Uit Ir Actief 'Kurhaus zegt ze hier helemaal niets' TEXELSE 2 COURANT Agenda E Visserskoor viert jubileum in 2010 Hoogwater te Oudeschild 'Grote saamhorigheid binnen de SOSA' teso i Be'ange',ms' Sportshop Texel VRIJDAG 1 FEBRUARI 2008 Winterwandeling Gouden Boltje Het Bospaviljoen bij Het Turfveld in de Dennen fungeert zondag 3 februari als start en finish van de vierde dagtocht in de winterserie, georganiseerd door wandelsport vereniging Het Gouden Boltje. De organisatie heeft wandelingen van 5 en 10 kilometer uitgezet, die de deelnemers door bos en duinen en over het strand voeren. Starten kan tussen 13.00 en 14.00 uur Tangolessen Zowel beginners als gevorderden zijn vanaf woensdag 6 februari welkom bij de wekelijkse tango- lessen van TexelTango. Deze wor den gehouden in het vernieuwde strandpaviljoen Paal 28. De lessen worden gegeven door Geertrui van Herwijnen uit Amster dam en Klaas de Jong uit De Cock- sdorp. De cursus bestaat uit tien lessen, deelname kost €100,-. De eerste les is gratis; het meebrengen van een danspartner is niet noodza kelijk, maar wordt wel aanbevolen. Opgeven kan via info@texeltango.nl of via tel. 315140. Meer informatie is te vinden op www.texeltango.nl. Smit exposeert in Abcoude Marian Smit exposeert de komende maanden in Abcoude. De kunstena res, woonachtig aan de voet van de Eierlandse vuurtoren, staat bekend als veelzijdig en moeilijk in een vakje te stoppen.' Haar werk is geïnspi reerd door de zee, het wad, de duinen en het strand. Haar nieuw ste tentoonstelling bestaat uit een verzameling bijzondere kunstwer ken van papier. Deze is tot en met 27 apnl te zien in Licht Ruimte, Hoogstraat 35 in Abcoude. De fees telijke opening is zondag 3 februari en duurt van 12.00 tot 16.00 uur. voor Texelaar en toerist Vr. 1 Za. 2 Zo. 3 Ma. 4 Di. 5 Wo. 6 Do. 7 01.34 en 02.37 en 04.00 en 05.20 en 06.50 en 07.45 en 08.55 en 14.00 u. 15.27 u. 17.05 u. 18.24 u. 19.24 u. 20.15 u. 20.54 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Do. 7 februan nieuwe maan. Za. 2 februari doodtij. Zo. 3 februari zon op 8.17, zon onder 17.31 uur. Het duurt nog even, maar het Oudeschilder Visserskoor heeft aangekondigd het 25-jarig jubi leum over twee jaar op grootse wijze te willen vieren. Hoogtepunt moet een festijn met muziekge zelschappen van acht Wadden eilanden worden: het Wadden Shantykoren Festival Texel. Toe zeggingen zijn inmiddels binnen van Vlieland, Terschelling, Ame land, Schiermonnikoog en de Duitse eilanden Langeoog, Bal- trum en Wangerooge. In totaal worden zo'n 240 zangers verwacht. Idee is dat zij op 26 juni 2010 verspreid door Den Burg hun optredens geven. Daarnaast is het de bedoeling een DVD te maken, waarop het 55 leden tellend Vis serskoor de vijftien mooiste liederen van de afgelopen vijfentwintig jaar zingt, gelardeerd met mooie toeris tische plaatjes. Ook staat een CD op stapel, alweer de vierde van het gezelschap. Deze wordt op Texel opgenomen, beoogde locatie is het kerkje van De Waal. Hoewel het Visserskoor niet armlas tig is, is het benodigde budget een stuk groter dan wat er in kas zit. Om alleen al aJle gastkoren te kunnen onderbrengen en een tegemoetko ming in de kosten te betalen, is een fors bedrag nodig. Besloten is daar om sponsors te werven. Met suc ces, meldt voorzitter Willem Snoek, die de afgelopen weken al enige tientallen gegadigden een bezoekje bracht. 'Ik krijg veel enthousiaste reacties. Mensen vinden het een prima idee. Het festival belooft ook een mooie publiekstrekker te wor den.' Wie een financiële bijdrage wil geven, kan bij Snoek terecht via tel. 313681 of 06-29310919 of e-mail w.snoek@kpnplanet.nl. Het koor heeft ook een eigen website: www. oudeschildervisserskoor-texelnl Agenda 2 t/m 24 februari zat. 2 Diner Cabaret -19.00 u vrij. 8 Jan Rot en Marjolein Meijers uitverkocht zat. 9 Diner Cabaret -19.00 u zat.16 Diner Cabaret -19.00 u zo. 17 Droog Brood met „De kip 20.30 u. met de gouden enkels" zat.23 Diner Cabaret -19.00 u •zo. 24 Joop Visser en Jessica van j 16.00 u. Noord met "Voorleen" Info/reserveren: tel. 319633 info@klifl2.nl www.klifl2.nl §»Havenresfauranf Texel "Eten moet een feest met cijfers bezig te me willen halen en brengen.' Bij bij eenkomsten van de SOSA worden leden van huis gehaald als ze niet zelfstandig kunnen komen. Het bestuur telt vijf leden. Onge veer één keer in de zes weken wordt er vergaderd en daarnaast is Eijking één avond in de zes weken kwijt aan het penningmeesterschap. 'Dringende zaken doe ik tussen door. Ik verstuur ook verjaardags-, geboorte- en condoléancekaarten. Ik probeer alles bij te houden, maar soms weet je niet dat iemand opa of oma is geworden.' De SOSA werkt nauw samen met de dorpscom missie, soos en gemeenschap in Oudeschild. 'Tijdens de kerstmid dag die we ieder jaar in 't Skiltje houden, helpt de gemeenschap van Oudeschild mee. Ik vind het goed dat deze jonge mensen meewerken. Het is belangrijk dat ouderen en jongeren samenwerken.' Een groot verschil met toen ze dertien jaar geleden begon, is dat ze nu meer Informatie ROC ROC Kop van Noord-Holland houdt vrijdag 8 februari van 17.00 tot 21.00 uur een informatiemarkt in het gebouw aan de Kievitstraat in Den Helder. Naast informatie over de opleidingen van het ROC, inschrijf- procedures en studiefinanciering, zijn verschillende bedrijven verte genwoordigd. Meer informatie is te vinden op www.rockopnh.nl en te verkrijgen via tel. 0223-611200. Veehouders naar Drentse collega's Als laatste activiteit van het win terseizoen verzorgt de agrarische Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting woensdag 13 februari een excursie naar Drenthe. De leden bezoeken twee bedrijven. De maatschap Hart- lief-Lammers in Donderen melkt 500 koeien, verricht loonwerk en wekt met een biogasinstallatie circa 24.000 kWh per dag op. Dat is genoeg stroom voor 4.000 huis houdens. De warmte wordt gebruikt voor het verwarmen van de bedrijfs gebouwen en de twee woningen. De installatie bestaat uit twee ver- gisters en drie navergisters en wordt gevuld met drijfmest, maïs en bie- tenpunten. Ook gaan de Texelse veehouders naar Natuurkoe, een bedrijf dat 1000 vleeskoeien houdt, waarvan 300 zoogkoeien op gron den van natuurorganisaties. Wie mee naar Drenthe wil, kan zich tot woensdag 6 februari opgeven bij Anton Bakker (tel. 319702) en Theo Hin (tel. 318244). Veearts spreekt over blauwtong Blauwtong is onderwerp van gesprek tijdens de informatieavond van de agrarische Vereniging voor Bedrijfs voorlichting die maandag wordt gehouden in hotel De Pelikaan nabij De Koog. Dierenarts Piet Vellema van de gezondheidsdienst voor die ren spreekt over de te verwachten gevolgen van de ziekte voor de rundvee-, geiten- en schapenstapel op Texel. Vorig jaar werden voor het eerst enkele Texelse bedrijven door het virus getroffen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Kickboksen voor jongeren Sportschool Texel in Oudeschild start maandag met een cursus kickboksen voor jongeren van 11 tot 14 jaar. De lessen worden gegeven door Nico Waerts. De lessen komen voort uit een pro ject van Sportservice Texel. Dat had een programma opgezet met onder meer kickbokslessen. Tot verras sing van Catharina Witte van de Vrijdag 1 februari: De gereformeerde kerk van Den Burg houdt een bazaar in De Poort, het gebouwtje achter de kerk aan de Ele- mert. De opbrengst is bestemd voor goede doelen. Aanvang 19.00 uur. Vanaf 17.00 uur wordt er gebakken vis verkocht. Menvereniging Tussen Wad en Duin en de Texelse dierenartsen verzor gen een informatieavond over kwalen en ziektes bij paarden. Deze wordt gehouden in manege Akenburg en begint om 20.00 uur. In Het Schoutenhuys op de Vismarkt in Den Burg begint om 21.00 uur een concert van de Engelse folkgroep The Queensberry Rules. De toegang bedraagt €11 Zaterdag 2 februari: In het televisieprogramma 'DropZone' worden schoolkinderen gedropt in De Cocksdorp. Uitzending via Nederland 3, aanvang 9.30 uur. De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) houdt een open dag in de Buureton. Bezoekers kunnen infor matie krijgen over de mogelijkheden die SWOT biedt aan Texelaars, onder meer over het streven om senioren zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Daarnaast worden activiteiten als koersbal en gymnastiek op de stoel gehouden. Aanvang 10.30 uur. De Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg houdt van 11.00 tot 16.00 uur een open dag. Vanaf 14.00 uur bezoekt de Kunstbus van de Muziek- en Dansschol dorps huis De Waldhoorn in Den Hoorn. Kin deren van 8 tot en met 12 jaar kunnen een theaterstuk in elkaar zetten. Het resultaat wordt vanaf 15.45 uur aan het publiek getoond. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel in De Koog vindt de jaarlijkse boeren koolmaaltijd plaats. Deelname kost €5,-. Voor kinderen zijn er pannenkoe ken. Opgeven tot en met 30 januari via tel. 317936. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een competitiewedstrijd van Model Racing Texel. Zondag 3 februari: In Yogacentrum De Hoge Berg aan de Schilderweg wordt in het kader van Wereld Yogadag van 11.00 tot 13.00 uur een sessie gehouden om aandacht te vragen voor de schending van mensenrechten in China. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd voor Amnesty International. Deelnemers kunnen zich aanmelden via tel. 315782 of via e-mailadres yoga@hogeberg.nl. Bospaviljoen Het Turfveld in de Den nen vormt het vertrekpunt voor de laatste van in totaal vier wandelingen van de winterserie van wandelsport vereniging Het Gouden Boltje. Er zijn tochten van 5 en 10 kilometer. Deze voeren door de duinen, het bos en over het strand. Starten kan tussen 13.00 en 14.00 uur. Maandag 4 februari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In hotel De Pelikaan nabij De Koog begint om 20.00 uur een bijeenkomst van de agrarische Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting. Dierenarts Piet Vellema spreekt over blauwtong. Dinsdag 5 februari: In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50 per kop pel. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur. TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TEXELSEitoURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Stiana Sibon Telefoon 06 - 22 21 16 62 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 (auiomaUBct.) Per jaar 74,10 71,75 Momatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Thea Eijking is penningmeester bij de SOSA op de computer doet. 'Mijn dochter sportschool, die de kickbokslessen Dagelijks verse vis Wisselend weekmenu Veerhaven 't Horntje, tel. 31 93 10 www.partyservicetexel.nl Vraag naar ons 1 unieke Diner/BOB-i arrangement Vrijwilligers zijn er in alle soorten en maten. Sommigen zijn dag en nacht in touw, anderen zijn hoog uit een half uur per week kwijt aan hun vrijwilligerstaak. Wat ze met elkaar gemeen hebben, is dat ze zich allemaal belangeloos inzet ten. De Texelse Courant ging met hen in gesprek. Deze week Thea Eijking uit Oudeschild, penning meester van de Stichting Oude schilder Senioren Actief (SOSA). 'Heel waardevol', zo kijkt Eijking terug op de afgelopen dertien jaar. 'De saamhorigheid binnen de SOSA en in Oudeschild is groot. Het is leuk om je in te zetten voor het wel zijn van je dorp. Je let op elkaar.' De SOSA werd tien jaar geleden opge richt na onvrede over de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO). Eijking was toen penning meester van de ANBO en bleef In de financiën zat tijdens haar jaren als penningmeester een stijgende lijn. 'Dat komt onder meer doordat de SOSA op zoek is gegaan naar sponsors. Dan heb je bij activiteiten net wat meer te besteden.' De SOSA helpt senioren die in de problemen zitten. Bijvoorbeeld mensen die behoefte hebben aan gezelschap. Ook houdt de stich ting twee keer per jaar een uitje, de ene keer op het eiland en de andere keer aan de overkant. 'Op Texel worden we rondgereden door Texeltours. We gaan bijvoorbeeld op het nieuwe industrieterrein kij ken, drinken een kopje koffie in De Cocksdorp, bezoeken een museum en gaan altijd dineren bij paal 12. Dat zijn plekken waar je normaal niet zo snel komt.' Ze vindt het dat ook bij de SOSA. Ze had geen jammer dat je als oudere afhanke- voorkeur voor die taak. 'Ik ben er gewoon ingerold, maar ik vind het wel leuk om met cijfers bezig te zijn. Zo heb ik bijvoorbeeld vorig jaar nog een grafiek gemaakt van de leeftijdsopbouw van alle leden. Ik mag graag statistieken maken.' lijk bent van anderen. 'Je kunt avonds niet meer met de bus naar Den Burg. Ik vind het leuk om naar een lezing in de bibliotheek te gaan of naar het Cabaret-café, maar dat is allemaal 's avonds. En ik wil niet telkens aan anderen vragen of ze helpt mij aan het einde van het jaar een weekend met het jaarverslag van de penningmeester. Voor de rest heb ik alles zelf uitgezocht.' Ze zal eind februari, tijdens de leden vergadering, aftreden als penning meester. 'Ik ben toe aan rust. Het is mooi geweest. Ik wil eens een jaar niets doen.' Kent u iemand die geschikt is om voor deze rubriek te intervie wen of bent u zelf een vrijwilli ger? Bel dan met de redactie: tel. 362621 of stuur een e-mail naar: redactie@texelsecourant.nl. Maaltijd Oudeschild In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild wordt woensdag een gezamenlijke maaltijd gehouden door de stichtin gen Soos en SOSA. Op het menu staan lasagne met' rauwkost en een nagerecht. In verband met het tienja rig bestaan neemt de SOSA een deel van de kosten voor haar rekening. gaf. bleek er onder de jeugd veel belangstelling voor te zijn. 'Ik had 47 aanmeldingen.' Volgens Witte is kickboksen voor jongeren een goede manier om aan beweging te doen. 'Het helpt ze ook weerbaar der en zelfstandiger te worden. Het geeft meer discipline en mensen die aan vechtsporten doen, krijgen respect voor andere mensen waar door ze op straat niet snel zullen vechten.' De sportschool begint, met tien proeflessen op de maandagmid dagen van 16.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: Sportschool Texel, tel. 315421. Kunstbus naar Den Hoorn De Kunstbus van de Muziek- en Dansschool brengt zaterdag een bezoek aan Den Hoorn. Kinderen van 8 tot 12 jaar kunnen vanaf 14.00 uur samen met de docenten een theater stuk in elkaar zetten. De workshop vindt plaats in dorpshuis De Wald hoorn. Uiteraard zijn ook kinderen van buiten Den Hoorn uitgenodigd. Beginnend om 15.45 uur worden de resultaten aan het publiek getoond. De workshop kost 5,- per kind. Veel Texelaars en oud-Texelaars verblijven in den vreemde. Om het thuisfront op de hoogte te houden van het wel en wee hoeven door de komst van weblogs geen dure tele foongesprekken meer te worden gevoerd. Dagelijkse belevenissen, maar ook foto's zijn op de weblogs te vinden. De Texelse Courant bekeek het weblog van Valentijn Hillen. Hij vertrok 20 november voor een periode van twee jaar naar Australië en Nieuw-Zeeland. Na twaalf jaar als kok te hebben gewerkt, laste Hillen een pauze in van twee jaar waarin hij Nieuw-Zeeland rondrit: 'De motor raakte weer oververhit toen we bijna op de top van Cape Reinga waren. We wilden terug naar de familie want daar was een goede monteur, maar dat was nog 350 kilometer rijden. We hebben om de vijftig kilometer de auto langs de kant van de weg gezet en de radi ator bijgevuld met water.' Hij is inmiddels ook alweer werk- Deelnemers hoeven daarom maar en Australië bezoekt. Na een lange zaam als kok. 'Ik ben nu souschef Diem in Golf Harbour. Ik ben er blij mee, hoewel ik me wel achter mijn oren heb gekrabd. Ik moet me hier opnieuw bewijzen, want het Kurhaus en Michelin sterren zegt ze niets.' Toch bevalt het goed. 'Het is echt heerlijk om weer lekker te kokkerel len. Wij begonnen op 27 december en stonden gelijk voor de uitdaging een driegangenmenu voor zestig per send geluid en stonk naar verbrand sonen op oudejaarsavond in elkaar te plastic dus ik ga vandaag even langs flansen. Het is top gegaan. Inmiddels de garage om het te checken.' Twee zijn we drie weken verder en hebben weken later tijdens een vierdaagse een eigen menukaart gemaakt. Het www.texe\were!dwijd.n\ Restaurant Prins Hendrik Reserveren gewenst. Stuifweg 13. Ooslcrcnd T 0222 363020 I nurv.prins-hendrik.nl www.sportshoptexel.nl De Koog Koopzondag €5,- te betalen. Aanmelden kan op woensdagmiddag tijdens de bijeen komst van de Soos of op donder dagmiddag tijdens het koersballen. Opgeven kan ook bij Wies Schoo, De Ruyterstraat 9. Het inschrijfgeld dient direct bij inschrijving betaald te worden. Opgave is mogelijk tot en met zondag 3 februari. Bijeenkomst nieuwe inwoners Oosterend De dorpscommissie Oosterend houdt woensdag 6 februari om 20.00 uur vanaf dorpshuis De Bij enkorf een bijeenkomst voor alle sie doet. Ook wordt er verteld over inwoners die de afgelopen twee jaar andere activiteiten en verenigingen in Oosterend zijn komen wonen, in Oosterend. Voor vragen kan er Inwoners kunnen kennismaken met gebeld worden met leden van de leden van de dorpscommissie en dorpscommissie, onder meer Ankie er wordt uitgelegd wat de commis- de Klerk: tel. 318582. vlucht werd hij in Nieuw-Zeeland gelijk aan het werk gezet. 'Ik moest ontbijt maken. Er is hier een ontspannen en losse sfeer!' Hillen had nog nooit een auto gehad, maar was die in Nieuw- Zeeland wel nodig, dus hij schafte zijn eerste auto aan, een rode Ford Laser uit 1992. 'De eerste keer dat ik erin reed was maf. Je rijdt aan de andere kant van de weg en er zijn allemaal haarspeldbochten. Als ik richting aan wil geven, gaan mijn ruitenwissers aan!' Veel geluk heeft hij nog niet met zijn auto. 'Hij maakte een sis- (onder Paul) in het restaurant Carpe belangrijkste is dat de gasten tevre den zijn. Dat maakt onze plaats in de keuken alleen maar sterker!' Het internetadres van de weblog van Hillen is: http://valentijnhillen.waar- benjij.nu. Kent u een (oud)-Texelaar die momen teel in het buitenland verblijft en een weblog bijhoudt? Bel dan met de. redactie: tel. 362621 of stuur een e- mail: redactie@texelsecourant.nl. alentijnhillen. waarbcnj

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2