&iau> 1 College ziet af van vrijstelling manege (jvoen '^tmrtrjexels in het harLJ Rekenkamer kritisch Wantrouwen overheerst binnen gemeentehuis Conflict vleugel voor de Rijdende Rechter Bonte schare tuktuks op Ouwe Sunderklaas Raad dwingt toezeggingen af Afscheid Standaart met aanklacht tegen Geldorp TEXELSE®COURANT 'Geobsedeerd gedrag bestuur' Koger cafés en disco's uit Horeca Nederland Gemeente Texel DE WAAL 'fotoplus. Slageru OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12234 VRIJDAG 14 DECEMBER 2007 Verschijnt dinsdag en vrijdag Burgemeester en wethouders zien af van het verlenen van vrijstel lingen voor de manege aan de Bosrandweg. Die toezegging heeft wethouder Nico Kikkert (grondge bied) gedaan, nadat de politieke partijen hem tijdens de raadsver gadering gezamenlijk het vuur aan schenen hadden gelegd. Op de Fractie Weijers na drongen alle raadsleden sterk aan op het afzien van de vrijstellingen. PvdA, WD, CDA, Groenlinks en D66 had den er zelfs gezamenlijk een motie voor opgesteld. Zij waren het niet eens met een dakhelling van 17 graden in plaats van de minimale 30 graden. Hetzelfde gold voor de dienstwoning buiten het bouwblok. Texels Belang was niet bij het opstel- Én van de motie betrokken, maar steunde hem ook. Kikkert haalde zich de nodige onvrede de nek door in een eerste reactie te zeggen dat hij onvoldoende argu menten had de vrijstellingsprocedu- stop te zetten. De afwegingen om wel of niet mee te werken, zouden te zijner tijd in het college aan de orde romen. Het tegen zijn van de raad, njftien ingediende bezwaren en de 1453 opgehaalde handtekeningen tegen de manege beschouwde hij als een 'duidelijk signaal'. Eric Hercules (PvdA) waarschuwde 3e wethouder dat hij onvoldoende aanvoelde dat het de raad menens was. Hij had eerder al gesproken over een hardnekkige opstelling. Henny Festen (GroenLinks) vond het antwoord nogal bot. Piet Standaart [Texels Belang) hekelde dat de wet- louder opnieuw niet kon motiveren waarom het college wil meewer- Fractievoorzitter Piet Standaart ran Texels Belang is dinsdagavond afgetreden. Hij ziet zich naar eigen aeggen door het optreden van bur gmeester Joke Geldorp genood- laakt te stoppen als raadslid. Standaart maakte zijn vertrek - per 1 pnuari 2008 - bekend aan het eind ran de raadsvergadering. Hij nam afscheid met een stevige aanklacht egen Geldorp, met wie hij al jaren "«et door één deur kan. Standaart «weet haar zaken 'op een niet-pro- tessionele wijze consequent in het persoonlijke te trekken'. Hij houdt de burgemeester verant woordelijk voor een rechtszaak tegen 'em wegens vermeende fraude. Vol- jens Standaart is die het gevolg van «rkeerde informatie die de gemeen te aan uitkeringsinstantie UWV heeft lerstrekt. 'Wetende dat het de afde- <ng is die de foutieve informatie leeft verstrekt zonder deze bij mij te toetsen of me zelfs maar in kennis te stellen acht ik de burgemeester, die It in haar portefeuille heeft, hiervoor «rantwoordelijk.' Ook doelde Stan- laart op de vliegveldaffaire waarbij Seldorp hem als toenmalig voorzitter <an het vliegveld dreigde strafrech telijk te vervolgen. Vanwege mijn lichamelijke beper kingen is het, naast het gewone raadswerk, voor mij onmogelijk ener gie te blijven stoppen in onnodig negatieve elementen door het optre den van de burgemeester.' Hij was sinds 2002 raadslid. Burgemeester Geldorp wil vooralsnog niet reageren op het aftreden en de kritiek van het vertrekkende raadslid. Het bestuur van TB laat weten het vertrek van de fractievoorzitter 'ten zeerste te betreuren'. 'We staan erop dat de problemen die gerezen zijn ten aanzien van het UWV op een voor Piet Standaart correcte manier worden opgelost door de gemeente. We betreuren het dat dit conflict is ontstaan door het onjuist aanleveren van gegevens. We onderschrijven zijn persbericht en steunen hem. Zijn kennis en inzicht zal in de toekomst node worden gemist.' Wie Standaart zal opvolgen binnen de fractie van TB, is nog niet bekend. Partijvoorzitter Cees Hooyschuur: 'We zijn er druk mee bezig. Er zijn meerdere gesprekken gevoerd met mensen op de lijst, maar we kunnen nog geen uitsluitsel geven', zei hij woensdag. Eerstvolgende op de lijst is Roelie Bakker, die nu meedraait in de commissie Welzijn. Daarna komen Cees Hooyschuur en Corry Stiehl-van der Vis. Op de kieslijst verder de namen van Dirk Leegwater en Hielke Bruining. Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg ken. 'Ik hoor geen onderbouwing.' Gerbrand Poster (WD) opperde dat Kikkert zou moeten opstappen als hij niet meteen met antwoorden op de motie kwam. Frans Visman (D66) vroeg zich af of er toch al toezeg gingen zijn gedaan. Burgemeester Joke Geldorp verzekerde de raad dat de aanvraag in het college nog niet was behandeld. 'Er is nog geen stuk op tafel geweest. Er is nog geen afweging geweest wel of met mee te werken. Na een schorsing en intern college- overleg deed Kikkert de toezegging dat er niet aan de vrijstellingen wordt meegewerkt. Volgens hem kan dat echter financiële consequenties voor de gemeente hebben als Jaap Dor- resteijn, die de aanvraag voor de manege heeft ingediend, naar de rechter stapt. Het afzien van bete kent dat de manege een dakhelling van 30 graden moet hebben, waar door het gebouw minder groot wor den. De maximale nokhoogte blijft 8 meter. Een dienstwoning blijft wel mogelijk als die binnen het bouwblok wordt aangevraagd. Marijke Eelman vroeg het college duidelijk te maken waar de 'zwak ke plekken' in het bestemmings plan Buitengebied zitten. 'Dit is een voorbeeld van iets wat we niet wil len, maar het kon wel.' Onderzoek had haar al geleerd dat het plan in de buurt van Ecomare de mogelijk heid biedt voor de realisatie van een schuur die nog groter is dan de manege. Ander onderzoek had haar geleerd dat in het gebied aan de Bosrandweg al sinds de jaren vijftig mogelijkheden liggen voor bebou wing. 'Maar de vraag is of het past in het landschap.' X* -m v* De komst van de tuktuks naar Texel werd woensdag in vrijwel alle dor pen gespeuld. In vele varianten den derden de Italiaanse karretjes door de straten, niet zelden bestuurd door een Chinees. Maar elk dorp had ook z'n eigen onderwerpen, die vaak alleen door de bewoners zelf werden begrepen. De kwaliteit varieerde van fraai ogende voorstel lingen die in één oogopslag een glimlach op het gezicht toverden tot Er heerst eerder een cultuur van wantrouwen dan vertrouwen tus sen college van b en w, gemeen teraad en de gemeentelijke organisatie. Dat is één van de conclusies van de rekenkamer commissie, die op verzoek van de raad onderzoek naar de perso- neelsbegroting van de gemeente deed. De resultaten werden dins dag aangeboden. De burgemeester riep iedereen op naar verbetering te streven. 'We moeten communiceren op basis van vertrouwen.' Gerard Weijers (Fractie Weijers) wilde dat het wantrouwen zo snel mogelijk verdwijnt. 'Je kunt met besturen op basis van wantrou wen.' Frans Visman (D66): 'Dit is een zeer ernstige zaak. We moeten de lucht zuiveren en open en eerlijk naar elkaar zijn.' Marijke Eelman (CDA) stelde voor dit onderwerp op de agenda van de eerstvolgende commissieronde te zetten Aanleiding voor het onderzoek was een stijging van de personeelskosten met €488.000,- in 2006. Een interne analyse wees uit dat de gemeente op €321.010.- geen invloed had en op €167.726,- wel. Onder niet- beïnvloedbare kosten vallen onder meer loonstijgingen die uit de CAO voortkomen. Zo heeft de raad een deel van de kostenstijging zelf ver oorzaakt door 1 procent loonstijging toe te staan terwijl door CAO- en dossierafspraken een aanpassing van 2,5 procent nodig was. De raad gaf in juli 2006 opdracht aan de rekenkamercommissie om onderzoek te doen naar de per- soneelsbegroting. Het college had echter al in mei opdracht gegeven aan Bureau Berenschot om naar hetzelfde onderwerp onderzoek te doen. Besloten werd het onder zoek van Berenschot af te wach ten, waarvan in december 2006 de resultaten verschenen. Lees verder op pagina 3 Cafés en disco's in De Koog heb ben het vertrouwen opgezegd in de Texelse afdeling van Horeca Nederland. Aanleiding zijn het beleid en uitspraken over de slui tingstijden tijdens de laatste ver gadering van Horeca Texel op dinsdag 27 november. Woordvoerder Paul van Dijk uitte zijn onvrede over de opstelling van Horeca Texel inzake de sluitings tijden al direct na de vergadering in Hotel brasserie Rebecca. Daarin werd gesteld dat de proef om de sluitingtijden te verlengen geen ver betering heeft opgeleverd, waarbij werd aangegeven dat de cafés weer om dne uur dicht zouden moeten, waarbij sommigen zelfs de voor keur aan twee uur gaven. Overigens schitterde de Koger natte horeca tijdens die vergadering door afwe zigheid. Volgens Van Dijk is de over last wel degelijk omlaag gegaan, mede als gevolg van een betere ~p Gemeente Texel 8ijeenkomst Zouteland VERPLAATST. De bijeenkomst bedoeld voor belanghebbenden voor de kavels Zouteland die gepland was op 17 december wordt verschoven naar januari 2008. Zodra datum en lo catie bekend zijn. wordt dit bekend gemaakt. Genodigden ontvangen hierover een bnef. De geruchtmakende dubbele ontvoering van de Texelse con certvleugel krijgt een bijzonder staartje. Mr. Frank Visser van het NCRV-programma De Rijdende Rechter zal uitspraak doen in het nog steeds slepende geschil tus sen Ed Stiekema en Frits Lange veld. Woensdag komt de came raploeg van IdtV naar Texel om opnamen te maken, onder andere van de openbare hoorzitting die in Question Plaza wordt gehouden. De uitzending is in maart. De vleugel werd destijds voor ƒ20.000.- aangeschaft voor het muziekleven op Texel. Het geld was bijeengebracht door tientallen parti culieren. Het eigendom kwam later te berusten bij de Welzijnsstichting. Toen deze failliet ging, dreigde de vleugel naar het vasteland verkocht te worden. Om dat te voorkomen haalde Stiekema het instrument weg uit de toenmalige standplaats hotel Den Byrg en verstopte het in een schuur van Frits Langeveld aan de Schilderweg. Intussen werd via bemiddeling van het accoun tantsbureau B&B een deal gesloten met de curator: de vleugel zou op Texel blijven en eigendom worden van een nieuwe stichting. Het toen net opgerichte Texelfonds zou een schikkingsbedrag van €4500,- beta len. Nu vast stond dat het instrument voor Texel behouden zou blijven, was Stiekema bereid de vleugel terug te geven. Maar toen hij hem wilde ophalen bij Langeveld bleek hij te zijn verdwenen en moest de feestelijke overdracht worden afge blazen Lees verder op pagina 5 van 21 december wordt een sfeervolle en gezellige Kerstkrant. Uw Kerst- en/of Nieuwjaarsadvertentie voor deze krant kunt u t/m maandag 17 december a.s. inleveren bij onze advertentieafdeling, Spinbaan 6 - Den Burg. T: 36 26 00, F: 31 41 11, E: info@lenr.nl i Zestig jaar 'Ik reed voorbij op een boerenwa gen want we moesten een kapotte hooischop naar de werkplaats bren gen. Ik vond haar leuk en vroeg haar mee naar de film Dat was meer dan zestig jaar geleden en Rma en Cees Drijver uit Den Burg zijn nog steeds bij elkaar. Pagina 3 Tenten en caravans Minimaal 30 procent van de toeris tische slaapplaatsen op Texel blijft voorbehouden voor tenten en toer- caravans. Een grote meerderheid van de gemeenteraad heeft dinsdag tegen het loslaten van de onder grens gestemd. Pagina 5 Gymafdeling ZDH gered Na een half jaar een slapend bestaan te hebben geleid, lijkt de gymafdeling van ZDH gered. Ronald Woutering. sportinstructeur op de Mok. verzorgt met ingang van dinsdag 8 januari alle lessen voor de jeugd. Dat doet hij tot de zomervakantie. Daarna wordt zijn taak overgenomen door de nieu we vaste kracht Sandra Bremer. Zij werkte eerder als invalkracht in Den Hoom, maar is nog met haar studie bezig, zodat zij wegens tijdgebrek met dat werk moest stoppen. De 47- jarige Woutenng woont in .Anna Pau- lowna en is instructeur in alle vormen van sport. Hij knjgt de medewerking vein zijn superieuren van de Joost Dourleinkazerne, zodat hij tijd kan vrijmaken om de ZDH-jeugd gymles te geven. (Advertentie) platvloerse optredens waarbij recht gezelligheid en duurde het feest tot op de persoon werd gespeuld. De in de kleine uurtjes. In de Texelse animo voor het volksfeest varieerde Courant ruim aandacht voor Ouwe per dorp en per leeftijdscategorie, Sunderklaas. maar gemiddeld genomen viel er heel wat te bekijken, heerste er ifokrmmwmwva****** Tmq samenwerking en extra maatrege len. 'Helemaal rustig is een utopie, maar met de genomen inspanning moet hiermee te leven zijn.' Het probleem op Texel is volgens Van Dijk dat er teveel belangenclubs zijn waar dezelfde mensen elkaar met verschillende petten tegenkomen. Lees verder op pagina 5 Gewijzigde openingstijden Op vrijdag 21 december 2007 is het gemeentehuis geopend van 12:00 uur tot 16.00 uur. Op vrijdag 28 december 2007 zijn de normale openingstijden (van 15.00 tot 19.00 uur) weer van toepassing. Op maandag 24 december, dinsdag 25 december en woensdag 26 december 2007 is het gemeentehuis de hele dag gesloten. (Er kan geen aangifte van de burgerlijke stand worden gedaan.) Op maandag 31 december 2007 is de gemeente beperkt telefo nisch bereikbaar Op dinsdag 1 januari 2008 is het gemeentehuis de gehele dag gesloten. Op woensdag 2 januari 2008 is het gemeentehuis vanaf 9.30 uur TEXELSE'^COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: v/d Linde/ Bike Totaal Moormand de Boer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 1