Katteluikjes en ijzeren gordijn voor honden Geslaagde Avond van het Goede Ezeldoel Mimi Eelman laat collega's spijkers in haar tafel slaan Praten over nieuwe plannen voor Texel Sint geeft geld aan Logeerhuis J COURANI Horeca en kgelappara! I Jonge Ambtenaar op stemmenjacht Drie bijeenkomsten in januari Tevoko overklast koploper Dinto Brand in kiem gesmoord 'Kets, we doen toch iets fout', roept Henk-Jan Klok als een dorpsgenoot maar blijft bieden op een schilderij. De dorpsgenoot is net met vakantie geweest, maar de portemonnee is toch nog voldoende gevuld om bij na tweeduizend euro te bieden voor een schilderij met Candy Dulfer van Ingmar Moerbeek en Fred Wiering. Dat er tijdens de Avond van het Goede Ezeldoel veel werd gebo den voor vier schilderijen was niet verwonderlijk. Met name de werken waarop de families Dulfer en Van Kooten waren afgebeeld, speciaal voor de benefietavond gemaakt, trokken de aandacht. Daarnaast wist Klok als veilingmeester op geheel eigen wijze de portemon nees open te krijgen. Mensen die al een slok teveel op hadden werden in duidelijke taal gesommeerd op te houden met bieden en op een enkeling na wist Klok alle bieders direct bij naam aan te spreken. Hij riep hilariteit op door, na een bod van Frits Langeveld, op te merken dat er 'in termijnen mocht worden betaald'. De sfeer leidde ertoe dat een schil derij met Candy Dulfer, Hans Dulfer, Kees van Kooten en Kasper van Kooten voor liefst 2900 euro werd verkocht. Een werk met alleen de afbeelding van Candy Dulfer ging voor 2100 euro van de hand. Dulfer bracht het persoonlijk naar de bie der, een man van de overkant. In totaal leverden de vier schilderijen 6020 euro op voor het goede doel, bestaand uit het Brooke Hospital voor Animals en het Tesselhuus. De werken werden ter plekke gesig neerd door de artiesten. Gedenkwaardig Theun de Winter van de organise rende Ezelvereniging noemde de Avond van het Goede Ezeldoel al bij voorbaat een 'gedenkwaardige' avond. In zijn enthousiasme zat er niet ver naast. De bekende Neder landers wisten het publiek te boeien met een voorstelling waarin dieren en muziek centraal stonden. Kees van Kooten had de toeschouwers op zijn hand toen hij herkenbaar vertelde over zijn pogingen een kat- tenluikje aan te brengen. Het lukte, totdat hij de deur terug in de heng sels hing en ontdekte dat het luikje op twee meter hoogte zat. Na een half jaar zat aan de onderkant van de deur eindelijk een tweede luikje, maar daarna vertikten zijn katten het er gebruik van te maken. Hans Dulfer moest door problemen met zijn knie verstek laten gaan, maar zijn dochter nam even zijn den Kasper van Kooten legde na het verhaal meteen fijntjes een rela tie tussen het telkens over dat hekje stappen en de knieproblemen van Dulfer. Smooth jazz Samen met Candy Dulfer speelde Van Kooten onder meer het num mer LA City Lights. Dat staat in de Verenigde Staten deze week op de eerste plaats in een Top 30 van 'smooth jazz-muziek' die het meest op de radio wordt gedraaid. 'Het toeval wil dat Kasper in dat nummer de drums voor zijn rekening heeft genomen', aldus Dulfer. De twee speelden ook het lied De onmacht van het dier waarmee de Partij voor de Dieren vorig jaar haar verkie zingscampagne voerde. Dat num mer was gemaakt door Van Koot en. Schrijfster Mensje van Keulen, samen met Kees van Kooten lijst duwer van die partij, verzorgde een qastoptreden met gedichten over dieren. Zij was als ambassadrice plek waar. Ze las een verhaal voor over drie honden die vroeger in huize-Dulfer waren beland. De die ren maakten mets anders dan ruzie met elkaar, waardoor de familie noodgedwongen heil zocht bij de toen nog relatief onbekende Martin Gaus. Hij wist de dieren na twee weken begeleiding ruzievrij te krij gen, maar dat was afgelopen zodra de dieren weer thuis kwamen. Hans Dulfer loste het probleem uiteinde lijk op door een houten hek in de woonkamer te timmeren, zodat de n Candy Dulfer, Naast hem Kees van Kooten en Candy Dulfer, op de rug honden door dat 'IJzeren Gordijn' letterlijk van elkaar waren geschei- Kees van Kooten leest voor uit eigen werk. Candy Dulfer en Kasper van Kooten in duet. van het Brooke Hospital voor Ani mals naar de Avond van het Goede Ezeldoel gekomen. Na het eerste deel van de voor stelling werden de stoelen van de discovloer verwijderd, zodat de bezoekers konden dansen, maar dat kwam maar mondjesmaat van de grond. De bezoekers hadden desalniettemin een gezellige avond. De Ezelvereniging was ook tevre den over het verloop. Niets is erger dan een manager «e geen duidelijkheid geeft.' Dat fcgt Mimi Eelman in een interview Jp de website van Intermediair ie is gemaakt voor de verkie zingen van de Jonge Ambtenaar <an het Jaar 2007. Daarin neemt te het op tegen drie vakgenoten iders uit het land. Met 5,4 pro ent van de stemmen is ze uit de startblokken, maar voor succes aanzienlijk meer nodig. Haar ader Ed Eelman pleit daarom actie. 'Vanaf elke pc even temmen en we zetten Texel weer ovenop.' elman (34), hoofd van de gemeente- ike sectie Grondgebied (Ontwikke- ng, Vergunningen en Toezicht) van Ie gemeente, vertelt te zijn geno teerd door het managementteam ider aanvoering van de gemeente- ecretaris. 'De gemeente Texel moet een cultuuromslag maken en meer klantgericht werken. We maken dus een heel verandertraject mee, wat veel van de teams vraagt. In hun aanbeveling stond dat ik een crea tieve blik heb. veel lef toon en bereid ben om risico's te nemen. Daar werd ik nou blij van.' Inmiddels is ze doorgedrongen tot de finale van de zogeheten Futur Award waarvoor het publiek via internet een voorkeur kan uitspreken.. Haar stijl van leiding geven is naar eigen zeggen 'behoorlijk direct'. 'Soms kan die directheid autoritair overkomen. Maar niets is erger dan een manager die geen duidelijkheid geeft. Dan weet je als medewerker niet of je iets goed of fout doet. Ik probeer mensen zoveel mogelijk te motiveren. Het verschilt vaak per persoon hoe je dat het beste kunt doen. Maar ik wil dat ze allemaal projecten doen waar ze blij van worden.' In het interview staat dat ze een paar jaar geleden, toen ze nog in het bedrijfsleven werkte, sinterklaasge dichten schreef 'met de beken de grappen over ambtenaren'. Nu zegt ze alle vooroordelen te hebben aan drie teams die verantwoordelijk getorpedeerd. 'Als ambtenaar werk zijn voor de innchting van Texel ik harder dan ik ooit in het bedrijfsle ven heb gedaan Bovendien vind ik mijn werk zinvoller.' Ze geeft leiding Mimi Eelman: 'Niets is erger dan een manager die geen duidelijkheid geeft.' en daar een tafel van gemaakt Als ik meer wil weten over de drijfveren Haar aanpak omschrijft ze als of zorgen van mijn medewerkers, onconventioneel 'Ik heb een halve krijgen ze van mij een hamer en spij- boomstam in blokken laten zagen kers en laat ze erover praten tijdens Een zeer goed spelend dames team van volleybalvereniging Tevoko behaalde zaterdag op eigen veld een klinkende over winning op koploper Dinto. Waren eerdere wedstrijden spannend en gelijkopgaand, Dinto kwam er in een bomvolle sporthal Ons Genoegen niet aan te pas. Het Texelse team won met de maxi mumscore (4-0). Vanaf de eerste minuut ging Tevoko voortvarend van start. Dinto had moeite met de service van Tevoko en kon niet het eigen spel spe len. De aanvallen die wel over het net kwamen, kon Tevoko makke lijk terigspelen (25-20). Ook in de tweede set was Tevoko aanvallend sterk en goed in het blokkeren (25- 11). Zelfs in de voor Tevoko altijd lastige derde set bleef de selectie scherp en geconcentreerd spelen (25-16). In de laatste set leek Dinto zich volledig over te geven, maar bij een stand van 6-0 voor Tevoko begon Dinto zeer moeilijk te serve ren. Tevoko had hier moeite mee en Dinto kwam weer op gelijke hoogte. Tot 14-14 ging het gelijk op en liet Dinto zien waar toe het toe in staat is. Maar daarna deelde Tevoko met zeer goed spel de lakens uit en met een ijzersterk blok aan het eind van de wedstrijd werden de laatste punten binnengehaald (25-17). Door deze overwinning heeft Tevoko de minste verliespunten in de pfomo- tieklasse. Met een achterstand van twee wedstrijden staat het team op een vierde plaats. het slaan. Inmiddels komen zelfs raadsleden met eigen spijkers mijn kamer binnen Het is een manier om iets los te maken.' De 156 van de 2872 stemmen (5,4 procent) die gistermiddag via inter net op de vier jonge ambtenaren zijn uitgebracht, zijn nog geen over tuigende score, maar ze zit wel in de lift. Vorige week stond de teller voor Eelman nog op 2.7 pro cent. Haar kandidatuur is ook voor de gemeente reden aan te sporen om op haar te gaan stemmen. Dat kan via de website van Intermedi air Publieke Zaken.nl (http://www. mtermediairpubliekezakennl/artikel. jsp?id=1092766). Een filmpje waarin ze vertelt over de ambities van Texel is te vinden op http://nl.youtube. com/watch?v=GGYwgWQMIjk. Mimi Eelman laat weten dat als ze wint, de €500,- die ze wint met aan een vliegreis uitgeeft, maar ten goe de laat komen aan de duurzaamheid van Texel. De gemeente houdt eind janu ari drie publieksbijeenkomsten over het project Ruimte voor Ontwikkeling. Texelaars kunnen daar aangeven wat voor ontwik kelingen zij op welke delen van het eiland wel of juist niet willen zien. De publieksbijeenkomsten, gepland op 22, 29 en 31 januari, zijn een ver volg op presentaties die ambtena ren tijdens de recente dorpenronde van burgemeester en wethouders hebben gegeven. Daarin werd uit de doeken gedaan wat de gemeente voor het project tot nu toe alle maal heeft onderzocht. Ook werden foto's (uit het boek Beeld van Texel) getoond hoe het eiland er in de toe komst uit zou kunnen zien. Tijdens de bijeenkomsten kunnen Texelaars ideeën en wensen aandra gen. Die worden verzameld in een ideeenboek, op basis waarvan de gemeente drie toekomstscenario's laat ontwikkelen. Die moeten duide lijk maken wat Texelaars wel en niet willen. Het proces moet vervolgens leiden tot een herziening van de Structuurvisie 2020 uit 2002, een visie op de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, een nieuw bestem mingsplan Buitengebied en een beeldkwaliteitsplan voor het gehe le eiland. Er worden eveneens al nchtmggevende uitspraken gedaan voor nieuwe bestemmingsplannen in de dorpen. Die zijn de afgelopen jaren allemaal geactualiseerd, maar in dat geval ging het er voornamelijk om kleinere plannen tot éên geheel te smeden en werd er 'constate rend' bestemd Dat betekende dat er nog niet over nieuwe ontwikke lingen werd gesproken. De eerste bijeenkomst, waarin de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning centraal staat, wordt waar schijnlijk in het Sint Jan in Den Burg gehouden. De andere twee zijn boven en onder de Ruigedijk gepland, maar de locaties staan nog niet vast. Bewoners van de bui tendorpen konden zich tijdens het collegebezoek al opgeven. Inwo ners van Den Burg kunnen dat doen via een flyer die binnenkort huis aan huis wordt verspreid. De presentaties tijdens de dorpen ronde werden overigens wisselend ontvangen. In Den Hoorn, waar bewoners zich in het Loodsenpro- ject net intensief over de toekomst hebben gebogen, was irritatie, met name omdat voorbij leek te worden gegaan aan die inspanningen. In Oosterend heerste onduidelijkheid over het onderwerp. In dat dorp is de Taskforce Ruimtewinst even eens met de toekomst van het dorp bezig. Wethouder Nico Kikkert liet in Oosterend weten dat dat proces en Ruimte voor Ontwikkeling paral lel aan eikaar lopen, maar los staan van elkaar. De Goede Doelen Sint heeft dui zend euro aan het Logeerhuis in Den Burg geschonken. Het is de opbrengst van zestig huisbezoe ken die vrijwilligers van de Goede Doelen Sint dit jaar hebben afge legd. Henk Beijert en Joop Schouwstra overhandigden begeleidster Jannie Blonk van het Logeerhuis aan de 3ernhardlaan een cheque van dui zend euro. De twee hadden ook een serie entreebewijzen voor zwemba den Molenkoog en Calluna meege nomen. Namens een ondernemer die anoniem wil blijven, hadden ze een tegemoetkoming voor een lin nenkast bij zich. Het Logeerhuis, een initiatief van de Stichting 's Heerenloo waar kinderen met een verstandelijk handicap kunnen over nachten, heeft nog zo'n kast nodig. De Goede Doelen Sint, zo'n twin tig jaar geleden ontstaan vanuit de gereformeerde kerk en tegenwoor dig op eigen benen, besteedt de opbrengst elk jaar aan een goed doel. 'We proberen telkens het liefst iets met kinderen op Texel te vin den', aldus Beijert. De organisatie ziet een stijgende lijn in het aan tal huisbezoeken, een jaar gele den werden er 44 afgelegd. De Goede Doelen Sint beschikt over twee mensen die de Sint een handje helpen en zo'n 20 vrijwilligers die als Zwarte Piet optreden. Achter een woning in de Warmoes straat in Den Burg is gisterochtend een brand in een vuilcontainer in de kiem gesmoord. Een agent in burger en een paar buurtbewoners bestreden het vuur met water uit een regenton in de tuin. Met een paar snel bij elkaar verzamelde Regionaal Dictee Publiek kan meeschrijven bij het regionaal dictee, dat zondag in de bibliotheek wordt gehouden. Opgeven als deelnemer is niet meer mogelijk, het maximum aantal is bereikt. Het Groot Regionaal Dictee wordt gelijktijdig gehouden op Texel, in Den Helder en in Schagen, De tekst, die een regionaal tintje heeft, wordt op Texel voorgelezen door emmers, wisten ze het vuur te doven. De brand, schuin achter het politiebureau, was zich al aan het uitbreiden naar de schutting. De brandweer bluste na. Zowel een groene als een grijze container ging verloren. Noortje de Bruijn-Roll, voorzitter van de jury is Albert Hoven. Het publiek kan pen en papier mee nemen en ter plekke buiten mede dinging meeschrijven, zolang dat de deelnemers met stoort. Ook kinderen onder de twaalf jaar wor den om die reden met als publiek toegelaten De bibliotheek is tij dens het dictee gesloten. De deu ren gaan om 13.30 uur open en om 14.00 uur dicht. Het dictee wordt rechtstreeks uitgezonden via Radio Texel. ^nk Beijert overhandigt Jannie Blonk een cheque van 1000 euro voor het Logeerhuis. Op de achtergrond Stephanie Bonne, Wout Mierse, Nick van Haastrecht, Koert Zegers, begeleidster Robin Bisschop en Joop Schouwstra. ifoio jemen ra.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 5