H pe compl&tste WOONWINKEL MN NET EILAND ^UUOOnHUYS Gemeente Texel officiële beri '•^DROGEMM BESTRATINGEN Steen- en Houthandel WIE DURFT? TEXELSE g COURANT TcrtcUu^l FASHION A-v EEN BETER MILIEU... ...BEGINT BIJ JEZELF VRIJDAG 15 FEBRUARI 2008 Laat deze laatste Vuurvlinders NIET ontsnappen! (Beter in één daarvan wonen dan 10 in de lucht) Uitstekend wonen in deze ROYALE Twee-onder-één-kap met garage op zonnige Zuidkavels van ca. 270 m'. Onderstaande makelaars informeren u graag: TM Vastgoed Eelman en van Heerwaarden Jan Duin makelaardij Nog even en dan komt de lente weer. Wij hebben nu al de kriebels! Onze siertuin wordt binnenkort weer uitgebreid met kleurechte stenen, vele soorten en maten en giga-tegels van 120x120 cm. Ook nieuwe bloembakken, brievenbussen, vijverranden en sierbe strating, alles hardsteen of marmer. Ook nieuw: tuinschermen, zware uitvoe ring en divers tuintimmerhout en palen. In de maanden februari, maart en april hoge kortingen op zowel bestratings- materiaal als het uit te voeren werk. Kom kijken en wij maken u blij. Op vrijdag en zaterdag ben ik de hele dag aanwezig van 8.00 tot 18.00 uur. Overige dagen telefonische afspraak. Siertuin bezoekadres: Schilderweg, op het terrein van AB Transport, Oudeschild. Met vriendelijke groet, Dijkversterkingsplan 'Het Molwerk' ter inzage Informatiebijeenkomst 11 maart Geef uw mening over het ontwerp dijkversterkingsplan voor 'Het Molwerk' op Texel: 'Primaire waterkering 'Het Molwerk' wordt versterkt' Hoogheemraadschap Hol lands Noorderkwartier is sinds 1 |uli 2006 de beheerder van de waterkeringen op Texel en daarmee het bevoegd gezag om het versterkingsplan 'Het Molwerk' vast te stel len Voormalig beheerder van deze primaire waterkering, Rijkswaterstaat, heeft daartoe een dijkversterkingsplan opgesteld Tot en met 31 maart aanstaande ligt dit plan ter inzage en kunt u uw mening geven Op basis daarvan stelt het College van Hoofdingelanden van het hoogheemraad schap het plan op 18 juni 2008 definitief vast. Vervolgens besluiten Gedeputeerde Staten van Noord-Holland over het plan. dat in 2009 en 2010 kan worden uitgevoerd. Hoe geeft u uw mening? U kunt uw mening over het dijkversterkingsplan tot en met 31 maart 2008 schnftelijk kenbaar maken Stuur deze naar: Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, Postbus 130, 1135 ZK Edam. Op 11 maart 2008 zal in het Havenrestaurant bij de Veer haven 't Horntje een informatieavond worden gehouden over de dijkversterkingswerkzaamheden Nadere informa tie over deze bijeenkomst wordt aan betrokkenen toege zonden en vermeld in de Texelse Courant en op de website van het hoogheemraadschap (www.hhnk nl) Het dijkversterkingsplan ligt op werkdagen van 19 februari tot en met 31 maart 2008 ter inzage bij' Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier m Edam, Schepenmakersdijk 16; Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier in Heer- hugowaard. Stationsplein 39, Heerhugowaard, Rijkswaterstaat Dienst Noord-Holland in Haarlem, Toekanweg 7, gemeente Texel Sn Den Burg. Groeneplaats 1 Wat houdt het dijkversterkingsplan in? Uit de verplichte vijfjaarlijkse toets van de primaire water keringen is gebleken dat de buitenbekleding van 'Het Molwerk' niet voldoet aan de wettelijke veiligheidsnorm: het kunnen doorstaan van een storm die een kans van voorkomen heeft van eens in de 4.000 jaar. Dit wordt opgelost door de bestaande bekleding van 'Het Molwerk' te bekleden met een nieuwe laag breuksteen, die in het zicht blijft en aan de onderzijde wordt vastgezet met gietasfalt Deze overlaging is met alleen gekozen van wege de sterkte, maar heeft ook de voorkeur vanwege de belangen van landschap, cultuurhistorie, natuur en duur zaamheid Als al deze procedures goed verlopen kan het werk starten in december 2008 en gereed zijn in december 2010, Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwart Postbus 130, 113S ZK Edam, tel. (0299) 60 30 00. wi lindeboom Hotel de Lindeboom Groeneplaats 14 1791 CC Den Burg telefoon (0222) 312041 GREENSIDE Hotel Greenside Stappeland 6 1796 BS De Koog telefoon (0222) 327222 We+-/cov des Wcnr&cos i$/ LtuJks\ Op zoek naar een leuke (bij)baan 's ochtends, 's middags, 's avonds of gewoon de hele dag? Dat kan! Kom donderdag 21 februari op de borrel van 20.00 uur tot 22.00 uur in de Waaghzaal van de Lindeboom te Den Burg, en praat met je 'collega's' (de Lindeboom en Greenside) over de diverse mogelijkheden. Werken met mensen Uitstekende voorwoorden Flexibele tijden Leuke collega's www. proefenervaa rtexe In I Shoeby Fashion is een succesvolle winkelformule in trendy dames- en herenmode. Jilly Mitch is het stoere en hippe kinderkledingconcept dat een eigen plaats heeft in de Shoeby Fashion store Onze winkels zijn bekend om de gastvrijheid, de sterke uilstraling en de aanwezigheid van enthousiast en deskundig perso neel. Daarnoast bieden wij sleeds wisselende collecties met een uitstekende prijs/kwaliteitverhouding Op dit moment zijn er ruim 150 vestigingen in Nederland Voor onze ni zoek naar v te openen vestiging DEN BURG zijn wij per direct op Fulltimers m/v (ca. 32-33 „uvi Parttimers m/v (ca. 15-22 uur) Weekendhulpen m/v ,7ioih Interesse? Schrijf dan snel een korte brief voorzien van je CV en pasfoto naar: Shoeby Fashion t.a.v. Ceciel Besjes. Middelweg 34, 5253 CA Nieuwkuijk Voor meer informatie kun je bellen naar tel. 073-511 80 19 of kijk op onze website www.shoebyfashion.nl Meubelen Decoratie Accessoires Verlichting Bedden Parketshop Zonwering Maricoweg la Den Burg Tel. (0222) 31 25 72 moerbeek www.woonhuysmoerbeek.nl BOUWZAKEN Aangevraagde bouw- en sloopvergunningen Kogerstraat 61a in Den Burg: vergroten van een ber ging (ontvangen 5 februari 2008); Postweg 154 in De Cocksdorp: geheel plaatsen van een aardappel- en bollenopslag (ontvangen 5 februari 2008); Julianastraat 11 in Den Burg; geheel oprichten en gedeeltelijk veran deren van een ontmoetingsruime entree uitbreiding kerkgebouw (ontvangen 6 februari 2008); Westerweg 80 in Den Hoorn: slopen van een veestalling/machine berging (ontvangen 6 februari 2008); Koetebuurt 20a in Oosterend: gewijzigd uitvoeren van een bouwplan waarvoor reeds vergunning is verleend (ontvangen 6 februari 2008); Het Buurtje 9 in Oudeschild: gedeeltelijk vernieuwen/vergroten van een woonhuis (ontvangen 7 februari 2008). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouw- en sloopvergunningen Hoornderweg 4 in Den Burg: geheel oprichten van een woonhuis (verzonden 6 februari 2008); Molenstraat 136 (kavel 1) in Den Burg:geheel oprichten van een schuurtje/berging (verzonden 12 februari 2008); Rom melpot 11 in Den Hoorn: gedeeltelijk slopen van een loods (verzonden 12 februari 2008). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zi/n bekendge maakt een bezwaarschnft bij Burgemeester en Wethouders indienen Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnj- ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschhft van het bestreden besluit waartegen het is gehcht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Rechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bi/ de Publieksbalie van het gemeentehuis Vrijstellingprocedure artikel 15 W.R.O. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: gedeeltelijk vergroten van een woning aan de Lan- geveldstraat 23 in De Cocksdorp Het bouwplan Is in stnjd met de ter plaatse geldende bestemmings plannen. Het conceptbesluit ligt met Ingang van 18 februari 2008 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het ge meentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Vrijstellingprocedure artikel 15 W.R.O. Burgemeester en Wethouders willen met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening meewerken aan: de plannen voor het starten van een kapperszaak in de woning Naalrand 19 te Den Hoorn. Het gaat om het uitoefenen van beroep aan huis. Hiervoor kan vrijstelling verleend worden op basis van artikel 4e van de voorschriften behorende bij het bestem mingsplan "Den Hoorn". ligt vanaf 18 februari 2008 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie. U kunt tijdens de termijn van inzage legging schnftelijk of mondeling een zienswijze kenbaar maken Agenda lokale welstandscommissie De lokale welstandscommissie vergadert wekelijks op dinsdag vanaf 11.30 uur. De agenda is voor een ieder ter inzage op www.texel.nl, onder Politiek en Bestuur; Agenda's en verslagen. Daarnaast ligt de agenda ter inzage bij de publieksbalie vanaf maandag voorafgaande aan de betreffende vergadering. Indien u de vergadering wilt bijwonen kunt u dit aanmelden bij genoemde balie of via de gemeentelijke plantoelichter (0222)-362185 MILIEUZAKEN Ontheffing gebruik knalapparaat Burgemeester en wethouders hebben o.g.v. de APV een ontheffing verleend aan de heer A. Lap, voor het gebruik van een knalapparaat om vogels te verjagen van zijn agrarische percelen nabij de Naai te Den Hoorn kadastraal bekend Gemeente Texel, sectie P nummers 692 en 766. Gezien de agrarische belangen wordt de gevraagde ontheffing met onmiddellijke ingang ver leend tot uiterlijk 30 juni 2008, onder voorschriften ter beperking van overlast. Vaste regel is dat met ontheffing een knalapparaat ter voorkoming van vraatschade mag worden ingezet met een maximale frequentie van 6 knallen per uur overdag en 4 'avonds na 19.00 uur, in de periode van 07.00 uur tot zonsondergang. Het knalapparaat mag maximaal 5 dagen op dezelfde plaats staan en moet daarna minimaal 200 meter verplaatst worden. Het terugplaatsen van een knalapparaat op een eerder gebruikt gedeelte van het perceel is toegestaan mits een periode van 30 dagen is verstreken tussen het weghalen en het plaatsen van het gaskanon. Het knalapparaat moet op maximaal 50 meter afstand van de openbare weg staan en op minimaal 200 meter afstand tot woonbebouwing van derden of andere geluidsgevoelige bestemmingen. De mondmgsnchting van het knalapparaat zal altijd van woonbebou wing van derden afgekeerd moeten zijn. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes wokon na de dag waarop bovenstaande besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschnft wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschnjving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschnft van het bestreden besluit waartegen het is gencht. Wij wijzen u erop dat u de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar. Sector Bestuurs recht, Postbus 251. 1800 BG Alkmaar, kunt verzoeken een voodopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie in het gemeentehuis VERKEERSZAKEN Inleveren verkeersenquête centrum Den Burg. Om een goede basis te verkrijgen voor het verkeer- sonderzoek hebben wij uw medewerking nodiglTot maandag 25 februari heeft u de gelegenheid om de verkeersenquête in te leveren. Indien u geen formulier heeft ontvangen kunt u deze verkrijgen bij de receptie van het gemeentehuls. Bel (0222)36 21 21 en hij wordt op verzoek aan u toegezonden of haai hem op. U kunt hem ook downloa den van onze website www.texel.nl. U kunt de enquête retour zenden door gebruik te maken van de antwoordenvelop of door inlevering bij de receptie van het gemeentehuis. ALGEMEEN Aanwijzingsbesluiten heffings- en invorderingsambtenaar Het college van burgemeester en wethouders heeft op grond van artikel 231 Gemeentewet nieuwe aanwij zingsbesluiten genomen ten aanzien van de heffings- en invorderingsambtenaar belast met de heffing en invordering van gemeentelijke belastingen. Als heffingsambtenaar is aangewezen de teamleider Backoffice Publiekszaken, met als plaatsvervanger de juridisch medewerker Backoffice Publiekszaken. TUSSE DE BANKE Als invorderingsambtenaar is aangewezen het hoofd afdeling Bedrijfsvoering, met als plaatsvervangers de teamleider Financiën en de financieel adviseur Financiën. door de deelnemers; Mevrouw I. Hennink voor het houden van een Voorjaarsconcert Café De Kombuis op 20 mei 2008 op het terrein voor Cafe De Kombuis. Haven 10 te Oudeschild; Mevrouw I. Hennink voor het houden van het Haven- feest en De Kombuis Live op 8 en 9 augustus 2008 op het terrein voor Café De Kombuis, Haven 10 te Oudeschild; Mevrouw I. Hennink voor het houden van een Voorjaarsconcert Café De Kombuis op 20 mei 2008 op het terrein voor Café De Kombuis, Haven 10 te Oudeschild; Mevrouw I. Hennink voor het houden van een De Kombuis Mosselfeest op 20 september 2008 op het terrein voor Café De Kombuis, Haven 10 te Oudeschild; Mevrouw I. Hennink voor het houden van Kombuis Blues middag op 11 oktober 2008 op het terrein voor Café De Kombuis, Haven 10 te Oudeschild. Bovenstaande aanvragen liggen ter inzage bij de Publieksbalie op het 1 gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester. Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Deze besluiten deze publicatie. Voor meer informatie kunt u meentehuis. it bij de publieksbalie in Expositieruimte De gemeentelijke expositieruimte "Tusse de Banke" heeft tot 1 mei 2008 nog een aantal periodes beschik baar voor exposities. De ruimte kan voor minimaal 1 werking op de achtste dag na de-dag van en maximaal 3 weken gehuurd worden Het gaat om de volgende periodes: donderdag 21 februari t/m woensdag 27 februan; donderdag 28 februari t/m woensdag 5 maart, donderdag 20 maart t/m woensdag 26 maart: donderdag 27 maart t/m woensdag 2 april; donderdag 3 april t/m 9 april; donderdag 10 april t/m woensdag 16 april; donderdag 17 april t/m woensdag 23 april, Voor informatie en aanmelding voor gebruik van de gemeentelijke expositieruimte kunt u contact opnemen met mevrouw E. Rutten telefoon(doorkies)nummer 3622 61 (of36 21 301 of schnftelijk via gemeente Texel, tav mevrouw E Rutten. Postbus 200, 1790 AE Den Burg of via e-mail erutten@texei nl EVENEMENTEN Aangevraagde evenementenvergunningen De volgende vergunningen voor het houden van een evenement zijn aangevraagd: Commissie Waalderweekend voor het organiseren van het Waalderweekend waarbij gekampeerd wordt op de weide voor het dorpshuis De Waal aan de Langwaal van 1 tot en met 4 mei 2008; Staatsbosbeheer en Nationaal Park Duinen van Texel voor het houden van een Natuurmarkt en Natuur Theater Festival op 3 mei 2008 op het Turfveld en omgeving aan de Nattevlakweg te Den Burg; V.V. Texel '94 voor het houden van het Pinkstertoer- nooi op 11 en 12 mei 2008 op het voetbalveld aan de Haffelderweg te Den Burg waarbij gekampeerd wordt door de deelnemers; V.V. Texel '94 voor het houden van het Veteranentoer- nooi op 17 en 18 mei 2008 op het voetbalveld aan de Haffelderweg te Den Burg waarbij gekampeerd wordt DIGITALE DIENSTVERLENING Bekendmakingen Alle officiële berichten die elke vrijdag in deze krant verschijnen kunt u ook vinden op de website van de gemeente; www.texel.nl onder het kopje Actueel: Bekendmakingen. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 12.30 uur vrijdag 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 - 12.30 uur 'op vrijdag kunt u gren aanglie do» voa gelooft, huwefci en oveWw. Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Oen Burg T(0222) 362 121 F (0222) 362 287 E emaft:iexel nl www.texelseautopaqina.nl Helaas Helaas voor u is fase 1 (10) VERKOCHT maar gelukkig voor u is de verkoop van fase 2 (slechts 8) pet HEDEN (thans nog 5 beschikbaar!) gestart. Reageer daarom snel en laat deze laatste Vuurvlinder niet aan u voorbijgaan. Koopsom v.a. 334.500,- V.O.N.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 8