Nieuwbouw Zouteland in najaar van start Trappenspecialist met pensioen TEXELSE J COURANT Overdekt 25-meterbad bij zwembad Molenkoog Collega worden van Tanja? VRIJDAG 8 FEBRUARI 2008 Hel verkavelingsplan van 't Zouteland, zoals dat woensdag door stedebouwkundig bureau Royal Haskoning werd gepresenteerd. Aan de noordzijde van de weg komt dc sociale woningbouw, aan de zuidzijde staan de koopwoningen getekend Links de Mokweg. Tenzij bezwaarmakers nog roet in het eten gooien of zich ande re onvoorziene omstandigheden voordoen, wordt in september, zo'n twintig jaar na de eerste plannen, dan toch eindelijk een begin gemaakt met de bouw van woningen op 't Zouteland bij Den Hoorn. Dat zei wethouder Nico Kikkert tijdens de informatiebij eenkomst die woensdagavond in theater Klif 12 werd gehouden. Hoofdmoot van de avond was de presentatie van het verkavelings plan, gemaakt door stedebouwkun- digbureau Royal Haskoning. Een eerdere versie had nogal wat kritiek geoogst, maar het nieuwste plan kon op behoorlijke bijval rekenen. Dat was onder meer te danken aan veranderingen die ervoor zorgen dat de buren van de Naalrand door het openhouden van de zogenoemde zichtlijnen toch nog redelijk wat van hun uitzicht behouden. Door twee woningen te schrappen, konden bovendien de kavels wat worden vergroot. De kavelbreedte loopt uiteen van 250 tot 470 vierkante meter. Na de pauze, toen gegadig den hun voorkeur mochten opge ven, bleek voor de grootste kavels de meeste belangstelling. Volgens een schatting van wethouder Kik kert kosten de kavels €230,- per vierkante meter. 'Dat kan maximaal tien procent méér worden. Maar dat is mede afhankelijk van de sociale woningbouw die woningstichting er wil en kan realiseren en wat daarvan de kosten worden. We gaan zo snel ■mogelijk met elkaar om tafel.' Het plan bestaat uit twee gedeel ten, die worden ontsloten via de Mokweg, met in totaal 19 of 21 woningen. In het zuidelijke gedeelte staan de vrije kavels gepland. Die bieden ruimte aan zeven vrijstaande en twee twee-onder-éénkapwonin- gen. In het noordelijke deel komen de sociale woningen. Inspelend op de ideeën in het Loodsplan wordt architectonisch ingehaakt op de stijl van het dorp. Opmerkelijk is het plan voor een soort stolpboerde rij, waarin vier of zes woningen kunnen worden gerealiseerd. Aan weerszijden staan twee blokken met schuurachtige vormen gepland, met in beide gevallen drie woningen. Opvallend is ook dat de meeste garages aan de achterzijde van de woning staan gepland en dat niet elk huis er één heeft. 'We gunnen iedereen een eigen garage, maar de consequentie dan is dat het toch een traditionele nieuwbouw wijk wordt, die je overal in het land al ziet', legde de vertegenwoordi ger van Royal Haskoning uit. Om dezelfde reden is gekozen voor een verspringende rooilijn, zodat de hui zen op verschillende afstand van de straat komen. Gehoopt wordt ook dat de toekomstige bewoners geen manshoge schuttingen neer zetten, maar als erfscheiding voor geknipte heggen kiezen. 'Het inte ressante is dat de gegadigden nu samen optrekken en er dus samen iets moois van kunnen maken. Als iemand over acht of tien jaar tóch een schutting neerzet, houdt het natuurlijk op. Er zijn grenzen aan de invloed van de overheid. Maar je hebt nu de kans een heel bijzonder stukje Den Hoorn te bouwen.' De belangstelling voor het plan is De neergestortte overkapping van de windmolen. ben meegemaakt.' Het woei dins dag stevig (windkracht 7), maar niet het ongeluk te hard. Er waren volgens de NUON ook geen bijzonderheden van de turbine bekend. VERVOLG VAN PAGINA 1 Windmolen Twee jaar geleden zijn ze grondig opgeknapt, zodat ze nog een paar jaar meekunnen. Er waren aanvan kelijk plannen de molens (met een vermogen van elk 250 kilowatt) te vervangen door één grote molen (één megawatt) maar de WEOM heeft dat plan vorig jaar laten varen. Volgens eerste lezingen ligt de oor zaak van het ongeluk in een hoofd as die het begeven had en een niet-werkend veiligheidssysteem, waardoor de rotor een hoge snel heid ontwikkelde en door de mid delpuntvliedende kracht uit elkaar is gespat. Een woordvoerder van de NUON kon die lezing gisteren nog niet bevestigen. 'Er zal eerst onderzoek moeten worden gedaan. Maar het is een uitzonderlijk onge luk dat wij ook nog niet eerder heb- De brokstukken worden volgens de energieleverancier betrokken bij het onderzoek. Hoe lang dat gaat duren, is vooralsnog niet bekend. 'De andere molens blijven in ieder geval stilstaan totdat we zeker weten wat de oorzaak was.' Zes soortgelijke windmolens in Enkhuizen zijn giste ren eveneens uit voorzorg stilgezet. 'Maar die zouden deze maand al vervangen worden door drie grotere exemplaren.' De Stichting Waddenhaven Texel is geschrokken van het ongeval.'Tot nu toe hadden we ons altijd gecon centreerd op de overlast en daar waren met de WEOM compromis sen over te sluiten', zegt voorzitter Jook Nauta. 'Maar op het gebied van veiligheid zijn geen compromis sen mogelijk. Dat moeten we sterk benadrukken.' Het bestuur van de passantenhaven is nooit gelukkig geweest met de aanwezigheid van de windmolens Nauta: 'We hebben ze nu ingepast in ons duurzame concept, maar als wij de keus zouden hebben, zijn we ze liever kwijt dan rijk.' Een vakman in hart en nieren. Dat is timmerman Simon Bak ker uit Oosterend volgens Rudolf Weijers van Bouw- en Timmer bedrijf Bruin Weijers. Bakker was 44 jaar timmerman en ging vrijdag met vroegpensioen. Het maken van dingen en het wer ken met en voor mensen. Dat maakt het vak volgens Bakker zo leuk. Hout is zijn specialiteit en hij heeft heel veel trappen op Texel gemaakt. Op sommige is hij trots. 'Ik moest eens een trap maken waarin een oude, gedraaide paal moest terug komen. Ik had eerst geen idee hoe ik dat zou aanpakken, maar het is me uiteindelijk gelukt.' In zijn jeugd zag het er niet naar uit dat hij tim merman zou worden. 'Toen ik van de lagere school kwam, wilde ik niet naar de LTS omdat die in Den Helder was. Ik ben een jaar naar de landbouwschool op Texel gegaan, maar kwam er al snel achter dat dat niets voor mij was. Na een jaar was ik wel zover dat ik naar Den Helder wilde.' Toen hij de LTS had afgerond, ging hij bij bouwbedrijf Timmer in Oosterend aan de slag. In 1985 kwam hij bij het bedrijf wat vijf jaar geleden werd overgenomen door Rudolf Weijers en Arie Bruin. De grootste verandering in zijn car rière was dat steeds meer werk zaamheden machinaal werden ver richt. 'Toen ik begon, werd vrijwel Rudolf Weijers moest vrijdag afscheid nemen van timmerman Simon Bakker die met vroegpensioen ging. alles met de hand gedaan. Daar heb ik nu nog baat bij. De kwaliteit van het werk is vooruit gegaan door de elektrische apparaten. Ik heb onder meer de komst van de freesma chine meegemaakt.' Het werk is er niet lichter op geworden. 'Ik dacht dat als ik ouder zou worden, ik het wel rustiger aan kon doen. Maar dat was niet zo. De tijdsdruk blijft en het werk is er niet lichter op gewor den. Zo zijn bijvoorbeeld kozijnen steeds groter en zwaarder gewor den.' Weijers benadrukt dat hij als werkgever zorgt voor hulpmiddelen om het werk te verlichten. Vorige week vrijdag was zijn laatste dag. Daar had hij een dubbel gevoel bij. 'Aan de ene kant heb ik er wel naar uitgekeken om te stoppen met werken. Maar hoe dichterbij de dag naderde, hoe meer ik dacht dat ik nog met weg kon omdat er nog zo veel werk moest worden verricht. Maar het is allemaal op tijd af geko men.' Het contact met collega's gaat hij missen. 'In het begin kom je nog wel eens kijken op de werk plaats en ook als je ergens voorbij rijdt waar de jongens aan het werk zijn, maak je even een praatje. Maar dat wordt op den duur wel minder. Zo gaat dat nou eenmaal.' Hij moest op zijn laatste dag nog naar een klus. Weijers: 'Hij was supersnel klaar. Dat was natuurlijk niet de bedoeling want we hadden een ver rassing voor hem in petto. Dus we hebben met alle macht geprobeerd hem daar te houden. Daarna zijn we met z'n allen koffie gaan drinken met een gebakje erbij. We drinken nooit samen koffie omdat iedereen altijd verspreid zit.' 's Avonds werd Bakker verwacht in Klif 12. 'Grote groot. Na opschoning van de oude lijst, die 114 woningzoekers bevatte, blijken er nog 21 gegadigden over te zijn. Onder hen vijftien inwoners van Den Hoorn, vier andere Texelaars en twee overkanters. Een groot deel van hen woonde informatiebijeen komst bij en gaf na de pauze een voorkeur voor één of twee kavels op. Voor elk kavel konden drie gegadigden zich uitspreken. Daarbij werd gewerkt met een puntensy steem, dat rekening houdt met leef tijd, woonsituatie, de sociale binding met Den Hoorn en het aantal jaren iemand staat ingeschreven. Dege nen met de meeste punten, konden het eerst hun voorkeur opgeven. Dat betekende niet dat ze zich al vastlegden. De komende maand voert de gemeente met gesprekken alle gegadigden. Half maart is er een volgende bijeenkomst, waarop in bijzijn van een notaris de kavels definitief worden verdeeld. Om snel met de bouw te kunnen beginnen, krijgen de nieuwe eigenaren daarna maximaal vier maanden de tijd om in samenspraak met een architect een bouwplan in te dienen en een vergunning aan te vragen. Volgens wethouder Kikkert moet de grond medio augustus bouwrijp zijn. 'Als het meezit, kan dan in september met de bouw worden begonnen.' In de zaal klonk hier en daar de pessimistische voorspelling dat bezwaarmakers de bouw nog lang kunnen ophouden. Vóór de bouwvergunningen kunnen worden verleend, moeten vrijstellingsproce dures worden gevolgd, aangezien het bestemmingsplan voorziet in sociale woningbouw aan de zuid1 kant en koopwoningen aan de noordkant, in plaats van andersom. Kikkert: 'Toch is een artikel 19 lid 2- procedure het best. Het realiseren van een zogeheten postzegelplan, een apart bestemmingsplan voor dit project, duurt veel langer.' VVD niet gediend van verbazing TB 'U moet voorzichtig zijn met uw standpunten over de WD.' Die kritiek beet WD-fractievoorzitter Gerbrand Poster dinsdagavond toe aan Joop Groeskamp, fractie voorzitter van Texels Belang. Poster reageerde fel op uitspraken die Groeskamp een paar weken geleden deed tijdens de raadscom missie Grondgebied. Hij had zich toen verbaasd over de opstelling van de WD om inhoudelijk nooit mee te discussiëren over de nieuw bouw van het raadhuis en de her inrichting van de Groeneplaats. Hij vond de WD daarmee haar kiezers tekort deed. Poster betitelde dat als een 'vreemde uitval'. Hij suggereerde dat Groes kamp het nodig had gevonden de WD 'een veeg uit de pan te geven', omdat hij door het vertrek van Piet Standaart net fractievoorzitter was geworden Hij stelde eveneens dat de WD consequent is en Texels Belang niet, omdat die in zijn ogen gedraaid waren bij een motie over de megamanege. Groeskamp zei dat zijn uitspraken niet als een aanval moesten worden opgevat en dat het ook niets met zijn net verkregen fractievoorzitter schap te maken had. 'Ik was alleen oprecht verbaasd over de opstelling van de WD.' Hij wees de WD- voorman erop dat Standaart bij de aangehaalde motie geen juiste ant woorden had gekregen, waardoor hij slechts in grote lijnen met de motie kon instemmen. Poster volhardde daarna in zijn kri tiek dat Groeskamp niet aan de WD moest komen. 'Dat moet u niet vaker doen.' Groeskamp zei er ver der niet op in te willen gaan. EINDEWK SLflRT OEV'JflHD OP DE VLUCHT ff Cpp MeÊsTER} RM1OONGOES0 08-02.-2008 Don Quinauta Een overdekt 25-meterbad. Daar gaf woensdagavond het meren deel van de aanwezigen de voor keur aan tijdens een bijeenkomst in dorpshuis De Wielewaal over een plan om zwembad Molenkoog te overkappen. Zo'n 25 personen bezochten de bijeenkomst. 'We hebben alle aanwezigen de gele genheid gegeven mee te praten en met ideeën te komen. Veel wilden een overdekt 25-meterbad, maar voor bij voorbeeld de reumavereniging was dat niet noodzakelijk. Zij wilden best een kleiner bad als het water maar minstens 32 graden is. Daar hebben zij meer belang bij', vertelt Connie Joling, één van de initiatiefnemers van het plan. Met alleen een overkap ping zou het zwembad nog niet het hele jaar open zijn. 'Als je dat wel zou doen, heb je hoge stookkosten om het warm te houden. Het bad is 38 jaar oud en als het aan de bezoekers van de informatieavond ligt dan wordt het bad vervangen en gelijk over dekt gemaakt.' De initiatiefnemers vatten de ideeën en meningen van de bijeenkomst samen en stappen daarmee naar de gemeente. 'Doel is wel dat de gemeente eigenaar van het bad blijft. Er lopen op dit moment kanjerprojecten binnen de gemeente en dit plan is dan ook niet iets wat volgend jaar al kan worden uitge voerd. We hopen een werkgroep op te nchten met belanghebbenden uit de samenleving en daarmee aan de slag te gaan.' Plattegrond Texel gratis voor ieder In opdracht van de gemeente zal uitgeverij De Kleine Media BV een gemeenteplattegrond met dorps- kaarten en straatnamenregister ontwikkelen die jaarlijks wordt aangepast en gratis huis aan huis bezorgd. Het gemeentebestuur, dat de kaart als een mooie service voor de inwo ners, werkt mee door het aanleve ren van gegevens. De gemeente heeft er verder geen kosten aan. het profijt voor de uitgever moet komen van de ondernemers die op de plattegrond willen adverteren. De Kleine Media is ook uitgever van de bekende gids Wie Wat Waar. De kaart zal tegelijk met deze gids wor den bezorgd. Er zijn diverse kaarten van Texel in omloop, maar deze bevatten geen straatnamenregister, worden niet elk jaar aangepast en zijn niet gratis, terwijl de kaartjes van de dorpen summier zijn. De bedoeling is in de nu uit te geven plattegrond ook informatie op te nemen over belangrijke gebouwen en instellingen evenals toenstische informatie over bijvoorbeeld fiets-, wandel-, ruiter- en mountainbike paden. verrassing was dat mijn dochter uit Haarlem er ook was. Al het perso neel kwam binnen en zij liep achter aan. Heel leuk.' Bakker kreeg een elektrische fiets. 'Mijn vrouw heeft er ook één en ik kon haar met meer bijhouden.' Vervelen gaat hij zich niet. Er wachten thuis nog klussen op hem. Daarnaast gaat hij biljarten, fietsen en heeft hij een vissersboot en een motor. Ook past hij op zijn kleinkinderen. Helemaal stoppen bij Bruin Weijers doet hij nog niet. 'Ik heb met Rudolf en Arie afgesproken dat ze me altijd mogen bellen als ze me nodig zijn.' VERVOLG VAN PAGINA 1 Bouwvakkers Bij Bruin Weijers gaan de komende twee jaar drie ervaren krachten met pensioen. 'Jonge jongens kunnen hen niet volledig vervangen omdat ze onvoldoende ervaring hebben en daar komt bij dat ze er niet eens zijn. Dit levert in de toekómst pro blemen op omdat het werk er wel ligt. Gevolg is dat klanten langer moeten wachten voordat bouwbe drijven kunnen beginnen.' Tanja Staal Geboren in: 1973 Bij SnelStart sinds: April 2005 Genoten opleiding: LEAO admi nistratief (niveau mavo) Functie: le lijns adviseur Vorig beroep: diverse werkzaam heden (van horeca tot administra tief en van intercedente tot VW afd. dienstverlening) Waarom ben je bij SnelStart gaan wer ken? Na een periode van 2,5 jaar bij VW Texel, was ik op zoek naar een vergelijk bare functie waar mijn dienstverlenende kwaliteiten tot zijn recht zouden komen. Ik had geen enkele affiniteit met compu ters, maar had wel administratieve erva ring. SnelStart bood mij de kans en het vertrouwen, waardoor ik de uitdaging aan durfde te gaan, om als helpdeskme dewerker van een softwarebedrijf aan de slag te gaan. Nu na bijna 3 jaar weet ik wel "iets" meer van computers, maar véél meer van het programma SnelStart! Wat doe je voor deze functie? Mijn werkzaamheden bestaan onder andere uit het voeren van telefoongesprekken over alles wat te maken heeft met het programma. Dit houdt in: Luisteren, analyseren, beoordelen, registreren, zoe ken naar en bieden van (alternatieve) oplossingen en/of adviezen. Als le lijns adviseur ben ik mede verantwoordelijk voor een goede doorstroming van het telefoonverkeer. Dat wil zeggen dat als ik binnen korte tijd al kan bepalen dat de klant meer aandacht nodig heeft, of het probleem wat dieper gaat dan mijn ken nis reikt dat ik zorg dat de klant wordt doorverbonden of teruggebeld door een 2e lijns adviseur. Het doorstromen is belangrijk voor een goede bereikbaar heid. Daarnaast behandel ik ook vragen die per mail worden gesteld. Wat maakt jouwwerkbij SnelStart leuk? Het voortdurende contact met de klan- Je krijgt volop kans en vrijheid om je te ontwikkelen op je eigen manier. Er heerst een uiterst prettige sfeer bin nen het team. Er straalt veel waardering uit van het management. Iedereen wordt betrokken bij de ont wikkelingen, wat het gevoel geeft dat we met z'n allen achter het product staan. Verder maak je veel leuke en hilarische momenten mee. We krijgen ook vaak complimenten van klanten, per mail of via onze website. Geweldig toch! Wat voor gesprekken vind je het leukst? Je weet nooit van te voren waar een gesprek over gaat. Een klant belt soms in paniek, maar door ervaring weet je vaak de oplossing al voor de klant z ri verhaal heeft afgemaakt. Je stelt de klant gerust en geeft de oplossing voor het probleem. Binnen een mum van tijd heb je een goed gesprek afgerond. Klant blij. ik nog meer blij! Wat was je leukste gesprek? Moeilijke vraag, er zijn er zoveelEen klant belde eens met een probleem in zijn boek- houdprogramma. Omdat hij niet precies kon vertellen wat er fout ging, vroeg ik hem de handelingen die hij deed nog eens te herhalen zodat ik z'n probleem kon analyseren. Verontwaardigd rea geerde hij: "Oh, maar dan moet ik mijn computer aan zetten!" Wat wil je nieuwe sollicitanten meege ven? Als je gemotiveerd bent en graag wilt leren, ben je bij SnelStart verzekerd van een leuke baan in een nog leuker team!!! Ook geïnteresseerd in zo'n baan? Kijk op http://vacatures.snelstart.nl voor onze vacatures.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 5