Jubileumbaby voor Excelsior Huilers op open dag Ekseption en Beatles in Nacht Ezelgedachte Nieuwjaarsrit Crossloop TEXELSE 2 COURANT Hoogwater te Oudeschild - mmmr im Ouderen naar de Slufter Danscursussen voor beginners Boerenkool eten in De Koog National Treasure 2' in voorpremière op Texel Film Sportshop Texel vTikoJ Stijldansen Agenda teso Ontwikkelingen in de landbouw Gratis diner mantelzorgers DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant. VRIJDAG 11 JANUARI 2008 De MAB club rijdt zaterdagavond de nieuwjaarsrit. De start is om 20.00 uur bij firma Schoenmaker aan het Wezenland in Den Burg Inschrijven kan vanaf 19.30 uur in de B- en C- klasse. Deze rit, gesponsord door café De Kombuis en uitgezet door Mark- Peter Graaf, is de eerste die meetelt voor het kampioenschap van 2008. De uitslag van deze rit wordt bekend gemaakt in café De Kombuis, waar ook de kampioenen van 2007 zullen worden gehuldigd. In de B-klasse is dat Pieter van der Vis. Mariët van der Werf is op de tweede plek geëindigd, gevolgd door Aris van der Vis. In de C-klasse is Eduard Bos kampioen geworden. Johan Zijm werd tweede en Trijnie Daalder derde. Workshop DansYoga De eerste workshop DansYoga van Ericka Voortman en Mariëlle Glorie is zaterdag 19 januari van 9.30 tot 12.30 uur in Yogacentrum De Hoge Berg in Oudeschild. Op 16 en 17 februari staat een DansYoga Week end in StayOkay op het programma. Voor meer informatie en aanmelden: tel. 315782. Bij de Fonteinsnol aan de Rozen- dijk houdt Atletiekvereniging Texel zondag de zesde crossloop van het seizoen. Er is een parcours uitgezet van 2,9 kilometer, dat één. twee of drie keer gelopen kan worden. Inschrijven kan bij appartementen hotel Bos en Duin aan de Bakken- weg vanaf 10.15 uur. De jeugd start om 11.00 uur, de overige deelne mers om 11.15 uur. Kinderen tot en met 12 jaar lopen een afstand van 1000 meter. Er moeten vijf van de acht crossen gelopen worden om in het eindklassement te komen. Deelname kost €1,25 voor de jeugd en €2,- voor senioren. Voor meer informatie: Rita Dogger, tel. 313387. voor Texelaar en toerist Vr. 11 10.00 en 22.30 uur Za. 12 10.30 en 22.55 uur Zo. 13 11.00 en 23.34 uur Ma. 14 11.20 en Di. 15 00.14 en 11.50 uur Wo. 16 00.54 en 11.50 uur Do. 17 01.40 en 12.34 uur Vr. 18 02.40 en 14.20 uur Aan hel strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Di. 15 januari eer te kwartier Do. 17 januan doodtij Zo 13 januan zon op 8 43, zon onder 16.55 Agenda n-it/m2-2-2008 vrij. 11, zat. 12 Amsterdams Kleinkunst Festival Uitverkocht zat. 19 Diner Cabaret -19.00 u vrij. 25 Diner Cabaret -19.00 u zat. 26 Jeroen van Merwijk uitverkocht zat. 2 Diner Cabaret -19.00 u j - vrij. 8 Jan Rot en Marjolein Meijers uitverkocht Info/reserveren: tel. 319633 info@klifl2.nl www.klifl2.nl Cinema Texel ^Havenresfauranf Texel Eten moet een feest zijn" Dagelijks verse vis Wisselend weekmenu Veerhaven 't Horntje, tel. 31 93 10 www.partyservicetexel.nl j Het is dit jaar dubbel feest voor Excelsior. De muziekvereniging viert het 100-jarig bestaan en bugelspe ler Anita Duyzer beviel maandag van een zoon. 'Een jubileumbaby', volgens muzikante Karen Keijser. Wóensdag ging een delegatie van de jubileumcommissie op kraam visite. Duyzer was eigenlijk een dag na kerst uitgerekend, maar Rick liet iets langer op zich wachten. 'Met het kerstcon cert zat ik voor het eerst tussen het publiek in plaats van iri hel orkest. Het was een leuke ervaring om het eens van de andere kant mee te maken.' De kleine kreeg een speelgoedtrom pet cadeau. Keijser sprak daarbij de wens uit dat ze Rick later bij Excelsior mag verwelkomen. 'We kunnen wel wat verjonging gebruiken. We hebben maar drie jeugdleden.' Duyzer kon nog niks beloven. 'Mijn man speelt bugel bij DEK. We zouden het heel leuk vinden als onze kinderen muziek gaan maken, maar dat hoeft natuur lijk met als ze niet willen.' Ze had er niet aan gedacht de jongste telg naar Excelsior te vernoemen. 'Dan zou ik trouwens ruzie krijgen met mijn man', vertelde ze lachend. Duyzer werd op 14-jarige leeftijd lid van Excelsior. 'Het is een heel soci ale bezigheid. We hebben een redelijk hechte groep.' De jubileumconcerten op 7 en 8 maart naderen met rasse schreden. Duyzer weet niet of ze daar bij kan zijn. 'Ik moet even bekijken hoe alles gaat.' Mocht ze eraan toe zijn, zal de achterstand die ze heeft opgelopen met het oefenen volgens Carla Veeger, bugelspeler, geen problemen geven. 'Anita heeft genoeg capaciteiten om mee te kunnen doen.' Werkgroep Badhotel zoekt oude foto's De werkgroep 100 jaar Badhote\ is op zoek naar foto's. Dit jaar wordt her dacht dat het Strandbadhotel Prin ses Juliana op 15 april 1908 werd geopend. Jan Pieterszoon Flens was de initiatiefnemer. Hij trouwde met Trijntje Sijbrands-Keijser. De werk groep wil graag foto's waarop het echtpaar staat afgebeeld, het lief ste voor hotel Juliana of hotel Texel (daar was Flens voor hij hotel Juliana opende eigenaar van). Ook wil de werkgroep weten hoe en wanneer het badhotel in bezit is gekomen van de familie Kikkert na het over lijden van Flens in 1915. Reageren kan door te bellen naar Simon Dros, tel. 313204 of door te mailen naar simon@oudeschild.nl. Nationaal Park Duinen van Texel en de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) gaan samenwerken. Beide organisaties kondigen diverse 'nieu we natuurgerichte initiatieven' aan. De eerste is een winterwandeling in de Slufter. Een medewerker van het nationaal park zet Texels meest bekende natuurgebied in een ander daglicht. Hij gaat in op de vragen wat er te zien en te beleven is in het winterlandschap en hoe flora en fauna zich hebben voorbereid om deze koude periode te overleven. De wandeling wordt gehouden op woensdag 23 januari en begint om 10.00 uur bij de trap naar de Slufter. Na afloop, rond 12.00 uur, worden de deelnemers getrakteerd op snert. Deelname kost €7,50. Belangstel lenden kunnen zich tot 19 januari opgeven bij de SWOT, Beatrixlaan 43 in Den Burg, tel. 312696 en e- mail swot@texel.com. Het Danslaboratorium van Ericka Voortman begint komende week vier cursussen voor beginners. Kinderen van 4 tot en met 7 jaar bijten maandag 14 januari van 15.45 tot 16.30 uur het spits af. Kinderen van 8 tot en met 11 jaar dansen woensdag 16 januari van 13.30 tot 14.30 uur. Dames van 55 jaar en ouder starten de dag met dans: donderdag 17 januari van 8.30 tot 9.30. En ten slotte komen volwas senen donderdag 17 januari in actie van 19.00 tot 20.15 uur. De series bestaan uit tien lessen. Het is mogelijk eerst vrijblijvend een proefles te vol gen. Meer informatie staat op de web site www.danslaboratorium.nl. Aan melden kan via tel. 06-13614046. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel in De Koog vindt zaterdag 2 februari de jaarlijkse boerenkoolmaaltijd plaats. Naast boerenkool wordt ook zuurkool geserveerd. Deelname kost €5-. Voor de kinderen zijn er pannenkoeken. Deze kosten €1,-. Opgeven kan tot en met 30 januari bij W. van Benthum. tel. 317936. In de Nacht van de Ezelgedachte, het jaarlijkse feest van de Multi functionele Ezelvereniging Texel, herleeft zaterdag 19 januari het geluid van de roemruchte groep Ekseption. De muziek wordt live ten gehore gebracht door een band met de naam An Ekseptional Tribute. Het gezelschap telt zes leden. Saxo fonist en klarinettist Dick Remelink en drummer Pieter Voogt speelden vroeger al in Ekseption. Maar ook de anderen, gitarist Paul Bakker, bassist Cees van der Laarse, trompettist Fred van Straaten en toetsenist Paul Bak ker, hebben hun sporen ruimschoots verdiend. Op het programma staan alle hits van de groep die in de jaren zestig en zeventig furore maakte met een kruising tussen pop en klassieke muziek en onder leiding stond van de twee jaar geleden overleden Rick van der Linden. Bekende stukken zijn onder meer Adagio, Italian Concerto, Rhapsody in Blue, Ave Maria, The Fifth en Sabeldans. Na de pauze ondergaat de band een volledige gedaanteverwisseling en wordt een staalkaart van het volledige repertoire van The Beatles ten gehore gebracht. Naast de optredens biedt de Nacht van de Ezelgedachte nog meer fees telijke activiteiten. Zo wordt de Ezel of Ezelin van het Jaar gehuldigd, een ereblijk voor een Texelaar die zich op een bijzondere manier ver dienstelijk heeft gemaakt. Tijdens de pauze worden cheques voor goede doelen uitgereikt. Tijdens de Avond van het Goede Ezefdoel werd vorige maand zo'n €6200,- ingezameld. De Nacht van de Ezelgedachte is gratis toegankelijk voor leden van de Ezel vereniging. Andere bezoekers betalen €10,-. Kaarten zijn in voorverkoop verknjgbaar bij Nauta Boek en café In den Grooten Slock in Den Burg en Mets Primera, Cocky's Kapsalon en café-restaurant Sjans in De Koog. Mits nog voorradig zijn ze op de avond zelf ook nog te koop aan de Ekseption in de beginjaren van de band. Cinema Texel beleeft deze week de zogeheten voorpremière van Natio nal Treasure 2: The Book of secrets. In deze avonturenfilm, in de stijl van Indiana Jones, ziet de kijker Nicolas Cage terug als schatzoe ker Ben Gates. Hij moet een boek zien te vinden waann alle Ameri kaanse staatsgeheimen staan. De film is gemaakt onder regie van Jon Turteltaub en heeft een cast met naast Nicolas Cage onder anderen Harvey Keitel, Ed Harris en Helen Mirren. Enkele andere films zijn geprolon geerd. I am legend is een spannen de mengeling van actie, spektakel en science fiction. Het verhaal gaat over een mysterieus virus dat de aarde in z'n greep houdt en vrij- wel iedereen in een bloeddorstige vampier heeft veranderd. Om de mensheid te redden, gaat de enige nog gezonde mens (een rol van Will Smith) de strijd met de mutanten aan. Carice van Houten, Paul de Leeuw, Wendy van Dijk, Thomas Acda, Michiel Romein, Chantal Janzen, Daan Schuurmans, Viggo Waas en andere beroemdheden vormen samen de cast van de romantische komedie Alles is liefde. Zoals de naam al doet vermoeden, gaat de film over de liefde, in alle denkbare combinaties. Verder draaien Bee Movie, Enchan ted en The Golden Compass. Iede re maandag is er een sneak pre view, een voorpremière van een film die tot het laatste moment geheim wordt gehouden. Het volle dige programma staat in de agen da elders op deze pagina en op de website www.texelsecourant.nl. www.sportshoptexel.nl De Koog Koopzondag i Vraag naar oi unieke Dincr/BOB-| arrangement Sfeervol dineren op een wiek stukje Texel! Restaurant Prins Hendrik Reserveren gewenst. Stuifweg 13. Oostcrcnd T 0222 363020 lwtvw.prins-hcndrik.nl Ambachtscentrum na zaterdag dicht Ambachtscentrum Texel in Den Burg is zaterdag voor het laatst geopend. Het bedrijf verhuist naar de voormalige kinderboer derij De Mient bij Den Hoorn, waar de deuren van Landgoed De Bonte Belevenis medio mei wor den geopend. Het Ambachtscentrum van Inge en Joscha Schoots ging drie jaar gele den open. Het bedrijfje, gevestigd in een schuur aan het Wezenland, bestaat onder meer uit een bakkerij, brouwerij en zeep- en kaarsenma kerij. De komende maanden worden benut om de boerderij aan de Rom melpot gereed te maken voor het nieuwe gebruik. Cursisten stijldansen van de Muziek- en Dansschool laten vrijdag in de voorspeelruimte zien wat zij hebben geleerd Ook docenten Glenn en Linda, die regelmatig nationale prij zen in de wacht slepen, geven een demonstratie. De avond begint om 19.30 uur. De volgende cursussen starten op vrijdag 25 januari. Er wor den zowel cursussen voor beginners als voor gevorderden gegeven, indien mogelijk naar leeftijd ingedeeld. Voor meer informatie: Muziek- en Dans school, telefoon 313493 of www.mdt- texel.nl. Vrijdag 11 januari: In de voorspeelruimte van de muziek school, aan de Wilhelminalaan in Den Burg, begint om 19.30 uur demonstratie van de leerlingen stijl dansen Ook docenten Glen en Linda zullen staaltjes van hun kunnen laten zien. De toegang is gratis. In theater Klif 12 in Den Hoorn wordt drie dagen lang de laatste voorronde van het Amsterdams Kleinkunst Fes tival gehouden. Aanvang 20.00 uur. Voor inlichtingen en reserveringen: tel. 319633 en e-mail info@klif12.nl. In Cinema Texel draaien de volgende films: The Golden Compass (16.00 uur): National Treasure 2 (16.15,19.00, 21.45 uur); Alles is Liefde (18.45 uur); I am Legend (21.30 uur). Zaterdag 12 januari: Ecomare houdt van 9 00 tot 17.00 uur open dag. De toegang is gratis en er worden verschillende activiteiten georganiseerd, zoals rondleidingen achter de schermen, theatervoorstel lingen, knutselhoek en zeehonden voeren. Het Ambachtscentrum op het Wezen land in Den Burg is vandaag voor het laatst geopend. Het bedrijf verhuist naar de voormalige kinderboerderij De Mient bij Den Hoorn, waar de deuren van Landgoed De Bonte Belevenis medio mei worden geopend. Schapenfokkers houden in manege Akenbuurt nabij Den Burg de jaarlijkse Winterkeuring. Aanvang 13.00 uur. In sporthal Ons Genoegen begint om 17.00 uur het Dorp-tegen-dorptoer- nooi voor zaalvoetballers van veertig jaar en ouder. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.00 uur de laatste avond van de laatste voorronde van het Amster dams Kleinkunst Festival. Voor inlich tingen en reserveringen: tel. 319633 en e-mail info@klif12.nl. De nieuwjaarsrit van de MAB-club wordt vanavond gereden. De start is om 20.00 uur bij firma Schoenma ker aan het Wezenland in Den Burg. Inschrijven vanaf 19.30 uur. In Question Plaza in Den Burg wordt van 20.30 tot circa 2.30 uur het fes tival Texelpop gehouden. Met optre dens van zeven bands. Entree €7,50. In Cinema Texel draaien de volgen de films: Enchanted (13.45 uur); Bee Movie (14.00 uur); The Golden Com pass (16.00 uur); National Treasure 2 (16.15. 19.00, 21.45 uur); Alles is Liefde (18.45 uur); I am Legend (21.30 uur). Zondag 13 januari: In manege Akenburg nabij Den Burg wordt een menwedstrijd verreden om de Jaap de Graafbokaal. Aanvang 10.30 uur. De prijsuitreiking is rond 15.00 uur. Om 11.00 uur gaat bij de Fontein snol aan de Rozendijk een crossloop van Atletiekvereniging Texel van start. Inschnjven vanaf 10.15 uur bij appar tementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Het Airport Hotel op Vliegveld Texel houdt van 12.00 tot 17.00 uur open huis. In Cinema Texel draaien de volgen de films: Enchanted (13.45 uur); Bee Movie (14.00 uur); The Golden Com pass (16.00 uur); National Treasure 2 (16.15, 19.00, 21.45 uur); Alles is Liefde (18.45 uur); I am Legend (21.30 uur). Maandag 14 januari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur een bijeenkomst van de agrarische Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Texel. Peter Pais van de Rabobank spreekt over de verwachte ontwikkelingen in de land bouw. In het raadhuis in Den Burg begint om 20.00 uur een vergadering van de raadscommissie Grondgebied. In Cinema Texel draaien de volgende films: Alles is Liefde (18.45 uur); Natio nal Treasure 2 (19.00, 21.45 uur); Sneak Preview (21.30 uur). Dinsdag 15 januari: De Buureton in Den Burg wordt ver bouwd tot restaurant, waar het maan delijkse diner van de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) wordt geser veerd. Op het menu staat boerenkool met worst en casselerrib, een toetje en een kopje koffie of thee. Deel name kost €7,50. Aanvang 18.00 uur. Opgave bij de SWOT, Beatrixlaan 43, tel. 312696. In het raadhuis in Den Burg begint om 20.00 uur een vergadering van de raadscommissie Werkwijze Raad. In Cinema Texel draaien de volgende films: National Treasure 2 (20.15 uur): Alles is Liefde (20.30 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. De verwachte ontwikkelingen in de landbouw staan centraal tijdens een bijeenkomst van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting, die maandag wordt gehouden in hotel De Pelikaan nabij De Koog. Spreker is Peter Pais van de Rabobank. Hij geeft zijn visie op hoe een ondernemer kan inspelen op veranderingen in de landbouw en de maatschappij, zoals de om zich heen grijpende kredietcrisis. Ook wordt ingegaan op de vraag wat verstandiger is: verbreding van de bedrijfsactiviteiten of vergroting van de omzet? Uiteraard krijgen ook de daarbij horende financieringsmogelijkheden en rentepercentages de aandacht. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. ledereen die dag in dag uit onbetaald, vanuit een persoonlijke relatie en uit solidariteit steun en zorg biedt, kan in aanmerking komen voor een gratis diner in een restaurant in een van de deelnemende restaurants in de Kop van Noord-Holland en West-Fries land. Het diner vindt plaats tussen 20 en 27 januari en is alleen gratis voor de mantelzorger zelf. Als het Steunpunt de zorg tijdelijk moet overnemen, dient dat bij de aanmelding vermeld te worden. Aanmelden kan via tel. 0223-661670 en e-mailadres steunpu ntmantelzorg@omring.nl. Meer infor matie over de Week de Respijtzorg is te vinden op www.pnmo-nh.nl. In het kader van de Week van de Respijtzorg, die vén 20 tot en met 27 januari wordt gehouden, bieden restaurants in Noord-Hol land Noord een gratis diner aan voor mantelzorgers. Het Steunpunt Mantelzorg zorgt ervoor dat de zorg tijdelijk wordt overgenomen. De Week van de Respijtzorg, geor ganiseerd door diverse ondersteu nende organisaties, is bedoeld om mantelzorgers, verzorgden, beleids medewerkers en medewerkers van instellingen te laten zien welke moge lijkheden mantelzorgers hebben even vrijaf te nemen. Op die manier kan de zorg langer worden volgehouden. Bezoekers van de open dag van Ecomare kunnen zaterdag vier jon ge grijze zeehonden zien. De jongen die sinds november bij Ecomare zijn binnengebracht, zijn allemaal geboren langs de Schotse kust. Daar werpen de grijze zeehonden eerder dan in de Waddenzee. Eén van de jongen is op 6 janu ari gevonden bij Callantsoog. Hij heet Panter en is ondervoed. Hij heeft niet geleerd zelfstandig vis te eten en moet dat nu van de dierverzorgers leren. Die stoppen de vis nu nog in zijn bek. Over een paar dagen zal hij waarschijnlijk zelf vis gaan eten. Bezoekers van de open dag kunnen zien hoe de jonge grijze zeehonden leren vis te eten. Degenen die met een rondleiding meelopen, komen achter de scher men van de zeehonden- en vogelop vang. De rondleidingen worden gege ven door dierverzorgers om 11.30, 13.00 en 14.00 uur. De groepsgrootte is beperkt, dus het is noodzakelijk op tijd in te schrijven. De open dag is van 9.00 tot 17.00 uur.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2