'Er werd echt naar je geluisterd' 'Onbevooroordeeld bij jureren dressuur' F amilieberichten Zeemeermin welkom op nieuwe plek Spelemaer „Wat zoek je daar toch, Texel is toch ook mooi?" Een dochter van Texel keert terug naar haar geboortegrond. We zullen haar altijd gedenken als Oma Texel. Marretje Keijser weduwe van W.J. Hoekstra Oosterend, t Leidschendam, 29-5-1917 2-2-2008 Hans Hoekstra t Anneke Hoekstra-Slot Marcel en Hester Justin, Thomas, Jasper Eric en Miranda Julia, Jasmijn Marion de Vos-Hoekstra Rob de Vos Sander en Lindsey „Adegeest" Bachlaan 21 2252 MB Voorschoten Oma is opgebaard op haar kamer, nr. 309, in Verzorgingshuis „Adegeest", alwaar gelegen heid tot condoleren en afscheidnemen is op dinsdag 5 februari van 19.00 tot 20.00 uur. De uitvaartdienst zal worden gehouden op don derdag 7 februari om 13.30 uur in „Uitvaart centrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Aansluitend zullen wij oma begeleiden naar haar laatste rustplaats bij haar man, op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: G.J. Hoekstra-Slot, Berliozlaan 6, 2253 CL Voorschoten. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Hij omarmde iedere nieuwe dag, maar daar is nu een einde aan gekomen... Wij nemen afscheid van Hendrik de Vries weduwnaar van Naannette Bakker A 18-12-1925 t 3-2-2008 Marja en Willem Angela en Richard Sharen en Bart Dennis Belinda en René Dribbel Middelton 4 1791 TC Den Burg Henk is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot afscheidnemen en de familie te condoleren op woensdag 6 februari van 13.00 tot 13.50 uur in het uitvaartcentrum. De uitvaartdienst zal worden gehouden op woensdag 6 februari om 14.00 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij Henk begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Correspondentieadres: M. van Diesen, Vaargeul 11,1791 HA Den Burg. Zij die geen kaart hebben ontvangen, hopen wij op deze wijze te bereiken. De "Bentepolle" ligt er stil en verlaten bij. We zullen ons woensdagse 'bakkie' missen, nu 'opa'/ buurman Henk de Vries er niet meer is. We wensen Marja en Willem, kinderen, kleinkin deren en verdere familie veel sterkte toe. Wilka en Warner Schreurs Erie en Rein Zandee Zondagmorgen bereikte ons het droeve bericht dat onze buurman Henk de Vries is overleden. We wensen de familie veel sterkte toe. De bewoners van de Middelton TER KENNISGEVING In het bijzijn van allen die haar zo lief hadden, is op 31 januari overleden Yvon Jonkers-Roest Geliefde vrouw van Thijs Jonkers Familie Jonkers, Schoonoord Correspondentieadres: Stortstraat 2, 7848 CC Schoonoord. TEXELSE j COURANT DINSDAG 5 FEBRUARI 2008 Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze lieve moeder en zorgzame oma Dieuwertje Lont - de Wit Sinds 28 december 1969 weduwe van Comelis Lont Jbzn. Wieringen 1 december 1921 Den Helder 31 januari 2008 Oosterland: Jaap Lont Greet Lont - Hoekstra Dieuwertje en Stijn Adinda en Jack Mariska en Mark Jacob Vatrop: Jan Lont Joke Lont - Rasch Ditta Comelis Menno 1779 GH Oosterland, Schoolpad 2 De begrafenis heeft plaatsgevonden op dinsdag 5 februari op het kerkhof te Oosterland. 'De Heer is mijn Herder, mij ontbreekt niets' Psalm 23 Weergekeerd tot zijn Schepper, onze lieve en tot het eind toe zorgzame vader, groot- en overgrootvader Hendrik Prins Sinds 17 december 2005 weduwnaar van Jane Feelëus Zuiderwoude, 6 mei 1915 t Oosterend, 3 februari 2008 Geertje, in herinnering Corrie en Wim Timmer-Prins André Margriet en Mark, Ben, Rachel Menno en Wilma, Nienke, Stije Wilma en Barend Piet en Willy Prins-Gutter Lisette en Jeroen, Serahja, Joshua Henk-Maarten en Natalja Paula en Alfons van Tongelen-Prins Diana en Jos Roald en Sylvia, Laura, Martijn Anoeska en Michel, Fleur, Milan, Lotte Peter-Paul en Jolande, Sven Sonja en Björn Henk 't Hof 7 1794 AZ Oosterend Vader is opgebaard in de landschapkamer van Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Daar zal gelegenheid zijn tot condo-leren op donderdag 7 februari van 19.00 tot 20.00 uur. De afscheidsdienst is vastgesteld op vrijdag 8 februari, aanvang 13.30 uur, in de Maartenskerk te Oosterend. Aansluitend zullen wij onze vader begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Al gemene begraafplaats aan de Achtertune. Na afloop van de plechtigheid komen we samen in „De Parel", Oesterstraat 11, om met elkaar bij een 'bakkie' nog wat hennneringen op te halen. Tevens is er dan ook nog gelegenheid tot condoleren. Correspondentieadres: Oost 28, 1794 GP Oosterend-Texel De belangstelling, de warmte en de liefde die jullie ons gegeven hebben na het overlijden van onze lieve vader en moeder, pake en beppe TJIPKE BERGSTRA EN TRIENKE BERGSTRA-ZIJLSTRA hebben ons diep getroffen. leke en Dirk Martine en Anthonie Anke en Ed Dirk Pieter Jan Niek Texel, februari 2008 Onze hartelijke dank gaat uit naar de medewerkers van Thuiszorg Texel, dr. Jan Hoekstra en Marnix de Witte voor al hun hulp en in 't bijzonder naar dr. Jacqueline Dros en het personeel van „Gollards" voor de warmte en de genegenheid waarmee zij m'n vader, m'n moeder en ons de laatste dagen hebben begeleid. Fam. Burger-Bergstra Voor de vele brieven, kaarten en telefoontjes na het overlijden van onze lieve, zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder CORNELIA DE BLOOIS-VERHOEVEN willen wij u hartelijk danken. Uw woorden van troost en persoonlijke bezoeken hebben ons gedragen in deze droevige tijd. Kinderen, Klein- en achterkleinkinderen Texel, februari 2008 Opvang voor kinderen van toe risten, winkels bij boerderijen en hoogbouw bij 't Horntje. De twee publieksavonden over het project Ruimte voor Ontwikkeling in Den Hoorn en De Cocksdorp leverden een keur aan ideeën op. De reac ties van de deelnemers waren positief. 'Er werd echt naar je geluisterd.' Een ding staat voor de bezoekers van de avond in De Cocksdorp als een paal boven water. Wat er in de toekomst ook allemaal veran dert, schapen moeten in het Texels landschap behouden blijven. Die zijn onlosmakelijk verbonden met de toeristische kwaliteit van Texel. Desnoods moet er extra belasting voor worden geheven. Voor de rest wordt het waarschijn lijk puzzelen voor ingenieursbureau Oranjewoud dat de gemeente bij het project begeleidt. Drie publieks avonden hebben vellen vol tips en suggesties en tientallen volgeteken- de en volbeschreven plattegronden van het eiland opgeleverd. Niet vaak zonder tegengestelde belangen. 'Aan tafel werd op een gegeven moment gezegd dat in ieder geval het Hogeberggebied open moet blij ven. Dat gold daarna voor het gehe le oude land en daarna zei iemand dat heel Texel opengehouden moet blijven. Maar dan zet je het eiland op slot en is er geen enkele ontwik keling meer mogelijk', vatte één van de gemeentelijke gespreksleiders het dilemma van de mix aan ideeën samen. De roep om een soepelere omgang met regelgeving was een wens die wel redelijk eenduidig klonk. 'Je bouwt niet voor je lol een schuur te hoog', aldus één van de deel nemers. Tegelijk was er roep om handhaving van de regels. In het kader van vrijkomende agrarische bebouwing werd verzocht verande ring van de bestemmingen makkelij ker te maken. De gemeente en de Stichting Woon- tij werden genoemd als potentiële kopers van vrijkomende agrarische panden om er huizen te realiseren. Agrariërs zouden ook graag wat meer graantjes van het toerisme meepikken. 'Dan willen ze boeten in het landschap wel onderhouden.' En er werd een gemis geconsta teerd aan winkels bij boerderijen waarin de eigen producten kunnen worden verkocht. Op het gebied van water werd geopperd waterbergingen in natuur gebieden te realiseren en niet alleen op landbouwgronden. Volgens de deelnemers moet voorkomen wor den dat die gebieden in de verdruk king raken. In een nieuw te rea liseren watereducatiecentrum zou toeristen getoond moeten worden hoe Texelaars met water omgaan. Duurzaamheid kwam met name aan de orde bij de bouw van woningen. Geopperd werd met lagere leges de bouw van energieneutrale huizen te stimuleren. Bouwen van nieuwe huizen aan de randen van de dorpen moest moge lijk zijn en ook op dat gebied werd van de gemeente meer soepelheid verwacht. Eenzelfde roep klonk voor ondernemers in het toerisme, 't Homtje kreeg een bijzondere posi tie toegedicht. Dinsdagavond werd daar een overslagterrein voor grote vrachtwagens bedacht (zodat die niet verder over het eiland hoeven te rijden). Vrijdag kwam het idee naar voren hoogbouw bij 't Horntje te realiseren, zodat bewoners een mooi uitzicht over de Waddenzee hebben. Om toeristen nog meer dan dienst te zijn, werd geopperd opvang voor hun kinderen te realiseren. Eveneens klonk de behoefte aan goedkope accommodatie waar grote groepen terecht kunnen voor trainingen of andere bijeenkomsten. Logeerboer- derijen voor paarden en zorgvakan- tieboerdenjen waren andere toeristi sche suggesties. Ook werd geopperd een ruiter pad en een mountainbikepad rond het eiland aan te leggen en lange afstandswandelpaden te realise ren. Met gratis openbaar vervoer en fietsenverhuur zou het gebruik van auto's moeten worden terugge drongen. 'Geef toensten gratis een fiets als ze hun autosleutels bij een fietsverhuurder inleveren.' Jong en oud hielp n e bij de verhuizing van peuterspeelzaal Spelemaer. (Foto Stiana Sibon/Beeldbank Texel) 'Zeemeermin Ariël mag hier ook komen', vertelt de 3-jarige Jaimy Mets. Hij hielp bij de verhuizing van peuterspeelzaal Spelemaer. Die was sinds oktober gehuisvest in de Texelhoeve, maar betrok zaterdag het definitieve onder komen aan de achterkant van de Buureton. De binnenkant heeft een nautisch thema. In de mar- moleum vloer is een eiland in zee gesneden, op de wanden zijn gol ven te zien, een paal is bekleed met scheepstouw en het toilet zit achter een ronde wand. Jaimy had het er maar druk mee om alle vrijwilligers te waarschu wen dat ze in de zee stonden. 'Pas op, je moet op het eiland gaan staan!' Fia Joustra, coördinator van Pharos, is blij met de aankleding van de peuterspeelzaal, ontwor pen door architect Ronno Honingh. 'Ik vind het fantastisch. Vooral die ronde vormen. Dat maakt het heel speels.' Voorheen was de ruimte in gebruik van De Gollards als dagop vang. 'Het moest verbouwd worden tot peuterspeelzaal. Zo moesten er kleine toiletten komen.' Om de speelplaats moest een omheining komen. Die is nog niet helemaal geschikt voor peuters. 'De palen splinteren en er zitten scherpe pun ten op. Ouders vinden het gevaarlijk en ook buurtbewoners hebben hun bedenkingen. Daar gaan we zo snel mogelijk wat aan doen.' Joustra is blij met de plek. 'Er rijden bijna geen auto's dus ouders kun nen hier veilig parkeren.' Ook vindt ze het leuk dat de peuterspeelzaal bij de Buureton in zit. 'We moeten het nog overleggen, maar ik heb zeker wel ideeën om gezamenlijk met de senioren activiteiten te gaan doen. Misschien zijn er ouderen die willen voorlezen en we kunnen bij voorbeeld gezamenlijk zingen. Dat wil ik graag stimuleren.' Ze denkt dat het speelplein in de zomer een plek is waar peuters, ouders en senioren samenkomen. 'Een deur van de Buureton komt uit op het plein en ouders komen hun kinde ren ophalen. Ik denk dat het heel gezellig word.' Pharos huurt de locatie aan de Schoorwal van Stichting Wonen Texel. Het is goedkoper dan de twee containers aan de Slingerweg waar Spelemaer oorspronkelijk zat. 'We hoeven nu maar één ruimte te huren. Peuterspeelzalen hebben moeite de financiën rond te krijgen dus dit komt mooi uit.' Een offici ële opening volgt als alles op z'n plek staat en de peuters en leidster gewend zijn aan de nieuwe locatie. Ook buurtbewoners worden uitge nodigd. Anky van Grunsven jureren. Dat is het ultieme doel van Bea Dek ker en Marloes van der Vis. Voor alsnog blijft het bij dromen. Dat niveau hebben ze nog niet, maar ze zijn wel geslaagd voor de jury cursus dressuur tot en met L2 (Dekker) en tot en met M2 (Van der Vis). 'De paardensport is mijn passie. Het is iedere dag anders', vertelt Van der Vis. Ze slaagde vier jaar geleden voor het jureren van dres suur tot en met L2. Nu ging ze op voor het examen tot en met M2. 'Ik vind het leuk met alle aspecten van de paardensport te maken te hebben. Zo heb ik bijvoorbeeld ook een koetsiersbewijs en een instruc teursdiploma.' Om aan de cursus te mogen beginnen, moet je gese lecteerd worden. Dekker: 'Vroeger was het vriendjespolitiek, maar er is veel veranderd. Tegenwoordig moet je zelf ook op een behoorlijk niveau rijden.' Door meer eisen te stellen aan de juryleden is het niveau van de Nederlandse dressuur gestegen. Dekker: 'Vroeger deed men vooral voor de gezelligheid mee aan dres- suurproeven. Die ruiters komen nu van een koude kermis thuis. Er wordt van je verwacht dat je het zo goed mogelijk doet en dat begint al bij de presentatie van ruiter en paard. Ook wordt er veel meer dan vroeger op gelet of er goed voor het paard wordt gezorgd. Het doel van dressuur is de ontwikkeling van het paard tot een happy athlete. Dat gebeurt door een harmonieuze en systematische opleiding waarin paard en ruiter elkaar begrijpen en het paard soepel, ontspannen, los, maar ook tevreden en oplettend wordt.' Voor de cursus moest Dekker negen lessen volgen in Nieuw-Vennep. Daarna volgden het theone- en het praktijkexamen. Voor Van der Vis bestond de cursus uit zes lessen en een theorie en praktijkexamen. Dat praktijkexamen was voor beiden in een manege in Wanroij, een plaats in Noord-Brabant. Voor Dekker was het de eerste keer 'Tijdens het examen heb ik stiekem opzij geke ken naar een vrouw naast me. Met haar mond mimede ze dat ze hoge cijfers gaf. Ik had dat ook dus toen wist ik dat ik goed zat.' Van der Vis had al een keer een praktijkexamen gedaan voor L2. 'Het verschil tus sen L2 en M2 is dat in M2 het paard meerdere zijgangen loopt en meer verzameld loopt. Dat betekent dat het paard bij iedere pas zijn benen verder onder zijn lichaam brengt en zodoende aan de voorkant meer met opnchting komt.' De dames willen in ieder geval door tot ze de Z-klasse mogen jureren Beide juryleden rijden zelf ook. Dek ker mag in de Z2-klasse starten en Van der Vis rijdt daar al enige tijd in. Dekker: 'Het is wel een voordeel als je naast het jureren ook rijdt. Als jurylid weet je wat de ruiter doormaakt. Bovendien ben je des kundiger. Ik heb er een hekel aan als ik na een proef het juryrapport zie en daar staan dingen op die ner gens op slaan.' Van der Vis jureert al enkele jaren. 'Het belangrijkste is dat je het altijd positief benadert en dat je onbevooroordeeld bent Soms jureer je een ruiter die je al vaker hebt gehad, maar dat moet je eigenlijk vergeten.'cDe wedstrijden die Van der Vis tot nu toe jureerde, zijn allemaal aan de overkant. 'Op Texel ken je alle ruiters. Dat is niet goed.' Veel juryleden zijn er niet op Texel. Dekker: 'Naast ons alleen Tessa van Daalen. Dat argument heb ik gebruikt om aan de cursus te mogen beginnen.' Van der Vis wordt vaak gevraagd om te jureren. 'Ik werd laatst zelfs uitgenodigd voor een wedstnjd in Aalsmeer Dat vond ik te ver en heb ik ook met gedaan. VERVOLG VAN PAGINA 1 Publieksavonden Beide avonden stelden diverse Texe laars dat de hoeveelheid natuurge bieden en agrarische gronden met elkaar in evenwicht zijn en dat er wat hen betreft geen nieuwe natuur meer bij hoeft te komen. Er werd eveneens aangekaart dat de toenstische druk op Texel nog wel mee valt, maar dat bij een verdere groei rekening moet worden gehouden met de kern kwaliteiten rust, ruimte en natuur. Er zou meer diversiteit in accommodatie voor slaapplaatsen mogen ontstaan en er werd gepleit voor een aparte wethouder van toerisme. Dat laatste werd op de avond in De Cocksdorp met veel instemming ontvangen. De gesprekken leverden de gemeen te. die in totaal drie bijeenkomsten hield, een waslijst aan wensen en ideeën op. Bedoeling is dat die in mei tijdens een volgende publieksavond in de vorm van een ideeénboek worden gepresenteerd. Dan wordt meteen aangegeven welke ideeën naar ver wachting wel of geen kans van sla gen hebben. Meer over de publieks avonden elders in deze krant. Bea Dekker zi/n de jurycursus dressuur. Stiana SiabnlBoelOlan Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer. €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing toto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden Binnenkort te verkrijgen TCA 17lnch Intel notebook met XP. DVI, HDMI. Ook geschikt voor spelfanaten. TCA Maricoweg 37a. Björn Borg Valentine un derwear. Mantje Lifestyle Stores. Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10. tel. 327707. Voor reparatie van alles waar een snoer aan zit! Stiehl De Waal - 311 777. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Te huur per direct: win kelpand in centrum Den Burg. Info 06-36107095 15 Februari opening Rui ter- en mensport Mart- hahoeve Texel. Schilder- weg 251 G, 06-13317703. "Mieters" De Koog. Div. "Riviera Maison" art af geprijsd. Ook meubels. Schoonheidssalon Mar tine schilderend 1 (ingang Julianastr.) Den Burg. Tel: 322667. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Laatste week Winter opruiming nu 1e artikel halve prijs, 2e artikel voor 1 euro! Studio, Waalder- straat 4, Den Burg. Voor alle maten led of plasma tv's Stiehl De Waal - 311 777. Nieuwe kans voor twee dehands Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Spinning. Sportschool Texel, tel: 315421. Jeugd Kickboksen vanaf 11 t/m 14 jaar. Ma. 16.00 uur. Sportschool Texel, tel 315421. Huishoudbeurs 12-14 febr €31,00 pp Tel.315555 of www.texeltours.nl De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Ruime sortering voetbal schoenen en acc. Ook afgeprijsde modellen Mantje Lifestyle Stores. Wi| zoeken hulp voor de vakanties en zaterda gen Amigo en Treffers, Den Burg - De Koog. Tel. 312148, b.g.g 06- 12715607. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Te huur: kamer voor stu dent. centrum Alkmaar Tel. 072-5124333. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Hé, lekker ding. alweer een half jaartje samen. Op naar de 'volgende' 10 Liefs je gm Voorjaarscollectie Ta- maris en Marco tozzi damesschoenen. Mantje Lifestyle Stores Laatste week Winter opruiming. nu 1e artikel halve prijs, 2e artikel voor 1 euro' Studio. Waalder- straat 4, Den Burg Bodyfashion Djöki Op ruimingsverkoop gehele collectie1" 2 halen - 1 be talen. Wij zoeken hulp voor de vakanties en zaterda gen Amigo en Treffers. Den Burg - De Koog. Tel. 312148, b.gg. 06- 12715607. Jeugd Kickboksen vanaf 11 t/m 14 jaar. Ma. 16.00 uur. Sportschool Texel, tel: 315421.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3