Sp°rt Noorlander snel naar Z-klasse dressuur 7/c wil het hoogst haalbare bereiken' Zussen voor wandeling naar Texel TEXELSE 3 COURANT Vinke en Wehnes oppermachtig Succes voor jeugd Deuce Mevrouw Stam Texels oudste DINSDAG 8 JANUARI 2008 In anderhalf jaar van alleen maar zadelmak naar de Z-klasse dres suur. Het gaat hard met Priscilla Noorlander (19) en haar paard Unique. Ze stelt haar promotie nog even uit omdat ze graag indoorkampioenschappen in de M2-klasse wil rijden. Ambitie heeft ze wel. 'Ik wil het hoogst haalbare bereiken.' Nadat ze vorig jaar haar HAVO- diploma haalde, besloot ze zich een jaar volledig op de paardensport te richten. 'Ik wist niet welke vervolg opleiding ik wilde. Daarom wil ik nu gewoon een jaar lekker rijden.' Ze traint vijf keer per week en daar naast is ze iedere dag op stoeterij Rozenburg te vinden om haar paard en de andere gestalde paarden te verzorgen. De liefde voor paarden ontwikkelde ze toen ze als kind in de zomer op manege Elzenhof kwam om er zo nu en dan te rijden. Op 10-jarige leeftijd kreeg ze een winter lang de verantwoordelijkheid over een pony. Dat ging goed en haar ouders schaften het daaropvolgende voor jaar een pony aan. 'Daarop heb ik leren rijden. Ik deed mee aan dressuurwedstrijden, maar ook aan springen. Met dressuur haalden we de L2-klasse en met springen de L- klasse.' Pasqual werd verkocht en daarvoor in de plaats kwam Flame, een Welsh K-pony. 'Flame had een goede afstamming. Met hem haalde ik de Z2-klasse met winstpunten. Springen deed ik erbij, maar ook daarmee haalden we de L-klasse.' Als ruiters achttien jaar worden, moeten ze van pony's overgaan naar paarden. Flame werd verkocht. 'Een meisje uit Brabant rijdt nu met hem en heeft ook al de Z- klasse gehaald.' Samen met haar ouders ging ze op zoek naar een paard. 'Toen ik Unique zag, wist ik gelijk dat dit hem moest worden. Hij is donkerbruin, heeft een goede bouw en mooie gangen. Ook is zijn afstamming goed.' Toen ze Unique kreeg, was het paard alleen maar Jordy Vinke en Youp Wehnes waren zaterdag oppermachtig in de vijfde wedstrijd in de winter competitie van Wielervereniging Texel. De wedstrijd werd onder zware omstandigheden verreden. De ondergrond van het parcours aan de Biesboschweg was door een combinatie van vorst in de grond en regen erg glibberig. Dit, in combinatie met de stevige wind, zorgde voor een waar slag veld. Luuk van der Meer, Marloes van Rongen en Youp Wehnes bleven in de eerste ronden van de jeugdwed strijd in eikaars gezelschap. In de laatste ronde wist Wehnes weg te komen van zijn concurrenten. Van der Meer werd tweede, Van Rongen derde. Achter dit drietal bleef Jel- mer Bot Esmee Betsema en Nickay Sangers voor. De senioren gingen voorzichtig van start. Op het rechte stuk wilde niemand de leiding nemen, waar door het tempo stokte. Arno Kuip kwam ten val en kon niet meer ontweken worden door Franck van den Broeck. Beide renners konden hun weg vervolgen. Sil Brouwer en Klaas Uitgeest namen vervolgens de leiding van het peloton. Geza menlijk trachten zij weg te rijden van Jordy Vinke, maar halverwege de wedstrijd versnelde deze en wist Brouwer en Uitgeest achter zich te laten. Vinke bleek een maatje te groot en reed onbedreigd naar de overwinning. Brouwer won de strijd om de tweede plaats. In de laatste ronde wist hij handig gebruik te maken van een achterblijver, waar door Uitgeest, die derde werd, de aansluiting verloor. Veteraan Rien Brouwer vergrootte zijn voorsprong in het klassement door vierde te worden. Priscilla Noorlander en haar paard Unique promoveerden binnen een paar weken zadelmak. Voor de rest moest ze hem alles leren. Ze vorderde snel en dat bleef niet onopgemerkt. 'In januari deed ik mee aan de talen tenselectie bij het Hippisch Talent schappen. Ze eindigde als zesde en plaatste zich als enige Texelaar voor de hippiade, het Nederlands Kam pioenschap. 'Het ging wel goed. Ik haalde zelfs nog een paar winstpun- Centrum in Oudkarspel en werd ik ten, maar ik reed nog niet zo lang in geselecteerd om te komen trainen. Dat is helaas niet te doen omdat ik op Texel woon. Voor één uur trainen ben ik de hele middag onderweg.' In juli deed ze in de M1-klasse mee aan het kampioenschap dressuur Noord-Holland Noord. Daar werd ze reservekampioen en plaatste ze zich voor de regiokampioen- de M1-klasse. Unique was nog niet goed genoeg om in de top mee te kunnen doen.' Ze mocht door in de M2-klasse en half december had ze na vier wed strijden genoeg winstpunten om in de Z-klasse te mogen rijden. 'Daar wacht ik nog even mee want ik wil eerst graag het kampioenschap in de Z-klasse dressuur. (Foto Stlana SibonlBaeldbank Texel) de M2-klasse rijden. De voorronde is op 13 januari.' Ze voelt absoluut geen druk om nu al over te gaan naar de Z-klasse. 'Ik ben nog jong en Unique ook. We hebben tijd zat.' Vanaf de Z-klasse bestaat bij som mige wedstrijden de mogelijkheid om de kür op muziek te rijden. 'Het lijkt me heel leuk zelf een kür te bedenken.' Dat het zo snel is gegaan, verklaart Noorlander door de goede band die zij en het paard hebben. 'Dat heb ik opgebouwd door hem te belonen met het rijden en veel geduld en liefde te hebben.' Sterke punt van het duo is volgens Noorlander dan ook de goede samenwerking. 'Hij wil graag voor me werken. Boven dien is het een blikvanger. Op wed strijden laten juryleden regelmatig weten dat ze ons een leuke combi natie vinden.' Heren Tevoko wint spannende topper Voetbalprogramma Zaterdag 12 januari: Texel'94 A1 -W'meer A2 14.30 W'waard B2-Texel'94 B4 12.00 Schagen B2-Oosterend B1 14.45 Texel'94 C2-BKC C2 13.00 Texel'94 C3-JVC C2 13.00 W'meer C2-Oosterend C1 13.00 SRC MC1-Texel'94 MC2 9.00 Texelse pupillencompetitie: AZ-De Koog F1 9.00 Roda-Utrecht 9.00 Vitesse-Heerenveen 9.00 ZDH E2-Sevilla 10.00 SVC Vlieland-ZDH E1 11.00(1) Valencia-Barcelona 10.00 SVC Ameland-Real Madrid 10.00 Espanyol-SVO E1 10.00 Zondag 13 januari: Texel'94-Petten 14.00 Oosterend-ZDH 14.00 De Koog-Wiron 14.00 DTS 2-Texel'94 2 11.30 Oosterend 2-Kreileroord 2 12.00 W. Frisia DA1 -De Koog DA1 11.00 Berkhout DA2-Oosterend DA1 14.00 Victoria O MA1 -Texel'94 MA1 14.30 Programma zaalvoetbal Het herenteam van volleybalver eniging Tevoko won zaterdag op eigen terrein de wedstrijd tegen mede-kampioenskandidaat Ardea met het kleinst mogelijke verschil (3-2). Beide teams gaven elkaar bijzonder weinig toe. Tevoko begon sterk en nam in de eerste set een voorsprong, maar kon geen beslissend gat slaan. Opval lend waren de vele servicefouten van met name Ardea. Beide teams kregen een setpoint, maar aan het eind wist het team van gelegen- heidscoach Conny Joling toch het best met de zenuwen om te gaan. Tevoko kreeg ook in de tweede set een setpoint, maar wist deze niet te verzilveren. In de derde en vierde set keken de Texelaars steeds tegen een vroege achterstand aan, mede doordat zij wat wisselvalliger gingen spelen. De derde set werd gewonnen door Tevoko, de vierde door de gasten uit Heerhugowaard In de beslissende vijfde set had Ardea al zijn kruit verschoten. Tevo ko had duidelijk een betere conditie, bleef aanvallend goed doorkomen en wist zonder verder in de pro blemen te komen de set en de wedstrijd naar zich toe te trekken. Setstanden 30-28, 25-27, 25-22, 23-25 en 15-10. Door dit resultaat blijven de Texelse heren een belangrijke kandidaat voor de titel, maar Ardea heeft zeker nog geen beslissende achterstand. Ook LOS82 doet nog volop mee. Woensdag 9 januari: 17.10 RAB C2-SVOC2 17.50 SVO C1 -Klif C2 18.30 Texel 3-De Koog 4 19.20 Klif(d)1 -Old Stars 3 20.10 De Koog 3-Klif 4 21.00 Texel 4-Klif 5 21.50 Texel 5-Klif 6 Zaaldienst: SVO vPutten vPutten Hoogendijk Hoogendijk Jongedijk Douma Douma Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje had zondag over belangstel ling niet te klagen. Liefst 122 wan delaars schreven zich bij restaurant Bos en Duin in voor een voettocht door bos en duinen, de tweede in de winterserie. Het fraaie winterweer droeg ongetwijfeld bij aan de grote belangstelling. Dat de wandelingen van Het Gouden Boltje ook buiten Texel bekendheid genieten, bewe zen twee deelnemers die er speci aal voor naar Texel waren gekomen. Marian Hoonhout uit Alphen aan de Rijn: 'We zijn vanmorgen al om zes uur opgestaan. Mijn zus Carin is vandaag veertig geworden en heeft van mij deze wandeling cadeau gekregen.' Ofschoon de jarige niet de gewoonte heeft lange wandel tochten te maken en 's morgens vanaf de boot al naar Bos en Duin was gelopen, vertelde ze ter hoogte -fc. van de bunkers aan de Rommelpot zeer met het cadeau in haar nopjes te zijn. 'Een superdag.' Na afloop (Foto Gerard Timmerman/Beeldbank Texel) kregen ze net als de andere deel nemers een potje voetcrème van hoeve De Noordkroon. Bijna twintig jeugdleden van ten nisvereniging Deuce namen in de kerstvakantie deel aan het Mar- tijn de Wit Vloeren-tennistoernooi in Schagen, een sterk bezet toer nooi met een K5-status, wat wil zeggen dat er punten voor de jeugdranglijst te behalen waren. Er werd gespeeld op tapijtbanen in de tennishal. Meerdere leden van Deuce behaalden de finale. In het gemengd dubbel t/m 10 jaar werden Ilse Brand en Jurre van Ros- sum van HTC uit Den Helder, over tuigend eerste en samen met Sterre Kiltz wist Ilse Brand een tweede plaats te veroveren in de categorie meisjesdubbel t/m 10 jaar. Beide meisjes waren individueel ook goed op dreef. Pas in de halve finale verloren zij de strijd in het meisjes enkelspel. Timo Polderman wist een mooie vierde plaats te behalen in het jongensenkel t/m 12 jaar en samen met Mike van der Veen bereikte hij de halve finale in het jongensdub- bel. In het meisjesenkel t/m 12 jaar was Sanne Brand oppermachtig. Met haar geweldige vechtlust wist de elfjarige zelfs in de meisjesen kel t/m 14 jaar een derde plaats te veroveren. Duco Trap en Thijs van Veen speelden succesvol samen in de jongensdubbel t/m 14 jaar. Zij wisten het tot het laatst aan toe erg spannend te houden. In de finale hadden zij een ruime voorsprong in de tiebreak, wisten deze niet te behouden en werden tweede. Capoeira Met ingang van deze week ver zorgt Menno Siebinga weer capoei- ratrainingen voor beginners. Deze worden iedere woensdag gehouden in de aanbouw van sporthal Ons Genoegen in Den Burg en duren van 15.00 tot 16.30 uur. Informatie kan worden ingewonnen via tel. 315331. Elf dagen voor ze haar 102de ver jaardag zou vieren is de oudste inwoner van Texel, mevrouw Antoi nette Gieles-Ten Bosch afgelopen vrijdag overleden. Ze haalde de krant toen ze haar honderdste ver jaardag, op 15 januari 2006, vierde. Bij die gelegenheid waren 55 fami lieleden naar De Gollards geko men. De familie had zelfs een web site, www.antoinette100.nl, over haar gemaakt. Ze werd geboren in Amsterdam en verhuisde met haar man Ko Gieles naar Texel. Haar eer ste kind kreeg ze op haar veertigste. 'Het is maar goed dat moeder laat was met kinderen, anders hadden we nu met z'n allen in De Gollards gewoond', grapte haar oudste zoon Ton. De oudste inwoner van Texel is nu mevrouw Sara Stam-Van der Slikke, eveneens geboren in 1906 en woonachtig in De Gollards. Op 23 februari hoopt zij te vieren dat ze 102 wordt. Ze is op Texel geboren. Haar vader kwam oorspronkelijk uit Zeeland en kwam met zijn hele hebben en houwen met paard en wagen naar Texel, waar hij werkte op boerdenj Ruimzicht in Eierland. Ze heeft twee kinderen. Afgezien van een visuele handicap laat haar gezondheid niets te wensen over en is haar geheugen nog scherp als een mes. Tweede Texelaar boven de honderd is Frits de Jong uit De Koog, die op 10 november 1906 werd geboren en dus ook al ruim 101 jaar op heeft zitten. Jeugd wint golfwedstrijd Laurens Groothuis, met elf jaar de jongste mannelijke deelnemer, liet bij de nieuwjaarswedstrijd van de golfclub alle oude rotten achter zich. Met maar liefst vier slagen verschil won hij van Kees Boks. Rik van Hattem en Adri Huting deel den de derde plaats. Bij de dames won Maeike van der Schaaf (60 slagen). Use van Zuilekom. ook jeugdlid, werd tweede, Marjan van Aken derde De longest drive bij de heren werd geslagen door Iwan Groothuis, de neary bij de dames was voor Ina Pool. Er deden 55 golfers aan de wedstrijd mee. VERVOLG VAN PAGINA 1 Texel Sun We hebben gemerkt dat er binnen de onderneming bij hetzelfde ver haal verschillende beelden zijn ont staan met meerdere interpretaties. Daar hebben we te lichtzinnig over gedacht. We kwamen onvoldoende tot besluiten. Jammer, want we gin gen ervoor.' Behoud of verkoop van het bietenquotum was één van de zaken waarover de vennoten het niet eens werden. Bakker: 'Er waren meer verschilpunten, maar we heb ben geen ruzie en zitten in dezelfde kantine. Het is niet de bedoeling dat er een rechter aan te pas komt en we proberen het met elkaar op te lossen.' Welke omvang Texel Sun krijgt is nog niet geheel duidelijk, maar Bak ker vermoedt dat het aantal hecta ren in verhouding staat met het aan tal vennoten dat blijft en vertrekt. 'We gaan met de oude club op een andere manier verder.' Volgens Paul van Exel zijn de onder linge verhoudingen behoorlijk ver stoord. Hij wil verder geen com mentaar geven. Eenvoudige zege dames Tevoko Het eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko heeft de eer ste wedstrijd in het nieuwe jaar met 4-0 gewonnen van Haarlem 3. De Texelse dames begonnen serieus en wonnen de eerste set met dege lijk spel (25-18). Ook de tweede set gaf geen spectaculair beeld te zien. Tevoko won met 25-17. In de voor Texel altijd zo lastige derde set kwam Haarlem er niet aan te pas. Tevoko wist bijna alle ballen te stop pen en hard af te maken (25-11). Ook in de vierde set bleef Tevoko geconcentreerd spelen en door dat Haarlem veel fouten maakte, Sportinstuif geslaagd Onder leiding van Anneke Hoog- enbosch, Wolbert Broere en Mehdi Afrasiabi, die in het kader van hun opleiding een sportactiviteit moes ten organiseren, werd donderdag in Ons Genoegen een instuif gehou den voor mensen van 50 jaar en ouder. De ongeveer vijftig deelnemers kon den kennis maken met boccia (een Zuid-Europese variant van jeu de boules), fitball, bounce (Amerikaans knotsbal), chuckbal, loopscholing en steps. Het merendeel van de deelnemers is al wekelijks actief tijdens de GALM- lessen. VERVOLG VAN PAGINA 1 Nieuwe mast De bezwaarmakers zien de komst van de mast als een ontsiering van het landschap, ze vrezen zoe mende geluiden als het hard waait en er is zorg over de mogelijke stralingseffecten. Zillen: 'Het is nog geen telecomaanbieder gelukt om gezondheidsschade door onvrijwil lige blootstelling aan elektromag netische straling verzekerd te krij gen.' Zo'n zeventig huishoudens hebben eveneens brieven aan de gemeente getekend waarin zij zich zelf het recht voorbehouden in de toekomst schadeclaims in te dienen als ze problemen met hun gezond heid krijgen. Van 2001 tot en met 2004 was er ook al het nodige te doen om een antennemast aan de Lange- veldstraat die destijds al illegaal was geplaatst voordat het college vergunning had verleend. Toen trok Henny Kok, de vorig jaar overleden schoonvader van Zillen, ten strijde. Hij zamelde met mevrouw Van der Werve-Boon 87 handtekeningen tegen de mast in, die vervolgens door de gemeente als één bezwaar werden beschouwd. Om een herha ling daarvan te voorkomen, hebben Zillen en Steenvoorden deze keer brieven verspreid, zodat er sprake is van afzonderlijke bezwaren. gingen de punten eenvoudig naar Tevoko (25-14). Door deze overwin ning staat Tevoko nu tweede op de ranglijst. De Doorstoot bij Martin Boon De competitieavond van biljartver eniging De Doorstoot uit De Cock- sdorp werd donderdag gespeeld op vreemd terrein, bij Martin Boon Doordat de spelers aan het biljart en de ballen moesten wennen, werd niet erg goed gespeeld. Uitslagen: C. Weel-M. Boon 4-0. J Boon-F Klok 0-2 J Smit-W. Homan 2-0, J. Heemskerk-P Zijm 2- 0. W. Westdorp-E. Boon 4-2. H. Laan-C. Weel 4-0, W. Homan-M. Boon 0-4, J Heemskerk- J. Boon 0-2, F Klok-P. Zijm 0-2. Randstad eilandcompetitie Programma dinsdag 8 januari: Veld A: 19.00 NIOZ 2-De Wit Ecotiem 19.45 Mantje-Ecotiem De Wit 20.30 Paal 28-NIOZ 1 Mantje 21.15 Vlinderw.-Bremakker 2 NIOZ 1 22.00 Autocentr.-Cocky's Vlinderw. Veld B: 19.00 Wessels-AH PFB 19.45 PFB-Pilaar AH 20.30 Rabobank-RAB Pilaar 21.15 Smash PK-Krim RAB 22.00 Smash'68 NBC Krim Veld C: 19 00 Timmer's Klif 23 De Boer 19.45 De Boer-Bar Sportief Klif 23 20.30 Jozefsch.-De Waal Bar Sportief Donderdag 10 januari: 18.15 RAB D1-C/Sportsh. D1 vPutte 19.00 Knm 6-Krim 5 Kikkert 19.50 Klif 2-Klif 3 Kikkert 20.40 Krim 4-Mantje 3 Sangers 21.30 RAB 4-RAB 5 Sangers Zaaldienst: RAB Vrijdag 11 januari: 17.10 Klif E1-Mantje E1 Klif 17.50 Krim C1 -Klif C1 Jongedijk 18.30 Klif 1-Krim 3 Kikkert 19.20 Krim 1-RAB 1 Vonk 20.10 Krim 2-RAB 2 Arnout 21.00 Mantje 1-SVO 1 Kuipers 21.50 SVO 2-De Koog 1 Bakker Zaaldienst: Texel Uitslagen: Tweede klasse: Klif 6-Mantje 4 3-11; Klif 4-Texel 4 3-10; Klif 5-Texel 5 16-5; de Krim 5-Texel 3 10-5. Eerste klasse: RAB 5-SVO 3 8-3; Klif 2-Mant|e 3 7-5; de Knm 4-de Koog 2 3-6; RAB 4-Klrf 3 3-3. Hoofdklasse. RAB 3-Texel 2 7-4, Mantje 1-de Krim 3 10-3; de Krim 2-de Koog 1 8-3, RAB 1-Klif 1 5-2; C/ Sportshop-SVO 2 12-0. 21 15 Spar-Bremakker 1 Otto's 22.00 Otto's-Sportsh. 1 Bremakker 1 Wedstrijdleiding Paal 28/De Krim en Kees (tel. 310221) Sponsor golfbaan Vakantiepark De Krim en Rabobank Noord-Hol land Noord continueren de samenwerking. Iwan Groot huis (De Krim) en Ronald Bleeker (Rabobank) teken den een nieuw samenwer kingscontract voor Golfbaan De Texelse. De Rabobank is vanaf het begin als sponsor bij de golfbaan betrokken. De groeiende belangstelling voor de golfsport en de uitbrei dingsplannen geven beide partijen voldoende vertrou wen de samenwerking voort te zetten. Als je ouder wordt, en niet meer weet waar je bent. Als je mensen ziet. maar ze niet echt meer herkent Als je toch blijft strijden, om bi/ ons te leven Dan hopen wi] dat je nu de eeuwige rust is gegeven. Onze lieve moeder en oma is als oudste in woonster van Texel, elf dagen voor haar 102e verjaardag overleden Antoinette Gieles - ten Bosch sinds 1981 weduwe van Ko Gieles a Amsterdam, 15 januari 1906 t Texel, 4 januari 2008 Ton en Tineke Yvette en Petra. Imme Mariska en Dennis Ruud en Tineke Leonie en Eddy, Joeri Jeroen en Elsbeth Saskia en Koen „Verpleeghuis Texel" Hollewal 2 1791 GH Den Burg Moeder is overgebracht naar de landschapka mer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 8 januari van 19.30 tot 20.00 uur in het uitvaartcentrum en na afloop van de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid vindt plaats op woens dag 9 januari om 12.30 uur in crematorium „Scha- gerkogge", Hannghuizerweg 3 te Schagen. Correspondentieadres. A.C.G. Gieleè, Watermunt 12, 1796 BN De Koog. Graag willen wij de medewerkers van „Verpleeghuis Texel" bedanken voor de liefdevolle verzorging van onze moeder en oma. Familie Gieles Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Spinbaanmarkt 15a. Grote voorraad materia len voor de horeca, o.a. demontabele koelcellen met stellingen, bakwan- den, frituur, ovens, gas komforen, koelvitrines, geïsoleerde rolcontainers, nieuwe kop en schotels en veel glaswerk. Voor de kin derkamer: kast, commode en kinderbedje en kinder wagens. Tafels en stoelen, zitbanken, ramen en nog veel meer. Kom zelf maar kijken op vrijdag van 10 tot 17 uur en zaterdag van 10 tot 15 uur. Grijp je kans! Ambachts centrum is nog geopend tot 13 januari. Wo, do, za. 10-17 u. Nieuw bij Mantje naast heren Cottonfield, nu ook voor dames. Mantje Life style Stores. Kem Bild? Kein Ton? Wir kommen schon1 Stiehl De Waal - 311 777. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Vermist grijs/wit ge streepte kater heeft een 'rode vlooienband om. Weggelopen van Plevier straat 6 Heeft iemand hem gezien? Graag con tact opnemen, tel. 06- 51515091 of 312810.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3