Webcam in lepelaarskolonie De Geul Laatste hand aan pannaveld Oudeschild kens Lit Stuivertje wisselen in top klaverjascompetitie Spanning terug bij En Passant VRIJDAG 8 FEBRUARI 2008 Tevoko naar Haarlem Het eerste damesteam van volley balvereniging Tevoko treedt zaterdag in Haarlem aan tegen Spaarnestad D3. Dit team staat vierde in het klas sement maar heeft, net als Tevoko, één wedstrijd minder gespeeld dan Dinto en Odin, die tweede en derde staan. Tevoko heeft nog niet eer der tegen Spaarnestad gespeeld. De Texelse selectie moet het doen zonder Joanme Schaapman, die aan de schouder is geblesseerd, maar is uitermate gemotiveerd om een paar punten te pakken. De wedstrijd vindt plaats in de Beyneshal en begint om 17.00 uur. Bridgers promoveren Bij bridgeclub Alert in Oosterend zijn na de tweede competitieronde de koppels Timmer-Bloem. Bremer- Bremer en Bakelaar-Schenk van de B-lijn gepromoveerd naar de A-lijn. volgeboekt Amper zes dagen na het openstellen van de inschnjving is de Texel Hal ve Marathon volgeboekt. Met ruim tweehonderd deelnemers is Texel goed vertegenwoordigd. De andere deelnemers komen uit heel Neder land, België, Duitsland, Engeland en Amerika. Voor deelnemers van Texel en uit de buurt van Den Helder wor den in september speciale activitei ten georganiseerd. Meer informatie hierover komt beschikbaar op www. texelhalvemarathonnl Luc Enting (links) en medewerker Peter van den Boogaard bezig met de plaatsing van een webcam in De Geul. Randstad eilandcompetitie Programma dinsdag 12 februari: Deelname staat open voor maximaal 144 amateurgolfers. Zij dienen in het bezit te zijn van een golfvaardigheids- bewijs. Het Texel Open geldt tevens als voorronde voor het Nederlands kampioenschap, dat eind september in Scheveningen wordt gehouden. De winnaars op Texel zijn automa tisch geplaatst voor dit evenement. Opgave voor het Texel Open is moge lijk via de website www.anwbgolf.nl. Het kampioenschap is onderdeel van een veel groter evenement, dat drie dagen duurt. Dit in navolging van het Cepari Strandgolf Open in Scheve ningen, dat inmiddels twee keer met succes is gehouden en de organisa tie heeft geïnspireerd. Op vrijdag 16 mei treden 36 bedrijventeams tegen elkaar in het strijdperk. Opgave hier voor is tot 1 maart mogelijk via www. strandgolftexel.nl. Zondag 18 mei wordt omgedoopt tot Topgolfdag, waarop professionals, topamateurs en bekende Nederlanders wedstnjden tegen elkaar spelen. Ronald Biesboer en Fred Winkel van organisator Zilte Zaken melden dat de eerste aanmel dingen inmiddels binnen zijn. Laatste boscross Onderaan de Fonteinsnol in de Den nen gaat zondag 10 februan de laat ste van acht boscrosslopen van start. De organiserende Atletiek Vereniging Texel heeft een mooi rondje van 2,9 kilometer uitgezet, dat één, twee of dne keer kan worden gelopen. Kin deren tot en mgt 12 jaar lopen een rondje van 1000 meter, ledereen die vijf keer of vaker heeft meegedaan, wordt opgenomen in het algemeen klassement. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De jeugd gaat om 11.00 uur van start. Nadat de hele groep is gefinisht, wordt het klassement opgemaakt en worden de prijzen uitgereikt. Daarna, rond 11.15 uur, begint de wedstrijd voor de senioren. Meer informatie kan wor den ingewonnen bij Rita Dogger, tel. 313387. Scheidsrechters De Mareis geslaagd Tien leden van basketbalvereni ging De Mareis slaagden voor de F-cursus scheidsrechter. Dit betekent dat zij nu thuiswedstrij den mogen leiden. De cursus werd op twee dagen gegeven door André Verheem. Bes te cursist was Charlotte Hendriks, die 82 van de 100 punten behaalde. Alle deelnemers slaagden voor het diploma en kregen het door Sacha Baggerman ter beschikking gestelde grijze scheidsrechtersshirt overhan digd door voorzitter Nico Kikkert. Op de foto de geslaagde scheids rechters. Staand: Jan Vonk, André Verheem, Bram Inpijn, David Maas, Douwe Vonk, Wesley Bosma. Zit tend: Jorik, Eric en Femke Heijenk, Charlotte Hendriks en Perry Knijf. het klassement over. Het duo Van Heerwaarden en Snoek wist alle vier partijen winnend af te sluiten. De 7211 punten waren goed voor een derde plaats en een plaats winst in het klassement. Gerda en Freek Veeger eisten de vierde plaats voor zich op. Zij behaalden 7124 punten staan nu tweede. Bart Weijdt en Willem Koomen kwamen een paar punten tekort om de grens van 7000 punten te slechten, maar hun score van 6990 punten mag er zijn. Het gemiddelde was met 6319 pun- ten hoger dan voorgaande weken. Er werden 40 marsen gespeeld. Cees Vinke en Carlo Bos moesten de net verworven koppositie afstaan aan Tromp en Stark, Fenny en Rob Caspers blijven derde. In de tweede periode hebben Stark en Tromp een gaatje geslagen met de concurren tie. Ook hier bezetten de Veegers de tweede plaats met een achterstand van ruim 1400 punten. Stapersma en Boogaard staan derde. 'Er is vraag naar live beelden van de natuur, behoefte om de natuur de huiskamer binnen te halen', motiveert Kees Groenewoud van Ecomare de plaatsing van een webcam in De Geul. De camera maakt het mogelijk dat geïnteres seerden via hun computer thuis het nestelen en broeden van lepe laars van dichtbij kunnen bekijken. De Geul is één van Nederlands belangrijkste broedgebieden voor deze vogelsoort. Het idee is afkomstig van de organi satie Vogelbescherming Nederland, die in het kader van het project Beleef de Lente acht bijzondere natuurge bieden in beeld brengt. Vorig jaar werd voor het eerst een camera geplaatst in de Oostvaardersplas- sen. 'Het uitvliegen van een jonge Arend Dijker en Piet Moree won nen de vijftiende speelronde van Klaverjasclub Den Burg, maar Bas Tromp en Frans Stark zijn de nieuwe leiders in het klassement. Zij namen deze positie over van de Cees Vinke en Carlo Bos. Dijker en Moree spelen een onop vallend seizoen met niet meer dan modale scores. Deze week begon nen ze echter ijzersterk met twee scores van rond de tweeduizend. In de derde pot volgde een kleine inzinking, maar in de laatste ronde werd de rondewinst nog juist veilig gesteld. Zij behaalden 7296 punten en stijgen naar de tiende plaats in het klassement. Bas Tromp had in Lieuwe van der Veen een uitste kende vervanger voor vaste maat Frans Stark. Na drie partijen waren al ruim 5800 punten binnen, maar in het laatste spel was de koek op. Met 7252 punten werden zij tweede. Wel namen ze de leiding in zeearend was toen het openingsitem van het NOS Journaal. Het was mis schien wel komkommertijd, maar we hopen toch een beetje dat de Texel se lepelaars ook landelijk nieuws worden', vertelt Groenewoud, die het hoofd van de afdeling informatie en presentatie van Ecomare is. De webcam werd gisteren geplaatst door Enting Films. Eigenaar Luc Enting, die het werk samen met twee medewerkers uitvoerde, is een bekend natuurcineast, die docu mentaires maakte voor onder meer TROS en VARA. Met de plaatsing van de camera kon niet veel langer worden gewacht, omdat de eerste lepelaars begin maart al in De Geul worden verwacht. Overigens is de eerste lepelaar alweer gesignaleerd. De vogel vloog dinsdag rond 8.45 uur boven de Amaliaweg. Het project valt onder verantwoor delijkheid van nationaal park Duinen van Texel, dat Ecomare als project leider heeft ingehuurd. Verder wordt samengewerkt met Staatsbosbeheer, de Joost Dourlemkazerne en Vogel bescherming Nederland, die een belangrijk deel van de kosten voor haar rekening neemt. Realisering kost volgens Groenewoud al gauw enkele tienduizenden euro's. De rela tief hoge kosten worden veroorzaakt door de dure apparatuur, zoals een accu en zonnecellen, maar ook door de manuren die de installatie vraagt. 'Het moet nu goed gebeuren, want wanneer de lepelaars eenmaal aan het nestelen zijn, kun je het gebied niet meer in om de camera anders op te stellen of te repareren.' Overigens kan de apparatuur vanuit Ecomare in geringe mate worden bestuurd. De camera is op twee meter hoogte geplaatst 'Te hoog is niet handig, want dan zie je de nesten alleen van bovenaf. Vanuit een laag standpunt kijk je er zo in. Maar het mag ook niet te veel ingrij pen in de broedkolome. Tegelijkertijd moet je er rekening mee houden dat de camera niet middenin de hoge begroeiing terechtkomt, waardoor je niets meer ziet.' De webcam wordt 18 maart offici eel in gebraik genomen. Dat wordt gecombineerd met de opening van een expositie in Ecomare. waar eveneens de beelden vanuit De Geul te zien zijn. In opdracht van Natuurmonumenten plaatst Enting Films deze week ook een camera in De Petten, waar een kolonie grote stems in beeld wordt gebracht. Door in de eerste vier partijen van het nieuwe jaar slechts anderhalf punt te scoren, heeft Jaap Dros een groot deel van zijn voorsprong in de interne B&B Van der Vis en Den Boer-schaakcompetitie verspeeld. Achtervolgers Thomas Richter en Rinus Vittali liggen inmiddels op de loer om de koppositie over te nemen. Tegen Ron Vlugt had Dros de overwin ning binnen handbereik toen hij mis greep. Hij mocht blij zijn dat hij vervol gens toch nog een half punt binnen haalde. Thomas Richter profiteerde door na zware strijd Abe Zijm aan de zegekar te binden. De nummer drie van de ranglijst, Rinus Vittali, kwam niet in actie, maar de nummer vier. Piet Bakelaar, was op de zeventiende speelavond een maatje te groot voor Nanning Kikkert. Ovengens presteert Kikkert dit seizoen goed en staat hij op de achtste plaats.Dirk Rijneker is onverwoestbaar. Deze week moest Dirk Leegwater ervaren dat zijn tegen stander een oude vos blijft op het schaakbord. Rijneker speelt gedegen en weet zijn kansen te benutten. Leegwater knokte voor wat hij waard was, maar kon niet verhinderen dat het punt naar Rijneker ging. Dick van Barneveld beleefde een heer lijke avond. Hij bereikte tegen Frans Eijgenraam een voor hem bekende stelling en schoof hem daarna lang zaam van het bord. De juniorencom petitie kent een sterke koploper in Jeroen de Gee. Zijn broer Reinoud, Aldo Witte en Chris Boekei vechten om de tweede plaats. Jeffrey Gar- ritsen heeft het in zich om nog sterker te worden, maar zal zijn concentra tie moeten verbeteren. Sam Hennink valt op door zijn bewuste aanpak van het spel. Hij maakt een plan en poogt daarna zetten te bedenken die daarop aansluiten. Verder valt op dat veel jonge schakers moeite hebben hun tijd goed te verdelen de neiging hebben veel te snel te zetten. Net als de volwassenen spelen de junioren hun wedstrijden op maandag in hotel Den Burg (aanvang 19.00 uur). Stand: Uaap Dros: 2. Thomas Richter. 3 Rinus Vittali: 4 Piet Bakelaar: 5 Dirk Ri|neker, 6.Dick van Bar neveld; 7 Taeke van Lingen; 8 Nanning Kikkert; 9.Frans Eijgenraam; 10 Abe Zijm. Kampioenschappen zwemmen in Calluna Zwemparadijs Calluna vormt vrijdag 7 maart het toneel van het Texels kampioenschap zwemmen. Deel nemers in diverse leeftijdsklassen binden de strijd met elkaar aan. Dat gebeurt op uiteenlopende num mers. Zo zwemt de jongste jeugd (geboren in 2000 of 2001) 50 meter schoolslag. 25 meter rugcrawl en 25 meter vnje slag. De oudste jeugd en de senioren (geboren in 1991 of eerder) betwisten elkaar de titels op 200 meter wisselslag, 100 meter vrije slag en 100 meter schoolslag. Daarnaast staan de 400 en 1000 meter vrije slag op het program ma. Het eerste startschot klinkt om 19.00 uur, het evenement is rond 22.00 uur afgelopen. Opgave is tot 22 februari mogelijk door een papiertje met naam, adres, telefoonnummer en geboortejaar in te leveren op het adres Hoefslag 38 in Den Burg. Deelnemers die nen tevens te vermelden of ze aan de 400 en/of 1000 meter vrije slag meedoen. Deelname kost €2,50; leden van de organiserende vereni ging ZPC TX'71 doen gratis mee. Meer informatie kan worden inge wonnen bij Colinda Vlaming, tel. 311704. Golfwedstrijd op Texels strand Golfers strijden zaterdag 17 mei om de titels in het Texel Open. Wed strijdterrein is de golfbaan bij De Krim én het strand bij de vuurtoren. Op beide terreinen liggen negen holes op de deelnemers te wach ten, zodat een volledig parcours met achttierr-holes moet -wörderv afgewerkt. Veld A: 19.45 Falcon-Wessels NIOZ 1 20.30 Autocentrale-NIOZ 1 Wessels 2115 Paal 28-Vlinderwinkel Cocky's 22.00 Bremakker 2-Cocky's Vlinderw. Veld B: 19.00 NIOZ 2-Mantje Pilaar 19.45 NIOZ 2-Pilaar Mantje 20.30 Mantje-De Wit NIOZ 2 21.15 PFB-RAB De Wit 22.00 Rabo-AH RAB Veld C: 19.45 Kobeko-TESO Randstad 20.30 Randstad-Koetshuis Kobeko 21.15 CVI-Prinsen Koetshuis 22.00 Interieurbouw-Ecotiem CVI Wedstrijdleiding Vlinderwinkel en Kees (tel. 310221) Uitslagen: Rabobank-PFB 3-0; Wessels Ontwerpt-Eco- tiem 3-0; CVI-Randstad 0-3; De Prinsen van Texel-Kobeko 0-3, TESO-Het Koetshuis 1-2; De Wit Installatietechniek-Falcon 0-3. Bouw- center RAB-Mantje 0-3: Smash '68-Smash '68 Piet Kooger 1-2; Foto De Waal-Slagenj lepe de Boer 0-3. Eet Café De Rog-Sportshcp Texel 1 2-1; Schouwstra Transport-Spar Oudeschild 1-2. Bar Sportief-Timmer's Bak- kenj 2-1. Klif 23-Otto's Tweewielershop 2-1; NBC Eelman Partners-Bremakker 1 2-1 Winkel voor Kinderen van De Bruinvis oefenen alvast op het pannaveldje waaraan Tatenhove dezerdagen de laatste hand legt. Werknemers van Tatenhove leg gen deze dagen de laatste hand aan het nieuwe pannavoetbal- veld op het schoolplein van De Bruinvis in Oudeschild. Nog even en de jeugd hoeft niet meer te voetballen op een graslandje dat regelmatig onder water stond. 'De moeders in de buurt kunnen blij zijn', zegt Klaas van der Duim van aannemer Tatenhove. 'De kin deren hoeven straks niet meer onder de modder thuis te komen.' De aanleg van het pannaveld is onderdeel van een opknapbeurt die het schoolplein van De Bruin vis ondergaat, Oudeschild is daar op diverse manieren bij betrokken. 'Ouders hebben meegeholpen bij de aanleg van het kunstgrasveld', vertelt directeur Albert Hoven, 'de ondernemersvereniging, de dorps commissie. de kottervissers en een stil fonds in het dorp hebben een bijdrage geleverd en Tatenhove heeft voor dit veld minder in reke ning gebracht dan het eigenlijk zou moeten kosten.' Volgens Hoven is het pannaveld bewust op het schoolplein gelegd, omdat dat voor de kinderen ook na schooltijd een trefpunt moet kun nen zijn. Tegelijkertijd moet het veld voorkomen dat er nog vaak ballen door een ruit vliegen. Rondom het veld zit een houten afscherming. Er wordt nog gewerkt aan een nieuw speeltoestel waarin ballen gewor pen kunnen worden. De school had aanvankelijk het oog laten val len op een bestaand speeltoestel elders in het dorp, maar een paar ouders wilden niet dat dat naar het schoolplein zou verhuizen. Twee houten doelen die op het oude modderige grasveld ston den, worden verplaatst naar het boeienlandje langs de De Ruyter- straat De school wil de doelen, ooit geschonken door het KGB-fonds van Harold Kious (de Amerikaanse vlieger die in 1943 door Kees Krij- nen, Cor Boekei en Willem Griek uit de Waddenzee werd gered), zo behouden. paardensport in Oudeschild Ruiter- en Mensport Martha Hoeve Texel is de naam van de winkel die Natasja Garritsen-Berkelaar aan de Schilderweg in Oudeschild opent. Ze neemt de handel over van Jan Keijser, die besloten heeft zich vol ledig op zijn kampeercentrum te concentreren. Het nieuwe bedrijf wordt vrijdag 15 februari feestelijk geopend. Simon Koopman is bij die gelegenheid (en een dag later) aanwezig met zijn borduurmachine. Liefhebbers kunnen hun naam laten borduren op een zadeldek of body warmer. De open dag duurt van 10.00 tot 22.00 uur. Halve marathon

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7