Ir TEXELSE 'ampex met harmonica en ovenhandschoenen COURANT hter de schermen "N Fexel Videoagenda gratis eilandpromotie Kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening oud Papier Radio Texel JU 3 Leteen mondharmonica en twee A (enhandschoenen in hun baga- e gaan vijfendertig viertallen anavond (vrijdag) om 19.00 van k-rt voor de 27ste expeditie van Weekend Amphibische Expe- jtie, beter bekend als Wampex. e kantine van Texel'94 fungeert Is startlokaal. e deelnemers kunnen zich alvast at hoofd breken over de zaken je zij verplicht moeten meenemen, aast een mondharmonica dienen teams ook te beschikken over i klosje garen, een klosje dun w, twee ovenhandschoenen vier kleine hoeveelheden verf. iaar deze artikelen voor bedoeld n, blijft vanzelfsprekend geheim, «dertussen kan de Texelse bevol- king zich opmaken voor onverwacht bezoek tijdens nachtelijke uren en rondfietsende deelnemers die op zoek zijn naar de juiste locaties. Het aantal vrouwelijke deelnemers is tot veertig procent gestegen, zodat organisator Kwapsma niet uitsluit dat een grotendeels of geheel uit vrouwen bestaand team de eerste prijs behaalt. Wegens andere ver plichtingen zullen de winnaars van vorig jaar, de ploeg Rouwenhorst, hun titel niet verdedigen. Overigens mogen de dames er zeker niet op rekenen dat een lichtere tocht is georganiseerd. Ook dit jaar spelen water, zand en fysieke inspanning een hoofdrol, naast de vaak verras sende cryptische en theoretische opgaven die Kwapsma de deelne mers elk jaar voorschotelt. Radio Texel verzorgt zoals gebrui kelijk vrijwel gedurende de gehele Wampex een live-reportage, zodat het thuisfront enigszins van het wedervaren van de deelnemers op de hoogte wordt gehouden. De organisatie verwacht de deelnemers zaterdagmiddag rond 16.00 uur op de fimshlocatie, waarna de prijsuit reiking zal plaatsvinden. Wampex op radio Radio Texel doet vrijdag en zater dag live verslag van de Wampex, te beluisten op 106.1 FM De uitzen ding begint vrijdagavond om 18.00 uur en duurt tot 1.00 uur. Zaterdag wordt 8.00 tot 18.00 uur live verslag gedaan. VRIJDAG 2 NOVEMBER 2007 Beetje dom het leuk om hoofdredacteur te (i? Meestal wel. maar vorige eek vrijdag even niet. Ik moest santwoording afleggen over een Kisch stukje dat ik over de heer Slem Bennink had geschreven, voelde me als een doelman van n voetbalploeg die de ene na andere pegel voor de kiezen jgt. Medespelers waren er niet, stond alleen tegenover een vij- delijk elftal. Bijna letterlijk, want middags bij de Raad voor de Kirnalistiek zat er aan de andere ait van de tafel bijna een elftal. college van acht deskundigen t het gewraakte stukje waar- ik op een achternamiddag in austus een hoekje in de krant tende te moeten vullen, naast de mvangrijke journalistieke erecode Segd. Ze sneden er doorheen als 31 mes door de boter. Met elke iische vraag slonk mijn vertrou- m dat het allemaal wel mee zou en. {werd nog onaangenamer in de üdio van de VARA, waar ik mij tafel van De Leugen Regeert vroeg waarom ik niet gewoon taiteler was gebleven in plaats n de journalist te willen uithan- ii Gewraakte zinsneden uit het Ikel waren voorzien van com- sntaar tevoren ettelijke malen op buis vertoond, ruimte voor uitleg is er nauwelijks en de andere itij was door de programmama- kers behendig in de slachtofferrol neergezet. De kwaaie pier was ik, kon ik ook eens voelen hoe het was om in de beklaagdenbank te zitten. Niet fijn, kan ik u verzekeren. Ik kon praten als Brugman, de aanvallen werden alleen maar heviger. Naar verluidt een half miljoen Nederlan ders keken mee hoe ze mijn met bloed, zweet en tranen opgebouw de reputatie in een minuut of tien tot de grond toe probeerden af te breken. Dat klinkt heel zielig, maar dat is het niet. Ik had het helemaal zelf veroorzaakt en kan niemand anders de schuld geven. 'Beetje dom', zou Maxima zeggen. Mis schien wel twee beetjes Na ai dat spervuur was het geen verrassing dat de Mediaraad, bestaande uit NRC-hoofdredacteur Birgit Donker en radioverslagge ver en oud hoofdredacteur Kees Boonman van Netwerk, zich wei nig lovend uitliet over mijn stukje, maar echt vernietigend vond ik het met. Wellicht scheelde het dat ik beiden vóór de uitzending in het wachtzaaltje had gesproken en een uitleg had kunnen geven die aanzienlijk uitgebreider was dan tijdens de spreektijd die mij voor tv vergund was. Donker was zelfs zo hartelijk om mij na afloop in het café tot laat op de avond nazorg te verlenen. De vrouw die diezelfde dag tot de moedigste hoofdredac teur van Nederland was verkozen gaf me mijn eigenwaarde terug door te zeggen dat ze het moedig vond dat ik me in het hol van de leeuw had durven vertonen. Want veel collega's die de fout in gaan passen ervoor. Ach, de publiciteit zou toch wel zijn gekomen en nu kon ik in ieder geval mijn kant van het verhaal doen. Als wederdienst heb ik de topvrouw van het NRC bijgepraat over de bijzonderheden van het eiland, ook om de publi citeit weer een beetje in de goede richting om te buigen. Het was trouwens een hele beleve nis om als 'gast' eens zo'n televi sieopname mee te maken. Omdat ik niet meer met de laatste boot terug kon, had de VARA een hotel kamer geregeld en werd ik in studio De Plantage in Amsterdam hartelijk ontvangen. Ik kreeg koffie en wat ik maar wilde en uitleg over het programma dat ik zelf nog nooit had gezien, maar waarvoor ik door vrienden wel was gewaarschuwd dat het er niet zachtzinnig aan toe ging. Ik vroeg hoe ze toch bij mij waren gekomen en of er nu wer kelijk niets beter te doen was dan een redacteur van een lokale krant het vuur aan de schenen te leggen. Maar juist die week wilden er in het land maar geen leugens van bete kenis worden gepubliceerd waar ze iets mee konden en de dood van Wolkers had Texel op de kaart gezet. Daarna nam de visagist mij apart om mijn hoofd met poeder, brushes en andere make up toon baar te maken. Ik kreeg van pro grammamakers aanwijzingen over hoe ik precies moest zitten, waar het gesprek vooral niet over mocht gaan en een vriendelijke hand van presentator Felix Meurders, die me vervolgens onder handen nam. Al met al een ervaring waarop ik met gemengde gevoelens terugkijk. Ik mag natuurlijk niet voorbijgaan aan de oorzaak van dit alles, het beruchte artikel over Willem Ben nink Dat had ik gebaseerd op twee bronnen, maar met één van hen was de man al geruime tijd in conflict, en die had ik volgens advertorial foelTV introduceert een nieuw pro- motiemiddel om potentiële gasten in contact te brengen met het eiland: de foei Videoagenda. De Texelagenda biedt en actueel overzicht van (grote) ornementen en activiteiten die op foei zullen plaatsvinden en seizoens gebonden beeldmateriaal van de faelse natuur. Bedenker en initiatief- Kmer John Smit van Videolux stelt de foelagenda vanaf 1 april 2008 gratis «schikbaar aan ondernemers die een toeristische website exploiteren. Bt onderzoek blijkt dat van de nieuwe Scdiavormen internetvideo de groot te groei vertoont. Door sites als You- tobe en Google Video bekijken dage- ïw miljoenen mensen videofilmpjes f het internet. Daarom introduceert foclTV 'de Texel Videoagenda. Hoe wkt het? Zodra op de agendabut- wordt geklikt, verschijnt een korte lieoprcsentatie van de activiteiten in - maand. Heeft de bezoeker interesse 2«n andere periode, dan opent hij «gewenste maand. Daarnaast wordt ra de knop Texeltips informatie over ndere toeristische activiteiten gege- n de vele fragmenten uit de Texel Videoagenda. Toegankelijkheid klere Texelse ondernemer met een toeristische website kan gratis over kagenda beschikken. Er wordt een WHon geplaatst op de website en «daarop wordt geklikt, opent de "deoagenda in een pop-upscherm. De fooekei wordt dus niet doorgelinkt, toar blijft op de website die hij heeft iozen. Daarnaast kan de video- Jcnda eenvoudig wordt meegestuurd W mails naar (potentiële) gasten. De belden van ons mooie eiland kunnen tot belangrijke rol spelen bij de keuze "oor Texel. Texel is. De consument wil zien waar hij terechtkomt. Texel laat kansen lig gen als we hier niets mee doen', vertelt John Smit van Videolux, dat ook de site www.texeltv.nl exploiteert. De videoagenda is bedoeld voor nieuwe gasten en herhalingsbezoekers. Mensen die Texel nog niet kennen, worden met de videobeelden enthousiast gemaakt, terwijl toeristen die ons eiland al ken nen nog eens bevestigd krijgen waarom Texel zo leuk is en waarom ze ook nu weer voor ons eiland moeten kiezen. Bereik Harde cijfers zijn moeilijk te geven, een realistische schatting wel. Texel telt zo'n 300 toeristische sites. Als die gemiddeld 40 bezoekers per dag trekken en de helft de agendabutton aanklikt, rolt de informatie over Texel dagelijks bij zo'n .6.000 gezinnen over het beeldscherm Een flinke exposure dus. Het bereik Streaming video gtoeil verdcr jk de videoascl,da actirf jternetvidco maakt een enorme groei wordt meegestuurd in mails naar geïn- i»r. In de strijd om de vakantiegan- tcresseerden in Texel. Ittcn om een'voorsprong te (blijven) «uden op concurrerende bestemmin- pk is het noodzakelijk dat Texel zich tok op deze populaire wijze profileert. Promotie ling video vormt een belangrijk Sinds lange tijd is de promotie voor ïotiemiddel. Het heeft duidelijk al gericht op de naamsbekendheid toegevoegde waarde ten opzichte van Texel. In de huidige markt moet de traditionele manieren van pro- Texel vooral laten zien waarom het te maken. Het is niet meer vol- zo'n geweldige vakantiebestemming is. Ie om alleen te vertellen hoe mooi En zoals de interim-voorzitter van de VW, Martin Warnaar, zich al eens liet ontvallen: 'Promotie via internet wordt steeds belangrijker. We moeten het product Texel goed verkopen. Het eiland moet een perfecte boodschap aan de man brengen.' En daar is de videoagenda een uitstekend medium voor. Smit: 'De tijd is er rijp voor. Doordat ik al veel beeldmateriaal heb gedraaid, kan snel worden gestart. Dat geeft Texel een enorme voorsprong op de concurrentie, want er is nog geen gemeente in Nederland met een ver gelijkbaar product.' Het systeem biedt lügiesverst rekkers tevens dc mogelijk heid er toeristisch interessante items of nieuws in te verwerken, zodat men er direct arrangementen aan kan kop pelen. Samenwerking Compleet is de videoagenda niet. 'Als je van alle activiteiten beeldmateriaal wilt laten zien, wordt zo'n filmpje veel te lang. Daarom hebben we de mogelijk heid ingebouwd een tekstuele agenda te koppelen aan de videoagenda. Dat zou bijvoorbeeld kunnen in samenwerking met de VW of een andere partij.' Texelse ondernemers zullen de komen de tijd nader worden geïnformeerd over de mogelijkheden en ontwikkelingen omtrent de Texel Videoagenda. Voor vragen en of opmerkingen Tel 315153 óf 06 53420993, e-mail john(®texeltv. nl de leidraad niet mogen opvoeren zonder tenminste uitgebreid onder zoek te doen. En daar was met de naderende deadline in onvol doende mate tijd voor. Wellicht nog groter was volgens mijn criticas ters de journalistieke zonde geen wederhoor te verlenen. Over hoe dit heeft kunnen gebeuren is meer dan genoeg gezegd. Was dit nou een moedwillige poging de heer Bennink in een kwaad daglicht te zetten? Nee, maar wel een minder geslaagde poging om een objectief beeld over deze man te schetsen. Ik had toegezegd plaatsing van een rectificatie af te laten hangen van het oordeel van de Raad voor de Journalistiek, over vier tot zes weken, maar omdat de andere par tij daar geen genoegen mee nam, met een civiele procedure en scha declaim bleef dreigen en ik weinig hoop heb dat de raad een voor mij positief oordeel uitspreekt (waar overigens geen consequenties uit voortvloeien), leek het me het beste om er zo snel mogelijk een streep onder zetten. Ook omdat ik met al die processen geen tijd over houd om de krant vol te schrijven. Maandag en dinsdag zijn er heel wat mailtjes over en weer gegaan, niet altijd even vriendelijk van toon, maar wel met als uiteindelijke resul taat de rectificatie op de voorpa gina en nog wat toezeggingen van mijn kant. waarbij Bennink belooft niet te gaan procederen en de aan gifte voor smaad en smaadschrift in te trekken, dit ondertekend en wel in wat mijn raadsman een vast stellingsverklaring noemt. Niet leuk, maar wel leerzaam om zo'n proces mee te maken, maar wat mij betreft wel de laatste keer. Ik heb in ieder geval kunnen voe len hoe het is om zelf kop van jut te zijn, een ervaring waar geen oplei ding voor bestaat en die de krant uiteindelijk ten goede zal komen. Want ook in de toekomst zullen we waar dat nodig is onderwerpen, organisaties en personen kritisch benaderen, maar dan komen we beier beslagen ten ijs. Toeval of niet, donderdag had ik een Texelaar aan de lijn over een andere gevoe lige kwestie, die bij voorbaat dreig de mij een proces wegens smaad aan te doen als ik diens naam zou noemen. Normaal gesproken mis schien wel, maar nu even niet Gerard Timmerman Randstad eilandcompetitie Programma dinsdag 6 november Veld A: 19.15 TESO-Kobeko NIOZ 1 20.00 CVI-NIOZ 1 Kobeko 20 45 Vlinderwinkel-Randstad CVI 21.30 Bremakk.2-Autocentr. Paal 28 22.15 Cocky's-Paal 28 Autocentr. Veld B: 19.15 Pilaar-Rabobank De Wit 20.00 De Wit-PFB Rabobank 20.45 Ecotiem-NIOZ 2 PFB 21.30 RAB-Falcon Ecotiem 22.15 Interieurbouw-Mantje Falcon Veld C: 18.30 Klif 23-Timmer's Smash '68 19.15 Schouwstr.-Smash'68 Sm/PK 20.00 NBC-Smash PK Schouwstra 20.4.5 Krim-Spar NBC 21.30 Pet's-Bremakker 1 Spar 22.15 Prinsen-Koetsh. Bremakker 1 Wedstrijdleiding: TESO en Gertha (tel. 322434). Uitslagen: Randstad-Texelse Autocentrale 1-2: Kobe- ko-Het Koetshuis 2-1; NIOZ 1-De Prinsen van Texel 3-0; TESO-CVI 0-3: Paal 28/De Knm-Vlinderwinkel 2-1; Bremakker 2-Coc- ky's Kapsalon 2-1Falcon-De Wit Installatie techniek 2-1. PFB-Inteneurbouw Texel 0-3: Rabobank-Ecotiem 2-1Albert Heijn-Mantje 2-1; Wessels Ontwerpt!-De Pilaar 2-1; Tim- mer's Bakkerij-Jozefschool 1-2; Sportshop Texel 1-Slagerij lepe de Boer 2-1; Otto's Tweewielershop-Eetcafé De Rog 2-1Bar Sportief Foto de Waal 3-0. Supportersbus SV De Koog In Oosterend wordt zondag de voet balderby tussen SVO en De Koog gespeeld. Het belooft een spannen de wedstrijd te worden. De Koog is er veel aan gelegen te winnen, om zo de tweede plaats te kunnen behouden. De Oosterenders zijn na een moeizame competitiestart in de winning mood en zullen de zege op Monnickendam een goed vervolg willen geven. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Voor supporters uit De Koog wordt een speciale bus ingezet. Deze vertrekt om 12.45 uur vanaf het eigen veld aan de Boodtlaan. Darttoernooi De Texelse Dart Organisatie houdt zaterdag vanaf 20.00 uur een dart- toernooi in Question Plaza. Er wordt 501 gespeeld. De deelnemers wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn. Inschrijven kan tot en met vrijdag via e-mailadres bestuur@texeldarts. nl en tot een uur voor aanvang op de speellocatie. Meer informatie is te vinden op www.texeldarts.nl. SV Oosterend Nagekomen programma SV Ooste rend: Zaterdag 3 november: Oosterend 3-Vrone 4 14.30 Oosterend A1 -BOL A1 13.45 W'waard B1-Oosterend B1 14.00 Flevo MB1-Oosterend MB1 12.30 Oosterend C1-Callantsoog C1 13.00 W'waard D1-Oosterend D1 12.00 Zondag 4 november. Oosterend-De Koog ZAP 6-Oosterend 2 14.00 14.00 Oosterend DA1-West Frisia DA1 12.00 Clubkampioenschap senioren Deuce Hoewel door de regen de banen een gedeelte van de dag blank kwamen te staan, konden door grote inzet van de deelnemers zaterdag de halve finales van de clubkampioenschappen van tennisvereniging Deuce worden gespeeld. De finales werden zon dag afgewerkt. De finale heren dubbel moest in verband met een blessure van een van de finalisten worden opgege ven. Ewoud Bakker en Bernhard van Hattem speelden tegen Maurice de Groot en Gerbrand Zoetelief, die sterk aan de eerste set begon nen. Toen zij een voorsprong van 3-2 hadden, nam het ijzersterke duo Bakker-Van Hattem het heft in handen. Zij wonnen de set met 6-3. Toen in het begin van de tweede set De Groot door zijn enkel ging, moest de partij worden opgegeven. Bij de dames verloren titelverdedi gers Ilse Pastoor en Hannie Frima verassend van de sterk spelende Joke Le Roux en Alie Boeijen. Er was sprake van een groot deel nemersveld. Bij de dubbelpartijen werden 120 inschrijvingen geteld, bij de enkelwedstrijden iets min der. Er werd in drie categorieën gespeeld: 4/5/6, 7 en 8/9. Uitslagen: Enkel: HE4/5/6 - 1.Ewoud Bakker, 2.Len- nart Witte; 3/4 Simon Brand; 3/4.Theo van Maanen. DE4/5/6 - 1 .Ilse Pastoor; 2.Bianca van den Berg; 3.Cobie Kooiker-Bremer. HE7 - 1 Dennis Beumkes. 2.Gerhard Herndl; 3/4. Baruch Coutinho; 3/4.Kees van Heerwaarde DE7 - I.Cintha Eelman-Stiekema; 2.Anne Klaarwater; 3.Karin van Veen-Kiltz. HE8/9 - 1 Ryan van Heerwaarde. 2AJfons Gnffi- oen. 3'4.Henk Kikkert, 3/4.Jacques Deppe DE8/9 - 1 Atie Voerman; 2 Marjon Janssen; 3.Simone Schuijl. Dubbel: HD4/5/6 - 1 .Ewoud Bakker en Ber nard van Hattem. 2 Maurice de Groot en Gerbrand Zoetelief; 3/4.Simon Brand en Hans Polderman; 3/4 Hans Witte en lennart Witte DD4/5/6- 1 Alie Boeijen-Visser en Joke le Roux; 2 Hannie Frima en Ilse Pastoor 3/4 Jacqueline de Porto en Marit de Porto. 3/4. Cobie Kooiker-Bremer en Danny van Ros- sum-Daniëls. HD7 - 1.Dennis Beumkes en Robert Jalving: 2 Antoine Kersten en Mar cel Wernand; 3/4,J'rtze Beintema en Walter Oskam; 3/4.Dienus Bol en Kees Boeijen DD7 - 1 .Melanie Betsema en Cintha Eelman- Stiekema; 2.Anne Klaarwater en Karin van Veen-Kiltz: 3/4 Nel Bakker-Halfweeg en Irene Rijpstra. 3/4.Rianne Malschaert-Gerritse en Marteen Hohmann HD8/9 - 1 Joost Bneko en Alfons Griffioen, 2.Rob van der Kooi en Dirk van Liere; 3/4 Ynte Adema en Henk Kikkert. 3/4.Peter Koster en Jacques Deppe. DD8/9 - Tineke van Beek en Christina Schneller; 2 Marga Loos en Margaret Verduyn-Hessels; 3/4 Slmone Schuijl en Kann van der Wal; 3/4. Gea Kiewiet en Lida van Wijk Zondag 4 november 2008 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. ds. RA den Braanker Gereformeerde kerk Den Burg: 9.45 u ds J. Glazema Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 11.00 u. ds. C F. Klaassen. Den Hoorn: 9 30 u. ds. C.F. Klaassen PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. PC. Barnard jeugddienst. De Cocksdorp 11.00 u. ds. C. der Nederlanden. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste- rend' 10.00 u. en 16.00 u. student G. Bredeweg. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C Duinkerken-Visser, vriendendienst: extra colletce voor gemeenteopbouw. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10 45 u. dameskoor. Oudeschild: 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg- Openbare lezing, 10.30 u.; Wachttorenstudie, 11.20 u. bos op zoek Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via éen van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Omring Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuiszorg 0223- 650222. Voor hulp bij het huishouden Omring Thuisservice, Schoonoordsin- gel 44, Den Burg, tel. 321461. Omring Jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 44, Den Burg. tel. I 0900-4636549. Telefonisch spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voe ding, opvoeding en verzorging. - Omring Thuiszorgwinkel: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14 00 u. Omring diëtist: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel 0223-650222 Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg Opvragen via tel 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104 Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie tel 0900-8844 Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel. Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477. www dierenpensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11. Den Burg, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp i bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron) Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel. Tubantia, Pontweg 133. De Koog. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211; peter molenaar@brijder.nl. Psychoiogenpraktijk: M Spijker en Y. Olthof. Ruiislaan 88. 1796 AZ De Koog, tel 317566 Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring. klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10 00 u en van 14 00 tot 16 00 u., De Buureton. Beatrixlaan 43. Den Burg. Tel. 312696. Alzheimer café: elke laatste dins dag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur m De Buureton. Beatrixlaan 43, Den Burg. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer. 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, crisisopvang huiselijk geweld, tel. 0222-321001. dag en nacht bereik baar. Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel 0900-2345566 (€0,10/minuut), www. huiselijkgeweldkopvannoordholland Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Thijs- selaan, Binsbergenstraat, Brouwer straat, Drijverstraat, Wilsterstraat, Burdetstraat, Meester Kraaistraat. Lieuwstraat, Tjakkerstraat. TEXELSE - 'COURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraal 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Stiana Sibon Telefoon 06 - 22 21 16 62 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2007 Perhalfjaar €36,45 €34,85 Per jaar €71,10 68,95 louiomatisch, Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Vrijdag: 18.00 u Radio Texel Actueel 19.00 u. Wampex. Rechtstreekse uit zending van dit evenement, met achtergronden, reporta ges en interviews. Deze uit zending duurt tot laat in de nacht, waarna enkele uren pauze worden gehouden Zaterdag: 8.00 u. Wampex. Tweede deel van deze monstertocht. 17.00 u. Wegdromen met een boek 18.00 u. Muziek met Marco 20 do u Radio Noord-Holland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit de Maar tenskerk in Oosterend 11.00 u. Vlaswiek 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur 14.00 u. Wilde vaart 15.00 u Frans gaat het doen 16.00 u. Sportlokaal 18.00 u Radio Noord-Holland. Kerkdiensten.De Lichtboei: 9.45 u. Gereformeerde kerk Den Burg 10.45 u Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonica 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling) 20.00 u Natuurwijzer (herhaling) 21.00 u Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noord-Holland. Dinsdag: 18 00 u Radio Texel Actueel (nieuws) 18.30 u Raadsvergadering. Recht streekse uitzending vanuit het gemeentehuis Woensdag: 17.00 u Pietelepote 18.00 u. Onder de toren 20.00 u Even bijpraten met.(herha ling) 21 00 u. Radio Noord Holland Donderdag; 18.00 u Country Time 19.00 u. Even bijpraten met 20.00 u. Radio Noord-Holland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 9