauon derzoek en booronderzoek. B en w hebben definitief opdracht gegeven voor het bureauonderzoek. Omdat de uitkomsten daarvan bepalend zijn voor aard en omvang van het booronderzoek, komt dat later aan de orde. Het grootste deel van het terrein staat nu te boek als archeologisch rijksmonument en wordt door de Rijksdienst voor Archeologie, Cul tuurlandschap en Monumenten (RACM) beschouwd als 'topmonu- ment'. Verstoringen moeten daarom tot een minimum beperkt blijven. Het onderzoek moet een duidelijk beeld geven van wat er nog mogelijk is. Het college heeft ook opdracht gege ven voor een verkeers- en parkeeron- derzoek. Dat hangt direct samen met de nieuwe autovrije Groeneplaats, maar heeft betrekking op heel Den Burg. Duidelijk moet worden waar de verkeerstromen moeten lopen en in hoeverre moet worden voorzien in (extra) parkeerruimte en onder welke voorwaarden. Het onderzoek wordt voor €25.510,- uitgevoerd door Grontmij uit Alkmaar en vormt de basis van een integraal verkeers plan dat zal voorzien in maatregelen die ten minste de komende tien jaar toereikend zijn. Rinus Vittali heeft in de zevende ronde van de interne B&B Van der Vis en Den Boer-schaakcompeti- tie van En Passant goede zaken gedaan. Hij verraste titelkandi daat Thomas Richter in het eind spel en veroverde de winst. Hij rukte daardoor op naar de tweede plaats, achter Jaap Dros. Jaap Dros lijkt nieuwe energie te hebben, sinds hij door de club is benoemd tot Grootmeester van En Passant. Thomas Richter slaagde erin hem een half punt afhandig te maken, maar de zes partijen werden door de clubkampioen gewonnen. Deze week was hij zonder ook maar een moment in problemen te komen te sterk voor Dirk Rijneker. Hij staat daardoor stevig aan kop, maar kan zich gezien het sterke spel van Vittali ook weer niet al te veel mis stappen permitteren. Tegen Thomas Richter was het lot Vittali gunstig gezind. Richter leek een voordelig eindspel in te gaan. maar zijn tegen stander ontdekte een min of meer toevallige wending en maakte daar knap gebruik van. Piet Bakelaar had het moeilijk met Frans Eijgenraam, maar kreeg in het eindspel zijn kans en kon toen als nog de winst naar zich toetrekken. Abe Zijm en Nanning Kikkert gingen redelijk gelijk op. Uiteindelijk mocht Zijm het punt bijschrijven. Jaap de Wijk speelde een puike partij tegen Taeke van Lingen. De Wijk cre- eerde twee prachtige verbonden centrumpionnen, die vervolgens de doorslag gaven. Dick van Barneveld moest in zijn partij tegen Mahinder Hoeba secuur spelen. Hoeba kreeg een voordelige stelling, maar hij de partij door een toren weg te geven en daarmee het punt. Stand aan kop: 1 Jaap Dros: 2 Rinus Vittali: 3 Piet Bakelaar: 4.Thomas Richter; 5.Dirk Rijneker. Parfumdieven Ik wil graag iets zeggen over de gemoedelijke sfeer en de ons-kent- onsmentaliteit op Texel Afgelopen maandag heeft een groepje Texe laars bij mij uit de drogistenj twee flessen Prada-parfum gestolen, elk ter waarde van €98,- Twee van deze jongens zijn bij mij bekend, maar ik zou ze graag in de gelegenheid stellen de flessen zonder verdere gevolgen terug te brengen. Gebeurt dit met binnen een week, dan geef ik de zaak in handen van de politie, met alle gevolgen van dien. Dus heren (en de dames die deze dure flessen waarschijnlijk hebben gekregen!), wees verstandig en breng ze terug, de tijd tikt door Eric Venneker, Drogisterij Mets, Den Burg. Discussie senioren In het artikel dat dinsdag in de krant verscheen waarin senioren met elkaar in discussie gingen, stond dat er in Oudeschild veertien seni orenwoningen zijn, waarvan er zes voldoen aan de eisen van deze tijd. Thea Eijking zou in één van die zes wonen, maar dat klopt niet. Er zijn veertien seniorenwoningen in wooncomplex De Ree die ongeveer veertig jaar oud zijn Daarnaast zijn er zes nieuwere seniorenwoningen. Eijking woont in één van de veertien oudere. 'Je kunt er niet of nauwelijks met een rolstoel wonen, met een rollator is het zelfs nog moeilijker. Ook is er geen grote badkamer.' den voor. Poster zei tegen te stem men, omdat hij de overheid niet vertrouwt. Marijke Eelman (CDA) noemde de status een 'gouden vlag' waarmee kwaliteitstoerisme wordt bevorderd. Ze sprak haar vertrouwen uit in de toezegging van oud-minister Veerman (overgeno men door zijn opvolger Verburg) dat het predikaat geen juridische gevol gen heeft. In de vorige raadsperiode waren de christendemocraten ook nog tegen de nominatie geweest. Toen gaven zorgen over beperken de werking nog de doorslag. Bedoeling is dat het kabinet binnen afzienbare termijn een besluit neemt over de nominatie en dat daarna het nominatiedossier naar de UNESCO gaat. Als die ook geen bezwaren ziet, kan de Waddenzee in 2009 of 2010 tot Werelderfgoed worden benoemd. Oene Jakob Meek 24 november 1922 t 26 oktober 2007 Na een lang en "bevredigend leven is Jaap overleden temidden van zijn dierbaren. Levenspartner van Sietskc Halbertsma Maarten Elisabeth en Ted Jan Jacob en Bibi Olivier, Laura. Arthur, Christiaan, Thomas. Laurens. Tijmen. Jeltje Weduwnaar van Elly Meek-Vissering t 1976 Haren: B.H. Schreuder- Meek Den Haag: A.L. Meek Epse: Henk Schreuder Dronten: Hetty Kammmga- Schreuder Bert Kamminga Jeroen Correspondentieadres: Correspondentieadres: Esserlaan 20 Oude Hoflaan 9 9722 SM Groningen 9751 BK Haren De uitvaart heeft op dinsdag 30 oktober plaatsgevon den in crematorium Stilleweer te Appingedam. Na een kort ziekbed is1 op 83-jarige leeftijd overleden onze zwager en oom Pieter Schudde weduwnaar van Trijntje Mechielsen Familie Mechielsen Familie Timmer Familie Bakker Winsum (Gr.), 30 oktober 2007. en wat is ophouden met ademen anders dan de adem bevrijden van haar rusteloze getijden, opdat zij moge opstijgen en verrijzen en God ongehinderd zoeken. Kahlil Gibran Verdrietig maar dankbaar geven wij u kennis dat vredig en rustig is overleden onze lieve moeder en schoonmoeder Theodora Gerarda Witte weduwe van Anthomus Bernardus van der Wardt Texel, 26 augustus 1920 Naarderstraat 35 1251 AZ Laren t Blaricum, 31 oktober 2007 Thony van der Wardt Co van der Wardt Monique van der Wardt-de Boer De uitvaartdienst vindt plaats op maandag 5 no vember om 13.45 uur in de Sint Jans Basiliek aan de Brink te Laren. Aansluitend zal de begra fenis plaatsvinden op de RK begraafplaats. Sint Jan aan de Hïlversumseweg te Laren. Gelegenheid tot condoleren voor de uitvaart dienst van 13.00 tot 13.30 uur in de Sint Jans Basiliek. Hij is veilig thuis gekomen. Geheel onverwachts is van ons heengegaan mijn innig geliefde man en onze lieve vader, schoonvader, opa. pake en overgrootvader Klaas Druif Azn. Lid in de orde van Oranje Nassau A 17 april 1928 131 oktober 2007 Tiny Druif-Kuil Arie en Catrina David en Tamara Simon en Daniëlle Gabnêlle, Raphaél, Michelle Chris en Natascha Mieke en Erik Koen Rob Okke Klaas en Louise Klaas Jitske en Martien Marco Rinske en Titus Anneke en Jan Mirjam en Arjan Nick Michael en Lisette Joke en Anne Nynke Vaargeul 30 1791 HB Den Burg Papa is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren zaterdag 3 novem ber van 19.30 tot 20.30 uur en na afloop van de begrafenis in het uitvaartcentrum. De herdenkingsdienst zal worden gehouden op maandag 5 november om 13.30 uur in „Eben Haëzer Julianastraat 11 te Den Burg. Aanslui tend zullen wij papa naar zijn laatste rustplaats op de begraafplaats van De Cocksdorp aan de Molenlaan begeleiden. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Wij ontvingen het droeve bericht van het plotseling overlijden van ons trouwe koorlid Wij wensen de familie alle sterkte toe om dit plotselinge verlies te verwerken Bestuur en leden van het Texels Christelijk Mannenkoor geboren stella Stella theresia visser woensdag 31 oktober 2007 dochter van maalke den draak en wobbe visser spionkopstraat 20 2021 tk haarlem tel. 023-5259583

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3