TEXELSE 3 COURANT F amilieberichten Pakken haverstro verloren bij brand aan Lagewegje Drie promoties bij dressuur Grote delegatie atleten in Schoorl Wat ik zeggen wou... Slotwedstrijd wielercompetitie Natascha Rebecca Brouwer-Verlooy c DINSDAG 12 FEBRUARI 2008 Bij de brand aan het Lagewegje een opslagterrein in het weiland, aangifte bij de politie, omdat hij weggeroepen voor de brand in de bij Den Hoorn stonden 35 pakken De brand veroorzaakte de nodige brandstichting vermoedde. Tijdens bollenschuur aan het Burgerdijkje, haverstro in brand. Die stonden op rookontwikkeling. De eigenaar deed het blussen werd de brandweer <f0,0 Jemen mNnmfteMwrt». Tijdens de dressuurwedstrijd die zondag in manege Akenburg werd gehouden, promoveerden drie ruiters naar een hogere klasse. Bij de paarden reed Immetje Duin met Rubber Soul tijdens haar twee de proef de laatste winstpunt (183) in de klasse L2 en mag nu uitkomen in de klasse M1. Ellen Blom en haar paard Pim promoveerden dankzij twee zeer verdienstelijke winstpun ten (186 en 193) van de M1 naar de M2 en sleepten daarnaast twee eerste prijzen in de wacht. Bij de pony's promoveerde Tessel Velt- kamp met haar pony Pocahontas. Met 183 punten behaalde zij haar laatste winstpunt in de klasse L2. Zij kreeg een eerste prijs en mag nu uitkomen in de klasse M1. In de klasse B-paarden reed May- britt Grootenboer met Olvalinde twee heel constante proeven en wist maar liefst twee keer het ver bluffende puntenaantal van 197 bij elkaar te rijden. Dit was uiteraard goed voor twee eerste prijzen. Bij .de B-pony's was Lianne Weten kamp goed op dreef en behaalde met Jip twee eerste prijzen. (191 en 190). In de klasse Z1 was er tweemaal een eerste prijs voor Bea Dekker. Zij behaalde met Revan che 204 en 210 punten, wat haar twee winstpunten opleverde. Ook llona van der Vis wist tweemaal een winstpunt te scoren. Zij kwam met Una Donna uit in de klasse L1 en behaalde tweemaal een eerste prijs met 182 en 186 punten. De volledige uitslagen zijn te vinden op www.deklepper.com. Onder ideale omstandigheden hebben maar liefst 27 Texelaars meegedaan aan hardloopwed strijden in de duinen van Schoorl. Negentien van hen liepen de halve marathon en vijf de 10 kilometer. Annie Hin en Erik van der Vel den waagden zich aan de langste afstand, 30 kilometer. De jeug dige Axel Garritsen deed mee aan een loop over 1 kilometer en verbeterde zijn persoonlijk record tot 3.57 minuten. Meest opvallende prestatie was de tweede plaats die Lutz Lohse achter de bekende Luc Krotwaar behaal de bij de mannen van veertig jaar en ouder. Krotwaar snelde naar de overwinning in een tijd van 1.10.14 uur, Lohse had slechts 4.45 minuten langer nodig om de 21 kilometer en 195 meter te overbruggen. Ook de prestatie van Richard Bijpost was opmerkelijk. Hij verbeterde zijn per soonlijk record, gevestigd tijdens de Texelse halve marathon, met ruim acht minuten. Siebold van Breuke- len liep zijn eerste halve marathon. Erik van der Velden moest opge ven. Prestaties Texelaars: 30 km: Annie Hin, 3.28.45 uur 21,1 km: Lutz Lohse, 1.14.59; Richard Bijpost, 1.26.17; Pierre Bonnet. 1 30.16; Jeroen Smits, 1.30.44; Martien Witte. 1.32.39: Herman Ploe ger. 1.34.25; Sido Overdijk, 1.35.50; Gauke van Lingen. 1 38.37: Peter Witte. 1 43.41; Albert Scholl, 1.46.45; Siebold van Breuke- len, 1.53.05; Arco Garritsen, 1.53.13; Mirjam Arkenbout. 1 54.32; Launen Bakker, 1.55.11; Cees Goslinga. 1.56.21; Rose Goslinga, 1.58.05, Marijke Stark. 1.59.11; Simon Lap. 2.08.01: Marc Wassenborg. 2.10.09. 10 km: Jan Zijm, 39.21, Cees Witte 47.35: Joost Brieko, 57.38; George Eelman, 1.02.05: Ruud Meedendorp, 1.11.18. 1 km runaway: Axel Garritsen, 3.57. G-team lijdt klein verlies De G-voetballers van Texel'94 hebben in de eerste wedstrijd van de voorjaarscompetitie in de B-poule een klein verlies geleden. Op eigen veld werd het 1-2 voor de gasten van Hellas Sport uit Zaandam. De wedstrijd was nauwelijks begon nen of Jimmy Ponniah kreeg een goede kans de score te openen. Zijn schot ging echter naast. In het vervolg was ook Paul Bakker een paar maal dicht bij een treffer. Hij kreeg zijn schoen net niet goed tegen de bal of zag de keeper red ding brengen. Vlak voor rust moest Robin Boogaard het veld gebles seerd verlaten. Hij had zoveel last van een knie, dat hij na afloop naar huis moest worden gebracht. De tweede helft ging slecht van start voor de Texelaars, die bin nen een paar minuten twee treffers moesten incasseren. Beide malen was keeper Martijn Verbeeke kans loos bij een hard schot. Raymond Molanus bracht de hoop terug in de Texelse harten door na een een tweetje met Ponniah keurig te sco ren. Het mocht echter niet baten. Eerst kwam een voorzet van Jan Frans Haveman niet op de plaats van bestemming, even later kopte Molanus na voorbereidend werk van Paul Bakker net naast. Coach Klaas van den Berg. die als kersverse opa op beschuit met muisjes trakteerde, was ondanks de nederlaag een tevreden man. Hij wees erop dat Hellas Sport in de eerste competitiehelft op de tweede plaats geëindigd, achter kampioen HIS. Komende zaterdag is Texel'94 vrij, de week erop wacht op eigen veld de zware wedstrijd tegen het sterke KGB. Wat ik zeggen wou... Stolp Vigilant Rond 1850 bouwde men mij aan de straat Een boerderij voor vee, ingebouwd woonhuis, kelder en haard Vele jaren was ik de boer tot nut Maar nu zit ik behoorlijk in de put Ik ben overbodig, mijn dak vertoont reeds gaten Mijn baas wil mij behouden, maar heeft niet veel dukaten Voor alle stolpen op Texel is het gemeentelijk beleid okee Wonen, recreëren, doe er maar wat nuttigs mee Alle stolpen? Nee, u raadt het al Volgens de gemeente ben ik een apart geval - Als je wilt, moet je naar b en w voor een apart besluit Daarbij komt men met onnodige voorwaarden en hun molens draaien vaak ach teruit Daarbij komt nog dat mijn baas, een Hoornder boer Soms wat kritiek heeft op het gemeentelijk roer Zo zijn ze reeds jaren aan de gang Nog steeds geen vergunning, het duurt te lang Al met al, het geeft veel ergernis Nog even en ik beland op de Hoorn der meierblis Arie Lap, Den Hoorn. Tevoko verliest van Spaarnestad Het damesteam van volleybalver eniging Tevoko verloor zaterdag in Haarlem met 3-1 van concurrent Spaarnestad. De complete, maar niet geheel fitte selectie speelde omgeconcentreerd en had aanval lend weinig in te brengen. Tevoko keek al snel tegen een achterstand aan. Binnen een paar minuten was de stand 9-1 in het voordeel van Spaarnestad. Even wist Tevoko op gelijke hoogte te komen, maar direct liep Spaarne stad met goede services weer uit. De Texelse selectie had aanvallend niets in te brengen tegen het zeer sterk blokkerende en verdedigende team van Spaarnestad (25-18). De tweede en derde set verliepen op dezelfde manier. Tevoko kreeg geen vat op het spel van Spaarnestad en liep steeds achter de feiten aan. Ook deze sets gingen zonder veel moeite naar de tegenstander (25- 14, 25-20). Pas in de vierde set ging Tevoko beter van start en werden met hard werken punten gescoord. De Texelse dames deden er alles aan de laatste set toch nog te win nen, maar bij een stand van 20- 15 deed Spaarnestad er weer een schepje bovenop en trok de stand gelijk. Toch was het Tevoko dat met slimme ballen de set naar zich toe trok (27-25). Over twee weken kan Tevoko thuis proberen revanche te nemen. Op het parcours aan de Bies- boschweg reden leden van Wie lervereniging Texel zaterdag de laatste wedstrijd in de winter competitie. Mede dankzij het zon nige weer werd de wedstrijd druk bezocht. Na afloop werden de prijzen uitgereikt. Op het snelle en technische par cours ging favoriet Youp Wehnes snel van start, maar hij zag geen mogelijkheid Marloes van Rongen in te halen. Dat lukte pas in de slotronde. Derde werd Luuk van der Meer. Jordy Vinke, die bij de seni oren aan kop ging. moest de sterk rijdende Sil Brouwer naast zich dul den. Een lekke band deed Brouwer echter de strijd staken. Vinke, die een aanzienlijke voorsprong had op de rest van het veld, kon hierdoor onbedreigd naar de overwinning fietsen. Tweede werd Ruben van Vliet. De strijd om de derde plaats, tussen Klaas Uitgeest en gastrenner Klaas van Wonderen, werd pas in de slotronde beslist toen Uitgeest Van Wonderen achter zich liet. Bij afwe zigheid van klassementsleider Rien Brouwer toonde Loek van Vliet zich de sterkste veteraan, gevolgd door Theo Boom en Menno Goënga. De strijd bij de dames werd verrassend beslist in het voordeel van Denise Betsema, die haar oudere collega's Erica Goënga, Natascha van der Vis en Simone Betsema voor bleef. Uitslagen: Senioren - 1 .Jordy Vinke, 2.Ruben van Vliet. 3.Klaas Uitgeest. Jeugd - LYoup Wehnes, 2.Marloes van Rongen. 3.Luuk van der Meer Eindklassement- 8-9 Jaar - 1.Simone Blauw. 2 Jim Boogaard, 3.Bregje Jimmink. 10-11 jaar - 1.Marloes van Rongen, 2.Esmee Betsema. 3.Nickay Sangers. 12-13 jaar - i.Youp Weh nes. 2 Luuk van der Meer, 3.Jelmer Bot. 14-15 jaar - l.Sil Brouwer. 2.Yasmijn van Ron gen, 3 Denise Betsema. 16-17 jaar - 1 Klaas Uitgeest, 2 Werner Kuip. 18-39 jaar - 1. Jordy Vinke, 2.Niels Jimmink, 3Thomas Boom. 40 jaar en ouder - I.Rien Brouwer, 2.Loek van Vliet. 3.Piet Kingma Dames - 1.Simone Betsema. 2.Enca Goënga, 3.Natascha van der Vis. Molens Onlangs werkte ik een paar weken in Zuid-Duitsland. Een van de men sen waar ik mee werkte, was ooit op Texel geweest en hij had er ook met zijn familie over gepraat, die noordelijker woont. Texel was voor hen een afknapper. 'Wat is daar aan de hand?', vroegen ze mij. Eerst komen ze door Noord-Hol land, daar is het net Duitsland met al die windmolens, dat dwingt respect af. 'Ze zijn hier net zo goed bezig als bij ons.' Ook al zouden ze zelf tegenstander van windmolens zijn, de meeste Duitsers vinden duur zame energie een goede oplossing. Dat was in ieder geval de mening van de autofanaten waar ik in Stut tgart mee te maken had. Het waren hoger opgeleiden die begrijpen hoe het klimaatprobleem in elkaar zit. Maar als ze dan op Texel komen, is het leeg, wel wat zonnecellen bij de boot, maar verder weinig duur zaams. Een vreemde overgang na al die windmolens in Noord-Holland. Alsof ze op Texel in een ander land zijn. Waar duurzaam nog uitgevon den moet worden. Niet iets waar Duitsers graag over vertellen thuis. Henk Daalder, Gerwen. Prima spel bij De Doorstoot De spelers van biljartvereniging De Doorstoot waren op de veer tiende competitieavond beter in vorm dan een week eerder, toen tegen De Krim werd gespeeld. Piet Zijm won twee partijen met sterk spel, maar verloor van Herman Laan die in drie partijen negen pun ten behaalde. Wil Homan speelde tegen Raymond Steenhuizen een gemiddelde van 1,7. Ook Fred Klok was tegen Steenhuizen goed op dreef en won met een gemiddelde van ruim 2. Ene Boon won in acht tien beurten van Wim Westdorp. Donderdag speelt De Doorstoot tegen de Grooten Slock. Uitslagen: E. Boon-P Zijm 0-4. H. Laan-C. Weel 1-1. M Boon-J. Smit 4-0, W Homan-R Steenhuizen 4-0. W. Westdorp-F Klok 4-0. M. Boon-P. Zijm 0-4, J, Smit-H. Laan 2-4. E. Boon-W. Westdorp 4-0. R. Steenhuizen-F Klok 0-4, W. Homan-C. Weel 4-0, H. Laan-P Zijm 4-0, E. Boon-J. Smit 0-4. Veel fijne herinneringen, verzachten de smart. Voorgoed uit ons midden, maar niet uit ons hart Met veel verdriet in ons hart moeten wij afscheid nemen van mijn lieve vrouw en mijn lieve dochter, zus, schoonzus en onze tante 6 februari 1965 110 februari 2008 Rolf Brouwer Yvette Ben en Jo, in herinnering Rezia en Marcel Max Kaya Strij bosstraat 20 1796 BK De Koog-Texel Natascha is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bemhardlaan 147 te Den Burg Er is gelegenheid tot afscheid nemen van Natascha en de familie te condoleren op donderdag 14 februari van 19.00 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op-vrijdag 15 februari om 15.15 uur in crematorium „Schagerkogge", Hannghuizerweg 3 te Schagen Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het crematorium waar gelegenheid is de familie te condoleren. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen Lieve Natas Nooit meer "ons rondje" door de Bleekersvallei. Liefs, Linda, Daisy 9 en Nancy Geschokt zijn wij door het plotselinge overlijden van onze buurvrouw Natascha Wij wensen Rolf en haar familie veel sterkte toe De buren van de Stnjbosstraat. Patrick Boorsma Ger Armel en Rob Zuidwyk Anneke Postma Odette Hagelaar Yvonne Eelman, C Verseput, André Sander, Iris, Mant Caroline Agter, Julia Hans en Trudy Glandorf Johannes en Ina Reec er Erik en Anita Scheidemann Bep van Bekkum Annie Kamstra Hans en Els Dobber, Jan en Anneke Burgman Manon, Chris Dames Maas Guus en Ferny Buys Plotseling en veel te vroeg moeten wij afscheid nemen van Tasja Lid van onze drumband SOS De Koog Onbegnjpelijk, totaal onverwacht Lieve Natas Rust zacht. Wij wensen Rolf en de familie veel sterkte toe Herbert, Monique en Iris Lieve Natascha Je bent veel te vroeg bij ons vandaan gegaan Nooit meer samen darten Nooit meer samen feesten Nooit meer samen lachen We zullen je missen Liefs, je dartmaatjes en vrienden Sandra, Remco, Amber, Johan en Sarina Ongeloof En diep verdnet Nu Natascha ons zo plotseling verliet Wat ze had, heeft ze gegeven Bruisend ging ze door het leven Rust nu maar, lieve vriendin en schat Voor altijd blijf je in ons hart Wil en Kees Rim en Henk Esther en André VERBIJSTERD VERSLAGEN VERDRIETIG zijn wij door het plotselinge overlijden van onze Natascha Zo ben je op het werk, zo zien we je weggaan in de ambulance, om nooit meer terug te komen. Wat zullen we je missen! Eetcafé Bruintje Beer, Annie, Betty, Davey, Geert, Jonathan, Luc, Lucas, Mandy, Marc, Marilyn, Menno, René, Ricardo, Rob, Sascha, Steffan, Willem, Yvonne. Lieve Tas Veel te vroeg Wat zullen we je missen! Tjeert Moeders Leo Maija Jarco Altijd even aandacht, het maakte niet uit hoe druk je het had We missen je echt in Bruintje Beer Riny, Marloes en Comeel GEBOREN Klaas Michiel Wij noemen hem Mike Geboren op 07-02-2008 Martijn van den Berg en Willy-Anne Romkes Lief, teer en heel bjjzonder N'tchel Julius heet m(jn eerste wonder! Geboren op 8 februari 3008 3530 gram T rotse mama: Nyma Flier Beatrixlaan 103 1791GB Den Burg tel:06 15 64 50 34 Wilt umjjn vingertjes en teentjes tellen, dan graag even bellen. Als het er echt toe doet Schieten woorden tekort Natascha Vormtweg 9 8321 NC Urk 06-23272876 Wij wensen de familie veel sterkte met dit grote verlies Lesley Annette Jeffrey Marian -T,

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3