Valentijnsdag Echtpaar runt hotel Boschrand Tweelingbroers onafscheidelijk Ouders om 6.00 uur in zwembad TEXELSE J COURANT 'In hotel lopen drie gezinnen door elkaar' Zussen willen kapsalon niet met ander 'Paul komt bij mij voetbal kijken op tv' V 'We kunnen alles tegen elkaar zeggen' 'Bijzonder wat ouders V allemaal voor mij doen' - BTCBFa DINSDAG 12 FEBRUARI 2008 Wil en Desiré Wassenaar zijn 24 uur per dag bij elkaar. Ze zijn niet alleen getrouwd, maar ook colle ga's. Samen met de ouders, broer en schoonzus van Desiré runnen ze hotel Boschrand. Desiré: 'De Die van hem meer bij het hotel. Dat gaat goed samen.' Ze hebben vier zonen, die er geen problemen mee hebben dat hun ouders eigenaar zijn van een hotel. 'In december en januari is het hotel twee maanden vakanties zijn we echt nodig om als gezin weer naar elkaar toe te groeien. In het hotel lopen drie gezinnen door elkaar.' Het stel vult elkaar goed aan. Desi ré: 'Mijn prioriteit ligt bij de kinderen. gesloten. De kinderen kijken ernaar uit dat het hotel weer open gaat, terwijl ik soms denk dat ze het niet leuk vinden. December en januari zijn de enige maanden waarin we gezamenlijk kunnen eten.' Voordeel van een familiebedrijf is dat er altijd wel iemand is die op de kinderen kan passen. Aan de andere kant geeft dat ook wel eens problemen. 'Het is wel eens lastig als de kinde ren in het kantoor lopen.' Niet vanzelfsprekend Het was met vanzelfsprekend dat Wil en Desiré het hotel zouden over nemen. Desiré: 'Ik volgde een oplei ding voor gastvrouw bij Opduin. Mijn ouders stonden in 1988 voor de keuze of ze zouden verbouwen. Als ik erbij kwam, wilden ze er wel in investeren. Toen ben ik in het hotel komen werken.' Ze had op dat moment al een relatie met Wil. Wil: 'Ik werkte op een boekhoudkantoor. Die baan heb ik in 1990 opgezegd.' Het was de vraag wat de functie van Wil zou worden in het hotel. 'Ik heb een dag naast mijn schoonvader in de keuken gestaan, maar dat ging echt niet. Koken is niets voor mij. Toen ben ik de administratie en de receptie gaan doen en heb ik de marketing opgezet.' Daarna kwam één van de tweelingbroers van Desiré, Bernhard, ook in het bedrijf. Desiré: 'Ik heb voor mijn twee jong ste kinderen een au-pair gehad uit Litouwen. Mijn broer is met haar getrouwd en ze hebben inmiddels een dochter.' Bernhard is kok en zijn vrouw, Egle, ondersteunt Desiré in de bar en in het restau rant. De.vader van Desiré verricht de onderhouds werkzaamhe den, houdt de tuin bij en haalt 's och tends vroeg brood. Ook de andere broer van Desiré, Kees, heeft even in het bedrijf gewerkt, maar kwam erachter dat hij liever leraar wilde worden. Het horeca- bloed kruipt waar het niet gaan kan want inmiddels is Kees restaurantmanager bij hotel Greenside en heeft hij een eigen cateringbedrijf. inrichten. Maar ja, dat krijg je toch. Mijn ouders doen trouwens nog wel veel in het hotel.' Boschrand staat sinds 2000 te koop. Desiré: 'Als mijn ouders er helemaal mee stoppen, willen wij niet verder. Juist omdat ze nu nog zo veel doen. Dan gaat het werk te veel ten koste van ons gezin en dat willen we niet.' Het is met zo dat ze nu geen plan nen meer maken voor het hotel. Desiré: 'Volgend jaar willen we de bar opknappen. Het hotel staat al enige tijd te koop en zo'n vaart zal het met lopen.' Ze hebben de moeilijkste jaren ach ter zich liggen. Wil: 'De verbouwing was een heel drukke tijd.' Tegen woordig heeft Desiré een vrije dag. 'Ik ben op woensdag vrij. Dan zijn de jongens 's middags thuis. Ook ben ik begonnen met volleyballen. Dat was vroeger niet denkbaar.' Voordeel is dat ze personeel heb ben waaraan ze veel kunnen over laten. 'De sfeer is goed. We staan allemaal op gelijke voet met elkaar. De bar kunnen we 's avonds gerust aan het personeel overlaten. We hoeven niet meer te blijven totdat die sluit.' Ondanks dat het werk soms zwaar is, is het hotel hun passie. Desiré: 'Het geeft een goed gevoel als je het druk hebt gehad, maar dat het je toch is gelukt om alles af te krijgen.' Jos en Paul Bakker achter het scorebord tijdens het dorp tegen dorptoemooi v Loslaten Haar ouders hebben er geen pro blemen mee het hotel los te laten. 'Soms vindt mijn vader het lastig dat we het naar onze eigen smaak Nog twee dagen en dan is het Valentijnsdag. Een dag waarop je aan mensen om wie je geeft extra kunt laten blijken wat ze voor je betekenen. Op deze pagina vier interviews met mensen die een bijzondere band met elkaar hebben. De tweeling Jos en Paul Bakker is onafscheidelijk, het koppel Wil en Desiré Wassenaar runt hotel Boschrand, Cock in Ina Eschweiler steunen hun zoon en topzwemmer Sverre door dik en dun en de zussen Louise en Chantal van Benne- kom hebben samen een kapsalon. Zelfs op hun vrije dag zoeken de ruimt Louise haar rommel soms niet zussen Louise (32) en Chantal (27) op. Chantal: 'Dan zeg ik tegen haar van Bennekom elkaar op. Samen je hebt er weer een mooie troep van hebben ze kapsalon Talou en daar werken ze vijf dagen per week. Op maandag is de kapsalon geslo ten en dan schaatsen ze met hun ouders in Alkmaar. baan in Alkmaar. De druppels, zo worden de twee lingbroers Jos en Paul Bakker (48) ook wel genoemd. Ze zijn bijna altijd bij elkaar. Waar Jos is, is Paul en andersom. Voetbal is hun grote hobby en daar besteden ze weke lijks vele uren aan. Het had niet veel gescheeld of de tweeling was op twee verschil lende dagen jarig geweest. Jos zag om 22.30 uur het levenslicht, Paul pas om 23.45 uur. Jos: 'Volgens mij wist onze moeder niet dat ze in ver wachting van een tweeling was.' Ze groei den op aan de Maaike- duinweg, waar hun vader een bloembollenkwekerij had. Paul werkte daar totdat hun vader in 1994 overleed. 'Toen ben ik bij De Bolder aan de slag gegaan. Ik pak vloerplaten in. Het is afwisselend werk en ik heb leuke collega's. In augustus werk ik er alweer twaalf-en-een-half jaar.' Jos vierde twee jaar geleden dat hij 25 jaar in dienst was bij de gemeen te. 'Ik doe administratief werk en beheer het archief. Soms doe ik wat op de computer.' Paul woont bij zijn moeder aan de Sluyscoog. Jos woont aan het Pater Witteplem. Daardoor zien ze elkaar niet iedere dag. maar wel bijna. Alle bei spelen ze in het G-team van Texel '94. Het team traint op maandag- Hij heeft alle wedstrijdverslagen van het team ingeplakt, zo ook van de wedstrijd waarin hij scoorde. 'Kijk', dat was op 6 februari 2005.' Na afloop wordt er niet nagepraat over de wedstrijd. 'Als we een uitwed strijd hebben, is daar helemaal geen tijd voor. Dan moeten we weer terug naar de boot.' Live voetbal Buiten het G-voetbal zien ze elkaar ook veel. Jos: 'Als er op dinsdag avond live voetbal op televisie is, nodig ik Paul uit om bij mij te komen ik alle voetbaluitslagen.' Naast het voetbal heeft het duo nog meer interesses. Ze fietsen ieder jaar de Fietsdriedaagse en houden van fan faremuziek. Jos: 'Als KTF of DEK moet spelen, gaan we altijd wel even kijken. Excelsior speelt in Oosterend. Dat is te ver weg want we moeten alles op de fiets doen.' Eigenlijk zijn de broers overal te vinden waar wat te beleven valt. 'Afgelopen zomer zijn we naar Oudeschild gegaan tij dens het TESO feest. Ook gaan we altijd naar de autocross. Vroeger deed onze schoonzus, Cora, mee. Niet alleen de zussen, ook hun man- naar de ijs- nen zien elkaar dagelijks. Zij wer- Louise: 'Onze vader schaatste daar avond en heeft iedere zaterdag een ken bij Zijm en Blonk. Louise: 'We Ze. zouden de kapsalon niet met iemand anders kunnen runnen. Louise: 'We zijn niet alleen zussen, maar ook beste vriendinnen. Je kent elkaar zo goed en kunt alles zeggen. Als hier iemand anders werkt, houd je je toch meer in.' In hun jeugd had den ze niet kunnen denken dat ze zo'n hechte band zouden krijgen. Louise: 'We hadden vaak ruzie. Zij speelde altijd de baas.' Door het stappen werd het beter. Chantal: 'Op een gegeven moment gingen de groepen waarmee we uitgingen samen naar De Koog. Toen is het goed gekomen tussen ons.' Dat Chantal kapster werd. stond van jongs af aan al vast. Totdat Louise ging stagelopen als kapster en ook besloot in het kappersvak te gaan. Chantal: 'Toen wilde ik niet meer. Dierenarts leek me' wel wat totdat ik erachter kwam dat je daarvoor lang naar school moest. Toen besloot ik toch weer kapster te worden.' Voor ze een eigen zaak begonnen, werkte Louise bij de inmiddels verdwenen haarstudio Binnenburg in Den Burg en Chantal bij kapsalon Corinne in Oudeschild. Louise: 'Chantal had het er altijd al over samen iets te gaan beginnen, maar ik twijfelde. Totdat ik op een gegeven moment dacht waarom ook niet.' Ze gingen op zoek naar een bedrijfsruimte. Die vonden ze aan de Bernhardlaan. Chantal: 'Het hele pand is van mijn schoon ouders. Zij hebben het installatiebe drijf Zijm Blonk. Wij mochten deze ruimte gebruiken.' Kapsalon Talou opende op 14 sep tember 2002 haar deuren. Inmiddels heeft de muur een nieuwe verflaag gekregen, maar verder is er niet veel veranderd. Aan werkoverleg doen ze niet. Louise: 'We moeten eigenlijk een calamiteitenplan hebben, maar als er brand is, gooien we wel een stoel door het raam.' Het sterke punt van Chantal is volgens Louise dat ze niet bang is om iets te doen. 'Ze zal sneller dan ik een felle kleur gebruiken.' Een goede eigenschap van Louise is volgens Chantal het contact met klanten. 'Zij onthoudt alles.' De dames hebben ook min der sterke punten. Zo praat Chantal behoorlijk hard aan de telefoon en gemaakt. Ik ruim het niet op, dat moet ze zelf doen, maar ik zal haar ook niet op haar donder geven.' Vanzelfsprekend knippen de zussen eikaars haar. Chantal: 'Je durft meer bij elkaar. Zo had ik het eens fluores cerend oranje. Toen heb ik Louise de volgende dag wel gebeld of ze het opnieuw wilde verven want het was geen gezicht.' zijn zelfs weieens met z'n vieren op vakantie geweest. Naar Center Pares, maar ook naar Turkije en Tenerife.' Ze gaan ook apart op vakantie. Chantal: 'Dan bellen we trouwens wel even met elkaar om te horen hoe het is.'ln hun vrije tijd schaatsen ze. Chantal: 'Toen ik net kon lopen, kreeg ik al schaatsen onder gebonden.' Sinds drie jaar gaan ze iedere maandag altijd met mannen, maar nadat hij een nieuwe knie kreeg, durfde hij niet meer zo goed. Toen hebben wij aangeboden met hem mee te gaan. Dat gaat er wat rustiger aan toe dan met die mannen. Onze moeder gaat inmiddels ook mee.' De zussen heb ben nog een broer: Etienne. Wordt hij soms met gek van de twee? Louise: 'Nee hoor, hij woont trouwens vlak bij de kapsalon, aan de rotonde. Zijn kinderen komen hier regelmatig. Maar hij heeft wel meer zijn eigen leven.' wedstnjd. Daar zijn ze altijd bij, tenzij er een Europees of wereldkampioen schap schaatsen op televisie is. Dan moet Paul verstek laten gaan. 'Ik vind schaatsen ook een heel leuke sport. Als dat op televisie komt, wil ik dat zien. Ik hou alle uitslagen bij.' Paul is aanvaller in het voetbalteam en Jos verdediger. Eén keer nam Jos de positie van zijn broer in. 'Paul was er toen niet en er ontbraken meer spelers. Ik moest toen aanval- kijken.' Op woensdag- en donder dagavond zien ze elkaar niet Paul speelt op woensdag zaalvoetbal met het vijfde team van Texel '94. Ook op donderdagavond is er voetbal in de zaal en gaat Paul kijken. De broers treffen elkaar weer op vrijdagavond als ze allebei grensrechter zijn bij het zaalvoetbal. 'We vlaggen samen voor de teams Mantje 1 en 2, Oosterend 1RAB 1 en 2 en De Krim 3. We heb ben van Mantje shirts gekregen met onze naam zodat we er een beetje professioneel bijlopen', vertelde Jos. Naast hun taak als grensrechter, zijn ze tijdwaarnemers bij het familiezaal- voetbaltoernooi, het dorp tegen dorp toernooi (zowel bij het toernooi voor alle leeftijden als vanaf veertig jaar) en het Mantje toernooi waar ze ook grensrechter zijn. In het weekend eet Jos bij zijn moe der en Paul. Zondag is een drukke Ze maken ieder jaar een busreis. Vong jaar naar Noorwegen. Jos: 'We gaan altijd met reisbureau Hippo in Hypolytushoef. Dat is leuk, want er gaan vaak bekenden mee. Daar krijgen we dan weer verjaardags- en kerstkaarten van.' De meeste mensen zullen de twee ling herkennen door de vele collectes die ze ieder jaar lopen. Het Nationaal Epilepsie Fonds, de Hersenstichting, de Algemene Nederlandse Gehan dicapten Organisatie, het Nationaal Fonds Kinderhulp, de Reumaver eniging, allemaal kunnen ze op de inzet van de broers rekenen. Voor het Fonds Gehandicaptensport gaan ze gezamenlijk op pad. Paul: 'Dat vinden wij een heel belangrijke col lecte. We lopen in De Koog. De Waal en soms ook in Den Hoorn We gaan overal langs, ook in het buitenge bied. Altijd tussen 18.00 en 20.00 dag. Jos: 'We gaan om kwart voor uur want dan zijn de meeste mensen elf naar de dienst van de katholieke kerk in Den Burg. Daarna gaan we bij onze moeder lunchen, 's Mid dags kijken we bij het eerste team van Texel '94 of van De Koog De spelers van het G-team geven iedere week bij toerbeurt een wedstrijd- thuis. Als iemand er met is, gaan we later terug.' Ook voor de Grote Clubactie gaan ze langs de deuren. Jos: 'Schrik met, maar Paul heeft vorig jaar maar liefst duizend loten verkocht.' Daar had Paul een hoop werk aan. 'Niet iedereen betaalt via verslag op Radio Texel. Paul: 'Dat de bank. dus daar moet je langs om vind ik prachtig om te doen. Ik ben nooit zenuwachtig.' Na het verslag len en scoorde ook nog. Het enige gaat Jos snel naar huis. 'Dan zet ik doelpunt dat ik ooit heb gemaakt.' de radio aan. Om 17.00 uur weet het geld op te halen.' Ze vinden het collecteren leuk werk. Paul: 'Vroeger ging ik altijd met bloembollen langs de deuren. Ik ben het gewend.' Chantal knipt het haar van zus Louise met w e kapsalon Talou runt. (Foto Sfana Iedere zaterdag zit Cock of Ina Eschweiler om 6.00 uur in het Sloterparkbad in Amsterdam voor de training van hun zoon Sverre. Op dinsdag-, woensdag- en don derdagavond halen en brengen ze hem naar de boot en op dinsdag ochtend gaan ze met hem mee naar Calluna waar hij vanaf 7.00 uur zijn baantjes trekt. Daarnaast zijn er op zondag vaak wedstrij den. Meestal in Noord-Holland, soms ook verder weg, maar ze doen het allemaal graag. Ina: 'Als je kind ergens goed in is en hij vindt het leuk, wil je hem in staat stellen nog beter te worden.' Het zag er tijdens de eerste zwem lessen van Sverre niet naar uit dat hij zou uitgroeien tot een topper. 'Hij heeft twee jaar over zijn A-diploma gedaan. Hij verstond het kunstje gewoon met, maar toen hij een maal zijn A-diploma had. duurde het slechts een maand voor hij ook zijn B-diploma kreeg', vertelt Cock. Sverre ging bij de zwemvereniging en daar bleek dat hij goed was. Hij won clubwedstrijden en werd door zwemvereniging Hoorn uitge nodigd wedstrijden voor deze club te zwemmen. Trainen deed hij nog op Texel totdat hij twee jaar geleden door zwemvereniging Zeemacht in Den Helder werd uitgenodigd om daar te komen trainen. Cock: 'Daardoor is hij echt met spron gen vooruit gegaan. Zijn trainer is heel enthousiast en dat helpt. Je kunt wel in je eentje met schema's trainen, maar dat werkt toch min der goed. Bovendien trainen ze in een ploeg en verbeteren ze elkaar daardoorAls Sverre in Den Helder traint, wordt hij door zijn ouders naar de boot gebracht en stapt hij in Den Helder bij een werknemer van RAB in de auto die in Juliana- dorp woont. Zij zet Sverre af bij het zwembad en zijn trainer brengt hem na de training weer terug naar de boot. Sponsors heeft hij met. 'Toen Op vrijdagavond gaat Cock of Ina mee met Sverre naar Amsterdam. Ze overnachten bij de moeder van Ina of in een hotel. Dan gaat om 5.00 uur de wekker en zitten ze om 6.00 uur in het zwembad. Ina: 'Dat is met dramatisch hoor. Er zitten ouders Cock en Ina Eschweiler steunen hun zt FtAB nog met een busje naar de boot reed. mocht hij mee. Hij mag gratis trainen in de sportschool en ook zwembad Calluna steunt hem. Hij mag er gratis zwemmen en als er ergens een vrij uurtje is, wordt hij gelijk gebeld.' Ook de OSG werkt mee. 'Hij mag opdrachten later inle- slag op het Nederlands kampioen schap. Hij moet het vooral van zijn techniek hebben. Sverre: 'Ik ben een kop kleiner dan andere jongens. Ik hoop dat ik nog groei. Ook mijn keerpunten kunnen beter. Die heb ik mezelf aangeleerd.' Cock en Ina verbazen zich tijdens wedstnjden over andere ouders. 'Die hoor je dingen naar hun kinderen schreeu wen, dat is niet normaal. Zo zijn wij niet. Sverre is zelf heel gedreven en we dwingen hem nergens toe.' Sverre beseft zich dat hij van geluk mag spreken met zulke ouders. 'Het is bijzonder wat zij voor mij doen. Sommige ouders van andere jon gens op de club doen lang niet zo veel voor hun zoon.' Morten Sverre heeft nog een oudere broer, Morten, die er in het begin moeite mee had dat zijn ouders zo veel tijd in Sverre staken Ina: 'In het begin gingen Cock en ik overal samen mee naar toe Morten zat dan altijd alleen thuis. Dat vond hij met leuk en sindsdien gaat één van ons mee.' Morten studeert aan het CIOS in Heerenveen. Sverre: 'Eigenlijk is hij in alle sporten goed, maar hij heeft geen prestatiedrang.' Bij de belang rijke wedstrijden van Sverre gaat Morten kijken, maar hij vindt het mets aan om een hele ochtend bij een zwembad te zitten Cock: 'Hij vindt het leuk om naar zijn broertje uit heel Noord-Holland. Meestal te kijken, maar de wedstrijden waar- gebruiken we de tijd om dingen af in Sverre niet meedoet, interesseren ■e kunnen, foto te spreken en te regelen.' Ze zijn om 9.30 uur weer in Den Helder om de boot naar Texel te nemen. Ook naar Calluna gaan ze altijd rnee. Cock: 'Ik heb zelf altijd gezwommen en aan waterpolo gedaan. Ik vind het leuk veren, hoewel Sverre daar liever om te kijken.' Al dat trainen levert geen gebruik van maakt, en ook wat op, want Sverre eindigde als over gymlessen valt te praten.' zevende op de honderd meter vrije hem met. Bovendien heeft hij het druk met zijn eigen onderneming, een teambuildingsbedrijf op Texel.' Thuis wordt met nagepraat over wedstrijden. Cock: 'Alleen over de organisatie. Wie Sverre naar de boot brengt, wie er gaat koken, maar niet over hoe hij zwemt. Hij neemt toch niets van me aan.'

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 5