Aanrijding op Pontweg Cjrocn "ZwartsJexels in het hart Extern bureau toetst dienstwoning manege Texelse vloot krijgt garnalenkotter erbij Dokter Wagemaker na black-out op sleeptouw Schuurbrand in kiem gesmoord HEMA Scepsis na antwoorden b en w Familie Van der Vis koopt UK163 'fbtoplus DE WAAL OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12249 DINSDAG 12 FEBRUARI 2008 Verschijnt dinsdag en vrijdag Een gespecialiseerd bureau gaat kijken of een dienstwoning bij de (aangepaste) manege aan de Bosrandweg past binnen de gel dende criteria. Dat is af te leiden uit de antwoorden van het col lege van b en w op vragen die vijf politieke partijen stelden op 27 december. De reactie van het col lege blinkt volgens de PvdA niet uit in duidelijkheid. Reden voor de sociaal-democraten opnieuw vra gen aan het college te stellen. Met het uitspreken van de principi ële bereidheid mee te werken aan de manege en de vrijstelling voor de dienstwoning heeft de gemeente zich volgens het college 'in zeke re mate gecommitteerd' aan Dor- restijn om het plan in procedure te brengen. Daarbij maken b en w. die eerder waarschuwden voor Pieter en Richard van der Vis, van wie in november 2005 de TX21 werd gesaneerd, hebben een nieuwe kotter gekocht. Zij nemen de UK163 van Johan Bakker op Urk over om op garnalen te gaan vissen. De eurokotter arriveert tegen eind van deze maand in Oudeschild, de officiële overdracht staat gepland op 29 februari. De kotter, die 22,85 meter lang is, 5,7 meter breed en een diepgang heeft van 2,2 meter wordt omgenummerd tot TX21 Pie ter van Aris. De garnalenvisserij is nieuw voor vader en zoon Van der Vis. 'We gaan het proberen', zegt Pieter van Op de Pontweg bij De Koog zijn vrij dag twee auto's beschadigd geraakt bij een kop-staartbotsing. Die ont stond nadat een 73-jarige man uit Groningen had afgeremd om af te slaan naar de Schumakersweg. Een 35-jarige man uit Zutphen die achter de Groninger reed, had dat volgens de politie te laat in de gaten en reed op zijn voorganger. De ambulance rukte uit om hulp te verlenen, maar nadere inspectie leerde dat de inzit tenden geen verwondingen hadden. Schoenmaker moest erbij komen voor het wegslepen. Horecaman thuis op Klif overvallen Een 35-jarige horeca-ondernemer uit Den Hoorn is zondagavond bij hem thuis voor de deur aan het Klif overvallen door een onbe kende man. Die spoot de ondernemer een goed je in het gezicht toen hij uit zijn auto stapte. De horeca-ondernemer, die elders op het eiland een strandpavil joen exploiteert, joeg de dader weg. Die nam vervolgens de benen. Volgens de politie heeft de overvaller mets meegenomen. De man droeg een bivakmuts en was 1,70 tot 1,80 meter lang. Wat voor goedje hij in het gezicht van de ondernemer spoot, wordt nog onderzocht. De Hoornder raakte er niet door gewond. De overvaller kwam bij het vluchten op het Lagewegje nog bijna onder de auto van een 63-jarige Texelaar. Die moest uitwijken om een botsing Uitgave van v/h Lange veld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg juridische consequenties, nu wél een voorbehoud 'De reactie op een principeverzoek houdt niet de belofte in dat het allemaal wel goed gaat komen.' B en w schrijven dat naar aanleiding van de zienswijzen zal worden gekeken of de vrijstelling voor de dienstwoning al dan niet moet worden verleend. 'Deze afwe ging zal kunnen plaatsvinden aan de hand van een gewijzigd bouw plan.' Dit alternatieve plan gaat uit van een kleinere manege en een andere plek voor de dienstwoning. 'Weigering van dit alternatieve plan (en daarmee de bouwvergunning) zal uiteraard leiden tot juridische acties (bezwaar en beroep).' Het college geeft aan dat de mening van de gemeenteraad in zo'n bestuurs- rechterlijke procedure geen gewicht in de schaal zal leggen. Lees verder op pagina 6 der Vis, 'maar we geloven in de gar nalenvisserij. De prijs is op een goed niveau en we hopen ook dat dat zo blijft.' Het is met de UK163 even eens mogelijk tong, schol, kreeft en kabeljauw te vissen, maar Van der Vis richt de blik op garnalen. Volgens Pieter van der Vis begon het ongeveer een half jaar geleden 'te kriebelen' om weer met een eigen schip de zee op te gaan. De familie nam een vergunning voor visserij op de Waddenzee over van een visser uit Zoutkamp en er werd contacten gelegd met Bakker. De Urker had zijn kotter in de verkoop, omdat twee compagnons waren afgehaakt. Lees verder op pagina 6 Sleepboten van de Koninklijke Manne schoten de Dokter Wagemaker maandagmorgen te hulp. In het zicht van de haven van Den Helder raakte veerboot Dok ter Wagemaker maandagmorgen korte tijd op drift. Een storing in het elektronische systeem zorgde er rond half elf voor dat TESO's vlaggenschip onbestuurbaar raakte. Hulp werd verleend door Huizen bereikbaar met ladderwagen De seniorenwoningen van het Zonnehof aan de Gasthuisstraat in Den Burg zijn in noodgevallen bereikbaar met de ladderwagen van de brandweer. Dat heeft wet houder Marian Merkelbach (wel zijn) laten weten naar aanleiding van zorgen van de bewoners. Die waren ongerust geworden nadat een onwel geraakte bewoner -van een bovengelegen appartement niet per brancard kon werden wegge haald. Dat was niet mogelijk via de smalle gang en haakse bochten van de trapgalerij. De bewusteloze man moest zittend op de rollator van een buurman en ondersteund door twee man naar de lift worden gebracht, waarna hij beneden op de brancard werd gelegd. Volgens Merkelbach heeft brand weercommandant Dick Jongeneel poolshoogte genomen en gecon stateerd dat de ladderwagen bij de bovenwoningen kan komen. Die wagen is ingericht om mensen per brancard uit huizen te halen en dat is de afgelopen jaren op Texel ook wel eens voorgekomen. Volgens Merkel bach is het jammer dat de brand weer er niet bij was geroepen. 'Maar is het uiteindelijk goed opgelost.' Henny Festen (GroenLinks), zelf oud- ambulanceverpleegkundige, merkte op dat het goed was dat de patiënt in zijn toestand zittend op de rollator naar beneden was gebracht. 'Dat was het meest adequaat, dus de mensen van de ambulance verdie nen eigenlijk een pluim voor wat ze hebben gedaan.' Gerbrand Poster (WD) nep dat ook nog maar eens naar de bereikbaarheid van de seni orenwoningen aan Jan Dirksoord in Den Burg moet worden gekeken. te voorkomen. De auto liep lichte schade op, doordat hij met de wielen in een greppel belandde. De politie stelde meteen een uitgebreid onder zoek in, waarvoor een speurhond van de overkant werd gehaald. Dat onderzoek leverde vooralsnog geen resultaat op. De politie verzoekt getuigen die inlichtingen kunnen verschaffen con tact op te nemen met de Texelse politie (0900-8844). sleepboot Linge van de Konink lijke Marine, die toevallig in de buurt was. Naar de oorzaak van wat in scheep vaarttermen een black-out wordt genoemd was het gisteren volgens woordvoerder Alex Cofino nog gis sen, het gevolg was wel dat het schip bij het naderen van de Helders haven tijdelijk zonder vermogen zat. De Wagemaker dreef hierdoor langzaam oostwaarts, in de richting van ondie per water. Doordat de sleepboot van de marine toevallig in de buurt was. hoefde de kapitein het anker niet te laten zakken. Er werd een verbinding gemaakt met de sleep boot, die inmiddels versterking had gekregen van een tweede vaartuig. Hierna werd de veerboot naar dieper water gesleept. In de tussentijd werd het elektrische systeem hersteld, uit voerig getest en kon de overtocht worden vervolgd, waarna de Wage maker met vertraging om 11.40 uur in Qen Helder afmeerde. Het incident gebeurde tijdens de onderhoudspe riode van de Wagemaker. die iets is uitgelopen. De reguliere dienst wordt momenteel onderhouden door de Schulpengat, maar in verband met de drukte besloot TESO de Wage maker voor een tussenreis in te zet ten. De reguliere dienst liep geen vertraging op. De bootdienst stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de storing. Volgens Cofino is het de eerste keer dat dit zich voordoet. 'Een backupsysteem zou dit onmo gelijk moeten maken. De leverancier van de apparatuur zoekt uit wat er mis is gegaan.' Cofino verwacht dat de Wagemaker de dienst vrijdag zonder problemen kan hervatten. Een waakzame buurman en de brandweer hebben dit weekend een beginnende schuurbrand aan het Burgerdijkje in de kiem gesmoord. De politie gaat uit van brandstichting. Dezelfde nacht ging aan het Lagewegje bij Den Hoorn een stapel haverstro in vlammen op. De buurman ontdekte rond kwart voor één in de nacht van zaterdag op zondag dat er iets brandde bij de bollenloods Nadere inspectie leer de dat er brand was bij een strand huisje en een stapel kuubskisten die onder een afdak van de loods stonden. Die opslag was van bui tenaf bereikbaar De brandweer was rap ter plaatse. mede omdat ze al in touw was voor de hooibrand in Den Hoorn en kort daarvóór ook al was uitgerukt voor garage Dros in Eierland waar een brandlucht in de showroom hing. Volgens Martijn van Hengel, officier van dienst, kon de brandweer bij de schuur volstaan met inspectie en afbluswerkzaamheden. 'Maar het had geen tien minuten later ontdekt moeten zijn, dan was het anders verlopen.' De eigenaar was zelf ook al met een poederblusser bezig geweest. Bij het strandhuisje brandde een gat in de zijkant en een landbouw werktuig raakte beschadigd. De politie gaat uit van brandstich ting, omdat er twee brandhaarden waren. Volgens een woordvoerder Bijzondere band Valentijnsdag nadert. Daarom in deze krant interviews met Texe laars die een bijzondere band met elkaar hebben. De tweeling Jos en Paul Bakker is onafscheidelijk, het koppel Wil en Desiré Wassenaar runt hotel Boschrand, Cock in Ina Eschweiler steunen hun zoon en topzwemmer Sverre door dik en dun en de zussen Louise en Chantal van Bennekom hebben samen een kapsalon. Pagina 5 m Biljarten Het Texels biljartkampioenschap begon afgelopen weekend met de wedstrijden bandstoten en de strijd om de Jan Zoeteliefbokaal. Zestig deelnemers streden in vier klassen om de punten. Sieme Bakker won in de finale van Ries Balk. Vanaf de afstoot op zaterdag werd in de pou les flink strijd geleverd. De spanning was bij veel spelers van het gezicht af te lezen. Pagina 7 Donatie zes ton voor Ecomare Ecomare heeft zes ton gekregen van de BankGiro Loterij voor de renovatie van het buitenterrein. De uitreiking had plaats tijdens het jaarlijkse Goed Geld Gala van de loterij in de Hermitage in Amsterdam. Ecomare is één van de 45 doe len waaraan in totaal 53 miljoen euro werd gedoneerd. De BankGiro Lotenj gaf geld aan organisaties die zich inzetten voor het behoud van het cultureel erfgoed Het centrum voor wadden ên Noordzee kan met de zes ton een stap in de goede richting zetten van de renovatie waarover sinds 2004 wordt gespro ken. Bedoeling is dat eind 2008 de schop de grond in gaat. Het centrum wil de bassins, die uit 1975 dateren, verleggen en moder niseren zodat bezoekers het voeren beter kunnen volgen. Voor de zee honden worden strandjes ingericht, zodat ze kunnen rusten. Het levens grote model van de potvis krijgt versterking van andere modellen van zeedieren. Ecomare wil behulp daarvan aandacht schenken aan de klimaatverandering en de invloed daarvan op zee. wordt nader onderzoek ingesteld. De brand aan het Lagewegje werd in de loop van de zaterdagavond voor het eerst waargenomen. De alarmcentrale alarmeerde tegen half één de brandweer, omdat er diverse meldingen uit Den Hoorn binnen kwamen. Kort nadat de brandweer met het blussen was begonnen, kwam de brandmelding aan het Burgerdijkje en werd daaraan prioriteit gegeven. Het stro kon alleen worden gelaten, omdat het op betonplaten stond en er geen risico van overslaan was. Brandstichting wordt daar ook niet uitgesloten. Bij garage Dros leidde een defecte TL-balk tot een brand geur, maar er was geen brand Lees verder op pagina 3 HELP EEN PAPOEA NAAR SCHOOL! TEXELSE 'COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Oei-Oei, we zijn de LANDINGSBAAN NET GEVLOGEN... WELNEE, DAT EEN BUSHALTE aan de Pontweg

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 1