Schoolleiders nuanceren problemen in onderwijs Lv Rector tevreden over [niveau nieuwe docenten Plan voor woningen op plek Panorama 300.000ste bezoeker Ecomare TEXELSE J CouRANT 'Geregeld overleg om overgang te vergemakkelijken Rook door droogtrommel VRIJDAG 23 NOVEMBER 2007 Het onderwijs in Nederland ligt zwaar onder vuur. In de media verschijnen alarmerende berichten over scholen die geen gediplomeerd personeel kunnen vinden. Nóg verontrustender is wellicht dat ze leraren in dienst zouden hebben die niet meer kunnen hoofdrekenen of ernstig tekort schieten op het gebied van taal. De Texelse scho lengemeenschap kondigde onlangs extra rekenlessen aan voor brugklasleerlingen. Volgens de schoolleiding is er echter geen reden voor paniek. Verslaggever Joop Rommets ging op onderzoek uit. Be afgelopen jaren is gebleken dat het rekenonderwijs op de basis school onvoldoende aansloot op de rekenvaardigheden die bij de exacte vakken op onze school zoals wiskunde en natuurkunde worden nerlangd. Veel leerlingen blijken liet alleen in de brugklas maar ook h de hogere klassen veel moeite Ie hebben met rekenbewerkingen. «et rekentempo is vaak laag', schrijft Just Heinis, docent rekenen en taal, in het maandbericht dat OSG De Hogeberg in oktober onder de ouders verspreidde. i voorgaande jaren kregen alleen de srlingen met problemen een les per «eek om bij te spijkeren, met ingang jan dit jaar heeft de schoolleiding ivoor gekozen alle brugklasleerlingen s in rekenen te geven. Dat gebeurt ||ii elk geval' tot de kerstvakantie. Bbama krijgen ze een toets. Leerlingen Ine een onvoldoende halen, komen in ■anmerking voor extra begeleiding. let zijn zorgelijke geluiden, die niet op -Jchzelf staan. Want wat te denken van llnge onderwijzers die moeite hebben |et de tafels van vermenigvuldiging? Df, erger nog, verpleegkundigen die medicijnen in verkeerde hoeveelhe den verstrekken, omdat ze 'de kom ma op de vèrkeerde plaats' zetten? Rector Henk de Vries kent de proble men ook, maar wat zijn eigen school betreft, is er volgens hem geen reden voor paniek. 'Dat het basisonderwijs en de brugklas in sommige opzichten met goed op elkaar aansluiten, is een landelijk probleem. Daarom hebben wij een programma voor reken- en taalbegeleiding opgesteld. Dat was eerst voor leerlingen die moeite had den met de stof die ze in de brugklas krijgen. Maar we vinden het nu ver standig iedereen die lessen te geven. Voortschrijdend inzicht, noemen we dat. Met de basisscholen hebben we geregeld overleg om de aansluiting te vergemakkelijken. Net zoals vroeger, trouwens. Wat dat betreft, Is er niets nieuws onder de zon.' 'Hype' Ook andere deskundigen nuanceren het probleem. Volgens Albert Hoven en André de Ruyter, directeur van De Bruinvis respectievelijk de Jozef school, is zelfs sprake van een 'hype', gecreëerd in de media. Dat het met de Tekenvaardigheid van leerlingen slecht gesteld is, bestrijden ze. Wél erkennen ze dat de overgang van het basis- naar het voortgezet onderwijs er niet gemakkelijker op geworden is. Dat vindt zijn oorzaak in een nieuwe vorm van rekenonderwijs, het 'rea listisch' rekenen genoemd. 'Daarin worden vraagstukken in de dagelijkse context gezet, van bijvoorbeeld de winkel, de speeltuin of de dierentuin. Zo moeten kinderen de oppervlakte van de dierentuin berekenen. Of de hoogte van de toegangsprijzen. Veel leerlingen snappen daardoor beter wat ze eigenlijk doen. Maar eenmaal op de OSG knjgen ze te maken met het mechanistisch rekenen, ook wel wiskundig rekenen genoemd. En dan krijgen sommigen het moeilijk', vertelt De Ruyter. Hoven beaamt: 'De kwa liteit is er niet minder op geworden, wél zijn er door het verschil in aanpak soms problemen bij de overgang van het basis- naar het voortgezet onder wijs.' Tempo Volgens wiskundeleraar Alfred Hollen- berg schort het vaak aan het tempo. 'Als ik jou als volwassene de vraag stel hoeveel zeven keer acht is, weet je het waarschijnlijk meteen. Brug klasleerlingen zijn even aan het tellen. Ze weten het wel, maar het is niet geautomatiseerd. Bij bewerkingen - delen of Vermenigvuldigen - van grote getallen, kan het daardoor soms even duren voor ze de uitkomst weten.' Of de extra rekenlessen uitkomst bie den, durft Hollenberg niet te zeggen. 'Individueel zie je wel vooruitgang. Maar of de brugklassers er in het algemeen op vooruitgaan, weten we nog niet. Wél kun je alvast stellen dat het goed is voor het onderhoud. Als leerlingen iets een tijdje niet doen, w onderonsje met enkele leerlingen uit de brugklas): 'Je ziet grote verschillen. De Docent wiskunde Alfred Hollenberg (hier in heel snel, de ander veel langzamer, ook al 2 zakt het weg. Daar moet je aan wer ken. De extra lessen zijn bovendien bedoeld om het niveau in de klas wat meer gelijk te knjgen. Je ziet nu grote verschillen. De één is heel snel, de ander veel langzamer, ook al zitten ze allemaal in HAVO/VWO.' Ministerie Ook landelijk wordt erkend dat er veel te verbeteren valt. In opdracht van het ministerie wordt momenteel onderzocht hoe de aansluiting beter kan. Ondertussen zit men op Texel niet stil. Maandelijks treffen vertegen woordigers van de scholen elkaar in het OTO (Overleg Texels Onderwijs). Van dat overlegorgaan maakt ook conrector Annemarieke de Vries van de OSG deel uit. De overgang tussen beide schooltypen staat inmiddels Problemen om gekwalificeerd ersoneel te vinden zijn landelijk oortdurend in het nieuws. Maar cp de OSG wordt nog niet hardop eklaagd. Rector Henk de Vries: toor Duits was het niet eenvoudig, lp onze advertentie kwam maar én reactie. Maar over het algemeen kt het ons nog steeds goed.' ffe merken wel dat de spoeling dun- er wordt. Kandidaten worden op de ihool die ze willen verlaten vaker aan un opzegtermijn gehouden. En je 'oet vindingrijk zijn. Afgelopen zomer ebben we niet alleen geadverteerd De Volkskrant - dé krant wanneer je ersoneel in het onderwijs zoekt - en p het internet, maar ook in de Vakan- èkrant. In de hoop dat leraren die hier akantie vierden het lazen en wel iets een baan op Texel zagen. Het is fjd zo geweest dat mensen uit het rderwijs belangstelling voor Texel Bdden en besloten te solliciteren. Dat lijk tigt is een voordeel dat we als aantrekke lijk vakantie-eiland hebben. Maar zijn er vast ook mensen die juist niet rea geren omdat ze per se niet naar Texel willen. Alleen spreek je die met.' In het voordeel van de OSG spreekt ook dat de school helpt bij het vinden van een woning. 'De afgelopen tijd hebben vier docenten onderdak gevonden in De Potvis, die bestemd is voor per soneel in wetenschap en onderwijs. Maar we beloven niets en adverteren er ook niet mee. In principe moet iedereen dat zelf regelen. Ik ben zelf in een vakantiehuisje begonnen. Veel collega's hebben eerst in een caravan of zelfs in een tent gewoond.' Kwaliteit Over de kwaliteit van de medewer kers is Dg Vries in het algemeen goed te spreken. Elke nieuwe docent krijgt een tijdelijke aanstelling, van ten hoogste één jaar. Tijdens die periode wordt hij of zij nauw begeleid door een collega. Geregeld worden inten sieve gesprekken gevoerd. Daarnaast bezoekt de schoolleiding soms les sen, om te beoordelen of iemand voor zijn taak berekend is. 'Belangrijk is ook of zo iemand in het team past. En we houden enquêtes om de mening van de leerlingen te peilen.' Niet iedereen krijgt vervolgens contractverlenging. 'Sinds ik in 1992 rector werd, hebben we ieder jaar wel iemand weg moeten sturen. De verwachtingen zijn soms hoog gespannen, van beide kanten, maar leraar zijn is nu eenmaal een zwaar vak.' Onder nieuwe medewer kers wordt positief gereageerd op de begeleiding. 'We worden zelfs wel eens als voorbeeld gesteld. Maar ik denk niet dat we daardoor méér kan didaten trekken, want ook in Venray zullen ze zeggen dat ze uitstekende begeleiding bieden. Het is wél een waarborg voor kwaliteit.' Zij-instromer éul Krugers en William Witte heb- en een plan ingediend voor de nuw van twee woningen op de laats van het huidige Panorama. Ipmerkelijk genoeg hebben ande- Texelaars, die geen eigenaar zijn an het gebouw, een verzoek inge- fend om er een hotel te bouwen. hotel op die plek was zeker niet 6 bedoeling, toen de politiek er ooit ®e instemde om de 144 slaapplaat- 3n te gebruiken voor het nieuwe ÜayOkay, waarbij tot ieders verha ng achteraf bleek dat er 20 bedden aren achtergebleven in de door Har- Wuis gekochte jeugdherberg. Er wd nog meer gefronst toen begin jaar bleek dat per abuis alle 144 sdden in Panorama waren geble- en. Een in allerijl genomen voorberei- ingsbesluit moest voorkomen dat er "gewenste nieuwe ontwikkelingen inden plaatsvinden. Inmiddels was ïtex exploitatiemaatschappij waar- Krugers en Witte participeren eige- ar geworden. 'In theorie zouden e de jeugdherberg zo weer open innen gooien, maar dat willen we W', vertelt Krugers, die de bedden I gebruiken voor de uitbreiding van Lindeboom. 'We hebben in maart iwoon een verzoek - geen princi- *erzoek - ingediend om er twee oningen te mogen bouwen. Er ligt |pr 10.000 vierkante meter, waarvan 1000 mogen worden bebouwd. Als e het kavel in tweeën splitsen kun- *n er makkelijk twee huizen staan, to is een van de mooiste plekken het eiland om te wonen en we tssen er gelijk een politiek probleem op. We denken aan twee huizen mooi in het landschap passen.' ^gemeente heeft de aanvraag als Incipeverzoek op de lijst gezet, ter- 'l1 eigenlijk was afgesproken dat er 2ien de achterstand dit jaar geen nieuwe principeverzoeken meer in behandeling zouden worden geno men. Dit is volgens de gemeente per abuis gebeurd. Krugers: 'We hebben er een hele tijd niets van gehoord en opeens was het in de commis sie.' De gemeente heeft zich voorge nomen de aanvraag begin volgend jaar af te handelen. Datzelfde geldt voor de aanvraag van een hotel op plek van Panorama. Deze aanvraag is niet door Partex ingediend, maar door een andere Texelaar die wel belangstelling heeft getoond, maar inmiddels met meer in beeld zou zijn. Diens naam is bij de redactie bekend, maar hij wilde niet reageren. De sug gestie van Joop Groeskamp (TB) om Panorama tijdelijk als lesgebouw voor de OSG in gebruik te nemen, noemt Krugers niet realistisch. VERVOLG VAN PAGINA 1 Wereldprimeur de schepen zo schoon mogelijk te laten varen. 'Vanuit onze gedreven heid voor het milieu leek dit ons een potentiële verbetering', aldus direc teur Rob Wortel, die wel een wolkje aan de horizon zag. 'De prijs van deze schone brandstof. Deze moet in de richting gaan van de kosten van traditionele gasolie. Want de Texelaar zal bij een groot prijsverschil zeggen: het kan ook te gek. Gelukkig helpt de prijsontwikkeling van de minerale olie een handje door naar 100 dollar per vat te gaan. Een klein prijsverschil is wel acceptabel als prijs voor een betere kwaliteit.' Subsidies uit het fonds Leader Plus en de provincie maakten de proef betaalbaar. Wortels beroep op de overheid om schone brandstof niet zwaarder te belasten met accijnzen dan gewone brandstof kreeg bijval van burgemeester Joke Moeilijke bocht Fietsers die via de Waterweg op de Redoute komen en vandaar naar 't Horntje willen, worden in verband met werkzaamheden aan de Pont- weg omgeleid via de Waddendijk. Een kwestie van niet meer dan een klein stukje omrijden, zou je zeggen. Of zou de bocht bij Ceres echt zo moeilijk zijn? Foto Gorfwtf CaOéo) VERVOLG VAN PAGINA 1 Dorpshuis 'Anders zitten ze hier straks weer aan tafel en dan moeten we de rentelas ten die ze niet kunnen betalen via de exploitatiesubsidie dekken.' De meeste partijen konden zich redelijk vinden in het voorstel. Wet houder Marian Merkelbach kreeg de opdracht vóór de raadsvergadenng van 11 december dekking te zoeken voor een bedrag van €150.000,- zodat de gemeentelijke subsidie naar €300.000,- kan worden verhoogd. De wethouder liet weten dat dan ergens moet worden geschrapt, omdat uit de algemene reserves met meer dan €82.000,- kan worden gehaald. Anders zakt dat budget onder de ondergrens van 1,8 miljoen euro. De dorpscommissie van Den Hoorn is sinds 2003 bezig met plannen De Waldhoorn te renoveren en uit te breiden. Het dorpshuis, sinds 1956 allemaal in HAVO/VWO.' hoog op de agenda, maar volgens de betrokkenen is het nog te vroeg voor conclusies. De Ruyter: 'We consta teren in ieder geval dat de behoefte van de OSG niet altijd aansluit op het rekenonderwijs op de basisscholen. Een optie kan zijn om in de laatste maanden van groep 8 extra aandacht te geven aan de traditionele reken- methodiek.' Besluiten om met alle scholen dezelfde lesboeken aan te schaffen, wordt niet uitgesloten, maar ligt ook niet erg voor de hand. Hoven: 'De verschillen zijn al minimaal, dus Op één lijn Er zijn meer praktische oplossingen denkbaar, al is ook duidelijk dat het nog wel even duurt voor iedereen op eén lijn zit. Zo oppert Hoven de mogelijkheid om leerlingen die veel moeite met rekenen hebben zo goed mogelijk met de rekenmachine te leren omgaan, in plaats van veel tijd en moeite in hoofdrekenen te steken. •Waarom zou je geen gebruik mogen maken van moderne middelen? We Tot discussie - binnen en buiten de school - leidde af en toe het fenomeen zij-instromer, iemand uit bijvoorbeeld het bedrijfsleven of het basisonderwijs die als docent in het voortgezet onder wijs aan de slag gaat. Zelfs onder col lega's werd wel eens gemopperd over de vaardigheden van zo iemand, die met een ontheffing van het ministerie van Onderwijs tijdelijk kon worden aangesteld. Berucht zijn de verhalen van docenten die literatuuronderwijs moesten geven terwijl ze zelf nog nooit van de betreffende schrijver hadden gehoord. 'Door je leerlingen een hoofdstuk op voor te blijven, kun je het in de praktijk nog aardig redden. Maar zo iemand ontbeert alle achter grondkennis die hem tot een goede docent maakt', aldus de kritiek van een leraar die niet bij name in de krant wil. Volgens de rector hoeven ouders ook in dat opzicht niet ongerust te zijn. 'We hebben een paar zij-instro- mers en die voldoen goed en zijn breed inzetbaar. Bovendien zijn we er erg voorzichtig mee. Dat moet ook wel, want de inspectie zit er bovenop. Onlangs hebben we bericht van de inspectie gehad dat ontheffingen nog voor hooguit twee jaar gelden. Daarna moet een diploma worden getoond en wordt alleen bij hoge uitzondering uitstel verleend.' daar win je niet zoveel mee. Wél is het zo dat leerlingen nu nog vaak verschil lende manieren krijgen aangereikt om een rekenopdracht te maken, maar dat sommige docenten al hebben besloten dat te beperken. Er zijn leer lingen die behoefte hebben aan dui delijkheid, die gewoon willen weten waar ze aan toe zijn. Maar je kunt dat niet voor iedereen doen, want de leerlingen die naar HAVO/VWO gaan, moeten meerdere methoden kunnen gaan ook niet meer met de koets naar school. Onderzoek wijst ook uit dat kinderen de laatste jaren veel beter zijn geworden op de reken machine.' Het tegenargument komt van Annemarieke de Vries: 'Leerlingen moeten wel kunnen inschatten of het antwoord klopt. Want je toetst op een rekenmachine snel mis en kunt dan de gekste antwoorden krijgen.' Volgens De Ruyter zijn leerlingen juist beter in staat de juistheid van uitkom sten te beoordelen. 'In de realistische rekenmethodes wordt hieraan veel aandacht besteed. Dat is een essenti- ele verandering in het basisonderwijs.' Maar ook hij zoekt het soms in prak tische oplossingen. 'Het is belangnjk om te bepalen welke vaardigheden je bij een kind wilt aanspreken. Als het na lang oefenen niet lukt de tafels uit het hoofd te leren, dan knjgen ze van ons een tafelkaartje, met de uitkomsten. Het is beter om energie te steken in de basisrekenvaardigheden die een kind verder moet ontwikkelen. Maar dat geldt alleen voor wie het écht niet kan. Leerlingen die naar HAVO/VWO gaan, moeten de tafels gewoon uit hun hoofd kennen.' Ouders Ouders van leerlingen van OSG De Hogeberg zijn tevreden over de manier waarop de schoolleiding de problemen aanpakt. 'Natuurlijk is er wel eens iets, maar dan gaat het eigenlijk altijd over individuele geval len, bijvoorbeeld over dyslexie. Als die ons bereiken, stapt onze voorzitter Adrie de Visser daarmee naar rector Henk de Vries. Ons is gebleken dat er daarna altijd snel iets aan wordt gedaan', vertelt Erwin van der Linde, vice-voorzitter van de oudercommis sie. Dat de school heeft besloten alle leerlingen extra rekenles te geven, stemt hem tevreden. 'Het is natuurlijk een landelijk probleem en ook bij ons wordt er in de wandelgangen wel eens over gesproken. Maar ik geloof niet dat het echt verontrustend is.' Overheid Ondertussen blijft het onderwijs voort durend in beweging. Veel ongenoegen wordt veroorzaakt doordat docenten om de haverklap te maken krijgen met nieuwe richtlijnen, opgesteld door de overheid. Hoven: 'Onlangs is bepaald dat we als school aandacht moeten schenken aan burgerschapszin. Ik vind dat van de gekke. We besteden dagelijks al veel tijd aan maatschappe lijke bewustwording, al was het alleen maar doordat we regels en omgangs vormen hebben op school en elkaar daar aan houden. Maar ondertussen heb je er wel mee te maken, want de inspectie komt echt controleren wat we aan burgerschapszin doen.' Geldorp. 'Kabinet en gemeenten heb ben een klimaatakkoord getekend. Daarin beloven zij zich gezamenlijk in te spannen voor een schoner, duur zamer en zuiniger Nederland. Nieuwe energie voor het klimaat.' Ze deed de suggestie om een brief aan de minis ter van Financien te sturen, met als doel de accijns verlagen. Ze feliciteer de TESO. 'U heeft aangetoond dat u koploper bent op het gebied van innovatie.' Volgens de burgemeester kan de proef een bijdrage leveren aan de doelstelling voor een duurzaam Texel. De Vries beaamde dat. 'Ik denk dat hier een uitstekend voorbeeld is neergezet.' Soortelijke complimenten kwamen van energiereus Shell, die net als TESO 100 jaar geleden werd opgericht en ook koninklijk is. 'We hebben beide het milieu hoog in het vaandel', aldus Jack Jacometti van Shell. 'Aanvankelijk was een andere onderneming in beeld om als proef bedrijf voor GTL te dienen, maar toen dat met lukte werd TESO gekozen. gevestigd in de voormalige lagere school aan de Herenstraat, is niet altijd meer geschikt omdat er maar één grote zaal is. Die is geregeld te klein voor grotere activiteiten als optredens van DEK, de intocht van Sinterklaas en de playbackshow. Door de komst van het dorpssteun punt en een mobiele boekenkast van de bibliotheek is de druk verder toe genomen. Volgens Riddennkhof zijn de kosten door het bijstellen van de ambities al van 1,4 miljoen naar 9,5 ton teruggeschroefd. 'Als je nog verder teruggaat, kun je je afvragen of het niet beter is om helemaal niets te doen. We zijn van de zomer al druk bezig geweest de ambities bij te stellen, nadat we begin dit jaar met de plannen bij de gemeente waren geweest.' De dorpscommissie kan al rekenen op iets meer dan vier ton van de provincie, een ton van het VSB-fonds en €50.000,- kan worden gedekt door zelfwerkzaamheid. De 300.000ste bezoeker liet donderdagmiddag even op zich wachten, maar na twintig minu ten verscheen hij dan toch. Freek Dicke uit Leek bezocht met zijn gezin Ecomare. Ze ontvingen een tas met het boek Zeehond en Waddenzee, een handdoek, een slëutelhanger met knuffel en een zeekwartet. Ook kregen ze een rondleiding achter de schermen van het museum en een bon voor een natuurexcursie. Ecomare trekt tot nu toe 2,6 procent bezoekers meer dan vorig jaar. Pers voorlichter Renée Smal: 'Ik denk dat die stijging komt door het slechte weer.' Het absolute record werd in 1998 gehaald toen er 330.000 men sen waren die het museum bezoch ten. 'Voor 1998 zaten we jarenlang rond de 250.000 bezoekers. In 1998 is het zeeaquanum gekomen en toen hadden we ineens een sterke stijging. Daarna is dat gestabiliseerd naar 300.000.' De familie Dicke kwam wat beduusd binnen door al die aandacht. 'Ik zag al die mensen staan en dacht het zal wel goed zijn, we gaan naar binnen. Het is een leuke verrassing', vertelde Astrid. Het is dit jaar hun tweede vakantie op Texel en net als in maart bezoch ten ze ook nu weer Ecomare. Freek: 'We gaan vooral voor de kinderen heen. Maaike vindt het heel leuk om naar de zeehonden te kijken. We zijn ook wel in Pieterburen geweest, maar dit is toch groter en mooier.' Ecomare staat landelijk in de top tien van musea die het hoogste aantal bezoekers trekken. Ook op Texel is het veruit het museum met de meeste bezoekers. Het Mari tiem Jutters Museum komt met 61.000 bezoekers op de tweede plaats. Dat zijn er zo'n 4000 meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Directeur Esther Banki: 'De drukste periode was juli en augustus, maar zelfs in november hebben we het druk. Vorige week kwamen er 100 bezoekers meer dan vorig jaar. Ik denk dat er meer publiek is geko men door een goede foldersprei ding.' Het museum verwacht aan het einde van het jaar op 64.000 bezoekers uit te komen Schipbreuk- en Juttersmuseum Flora verwacht deze maand de 30.000ste betalende bezoeker. 'Als je de niet-betalende bezoekers, zoals jutters, mensen van de red dingsbrigade Terschelling en Ame land. en bezoekers uit het Tes- selhuus en Maartenhuus meetelt, zitten we er al overheen. Maar die registreren we niet', vertelt beheer der Jan Uitgeest. Hij verwacht dit jaar 31,000 bezoekers te halen. Het Luchtvaart en Oorlogsmuseum Texel trok het afgelopen jaar 13.200 bezoekers. Dat is minder dan het jaar daarvoor toen er 15.400 men sen kwamen. Voorzitter Theo Witte heeft daar geen verklaring voor. 'Misschien heeft het weer ons parten gespeeld en doen mensen andere dingen op het eiland zoals fietsen. Ik weet het niet.' Het muse um opende haar deuren een week voor Pasen en sloot op 31 oktober. In de winter maakt de stichting het museum klaar voor het komende jaar. 'We gaan teksten verbeteren en de zaak opschonen zodat we volgend jaar weer fris van start kun nen.' Het Cultuurhistorisch Museum Texel in De Waal verwelkomde het afgelo pen jaar 8400 bezoekers. Het muse um opende haar deuren in maart en sloot op 1 november. Bestuurslid Wilma Eelman: 'De laatste maan den hebben we het behoorlijk druk gehad. Vooral de herfstvakantie liep goed. Dat hadden we niet ver wacht. Het is schijnbaar een publiek met een brede belangstelling.' Op 17 maart gaat het museum weer open. Eelman hoopt volgend jaar weer minstens 8400 bezoekers te ontvangen. 'Er komt een nieuwe wisseltentoonstelling over bloem bollenteelt en een nieuwe semi- permanente tentoonstelling. Over het onderwerp moeten we nog een beslissing nemen.' Voor de Oudheidkamer was het een minder goed seizoen. Met 5000 bezoekers kwamen er 1000 min der dan het voorgaande jaar. Het Astnd en Freek Dicke met hun kinderen Maaike en Maurits waren donderdag de 300.000ste bezoekers bij Ecomare. foto museum is inmiddels gesloten en gaat in de kerstvakantie weer twee weken open. Banki: 'Ik denk dat er minder bezoekers waren omdat de gezamenlijke museumkaart op Texel minder goed liep. Met die kaart kunnen mensen alle musea op Texel bezoeken. Daar zit ook de Oudheidkamer bij dus dan komen ze wel omdat ze er toch al voor heb ben betaald.' Banki wil volgend jaar toch meer bezoekers. 'We hebben met alle musea op Texel besloten dat we meer willen samenwerken, bijvoorbeeld met adverteren.' Een droogtrommel veroorzaakte dinsdag rookschade in een woning Gasthuisstraat. Foto Stiana Sibon'Bealdbank Tatel) Een oververhitte droogtrommel toen ze de brandende lucht roken, veroorzaakte dinsdagmiddag rook- Deze bracht de droogtrommel naar schade in een woning aan de Gast- buiten en Stichting Salvage, die huisstraat in Den Burg. De bewo- hulp verleent na brand, reinigde de ners waarschuwden de brandweer woning.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7