Cjrocn ^tmrL-Jexels in het hart Opnieuw extra raad over Koger manege Clowneske taferelen bij uitbreiding Buitelboet PvdA bepleit gratis energiebox minima Amfibisch bataljon Texel ontbonden V+NK Inhoud kas meegenomen Manager Kustpark met noorderzon vertrokken VVD trekt weer ten strijde Provinciebestuurder slachtoffer Kettingbotsing in file Pontweg voor Redoute Mok wordt opleidingscentrum OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12251 DINSDAG 19 FEBRUARI 2008 Verschijnt dinsdag e v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg De manager van Kustpark Texel is vorige week met de noorderzon vertrokken en heeft de inhoud van de kas meegenomen. Het kustpark heeft bij de politie aan gifte gedaan van verduistering en diefstal. Het gaat naar verluidt om een bedrag van vele tienduizen den euro's. De man (48), getrouwd en vader, trad in november 2005 in dienst als parkmanager van Kustpark Texel, dat onderdeel is van Roompot Par ken. Toen hij begin vorige week met op zijn werk verscheen, was dat voor collega's nog geen reden tot ongerustheid. Pas toen de echtge note van de parkmanager, die met haar gezin in Breda woont, woens dag belde dat haar man niet thuis was verschenen en informeerde of haar man op Texel was, gingen de alarmbellen rinkelen. Zeker toen bekend werd dat de man vrien den en relaties een afscheidsbrief had gestuurd. 'De strekking daar van was dat hij met de noorderzon een onderzoek instelde, bleek dat met de manager ook de inhoud van de kluis was verdwenen. Over de omvang van de diefstal doet Buijs geen mededelingen, maar het gaat volgens haar om een aanzienlijk bedrag. Vrijdag heeft het park aan gifte gedaan. Over de motieven tast men voor alsnog in het duister. Een informant wist te vertellen dat de manager grote verliezen had geleden op de beurs. Onderwerp van speculatie is ook de vraag naar welke bestem ming de parkmanager is uitgewe ken. Buijs: 'Wij hebben al van alles gehoord, van China tot Thailand, maar we weten het niet. We geen reden om aan te nemen dat hij dood is.' De politie heeft de zaak in onderzoek. Vrijdag is het personeel officieel op de hoogte gesteld. Afgezien van het ongemak en de schade, heeft de verdwijning geen gevolgen voor de dagelijkse gang van zaken bij Kustpark Texel, waar de afdelings- is vertrokken', aldus regiomanager hoofden gewend zijn aan een grote Annemarie Buijs van Roompot. Toen de beveiliging van het park verantwoordelijkheid, ken er niets van.' 'Gasten mer- 3 Texel Zingt Peuters spelen met een clown tijdens de feestelijke ingebruikname van de portocabme bij De Buitelboet. Zaterdag 16 februari 2008 De manege aan de Bosrandweg is voor de tweede keer onder werp van een extra raadsverga dering. Ook nu is het initiatief afkomstig van de WD. De zitting wordt gehouden op donderdag 28 februari. Er komt een extra raadsvergadering als een vijfde deel van de raadsle den dat wil. Met drie zetels heeft de WD dus precies voldoende. Frac tievoorzitter Gerbrand Poster trekt bij voorbaat fel van leer. Hij zegt 'onthutst' te zijn over de manier waarop het college met de raad communiceert over de manege. 'Dit is onaanvaardbaar.' Poster doelt op de eis van de WD om de notulen van het gesprek tussen Dorrestijn en wethouder Kikkert in te zien. 'We hebben recht op deze informatie.' In zijn antwoorden aan de raad zei Kikkert dat het verslag nog niet was gemaakt en dat dit later aan het dossier wordt toegevoegd. Pos ter: 'Uw wijze van handelen getuigt ervan dat u. de Texelse raad niet serieus neemt.' Poster ageert ook tegen het besluit van het college een bureau in te Krimweg Een conflict over de activiteiten op een terrein aan de Krimweg in De Cocksdorp, is nog met uit de wereld. De afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State buigt zich vandaag over een geschil over een verzoek van omwonenden om handhavend op te treden tegen de bouwwerken aan de Krimweg, waar onder meer seizoensperso- neel wordt gehuisvest. schakelen om te toetsen of de dienstwoning aan de criteria vol doet. 'Wethouder Kikkert, en met hem het voltallige college, had moe ten invoelen dat altijd, maar zeker in dit zeer gevoelig liggende geval, een goede communicatie met de gemeenteraad van wezenlijk belang is.' Verwijzend naar de motie van wantrouwen die tegen Kikkert was ingediend, die overigens niet door de meerderheid werd gesteund: 'Hoe duidelijk kunnen signalen zijn? Een gewaarschuwd wethouder telt op Texel blijkbaar niet voor twee!' Tijdens de vorige extra raadsverga dering betitelde TB-fractievoorzitter Joop Groeskamp het initiatief van de WD als een publiciteitsstunt. Wat Poster met de extra raadsver gadering wil bereiken, wordt in zijn open brief niet duidelijk. De WD nodigt Jan Dorrestijn aan wezig te zijn op de vergadering van de raadscommissie Grondgebied, die op 31 maart worden gehouden. Bij kinderopvang De Buitelboet is vrijdagmiddag een nieuwe porto cabine in gebruik genomen. Dat gebeurde op feestelijke wijze, waarbij kinderen van nul tot vier jaar hulp kregen van een clown. De unit is uitgerust met allerlei speelattributen, een keukentje en andere voorzieningen en biedt plaats aan twaalf kinderen. Kort nadat de kinderopvang zich bijna drie jaar geleden aan de Bur- detstraat vestigde, was er behoefte aan extra ruimte. 'Er is veel animo voor kinderopvang', vertelde Thea Andrea, directeur van de Stichting Kinderopvang Den Helder-Texel bij de opening. Met de komst van de moderne portocabine beschikt De Buitelboet over een groepsruimte voor kinderen die in leeftijd vari eren van nul tot en met vier jaar. Daarnaast hebben de pedagogisch medewerkers van de stichting dage lijks de zorg over negen baby's en veertien peuters, zodat hun ouders naar hun werk kunnen. De stichting heeft nu weer plaats is voor extra kinderen. Nu deze opvang is gere aliseerd. wordt gekeken naar extra ruimte voor de naschoolse opvang, die is gehuisvest bij basisschool De Fontein. Voor vragen over de kin deropvang kan men terecht via via nummer 310770. Texelse huishoudens met een minimum inkomen moeten gratis een energiebox krijgen. Dat vindt de PvdA. In de box moeten spullen zitten waarmee op het verbruik van energie kan worden bespaard. De sociaaldemocraten dienen tij dens de raadsvergadering van 11 maart een initiatiefvoorstel in om de verstrekking van gratis energieboxen te realiseren. Volgens de PvdA zou VERBETERDE INJEKTOREN WAGEMAKER IN IEDER GEVAL Geen roet na 'BLACK-OUT' De verkeerssituatie op de Pont- weg die na het verdwijnen van het rechtsafvak bij de Redoute is ontstaan heeft sinds zaterdag de volle aandacht van de pro vincie. Gedeputeerde Sascha Baggerman zat namelijk in één van de vier auto's die betrokken waren bij een kettingbotsing in de stroom auto's die van de boot van 14.00 uur kwam. Bestuurders moesten in de remmen toen een auto rechtsaf de Redoute op wilde rijden en stevig op de rem trapte. Tot voor kort konden chauf feurs vaart minderen op de uitvoeg- strook, maar nadat deze strook op last van de provincie is verdwenen, moeten auto's die willen afslaan op de Pontweg remmen. Het gevolg was dat in mum van tijd een lange file ontstond, tot voorbij de Amali- aweg. De auto waarin Baggerman zat en die werd bestuurd door haar zus José, kwam zelfs helemaal tot stilstand. 'Maar twee busjes achter ons hadden dat niet door en knal den met een flinke vaart achterop onze auto.' Gealarmeerd door de waarschuwing van haar zus, keek Sascha net achterom. 'Door de klap heb ik mijn nek behoorlijk gebles seerd.' José, wier stoel los schoot, hield er een dikke knie aan over. zo'n box kunnen bestaan uit spaar lampen. een tijdschakelaar, tafel- contactdoos, doorstroombegrenzer, fleecedeken, radiatorfolie, brieven busborstel, spaardouche en ener- gietips. 'Maar misschien zijn er nog wel slimmere ideeën', aldus raadslid Eric Hercules. Volgens het voorstel moeten Texelse huishoudens met een inkomen van maximaal 120 procent van het bij standsniveau in aanmerking komen. Hetzelfde geldt voor huishoudens die in een schuldhulpverleningstra- ject zitten en huishoudens die een beroep moeten doen op de voed- selbank. 'Een energiebox leidt tot vermindering van het energiegebruik en dus een verlaging van de ener giekosten', aldus Hercules. 'Er kan dus een situatie ontstaan waarbij je allemaal wat wint.' Met een box van veertig euro kan naar verwachting gemiddeld €115,- per jaar worden bespaard. Het idee is ingegeven door de Noordhollandse afdeling van de PvdA. De sociaaldemocraten willen de kos ten dekken uit de bijzondere bij stand. Voor de samenstelling zou een beroep moeten worden gedaan op de Stichting Duurzaam Texel en TexelEnergie. Texelse leveranciers zouden de benodigde materialen moeten leveren. Volgens de PvdA is het ook een idee dat Texelse huis houdens, die boven 120 procent van het minimum zitten, de box tegen inkoopprijs bij de gemeente kunnen bestellen. De partij heeft het voor stel naar de andere politieke partijen gestuurd zodat zijn er alvast over kunnen nadenken. De Stichting Broodnodig op Texel, beheerder van de voedselbank, wordt als mogelijke verspreider van de energieboxen genoemd. Coördi nator Brigida van Lieshout spreekt van een 'mooi initiatief'. Volgens haar zou het ook goed zijn als Texelaars die in de bijstand zitten een premie krijgen van de gemeente als ze kun nen aantonen dat ze minder energie zijn gaan gebruiken. Inbraak Naar nu bekend is geworden, is er in het tweede weekend van februari ingebroken in het gebouw van de Verenigde Schilders aan de Marico- weg. De daders kwamen vroeg in de morgen binnen door het forceren van een deur. Vermoedelijk werden ze gestoord door het alarm, dat was geïnstalleerd na een inbraak die twee jaar geleden werd gepleegd. Er werd niets vermist. Beiden zijn ter controle naar het ziekenhuis overgebracht en voor alsnog ziet het er niet naar uit dat ze er blijvend letsel aan overhouden. 'Ik ben .alweer aan het werk.' De auto's bij het verlaten van de boot auto raakte total loss en ook andere te hard rijden en te weinig afstand voertuigen liepen schade op. 'Ik wil dit ongeluk niet helemaal wijten aan de gewijzigde verkeers situatie. Ik geloof dat de veiligheid voor de fietsers er een stuk op is verbeterd. Maar het probleem is dat houden. Ik ga dit aankaarten bij mijn collega Cornelis Mooij, die verkeer in zijn portefeuille heeft. Om te vra gen of de verkeerssnelheid omlaag kan en het verkeer via borden te waarschuwen.' gedeputeerde Sascha Baggerman gereden doo Het Amfibisch Ondersteunings bataljon op de Joost Dourleinka- zerne wordt volgende maand offi cieel ontbonden. De twee op de Mok gelegen bootcompagnieën komen onder commando van een nieuw geformeerd Amfibische Gevechtssteun.bataljon van het Korps Mariniers. De opheffing van het op 25 januari 1999 opgerichte Amfibisch Onder steuningsbataljon is een van de onderdelen van een grootscheep se reorganisatie binnen de marine.. Eenheden worden doelmatige geor ganiseerd en gelijksoortige proces sen worden gebundeld. samengevoegd met het Gevechts- steunbataljon van het Korps Mari niers. Die eenheid is nu nog in Doorn gelegerd. Den Helder wordt de standplaats van het nieuwe Amfibische Gevechtssteunbataljon. In de marmestad liggen ook al de transportschepen Hr. Ms. Rotter dam en Hr. Ms Johan de Witt waar mee de landingsvaartuigen van de Mok bij operationele acties worden Van het Muziekschool Kinderkoor tot het Seniorenkoor Melodei en van het Texels Christelijk Mannenkoor tot het Hoornder Smartlappenkoor. De variëteit bij Texel Zingt was erg groot. Leuk om te zien was de belangstelling die de zangers voor elkaar toonden. 'Van rivaliteit was geen sprake, iedereen was oprecht geïnteresseerd in wat de anderen lieten horen.' Pagina 2 m Ecomare 'We hebben voor vijf miljoen euro aan wensen', aldus directeur Just van de Broek, 'maar we hebben een investering van drie miljoen euro als bovengrens gesteld', zei Eco- mare-directeur Just van den Broek gisteren bij de presentatie van de plannen met het nieuwe buitenter rein. Pagina 5 Biljarten Een perfect verlopen toernooi, met drie spelsoorten in negen dagen. Aldus luidde een kenschets van de Texelse biljartkampioenschappen in De Hof. Ab-Jan Witte bleek afgelo pen weken de beste driebander van het eiland. Pagina 6 Gouden tijden DEK beleeft gouden tijden. De majorette-afdeling telt maar liefst 47 leden. Onder hen niet alleen bijna alle vrouwelijke leerlingen van de Jan Drijverschool, maar ook een handvol oudere meiden, die maar moeilijk afscheid kunnen nemen. Pagina 7 Vrouw valt van schrik met fiets Een 40-jarige vrouw uit Den Burg is zaterdagavond gewond geraakt bij een ongeval op de kruising van de Waalderstraat en de Witte Kruislaan. De vrouw viel, nadat plotseling van uit de Witte Kruislaan een auto tegen het verkeer in de Waalder straat opreed. De vrouw werd vol gens de politie niet geraakt, maar viel van de schrik. Daarbij raakte ze gewond aan haar gezicht en been. Personeel van de ambulance verleende medische hulp. De politie is op zoek naar de bestuurder van de auto. Die reed door, nadat de vrouw was gevallen. Mensen die meer weten kunnen contact opne men met 0900-8844. Winkel C&A in Den Burg Met een speciale openingsactie en de verloting van diverse cadeau bonnen viert C&A vrijdag de ope ning van een filiaal in Den Burg. Het warenhuis aan de Hogerstraat is het 120ste van de familie Bren- ninkmeijer in Nederland. De collec tie bestaat uit kleding voor dames, heren en kinderen. vervoerd. De landingsvaartuigen blijven voor alsnog op Texel liggen, maar ver trekken naar Den Helder zodra daar de marinekazerne Buitenveld (een terrein nabij het KIM) is ingericht. Dat is naar verwachting in 2010 het geval. 'De tweede bootcompagnie gaat naar Den Helder als er accom modatie is en de eerste bootcom pagnie gaat in een later stadium', aldus commandant Jack van Baar- sel van de Mok. 'Tot die tijd zijn vaartuigen en de bemanning te gast op de Joost Dourleinkazerne.' De Joost Dourleinkazerne is vanaf volgende maand (10 maart) volledig operationeel als amfibisch oplei- Het Texelse bataljon wordt daarvoor dingscentrum voor de knjgsmacht. (Advertentiei CURSUSAANBOD kijk op: www.preventioservice.nl Er werden al opleidingen verzorgd op de kazerne. 'Er zal in de praktijk weinig veranderen op de werkvloer. Er komt alleen meer instructeurs capaciteit om de krijgsmachtbrede opleidingen professioneel in te rich ten', aldus Van Baarsel. De reorga nisatie heeft geen gevolgen voor de werkgelegenheid. 'Het heeft ook geen gevolgen voor onze relatie met Texel.' TEXELSE- COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 1