Muziekmanifestatie Texel Zingt verdient vervolg De Zwaan loopt vol bij lustrumversie WET-Live TEXELSE 2 COURANT oPIENie Agenda oud Papier teso De Mareis pakt de overwinning DINSDAG 19 FEBRUARI 2008 Het door Dyo Wassink geleide Muziekschool Kamerkoor werd instrumentaal ondersteund door Karen Maasdijk op piano en Ronald van der Veen op harmonium. (Foto Joop Rommets/Bepldbank Texel) Groot enthousiasme voor Texel Zingt, dat zaterdag honderden liefhebbers van koormuziek naar de hervormde kerk in Den Burg lokte. Er waren zeventien koren te beluisteren, van klein tot heel groot, die muziek in uiteenlopen de genres ten gehore brachten en duidelijk hun best hadden gedaan zich zo goed mogelijk aan het publiek te presenteren. Van het Muziekschool Kinderkoor tot het Seniorenkoor Melodei en van het Texels Christelijk Mannenkoor tot het Hoornder Smartlappenkoor. De variëteit bij Texel Zingt was erg groot. Leuk om te zien was de belangstelling die de zangers voor elkaar toonden. 'Van rivaliteit was geen sprake, iedereen was oprecht geïnteresseerd in wat de anderen lieten horen, zonder dat het er toe deed om welk genre het ging. Dat vond ik heel mooi', vertelt Ina Platte, die als voorzitter van het jubile rend Texels Vrouwenkoor een groot deel van de organisatie op zich had genomen. Texel Zingt was een interessant eve nement, ook al omdat een flink deel van de gezelschappen die er optra den maar zelden in het openbaar te zien zijn. Hier kregen ze de kans zich aan een groot publiek te pre senteren en dat deden ze allemaal met verve. Dat gold eveneens voor de religieuze koren, zoals de gos pelgroep Joy, het Rooms-Katholiek Dameskoor en The Messengers, die anders vooral kerkdiensten opluis teren. Een opvallende verschijning tussen de merendeel oudere zan gers en zangeressen vormde het Muziekschool Kinderkoor. Onder leiding van dirigent Imme Wassink en begeleid door Dyo Wassink op piano maakte het jeugdige gezel schap er een leuk optreden van, waarbij ook aandacht was besteed aan de choreografie. Hoogtepunt was een ode aan de Italiaanse keu ken, ondersteund door pizzadozen en verpakkingsmateriaal van andere mediterrane lekkernijen. Sommige zangers en zangeressen traden meermalen op. Eén van hen was Thijs Molenaar, die een tas vol kleding bij zich droeg, met onder meer vier verschillende vlinderdas sen, voor elk koor waarvan hij lid is één. Platte: 'We kregen vrijdag avond nog een telefoontje met de vraag waar de zangers zich snel konden omkleden. Bij het Mannen koor zaten er zeven die daarna ook met a'Capabel moesten meezingen. Daar zat maar één optreden tussen en ze konden niet even de kerk uit. Om met te storen, deden we de deuren alleen in de pauzes open. Gelukkig was er nog plaats in de consistorie.' Het door Gerrit Gerrits aan elkaar gesproken evenement verliep vol gens een strak schema, waarbij elk koor vijftien minuten de tijd kreeg, inclusief de opkomst. Mede dankzij de discipline van de zangers en zangeressen liep geen enkel optre den meer dan een paar minuten uit. Door de pauzes wat in te korten, kon toch elk optreden vrijwel op tijd beginnen en volgens planning zat het evenement er klokslag zes uur op. Kaartjes werden niet verkocht (de toegang was gratis), zodat moeilijk te zeggen is hoeveel liefhebbers Texel Zingt hebben bijgewoond. 'Er stonden 450 stoelen en die waren niet steeds helemaal bezet, maar wel voor een groot deel. In de pauzes gingen wel 200 mensen naar buiten, maar stonden er net zoveel te wachten om naar binnen te mogen. In totaal moeten er vele honderden zijn geweest.' Enig minpuntje was dat de recht streekse uitzending van Radio Texel ongeveer een kwartier te laat begon. Dat was het gevolg van technische moeilijkheden, veroorzaakt door de niets vermoedende organisatoren van WET-live, het popfestival dat 's avonds in café De Zwaan werd gehouden en waarvoor op dezelfde golflengte werd proefgedraaid. Toen de oorzaak eenmaal achterhaald was, waren de problemen in een mum van tijd verholpen. Mogelijk dat potentiële luisteraars zijn afge haakt, maar de geluidskwaliteit was vervolgens prima. Een dergelijke manifestatie verdient een vervolg. Of dat spoedig het geval zal zijn, is echter maar de vraag. De organisatie vraagt een hoop tijd en energie. Een soortgelijk evenement stierf in de jaren tachtig na een paar succesvolle afleve ringen een stille dood. Platte: 'De vorige Texel Zingt was in 2004. Per soonlijk denk ik dat je het niet vaker moet doen dan eens in de vier jaar. Maar het hangt er maar vanaf wie het oppakt.' Joop Rommets Grens Wat een gesteggel elke keer over de sluitingstijden van de uitgaans mogelijkheden. We dun/en geen duidelijke grenzen tè stellen. Waar zijn we bang voor? Heeft, gene raliserend gesproken, de uitgaan der niet allang bewezen zijn/haar verantwoordelijkheid niet aan te kunnen? De maatschappij is het wangedrag en de overlast al zo lang zat. Het gemeentebestuur laat zich in deze kennen als een bange ouder, die over zich heen laat lopen uit angst dat het kind de kop in de wind gooit en zijn biezen pakt. En het kind rotzooit door, totdat het eindelijk een dui delijk en bevrijdend ho hoort. De overheid als opvoeder antiek en bevoogdend? Ga toch heen! Het is dringend nodig aan bepaald gedrag paal en perk te stellen. Ik ben van mening dat vervroeging van de sluitingstijden daar zeker toe zal bijdragen. Ook veel jon geren zullen dit initiatief na even wennen met opluchting begroe ten, want lang niet iedereen is blij met het late tijdstip van uitgaan. Maar 'ik moet wel, want om negen uur is er nog niemand. En kijk eens naar de thuissitu aties. Tot in de vroege uurtjes uitgaande figuren ontregelen in hoge mate een gezond gezins leven. Zij doen niet mee aan het gezmsontbijt, liggen veelal tot na de middag in bed, zodoende ook het gezamenlijk middagmaal over slaand. Moeders, in deze zichzelf veroordelend tot restauranthou ders, koken ter wille van hun kind - dan maar 's avonds of bewaren wat, want: hij/zij moet toch goed eten, is nog in de groei of houdt het anders niet vol; kortom, het 'kind' moet gezond blijven. Door waakte nachten, zorgen en aan passingen. Mogen ouders over al deze dingen niet 'zeuren'? Zeker wel! Net als werkgevers die op maandag met onfris personeel te maken krijgen, leraren met duffe kinderen, omwonenden van de uitgaansgelegenheden en onze gasten. Laten we het leuk houden voor iedereen door een bevrij dende grens te stellen. Pien Verberg Baptisten houden kinderochtenden De baptistengemeente Texel houdt in de voorjaarsvakantie - op 25, 26 en 27 februari - de 'Vakantie Kids- club', voor kinderen in de leeftijd van groep 3 tot en met groep 8. De kinderen komen iedere ochtend van 9.30 tot 12.00 uur bijeen in basisschool De Fontein aan de Bur- detstraat in Den Burg, waar gele genheid is voor zingen, spelletjes, knutselen, toneel en schilderen. Daarnaast worden verhalen uit de bijbel verteld aan de hand van de 'tijdtunnel'. Een meisje komt door een tunnel in de tijd terecht in de tijd waarin de bijbelverhalen spelen. Deelname is gratis. Meer informatie is te verkrijgen via tel. 318299. Vrouwen van Nu De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu houdt woensdag vanaf 20.00 uur een bijeenkomst in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Frank Polling, van meuwetijdswinkel Mansolein, vertelt over stenen en mineralen en de werking ervan. Tevreden gezichten bij organisatie, terde, betraden het podium van café een uitschieter naar boven of naar voor het café aan de Zwaanstraat bands en bezoekers bij de lustrum- De Zwaan. Los van de verschillende beneden. Ook tevreden gezichten te kiezen. 'Bij voorkeur weer twee versie van WET-Live, het popfes- genres, stijlen en de smaak van de bij de uitbaters van De Zwaan, die avonden, want er bleek uiteindelijk tival van het gelijknamige Texelse bezoekers die volgens traditie uiteen een flinke schare publiek konden veel animo te zijn om op te treden.' radiostation. Acht Texelse bands, liep, was de kwaliteit van de bands verwelkomen, reden voor de orga- Het festival werd via de radio en variërend van beginnende tot gelou- gemiddeld goed, met hier een daar nisatie om ook volgend naar weer internet rechtstreeks uitgezonden. Tentoonstelling in Twaalf Balcken Pieternel Geurtz en Ben Witte uit Den Burg exposeren tot eind maart in de serre van de Twaalf Balcken in de Weverstraat. Geurtz, docent beeldende vorming op de OSG, heeft geschilderde surrealistische tekeningen opgehangen die ze niet eerder heeft geëxposeerd. Witte toont foto's waarop abstracte beel den van materialen als hout en metaal centraal staan. Er hangen ook gedichten. Beide kunstenaars zijn lid van de vorig jaar opgerichte kunstenaarsvereniging Zout. Tangosalon in hotel Den Burg In hotel Den Burg aan de Emmalaan wordt zondag de maandelijkse tan gosalon van TexelTango gehouden. Van 17.00 tot 21.00 uur kan gedanst worden op muziek van DJ El Ruido. De salon wordt vooraf gegaan door een workshop voor mensen die zich (verder) willen bekwamen in het tan- godansen. Deze begint om 16.00 uur, deelname kost €5,-. Elke woensdag worden vanaf 20.00 uur in strandpaviljoen Paal 28 tan- golessen gegeven. Meer informatie is te vinden op www.texeltango.nl. Omgaan met dementie In het Verpleeghuis aan de Hollewal wordt vanaf 4 maart een cursus Omgaan met Dementie gehouden. De cursus bestaat uit acht bijeen komsten van twee uur en is bedoeld voor partners en mantelzorgers. Er wordt onder andere gesproken over de veranderingen in het dagelijks leven die dementie met zich mee brengt en hoe hier mee om te gaan. Deelname kost €20,-. Voor aanmel dingen en meer informatie: DOC- team, tel. 0223-648100 of e-mail info1@geriant.nl. Meer informatie is ook te vinden op www.omring.nl Klaverjasdrive In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland wordt donderdag vanaf 20.00 uur een open klaverjas drive gehouden. Dinsdag 19 februari: In de Buureton in Den Burg begint dinsdag om 20.00 uur de jaarvergade ring van de FNV Vrouwenbond. Op de agenda staan bestuursverkiezingen en kascontrole en na de pauze is er een inleiding van Tineke van der Kraan van het hoofdbestuur. De Vereniging van Kleine Logiesver- strekkers (KLV) verzorgt een informa tieavond over het computersysteem KLV+, bedoeld voor de leden die logies en ontbijt aanbieden. Locatie is Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg, aanvang 20.00 uur. Woensdag 20 februari: Om 10.00 uur gaat bij de trap bij de Slufter een rondwandeling van de SWOT van start. Een medewerker van het nationaal park vertelt de deelne mers over flora en fauna in dit gebied. Deelname kost €7,50, inclusief erw tensoep na afloop. In dorpshuis De Hof aan de Nikadel in De Koog wordt om 10.00 uur het dorpssteunpunt geopend. Om 10.00 uur begint bij Ecomare een programma voor heksen en tove naars in opleiding. Reserveren via tel. 317741. Immy Dros verzorgt van 10.30 tot 12.00 uur een cultuurhistorische rond wandeling door Oosterend. Voor aan meldingen tel. 318937. Om 11.00 uur begint onder leiding van een boswachter een excursie langs de lepelaarskolonie van de Geul. Reser veren bij Ecomare, tel. 317741. Om 12.00 en 14.00 uur begint in Eco mare een theatervoorstelling over het leven van de lepelaar. Voor iedereen vanaf 6 jaar. Gratis voor bezoekers van Ecomare. In de voorspeelruimte van de Muziek- en Dansschool aan de Wilhelminalaan in Den Burg begint om 19.00 uur een presentatie van leerlingen saxofoon, dwarsfluit en gitaar. Belangstellenden zijn welkom. Entree gratis. De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu houdt vanaf 20.00 uur een bijeenkomst in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Frank Polling vertelt over mineralen en stenen en de werking daarvan. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten: 2. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagenma kerstraat, Witte Kruislaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 19 07.15 en 19.15 u. Wo. 20 08.21 en 20.26 u. Do. 21 09.15 en 21.16 u. Vr. 22 09.45 en 21.56 u. Za. 23 10.25 en 22.14 u. Zo. 24 10.40 en 22.56 u. Ma. 25 10.44 en 23.15 u. Di. 26 10.57 en 23.35 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoog water Donderdag 21 februari volle maan. Zaterdag 16 februan doodtij. Zondag 17 februari zon op 7.52, zon onder 17.57 uur. Donderdag 21 februari: Om 10.00 uur begint bij Ecomare een schilderactiviteit voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Reserveren bij Ecomare, 317741. Om 19.30 uur begint een nachtwan deling door bos. duin en strand. Zak lantaarns mogen thuis blijven. Reser veren bij Ecomare, tel. 317741. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een klaverjas drive. Deelname staat open voor een ieder. In het Eierlandsche Huis begint om 20.00 uur de Jaarvergadering van de afdeling De Cocksdorp/Eierland van de Vrouwen van Nu. Dames van de Welfare verkopen vanaf 19.30 uur zelfgemaakte spullen voor het goede doel. In het raadhuis aan de Groeneplaats In Den Burg begint om 20.00 uur een gecombineerde vergadering van de raadscommissies Welzijn en Mid delen. Vrijdag 22 februari: In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt van 10.00 tot 12.00 uur een informatiebijeenkomst gehou den over Springtijd(d), een theater project voor ouderen. Voor informa tie en opgave: Anneke Berghuis (tel. 319625) en de Muziek- en Dansschool (tel. 313493). TESO zet vrijdag 15 februari van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en ver zorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Toch moeten automobilisten rekening houden met wachttijden van een half uur. Die kunnen op Texel ontstaan tussen 10.00 en 11.00 uur en in Den Helder tussen 11.00 en 16.00 uur. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. I r XT LSE -'cOL RAN I Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 -1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl do Rogtien voor hel Adverlenliewezen wordt op uw verzoek kooleloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2008: Per half jaar 37,95 36,25 (autonntBch) Per jaar 74,10 71,75 (auiomaiiscn» Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Shantykoor in Stayokay Shantykoor De Marconisten uit Lei- muiden brengt komend weekend een bezoek aan Texel. Het koor overnacht in Stayokay in Den Burg, waar het bezoek zaterdag wordt opgeluisterd met een gezellige avond. De Marconisten brengt dan in samenwerking met het Oude schilder Visserskoor bekende en j onbekende shanty's ten gehore. Het optreden begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. ANBO-reis Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de ANBO-reis naar Vierhouten, die I wordt gehouden van 24 tot 30 mei 2008. Aanmelden kan bij Wil de Vries-Pantus, telefoon 312173. In een buitengewoon spannende strijd tegen titelkandidaat Hop pers trok het herenteam van bas ketbalvereniging De Mareis uit eindelijk aan het langste eind. De eindstand werd 54-46. Hoppers maakt kans op het kam pioenschap, maar was ditmaal niet compleet. Er misten twee lange spelers, desondanks bleef een goe de selectie over. De Mareis opende de score met een fraaie rebound van Pieter Dogger. Daarna gingen de scores over en weer en aan het einde van het eerste kwart was de stand 12-13. In het tweede kwart kwamen center Nico Kikkert en guard Eric Heijenk in het veld en werd de verdediging versterkt. Daardoor konden vele bloks en ste als plaatsvinden. Bij rust was de stand 27-29. Spelers van Hoppers uitten hun frustraties verbaal, maar de wedstrijdleiders lieten zich niet van hun stuk brengen. Uitstekend verdedigend werk van Wesley Bos- ma, Ruud Verstraaten en Sebasti- aan Gremmen zorgde ervoor dat Hoppers weinig punten scoorde. Daardoor ging het team slechter spelen, waarvan Chris Schlepers en Erik Venneker gebruik maakten. Met name pointguard Chris Schlepers wist vele malen goed af te spelen, waardoor Erik en Douwe Vonk goe de scoringsposities kregen. Met een echt hoekschot van Daniël Mon- tesinos werd de overwinning veilig gesteld. Scores: Nico Kikkert (19), Pieter Dogger (17), Chris Schlepers (5), Eik Venneker (4), Ruud Verstraaten (3), Eric Heijenk (2), Damél Mon- tesmos (2), Wesley Bosma (2). www.texelsecourant.nl Zangeres Roos Bakker met haar medemuzikanten van Orph's PMS tijdens WET-live. Met twee camera', verloren gaan. de aanslag laat deze bewonderaar geen moment van het optreden (Foto Gtrarti TimmermanTBoelabank TejteT)

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2