Uit Sr Actief Muziek, dans en theater in fort de Schans Cultureel festival Midzomerschans Zeventien koren in Texel Zingt' Sportshop TEXELSE 2 COURANT Agenda Hoogwater te Oudeschild teso Inschrijven voor kwarttriatlon DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl BRASSERIE REBECCA Het culinaire hart van Texel VRIJDAG 8 FEBRUARI 2008 Bijeenkomsten over autisme De organisatie MEE Noordwest- Holland verzorgt twee bijeenkom sten over autisme. Daarbij wordt informatie gegeven aan ouders en begeleiders van kinderen met een autistische stoornis of PDD NOS. Tijdens de eerste bijeenkomst wordt uitgelegd wat autisme is en hoe de omgeving hier het beste mee om kan gaan. Deze wordt dinsdag 11 maart gehouden op het adres Drs. F. Bijlweg 232 in Den Helder en duurt van 19.30 tot 21.00 uur. De tweede bijeenkomst op dinsdag 18 maart is een informatiemarkt, die duurt van 19.00 en 21.00 uur en plaatsvindt in het regiokantoor van MEE, Drs. F. Bijlweg 47 in Den Hel der. Deelname is gratis. Aanmelden kan iedere werkdag tussen 9.00 en 16.00 uur bij het servicebureau van MEE, tel. 0223-688688. Muziekvereniging DEK geeft concert Muziekvereniging DEK geeft zater dag 16 februari het jaarlijks win- terconcert. Zoals de laatste jaren gebruikelijk wijken de Hoornders in verband met de geringe capaciteit van het eigen dorpshuis uit naar de Burgemeester de Koninghal in Den Burg. DEK heeft een afwisselend programma voorbereid, met optre dens van majorettes, drumband en fanfarekorps. Er zal hoofdzakelijk lichte muziek worden gespeeld. Het fanfarekorps staat onder leiding van de nieuwe dirigent Michiel Drijver. Toegangskaarten kosten €3,- en zijn verkrijgbaar bij Nauta Boek in Den Burg en de supermarkt van Goënga in Den Hoorn. Bezoekers krijgen voor dat bedrag ook een consump- voor Texelaar en toerist Voormalig fort de Schans nabij Oudeschild moet deze zomer het decor vormen cultureel festival. IFoto Ton Zegers) Reünie FM wint Raad een lied Reünie FM heeft de tweede ronde van de nieuwe competitie Raad een lied of niet. Het team, versterkt met Ito Couthino, behaalde 307 pun ten, beduidend meer dan De Pilaar (271), dat de eerste ronde op zijn naam schreef. Met 244 punten werd De Kuip derde. De Compagnie, dat maar met twee man speelde, werd achtste (121 punten). Er doen acht teams mee aan de competitie, die vorig jaar werd gewonne n door De Pilaar. De derde ronde wordt gespeeld op woens dag 13 februari in Samsam in De Koog. Ook publiek is welkom mee te doen. Vr. 8 09.34 en 21.34 u. Za. 9 10.10 en 22.20 u. Zo. 10 10.40 en 22.55 u. Ma. 11 10.40 en 23.24 u. Di. 12 10.54 en 23.54 u. Wo 13 11.20 u. Do. 14 00.21 en 11.41 u. Een cultureel festival op een his torische lokatie. Dat is de Mid zomerschans, die op zondag 22 juni wordt gehouden in voormalig fort de Schans. Er is plaats voor theater, zang, dans, literatuur en beeldende kunst. Kunstenaars die willen deelnemen, kunnen zich tot 15 maart aanmelden. Samenwerking, dat is een woord dat vaak valt in een gesprek met Pip Barnard, initiatiefnemer van de Midzomerschans. 'Helemaal in de geest van de onlangs door de gemeente vastgestelde cultuurnota. Daarin wordt ook gesteld dat er op cultureel gebied op het eiland veel te beleven is, maar dat een beetje meer samenwerking geen kwaad zou kunnen. Als we het bot te stel len, is iedereen vooral met en voor zichzelf bezig, terwijl je juist samen tot waanzinnig mooie dingen kunt komen.' Barnard is vaker te vinden op de Schans, waar hij halverwege de jaren tachtig begon met het geven van rondleidingen, wat uiteindelijk leidde tot herstel van het fort. De restauratie werd in 2002 afgerond en sindsdien is het terrein vrij toe gankelijk en al enkele malen gebruikt voor muziek- en theatervoorstel lingen. 'Het is een heel inspirerende plek', vertelt Barnard. 'En één die zich uitstekend leent voor een fes tival zoals ons voor ogen staat. Het is niet eens zo'n groot terrein, maar door de vorm en de opbouw zijn er allerlei hoeken en gaten waar dingen kunnen gebeuren. Ook door de niveauverschillen is er zowel plaats voor meer intieme voorstel lingen als voor grotere, zonder dat ze elkaar in de weg zitten. Er zijn minimaal twaalf plaatsen waar iets moet gebeuren om het interessant te maken, maar een maximum is er eigenlijk niet. Er is altijd nog wel een veel organisatie met zich meebrengt, heb ik contact gezocht met Ruud en Christie Boom van Texel Catering. Zij hebben een deel van de admi nistratie op zich genomen en lang zaam begint het allemaal wat vorm te krijgen. Het is natuurlijk kort dag, juni, maar de mensen die we heb ben benaderd, zijn zo enthousiast dat het inhoudelijk nu al geslaagd te noemen is. Kunstenaarsvereni ging Zout heeft medewerking toe gezegd en we verwachten dus ook beeldend kunstenaars. Ook enkele Texelse muzikanten hebben gezegd acte de présence' te willen geven. Maar dat worden er nog wel meer. En er zijn gesprekken.gaande met mensen van de overkant. Volkszan ger Mare Hauman uit België toonde zich geïnteresseerd, zangeres Mar jolein Koetsier wil graag komen, net plekje te vinden. Ik stel me voor dat als de Iraanse muziekgroep Shan- mensen zes uur lang over het terrein lopen en dan nog niet alles hebben gezien.' Maar zover is het nog lang met. 'Omdat het een groot festival is, dat diz, en we kregen aanbiedingen van Wieringen en uit Enkhuizen.' Daarnaast zijn er toezeggingen van schrijvers die voorlezen uit eigen werk of verhalen komen vertellen. Onder hen wellicht griffelwinnaar Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Do. 14 februari eerste kwartier Za. 9 februari spnngtij. Zo. 10 fe bruari zon op 8.05, zon onder 17.44 uur DEN Agenda 8 t/m 24 februari vrij. 8 Jan Rot en Marjolein Meijers uitverkocht zat. 9 Diner Cabaret -19.00 u zat. 16 Diner Cabaret -19.00 u •zo. 17 Droog Brood met „De kip 20.30 u. met de gouden enkels" •zat.23 Diner Cabaret -19.00 u •zo. 24 Joop Visser en Jessica van 16.00 u. Noord met "Voorleen" Info/reserveren: tel. 319633 info@klifl2.nl www.klifl2.nl ^Havenresfauranf Texel "Eten moet een feest zijn Het Texels Christelijk Mannenkoor levert ook getalsmatig een flinke bijdrage a Zingt. Dagelijks verse vis Wisselend weekmenu Veerhaven 't Horntje, tel. 31 93 10 www.partyservicetexel.nl Maar liefst zeventien koren doen zaterdag 16 februari mee aan Texel Zingt. Tussen de 400 en 450 zangers en zangeressen laten vanaf 13.00 uur hun vocale kun sten horen in de hervormde kerk van Den Burg. De manifestatie wordt aan elkaar gepraat door Gerrit Gerrits. De entree is gratis. Texel Zingt wordt onder auspiciën van het Contactorgaan van Zang en Muziek georganiseerd, maar is een idee van het Texels Vrouwen koor, dat dit jaar een kwart eeuw bestaat. 'In onze oprichtingsakte werd in 1983 opgetekend dat één van onze doelen is: het bevorderen en ontwikkeling van de zangbe- oefening in het algemeen en van de amateuristische zangkunst in het bijzonder', vertelt voorzitter Ina Platte. 'In de jaren tachtig zijn in de katholieke kerk een paar koren avonden gehouden, maar die zijn plotseling weer verdwenen. In 2004 hebben we als Texels Vrouwenkoor voor het eerst weer eens zo'n dag gehouden en dat werd een groot succes. Het leek ons daarom leuk ter gelegenheid van ons 25-jarig bestaan zoveel mogelijk koren bij elkaar te brengen.' De deelnemende gezelschappen brengen uiteenlopende genres ten gehore: van klassieke requiems tot gospel en van smartlappen tot pop. Volgens Platte is het opvallend dat veel zangers in twee of meer koren actief zijn. 'Veel namen kom je meerdere keren tegen. Kennelijk houden sommigen zó van zingen, dat ze niets liever doen.' De koren die acte de présence geven, zijn (in volgorde van opkomst): Muziekschool Kamer koor. gospelgroep Joy!, Smart lappenkoor, Singers of the Lord, Rooms-katholiek Dameskoor, Muziekschool Kinderkoor, Texels Christelijk Mannenkoor, Amici Can- tus, vocaal ensemble a'Capabel, The Messengers, trio Sing Bonzai, Texels Vrouwenkoor, The Gospel- train, seniorenkoor Melodei, Koortje van Gerrit, nogmaals trio Sing Bon zai, Maartenscantorij en Oudeschil der Visserskoor. Elk koor krijgt een kwartier. Texel Zingt duurt van 13.00 tot 18.00 uur. Publiek kan eventueel tussendoor naar binnen in één van de pauzes, die duren van 14.30 tot 14.45 uur en van 16.15 tot 16.30 uur. De manifes tatie wordt rechtstreeks uitgezon den door Radio Texel. Hersenstichting De Hersenstichting heeft bij de jaar lijkse collecte op Texel €2439,87 opgehaald. Dat is ruim vijfhonderd euro meer dan een jaar geleden. Henk van Kerkwijk. 'Eigenlijk kun nen alleen de gemeente en het weer nog roet in het eten gooien. En de financiën natuurlijk, want ondanks dat we al besloten hebben dat we de medewerkers geen vergoeding bieden, gaat het allemaal wel het nodige kosten. Maar ook dat moet wel gaan lukken. Misschien dient zich vandaag of morgen zomaar een grote sponsor aan. Die dingen gebeuren.' Een deel van de kosten wordt in ieder geval betaald uit de toegangs kaartjes. Publiek dat de Midzomer schans wil bezoeken, betaalt €7,50. Het festival duurt van 10.30 tot 18.00 uur en wordt op zaterdag avond vooraf gegaan door een spe ciale voorstelling op een centraal punt in het fort. 'Daar zijn we nog niet helemaal uit, want de mensen die we eigenlijk op het oog hadden, bleken achteraf niet te kunnen. Ze hebben het wel al in de agenda gezet voor volgend jaar. Bovendien drukt die avondvoorstelling wel erg zwaar op het budget. Maar er zijn verschillende gesprekken gaande en er is nog veel mogelijk. Het liefst bracht ik een programma met een meer klassieke toets, bijvoor beeld rond de Vleugel van Ed.' Ook bezoekers aan het avondprogram ma betalen €7,50, hoewel het gratis toegankelijk is voor medewerkers aan de zondagmiddag. 'Daar is die voorstelling ook een beetje voor bedoeld', verduidelijkt Barnard. 'Als een soort vergoeding in natura. Op die manier kunnen we de mede werkers ook op een andere manier bedanken dan alleen met consump tiebonnen.' Hoewel er dus al veel gesprekken gaande zijn, staat het programma van de Midzomerschans nog lang niet vast. 'Deelname staat open voor alle (semi)professionele kun stenaars die het leuk vinden een dag te werken op een bijzonde re lokatie met een lange historie. Het moet als deelnemer ook leuk zijn de anderen aan het werk te zien. Bovendien zijn alle deelne mers welkom bij de voorstelling van zaterdag en sluiten we de dag af met een gezamenlijke maaltijd. Wie weet wat voor contacten daar weer uit voortkomen.' Mensen en groe pen die interesse hebben in deel name, kunnen contact opnemen via info@midzomerschans.nl. Aan de website wordt nog gewerkt. ANBO op reis De reiscommissie van de ANBO Regio Texel verzorgt van 24 tot en met 30 mei een reis naar Vier houten op de Veluwe. Aanmelden voor deelname kan op vrijdag 15 februari. Vanuit Vierhouten worden dag tochten gemaakt naar stadjes als Elburg, Harderwijk, Kampen, Zwolle en Hattem. Deelname kost €499,- voor een tweepersoonskamer (op basis van volpension). Een éénper soonskamer kost €559,-. Er wordt gelogeerd in hotel De Foreesten in het centrum van Vierhouten. De kamers zijn eenvoudig met de lift te bereiken. Mensen die meewillen, kunnen zich vrijdag 15 februari van 14.30 tot 15.30 aanmelden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Voor meer informatie: Wil de Vries- Pantus, tel. 312173. Nordic walking voor ouderen Naar aanleiding van een kennisma kingscursus op de open dag van de SWOT, hebben zich enkele dames aangemeld voor een cursus nor- die walking door Betsie Verhoeven. Bij de cursus - die zich speciaal richt op de oudere deelnemer - zijn nog enkele plaatsen vrij. De cursus Vrijdag 8 februari: ROC Kop van Noord-Holland houdt van 17.00 tot 21.00 uur een informa tiemarkt in het gebouw aan de Kievit straat in Den Helder. In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg houdt het Texelse schrijverscollectief van 19.00 tot 20.30 uur een presentatie van het in de kerstvakantie verschenen boek 'Tesselse Vertelsels'. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Jan Rot en Marjolein Meijers. Entree €15,-. Diner vooraf is mogelijk. Reser veren kan via tel. 319633 en e-mail info@klif12.nl. Zaterdag 9 februari: De NJN verzorgt een schelpenexcur sie. Vertrokken wordt om 11 45 uur bij de veerhaven (westoever). Deelne mers (tussen 12 en 25 jaar) dienen zelf voor een fiets en voor eten en drinken te zorgen. Deelname is gratis. Om 13.30 uur vertrekt vanaf het par keerterrein aan de Mokweg een wan deling langs de Horsmeertjes. Een gids van het IVN vertelt over flora en fauna en over de geschiedenis van het gebied. Deelname is gratis, het dragen van laarzen of waterdichte schoenen wordt aanbevolen. Om 18.10 uur begint bij RTL4 het programma 'Eigen Huis en Tuin', waarvoor opnamen zijn gemaakt in 't Buurtje in Oudeschild. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een competitiewedstrijd van Model Racing Texel. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend begint om 20.00 uur een presen tatieavond over het aanstaand Ooste rend Present In café De Kombuis op de haven van Oudeschild treden vanaf 21.00 uur pianist Henk Pepping en saxofonist I Dick Remelink op. De toegang is gratis. Zondag 10 februari: Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie onder leiding van een boswachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 11.00 uur gaat bij de Fonteinsnol aan de Rozendijk in de Dennen de laatste boscrossloop van het seizoen van start Inschrijven vanaf 10.15 uur bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. Maandag 11 februari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Dinsdag 12 februari: Klarina Combé van Udjat in Ooste rend verzorgt een cursus zijdeschil deren. Meer informatie is te vinden op udjattexel.nl. De Stichting Woontij houdt van 16.00 tot 18.00 uur een speciaal spreekuur over veranderingen in de toewijzing van woningen. Dat gebeurt op het kantoor aan de Thijsselaan in Den Burg. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 18.00 uur het maandelijks diner van de SWOT. Bewonersvereniging Texel houdt van 19.00 tot 21.00 uur een inloopavond voor leden in het zaaltje bij Star- kenburgh (Thijsselaan 40A, Den Burg). Meer informatie staat op de website www.bewonersverenigingtexel.nl. TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verknjgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Atleten die zeker willen zijn van een startplek in de kwarttriatlon, die 9 augustus wordt gehouden, kunnen zich inschrijven via de website van het organiserende Wielercomité. De organisatie denkt aan een maximumaantal van 125 individuele deelnemers en 25 trio's. Het 'kwartje Texel' wordt dit jaar voor de 24ste keer gehouden en is in opzet ongeveer gelijk aan vorig jaar. Start en finish vinden plaats bij het surfstrandje bij Dijkmanshuizen, waar ook het zwemonderdeel wordt afgewerkt. De start vindt plaats om 13.15 uur. Na 1 kilometer te heb ben gezwommen in de Waddenzee, fietsen de deelnemers 40 km over Spreekuur Woontij De Stichting Woontij (voorheen de Stichting Wonen Texel) houdt dinsdag 12 februari een speciaal spreekuur over veranderingen in het toewijzen van woningen. Vol gens Woontij bestaan daar-nog veel onduidelijkheden over. Het spreek uur heeft plaats van 16.00 tot 18.00 uur in het kantoor van Woontij aan de Thijsselaan in Den Burg. Van te voren aanmelden is niet nodig. Kampioenschap badminton In sporthal Ons Genoegen wordt op 3 en 17 maart het open Texels kampioenschap badminton gehou den. Vanaf 19.00 uur wordt in poules van verschillende sterkte gespeeld. Aanmelden kan tot 1 maart op de wekelijkse speelavond van de badmintonclub (maandag) in de sporthal, of via e-mailadres leocathymaas@texel.com. wordt gegeven bij het Turfveld in De Dennen, op zes dinsdagmiddagen in maart en april, steeds van 14.00 tot 15.00 uur. Deelname kost €55,-. Voor meer informatie en aanmelding: Jeroen Plag, tel. 06-12070776. Hogereind 39, De Waal, Tel. 312745 www.sportshoptexel.nl De Koog Koopzondag Vraag naar unieke Diner/BOB arrangemeni Restaurant Prins Hendrik Reserveren gewenst. Stuifweg 13. Oostcrcnd T 0222 363020 I wwtv.prins-hendrik.nl verkeersarme wegen in de omge ving van Oosterend en lopen ze 10 km over de dijk langs het wad. De wedstrijd wordt gehouden onder auspiciën van de Nederlandse Triat lon Bond (NTB). Inschrijven kan tot 20 juli via de web site www.wvtexel.nl. Deelname kost €17,50 voor individuele deelnemers en €22,50 voor trio's. Deelnemers die geen lid zijn van de NTB betalen €5,- extra voor een daglicentie. De organisatie kan bemiddelen bij het samenstellen van estafetteteams en het is dus ook mogelijk om zich alleen als zwemmer, fietser of loper aan te melden. Meer informatie is te verkrijgen bij Dirk Vinke (wedstrijdsecre tariaat. tel. 313814, emailadres wielervereniging@hccnet.nl) en Ina Eschweiler (bemiddeling trio's, tel. 315032, e-mailadres ina_ eschweiler@planet.nl). Belastingaangifte De belastingwerkgroep van de FNV- afdeling Texel verleent ook dit jaar hulp bij het doen van aangifte. Het invullen gebeurt in Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg. leden van de vakbond kunnen een afspraak via Ria Witte, tel. 312217 (dinsdag en woensdag tussen 19.00 en 20.00 uur). Voor het invullen is het nodig alle gegevens over inkomsten en uitga ven bij de hand te hebben. Prof. De Jager geeft lezing Op uitnodiging van volkssterren wacht De Jager verzorgt professor Kees de Jager vrijdag 15 febru ari een lezing met de titel De geëx plodeerde komeet. De lezing vindt plaats in De Slinger bij Ecomare en begint om 20.00 uur. Entree €5.-: donateurs mogen gratis naar bin nen. SWOT-diner In de Buureton aan de Beatrix laan in Den Burg wordt dinsdag het maandelijks diner van de Stich ting Welzijn Ouderen Texel gehou den. Op het menu staat pilav met rijst, kip en perzik, rauwkostsalade en een nagerecht. Deelname kost €7,50, het diner begint om 18.00 uur. Aanmelden kan bij de SWOT, tel. 312696. Wandelen langs Horsmeertjes Het IVN houdt zaterdag 9 febru ari een wandeling door de Geul. De twee uur durende tocht voert langs de Horsmeertjes en door het gevarieerde duingebied met natte valleien. Een gids vertelt over de vogels en planten In het gebied en over het ontstaan van de duinen. Er wordt om 13.30 uur vertrokken bij het parkeerterrein aan de Mokweg. Deelname is gratis, het dragen van waterdichte schoenen of laarzen wordt geadviseerd.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2