Cjrocn TujartjJexeh in het harL, Leerlingen OSG naar vier locaties Eetgidsen roemen Restaurants eiland tfxfi.se Scourayi In actie voor behoud schilderachtig landschap Oudeschild wil water en stroom op haven Mazzel dat het er al tien jaar niet staat' PMrcc?f®5tneTerrein? lan Dorrestijn over kritiek: Overuren en extra kosten Leed bellers Kabeltex lijkt nu snel geleden 'Strandjutter wordt uitgeroeid' - expert SCHOORL Kantoorvakhandel OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12226 VRIJDAG 16 NOVEMBER 2007 TEXELSE1^COURANT Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg OSG De Hogeberg gaat leerlingen gedurende de verbouwing van de school huisvesten op vier verschil lende locaties. Het gebouw aan de Emmalaan blijft in gebruik, daar- krijgen de kinderen les in ret noodlokaal van ROC Kop van Noord-Holland aan de Haffelder- ■reg, het gebouw van Rijkswater staat aan de Keesomlaan en een nieuw appartementencomplex in je wijk Volmolen. ischolieren zullen in juni 2008 ver- izen naar de vervangende locaties daar ongeveer tot en met novem- r2009 blijven. ton vijftig ouders (meer dan nor volgens vice-voorzitter Erwin der Linde) waren dinsdag rond aanwezig bij de jaarverga- tering van de ouderraad waar het euwe schoolgebouw werd gepre steerd en bekend werd gemaakt de leerlingen tijdelijk worden huisvest. Daarover werden van te ren uiteenlopende ideeën geop- I. Van een kerkgebouw tot de blengat, alles passeerde de revue, lok een gebouw in Den Helder een optie, maar vond niet veel Sun onder leerlingen. De aanwe- ge ouders waren tevreden over oplossing. 'Volgens mij is dit enige mogelijkheid. Containers aren te duur en naar Den Helder ji veel te veel reistijd kosten. Dan om je in de knel met trainingen van crtverenigingen. We hebben met allen gezegd dat er een nieuw Rijkswaterstaat van Stichting Wonen Texel (SWT). Het noodlokaal van ROC wordt gekocht. 'We zijn daarmee bezig. Er staat nog niets op papier, maar van beide kanten is bereidheid tot overname', aldus rector Henk de Vnes. Ook het huurcontract met SWT is nog in de maak. Dinsdag werd pas overeenstemming over het appartementencomplex bereikt. De school wil graag een goed contact met de toekomstige buren. 'We wil len een goede buur zijn. Daarom versturen we brieven waarin we de situatie uitleggen en we de buren uit nodigen van gedachten te wisselen.' Jan van Andel, directeur SWT, is niet bang voor overlast. 'Er ligt vrij veel ruimte rond het complex. Bovendien heeft de OSG gegarandeerd dat er afspraken worden gemaakt.' Het appartementencomplex is nog in aanbouw en ligt vanaf de Hallerweg gezien gelijk links. Daar worden twee complexen gebouwd. Het gaat om het grootste van de twee. Van Andel: 'Het gebouw is in de zomer klaar, dus dat sluit mooi aan bij het schema van de OSG. Het complex wordt gewoon afgebouwd, alleen de binnenmuren worden niet geplaatst.' Als de leerlin gen naar het nieuwe schoolgebouw kunnen, worden de appartementen verhuurd. 'Het komst ons eigenlijk wel goed uit, want je krijgt nu meer spreiding in het aanbod van huurap- partementen. De woningen in het andere complex worden verhuurd als het er staat.' De stichting richt zich vooral op jongeren onder de bouw moet komen en dan kies je 23 jaar. 'Mocht een aantal buiten de hiervoor', aldus Koos Tjepkema, boot vallen omdat de OSG gebruik er van een 14-jarige dochter. maakt van het gebouw, dan kun- school huurt het appartemen- nen we eventueel voor een tijdelijke ncomplex en het gebouw van oplossing zorgen in Tubantia.' Actievoerders tegen de manege plaatsten woensdag 'Onbegrijpelijk dat de gemeente hier aan meewerkt. Zo'n massaal gebouw past toch met in zo'n mooi stuk natuur en landschap. We doen een oproep aan iedereen om hier bezwaar tegen te maken.' Dat zeg gen Mariët Roeper en Jocelyn Kik kert die een actie zijn begonnen tegen de bouw van een manege aan de Bosrandweg. Dinsdagavond liet het tweetal, gekleed in T-shirts met daarop in grote letters Mega Mane ge Nee, een protestgeluid horen in dorpshuis De Hof in De Koog, waar het college van b en w was neer gestreken voor de jaarlijkse dor penronde. 'Dit plan staat haaks op de toekomstvisie voor Ruimte en Ontwikkeling, waarin wordt gerept over inpasbaarheid in het landschap en herstel van natuur', betoogde Roeper. Maar volgens wethouder Nico Kikkert heeft de gemeente raad in 1996 al goedkeuring ver leend aan het bouwblok en kan de gemeente de eigenaar die rechten met zomaar afnemen. Ander argu ment van de wethouder was dat de welstandcommissie een positief advies heeft uitgebracht over het ontwerp. De actievoerders, die bin nenkort een rondleiding organiseren in het gebied, leggen zich er niet bij neer en zijn een handtekeningenac tie gestart. Handtekeningen kunnen worden gestuurd naar Actiecomi té Mega Manege Nee, Zaandam- merdijk 9, 1793 EN De Waal. Het plan ligt nog drie weken ter inzage «serie Rebecca in De Waal, Het erspan in Den Burg en Bij Jef in in Hoorn hebben een plaats raverd in de Top 500 van beste staurants in de Lekker 2008. SpecialBite heeft Rebecca en Pakhuus in Oudeschild opge- imen in de Top 501 van meest jzondere restaurants. tjikw .i aecca staat voor het tweede jaar enige in beide gidsen. De recen- van SpecialBite heeft alleen Br lof. Het eten is uitstekend de bediening meer dan goed. recensent van de Lekker roemt ineens de bediening, maar zet 'tekeningen bij het werk van kok iel Arends. Een op het karkas takken Anjouduif en een op de gebakken snoekbaarsfilet zijn feens de Lekker goed, maar de gerechten worden als iets te zoet te bitter omschreven. 'Het liefst 5 je natuurlijk dat alles goed is', te Arends, 'maar dat zijn dus nten om aan te werken.' Hij zegt delen. Burg blij te zijn met de vermeldingen. 'De gidsen liggen toch bij veel mensen in de auto.' Volgens de Lekker is in Het Vier span op het bord te merken dat 'Eric Pekel en Tessa van der Meent lekker aan het werk zijn in de keu ken'. Het eten bij Bij Jef (Jef Schuur en Nadine Mögling) wordt even eens geroemd. Met name een warm gerookte palingfilet met gesmoorde prei in palingsaus en een sorbet van zoetzure komkommer wordt als gedurfd en verrassend omschreven. De gids is eveneens verrast over de juiste wijnkeuzes van de nog jonge sommelier. 't Pakhuus mag volgens de SpecialBite tot de beste restaurants van het eiland worden gerekend. De bediening wordt vak kundig genoemd. 'Hoe druk het ook is, het personeel is altijd goed geluimd en vriendelijk.' Het Kompas in Den Hoorn, voorgaande jaren ook vaak verzekerd van een vermelding, staat deze keer niet in de Lekker. De dorpscommissie van Oude schild vindt het jammer dat de gemeente geen water en licht op de haven wil aanleggen, nu die toch open ligt. Dat zei voorzitter Koos Zegers tijdens het jaarlijk se bezoek van burgemeester en wethouders. Volgens dc dorpscommissie had de gemeente moeten inspringen op de werkzaamheden die momepteel worden verricht bij de havenmond, de zuiderhaven en de kade voor de visserijcoöperatie. 'Anders moet je straks weer alles openbreken.' Bur gemeester Joke Geldorp zei dat de gemeente bewust nog geen water en elektriciteitsleidingen aanlegt, omdat de haven nog steeds eigen dom van het rijk is. 'Het is niet verstandig in andermans goederen te investeren.' Zegers bleef erbij dat het zonde is dat er niets wordt aangelegd. Gebruikers je het kwijt bent als de onderhande lingen met Rijkswaterstaat niet met succes aflopen.' Wethouder Peter Bakker liet weten dat de onderhandelingen inmiddels in een finaal stadium zijn beland. De gemeente heeft een laatste bod aan Rijkswaterstaat gedaan. Bak ker: 'Het is nu aan de hoofddirectie daar op te reageren.' De jaarwisse ling is in principe de uiterste datum waarop dat kan, maar Bakker zei er geen moeite mee te hebben als het van de haven dringen al geruime een maandje langer duurt. tijd aan op stroom en water voor bezoekers. De voorzieningen zijn er in principe wel, maar alleen bij particulieren en niet 24 uur per dag beschikbaar. Geldorp zei er niet aan te willen. 'Er is publiek geld mee gemoeid. Zegers: 'Maar dat geld ben je straks ook kwijt als alles weer open moet.' Geldorp: 'Je loopt ook het risico dat ten begrijpen dat veel Texe- fsvvat moeite hebben met deze "ege. Want het is best een te gebouw. Maar die plek is al 1 jaar geleden aangewezen. Je N het ook mazzel noemen dat er niet al tien jaar staat. Maar fenk dat als het er eenmaal is, het best mooi vindt.' Aldus 3eert Jan Dorrestijn uit Baarn de commotie over zijn bouw- b ik vijf jaar geleden las dat er hectare grond te koop kwam met "bouwblok, heb ik dat gekocht, had een ander ook kunnen Met de vergunning ben ik al itertje of vijf bezig, er is behoor- ian het ontwerp gesleuteld. Maar groot gebouw en mooi, dat is e combinatie. Het blijft een Texel nemen.' lomp ding. We hebben geprobeerd er het beste van te maken. Er komen bijvoorbeeld echt mooie deuren in. Of er te praten valt over een andere uitstraling? Ik zeg niet bij voorbaat nee en als ik mensen daar een ple zier mee doe... Maar ik wil wel eerst de vergunning, want dat heeft nu al zo lang geduurd.' De vraag is of Dorrestijn akkoord zou gaan met een andere locatie. 'Ik ben juist zo blij met deze plek. Ik kocht het omdat het straks met zijn rug tegen de dui nen ligt. En nu ook nog een prachtig natuurgebied op steenworp afstand. Ook die maneges ernaast zijn aan trekkelijk. Die hoeven niet bang te zijn voor concurrentie. Recreatief rijden op gehuurde dieren is een andere markt. Ik richt me meer op mensen die hun paard mee naar provider had het eigenlijk moeten regelen, maar toen we zagen dat het tempo niet hoog genoeg lag zijn we zelf gaan invoeren. Afge lopen zondag ben ik bijvoorbeeld 'Als Rijkswaterstaat akkoord gaat met het bod. durf ik ermee naar de raad te stappen.' Die stelde eerder klip en klaar dat een overname de gemeente geen extra geld mag kos ten (het moet budgettair-neutraal blijven). Onderwerp van discussie is onder meer nog de wijze waarop de zogeheten bruidschat (de miljoenen van het rijk voor het toekomstig onderhoud) wordt uitgekeerd en de daarmee samenhangende rente. Liggen in de rijkshaven is gratis, maar de gemeente wil, als het tot een overdracht komt, liggeld vra gen. 'Dat is redelijk', aldus Bak ker, 'maar er mag geen relatie zijn tussen de hoogte daarvan en de onderhoudskosten. Het mag nooit zo hoog worden dat het onderhoud ermee kan worden gefinancierd.' De wethouder kon nog geen prijzen noemen, maar volgens hem wor den die vergelijkbaar met tarieven die in andere havens worden gere kend. 'We vinden het ook prettig dat hier schepen van de bruine vloot komen, dat is goed voor de econo mie.' Bij de kottervisserij wil Bakker er rekening mee houden dat Texelse kotters al meebetalen aan voorzie ningen op de Helderse haven bij de visafslag. De commissie-Wortel buigt zich momenteel weer over de vraag hoe de haven het beste kan worden geëxploiteerd. Boze klanten, veel overuren, financiële schade, het waren zware tijden voor Kabeltex. Het bedrijf van Jaap Drijver had part noch deel aan een conflict tus sen telefoonbedrijven waardoor 650 Texelaars vier weken geleden tijdelijk zonder telefoon kwamen te zitten. Na veel inspanningen lijkt het erop dat 98 procent van de aansluitingen vanaf maandag weer normaal werkt. DIS-Europa, het bedrijf dat de tele foongesprekken voor Kabeltex ver zorgde. lag overhoop met KPN- dochter Enertel, met als gevolg dat KPN vier weken geleden de stek ker eruit trok en 13 procent van de Texelse telefoons het niet meer deed. Drijver: 'We zijn vanaf dat moment op verschillende manieren bezig geweest de problemen op te lossen. De nummers moesten wor den overgezet, wat een tijdrovend werk was. Onze oorspronkelijke 'Strandvonders zijn jutters gewor den.' Dat betoogde Theo Kooiman van De Razende Bol. Hij jut graag een plankje, maar vindt de laatste tijd weinig van zijn gading. 'Je kunt het strand niet opkomen, of er rijdt een strandvonder. Ze nemen alles mee. Maar het strand behoort aan de jutter.' Kooiman deed zijn beklag dinsdag tijdens de dorpenronde van het college van b en w in De Hof twaalf uur bezig geweest en ook aan het goede adres. Burgemees- onze medewerkers hebben veel overuren gemaakt. 65 procent van de aansluitingen kan nu weer bellen en gebeld worden en maandag ver wacht ik dat daar nog 33 procent bij komt. Dan blijft er nog een paar pro cent over die tussen de wal en het schip valt. Het is jammer dat het zo lang heeft moeten duren, maar dat was overmacht. We hebben veel reacties gehad. Begrip, maar ook boze. En men wilde duidelijkheid. Begrijpelijk. We hebben de vragen zoveel mogelijk proberen te beant woorden, maar omdat we van ande ren afhankelijk waren, konden we die duidelijkheid niet altijd geven. Het gebeurde buiten mijn schuld om, maar ik voel me wel verant woordelijk. KPN zal formeel in z'n ter Geldorp is immers hoofd van de strandvonderij. Ze beaamde dat recht hebben gestaan, maar ik vind dat ze zich moeten afvragen of ze hier wel goed aan hebben gedaan Gedupeerde klanten en ik hebben grote schade geleden die ik niet kan verhalen. Bijvoorbeeld gemis te abonnementsinkomsten. En ik doe binnenkort een voorstel aan de klanten voor een extra compensatie voor geleden schade. Want ze heb ben niet kunnen bellen. En ik ga ervoor om te zorgen dat herhaling niet meer kan plaatsvinden. Zoveel mogelijk schakels er tussenuit. Een grote investering, maar die is nu eenmaal nodig.' haar hulpstrandvonders hun werk grondig doen, maar toonde ook een zwak voor de jutters. 'Zij maken het strand schoon.' Ze deelde hun teleurstelling dat de bananen die vorige week in zee ronddre ven, elders waren aangespoeld en beloofde tijdens het jaarlijks overleg met de strandvonders de klacht ter tafel te brengen. Kooiman: 'Op deze manier wordt de juttenj, die ook belangrijk is voor de musea, uitgeroeid.' In de poll op www.texelsecourant.nl de vraag of de jutters teveel worden beknot. Radio Texel terug Radio Texel is weer terug in de ether. De lokale omroep verdween vorige week uit de lucht door de storm en lekkage in het gebouw tje waar de technische apparatuur staat. De radio moet het vooralsnog hebben van de oude zender. De nieuwe, die ongeveer een half jaar geleden werd aangeschaft, heeft waterschade opgelopen. MEGA de aandacht te vestigen op de natuur- en landschapswaarden de Bosrandweg Sinterklaas Als alles goed gaat, zetten Sinter klaas en zijn Pieten zaterdag rond 12.30 uur voet aan wal in Oude schild. De Sint wordt er welkom geheten door burgemeester Joke Geldorp en het Koninklijk Texels Fanfarecorps. Pagina 2 Muziek- en dansschool Pauline Folkerts-Nieuwenhuizen uit De Koog start op 1 december als directeur van de Muziek- en Dans school Texel. 'De Muziek en Dans school heeft een heel stevige basis. Nu is het tijd om meer naar buiten te treden en te kijken hoe we kunnen uitbreiden.' Pagina 3 i Texel op tv bij de pubheksbalie. iedereen kan zienswijzen indienen Daarna vind een heroverweging plaats van het besluit. 'Als u bezwaar tegen de manege wilt maken, richt u op de planologische, dus ruimtelijke kant van de zaak. Economische argu menten gelden niet in deze pro cedure', adviseerde burgemeester Geldorp. Meer over de manege elders in deze krant. De AVRO gaat de nieuwe serie En we gaan nog niet naar huis, die zich op Texel afspeelt, vanaf januari wekelijks op prime time uitzenden op Nederland 1. Texel wordt met name genoemd en komt herken baar in beeld. Pagina 5 Terrein Kogerhoop beschikbaar voor bouw woningen Op het voormalige terrein van de Kogerhoop in De Koog kan binnen afzienbare tijd worden gebouwd. Nu de termijn van tien jaar na de ruil met Calluna is verstreken, kan de gemeente er vrij over beschik ken. Zodra de lokale woonvisie begin volgend jaar is verschenen, zal er een invulling aan worden gegeven. De Koog heeft volgens het woning behoefteonderzoek tot 2012 circa 34 extra woningen nodig en de tien jaar daarna nog eens 30. Maar met de bouw wil het al jaren niet vlotten. 'Het duurt allemaal erg lang', klaagde dorpsbestuurder Bart Bos dinsdag in De Hof. waar het college van b en w op bezoek was. 'Een bouw perceel aan de Zeekraal ligt al jaren braak. Dat bevreemdt ons erg.' Kik kert deed geen concrete toezeggin gen over woningbouw. Hij repte wel over prestatiedoelstellmgen en vroeg geduld tot de lokale woonvisie eind maart 2008 is verschenen. De vraag of er bijvoorbeeld op het terrein van de Kogerhoop woningen voor star ters, senioren of andere woningen gaan worden gebouwd, bleef onbe antwoord Kikkert beloofde zodra op basis van de'te verschijnen woonvi sie de doelgroepen zijn vastgesteld, een ontwikkelaar opdracht krijgt het gebied in te vullen Ook op andere zogeheten mbreidlocaties kunnen volgens hem initiatieven worden ont plooid. (Advertentie) Gemeente Texel Gewijzigde openingstijden Op vrijdag 23 november zal de publieksbalie geopend zijn van 8.30 tot 12.30 uur. Op 30 november zijn de normale ope ningstijden van 15.00 tot 19.00 uur weer van toepassing. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: LenR Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 1