Groenteboer trakteert op chocola TEXELSE 2 COURANT Verteltheater, salsa en schilderen voor kinderen oPIENie Texelpop: zeven bands op één avond Agenda oud Papier teso DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecoumnt.nl DINSDAG 8 JANUARI 2008 Gratis warme chocolademelk, die kans lieten klanten van groente en fruithandel Jan Swier maan dag niet aan zich voorbij gaan. De firma staat al veertig jaar op de markt in Den Burg en wilde iets leuks doen voor de klanten. Die lieten zich de drank goed smaken. 'Klanten komen door weer en wind naar ons toe. Soms met regenpak ken aan. Dan zeg ik wel eens tegen ze dat je nog komt. Ze zijn hart stikke trouw en dat wilden we belo nen', vertelt Frank Swier, eigenaar van de firma. Hij staat met plezier op de markt in Den Burg. 'Texelaars zijn heel vriendelijke mensen. En in de zomer komen de toeristen. Dat maakt het afwisselend.' Swier staat op meer markten in Noord-Holland en een verschil is dat klanten op Texel groente en fruit voor de hele week inslaan. 'De mensen hebben meer tijd. Ze kunnen veel meene men.' Hij staat 's ochtends om half vier op. 'De groente en het fruit heb ben we op zondagavond al klaar gezet. De producten worden gedu rende de hele week ingeslagen. Zo veel mogelijk bij boeren en telers en niet via handelaren. We willen het graag zo vers mogelijk.' Ze nemen de boot van half zeven en hebben dan precies genoeg tijd om alles gereed te maken voordat de eerste klanten om half acht voor de kraam staan. 'Sinaasappelen en mandarij nen verkopen zowel in de zomer als in de winter het beste.' De markt kooplui nemen de boot van twee uur naar Den Helder. 'We zijn dan om half vier terug in Venhuizen. Dan irocnli pakken we alles uit en zetten we de koopwaren klaar voor de volgende dag. Meestal zijn we tegen zes uur klaar.' Zelf staat hij al twintig jaar op de markt in Den Burg en maakte gekke dingen mee. 'Iedere dag is anders. Dat maakt het werk zo leuk. Wat me nog goed bijstaat is dat cir cus Renz hier zo'n vijf jaar geleden kwam. De olifanten liepen over de Groeneplaats en roken het fruit. Ze zaten met hun slurf in de appels en zogen de hele bak leeg. Olifanten duw je niet zo maar aan de kant dus ik moest de verzorgers erbij roepen. Het liep allemaal goed af en ik heb nog tien vrijkaarten gekregen die ik aan de klanten kon uitdelen.' De chocolademelk kon vijftig meter verder bij Mirjam Rens worden opgehaald. 'Normaal gesproken sta ik op donderdag op de markt in Schagen en zaterdag in Haarlem om de marktkooplieden van koffie en thee te voorzien. Swier vroeg of ik hier wilde staan.' Ze had voor driehonderd bekers chocolademelk meegenomen. 'Het is nu tien uur en ik zit op de helft.' Klant Gerdie Grabowski uit Den Hoorn maakte graag van de gelegenheid gebruik. 'Het smaakt heerlijk.' Ze gaat bijna iedere week naar Swier. 'Ze ver kopen prima producten. Ik koop eigenlijk altijd sinaasappelen. Van daag heb ik daarnaast nog peren, mandarijnen, kool, prei en wortels ingeslagen. Ik ga een grote pan soep maken.' Voor iedereen die met dementie te maken knjgt. is de ziekte een ramp Of u hel nu hebt of met Slechts éèn ding is zeker: u moet er mee leren leven. En daarbij kunnen wij u helpen, nu en in de toekomst Wij zijn er Giro 2S02, www.alzheimer-nederland.nl. A telefoon: (030)656 75 11. iet vergeten Steun o er dementie, Alzheimer- Vergeet niemand. Bibliotheek De openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg is donder dag 10 januari 's middags gesloten. Het personeel is dan aanwezig bij de ondertekening van het samen werkingsverband met de bibliothe ken in de Kop van Noord-Holland. Mensen die die dag hun boeken zouden moeten inleveren, krijgen geen boete als ze dat een dag later doen. Cursus Chi Neng Chi Neng op Texel van Esther Schil ling uit Den Hoorn start donderdag met een nieuwe basiscursus chi neng qigong. De cursus duurt zes weken en wordt gegeven in yoga- centrum De Aleph aan Weverstraat 54 in Den Burg. Qi neng qigong is een Chinese meditatiemethode, waarbij met een rustige manier van bewegen wordt gewerkt aan de doorstroming van energie en de ontwikkeling van innerlijke kracht en balans. Voor meer informatie of aanmelden: tel. 319417 of www. chinengoptexel.nl. Meditatie Sanne Brugemann houdt woens dag vanaf 20.00 uur op het adres Warmoesstraat 2A een introductie avond over meditatie. Deelname is gratis, vooraf aanmelden gewenst. Dat kan via tel. 313102 en e-mail- adres info@cirkelvanliefde.com. Logeerhuis Texel Ouderen eten boerenkool De Buureton in Den Burg wordt dins dag 15 januari verbouwd tot restau rant. waar het maandelijkse diner van de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) wordt geserveerd. Op het menu staat dit keer boerenkool met worst en casselerrib, een toetje en een kopje koffie of thee. Deel name kost €7,50. Het diner begint om 18.00 uur. Opgave bij de SWOT, Beatrixlaan 43, tel. 312696. Expositie in de bibliotheek In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg is een expositie ingericht met werken van cursisten van Paulien Valk. De acht deelnemers krijgen al een aantal jaren les in verschillende technie ken. De werken die gedurende de maand januari te zien zijn, zijn uit gevoerd in acrylverf, olieverf en in mozaïek. Te zien zijn werken van Marjan Boersen, Mieke de Boer, Arnold Krijnen, Tonny van Koppen, Monique Eijkhout, Joke de Boer, Anneke Mulder en Marianne Witte. FNV Vrouwen naar Proefkonijn De FNV Vrouwen beginnen het nieuwe jaar met een gezamenlij ke maaltijd in het Proefkonijn, het opleidingsrestaurant van OSG De Hogeberg. Wat er op het door de leerlingen verzorgde menu staat, is een verrassing. Het gezelschap wordt verzocht om 17.45 uur bij de school te zijn. Alleen wie zich van te voren heeft aangemeld, kan aanschuiven. Bridgecursus Met ingang van dinsdag 15 januari geven Frida Timmer en Anja Koot van bridgeclub Alert een cursus voor gevorderden. Het programma bestaat uit de switch, controlebie dingen, kaartcombinaties en andere onderwerpen. Er zijn twaalf bijeen komsten, die steeds om 19.30 uur beginnen. Aanmelden bij de docen ten (tel. 329601 of 318705). Ikebana Om afspraken te maken voor cur susdag en -tijd ontvangt Anneke Studulski in Den Burg graag tele foon van de voor de cursus ike bana aangemelde deelnemers. Zij kunnen contact met haar opnemen via tel. 313323. Bij aanmelding van minimaal vier cursisten gaat een nieuwe cursus van start. Lessen worden tweewekelijks gegeven aan de Vloedlijn in Den Burg. Klaverjassen In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt donderdag vanaf 20.00 uur een open klaverjasdrive gehouden. Beginnend na de kerstvakantie biedt de Muziek- en Dansschool weer een breed scala aan korte cursussen en workshops, vari ërend van muziek voor peuters tot merengue en van muziekthe orie tot acrylschilderen. Voor de meeste cursussen geldt dat zij alleen doorgaan bij voldoende belangstelling. Informatie is te krijgen via tel. 313493 en te vin den op www.mdt-texel.nl. Nieuw is de cursus verteltheater 'Springtij(d)'. Aan de hand van the ma's halen 55-plussers herinnerin gen op. Dat kan op allerlei manieren: als verhaal, als persoonlijke beleve nis of in de vorm van een gedicht. Dit wordt onder leiding van theater docent Anneke Berghuis samenge bracht in een 'voorstelling'. Vooralsnog wordt gestart met tien lessen in Den Burg en Oosterend, de bedoeling is dat het project drie jaar gaat duren. De bijeenkomsten beginnen in februari of maart. Voor kinderen toert de Kunstbus langs de dorpen, met leuke en spannen de activiteiten op het gebied van muziek, dans, theater en beelden de kunst. Bezoekers kunnen met de docenten een muzikaal theater stuk in elkaar zetten of met muziek en spullen iets creatiefs doen. De Kunstbus komt zaterdag 12 janu ari in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp (voor kinderen uit groep 5 tot en met 8), zaterdag 19 januari in De Waldhoorn in Den Hoorn (voor kinderen uit groep 6 tot en met 8) en zaterdag 26 januari in De Bijenkorf in Oosterend (voor kinderen uit groep 5 tot en met 7). De bus is er steeds van 11.00 tot 13.00 uur, belangstellen den zijn vanaf 12.45 uur welkom om het resultaat te bekijken. Deelname kost €5,-. Zaterdag 24 mei houdt de Muziek- en Dansschool een work shopdag met het thema 'latin'. Deze dag is bedoeld voor mensen die zich een dag willen wijden aan sals- adansen, zich de specifieke ritmes van latinmuziek eigen willen maken of meerstemmig Zuid-Amerikaanse muziek willen zingen. Professionele docenten geven workshops zang, dans. percussie en samenspel. Nieuw is ook de workshop schil deren voor kinderen vanaf zeven jaar. Deze wordt zaterdag 12 januari gegeven door Louise Kortenhoeven. De cursus duurt van 10.30 tot 12.00 uur, deelname kost €8,-. Overige cursussen en workshops: Muziek Muziek voor peuters (vanaf 1 jaar) - 10 lessen van 35 minuten, woensdag 9.15 uur vanaf 22 januari. Docent: Imme Wassink, kosten €40,-. Muziek, spel en beweging voor kleuters - 10 lessen van 35 minu ten, woensdag 13.00 uur vanaf 16 januari. Docenten Imme Wassink (muziek en beweging) en Klarina Combé (spel en beweging), kosten €40,-. Stemvorming - 10 lessen van 60 minuten, dinsdag 19.30 uur vanaf 15 januan (basiscursus) en vanaf 1 april (gevorderden). Docent: Claudia Reij, kosten €80,-. Muziekschool Kamerkoor - Repe tities donderdag 19.45-21.45 uur, vanaf 10 januari. Dirigent Dyo Was sink, kosten €20,-. per maand Oriëntatiecursus piano - 6 lessen van 45 minuten, dinsdag 20.30 uur vanaf 15 januari. Docent: Tineke Schoo, kosten €65,- Wereldmuziek - 8 lessen van 45 minuten, woensdag 19.45 uur vanaf 9 januari. Docent: Loes Bakker, kos ten €65,-. Doedelzak - 6 lessen van 45 minu ten, woensdag 17.15 uur vanaf 16 januari. Docent: Loes Bakker, kos ten €75,- (excl. huur instrument). Basiscursus accordeon - 8 lessen van 45 minuten, donderdagavond vanaf 24 januari. Docent: Tineke Schoo, kosten €80,-. Theorie - 8 lessen van 60 minuten woensdag 18.30 uur. Start B-cursus 16 januari, aansluitend de cursus sen C en D. Docent: Ed de Boer, kosten €40,-. voor leerlingen van de muziekschool, €60,-. voor volwas senen van buiten de muziekschool. Examen: €10,- (gratis voor leerlin gen van de leerrichting). Dans Jumpstyle, voor kinderen vanaf 7 jaar - 5 lessen van 60 minuten, zaterdag 14.15 uur (eventueel tweede les om 15.15 uur) vanaf 19 januari. Docent: Kenneth Kamphuis, kosten €37,50. Salsa en merengue - 12 lessen van 50 minuten, maandag 19.05 uur. 19.55 uur en 20.50 uur (beginners 1, beginners 2, beginners 3) vanaf 14 januari. Docenten Amanda en Raymond, kosten €70,- (aanmelden zo mogelijk per paar). Stijldansen -15 lessen van 60 minu ten, vrijdag 18.30 uur (beginners jongeren 13-21 jaar), vrijdag 19.30 uur (beginners vanaf 21 jaar), vrij dag 20.45 uur (gevorderden) van af 25 januari. Docenten Glenn en Linda, kosten €90,- (aanmelden zo mogelijk per paar). Theater Jeugdtheater I, voor kinderen uit groep 3, 4 en 5 basisschool -12 les sen van 60 minuten vrijdag 16.00 uur vanaf 25 januari (open les op 18 januari). Docent: Anneke Berghuis, kosten €72,-. Beeldend Tekenen/schilderen/boetseren voor kinderen - 6 lessen van 1 of V/2 uur, zaterdag 10.00 uur voor kinderen van 6 tot 8 jaar, zaterdag 11.00 uur voor kinderen van 8-12 jaar vanaf 2 februari. Docent: Louise Korten hoeven, kosten €42,50 (groep 1), €65,- (groep 2). Aquarelleren - 10 lessen van 2 uur, woensdag 9.45 uur vanaf 23 januari. Docent: Door Dogger, kosten €130,- (excl. materiaal). Acryl - 10 lessen van 2 uur, don derdag 10.00 uur vanaf 24 janu ari. Docent: Mayo Homburg, kosten €130,- (excl. materiaal). Workshop schilderen nat-in-nat Zaterdag 15 maart, 10.30-12.30 uur. Docent: Louise Kortenhoeven, kos ten €13,50 incl. materiaal Workshop vormen in Speksteen Zaterdag 7 juni, 10.30 tot 12.30 uur. Docent: Louise Kortenhoeven, kos ten €17,50 incl. materiaal. Leeg Het was een verademing dit week end. Een hele, lege maand zon der vaste feesten en andere gein strekte zich voor me uit. Agenda nog nieuw, fris en bijna blanco. Ik besloot er eens uitgebreid van te genieten en legde het ding pontifi caal voor me op tafel. Bijna had ik er ook mijn voeten opgelegd, maar wegens het slechte voorbeeld liet ik dat nog net achterwege. Ik keek mijn geliefde eens aan: 'Vind jij het ook zo heerlijk dat we weer gewoon kunnen doen? Niet hoe ven te rennen van Sinterklaas, naar ouwe Sunder, naar de kerstmark ten, een paar verjaardagen, Kerst zelf, de oliebollen, het vuurwerk en de nieuwjaarsduiken.' Hij knikte. 'Gewoon maandags beginnen met mijn werk en aan het eind van de week tevreden achterom kijken. Ik heb zin in morgen.Dat was dus gisteren. Rustige dag, kalme start? Nou nee. Het begon al met de reparateur voor de wasmachine, die om half acht op de stoep stond. Toen een verzoek of ik alsjeblieft met een vriendin mee wilde naar het ziekenhuis en op mijn mobiel hield de man van de KPN, die al sinds november achter me aan jaagt, voor de zoveelste keer een referaat over mijn prepaidgedrag, dat hij, uiteraard in mijn belang, wilde omzetten in een verschnkke- lijk voordelig abonnement, waarbij ik over een zee van goedkope belminuten kon beschikken, bla- blabla... Toen ik mijn berekening naast de zijne zette, gooide hij een gratis toestelletje in de strijd. Mooi meegenomen toch? Maar wat moet ik nu met twee van die dingen? Aan ieder oor één? Laat u maar, meneer, ik ben heel blij met de situatie zoals die nu is. Intussen blijft de lieverd mij belagen, maar ik ken zijn code, dus neem niet meer op als hij belt. Via de e-mail werden vanmorgen twee vergaderingen in mijn agenda bijgeschreven. Waar zijn de blanco bladzijden gebleven die mij dit weekend nog zo open tegemoet lachten? Het is fijn om populair, onmisbaar en gebruiks vriendelijk te zijn, maar het kan te gek ook. Ik ga even in beraad met mijn agenda. Pien Verberg Twee avonden bleek nog wat te ambitieus, maar vijf jaar na de vorige editie keert Texelpop terug. Het festival wordt zaterdag 12 januari gehouden in Question Plaza en telt zeven optredens. 'Het wordt iets anders dan we ons hadden voorgesteld. We hadden gehoopt op twaalf bands, verspreid over twee avonden. Maaï achteraf is het toch wat kort dag gebleken. Ik heb aardig wat muzikanten gespro ken die graag hadden meegedaan, maar voor wie dit festival te vroeg kwam. Bovendien hoorde ik dat een paar andere bandjes net uit elkaar zijn en dat er ook waren die ergens anders moesten spelen', vertelt Jeroen Schoo, die samen met de andere bestuursleden van de Stich ting Sommeltjespop tekent voor de organisatie van Texelpop. Schoo heeft ook aanwijzingen dat januari niet de meest geschikte maand voor een festival wordt gevonden. 'Veel mensen komen nog half verdoofd uit de feestda gen. Ik heb zelf ook gemerkt dat je in die periode geen dag over hebt om te oefenen Texelpop werd tradi tiegetrouw altijd in maart gehouden, maar om andere festivals niet in de weg te zitten, hebben we bewust voor een andere datum geko zen. Maar volgend jaar wordt het gewoon weer het laatste weekend van maart. Laat iedereen dat maar alvast opschrijven.' Desondanks lijkt Texelpop een gevarieerd programma te bieden. Zo spelen The Newbies en Another lost hero stevige (punk)rock, terwijl Josh van den Berg het beste als troubadour kan worden omschreven en Whatever covers van The Beat les, Deep Purple en andere bands uit de jaren zestig en zeventig ten gehore brengt. Opvallend is ook het contrast tussen een band als Phono, die voor zover bekend nooit eerder ergens optrad, en Ewout Adriaans en Hannes van Angeren van Jug Bros, die zelfs al meerdere CD's opnamen. Twee muzikanten van Whatever spelen een dag eer der nog als lid van The Polaroids in poptempel Paradiso in Amsterdam, waar de finale van de muziekwed- strijd Bodog Music Battle of the Bands wordt gehouden. Texelpop wordt besloten door de groep Slik, met onder anderen zangeres Roos Bakker en gitarist Orpheo Oost veen, die afgelopen zomer indruk maakten op Strenderpop. De bands brengen allemaal een set van zo'n veertig minuten. Alleen voor de slotact is een uur gere serveerd. Tussendoor is er steeds een pauze van tien minuten om het podium te verbouwen. Het festival begint om 20.30 en duurt tot circa 2.30 uur. Het programma wordt aan elkaar gepraat door oud-presenta tor Marco van Sambeek. De entree bedraagt €7,50. Programma: Phono 20.30 uur Jug Bros 21.20 uur The Newbies 22.10 uur Another lost hero 23.00 uur Josh van den Berg 23.50 uur Whatever 0.40 uur Slik 1.30 uur Dinsdag 8 januari: Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg). Meer informatie staat op de website www.bewonersverenigingtexel.nl. Klaverjasclub De Waal houdt een open drive in dorpshuis De Wielewaal. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Deel name kost €3,50 per koppel. In het gemeentehuis begint om 20.00 uur een extra raadsvergadering. Op de agenda staan de plannen voor een nieuwe manege aan de Bosrandweg. In Cinema Texel draaien de volgende films: Alles is liefde (20.15 uur); I am legend (20.30 uur). Woensdag 9 januari: Bij het Ambachtscentrum (Wezen land, Den Burg) gaan om 10.30, 12.30 en 14 45 uur rondleidingen door de bierbrouwerij en de distilleerderij van start. Dansgroep Interdans houdt een nieuwjaarsbal met muziek van over de hele wereld in dorpshuis De Wielewaal in De 'Waal. Deelname is gratis. De FNV Vrouwen eten bij het Proef konijn, het opleidingsrestaurant van OSG De Hogeberg. Ze verzamelen daar om 17.45 uur. Alleen voor wie zich heeft opgegeven. In Cinema Texel draaien de volgende films: Enchanted (13 45 uur); K3 en de kattenprins (14.00 uur); National treasure 2: The book of secrets (16.00, 20.15 uur); Bee movie (16.15 uur); I am legend (20.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait De scheepsjongens van Bonte koe (15.00 uur). Donderdag 10 januari: Bij het Ambachtscentrum (Wezen land. Den Burg) gaan om 10.30,12.30 en 14.45 uur rondleidingen door de bierbrouwerij en de distilleerderij van start. Volkssterrenwacht De Jager bij Eco- Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten: 3. Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelderweg, Schilderend in de richting van Oudeschild vanaf de rotonde. Ada van Hollandstraat. Hoogwater te Oudeschild Di. 31 10.16 en 22.04 u. Wo. 01 10.44 en 23.00 u. Do. 02 11.25 en 23.34 u. Vr. 03 12.04 en - u. Za. 04 00.20 en 12.20 u. Zo. 05 01.06 en 12.27 u. Ma. 06 01.25 en 13.00 u. Di. 07 02.20 en 14.14 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt zondag 5 tebruari op om 08.20 uur en gaat onder om 17.28 uur; 31 januari springtij: zondaq 5 februan springtij; dinsdag 7 februari doodtij. mare houdt een sterrenkijkavond; met speciale aandacht voor sterhopen. nevels, melkwegstelsels en de plane ten Mars en Saturnus. Deelname kost €2,-. De kijkavond gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur gebeld worden met 06-45552708. Sanne Brugemann houdt een intro ductieavond over meditatie. Aanmel den via tel. 313102. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een open klaver- In theater Klif 12 in Den Hoorn wordt vandaag, vrijdag en zaterdag de laat ste voorronde van het Amsterdams Kleinkunst Festival gehouden. Aan vang 20.00 uur. Voor inlichtingen en reservenngen tel. 319633 en e-mail info@klif12.nl. Bernard Spaans van Vogelwerkgroep Texel spreekt vanaf 20.00 uur in hotel Den Burg over rosse grutto's. Giel Wit te vertelt daarna over de laatste ont wikkelingen aangaande het agransch natuurbeheer. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien de volgende films: Alles is Liefde (18.45 uur); Natio nal Treasure 2 (19.00 en 21 45 uur); I am Legend (21.30 uur). Vrijdag 11 januari: In Cinema Texel draaien de volgende films: The Golden Compass (16.00 uur); National Treasure 2 (16.15,19.00, 21.45 uur); Alles is Liefde (18.45 uur); I am Legend (21.30 uur). Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vgnuit Den Helder als vanaf Texel. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaar lijke stoffen. Er worden geen wacht tijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel 369600 of website www.teso.nl. T E X E LS E -tOU RANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl an toepassing Oa Regoten vo de Regelen voor het Advertontiewr Kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2007: Per half jaar 36,45 34,85 (automatisch) Per jaar €71.10 68,95 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Flowtraining Menno Siebinga verzorgt de komen de weken een basiscursus flow. Deelnemers leren technieken om bewust een flow te kunnen oproe pen, een gevoel waarbij alles op zijn plaats lijkt te vallen en alles lukt. Het is een gevoel dat zich bij sporten voortdoet, maar ook in andere situ aties kan worden aangewend. De bijeenkomsten worden gehou den op de woensdagen 23 en 30 januari en 6 en 13 februari. Deelna me kost €150,-. Informatie kan wor den ingewonnen via tel. 315331. Warmoesstraat wint popquiz Het team Warmoesstraat heeft de zaterdag in café SamSam in De Koog gehouden popquiz gewonnen. Het was een pittige quiz, waarvoor alleen muziek uit de jaren zestig en zeventig was gebruikt en waarbij de deelnemers stukliepen op fragmen ten van The Hollies. Warmoesstraat behaalde 621 van de 750 te behalen punten. Tweede werd het team Keesom (543 pun ten), derde WET-Radio (486). De quiz is ook te zien op YouTube. Op vakantie met de Zonnebloem De regio Texel van de Zonnebloem gaat dit jaar van 26 tot en met 31 mei met de bus op reis naar Deinze in België. Dit uitje is bedoeld voor mensen die door ziekte, een handi cap of hun hoge leeftijd lichamelijke beperkingen hebben en afhankelijk zijn van verpleging en/of verzorging. Ook (gezonde) partners mogen mee. Iedere deelnemer wordt begeleid door een vnjwilliger van de Zonne bloem. Een deel van de medewerkers is verpleegkundig geschoold. Omdat de animo elk jaar groter is dan het aantal beschikbare plaatsen, wordt een selectie gemaakt. Zij die mee mogen, horen dit ruim voor aanvang. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijg baar bij Marijke Otten (tel. 327010) en Mieke Vlaming (tel. 319342). Nieuwjaarsbal Interdans Dansgroep Interdans opent het nieu we jaar woensdag met een nieuw jaarsbal. Vanaf 19.45 uur wordt in De Wielewaal in De Waal gedanst op muziek van over de hele wereld. Deelname is gratis.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2