Texelaartje kVé ooo Een buitengewoon leerzame ervaring' Slageriiftpfetétkl TEXELSE COURANT Makelaar dij Texel Vastgoed b.v. RVT We zijn op zoek naar leuke collega's! '•%DR0GEHAM BESTRATINGEN Steen- en Houthandel MoormanrtLJ^deBoer slager Keurdokter DINSDAG 29 JANUARI 2008 ONROHRPNDF. GOEDliRl-.N TAXATIFS 11 Vi'OTHKKFN ASSURANTIËN Ons actuele woningaanbod: www.texelvastgoed.nl Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat 57 Postbus 87 1790 AB Den Burg Tel: 0222 31 30 25 Fax: 0222 31 39 00 info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Privé: dhr. P. Kuip Czn. Tel. 31 20 31 dhr. J.P. Couiinho Tel. 31 46 65 dhr. M.R. Trap Tel. 31 92 42 Aangesloten bij: en I VASTGOED ADVSEURS TE KOOP in DE KOOG Dorpsstraat 59 In het hartje van dé badplaats, gelegen in het gezel lige winkelcentrum De Korf, is het tapasrestaurant "La Tienda" gesitueerd, met serre en gebruik van terrasruimte: zowel overdekt als aan de gezellige Dorpsstraat. Aangeboden wordt: het huurrecht van de horeca- ruimte, alsmede de overname van goodwill/inventaris. Pacht is eveneens bespreekbaar. ■i Deze prima renderende zaak is uitstekend geoutilleerd en sfeervol ingericht. Overname als going concern. Andere vormen van (geleidelijke) overname zijn bespreekbaar. Laat u door ons kantoor uitgebreid over de moge lijkheden informeren. TE KOOP in DEN BURG Beatnxlaan 112 Op loopafstand van het centrum van Den Burg een half-vrijstaande woning met uitbouw, garage en recreatiewoning op een perceel eigen grond van 377 m! gelegen. Indeling woonhuis: hal/entree met trapopgang en 4 kelderkast, zonnige uitgebouwde woonkamer met open haard, eenvoudige keuken met doorloop naar bijkeuken met toilet en schuur, tevens toegang tot terras/tuin. Op de verdieping: royale overloop, drie v slaapkamers, badkamer met douche, wastafel en toilet, j Vaste trap naar de 2e verdieping met drie slaapkamers voorzien van dakkapel, kunststofkozijn en dubbele beglazing. Het woonhuis is recent rondom gevoegd, nieuwe goot, afgewerkt met trespa, een zeer royale woning met J garage en recreatiewoning met goede verhuurmoge- lijkheden. De garage is gelegen achter de woning en te bereiken via een achterom parkeerterrein met garageboxen voor de gehele buurt. Ook parkeergelegenheid op eigen terrein. De recreatiewoning heeft de volgende indeling: Entree in woonkamer met open keuken, binnenhal met drie slaapkamers, douche en toilet De woning wordt verwarmd d.m.v. HR cv-ketel, gedeeltelijk voorzien van nieuwe meterkast met eigen aansluitingen. Het is ook mogelijk om de recreatiewoning apart aan te kopen De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur.(TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 5,25 7,00 8,75 10,50 12,25 14,00 15,75 17,50 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl. 19% BTW Adres Postcode/plaats plaatsen in de krant van: Handtekening Wij hebben plaats voor enkele medewerkers bediening (m/v) Fulltime (ervaring vereist) Parttime (ervaring een pre) ben jij enthousiast, flexibel en op zoek naar een leuke baan? Bel dan met Anton van der Vis (0222)317 279 of 06 50 616 183 FAMILIE-RESTAURANT vogelhuis i ."..r- 0-1 r Nog even en dan komt de lente weer. Wij hebben nu al de kriebels! Onze siertuin wordt binnenkort weer uitgebreid met kleurechte stenen, vele soorten en maten en giga-tegels van 120x120 cm. Ook nieuwe bloembakken, brievenbussen, vijverranden en sierbe strating, alles hardsteen of marmer. Ook nieuw: tuinschermen, zware uitvoe ring en divers tuintimmerhout en palen. In de maanden februari, maart en april hoge kortingen op zowel bestratings- I materiaal als het uit te voeren werk. Kom kijken en wij maken u blij. Op vrijdag en zaterdag ben ik de hele dag aanwezig van 8.00 tot 18.00 uur. Overige dagen telefonische afspraak. Siertuin bezoekadres: Schilderweg, op het terrein van AB Transport, Oudeschild. Met vriendelijke groet, Andries Vietmeijer mobiel: 06-50823488 zoekt een Hoofdtaken: bewerken en voorverpakken van vers vlees. Worstmakerij. Jaarbetrekking. 38 uur per week. Voor verdere informatie: 0222 - 317552. Wij keuren u goed! Nu ook op Texel! D. E. laxipas or 701 rilbewijsKeuringen! Schermutseling na wedstrijd Mareis Bij de gemeente wordt de werk wijze van Mimi Eelman (34) als vernieuwend ervaren. Zo is zij de stuwende kracht achter de invoering van het ambtelijk bouw- beraad, dat ervoor heeft gezorgd dat aanvragen sneller worden afgehandeld. En volgens Mimi, die is gevormd in het hogere bedrijfsleven - bij de NAM en mul tinational Shell - kan het nog wel beter. Soms gebruikt ze onortho doxe methoden, zoals het oud- Hollandsch 'spijker slaan' om de creativiteit van medewerkers te prikkelen. Aan de verkiezing van Jonge Amb tenaar van het jaar is een voorbe reiding van vele maanden vooraf gegaan. De organisatie FUTUR, een netwerk van jonge ambtena ren, heeft de verkiezing in het leven geroepen om het imago 'stoffig en saai' af te schudden. De 'nieuwe' ambtenaar is fris, ondernemend en wil wat voor de samenleving bete kenen. Na een stevige voorselectie zijn vier kandidaten overgebleven, die dingen naar de Futur Award. Mimi neemt het op tegen drie veelbelovende collega's van hogere overheden. Eén provincie en twee ministeries zijn de zware tegenstan ders van het kleine Texel. Reden temeer voor de supporters om alles uit de kast te halen. Spandoeken Aangekomen bij het Rasa Theater in Utrecht, worden de spandoeken uitgerold. 'Mimi is het behbeh best', is de slogan van een doek waarop Mimi met een kudde Texelse scha pen is afgebeeld In de hal ontdek ken we meer supporters. Zo is daar burgemeester Joke Geldorp, met eigen auto gekomen. Naast Mimi's echtgenoot Vincent en kinderen, zijn ook haar broer en vader aanwe zig. 'Mimi heeft een groot analytisch vermogen en kan mensen aan zich binden', vertelt de trotse vader Ed Eelman, die na een jarenlang verblijf in den vreemde nu nabij De Koog woont In de bomvolle zaal hangt een Thialf-sfeer. Groepen suppor ters van de vier kandidaten laten van zich horen. De Texelaars - die twee rijen stoelen bezetten - zijn uit bundig aanwezig. De finale begint met een spectaculaire opemngsact. Dans, vlammen en opzwepende muziek zorgen voor een knallend welkom Wat nou stoffig en saai! De zeshoofdige jury, met bestuurlijke kopstukken als oud-minister Hanja De overwinning die de aspiran ten van basketbalvereniging De Mareis behaalden op Noordkop eindigde niet, zoals gebruikelijk, in een gezellig samenzijn, maar in een stevige knokpartij. Coach Eric Heijenk kon zijn spelers slechts met moeite naar de kleedkamer dirigeren. De aanstichtende par tij, een speler van Noordkop, is geroyeerd. De aspiranten van de Mareis won nen de uitwedstrijd tegen Noordkop overtuigend met 34-84. Na afloop is het gebruikelijk dat de spelers elkaar voor de wedstrijd bedanken. Daarbij kon één van de spelers van Noordkop zich niet bedwingen en gaf Jorik Heijenk van achteren een klap tegen het hoofd. De situatie daarna is volgens onze correspon dent 'moeilijk te beschrijven', maar de emoties liepen zeer hoog op. Coach Heijenk: 'Ik heb in mijn car rière als coach veel meegemaakt, maar dit nog niet. Dit zal nog een lange staart krijgen.' Ook de coach van de tegenstander had dit niet eerder meegemaakt en gaf aan dat alleen schorsen en royeren de juiste straf was. De wedstrijd was aarzelend begon nen en na zes minuten was de stand nog maar 2-4. Na een time out, waarin de coach zijn spelers toesprak, kwamen De Mareis beter in hun spel en onder leiding van Jorik Heijenk, die in twee minuten tien punten maakte, werd gestaag afstand genomen van Noordkop. Goed samenspel tussen Bas Vos, David Maas, Manuel Dros en Annick Hoogendijk resulteerde ook vaak in punten. Charlotte Hendriks en Fem ke Heijenk scoorden er lustig op los, waarbij Heijenk tot twee keer toe na een onderschepping alleen naar de basket ging en scoorde. Scores: Jorik Heijenk (31), Bas Vos (15), Charlotte Hendrik (10), Femke Heijenk (10), Manuel Dros (8), David Maas (6), Annick Hoogendijk (4). n spectaculaire opening komen de kandidaten tevoorschijn. Tweede van links de latere Wassili Hachchi. Maij-Weggen en oud-burgemeester Geert Dales (voorzitter), kondigt aan te letten op creativiteit, humor en elan. Jurylid Kay van de Linde, spin doctor van politica Rita Verdonk, toont zich alvast gecharmeerd van de slogan 'Trots op Texel'... Debat Dan is het de beurt aan de kandi daten. De avond is verdeeld in drie ronden: elke keer moet er iemand afvallen. Eerste ronde debat. Mimi moet de stelling 'Er moet een staats secretaris voor alleenstaanden komen' verdedigen, haar opponent Florian Bekkers (34) van de provin cie Overijssel is tegen. In een rustig betoog somt Mimi diverse voorde len op, en zoomt in op ouderen die hun partner zijn kwijtgeraakt. Haar tegenspeler maakt direct zijn punt: 'Ik heb de publieke noodzaak met gehoord...' Ook in het vervolg kan Mimi de woordenstrijd niet in haar voordeel ombuigen. De Texelse fans doen hun best, doch moeten het afleggen tegen de Overijsselse ach terban, die qua aantal en luidruch tigheid in de meerderheid zijn. Lastigste opdracht Nadat de andere twee kandidaten. Kim Waanders (30, ministerie van Justitie) en Wassila Hachchi (27, ministerie van Economische Zaken), hun debat hebben gevoerd, is het woord aan de jury. Mimi is de eer ste afvaller. 'Maar', stelt voorzitter Dales, 'het was al een geweldige prestatie om de finale te bereiken. Bovendien viel het niet mee om die stelling te verdedigen. Zij had de lastigste opdracht van allemaal.' De persoon in kwestie reageert na afloop nuchter. 'Spannend om de argumenten erbij te verzinnen. Een goede debater moet het niet uitma ken. Ik moest als eerste aftrappen en was nerveuzer dan ik zelf had verwacht. Sta je daar voor die volle zaal en voel je jezelf vasthouden aan het katheder. Later bedenk je jezelf pas wat je nog meer had kun nen zeggen. Maar dat is wijsheid achteraf.' Laatste boot Mimi is verguld met de prijs die ze krijgt. Behalve een jaarabonnement op NRC Next wint ze een persoon lijke coaching door het gerenom meerde werving- en selectiebedrijf Ebbinge. 'Hoe kun je je werk beter doen en je eigen effectiviteit verbe teren. Geweldig toch?' Al had een 'powerstage' in Kroatië natuurlijk ook wel aardig geweest. De rest van de avond kan ze ont spannen vanaf de zijlijn volgen. Wie er wint, blijft voor de Texelaars nog even spannend. Al voor de bekend making verlaten ze de zaal, om de laatste boot te halen. De presenta tor is zo vriendelijk even aandacht te schenken aan dit 'typisch Texel se' fenomeen. Pas veel later, in de bus, wordt de uitslag doorgebeld. De jury heeft gekozen voor Wassila, die met haar bevlogenheid én haar multiculturele achtergrond blijkbaar het beste in het profiel van de jonge ambtenaar past. Stof tot napraten in de bus. Met eeri biertje op de extra 'theaterboot' wordt de avond weg gespoeld. 'Ach', zegt Mimi later, 'het was een buitengewoon leerzame ervaring. Ik heb er van genoten. Nu weer over tot de orde van de dag.' En om de daad bij het woord te voegen, laat zij maandagochtend in het gemeen tehuis een mailtje rondgaan. Ze kondigt aan een 'uitwaaiconferentie voor frisse ambtenaren' op Texel te gaan organiseren... Tekst en foto Frans Hopman Om te onthouden Postkantoor Postagenschap Den Burg: Parkstraat 7, tel. 312010; (Doorgaand open van 9.00-17.15 uur; zaterdags van 9.00- 13.00 uur.) TPG Servicepunten: Den Hoorn, Diek 1tel. 319252 (Spar supermarkt); De Koog, Brink 6, tel. 317210; Ooster end, Kerkstraat 3, tel. 318283 (Spar supermarkt); Oudeschild, De Ruyter- straat 27, tel. 314515 (Spar super markt); De Cocksdorp, Kikkert-straat 11-13, tel. 316426 (Plus supermarkt). De tijden van buslichting staan op de brievenbussen vermeld. Radio Texel Stichting Lokale Omroep Texel. Post bus 178,1790 AD Den Burg. Studio: Molenstraat 4 (onder De Buureton). Dagelijks te beluisteren via FM 106.1 en 98.5 op de kabel. Met muziek, achtergronden en actuele informatie over Texel. Studiotelefoon 312199; fax 313430. Programmering elke vrijdag in de Texelse Courant. De Lichtboei: FM 100.2 op de kabel. Muziekprogramma's van maandag tot en met vrijdag, tussen 18.30 en 19.30 uur. Verzoekplaten: tel. 313430 of schriftelijk via postbus 89, 1790 AA Den Burg. Scholen/onderwijs BASISONDERWIJS Den Burg: De Fontein (Protestants christelijk), Burdetstraat 8, 1791 VA Den Burg, tel. 313598. Jac. P. Thijsseschool (openbaar), Keesomlaan 15, Postbus 174, 1790 AD Den Burg, tel. 313879. Jozefschool (rooms katholiek), Bea- trixlaan 46, 1791 GD Den Burg. tel. 312319. Kompasschool (openbaar), Molen straat 80, 1791 DM Den Burg, tel. 312655. Vrije School Texel, Gasthuisstraat 55, 1791 GK Den Burg, tel. 312073. De Cocksdorp en Eierland Durperhonk (openbaar), Klimpstraat 27, 1795 AL De Cocksdorp, tel. 316516. De Koog Lubertischool (algemeen bijzonder), Brink 29, 1796 AH De Koog, tel. 317778. Den Hoorn Jan Drijverschool (openbaar), Naalrand 2.1797 AR Den Hoorn, tel. 319355. Oosterend De Akker (protestants christelijk), Kotterstraat 11794 BD Oosterend, tel. 318363. Jacob Daalderschool (openbaar), Vli- estraat 26, 1794 AV Oosterend, tel. 318903. Oudeschild De Bruinvis (openbaar), Trompstraat 1, 1792 BJ Oudeschild, tel. 313893. VOORTGEZET ONDERWIJS Openbare Scholengemeenschap De Hoge Berg (vwo/havo/vmbo) Hoofdgebouw: Haffelderweg 40, 1791 AS Den Burg, tel. 312121. VERVOLG VAN PAGINA 1 Visprijzen 'Er kwam er een naar me toe die zei dat hij aangenaam verrast was door de hoeveelheid.' Volgens Drij ver was het meevaren financieel eveneens aantrekkelijk, omdat Ima- res de huur betaalde. 'Het is een alternatief voor de inkomsten en we konden op die manier ook bespa ren op onze quota.' De huurprijs werd bepaald aan de hand van de besomming van de TX33. Volgens Leopold staan vooralsnog geen nieuwe vogeltelreizen met een kotter gepland, maar hij verwacht dat ze wel volgen. 'Normaal maken we voor de tellingen gebruik van een schip van de offshore in Den Helder, maar dat kan niet altijd en dan is een kotter een goed alternatief. Het zal er dus wel vaker van komen, maar dan wordt het waarschijnlijk wel telkens last-minute.' VERVOLG VAN PAGINA 1 Biologen en vissers 'Dat moet ieder voor zich weten, ik wil geen kwade gezichten. Boven dien valt er wat voor te zeggen om wél te vissen. Door de sanering verdwijnen landelijk 23 kotters en die varen deze week voor het eerst niet uit. Daardoor zal de aanvoer verminderen en kunnen de prijzen weer stijgen. Maar ik vind het heel verstandig dat vijf Texelse bedrijven op eigen gezag hebben besloten een weekje thuis te blijven en hun dure quotum op te vissen als de prijzen hoger zijn', aldus Daalder. De kotters die zondagavond of maandagochtend niet zijn uitgeva ren zijn de TX3, TX5, TX14, TX68 en TX94. Dat is bijna de helft van de elf Noordzeekotters die Texel nog telt, naast vier kleinere eurokotters en enkele garnalenkotters. Dwangbesluiten In de krant van vrijdag was te lezen dat de gemeente bestuursdwang- en dwangsombesluiten intrekt die na 1 januari 2003 zijn genomen maar waarmee het gemeentebe stuur niets meer heeft gedaan of waarover niet meer is gecorrespon deerd. Dit klopt niet. Dit geldt alleen voor besluiten die vóór 1 januari 2003 zijn genomen.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 4