Uit Ir Actief Prominenten voor goed doel bij Ezelvereniging G TEXELSE 2 COURANT ANBO vergadert Hoogwater te Oudeschild ^Havenresfauranf Texel voor Texelaar en toerist Nacht van de Ezelgedachte en vergadering Bierproeverij Scheepsjongens en The Heartbreak Kid Film Prins Hendrik Sportshop Texel Apotheker bij FNV Vrouwen Horecd vergadert Kerstbingo E Agenda teso Kaartverkoop kerst ANBO MAB houdt Sinterklaasrit Menwedstrijd Peuterboeken Van der Vloot in theater Klif 12 VRIJDAG 23 NOVEMBER 2007 De leden van de afdeling Den Burg van de ANBO komen woensdag 28 november in de Buureton aan de Beatrixlaan bijeen voor hun jaarvergadering. Óp de agenda staan onder meer de samenwer king tussen de ANBO en de FNV en de kerstviering. Ook worden bestuursverkiezingen gehouden. De dames Wil de Vries-Pantus en Tine Vlas-van der Vlies zijn aftredend en niet herkiesbaar. Wie belangstelling heeft om in het bestuur zitting te nemen, kan zich tot een half uur voor de verga dering bij één van de bestuursle den opgeven Na de pauze geeft apotheker Jan Klok uitleg over medicijngebruik door ouderen. De vergadering begint om 14.00 uur. Vr. 23 06.34 en 19.25 u. Za. 24 07.34 en 20.20 u. Zo. 25 08.40 en 20.55 u. Ma. 26 09.24 en 21.44 u. Di. 27 10.25 en 22.24 u. Wo. 28 11.16 en 23.10 u. Do. 29 11.35 en 23.50 u. Vr. 30 12.26 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 25 november op om 08 19 en gaat onder om 16.35 uur. Zaterdag 24 november volle DSN HOORN Agenda 23-11 t/m26-12 vrij. 23 nov. Diner Cabaret 19.00 u zat. 24 nov. Diner Cabaret uitverkocht vrij. 30 nov. lucretia van der Vloot met "Altijd over Liefde" zat. 1 dec. Diner Cabaret 19.00 u. zat 8 dec. Diner Cabaret 19.00 u vrij. 14 dec. Klaas van der Eerden met "Wortels" di. 25 dec. Kerst Diner Winter Cabaret 19.00 u. wo. 26 dec. Kerst Diner Winter Cabaret 19.00 u. zat 29 dec Kerst Diner Winter Cabaret 19 00 u- Info/reserveren; tel. 319633 info@klifl2.nl www.klifl2.nl DE ZEESTER TX35 GARNALENVISSEN EN... NAAR DE ZEEHONDEN WINTERPROGRAMMA v.a. 3 novem Plaatskaarten. verkrijgbaar aan boord «BOL "Eten moet een feest zijn" Dagelijks verse vis Wisselend weekmenu Veerhaven 't Horntje, tel. 31 93 10 www.partyservicetexel.nl www.texel44.nl 'laiiiii Rondvaarten naar de zeehonden e de marinehaven in Den Helder 7.50 p p. 3 - 10 |aar 6,- gj Ook voor feesten en partijen beschikbaar. Info en boeken: A. Hutjes, Haven 10 Kaartverkoop bij souvenirshop 't Haventje Candy Dulfer. Kees en Kasper van Kooten en Hans en Candy Dulfer zijn de pro minentste gasten op De Avond van het Goede Ezeldoel, een door de Multifunctionele Ezelvereni ging i.a. georganiseerd benefiet optreden, zondag 9 december in discotheek De Toekomst in De Koog. Het programma begint om 20.30 uur en staat in het teken van 'poetry, jazz funk'. Dat het een bijzonder evenement belooft te worden, is in belang rijke mate te danken aan cabare tier, acteur en muzikant Kasper van Kooten. 'Ik kende hem al toen hij nog een klein jongetje was en ik op verjaardagen kwam bij zijn vader en moeder, Kees en Barbara. Ze woon den toen nog in Zuid-Oost Beem- ster. Ik trapte geregeld een balletje met Kasper. In de boomgaard. Die band die toen is ontstaan, is altijd gebleven', vertelt Theun de Winter, voorzitter van de Ezelvereniging. Nadat hij hem had zien optreden bij Klif 12 en onder de indruk was geraakt van zijn CD, besloot De Winter Van Kooten te polsen voor een optreden pro deo voor de Ezel vereniging. Van Kooten hapte al snel toe. 'Dat de opbrengst naar een goed doel gaat, sprak hem aan. Bovendien hebben inmiddels al aardige wat bekende artiesten bij ons opgetreden, zoals Acda en de Munnik. Die jongens kennen elkaar allemaal. Het mooie was dat hij een tijdje later met de mededeling kwam dat hij het programma rond had en zijn vader én Hans en Candy Dulfer ook meekwamen.' Hoe het programma er precies uit ziet, is nog niet bekend. De avond begint waarschijnlijk met cabaret en poëzie, verzorgd door vader en zoon Van Kooten. Kees van Kooten werd samen met zijn oude kompaan Wim de Bie deze week wegens hun grote verdiensten voor de Neder landse taal benoemd tot erelid van het Genootschap Onze Taal. Om de twee de aandacht te geven die zij verdienen, blijft de bar gedu rende hun optreden dicht. Daarna volgt een veiling van schilderijen, gemaakt door Ingmar Moerbeek en Fred Wiering. Spectaculair hoogte punt is het optreden van een grote band, die wordt aangevoerd door saxofonisten Hans en Candy Dul fer, met Kasper van Kooten op de drums. Naast de artiesten verleent ook de Koger horeca een belangrijke bij drage aan de avond. Op initiatief van Henk-Jan Klok, bestuurslid van de Ezelvereniging en uitbater van café Sjans, blijven alle cafés en discotheken in de badplaats op 9 december gesloten, zodat de mede werkers hun handen vrij hebben om in De Toekomst te werken. Even als de prominenten vragen zij daar geen loon voor. Klok: 'ledereen, van kastelein tot portier en van gla- zenophaler tot garderobejuffrouw, is die avond aan het werk voor het goede doel.' De Winter: 'En omdat niemand honorarium vraagt, durven wij onze leden ook wel om entree te vragen, ledereen moet betalen om binnen te komen. De Nacht van de Ezelgedachte, die in januari wordt gehouden, is wél gratis voor leden.' In overleg met Kasper van Kooten zijn drie goede doelen uitgekozen. Het entreegeld is bestemd voor het Emma Kinderziekenhuis en het Brooke Hospital for Animals, de opbrengst van dc bar gaat naar het Tesselhuus. Kaarten kosten €10,- en zijn ver krijgbaar bij Primera Mets, Sjans en eetwinkel/slagerij Moormann en De Boer in De Koog en Nauta Boek en In den Grooten Slock in Den Burg. Tenzij het festijn al in een vroeg sta dium uitverkocht is, kan ook aan de zaal nog een entreebewijs worden gekocht. Bij voldoende belangstelling wil de organisatie> een speciale bus laten rijden van Den Burg naar De Koog (en terug). Deze vertrekt om 20.00 uur vanaf de Elemert. Aanmelden kan via sjans@texel.com. Kasper van Kooten. De Multifunctionele Ezelvereniging i.a. zit bepaald niet stil. Naast de avond voor het goede doel staan nóg twee activiteiten op stapel. Vrijdag 21 december wordt in de kantine van Texel'94 de jaarlijkse algemene ledenvergadering gehou den. Deze begint om 20.00 uur. Een maand later, op zaterdag 19 januari, is de Nacht van de Ezelgedachte, met onder meer de uitreiking van de cheques voor de goede doelen en de huldiging van de Ezel van het Jaar. Klapstuk is een optreden van de groep Ekseption, die in de jaren zestig en zeventig furore maakte door bekende klassieke muziek te bewerken en te combineren met rock. Diverse leden zijn inmiddels overleden, onder wie voorman Rick van der Linden. De anderen gaan echter nog geregeld op tournee. Onder hen saxofonist Dick Reme- link, die als solo-artiest al veel vaker op Texel optrad. De Nacht van de Ezelgedachte is vrij toegankelijk voor leden van de Ezelvereniging. Andere belangstellenden kun nen voor €10,- een kaartje kopen op dezelfde adressen als voor de Avond van het Goede Ezeldoel (zie elders op deze pagina). In café De Twaalf Balcken wordt zondag een bierproeverij gehou den, met als gast Menno Olivier van brouwerij De Molen uit Bode graven. Olivier, die ook nog bij de Texelse Bierbrouwerij gewerkt heeft, ver overde dit najaar met het bockbier van De Molen de tweede plaats bij de verkiezing van het lekkerste bockbier van Nederland. Ook inter nationaal scoort de brouwerij goed. Borefts Stout werd op Camra 2005, het grootste bierfestival van Enge land, gekozen tot het lekkerste bier uit de Lage Landen. Aanmelden voor de proeverij kan via mail@12balcken.nl of in het café. De kosten zijn afhankelijk van de inkoop. Maar liefst drie nieuwe films draai en deze week in Cinema Texel. De meest opvallende naam is die van de Scheepsjongens van Bontekoe, de verfilming van het beroemde boek van Johan Fabricius, die zich een eeuw geleden liet inspireren door het oorspronkelijke scheeps journaal van schipper Willem Ysbrantz Bontekoe. Regisseur is Steven de Jong, bekend geworden door zijn regiewerk voor de Schip pers van de Kameleon. Het verhaal gaat over Hajo, Padde en Rolf, die als scheepsjongens naar de Oost reizen. Als na een brand aan boord - een historische gebeurtenis! - het hele schip de lucht in vliegt, weten zij nog net aan boord van een sloep te komen. Dagenlang dobberen ze op zee rond, zonder eten, zonder drinken. Maar dan komt Java in zicht. In The Heartbreak Kid denkt de eeuwige vrijgezel Eddie (een rol van Ben Stiller) dat hij met de sexy Lila (Malin Akerman) eindelijk de vrouw heeft gevonden met wie hij zal trouwen. Diep in zijn hart twij felt hij nog wel een beetje, maar hij laat zich overtuigen door zijn vader en zijn beste vriend. Maar al tijdens hun huwelijksreis blijkt Lila een nachtmerrie. Als hij dan ook nog eens Miranda (Michelle Monaghan) ontmoet, in wie hij een echte soulmate herkent, stapelen de problemen zich op. Het wordt uiteindelijk nog een hele tour zijn echtgenote van het lijf te houden en tegelijkertijd het hart van de vrouw van zijn dromen te verove ren. De derde nieuwe film in Cinema Texel is Beowulf, een compu teranimatie van de regisseur van onder meer Peter Gump, Cast Away en The Polar Express, met de stemmen en gedaantes van onder anderen Angelina Jolie en Anthony Hopkins. Het verhaal gaat over Beowulf, die een einde besluit te maken aan de ellende en verwoestingen waarvan het mon ster Grendel de oorzaak is. Maar de strijd blijkt vele malen moeilijker en zwaarder dan hij ooit had kun nen denken. In de serie De Volkskrant-filma vonden draait dinsdag voor het laatst Death at a funeral. Daarin heeft regisseur Frank Oz gepro beerd de Britse en Amerikaanse humor te combineren. Een deel van de andere films is geprolon geerd. Iedere maandag is er een sneak preview, een vertoning van een film die officieel nog niet uit is en waarvan de naam tot het laatste moment onbekend wordt gehouden. Ook in De Kiekendief op vakantiepark De Krim worden op gezette tijden films vertoond. Het volledige programma staat in de agenda elders op deze pagina en op de website www.texelse- courant.nl. Vraag naar ons unieke Dlner/BOB- I arrangement Restaurant Reservrrcn gewenst. Sluifiveg 13. Ooslcrcnd T 0222 363020 lvmtv.prins-hcndrik.nl De FNV Vrouwen ontvangen op hun bijeenkomst van dinsdag 27 novem ber één van de apothekers. Hij gaat in op vragen van uiteenlopende aard, over onder meer vitaminepil len, herhaalrecepten, zorg na een (ziekenhuis)opname en zogenoem de mooimakers. Bezoekers mogen ook andere vragen stellen. De bij eenkomst wordt gehouden in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 20.00 uur. In hotel Rebecca in De Waal houdt de afdeling Texel van Horeca Nederland dinsdag de algemene ledenvergadering. Op de agenda staat onder meer een discussie over het rookbeleid. Aanwezig zijn Frans Baars en Remco Glas van het regio bestuur. Willem Brons is aftredend uit het bestuur en niet herkiesbaar. Kan didaten uit de sector hotel/restau rants kunnen zich tot het begin van de vergadering melden bij het bestuur. De vergadering begint om 20.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog wordt zaterdag een kerstbingo gehouden. De avond wordt georga niseerd door de dorpscommissie en er zijn veel prijzen te winnen, waar onder uiteraard veel kerstartikelen. Het spel begint om 20.30 uur. Vrijdag 23 november: In de café-brasserie van De Linde boom in Den Burg begint om 20.00 uur het Cabaret-café, waarin het loka le nieuws wordt besproken door Pip Bamard en Janien de Bruijn. In Cinema Texel draaien de volgende films: Waar is het paard van Sin terklaas? (16.00 uur); De scheeps jongens van Bontekoe (16.15, 19.00 uur): Beowulf (18.45, 21.45 uur); The Heartbreak Kid (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait Stardust (20.30 uur). Zaterdag 24 november: Kleindierensportvereniging Kotex viert het 65-jarig jubileum met een grote tentoonstelling. Deze wordt vandaag en morgen gehouden in het vereni gingsgebouw aan de Abbewael in Den Burg. Bezoekers zijn welkom tus sen 10.00 en 21.00 uur. Het Ambachtscentrum op het Wezen land in Den Burg verzorgt rondlei dingen door de bierbrouwerij en de distilleerderij. Aanvang 10.45, 12.30 en 14.45 uur. Interdans Texel verzorgt in dorps huis De Wielewaal in De Waal een workshop Bulgaarse en Macedoni sche dansen. Deze duurt van 13.00 tot 17.00 uur, deelname kost €9,-. 's Avonds wordt vanaf 20.00 uur bal gehouden. Bij de Texelse Bierbrouwerij (Schil- derweg 214b, tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 14.00, 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. Opgave twintig minuten van te voren in het proeflokaal. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een competitiewedstrijd van Model Racing Texel. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 20.30 uur een kerstbingo. In Question Plaza in Den Burg begint om 21.00 uur een optreden van de bekende Schotse folkzanger John Wright. De toegang bedraagt €12,50, kaartjes zijn verkrijgbaar bij De Lindeboom, Music Store en via tel. 314380. In Cinema Texel draaien de volgende films: De scheepsjongens van Bon tekoe (13.30, 16.15, 19.00 uur); Waar is het paard van Sinterklaas? (13.45, 16.00 uur); Beowulf (18.45, 21.45 uur): The Heartbreak Kid (21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Timboekte (15.00 uur); Star dust (20.30 uur). Zondag 25 november: Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt in manege Akenburg een wed strijd om de Jaap de Graafbokaal. Aanvang 10.30 uur. Publiek is wel kom. Kleindierensportvereniging Kotex viert het 65-jarig jubileum met een grote tentoonstelling. Deze wordt vandaag voor het laatst gehouden. Bezoekers zijn van 10.00 tot 21.00 uur welkom in het verenigingsgebouw aan de Abbe wael in Den Burg. In de Slufter begint om 11.00 uur een excursie, verzorgd door een bos wachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg gaat om 14.00 uur de Sinterklaasnt van de MAB van start, een oriëntatierit voor liefhebbers van autorijden en puzzelen. Inschrij ven vanaf een half uur voor de start. In de Twaalf Balcken in Den Burg wordt een bierproeverij gehouden; met speciale aandacht voor brouwerij De Molen uit Bodegraven. Geïnteres seerden kunnen zich tevoren aanmel den in het café. In Cinema Texel draaien de volgende films: De scheepsjongens van Bon tekoe (13.30, 16.15, 19.00 uur); Waar is het paard van Sinterklaas? (13.45, 16.00 uur); Beowulf (18.45, 21.45 uur); The Heartbreak Kid (21.30 uur). Maandag 26 november: In verzorgingstehuis de Gollards aan De Zes in Den Burg begint om 10.30 uur de voorstelling 'Handen vol'. Vijf heren en drie dames vertel len hun herinneringen, afgewisseld met gedichten, zang en muziek. De toegang is gratis, bezoekers wordt verzocht zich tevoren aan te melden via tel-363200. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Burgemeester en wethouders zijn vanaf 20.00 uur in dorpshuis De Wald hoorn in Den Hoorn voor de jaarlijkse dorpenronde. In Cinema Texel draaien de volgen de films: Beowulf (18.45 uur); De scheepsjongens van Bontekoe (19.00 uur); The Heartbreak Kid (21.30 uur); sneak preview (21.30 uur). Dinsdag 27 november: Het Alzheimer Café staat in het teken van de dagactiviteit voor demente renden. Gea van der Slikke en Heidi Veenbaas van de afdeling psychoge- riatrie van De Gollards vertellen wat deze voorziening precies inhoudt. De bijeenkomst wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Voor informatie of vervoer kan contact worden opgenomen met de SWOT, tel. 312696. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 20.00 uur een bij eenkomst van de FNV Vrouwen. Eén van de apothekers geeft uitleg over uiteenlopende zaken. In hotel Rebecca in De Waal begint om 20.00 uur de algemene ledenver- gadenng van de afdeling Texel van Horeca Nederland. In het zaaltje bij de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg spreken dominee Der Nederlanden en dominee Van Helden over bevrijdings theologie. De lezing begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €3,-. De afdeling dialect van de Historische Vereniging heeft een bijeenkomst in Tusse de Banke in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien de volgende films: De scheepsjongens van Bon tekoe (19.00 uur); Death at a funeral (19.30 uur); Beowulf (21.45 uur); The Heartbreak Kid (21.30 uur). get m ixel in iget Ier ■J!S ferc eft n, c ba in s ■ede H 9 wh TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen I »ge wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. De afdeling Den Burg van de oude renbond ANBO viert zaterdag 22 december kerst in de kantine van De Bolder. Wie daaraan mee wil doen, kan vrijdag 30 november tussen 14.00 en 15.00 uur een kaart kopen in de Buureton aan de Beatrixlaan. Kaarten kosten €4,- (contant en liefst gepast te beta len). De MAB houdt zondag de jaarlijk se Sinterklaasrit. Deze oriëntatierit voor liefhebbers van autorijden en puzzelen gaat om 14.00 uur van start op het Wezenland in Den Burg. Inschrijven kan daar vanaf 13.30 uur bij de firma Schoenmaker. Nie mand minder dan Sinterklaas zelf reikt na afloop de prijzen uit in hotel De Pelikaan nabij De Koog. Hij heeft beloofd voor alle kinderen die meerijden een cadeautje mee te nemen. DAGELIJKS TEXELS NIEUWS uju; iw.texelsecourant.nl In manege Akenburg wordt zondag de tweede wedstrijd om de Jaap Graaf-bokaal gehouden. Alle deel nemers rijden tweemaal een vaar- digheidsproef, waarbij ze zo mm j mogelijk ballen van kegels moeten stoten. De eerste menner treedt aan om 10.30 uur, de prijsuitreiking wordt rond 15.00 uur verwacht. is een uur vroeger dan gebruikelijk. Publiek is welkom, de toegang is gratis. De inloopochtend voor peuters en ouders, die maandag in de Openba re Bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg zou worden gehouden, gaat niet door. Als ouders vragen hebben of advies willen over peu terboeken, kunnen zij tijdens de openingsuren terecht bij de jeugd bibliothecaris of de andere mede werkers. www.sportshoptexel.nl De Koog Koopzondag In Klif 12 in Den Hoorn brengt Lucre tia van der Vloot vrijdag 30 november haar programma Altijd over Liefde. De voorstelling begint om 20.30 uur, de entree bedraagt €15,-. Na het overrompelende succes van haar soloprogramma Alles wat telt, dat niet op Texel te zien is geweest, brengt Van der Vloot nieuwe en bestaande liedjes, die zij stuk voor stuk voorziet van haar eigen kleur; recht uit het hart, zonder vals sen timent en om kippenvel van te krij gen. Tekstschrijvers als Maarten van Roozendaal, Jan Boerstoel, George BW0I rgur ge ha ïkei Beft .'di. "0 Itijd ït e deri dr ïal-

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2