Oud-Leerlingen op vrijersvoeten Pikante Texelse op Boer Zoekt Vrouw variant Eerste wellnessbeurs krijgt vervolg TEXELSE 2 COURANT mm Medaille redders KNRM oPIENie E Agenda teso DINSDAG 29 JANUARI 2008 Zet twee vrijgezelle boeren en een reeks al dan niet pikant geklede huwelijkskandidaten bij elkaar en je krijgt een bijzondere toneel variant op het populaire tv-pro- gramma Boer Zoekt Vrouw. De kijkcijfers van de Vereniging van Oud-Leerlingen in De Wielewaal bleven zaterdag weliswaar achter bij de televisieserie, het kolderieke gehalte was een stuk hoger en de inbreng van de souffleur verbleek te bij de waardering voor de inzet. Je moet ook maar dun/en om met vier debutanten het toneel op te gaan. Vier actrices in spé die, net als in het toneelstuk, hadden gere ageerd op een advertentie van de toneelvereniging, die voor dit stuk op zoek was naar vrouwelijk schoon. Aan moed ontbrak het de vier niet en hoewel de prestatie per actrice wis selde. maakte de avond duidelijk dat er op Texel genoeg talent rondloopt en dat de oud-leerlingen er weer een tijdje tegenaan kunnen. Een hoogvlieger mag het stuk Dat Rot Geld Ook Altijd! van Joh. E.G. Ruiter niet worden genoemd, al gaf de vergelijking met Boer Zoekt Vrouw er wel een actueel tintje aan. Twee vrijgezelle broers die regelmatig een bakkie doen bij de buurvrouw, ont vingen van de notaris een brief dat ze een erfenis zouden krijgen. Met als enige voorwaarde dat ze binnen een maand moesten trouwen. Met als gevolg dat er allerlei dames de revue passeerden en zelfs de man nelijke postbode zich met succes tot vrouw opdofte. Maar uiteindelijk zelle boeren, Bertus en Jannes. Altijd Tjifk Francita Bruin brengen het hoofd Kim Kooistra-Appelman de Kees Zijm (Bertus) en Teun Huisman (Jannes) op hol. sprong de vonk met over en kon niet aan de voorwaarde worden voldaan. Het was weinig verrassend dat de suikertante het juist zo had bedoeld en de vrijgezellen in een tweede brief lazen dat alsnog het schip met geld was binnengelopen. Letterlijk, want ze erfden een redenj. Wie zo'n stuk op de planken zet sober geleefd, nooit naar het café en zelfs geen krant en telefoon, kortom wereldvreemd. Denk daarbij hun geruite petten, boerenkloffie, inclu sief verstelde segmenten, geitenwol len sokken en de gortdroge humor, en de lach schiet door de zaal. Zijm, met zijn gedragen stem, de handen in de zakken. Huisman als s/'c/e- en toch een zaal wil vermaken,- kick. Maar het vinden van een vrouw moet blind vertrouwen hebben in de ging de broers niet makkelijk af. 'De acteurs. Met spelers als Kees Zijm en Teun Huisman in de gelederen, die in de juiste rol over een zeldzaam komisch talent beschikken, kunnen de oud-leerlingen zich wel wat per mitteren. Zaterdag was het tweetal in de huid gekropen van twee vrijge- meeste mannen kunnen niet van de vrouw afkomen, wij kunnen er niet aankomen', was zo'n uitspraak. En dan was er nog de postbode, bij wie ook de lach aan z'n achterste hing. Fred van Helden als de wat olijke brievenbesteller, die om de haverklap de huiskamer binnenstap te om maar niets te hoeven missen. Met het ambtsgeheim waarmee hij schermde, nam hij het niet zo nauw, hij schroomde niet om de post zelf open te maken. Dat er ook die pere talenten in de Texelse predikant schuilen, bleek toen de postbesteller zich vermomde als huwelijkskandi date. Bertus tuinde er met open ogen in en werd zelfs zo gretig, dat de oude vrijgezel een oogje kreeg op deze 'dame'. Of het zijn komaf is of niet. Van Helden sprak wel con sequent met Rotterdamse tongval. Alle hilariteit speelde zich af in de huiskamer van Jantine, de huisvrouw die werd gespeeld door Gretha deze debutante, die ogenschijnlijk van haar AOW leefde, maar over een flink kapitaal bleek te beschik ken. Met wat meer uitbundigheid en overtuiging kan ze uitgroeien tot een waardevolle actrice. Als schoonzoon Henk had Marco Vlaming het regel matig met Jantine aan de stok. Vla ming kan ook bij de inventaris van de oud-leerlingen worden geschaard, zijn serieuze houding verdween toen hij even in de huid van huwelijkskan didate kroop. Mannen zouden hebben gevoch ten om de lege stoelen in de zaal als ze hadden geweten dat Kim Kooistra-Appelman en Francita Bruin, debutant nummer twee, had- Blom. Meteen een flinke rol voor den gereageerd op de contactad- Martin Betsema uit Den Burg en Cees Witte uit De Koog zijn vrij dag onderscheiden met de Vrijwil- ligersmedaille Openbare Orde en Veiligheid. De twee zijn respectie velijk vijftien en tien jaar actief voor de KNRM. Betsema als motordrijver en plaatsvervangend schipper in De Cocksdorp, Witte als opstapper in De Koog. Burgemeester Joke Geldorp, voorzitter van de plaatselijke com missie van de reddingmaatschappij, speldde de versierselen op tijdens een bijeenkomst van de redders in De Compagnie in Oudeschild. Witte kreeg een medaille. Betsema een zogeheten jaarteken dat hij kan toe voegen aan het lint van de medaille die hij vijf jaar geleden al kreeg. (Foto Jemen van Hattum/Beeldbank Texel) Jazzkoor Onder leiding van Matthieu Vulto gaat in februari Texel Voices van start, het jazzkoor van de Muziek- en Dansschool. De bedoeling is nog voor de zomervakantie een uitvoe ring te geven. Vulto is muziekdocent en dirigent lichte muziek van onder meer Close Friends. In Duitsland zong hij bij Dr. B the Bobs. Texel Voices zal voor al 'lichte' muziek op het repertoire hebben. De eerste bijeenkomst is op dinsdag 5 februari, vanaf 19.45 uur in de muziekschool. Deelname kost €90,- voor tien lessen van anderhalf uur. Meer informatie is te krijgen bij de muziekschool, tel. 313493 of via www.mdt-texel.nl. Voorgevoel De oude man zat bij de tafel. 'Fijn dat je even bij me langs komt. Ik heb de hele week nog nie mand gezien. Wil je koffie? Nee, dat ga ik zelf voor je zetten. De oude botten moeten in beweging blijven, wat denk je nou?' Met enige regelmaat ging ik bij hem op bezoek. De ontvangst, het gesprek en alles er om heen was die dag hetzelfde als altijd en toch was het anders Er hing iets onbestemds in de lucht dat ik niet omschrijven kon. Ik bekeek mijn gastheer eens nauwlettend, maar zag niks ver ontrustends aan hem. Zijn kleur was goed, zijn stem klonk helder, hij had overal belangstelling voor, maar iets zei mij dat hij er met lang meer zou zijn. Ik probeerde de maakte weg te gaan. 'Mag ik u een knuffel geven? Vooralle keren dat u zo gezellig koffie voor me zet?' vroeg ik. 'Wie wil er nu geen knuffel van een jonge meid als jij, zei hij lachend. 'Kom maar hier meidje.De lach bij het afscheid reikte niet verder dan mijn ogen en mijn voeten gingen zwaar over de drempel. Twee weken later was hij dood. Zomaar, zonder ziek te zijn geweest. Zijn kinderen von den hem in zijn stoel voor het raam. De krant was half uit zijn vingers gegleden, een kopje thee stond koud geworden op de ven sterbank. Een sobere advertentie gaf in zwart en wit de feiten door. Geboren te.... overleden te... op.. De tranen rolden me over het gedachte van me af te schudden, maar het lukte niet. 'Dag, tot gauw gezicht. Dag lieverd, goede reis. hè. Je komt nog maar weer eens langs, 'zei hij toen ik aanstalten Pien Verberg GVT zoekt per opbod sponsor Gymnastiek Vereniging Texel (GVT) heeft een bijzondere manier bedacht om aan een nieuwe hoofdsponsor voor de Texelse gym- en turnkampioenschappen te komen. Het sponsorschap is aangeboden op Koopplein.nl. Belangstellenden kunnen daar een bod uitbrengen. De basis-inzet is €300,-. Volgens GVT-voorzitter Gebrand Gaaff was tot gisteren nog niet op het hoofdsponsorschap geboden. 'We zullen dus nog naar stig op zoek moeten.' Bieden is mogelijk tot 8 februari. Het komt nog niet vaak voor dat verenigingen op dergelijke wijze sponsors probe ren te interesseren. De organisatie van de Texelse kam- Bijeenkomst mensen bijna-doodervaring De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) wil bij voldoende belang stelling een bijeenkomst organise ren voor mensen die een bijna- doodervaring hebben meegemaakt. Mensen die over dit onderwerp zijn ondervraagd, vertelden dat ze uit hun lichaam traden en van bovenaf op hun lichaam neerkeken. Sommi gen reisden via een donkere tunnel naar een helder licht, anderen kwa men in een paradijselijke omgeving terecht waar ze overleden familiele den ontmoetten. Uiteindelijk besef ten ze dat het tijd was naar hun eigen lichaam terug te keren hoewel ze daar met naar verlangden. Het lijkt de SWOT goed mensen met een bijna-doodervaring met elkaar van gedachten te laten wisselen over wat ze hebben meegemaakt. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met SWOT, tel. 312696, e-mail: swot@texel.com. Nordic walking op open dag SWOT De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) houdt zaterdag vanaf 10.30 uur open dag in de Buureton. Bezoe kers kunnen informatie krijgen over de mogelijkheden die SWOT biedt aan Texelaars, onder meer over het streven om senioren zo lang moge lijk zelfstandig te laten wonen. Daarnaast zijn er activiteiten waar aan men kan meedoen: koersbal (10.30 uur), muziekgroep Musio (11.00 uur), gymnastiek op de stoel (11.30 uur), volksdansen (13.3P uur), country- en linedance (14.00 uur), koor Melodei (14.30 uur), seniorenfit (15.00 uur) en stijldansen (15.30 pioenschappen kost volgens GVT jaarlijks honderden euro's. Dat geld wordt naar rato' Bijeengebracht door de deelnemende gymverenigingen. Volgens GVT zitten die echter niet ruim bij kas, waardoor een bijdrage uit het bedrijfsleven de financië le druk zou kunnen verlichten. De gym- en turnkampioenschappen worden al sinds 2005 zonder hoofd sponsor gehouden. Dit jaar hebben ze plaats op zater dag 16 februari in sporthal Ons Genoegen in Den Burg. Eerst wordt er gegymd om de verenigingsbeker, daarna beginnen de wedstrijden om het Texels kampioenschap. Wandeltocht Bij bospaviljoen Het Turfveld in de Dennen kan zondag tussen 13.00 en 14.00 uur gestart worden voor de laatste wandeltocht uit de winterse- rie van wandelsportvereniging Het Gouden Boltje. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 5 en 10 kilometer, de routes lopen door het bos. Deelname kost €3,60 mét en €2,30 zonder medaille. Voor meer informatie: tel. 313087 of www.het- goudenboltje.nl. Open dag Vrije School Vrije School Texel en peuterspeel- groep 't Sterrekind aan de Gast huisstraat in Den Burg houden zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur open dag. Bezoekers kunnen een kijkje nemen in de klassen waar werk van de kinderen ligt, er worden broodjes gebakken en er zijn workshops schilderen, vormtekenen en hand vaardigheid. Leerkrachten, mede zeggenschapsraad, ouders en leer lingen zijn aanwezig voor het geven van informatie. Op het programma staan verder een open les taal groep 3, 4 en 5 (11.30 uur), een open les euritmie groep 3, 4 en 5 (12.00 uur), het Driekoningen spel in de kleuterklas (groep 1 en 2) (12.30 uur), een open les euritmie in de kleuterklas (13.00 uur), een voor beeldles aardrijkskunde groep 6, 7 en 8 (13.30 uur) en een inleiding en gesprek over de achtergronden van de school (14.45 uur). vertentie. De twee manifesteerden zich als sexy stoeipoezen en met hun uitdagende verschijning steeg de temperatuur op het podium tot ongekende hoogte. Zelfs zodanig dat de twee broers zich er geen raad mee wisten. Maar net toen het tortelende gezelschap tot het serieu zere werk over zou gaan, werkte de schoonzoon de hoertjes die op geld uit waren van het toneel. Waarmee een kort maar heftig optreden ten einde kwam. Daarop was het de beurt aan de derde debutant Annet Abbas, die zeer tevreden kan zijn over haar vertolking van de parman tige juffrouw Hilda, die het goed kan vinden met haar oude schoolidool Jannes. Waarna Klaasje, met alpino en steunkousen niet bepaald het toonbeeld van schoonheid, ten tone le verscheen. Eveneens gespeeld door Francita Bruin, die twee rollen voor haar rekening nam. En last but not least Deborah Vlaming, de vierde debutante, die als de kordate echtgenote van Henk uiterst goed voor de dag kwam. Ze speelde met veel expressie, sprak duidelijk en zat goed in haar rol. De Oud-Leerlingen maakten geen geheim van de aanwezigheid van souffleur Nel Witte. Ze zat in een grote, van het Eierlandsche Huis geleende 'kist', die voor het stuk opzichtig over haar heen werd getild en waarin ze geen kant op kon. Ze had een bezige avond, want een aantal acteurs leunde stevig op haar fluisterende aanwezigheid en het was niet aan haar te wijten dat op zulke momenten de vaart wat uit het spel raakte. Een kleine oneffenheid op de niet geringe prestatie onder leiding van regisseur Ine Witte, die een vol lere zaal had verdiend. Resteert de vermelding van Juul Swarthoff, die de acteurs van grime en de juiste haardracht voorzag. Licht en geluid waren het domein van Stefan Maas en Marco Witte. Tekst en foto Gerard Timmerman Communicatie voor tieners Tieners en volwassenen kunnen in februari en maart terecht bij Klarina Combé van Udjat Texel voor een cursus stemwerkt en communica tie. De cursus wordt gegeven op vijf achtereeenvolgende zaterdagen, van 10.00 tot 12.30 uur. en is ook geschikt voor mensen die al eens de cursus communicatie hebben gevolgd. Deelname kost €130,-, opgeven kan via tel. 06-12765670 of via www.udjattexel.nl. Veldtoertocht Taxi 312000 en DOK uit Den Helder houden zondag 3 febru ari voor het laatst dit seizoen een veldtoertocht voor wielrenners. Dit is de voorlaatste tocht uit de serie Noordhollandse veldritten. De laatste wordt een week later gehouden in en om Winkel. De tocht begint op het parcours van wielervereniging DOK aan de Guldemondweg in Den Helder. De fietsers vertrekken gezamenlijk naar boot van 9.30 uur. Texelaars kun- Dinsdag 29 januari: Journaliste Stelle Braam vertelt in Question Plaza over haar boek 'Ik heb Alzheimer'. Aanvang 19.00 uur. De toegang is gratis. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 19.30 uur de tweede publieks- bijeenkomst van het project Ruimte voor Ontwikkeling. Belangstellenden mogen hun mening geven op het gebied van ruimte, milieu en econo- Om 20.00 uur begint in De Buureton een bijeenkomst van de FNV Vrou wen. Spreker is Gelein Jansen. Woensdag 30 januari: Bridgeclub Alert houdt vanaf 19.30 uur een open bridgedrive in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend. Deelnemers kunnen vanaf 18.30 uur aanschuiven voor een snertmaaltijd. Deelname kost €6.-. In hotel De Lindeboom in Den Burg begint om 20.00 uur een avond met medium Lia Schippers. De toegang bedraagt €8,-. Donderdag 31 januari: In het kader van de Nationale Voor leesdagen wordt in de openbare bibli otheek aan de Drijverstraat in Den Burg vanaf 16.00 uur voorgelezen. Volkssterrenwacht De Jager bij Eco- mare houdt een sterrenkijkavond, met speciale aandacht voor sterhopen, nevels, melkwegstelsels en de plane ten Mars en Saturnus. Deelname kost €2,-. De kijkavond gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur gebeld worden met 06-45552708. In het Eierlandsche Huis in De Cock sdorp begint om 19.30 uur de derde publieksbijeenkomst van het project Ruimte voor Ontwikkeling. Belang stellenden mogen hun mening geven op het gebied van ruimte, milieu en economie. In Ecomare geeft ir. Rob Steijn een lezing over kustbeheer. De bijeen komst begint om 20.00 uur, de toe gang bedraagt €2,50, inclusief koffie of thee in de pauze. Hoogwater te Oudeschild In de Muziek- en Dansschool beginnen om 20.30 uur open lessen jazzdans en moderne dans voor volwassenen. Vrijdag 1 februari: De gereformeerde kerk van Den Burg houdt een bazaar in De Poort, het gebouwtje achter de kerk aan de Ele- mert. De opbrengst is bestemd voor goede doelen. Aanvang 19.00 uur. Vanaf 17.00 uur wordt er gebakken vis verkocht Menvereniging Tussen Wad en Duin en de Texelse dierenartsen verzor gen een informatieavond over kwalen en ziektes bij paarden. Deze wordt gehouden in manege Akenburg en begint om 20.00 uur. In Het Schoutenhuys op de Vismarkt in Den Burg begint om 21.00 uur een concert van de Engelse folkgroep The Queensberry Rules. De toegang bedraagt €11,-. TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Automobilisten moeten vrijdag in Den Helder tussen 14.30 en 17.30 uur rekening houden met wachttijden van een uur. Meer informatie over de veerdienst is te verknjgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TEXELS E'SCOURANT Di. 29 00.04 en 11.40 u. Wo. 30 00.34 en 11.50 u. Do. 31 00.45 en 12.40 u. Vr. 1 01.34 en 14.00 u. Za. 2 02.37 en 15.27 u. Zo. 3 04.00 en 17.05 u. Ma. 4 05.20 en 18.24 u. Di. 5 06.50 en 19.24 u. Aan het strand s het ongeveer aen uur er- der hoog water. Wo. 30 lanuari laatste kwar tier. Zo. 2/ januari zon op 8.28, zon onder 17.18 uur Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mall redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Stiana Sibon Telefoon 06 - 22 21 16 62 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zip van toepassing oe Regalen voor het Advertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer -11198699 Een exemplaar van do Regelen voor het Advortentlewozen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar €37,95 36,25 (automat«h) Per jaar 74.10 71.75 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. nen zich op de veerhaven inschrij ven. De tocht is 35 kilometer lang en voert over de ATB-route door het bos, over het strand en door het boerenland. Deelname kost €8,- (inclusief bootkaart). Renners met TFK of licentie betalen €7,-. Kinde ren van 8 tot 12 jaar betalen €5,- maar mogen alleen onder begelei ding deelnemen. Voor meer informatie: Jan Zijm, tel. 314205 of Peter Engelen, tel. 0223- 630398. Halve marathon Belangstellenden voor de Halve Marathon van Texel kunnen zich vanaf 1 februari inschrijven via de website www.texelhalvemarathon. nl. Dat was in het bericht in de krant van afgelopen vrijdag abusievelijk niet vermeld. De halve marathon wordt gelopen op zondag 28 sep tember. Beaudme Nails verzorgt de nagels i.: iit\ uur). Om 10.30 uur en om 14.00 uur start er vanaf de Buureton een clinic nordic walking. Deelname aan deze clinic kost €5,-. Tijdens de open dag wordt een verkoop gehouden van ongebruikte spullen. De opbrengst gaat naar de Stichting Kerk en Minima. Ruime belangstelling voor de eerste Texelse wellnessbeurs die zaterdag in de Burgemeester De Koninghal werd gehouden. 19 ondernemers op het gebied van lichaamsverzorging en schoon heid, van pedicure en haarmode tot voetreflexologie, hadden een stand ingericht. De beurs trok zo'n 500 bezoekers, de reacties waren enthousiast. De modeshow die Fashion Store 's morgens hield trok veel bekijks. De toneelvloer werd ook gebruikt weiness kijken de meeste mannen voor yoga en andere demonstraties. Mede naar aanleiding van de reac ties had organisator Anita Muilwijk zaterdag al besloten dat er volgend op Texel de kat nog uit de boom. Jongejan: 'Mijn man is hier wel geweest, maar alleen om te helpen met het opzetten van de stand.' jaar een vervolg komt. Of dat weer Toch zou menig man volgens haar in de Koninghal zal zijn, staat nog niet vast. 'Meer stands passen er niet in, maar er lijkt wel meer animo te zijn.' Nagelstyliste Gre Jongejan: 'Ik wist niet dat ik zoveel collega's had. Een goed initiatief.' Vrouwe lijke bezoekers hadden ruimschoots de overhand, op het gebied van baat hebben bij een bezoek aan de pedicure: 'Ik behandel ook lik doorns, ingegroeide teennagels en eeltknobbels.' Dat was niet waar voor Matty ter Steege in haar stand was neergestreken. Haar nagels werden keurig gestileerd.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2