ikhouvan zelf boumen december officiële berichten vacature Gemeente Texel TEXELSE COURANT www.texel.nl KIJK OP DE KUST Ij;* Livingsfone boumf tuaar u vsn houdt Superscore voor Vlaming en Geus Dunning Kabeltex voordeelbundel www.kabeltex.nl TOREN RESTAURANT De Uitvaart Bemiddelaar verwenmaand I DE HELE MAAND: www.texei.nl VRIJDAG 30 NOVEMBER 2007 Gemeente Texel De gemeente Texel is op zoek naar 2 nieuwe collega's. Leerplichtambtenaar/RMC medewerker MBO werk- en denkniveau, BOA diploma 24 uur per week, maximaal 2.898,- bruto per maand Het toezicht houden op de naleving van de Leerplichtwet. Het voorkomen en bestrijden van schoolverzuim, het voortijdig schoolverlaten en het on derbreken van de schoolloopbaan. Beleidsmedewerker ruimte WO werk- en denkniveau, relevante werkervanng 36 uur per week, functieschaal 10, maximaal 3.639 bruto per maand Het ontwikkelen van beleid ten behoeve van alles wat met ruimte te ma ken heeft. Denk daarbij aan volkshuisvesting, ruimtelijke ordening, natuur en landschap, economie, toerisme en recreatie, duurzaamheid, grondza ken/grondbeleid en projectmanagement van grote projecten en nieuw bouw huisvesting. De gemeente Texel hanteert een systeem van aanloop-, functie- en uitloopschalen. Inschaling is afhankelijk van opleiding(en) en (relevante) werkervaring. Voor meer informatie kunt u terecht op de websites www. texel.nl of www.gemeentebanen.nl. Een resultaatgericht functieprofiel kunt u opvragen bij mevrouw S. Moerbeek via telefoonnummer 362141 of per e-mail (smoerbeek@texel.nl) Uw sollicitatie kunt u per brief of per email (smoerbeek@texel.nl) tot en met 17 december 2007 richten aan: Het College van Burgemeester en Wethouders van Texel, t.a.v. mw. S. Moerbeek-Sikma, Postbus 200,1790 AE Den Burg. Acquisitie wordt niet op pnjs gesteld. rTÏTTÏTT De Stichting Duinbehoud zet zich al 25 JL/ iv jaar in voor het behoud en herstel van de Nederlandse duinen. Help mee het kust- BCH0UPgebied te beschermen en word donateur. Meer informatie: bel 071 5160490 of www.duinbehoud.nl Al onze klanten zijn verschillend Daarom is elk ontwerp uniek bij Livingstone. Livingstone bouwt al 25 jaar m opdracht van particuliere bouwers. Uitgangspunten zijn eenvoudig, uw wensen staan centraal Afspraak is afspraak En altijd een geselecteerde bouwer bij u op de hoek. Meer weten? Stuur een e-mail naar info@livmgstone org Door ons geselecteerde dealer in uv Elko Vermeulen Bouw B V. Oosterend (Texel) Erik Jan Geus en John Vlaming waren in de zevende speelronde van Klaverjasclub Den Burg de eersten die door het plafond van 8000 punten gingen. Met 8002 punten stegen zij van de vijftien de naar de achtste plaats in het klassement. Geus en Vlaming leefden dit sei zoen tot nu toe beneden hun stand. Zij behaalden eenmaal de ronde winst, maar verder waren de sco res aan de magere kant. In deze speelronde kenden ze echter een vliegende start. Met 2564 punten werd de hoogste spelscore tot nu toe neergezet. En ook in de andere drie partijen bleven de scores hoog. Zo liepen zij in één keer en flink deel van hun achterstand in. Fenny en Rob Caspers behaalden voor de derde achtereenvolgende keer meer dan 7000 punten. Dit vooral dankzij een ijzersterk tweede spel (bijna 2400). Met 7262 punten stegen zij naar de tweede plaats in het klassement. Rob Stapersma en Erik Boogerd werden derde. Zij begonnen modaal, maar dankzij een sterke eindsprint behaalden zi 7128 punten. Gerda en Freek Veeget speelden zonder echte uitschieters al waren alle partijen aan de hoge kant. Met 7030 punten behaalden zij een vierde plaats. Jelle Wiersma en Sjaak Sipsma namen met 693z punten afstand van de onderste regionen. Het gemiddelde was met 6401 punten het hoogste tot nu toe dit seizoen. Er werden 41 marsen Vinke en Bos behouden de leiding in het klassement. Zij wisten hur voorsprong zelfs nog iets uit te brei den, maar voelen de hete adem var Fenny en Rob Caspers in hun nek Ook Gerda en Freek Veeger hebber minder dan 250 punten achterstand Tromp en Stark moesten een beet|e terrein prijsgeven, maar hebben ooi: nog zicht op de topposities. Staatsbosbeheer heeft het voorne men om de westelijke bosrand in De Dennen te dunnen. Daar waar Erik van der Spek over dunnen spreekt, vind ik de term kaalslag beter op zijn plaats. Als in 2008 net zo rigoureus wordt gekapt als tien jaar geleden, vrees ik het ergste. Staatsbosbeheer spreekt over De Dennen als natuurbos, pri ma, maar dat daar nu ook massale boutkap onder valt, vind ik beden kelijk. En als juist de dennenbomen weg moeten, omdat ze oorspron kelijk niet op Texel voorkomen, zeg £j ik: nou en, die bomen doen het goed en die moet je koesteren. Dan verwijder ik liever Erik van der Wat ik zeggen »t\»,*»dclijfchïn! d- n Spek van het eiland, die kwam hie oorspronkelijk ook niet voor. Het gewoon zo, de echte Tesselaar groos op zijn dennenbos. Als laatste nog een tip aan Staat: bosbeheer. Als u een vitaal bo voorstaat, dun dan de enorme dernis aan de Ploegelanderwe? daar waar tien jaar geleden ooi kaalslag is gepleegd. Want dat heeft mijn inziens ms natuurbos mets te maken, maar me een tekort aan onderhoud. A. Daalde De Cocksdorp TV - RADIO - DIGITAAL - INTERNET - BELLEN Schakel nu over op de Een totaalpakket v.a. €33,- per maand tv/radio internet bellen digitaal Schilderend 102, Den Burg, tel. 362730 Alles op één vertrouwd adTes met service aan de deur! Het gehele jaar geopend! Gedurende de herfst en winter vanaf 10.30 uur: alle stamppotten en stoofvlees voor 10,- Boerenkool Zuurkool Hutspot Naar keuze met rookworst, stoofvlees of gehakt Rode kool hachee met rijst of gekookte aardappelen en groente Erwtensoep met worst en vers gebakken stokbrood 5,75 Maar u kunt natuurlijk ook een keuze maken van de menukaart. De keuken is geopend van 12.00 tot 19.30 uur. Reserveren kan ook: 0222-316283 06-22650404. Tot ziens in het Torenrestaurant! Tegenover de vuurtoren. I STER GEZOCHT! Op een toplocatie nabij Den Burg ligt het splinternieuwe 240 bedden tellende hostel van Stayokay. Hiervoor zijn wij per direct op zoek naar een HOSTELMANAGER STAYOKAY TEXEL Jouw profiel Je hebt een HBO opleiding en/of HBO werk- en denkniveau aantoonbaar leidinggevende capaciteiten veel kennis van en/of ervaring in horeca, toerisme of recreatie. Interesse? Kijk op www.stayokay.com voor de volledige functieomschrijving. 30 hostels in Nederland In verband met VAKANTIE zijn de praktijk en apotheek van dr. Van den Bent en dr. Haasdijk van 3 t/m 7 december GESLOTEN Waarneming uitsluitend door de praktijk van artsen Dros en Hoekstra, Molenstraat 87. Den Burg, tel 321123 Gelieve tijdig uw medicijnen te laten aanvullen Voor vrdgen.omtrent uw Uitvaart of Uitvaartverzekering: www.deuitvaartbemiddelaar.nl Ambachtstraat 8, 5331 HX Kerkdriel Tel: 0418-635131 Mob: 06-53480260 Wij hebben per direct plaats voor een enthousiaste medewerk(st)er Ben jij degene die we zoeken, solliciteer dan bij TWEEWIELERCENTRUM Badweg 19 - De Koog - 317215 bij Weversend j koffie met banket S kans op een verwendiner voor 2 S heel veel leuke kortingen! VERWEN jezelf in december lekker bij Weverstraat 104, Den Burg www.weversend.nl BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Zanddijk 264 in De Cocksdorp: gedeeltelijk vergroten van vakantiehuisje aanbouw zitkamer (ontvangen 15 november 2007); Hoornderweg 4 in Den Burg: geheel oprichten van een woonhuis tweede fase (ontvangen 14 november 2007); Drijverstraat 1a in Den Burg: ge heel oprichten van een kinderdagopvang tweede fase (ontvangen 14 november 2007); Hoornderweg 46 in Den Hoorn: veranderen van het voorhuis (monumen tale stolp) (ontvangen 14 november 2007); Mienterglop 11 in De Koog: geheel oprichten van 2 recreatieve op stallen (ontvangen 15 november 2007); De Ruyterstraat 126 in Oudeschild: gedeeltelijk veranderen/vergroten van een woonhuis (ontvangen 16 november 2007); Roggeslootweg 724 in De Cocksdorp: oprichten van een dakkapel (ontvangen 16 november 2007); Rogge slootweg 691 in De Cocksdorp: oprichten van een dak kapel (ontvangen 16 november 2007); Roggeslootweg 710 in De Cocksdorp: oprichten van een dakkapel (ont vangen 16 november 2007); Zuidhaffel 36 in Den Burg: gedeeltelijk veranderen van kantoor, spoelruimte en laboratorium ruimten (ontvangen 16 november 2007). Californieweg 47 in De Koog: gedeeltelijk veranderen van gevel, aanbrengen van buitendeur (ontvangen 20 november 2007); Ruijslaan 59 in De Koog: geheel plaatsen van praktijkruimte/kantoor achter woonhuis (ontvangen 22 november 2007). \n bij de Publieksbalie vt Vrijstellingprocedure artikel 19 W.R.O. Burgemeester en wethouders willen, met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening meewerken aan het bouwplan voor het: Geheel oprichten van een kinderspeeltoestel aan de Stolpweg 35 in Den Hoorn; Gedeeltelijk vergroten vafl een magazijn aan de Kikkertstraat 11-13 in De Cocksdorp: Gedeeltelijk vernieuwen/vergroten van een woonhuis aan het Buurtje 9 in Oudeschild: Gedeeltelijk vergroten van een woonhuis aan de Verlorenkost 9 in Oosterend. Burgemeester en wethouders willen, met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening meewerken aan het bouwplan voor het: Geheel vernieuwen van een woonhuis met garage/ berging en recreatief opstal a/d Schumakersweg 10 in De Koog. Het bouwplan is in stnjd met het ter plaatse geldende bestemmings plan. Het conceptbesluit ligt vanaf 26 november 2007 gedurende zes weken ter inzage bil de Publieksbalie van het gemeentehuls. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunnin gen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergun ningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Roggeslootweg 423 in De Cocksdorp: voor het plaatsen van een dakkapel (verzonden 14 november 2007; Roggeslootweg 493 in De Cocksdorp: voor het oprichten van een dakkapel (verzonden 16 november 2007); Roggeslootweg 685 in De Cocksdorp: voor het oprichten van een dakkapel (verzonden 16 november 2007) Stuifweg 101 in Oosterend: voor het gedeelte lijk vergroten van een garage/berging (verzonden 14 november 2007); Vuurtorenweg 25 in De Cocksdorp: voor het geheel vernieuwen van een recreatief opstal (verzonden 14 november 2007); Hemmerkooi 16 in Den Hoorn: voor het gedeeltelijk vergroten van een berging (verzonden 16 november 2007); Hallerweg 33b m Den Burg: voor het geheel plaatsen van een garage/ berging (verzonden 16 november 2007); Molenstraat 116 in Den Burg: voor het gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor reeds eerder een bouwvergunning verleend is (verzonden 16 november 2007); Boodtlaan 84 in De Koog: voor het gedeeltelijk veranderen van een gevel en hotelkamers (verzonden 21 november 2007); Peperstraat 3 in Oosterend: voor het gedeeltelijk vernieuwen en vergroten van een woonhuis (verzonden 21 november 2007); Waalderstraat/Wilhelminalaan: geheel oprichten van een woning met garage (ver zonden 27 november 2007); Westerweg 40d in Den Hoorn: voor het geheel plaatsen van een berging voor opslag (verzonden 27 november 2007); Hoornderweg 17 in Den Burg: gedeeltelijk vergroten van een wonjfig (verzonden 27 november 2007); Dorpsstraat 204 in De Koog: gedeeltelijk vergroten van een serre (verzonden 27 november 2007). I Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden 1 binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zi/n bekendge- maakt een bezwaarschnft bi/ Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gencht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert wekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur: Agenda's en verslagen. En bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergade ring. indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222) - 362185. MILIEUZAKEN Kapvergunning Burgemeester en wethouders willen met toepassing van artikel 4.5.2. van de Kapregeling in de Algemene Plaatselijke Verordening Texel en overeenkomstig het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht, meewer ken aan het verzoek tot kapvergunning van: Twee Italiaanse populieren op de erf scheiding van het perceel Postweg 72 Een groenstrook: een variatie aan bomen en struiken aan de postweg ter hoogte van vliegveld ter verho ging van verkeersveiligheid De aanvraag om kapvergunning ligt gedurende twee weken voor belanghebbenden ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Binnen deze termijn kunnen belanghebbenden hun mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Nadere informatie, telefoon- (0222)362120. Ophalen van de groene container In de maanden November, December, Januari en Februari wordt het GFT afval 1 keer in de vier weken opgehaald.In de Texelse telefoongids 2007 2008 staat vermeld welke groene weken het betreft. In afwijking van wat er in de Texelse telefoongids 2007 staat komt in week 49 van 3 t/m 7 December de GFT inzameling te vervallen Klachtennummer helikopterbewegingen Voor klachten over helikopter bewegingen van Marine vliegkamp De Kooy kan contact opgenomen worden met het klachtennummer: 0223 - 658670 Aanvullende vergoeding OV-studentenkaart Per jaar wordt er per student een aanvullende vergoe ding voor de gemaakte bootkosten van maximaal 45,38 beschikbaar gesteld. Voor elke maand waarin u niet aan de bovengenoemde voorwaarden heeft voldaan, wordt de aanvullende vergoeding verminderd met 3,78. Om voor vergoeding in aanmerking te komen moet aan de volgende voorwaarden worden voldaan: de studerende is/was in de genoemde periode in het bezit van een OV-studentenkaart; de ouder(s) is/zijn bij op Texel als woonachting ingeschreven; de studerende volgt voor wat betreft de toepassing van de Wet Studiefinanciering geen onderwijs op Texel. U kunt het aanvraagformulier aanvullende vergoeding OV-studenten kaart afhalen bij de receptie In het gemeentehuis of downloaden via www.texel.nl. Dit formulier dient u volledig ingevuld en ondertekend uiterlijk 31 december 2007 op te sturen naar de gemeente Texel, af deling Samenleving, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. of af te geven aan de balie Pubhekszaken van het gemeentehuis. Bij het aanvraag formulier dient een goed leesbare kopie van de OV-studentenkaart(en) bijgevoegd te worden (geldend van 1 januan 2007 tot en met 31 december 2007).\Als de OV-studentenkaart inmiddels ingeleverd is (bijvoorbeeld bij einde studie), dient u een kopie van het bewijs dat het postkantoor heeft afgegeven bij te voegen. Ditzelfde geldt als u binnen de gestelde periode uw weekkaart gewisseld heeft voor een weekendkaart (of andersom). Zodra wij uw aanvraag compleet hebben ontvangen wordt deze behandeling worden genomen. De voorwaarden, zoals die van toe passing zijn op de OV-studentenkaart, zullen ook bij deze aanvullende vergoeding gehanteerd worden. OPENINGSTIJDEN Publieksbalie extra geopend voor verstrekking parkeerkaarten 2008. Van 4 tot 22 december is de publieksbalie op dinsdag woensdag- en vrijdagmiddag geopend van 14.00 tot 16.30 uur om parkeerkaarten en ontheffingen inrijver- bod te verstrekken. In november en december is het extra druk aan de ba lie door de aanvraag van nieuwe parkeerkaarten. Om wachttijden tijdens de openingstijden zo veel mogelijk te beperken, is de balie gedurende veertien dagen 3 middagen extra open. Dit biedt een extra mogelijkheid om uw parkeerkaart of ontheffing inrijverbod voor 1 januari 2008 in uw bezit te hebben. U kunt tijdens de extra openingstijden uitsluitend terecht voor uw par- keerkaart voor particulieren; bedrijven en bewoners en uw ontheffing innj'verbod. Voorde overige producten en diensten van de gemeente is de publieksbalie geopend van maandag tot en met donderdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en op vrijdag van 15.00 uur tot 19.00 uur. De kaarten worden aan de balie verstrekt en afgerekend. De taneven voor 2008 zijn als volgt. parkeerkaart particulieren 61,70 parkeerkaart bedrijven €181,75 parkeerkaart bewoners €17,50 ontheffing Innjverbod 36,54 (gratis voor bewoners van de betreffende straat) WEBWINKEL Parkeerkaart particulieren en uittreksel GBA online verkrijgbaar. Voor de parkeerkaart particulierenen een uittreksel GBA hoeft u niet meer naar het gemeentehuis te komen. U kunt deze kopen in de webwinkel van de gemeente Texel op de website www.texel.nl. maandag t/m donderdag 8.30 - 12.30 uur vrijdag 15.00 -19.00 uur gemeentearchief.- dagelijks I0 30 - 12.30 uur op vufiwrj turn U jftn wngl.'ir dof, we: gdxxtfe, iw*fïijt «nowHden. Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Oen Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E emailftexelnl

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6