Texel en de televisie: een lange band Televisie U. Ontwikkelingsclub kapelaan A. Auwens Betalen scootmobiel krijgt steun politiek - TEXELSE 3 COURANT DEN BURG. DONDERDAG, 19 OCTO BER, aanvang 8 uur in Hotel „De Zwaan" spreekt over Entree niet-leden 50 cent. Deze week wordt door ons het derde Televisie-apparaat geplaatst. RENTENAAR, Oosterend. Familieberichten DINSDAG 29 JANUARI 2008 In de paar weken dat 2008 oud is, is Texel al vele malen op televisie te zien geweest. Ook vorig jaar maak ten film- en nieuwsploegen opna mes over de meest uiteenlopende onderwerpen. Toch is het nog niet zo lang geleden dat televisie een onbekend fenomeen was. Pas hal verwege de jaren vijftig werden voor het eerste opnamen op het eiland gemaakt. Te zien waren zee honden, de strijd om de man en de vrouw en Ouwe Sunderklaas. Kapelaan A. Auwens trok in 1950 een volle zaal toen hij in De Zwaan voor de R.K. Ontwikkelingsclub sprak over televisie. Wel moest hij het in groten getale opgekomen publiek teleurstel len wat de komst van televisie op het eiland betrof. 'Nederland ligt heel ongunstig en zeker Texel', antwoord de hij op vragen dienaangaande. 'Hierin zou pas verbetering kunnen treden, wanneer landen als Denemar ken, Noorwegen en Duitsland zouden overgaan tot het bouwen van televi sie-studio's.' Want hoewel het uitzen den technisch mogelijk was - Philips verzorgde in die tijd met enige regel maat uitzendingen -, was er geen plaats te vinden waarvandaan het hele land bestreken kon worden. 'Ver der is men het er ook niet over eens. welk lijnenstelsel men zal gebruiken', schrijft de Texelse Courant van 25 oktober 1950. 'Zender en ontvanger moeten precies hetzelfde hebben. En dit is in elk land verschillend. Om tot een vergelijk te komen, werd een conferentie in het leven geroepen. Niemand wou echter zijn stelsel pnjs geven.' Aprilgrap Maar de ontwikkelingen gingen snel. Zij het niet zo snel als de redactie van de Texelsche Courant beweerde, toen in maart 1937 werd gesproken over de Joke Import Mij., die een demon stratie op het terras van hotel Texel zou geven. Werd de televisie pas in het voorjaar van 1938 officieel in Nederland geïntroduceerd, al een jaar eerder verklaarde de redactie 'dank zij de welwillendheid van de heer Witz, vertegenwoordiger der J.I.M.' in de gelegenheid te zijn geweest 'een proefuitzending van het bekende Engelsche televisiestation te Londen bi) te wonen'. De redacteuren 'ston den versteld over de goede resulta ten, welke met een eenvoudig toestel konden worden bereikt.' Het was dan ook nogal een technich hoogstandje. 'Het beeld, volgens het Eline-Parsy- steem (fijn raster) op een scherm van 80 bij 90 vk. c.M. geprojecteerd, was zeer duidelijk, ook bij daglicht. Bij een der handelaren hier ter plaat se zullen de Eline-Partoestellen van ƒ42,50 af verknjgbaar zijn; met accu ƒ47,50.' Helaas moest Texel, net als de rest van Nederland, wachten tot in 1951 de officiële uitzendingen begon nen. Maar het was een geslaagde aprilgrap. Ontvangst gegarandeerd De introductie van de televisie op de jaarbeurs van 1938 leidde al direct tot het commentaar dat de radio nu wel snel zou verdwijnen. Maar dit was, volgens de firma M. en A.J. Vonk uit Den Burg, geen reden met de aanschaf van een nieuw toestel te wachten. 'Alle vanaf heden tot 31 December a.s. door ons geleverde toestellen', belooft de advertentie, 'worden tegen de volle aanschaf- fingspnjs ingeruild indien voor dien datum geregelde hier te ontvangen televisie-ui'zending mochten plaats hebben.' Vonk zal weinig radio's heb ben moeten terugnemen, want het zou nog jaren duren voor deze 'gere gelde uitzendingen' er kwamen. Jan Agter schafte in 1950 een toestel aan 'om de ontvangstmogelijkheden voor Texel te testen' en voor demon straties. Martien Bakker meldde in 1954 dat 'het experimentele stadium' voorbij was en de firma Rentenaar in Oosterend plaatste in hetzelfde jaar het derde 'Televisie-apparaat'. 'Voor geheel Texel een prima ontvangst wordt gegarandeerd.' Toen bleek dat tegen de verwachtingen in, de uitzen dingen vanuit Lopik ook op het eiland te ontvangen waren, ging het hard en in juli 1957 meldde de Texelse Cou rant dat er inmiddels zestig toestellen op het eiland waren geplaatst. 'Een flink aantal, zoudt ge zeggen maar toch komen wij landelijk een stuk achterop Texel zou pas gelijk lig gen met 165 toestellen.' Televisietoestellen waren een schaars goed en de plaatsing ervan nieuws. Zoals toen R. Daalder de eerste inwo ner van De Koog was die televisie kreeg. 'Als bijzonderheid kunnen wij u melden', schrijft de krant in 1955, 'dat degene die in De Koog als eer ste een auto en als eerste een radio aanschafte, ook nu weer de eerste is die een televisie-toestel bezit. Thans overweegt de heer Daalder de aanschaffing van' een Helicop ter.' Door de weinige toestellen was het gebruikelijk dat buren, familie en vrienden gezamenlijk de uitzendingen bekeken. Dat dat niet altijd zonder gevolgen was, ervoer Eddy Drijver uit Den Hoorn, die bij een dergelijke gelegenheid op straat werd aangere den en een hersenschudding opliep. 'Eddy was, zoals iedere week, met een groot aantal kinderen naar de televisie-uitending ten huize van de heer Th. du Porto geweest.' Promotie De eerste uitzending op Texel werd ontvangen op maandag 17 septem ber 1951'De voorstelling vond plaats ten huize van de familie Jn. Agter t Was als in onze kinderjaren toen we voor het eerst een film zagen.' De (experimentele) uitzending werd verzorgd vanuit Lopik, te zien waren 'een paar filmpjes' die 'werkelijk heel aardig' doorkwamen. Al een half jaar eerder, dus nog voor de Texelaars er getuige van konden 'zijn, was het eiland op televisie te zien geweest. Althans, de Texelse Courant schrijft in februan 1951 dat Philips 'verzocht heeft de Texelfilm voor de experi mentele televisie te mogen brengen.' Of deze uitzending werkelijk is door gegaan, is niet te achterhalen, maar later werd de film menigmaal ver toond, door zowel de VARA als de NCRV. De toenemende belangstelling voor Texel hield min of meer gelijke tred met het groeiend aantal uitzendingen en de Texelfilm maakte in juli 1955 plaats voor speciaal voor de televisie gemaakte opnamen en onmiddellijk werd het promotionele aspect daar van ingezien. 'In het televisie-pro- -frgl Archiefstuk gramma van Dinsdagavond zijn ook de dne Texelse Museum-zeehondjes Phoca, Pinny en Robby opgetreden. Het werd een prachtige reclamestunt én voor ons Museum én voor het eiland als vacantieoord. Zaterdagmid dag zal de VARA in haar actualiteiten programma eveneens het woord aan de drie kleine robben geven. In dit journaal zullen wij bovendien een vraaggesprek met de directeur der VW Texel horen en een klankbeeld opgenomen zien van de roemruchte Strijd om de man in Den Hoorn. De gebruiken op het eiland bleven in de belangstelling en in december 1957 maakte de Nederlandse Tele visie Stichting een reportage over Ouwe Sunderklaas. 'Vanavond zal het resultaat in het journaal worden uitgezonden, stellig zullen velen kij ken of ze d'r óók bij zijn. Wij moeten echter opmerken, dat men niet al te grote verwachting koestert: ieder onderdeel van een journaal trekt als in een flits voorbij en het Ouwe Sunder- klaasfeest zal reeds na twee-en-een- halve minuut de revue gepasseerd hebben.' Niet veel anders verging het de leden van Margaretha Sinclair, die op 1 mei 1961 meeliepen in het défilé in Soestdijk. De band kon om die reden niet op het eiland optreden, maar 'de leiding van de band hoopt met de deelneemsters om zes uur weer op het eiland te arriveren omdat de leden heel graag 's avonds de televisie wil len zien.' In de loop der jaren zouden steeds meer Texelaars op televisie te zien zijn. maar de zeehonden, de sunderklazen. de directeur van de VW en de muzikanten van Marga retha Sinclair viel de eer te beurt de eersten te zijn. - TT3RN Voor geheel Texel een prima ontvangst, wordt gegarandeerd. Na I Januari 4 uitzendingen per week. TERMUN Asenda Zaterdag 2 februari: In het televisieprogramma 'Drop- Zone' worden schoolkinderen gedropt in De Cocksdorp. De uit zending, via Nederland 3, begint om 9.30 uur. De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) houdt een open dag in de Buureton. Bezoekers kunnen vanaf 10.30 uur informatie krijgen over dc mogelijkheden die SWOT biedt, zoals het streven om senioren zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Daarnaast worden er acti viteiten georganiseerd als koersbal en gymnastiek op de stoel. De Vrije School aan de Gasthuis straat in Den Burg houdt van 11.00 tot 16.00 uur een open dag De Kunstbus van de Muziek- en Dansschool doet Den Hoorn aan. Vanaf 14.00 uur worden in dorps huis De Waldhoorn diverse activi teiten verzorgd voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Voor informatie en aanmelding: tel. 313493 en www. mdt-texel.nl. In dorpshuis De Hof aan de Nika- del in De Koog vindt de jaarlijkse boerenkoolmaaltijd plaats. Deel name kost €5,-. Voor kinderen zijn er pannenkoeken. Opgeven tot en met 30 januari via tel. 317936. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een com petitiewedstrijd van Model Racing Texel. Zondag 3 februari: In Yogacentrum De Hoge Berg aan de Schilderweg wordt in het kader van Wereld Yogadag van 11.00 tot 13.00 uur een sessie gehouden om aandacht te vragen voor de schen ding van mensenrechten in China. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd voor Amnesty Internatio nal. Deelnemers kunnen zich van tevoren aanmelden via tel. 315782 of e-mail yoga@hogeberg.nl. Bospaviljoen Het Turfveld in de Dennen vormt het vertrekpunt voor de laatste van in totaal vier wan delingen van de winterserie van wandelsportvereniging Het Gou den Boltje. Er zijn tochten van 5 en 10 kilometer. Deze voeren door de duinen, het bos en over het strand. Starten kan tussen 13.00 en 14.00 uur. Maandag 4 februari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rom melmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur een bijeen komst van de agrarische Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting. Een medewerker van de gezondheids dienst spreekt over blauwtong. Dinsdag 5 februari: In De Witte Burcht in de Molen straat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50 per koppel. Inschnjven kan vanaf 19.30 uur. Wat ik zeggen wou... Bouwen Naar aanleiding van het bericht in de Texelse Courant van 25 januari over de voortgang van het plan Bouwen voor Texelaars willen wij graag reage ren en onze kijk op de voortgang van het project toelichten. Op dit moment is de dorpscommissie Oosterend nog steeds in overleg met de gemeente Texel, in het bijzonder met de wet houders, mevrouw Merkelbach en de heer Kikkert. De aard van de gesprekken is dat de gemeente Texel kritisch kijkt naar een aantal moge lijke locaties om het Collectief Par ticulier Opdrachtgeverschap (CPO) ten uitvoer te brengen. Daarbij zijn door de wethouders zelfs vananten naar voren gebracht die wij vooraf Gemeentelijke site over statistieken Liefhebbers van cijfers en statis tieken kunnen hun hart ophalen op de nieuwe website van de gemeente, waar gegevens over het eiland kunnen worden opge roepen en als grafiek weerge geven. De gegevens kunnen los worden bekeken, maar ook aan elkaar gekoppeld of worden ver geleken met gemeenten elders in het land. De site is bedoeld voor de eigen inwoners, maar ook voor onder nemers en onderzoeksbureaus In totaal zijn over meer dan vijf honderd onderwerpen gegevens beschikbaar, afkomstig uit databan ken als die van het CBS en diverse ministeries. De informatie is thema tisch gerangschikt in onderwerpen als bevolking, wonen, onderwijs, horeca, inkomen, politiek en crimi naliteit, maar kan ook doorzocht worden. De bezoeker kan zelf tabel len, grafieken of kaartjes samenstel len of direct een rapport oproepen. Daarnaast zijn de cijfers eenvou dig te vergelijken met het landelijk gemiddelde of dat van gelijksoor tige gemeenten. De site, te vinden op www.texel. incijfers.nl, is ontworpen en samen gesteld door ABF Research uit Delft. De gemeente mag het gebruik van scootmobielen in rekening gaan brengen. Een meerderheid van de politieke partijen heeft daarmee ingestemd tijdens de raadscommissie Welzijn. De gemeente vraagt nu nog geen geld voor het verstrekken van de voertuigen, maar ziet door de ver grijzing de kosten steeds verder toenemen. Om dat een halt toe te roepen, wil het college dat Texe laars met een inkomen van min stens 120 procent van het sociaal minimum (gelijk aan de bijstand) een eigen bijdrage gaan betalen. Voor een alleenstaande komt dat neer op minstens €215,80 en voor een gehuwde Texelaar op min stens €309,40 per jaar. De hoogte is afhankelijk van het inkomen. Jos de Wolf (WD) vroeg zich af of Texelaars die het niet breed heb ben op die manier in de handen van de voedselbank worden gedre ven. Wethouder Marian Merkelbach (welzijn) wees erop dat mensen met lage inkomens een beroep op de bijzondere bijstand kunnen doen als ze geen vrijstelling krijgen. Harry Ran, inspreker namens Texels Vitaal en de ANBO, wilde weten waarom de gemeente niet met de invoenng wacht tot er een beleidsvisie voor de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO) op tafel ligt. Merkelbach liet weten dat de gemeente niet vooruit loopt op die visie, maar nog bezig is met een inhaalslag. De raad bepaalde in j 2006 dat voor alle WMO-voorzie- ningen een eigen bijdrage moet worden gevraagd. Voor hulp bij het huishouden, aanpassing van wonin gen en aanpassingen van auto of fiets is dat inmiddels gebeurd. Astrid van de Wetering (D66) en Martijn Eelman (CDA) wilden weten wanneer Texel een eigen depot voor scootmobielen krijgt. Merkelbach liet weten dat daarover wordt gedacht, maar dat dat aan de orde komt i als een gezamenlijke aanbesteding van Texel en andere gemeenten in de Kop van Noord-Holland voor WMO-voorzieningen achter de rug i is. Wanneer dat is. kon de wethou- J der nog niet zeggen. niet hadden kunnen bedenken. Dit heeft tot gevolg dat er nader overleg plaatsvindt en helaas, brengt dit eni ge vertraging met zich mee. Wij wil len graag de voortgang in het traject houden en hebben bij de gemeente aangedrongen op spoedige besluit vorming. Het college zal ons met zeer sterke argumenten moeten over tuigen om de termijn welke nu is gemoeid met de vertraging verder op te rekken. Al met al zijn wij nog steeds hoopvol over de mogelijkhe den voor CPO in Oosterend. Wij gaan er dan ook vanuit dat het voorstel omtrent CPO zoals dat recent door de gemeenteraad is aangenomen tot uitvoering wordt gebracht. Voor alsnog is er vanuit Oosterend geen enkele reden om het project Bouwen voor Texelaars onzeker te noemen. Weliswaar is er ook nog geen zeker heid maar wij zien de haalbaarheid in Oosterend met vertrouwen tegemoet. Wordt vervolgd. Namens de dorpscommissie van Oosterend, Brendan de Graaf Richard Kortekaas In herinnenng voor altijd. Onze buurtgenote Annie Huisman-de Groen Annie, we zullen je missen. De familie wensen we veel sterkte. De bewoners van Diek. Leeg is de plaats, maar mooi zijn de herinneringen aan mijn lieve man en onze lieve vader en opa KLAAS PIJPER De vele kaarten, telefoontjes, bloemen en uw aan wezigheid hebben ons zeer gesteund. Dit alles deed en doet ons goed en geeft ons de kracht om zonder Klaas verder te gaan. Het is voor ons onmogelijk om iedereen persoonlijk te bedanken. Wil Pijper-Freijsen Kinderen en kleinkinderen Texel, januari 2008 Hoezo mama helemaal uitgeteld? Ik heb ge woon de ooievaar ge beld. Die had echter zijn voicemail aan, en toen heb ik het zelf maar ge daan! Ik ben geboren lan 25 januari 2008, 18.31 uur 3800 gram, 52 cm Mijn trotse ouders zijn: Martijn Schrama 8 Petra Burema Distelvlinder 31 1791 TN Den Burg Wilt u lan komen zien, bel dan even, anders slaapt hij misschien, tel. 06-30474672. Geboren op 18 januari 2008 Yuna Zoon van Ilse Beerling Mark van Twuyver Pommerenstraat 3 1827 AT Alkmaar "Jexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meen €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Schaatsen zonder ijs? Dat kan op de kunstofijs- baan op Vakantiepark De Krim! Schaatshuur €5,00 p.p. Meer informatie: 0222- 390112 ofwww.krim.nl Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining, Nikadel 60, De Koog, tel. (0222) 317333, Diverse maten kinderrijwielen. Kom kijken in onze nieuwe winkel. De hele week een gratis presentje bij beste ding v.a. €25.- De Wever Weverstraat 38 De 15e Horeca en Recre- atiebeurs Texel is op 11 maart in Ons Genoegen. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Nu Nieuwe Collectie Gaastra Herenmode. Mantje Lifestyle Stores Nieuw bij TCA, Kras en Win actie, bij elke €20,- kassaverkoop ontvangt u een kraskaart. Er zijn veel leuke prijzen te winnen!!! Is .NET uw specialisme? Wij zijn op zoek naar .NET ontwikkelaars. Kijk voor de vacatures op http://vaca- tures.snelstart.nl Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Te koop aangeboden t.e.a.b.: kinderstoel en verrijdbare box met opberglade, beiden in licht hout (beuken), tel. 322064. Kom kijken in onze nieuwe winkel. De hele week een gratis presentje bij beste ding v.a. €25.- De Wever. Weverstraat 38 Oproep: Klusweekend, 2 3 febr. Help ook mee de Bonte Belevenis opbou wen. Rommelpot 11, Den Hoorn.Info:0629191822. Gezien op de Wellness- beurs: zonnebanken van Stiehl De Waal - Laag- waalderweg 39. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Rabbit Habit. 50% tot 75% korting Weverstraat 39/ Kogerstr 2. Den Burg Fruitbedrijf Molenbuurt geopend: vrijdag- en za terdagmiddag van 13.30- 18.00 uur. Win nu mooie prijzen bij TCA, bij elke 20,- kas saverkoop krijgt u een kraskaart. Witgoed - Stiehl De Waal - de Voordeligste Prijs en de Beste Service! 311 777. Kantoorbaan saai? Niet dus. Kijk voor de vacatu res op http://vacatures. snelstart.nl Tv - audio - video - Stiehl De Waal - de Voordeligste Prijs en de Beste Service! 311 777. w ww.texe Is eau to pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Stoere Collectie Jacks en Fleecevesten Gaastra Kids. Mantje Lifestyle Sto- Te koop aangeboden t.e.a.b. verrijdbare box met opberglade en kinderstoel, beiden in licht hout (beuken). Tel. 322064 Ga goed verzorgd de winter door. Declaré voor de kwestbare en gevoelige huid. Beauty in Balance. Irma de Wit. tel 319859 Nieuw op Texel: kinder tafel - speeltent op maat gemaakt. Kleur naar keu ze. Texel Tent, Wilhelmina- laan, Den Burg, Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten Nol- lekoog 10, tel. 327707. Kom kijken in onze nieuwe winkel. De hele week een gratis presentje bij beste ding v.a €25 - De Wever. Weverstraat 38. Even een pak eigenge maakte snert of bruine bonensoep vol spek en worst halen. Eétcafe Park straat 22. www.texeltoerist.nl. kunt nog meedoen aan de prijsvraag en maak kans op het boek De Smaak van Texel Een jarige job? Vier een schaatsfeestje op De Krim! Meer informatie 0222- 390112ofwww.krim.nl TCA. Kras en Win actie. Kom snel langs. Voor alle maten led of plasma tv's Stiehl De Waal - 311 777. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op w ww. texels eauto pa gina. nl Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Schoonheidssalon Mar- tine terug van zwanger schapsverlof, afspraak tel: 322667. Div Jeans halve prijs. Mantje Lifestyle Stores Horeca en Recreatie- beurs - 11 maart - www horecabeurs-texel.nl Nieuw Björn Borg Valen tine boxershorts. Mantje Lifestyle Stores Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Nu nieuwe Collectie Napa- pijri Herenmode. Mantje Lifestyle Stores Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Texelse kaas van We- zenspyk. Nieuw op Texel: kinder tafel - speeltent op maat gemaakt. Kleur naar keu ze. Texel Tent, Wilhelmina- laan, Den Burg. Barbecuebuffet met al les erop en eraan bin nenshuis! Min. 12 pers. Restaurant Bos en Duin, tel. 315541. Sale, Sale,....! 50% tot 75% korting. Rabbit Ha- bit, Weverstraat 39/ Ko- gerstr.2 Den Burg Voor reparatie van alles waar een snoer aan zit! Stiehl De Waal -311 777. Nieuwe Collectie Le Coq Sportif Dames- en Heren schoenen. Mantje Lifestyle Stores Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Rits stuk? Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmake rij sleutelservice Van Osch. Open van 08.00 -12.30 uur Zaterdags ge sloten. Tel. 313901 Nieuw Anna Scott Dames Mode. Mantje Lifestyle Stores De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels. Tel. 321815/321266. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's Tel. 315588. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. www texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Satellietservice - Stiehl De Waal - 311 777. De Wellness-beurs ge mist? Niet getreurd; op Waalderstr. 15 wordt u óók volgens de nieuwste tech nieken en met natuurlijke producten geqmppt, ver zorgt of gekleurd' Qnipp Kapsalon, tel 312227. ook zonder afspraak! Diverse voetbal artikelen. sterk afgeprijst. Mantje Lifestyle Stores

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3