'Eenmaal gebouwd, nooit meer weg Texelse tv-serie op prime time We hebben met zijn allen zitten slapen' TEXELSE J COURANT Wat vindt Wegwijs op Texel Tesselhuus krijgt nieuwe schoonmaakapparatuur 'olitiek heeft het nakijken lïj Keukencentrum Texel Iritische vragen over komst manege Nieuw bedrijf voor computers j (JU1 A a. _l n n-■» I weq". Geheel en al volaens «fin o->n h,* ru™ h..:h„i: VRIJDAG 16 NOVEMBER 2007 Vindt u dat de gemeente mede werking moet verlenen aan een manege van circa 67 bij 34 meter in het open gebied langs de Bos- randweg? 'Nee', antwoordde 89 procent van de 384 deelnemers aan de poll op de website van de Texelse Courant. De berichtge ving op de site leverde vele tien tallen reacties op, waaruit hieron- der een bloemlezing. Niet mooier Waarom moeten we toch dat hele aland systematisch volbouwen met ledrijfsschuren? Landschappelijk gezien wordt Texel er niet mooier Salko de Wolf Plaag Het begint zo langzamerhand een jaag van niet geringe allure te wor sen. Grote en lelijke damwandpro- élschuren rijzen als paddestoelen ip in het kwetsbare Texelse land- iiap. Allemaal volgens de wet eenmaal gebouwd, nooit meer Kleine alk in Oudeschild erd onlangs in de haven van .deschild al een gewone alk (A/ca da) aangetroffen, dinsdag spotte es Verschoor een kleine alk Alle l Blijkens de trage reacties van beest leek het om een verhon- rd exemplaar te gaan. Het dier, weg". Geheel en al volgens een goedgekeurd bestemmingsplan naar het schijnt. De vraag rijst nu of de raad destijds flink heeft zitten suffen of is de achterban om reden van electoraal belang wel erg ruim en op haar wenken bediend?' Bas Huisman Slecht plan 'We schrokken van dit bericht in de krant. We komen al jaren op Texel en vinden dit een zeer slecht plan. We zijn er erg op tegen!' Familie Corrie Altena Te gek voor woorden 'Dit plan is te gek voor woorden. Waar blijft het beleid van ruimte en uitzicht. Hotel Tatenhove mocht enige tijd geleden geen bord plaat sen, maar een paardenboer wel een enorme schuur. Gasten zullen er niet Niemand lijkt het er trouwens mee blij mee zijn en wellicht een andere Concurrentie 'Nog een manege? Twee maneges hebben al genoeg concurrentie aan elkaar, hoeveel zal het wel niet zijn als er nog een derde naast komt? eens te zijn, kunnen ze de manege niet ergens anders neerzetten (niet op Texel)? Liever geen extra mane ge dus!' Janet en Sherida van den Bent Waterberging 'Net een prachtig mooie waterber ging aangelegd. Elke dag fietsen wij er een paar keer langs, echt genie ten. Zo'n immens grote schuur staat niet in verhouding tot de eenvou dige maneges die er nu zijn. Zoiets grootschaligs past niet in dit stukje landschap!' Marieke Kooiman bestemming kiezen. Het effect van de onlangs aangelegde fraaie water partij wordt geheel teniet gedaan. En wat te denken van nog meer paardenvuil op de fietspaden! Laat die man in de Flevopolder gaan zit ten, volop ruimte en een stuk dich ter bij Baarn, spaart hem benzine en bootkosten en de Texelaars een lelijke schuur. Ik roep de politiek op hier aan niet mee te werken. Er zijn voldoende maneges.' Arie Knegt Hypocriet en dom 'De medewerking van de gemeente aan dit plan geeft duidelijk weer hoe hypocriet en dom dit bestuur omgaat met het eiland, veel blabla over lelijke loodsen in het land schap, en gewoon weer meewer ken met het volgende architectoni sche hoogstandje, de al aanwezige maneges zullen daarbij ook dolblij zijn met de "kwaliteitsverbetering" van de nieuwe buren.' André Smit 'Mensen, niet zo negatief. Denk aan de eerlijke concurrentie en de verbetering voor mens en paard. Wij moeten op Texel met onze tijd mee. Het is hier nog lang niet vol.' Tristan de Graaf 'Rommel' 'Er is al "rommel" genoeg op ons eiland; dus NIET doen!' Jan Bakker Parkeerplaats 'Een slechtere locatie konden ze niet bedenken! Er zal ook nog een grote paikeerplaats bij moeten komen. Wij zijn er zeer op tegen.' Hans en Carla Huisman iHFoRfone ECOMRRE NB 2KM UNK.SHF GEMee.HTE.HUIS onbereikbrrr! os RRRDWJSKUNDE HR 2, KM RECHTSAF DUlTS O VVV MEU>EH feu WOUTER UWLQ06Ï MUSEUM KILOMETER reso Boor NOS t\lLOMÊT£l?!( WISKUNDE BLOKDE OM l GESCHitoEms GEWOOtt TERUG -1 Nroopt GtfiS 0 tl -loof dat voorkomt in de hoogarctische gebieden, is waarschijnlijk tijdens de storm die afgelopen weekend woedde uit de koers geraakt. De vogel, ongeveer zo groot als een merel, voedt zich met kreeftachti- gen en kleine visjes. Hoewel het een zeldzame soort betreft, worden ze na een stevige wind uit het noord westen vaker waargenomen op de kust van de Waddeneilanden. De AVRO gaat de nieuwe serie En we gaan nog niet naar huis, die zich op Texel afspeelt, van af januari wekelijks op prime time uitzenden op Nederland 1. De hoofdrollen worden gespeeld door acteurs als Victor Löw en Johanna ter Steege. Texel wordt met name genoemd en komt her kenbaar in beeld. Dit is te danken aan financiële bijdragen van VW Texel, de gemeente Texel, TESO, en een bijdrage in natura van vakantiepark De Krim Centraal in de comedy staat weduw naar Sam, gespeeld door Löw, die met een puberdochter en -zoon vanuit het centrum van Amsterdam naar Texel verhuist. Sam wil op het eiland een nieuw leven beginnen. Hij betrekt een oud boerderijtje, waar hij een bed breakfast runt. Zijn 16-jarige dochter stelt echter alles in het werk om terug te kunnen naar Amsterdam. Voor klandizie is Sam afhankelijk van zijn buurvrouw, gespeeld door Ter Steege, die werk- voor de zomer al vijf draaidagen op Texel gehad. Er werden toen opna men gemaakt in het kantoor van de WV en op veerhaven 't Horntje. Op andere locaties op het eiland wer den sfeershots gemaakt. Aanstaan de zaterdag en gedurende twee dagen in januari en februari wordt opnieuw op het eiland gefilmd. De interieurscènes zijn opgenomen in een Texels boerderijtje in het Noordhollandse dorp 't Veld. Hier voor werd gekozen om minder vaak de oversteek met de veerboot te hoeven maken. Wedstrijd voor sollicitanten Texel speelt een voorname rol in filmpjes die sinds kort op de internetzender Campus Carrière TV zijn te zien. In de filmpjes, opgenomen op het eiland, voeren 19 bijna afgestudeerde studen ten onder de noemer Texel Expe rience in groepsverband diverse opdrachten uit. Bedoeling is dat zij zich tijdens de zogeheten sollicitatiewedstrijd letter lijk in de kijker spelen bij grote orga nisaties. Het is een nieuwe manier van solliciteren, waarbij de mensen die de filmpjes op internet bekijken ook hun stem kunnen uitbrengen. De wedstrijd, een initiatief van Campus Carrière TC en uitgeverij Nobiles Media, is ontwikkeld door Zandbank Sport and Adventures van Michel en Monique Gregoire. De negentien studenten werken zich Daniël Bonne van Bonne Mecha nisatie uit Eierland en Danny Slootbeek, vertegenwoordiger van Karcher, verrasten woensdag bestuur en medewerkers van het Tesselhuus met een schrobzuig- machine ter waarde van €2.287,- en een stoomreiniger ter waarde van €791,-. De gift was het gevolg van een gesprek dat Abe en Petra Keijser hadden met Bonne nadat zij als bijlage bij de krant een folder troffen voor Karcher reinigingsapparatuur. Zij legden uit dat hygiëne belangrijk is voor het Tesselhuus omdat er gehandicapte mensen verblijven en dat er dringend behoefte was aan nieuwe apparatuur, maar dat daar geen budget voor was. Dit leidde ertoe dat Bonne en Sloot- beek een bezoek aan het Tessel huus brachten en daar verschillen de apparaten demonstreerden. In overleg kozen Abe en Petra Keijser voor de schrobzuigmachine en de stoomreiniger. 'Dit zijn geweldige apparaten, waarmee wij de hygiëne in het huis nog beter kunnen waar borgen. Want met alleen vloeren en meubilair moeten meer dan schoon zijn, in het huis staan hulpmiddelen, zoals de douchewagen, tilliften en douchestoelen die enkele malen per week minutieus gereinigd moeten worden.' Door de bijdragen van de VW, de tijdens de opdrachten, waarvoor ze .y r gemeente, TESO en De Krim is meer budget beschikbaar voor spe cifieke Texelshots. Er wordt onder meer gefilmd op de Hogeberg, in de Slufter en op de Hors. Texel wordt ook in de verhaallijn verwerkt. Zo wordt onder meer duidelijk gemaakt dat Texel dichterbij is dan je denkt en dat er op Texel altijd wat is te doen. De uitzendingen van de 13-delige serie zijn vanaf 20 januari gepland, op diverse plekken komen, in het zweet voor banen bij Fortis, het Rijk, ProRail, Centric en de CRS Groep. Te zien is dat de potentiële werkne mers met name worden beoordeeld op de wijze waarop ze in een groep functioneren. Er worden in totaal tien filmpjes uitgezonden op www. campuscarriere.tv en www.nobiles. nl. Op vrijdag 30 november wordt tijdens de Nobiles CarrièreDagen in Utrecht bekendgemaakt welk van de zaam is bij de lokale VW. Dit leidt elke zondagavond om 21.30 uur op vier teams heeft gewonnen. Een van tot allerlei verwikkelingen. De filmploeg van Endemol heeft Nederland 1 $6 gaf de gemeenteraad via bestemmingsplan buitenge rd groen licht voor de bouw- rnnen voor een manege aan de «randweg, die volgens het col- ienu niet meer kunnen worden uggedraaid. Hoe kijkt de poli- x er anno 2007 tegenaan? !t Standaart (TB): 'Bij onze 'erban leeft het idee dat voor deel strijdig is gehandeld. Dat uwblok is -er destijds ingetekend van de mobiele onderkomens 'fe bestaande maneges vaste te ien maken, niet om zo'n groot »uw neer te zetten. De omvang 'Orm van het gebouw tasten de "waarden van het gebied aan. is ook besproken met onze ttiouder, maar die denkt daar fers over.' rijke Eelman (CDA): 'Verschrik- i dat het daar kan en mag ®n. Als je het hebt over unici- van het eiland, dan is dit het hélémaal niet. Het bedrijf zou er wel kunnen komen, maar niet op die plek. Helaas is er weinig aan te doen. Uitkopen, maar dat kost de gemeente veel geld. Een soort omgekeerde planschade. Met het nieuwe bestemmingsplan moeten we goed opletten. Enerzijds willen we geen betutteling en niet alles dichttimmeren, maar aan de andere kant moeten we zorgen dit soort excessen niet meer kunnen.' Jos de Wolf (WD): 'Wij zien dit niet zitten, maar er moet wel naar de fei ten worden gekeken. En die zijn dat college geen reden heeft gezien om te weigeren. Het schijnt aan alles te voldoen en dat bevreemdt ons in grote mate. Met name omdat ande re maneges veel minder mogen. Maar dat moeten we nog toetsen. Maar dit past daar totaal niet in het plaatje. Is het nou een mooie rietge- dekte schuur, dan valt er misschien nog over te praten.' Henny Festen (GL, op persoonlij- Skiltje krijgt subsidie Wat het college van b en w betreft, krijgt dorpshuis 't Skiltje in Oude schild een subsidie van €12.711,- voor het opknappen van de sport- vloer, de reparatie van het dak, het vervangen van de ramen en schil derwerk in de gymzaal. De subsidie bedraagt de helft van de totale kos ten. Een bijdrage voor vervanging van de waterstofzuiger is van de hand gewezen omdat de kosten daarvan €380,- zijn, terwijl de verordening pas subsidie toelaat bij een investering van meer dan €500,-. Omdat bij de behandeling van de aanvraag bleek dat onduidelijkheid bestaat over de vraag in hoeverre onderhoudswerk zaamheden van dorpshuizen voor subsidie in aanmerking komen, zal de verordening op dat punt nader wor den gedefinieerd. Vastgelegd wordt dat het verhelpen van kleine gebre ken als losse deurknoppen, piepende scharnieren en falende kraanleertjes, kapotte lampen en tl-buizen niet voor subsidie in aanmerking komen. Het zelfde geldt voor inspectie en klein onderhoud aan de CV en andere technische installaties waarmee min der dan €500, - is gemoeid. de studenten had meteen tijdens de opnames al een baan te pakken. Campus Carrière TV is een zen der voor studenten die is opgezet door TV-presentator Beau van Erven Dorens, Mark Koster (oud-hoofdre dacteur Nieuwe Revu) en enkele oud medewerkers van de carrièrewebsite Monsterboard, waarop mensen die een baan zoeken zichzelf kunnen presenteren. Nobiles Media is even eens gericht op solliciteren en geeft onder meer carrièregidsen uit. Gasthuistraat ke titel): 'Vreemd, want we hebben al twee maneges aan Bosrand weg. Maar als de bestemming er al ligt en het aan de welstandseisen voldoet, dan kun je er als politiek weinig aan doen.' Eric Hercules (PvdA): 'Als raad moeten we nu een stap terug doen, want het is aan het college om alle belangen af te wegen. Wij contro leren. Wanneer we het niet eens zijn met de beslissing van b en w. een besluit komen, hebben afgewogen. Gerard Weijers, ook raadslid toen het bestemmingsplan in 1996 werd vastgesteld: 'Er waren van die klei ne opstallen en dan ga je er niet vanuit dat er zoiets groots komt. We hebben dus met zijn allen zitten slapen. Of ik me daarvoor verant woordelijk voel. Ik kan niet anders, maar wel in commissie dan. Ik vind wel dat als er rechten liggen, dat we Het in slechte staat verkerende riool van de Gasthuisstraat tussen Beatrixlaan en Hogerstraat wordt vervangen. Het werk wordt voor €129.400,- uitgevoerd door Wes- terlaken BV, die bij de aanbesteding de laagste van de zes inschrijvers alle belangen was. Bushaltes worden beter toegankelijk Maricoweg 6 - Den Burg - tel. 31 24 47 kunnen we het college desnoods die moeten respecteren. Maar als Het openbaar vervoer beter toe gankelijk maken voor mensen met een handicap. Dat is het doel van de provincie, die daartoe de komende weken acht bushaltes langs de Pontweg aanpast. Alzheimer terugroepen. Maar niet vóór ze met toestaan van een grote lege op zo'n kwetsbare plek 'zóveel verzet oproept, vraagt kre uitleg. De Texelse Courant We daarom vier kritische vra- 'aan wethouder Nico Kikkert. Hoe kan het dat een paarden- S|on, waar ook 's nachts dieren toch binnen de bestemming recreatief opvanggebied past? In deze bestemming zijn "teiten mogelijk voor de paar- sport met bijbehorende manege, 'en de bestemming is een scala functies mogelijk in de sportieve Creatieve sfeer. Een manege, in fonatie met een stallingmoge- W voor paarden, is niet strijdig deze bestemming. De bestem- 9 dagrecreatief opvanggebied is Sn,ge waar deze activiteiten op 'wijze kunnen plaatsvinden. Waarom mag erbij deze manege een dienstwoning worden gebouwd, terwijl dat blijkbaar bij andere mane ges niet nodig is? Kikkert: 'De dienstwoning is aange vraagd voor het houden van toezicht op de manege en mogelijke perma nente aanwezigheid van paarden. Permanent toezicht bij levende have is wenselijk.' TC: Hoe kan het dat het college voor de woning die deels buiten de bebouwingsgrens is getekend, toch geen toestemming aan de raad en de provincie hoeft te vragen? Kikkert: 'De woning blijft wel bin nen de bestemmingsgrens dagre creatief opvanggebied. Daarom is dit mogelijk met een vrijstelling ex artikel 19. lid 2 WRO en is geen artikel 19.1 WRO noodzakelijk. Het college heeft de bevoegdheid om het besluit te nemen, het hoeft niet naar de raad en de provincie.' TC: De Welstandcommissie heeft positief geadviseerd over het plan, maar b en w hebben de mogelijk heid om dit advies naast zich neer te leggen, mits ze de reden hiervoor goed kunnen onderbouwen. Dui delijk is dat het overgrote deel van de Texelaars de manege een grove aantasting vindt van de kernwaar den op dat deel van het eiland. Dat geeft het college toch voldoende onderbouwing om het advies naast zich neer te leggen en op zijn minst de mogelijkheid om met een ont werp te komen dat beter aansluit bij de omgeving. Wat is hierover het standpunt van de wethouder? Kikkert: 'Afwijken van het welstands advies is mogelijk, maar gebeurt in de meeste situaties als er een nega tief welstandsadvies ligt. Bij een positief welstandsadvies en moge lijkheden binnen een bestemmings plan is er geen reden tot afwijken van een welstandadvies.' je diep in mijn hart kijkt, dan zeg ik keihard néé.' Frans Visman (D66): 'Je kunt er nu weinig meer aan doen. Maar we kunnen wel in gesprek gaan met de eigenaar om te kijken of er een manier is om de manege beter te laten passen in de landelijke omge ving. Want je kunt wel zeggen: plant er maar een rij bomen omheen, maar dat kennen we wel.' Agrarische avond op andere datum De tweede bijeenkomst van de agra rische Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting gaat niet door. Medewerkers van de Rabobank zouden maandag spreken over de te verwachten ont wikkelingen in de landbouw, maar er bleek geen spreker beschikbaar. De bijeenkomst wordt begin vol gend jaar alsnog gehouden. De lezing over de optimalisering van de graanteelt op 3 december gaat wél gewoon door. Collectanten hebben vorige week op Texel €4259,20 opgehaald voor Alzheimer Nederland. Deze orga nisatie komt op voor de belangen van mensen met dementie en hun De haltes krijgen een zogenoemde familie en stimuleert de overheid, 'gelijkvloerse instap'. Bovendien verzekeraars en instellingen om komt er meer ruimte voor de bus om te stoppen. De haltes liggen allemaal tussen 't Horntje en Den Burg. Eerst worden de vier haltes aan de oostzijde van de weg (rich ting Den Burg) aangepast, daarna die aan de westzijde. De werk zaamheden zijn gisteren van start gegaan, samen met de herinrichting van het kruispunt Pontweg-Redou- te, en duren tot circa half februari. In deze periode rijdt het autoverkeer overdag in twee richtingen over één njbaan. 's Avonds, in de weekenden en tijdens de kerstvakantie (van 24 december tot 7 januari) zijn beide banen in gebruik Publicaties provincie Publicaties van de provincie Noord- Holland zijn sinds kort ook te lezen op www.overtieid.nl. Bezoekers van de site kunnen door het invoeren van een postcode eenvoudig zien welke publicaties voor hun omgeving van de juiste voorzieningen te treffen. De opbrengst wordt ook gebruikt om wetenschappelijk onderzoek te financieren. Bouwrijpe grond Kennemer Wegen- en Waterbouw mij. was met €108.000,- de laagste inschrijver voor het bouwrijp maken van een stuk grond aan de Pont- weg bij Den Burg. Onder andere wordt evenwijdig aan de Pontweg een sloot met natuurvriendelijke flauw glooiende oevers gegraven, bedoeld als waterberging. Het werk is intussen in volle gang. belang zijn. De site biedt ook een (gratis) attendenngsservice. Wie zijn e- mailadres achterlaat, wordt wekelijks op de hoogte gehouden van relevante nieuwe publicaties Uiteraard blijft de provincie bekendmakingen ook publi ceren op de eigen site (www.noord- holland.nl) en in de krant. Marcel de Geest uit Den Burg is onder de naam Computer Service Texel een eigen bedrijf begonnen op het gebied van computers. De Geest repareert en verkoopt computers, printers en faxen. Ook apparatuur die elders is gekocht, wordt hersteld (bv als de garantie termijn is verlopen De Geest biedt een helpende hand bij het plaatsen van grotere harddisken en uitbrei dingen van het geheugen als de beschikbare ruimte op de computer te klein wordt. Het aanleggen van ADSL-verbindingen, (draadloze thuisnetwerken en het verwijderen van virussen en spyware behoort eveneens tot de werkzaamheden. Computer Service Texel levert ser vice aan huis. De Geest is geen onbekende in de computerbusiness op Texel; sinds 1998 werkte hij bij de technische dienst van L en R Kantoorvakhandel in Den Burg. Die is sinds 1 november opge heven. Computer Service Texel is te vinden aan Waalderstraat 76 in Den Burg en te bereiken via 321831 of 06-46635610.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 5