Dit is echt een geweldige ervaring TEXELSE g COURANT Kaas Wezenspyk lekkerste in provincie Jaap Dros ontsnapt miraculeus Media-aandacht voor krantenbezorgers Texel Jan Bloem benoemd tot ambassadeur Tesselhuus I {r Kerkdiensten Met!'sche zorg Hulpverlening texelseÜcourant oud Papier Radio Texel j(j{j. Anton Witte, met m hun midden de VRIJDAG 30 NOVEMBER 2007 Ie echte Texelse Boerenkaas an Wezenspyk is op de jaar- jkse Noordhollandse keuring in uid-Scharwoude uitgeroepen ot de lekkerste in zijn soort. De auwmelkse kaas die al 27 jaar (ordt gemaakt op de boerderij an Anton en Janine Witte was iet afstand favoriet bij publiek injury. tormaal gesproken maken we voor 'n keuring een speciale kaas, aarbij we deze extra netjes afwer- an. Maar dit keer hadden we daar tijd voor en hebben we er woon eentje uit het rek gepakt, mdat er altijd kritisch naar het •erlijk wordt gekeken, gingen we jnder enige verwachting naar de ajring.' Des te groter was de ver- ssing toen het publiek de kaas van fezenspyk, gemaakt van zelf gepro- imerman/Beeldbank Texel) duceerde koeienmelk, met afstand als de lekkerste waardeerde. Ook de jury was enthousiast. 'Ze zeiden dat ze er iets speciaals in proefden, maar konden dat niet precies thuis brengen.' Koren op de molen van Witte, die klanten en bezoekers van de boerderij er al jaren op wijst dat het wat zilte klimaat op het eiland een bijzondere smaak geeft aan de kaas. 'Want er deden twaalf kaas boeren mee en dat zijn allemaal vakmensen, anders mogen ze geen kaas produceren. We gebruiken alle maal soortgelijk stremsel en zuursel, dus het verschil moet hem in de melk zitten.' Een kroon op het werk van Witte, de ondernemer voor wie instandhouding van de traditie van het ambachtelijk produceren van Texelse kazen een groot goed is. Voorbeeld daarvan zijn de schapen kaasjes, waarvan hij 25 jaar geleden het eerste exemplaar maakte naar een recept van een tante. Momen teel maakt hij de schapenkaasjes van melk van De Waddel, Giel San ders en Peter Smit van Noord-Haf fel. De kaas heeft samen met de Goudse kaas als enige Nederlandse soort een vermelding in de Ark van Smaak die is samengesteld door de internationale slowfoodorganisa- tie. Toen één partij schapen kaasjes wat haarscheurtjes bleek te hebben, besloten Witte en zijn nieuwe kaas maker Erwin Roedema er smeer kaas van te maken. Daarmee was op Wezenspyk een nieuw product geboren: Texelse schapensmeer kaas. Andere inzending in Zuid- Scharwoude betrof de geitenkaas die sinds dit jaar op Wezenspyk wordt gemaakt van melk die wordt geleverd door Henk Zoetelief van De Arend. Vele Texelaars en oud-Texelaars verblijven in den vreemde. Om het thuisfront op de hoogte te hou den van het wel en wee hoeven door de komst van weblogs geen dure telefoongesprekken meer te worden gevoerd. Dagelijkse bele venissen, maar ook foto's zijn op de weblogs te vinden. De Texelse Courant bekeek het weblog van Fleur Souverein. Zij is uitgezonden via een uitwisselingsprogramma van de Rotary en verblijft sinds augustus in de Verenigde Staten. Vijftien berichten heeft Souverein inmiddels op haar weblog geplaatst. Daarin zijn haar belevenissen te lezen. Van haar eerste dag waarop ze zich verbaasde over de grote huizen en haar mloopkast bij het gastgezin tot Thanksgiving dat ze vorige week donderdag vierde. 'Maar wat al hele maal geweldig is: Thanksgiving wordt gezien als het begin van het kerstsei zoen. Dus de dag na Thanksgiving gaat heel Amerika massaal kerstin kopen doen. Maar dan bedoel ik ook echt massaal. De winkels openen om twaalf uur 's nachts op donderdag en zijn open tot midden in de nacht op vrijdag.' De verschillen tussen Neder- www.texe\wereldwijd.n\ landse en Amerikaanse scholen wer den meteen de eerste dag duidelijk. 'Ze hadden me verteld dat ik de eerste schooldag zou beginnen met mijn vierde uur. Dus ik dacht ik begin dus om 10.10 uur. Wat ze bedoelde was dat je op de normale schooltijd begint (7.55 uur) maar met de klas die je hebt tijdens het vierde uur. Dus Fleur was ongeveer een uur te laat op haar eerste schooldag!' Ook zijn er in Amerika kledingregels op scholen. Piercings zijn verboden, je jas mag niet te lang en te groot zijn en korte broeken of jurkjes die korter zijn dan 6 inches zijn uit den boze. Desondanks heeft Souverein het naar haar zin aan de andere kant van de oceaan. 'Ik probeer van iedere minuut te genie ten want dit is echt een geweldige ervaring.' Het internetadres van de weblog van Souverein is: http://fleursouverein. waarbenjij.nu. Kent u een (oud)-Texelaar die momen teel in het buitenland verblijft en een weblog bijhoudt? Bel dan met de redactie: 362621 of stuur een e-mail: redactie@texelsecourant.nl. Wereldweekend' in Stayokay samenwerking met het Rode mis en Humanitas werd in Stay- tay een Wereldweekend gehou- m voor gezinnen die het moeilijk sbben. Landelijk werd ongeveer 0 gezinnen een weekendje weg mgeboden, 21 daarvan (90 per- men) waren op Texel te gast. it weekend was bedoeld voor sn-ouder) gezinnen met kinderen n4 tot 14 jaar die het financieel jeilijk hebben, of gezinnen uit een ciaal isolement. Zij waren aange- - sld door (jeugd-)hulpverlenings- fl itanties, de aanvragen waren oordeeld door het Nederlandse jj Kfe Kruis en Humanitas. De deel- I mers werden vrijdagmiddag na n overtocht van TESO met een svan TexelTours naar Den Burg I bracht, waar hen banket van j; Sckerij Timmer en een demonstra- capoeira van Menno Siebinga te I Chten stond. De volgende dag I ld gefietst met fietsen van Van Linde en kreeg het gezelschap n uitgebreide rondleiding in het Machtscentrum. ika Voortman en Severin Candel Rn 's avonds een dansworkshop jong en oud voi overgave aan «deden. Er was Skuumkoppe de Texelse Bierbrouwerij en lonade 'van Hanos. Vrijwilligers het Rode Kruis hielden een gje in het zeil en Simon Smit wie samen met Alex de Haan jde stichting Software Consulent groepsfoto's lier teams halen maximale score teams hebben dinsdag in de "lingcompetitie de maximale Jre van vijf punten behaald, ranglijst wordt nu aangevoerd or Loonbedrijf Plaatsman, op punt gevolgd door Het Prut- HJUS. werden dinsdag hoge ogen iooid, liefst zeven spelers behaal- een score van meer dan 200 ten. Piet Kager was met een Tie van 215 en een game van 200 &este speler van de avond, maar iMischa Witte, Ronald van Bent- Jan Plaatsman, Marijn Beum- en Hans Coot gooiden meer dan punten. Bij de dames was de 9ste serie voor Corine Plaatsman H Gerry Verseput liet een game 193 noteren. Als de spelers deze n vast weten te houden, belooft 15 en 16 december een span- 1 kersttoernooi te worden. Piste-L'Avenir 5-0. Tegelbednjf Huijs- "1 Pruttelhuus 0-5; Stenenplaats-Toren- uant 1-4; De 12 Balcken-Kraanverhuur 2-3, Land en Zeezicht-Loonbedrijf ■sman 0-5; Hotel Tatenhove-Sam Sam Fleursouverein. woorbenjij.niïj^ Abe Zijm was maandag in de B&B Van der-Vis en Den Boer-schaak- competitie van En Passant dicht bij een daverende verrassing. Hij speelde tegen vijfentwintigvoudig clubkampioen Jaap Dros vol op de aanval, veroverde diens dame en stevende toen recht op de winst af. Maar juist toen Zijm leek te gaan oogsten, raakte zijn bedenktijd op, waarna hij de grip op de stelling verloor. Dros, die op het schaakbord bekend staat als 'grootmeester onrustzaaier', deed er ondertussen alles aan zijn tegenstander het leven zuur te maken. Met succes, want de titelhouder ontsnapte op miracu leuze wijze en won zelfs nog. Daarmee verwierf Dros opnieuw het respect van zijn clubgenoten. Voor de spanning in de competitie was het echter beter geweest als Zijm had gewonnen. Dros staat na tien speelronden onbedreigd bovenaan en lijkt het jaar 2007 als koploper af te sluiten. Hoewel hij niet hoger dan de vierde plaats staat, blijft Thomas Richter zijn belangrijkste concur rent. Richter is het seizoen zwak begonnen, maar begint op stoom te geraken. Zijn laatste drie partijen won hij van respectievelijk Nan- ning Kikkert, Dick van Barneveld en Frans Eijgenraam. Rinus Vittali op de tweede plek en Piet Bakelaar derde. Dirk Rijneker speelt momen teel goed en dwong Rinus Vittali in de zevende ronde knap remise af. Dick van Barneveld klom door een zwaarbevochten zege op Taeke van Lingen naar de vijfde plaats. Stand na tien ronden; LJaap Dros; 2.Rinus Vittali; 3.Piet Bakelaar; 4.Thomas Richter; 5.Dirk Rijneker; 6.Dick van Barneveld; 7.Abe Zijm; 8.Nanning Kikkert. 9.Frans Eijgenraam; 10.Taeke van Lingen; 1 LJaap de Wijk; 12.Martin van Tatenhove, 13-Mahinder Hoeba; l4.Wim Hoekman. De weblog van Fleur Souverein. Vijfde startbewijs voor Eschweiler Sverre Eschweiler heeft bij regu liere zwemwedstrijden in Purme- rend een vijfde startbewijs voor de Nationale Junioren Kampi oenschappen in Terneuzen in de wacht gesleept. De 15-jarige Eschweiler mag begin volgend jaar van start op de 200 meter rugslag. Hij wist die afstand in Purmerend in 2.19,62 minuten te overbruggen. Dat was goed voor een eerste plaats en een persoonlijk record dat met 11 seconden werd verbeterd. Eschweiler pakte in Pur merend ook een tweede plaats bij de 4 x 100 meter estafette vrije slag en een derde plaats bij de 4 x 100 meter estafette wissel. Bij de laatste was hij startzwemmer, bij de vrije slag slotzwemmer. De 100 meter vlinderslag voltooide Eschweiler in 1.12,49 minuten, waarmee hij zevende werd. Rieki en Willy Barhorst worden vandaag tijdens hun laatste kran tenronde gefilmd door het tele visieprogramma Hart van Neder land. Het echtpaar stopt na 34 jaar met het bezorgen van de Texelse Courant in Oudeschild. De vroege editie van het SBS 6-programma begint om 19.00 uur, de late editie om 22.30 uur. Rieki werd donderdag al om 6.06 uur op de radio geïnterviewd door Giel Beelen van radio 3FM. Beelen wilde het stel succes wensen tijdens hun laatste ronde. 'Jullie zijn helden.' Toen Rieki vertelde dat de Texelse Cou rant een middagkrant is en niet op donderdag maar op vrijdag uitkomt, bood de presentator zijn excuses aan dat hij haar zo vroeg belde. Rieki: 'Dat geeft niet hoor, ik vind het wel leuk.' Ook dacht hij dat er op Texel wel tijd was voor een kopje koffie tijdens het bezorgen. Rieki hielp hem uit die droom. 'Dat kan natuurlijk niet. Dan gaan mensen klagen dat hun krant te laat komt.' Verder wilde de radiopre sentator nog weten hoe ze het zwarte gat ging opvullen. 'Ik kom graag bui ten en ik heb al met een vriendin afgesproken dat we regelmatig een rondje gaan fietsen of wandelen.' De radiopresentator adviseerde haar daarvoor een ander rondje dan de krantenronde te nemen. Twaalf jaar lang zette Jan Bloem zich als bestuurslid in voor Stich ting Tesselhuus, waarvan ruim negen jaar als voorzitter. Dinsdag kwam daar een einde aan. 'Ik ben er het meest trots op dat we zowel op als buiten Texel zo'n breed draagvlak voor het Tessel huus hebben gecreëerd.' De statuten schrijven voor dat iemand niet langer dan twaalf jaar in het bestuur mag zitten, maar de stichting wilde nog niet van Bloem af. In een bestuursvergadering werd hij benoemd tot ambassadeur zodat hij betrokken blijft en advies kan geven. Ook had ieder bestuurs lid een kleine toespraak voorbe reid. Wim van Tatenhove vergeleek Bloem met Johan Bodegraven, die in de jaren '50 en '60 het gezicht van de NCRV was als het ging om inza melingsacties voor goede doelen. 'Jan hield in Bedum een toespraak over het Tesselhuus. Hij begon met het voorlezen van een brief van een vakantieganger en de hele zaal was diep onder de indruk. Zo vertegen woordigde hij het Tesselhuus. Hij is Stichting Tesselhuus. 1 r het ambassadeurschap van niet zo beroemd als Bodegraven, maar wel net zo'n goede bedelaar.' Leo Timmers vond het jammer dat Bloem ermee moet stoppen. 'Ik heb maar één voorzitter meegemaakt, maar ik meen het van harte als ik zeg dat ik geen betere had kunnen hebben. Zoals jij is er maar één.' Desondanks zit er volgens hem ook een goede kant aan het afscheid. 'Er komt nu ruimte voor jongere mensen om de kar te trekken en dat is ook een goede ontwikkeling.' Bloem kijkt met een goed gevoel terug op de afgelopen jaren. 'We hebben bereikt dat mensen inzien dat ook mensen met een lichame lijke handicap een mooie vakantie verdienen. Ze worden meer als klant benaderd.' De afgelopen twaalf jaar haalde het Tesselhuus €1.000.000,- binnen. Er waren volgens Bloem vele hoogtepunten. 'Een bijstands moeder die €5,- geeft is voor mij net zo vreugdevol als de ANWB die €38.000,- schenkt.' Niet alleen het Tesselhuus beloonde de inzet van Bloem, ook de Vereniging Spierziek ten Nederland (VSN). Bloem kreeg op 3 november de zilveren speld van verdiensten uitgereikt waarvan er slechts vijf mee rondlopen in Nederland. Na die uitreiking nam hij afscheid van alle vrijwilligers van het Tesselhuus. 'Daar hield ik het niet droog, het lijkt erop dat me dat hier wel lukt Ik vindt het ambassadeur schap een bijzondere eer en ga me daar zeker voor inzetten.' Germ Keuning is benoemd tot voor zitter ad interim voor een periode van maximaal twee jaar. In die tijd zoekt de stichting een nieuwe voor zitter. Randstad eilandcompetitie Programma dinsdag 4 december: Veld A 18.30 De Rog-Jozefschool NBC 19.15 Krim-NBC De Rog 20.00 Kobeko-NIOZ 1 TESO 20.45 TESO-Koetshuis Kobeko 21.30 Bremakk. 2-Vlinderw. Paal 28 22.15 Paal 28 de Krim-Autocentrale Bremakker 2 Veld B 18.30 PFB-Rabobank Ecotiem 19.15 Ecotiem-Pilaar PFB 20.00 Interieurbouw -RAB Pilaar 20.45 AH -De Wit Interieurbouw 21.30 NIOZ 2-Falcon De Wit 22.15 Mantje-Wesseis Falcon Veld C 18.30 De Waal-Timmer's Pet's Place 19 15 Pet's-Smash PK Smash'68 20.00 Spar -Smash'68 Smash PK 20.45 Bar Sportief-Otto's Spar 21.30 Bremakk. 1-Schouwstr. Otto's 22.15 Sportsh. 1-Klif 23 Bremakk. 1 Wedstrijdleiding De Pilaar en Evelien (tel. 310096) Uitslagen: Texelse Autocentrale-Randstad 2-1; TESO- Het Koetshuis 0-3; NIOZ 1-Kobeko 2-1, Vlin derwinkel-Paal 28 de Krim 3-0; Cooky's Kapsalon-Bremakker 2 1-2; De Pnnsen van Texel-CVI 0-3; Wessels Ontwerpt.'-PFB 3-0; Ecotiem-Albert Heijn 1-2, Bouwcenter RAB- Mantje 1-2, De Wit installatietechniek-lnte- rieurbouw Texel 2-1; Falcon-Rabobank 2-1; Foto de Waal-Eetcafé De Rog 1-2; Bar Spor- tief-Jozefschool 2-1; Klif 23-Slagerij lepe de Boer 2-1; Otto's Tweewielershop-Timmer's Bakkerij 0-3. Zondag 2 december 2007 Eerste advent PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk, ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.5 u. gezamenlijke dienst in gerefor meerde kerk, ds. P.A. den Braanker. Hervormde gemeente Waal. Koog, Den Hoorn: De Waal: De Koog: 11.00 u. ds. C.F Klaassen. Den Hoorn: 9.30 u. ds. C.F. Klaassen PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9 30 u. ds. P.C. Barnard. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Bar nard, viering Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend 10 00 u. en 16.00 u. leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg- 10.00 u ds. C. Duinkerken-Visser, extra collecte Doopsgezinde Zending; aansluitend verkiezing leden kerkenraad. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg 10.45 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing, 10.30 u.: Een loyale gemeente onder Christus' leiderschap; Wacht torenstudie, 11.20 u.: Je innerlijke stem. Depressief Gelooft Sinterklaas er zelf nog wel in? Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222, - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44. Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoord- singel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549 Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voorvragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-17.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00- 17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844 Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexe! nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. HL Werk aan de weg In de week van 2 tot en met 9 decem ber zijn de volgende straten afgeslo ten in verband met werkzaamheden: Den Burg Haffelderweg ter hoogte van OSG. Parkeerterrein, Stay Okay, sportvelden en school te bereiken via Reijer Keijserstraat en Slinger weg (eenrichtingsverkeer); Ooste rend: Ankerstraat; De Koog Nikadel bij benzinepomp en Super de Boer, omleiding via Badweg, Ruyslaan, Bnnk en noodweg naar de parkeer plaats Nikadel (eennchtingverkeer); Den Hoorn: kruising Herenstraat-Klif- Naalrand; tussen veerhaven en Den Burg- Redoute aan de zijde van de Pontweg. fietspad langs de Pontweg aan de oostzijde, tussen Amaliaweg en Leemkuil. Uitgave van Uitgevenj v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie0texetsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Stiana Sibon Telefoon 06 - 22 21 16 62 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info0lenr,nl Abonnementsprijzen 2007: Per half jaar 36,45 34.851 Per jaar €71.10 €68,95. Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode 0223-642189 (vragen naar Ron) Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211; peter. molenaar@brijder.nl. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme- nng, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Beatrixlaan 43, Den Burg. Tel. 312696. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van vuilcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat De papierwagen komt in de volgende straten: 6. Sluy- scoog, Korfbaeck, Vuurbaeck, Vertaet, Duykerdam, Middelton, Buytengors. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10 00u. Kerkdienst 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sport lokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphonies (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag, de strandnota, de telefoon problemen van Kabeltex, deworkshops duurzame energie en de nieuwste kook boeken. Met veel muziek, waaronder Tesselse fado's gezongen door Nel Brum Uitzending van de avond van 23 november (herhaling), aansluitend: Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 9