f O Aggregaat tegen stroomstoring 'Ik zie het als soort verzekeringspremie TEXELSE 3 COURANT 'Adviescommissie negeert Regionaal Dictee klachten gehandicapten' F amilieberichten fct-,Wïï'"e" spoilaijosM, "S-pr HELP EEN PAPOEA NAAR SCHOOL! DINSDAG 19 FEBRUARI 2008 De woonadviescommissie Texel (WAC), onderdeel van Stichting Woontij, doet niets met de advie zen die de Stichting Integratie Gehandicapten Texel (SIGT) aan draagt na bestudering van bouw tekeningen. Dit liet Fred Was- senborg, vice-voorzitter SIGT, maandagavond in de commissie grondgebied weten. 'Er wordt niet duurzaam gebouwd en dat is zonde. De badkamers en closetpotten in de seniorenwonin gen van het plan Lijsterhof II zijn met geschikt voor gehandicapten en in de Poortwachterswoningen kunnen gehandicapten met eens naar binnen. Wij wijzen de com missie hierop, maar krijgen geen antwoord. Dat is heel frustrerend', vertelde Wassenborg. Ook over de bereikbaarheid van woningen voor ambulances is Wassenborg niet te spreken. 'Dan verschijnt er een bericht in de krant dat alle woningen op Texel met ladderwa gens zijn te bereiken. Ik denk dan het is hier toch geen Amsterdam waar de woningen pal naast elkaar staan en waar geen ruimte is? Er moet in seniorenwoningen rekening mee worden gehouden dat gehan dicapten naar beneden kunnen als hen iets overkomt.' Volgens Was senborg klikt het niet tussen WAC en SIGT. Wethouder Nico Kikkert stelde voor dat wethouder Marian Merkelbach de situatie met Jan van Andel, directeur van stichting Woon tij, gaat bespreken. Wassenborg: 'Ik hoop dat zij als intermediair iets kan bereiken.' 'Werk Pontweg verkeersonveilig' De verkeersveiligheid tijdens de wegwerkzaamheden aan de Pont- weg laat volgens Alfred Schaatsen- berg (PvdA) te wensen over. 'Brom fietsers moeten op één fietspad rijden omdat het pad aan de andere kant van de weg is afgesloten. Jon gelui die de boot van acht uur moe ten halen, schieten op het laatste In de openbare bibliotheek aan het Bernhardplein in Den Helder doen zondag de Texelse finalisten Sietske Dijksen, Hetty van Dijk en Marian Merkelbach mee aan de finale van het Groot Regionaal Dictee. De drie finalisten hebben zich geplaatst tijdens de Texelse voor ronde in december en moeten het in Den Helder opnemen tegen de bes te spellers uit Den Helder en Scha- gen. Ook de winnaars van het Groot Helders Dictee nemen plaats in de banken. Het Groot Regionaal Dictee is de opvolger van het Groot Hel ders Dictee dat sinds 2003 jaarlijks werd gehouden. Het dictee wordt moment over de straat omdat ze naar de fietsenstalling aan de ande re kant van de weg moeten. Dat levert levensgevaarlijke situaties op. Helemaal omdat automobilisten die aan de late kant zijn harder rijden dan tachtig kilometer per uur.' Wet houder Kikker beloofde maandag avond tijdens de commissie grond gebied het punt mee te nemen naar het college van b en w. voorgelezen door Durk Geertsma, ombudsman bij het Noordhollands Dagblad. Toeschouwers kunnen desgewenst (voor spek en bonen) meeschrijven. De correcte tekst wordt maandag afgedrukt in het Noordhollands Dagblad. Natuurwijzer Zoveel gegeven, zo weinig gevraagd. Zoveel geleden, zo weinig geklaagd. Intens verdrietig, maar vol bewondering voor haar optimisme en wilskracht tijdens een kans loze en oneerlijke ziekte, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder en onze lieve oma Corry Slegtenhorst-Blom Tonny echtgenote van H. Slegtenhorst eerder gehuwd met G. Slegh t 3-4-1960 Zweden: Ardo en Liesbeth Erik, René Oudeschild: Henk en Christina Henk-Jan, Ilse Oudeschild: Elsbeth en Bram t Rick, Kim, Mandy Schilderweg 255 1792 CJ Oudeschild-Texel Moeder is thuis, daar is gelegenheid om de familie te condoleren op woensdag 20 februari van 19.00 tot 20.30 uur en ook na het afscheid in het crematorium. De crematieplechtigheid wordt gehouden op vrijdag 22 februari om 15.15 uur in crematorium Schagerkogge. Harmghuizerweg 3 te Schagen. Wij danken de huisartsen Waverijn en Van Hat- tem voor hun goede zorgen. AJXfödl vhijl+k- ivo**.mee.fi Sowen mei cit donuno- s Pete*. ?-'<-* x p óm- cc vtvt- huibx. Gelukkig zijn je pijn en verdriet nu voorbij. Bedankt voor je zorg en je liefde voor ons. Wat zullen we je missen. Douwie en Jan Janna en Fer in herinnering Afscheid nemen van jou doet veel verdriet. Dag lieve Ton Rust zacht. Wij wensen Hein, kinderen, kleinkinderen en familie veel sterkte. Familie Slegh Neven en nichten Een vriendin is iemand waar je mee lacht, waar je mee huilt, die met je praat, die naar je luistert. Wij deden dat ons leven lang. Lieve Ton Wat zullen we je missen. Wij wensen allen die je dierbaar zijn veel sterkte. Henk en Tiny Heden ontvingen wij het bericht dat een trouw lid van de Hervormde vrouwenvereniging van Oudeschild ons is ontvallen Tonny Slegtenhorst-Blom Wij zullen haar inzet en liefde voor de vrouwenvereniging niet vergeten. Ton, bedankt voor alles. Wij wensen de familie veel sterkte toe in de komende tijd. Namens de Herv. Vrouwenvereniging Oudeschild Na een oneerlijke strijd is overleden mevrouw Slegtenhorst Wij wensen de familie veel sterkte toe. Rene, Sieme, Arnoud, Bram, Ben Uit Zuid-Afrika ontvingen wij het bericht dat is overleden onze zwager en oom Jan Buisman Texel, 27 mei 1923 t Durban, 11 februari 2008 Leeg is haarplaats, maar de herinneringen zullen altijd blijven. Lieve woorden, een warme handdruk, een prachtige bos bloemen, een welgemeend kaartje, een bran dend kaarsje, een belangstellend telefoontje- Het was er allemaal: veel, héél véél... Dit alles heeft ons heel veel steun gegeven toen wij afscheid moesten nemen van onze lieve moeder, oma en ouwe oma AALTJE CORNELIA ROZENDAAL-PLAATSMAN Wij willen iedereen hiervoor hartelijk bedanken. Thea en Frans Paul, Gonny, Corina en Tessa Frida, Willem-Jan, Ties en Jette Janny en Alfred Avanti - 't Noorden, februari 2008 Dit burgermannetje wordt 21 februari 40 jaar Gefeliciteerd! Maansverduistering Bij goed weer zal in de nanacht van woensdag 20 op donderdag 21 februari een totale verduistering van de maan te zien zijn. Dan valt de schaduw van de aarde op de maan. Nadat vanaf half twee de maan bijna onzichtbaar in helderheid afneemt, zal na 2.43 uur een steeds groeiend hapje in de maan te zien zijn. Om 4.01 uur is de verduistering totaal. Deze duurt tot 4.51 uur. Om 6.09 uur is alles weer bij het oude. Tijdens de verduistering zal de maan licht- tot donkerroze gekleurd zijn. Dat komt door indirect zonlicht, dat door de atmosfeer van de aarde wordt afgebogen en op de maan valt. Soms is de aardschaduw don kerder dan anders. Vooral na een zware vulkaanuitbarsting, wanneer er veel stof in de atmosfeer zweeft. Dat houdt een deel van het zonlicht tegen, waardoor de maan minder strooilicht ontvangt. Kees de Jager Kees Ribbens Stichting Nieuw-Guinea Pelikaanweg 75 1796 NP De Koog Rabobank 36.25.91.040 Postbank 109 410 'De stroomstoringen in de Bom- melerwaard enige tijd geleden en vorig week in de noordkop van het eiland zijn niet zonder gevolgen gebleven. Om te voorkomen dat melk-, koel- en andere appara tuur zonder elektriciteit komt te zitten, zijn Texelse veehouders vrij massaal tot de aanschaf van een aggregaat overgegaan. Rob van Heerwaarden, vertegen woordiger bij Frans Stolk Mechani satie, meldt dat zijn bedrijf in korte tijd elf veehouders van een generator heeft voorzien. 'Ik zie het als een soort verzekeringspremie. Met geld kan ik geen koe melken, met een aggregaat wel', vertelt Anton Witte van Wezenspyk. Nabij de plek waar de elektriciteits leiding aan wal komt heeft hij, in tegenstelling tot het noordelijk deel van het eiland, tot dusver niet veel te kampen gehad met langdurige stroomstoringen, maar de kans is er altijd. 'Het treft je een keer. Als het lang duurt, kan dat vervelende gevolgen hebben. We werken hier met een melkrobot, wat betekent dat er eigenlijk altijd wel melk door de leidingen stroomt. Als dat stil komt te staan, is dat slecht voor de kwaliteit. Maar ook in de kaasmakerij zijn we afhankelijk van stroom en kunnen we geen storing gebruiken. En ook de koeling wordt gevoed door elektrici teit en als een storing erg lang duurt, kan dat nadelig uitpakken.' Ook tien andere veehouders heb ben bij Stolk inmiddels een aggre gaat gekocht. De generator die Van Heerwaarden levert, wordt aange dreven door een trekker, waardoor het apparaat redelijk betaalbaar is, onderhoudsarm en in een handom draai kan worden ingeschakeld. Het aggregaat heeft voldoende capaci teit om een hele boerderij, inclusief woonhuis van stroom te voorzien. Rob van Heerwaarden van Frans Stolk Mechanisatie bij een door hem geleverd aggregaat. Foto Gw« n Texe 1 aartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur KOSTEN: €6,00 tot en met 3 regels. Per regel meer: €2,00 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €14,50 excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Fashion Store Texel Nieuwe collectie Ultimate Mik's. Weverstr. 45. Uw kantoorvakhandel ruimt op: luxe lederwa ren kortingen tot 50%; bu reaustoelen 35% korting op schowroommodellen: kinderbureaustoeltjes nu meeneemprijs €25.-; Mexx luxe bureauartikelen 30% korting. LenR kantoorvak handel, Parkstraat 10. Zilver, glas, servies, meu beltjes, lampen. Wat je ook zoekt of verzamelt, je vindt het voor een schappelijk prijsje tweedehands bij Fase 2. Na verbouwing vrijdag 22/2 weer open. Tijd voor Fase 2, Koger- straat 5 (naast Van Etten), tel. 320610. Gratis legaal software gebruiken? Let op! An dere datum! 28 februari lezing door de stichting SoftwareConsulent.nl bij Stayokay aanvang 20.00 uur meer info zie onze website: www.software- consulent.nl of via tele foon 0222-795006. www.texeiseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Schaatsen zonder ijs? Dat kan op de kunststofijs baan op Vakantiepark De Krim! Schaatshuur a EUR 5,00 pp. Meer informatie: 0222-390112 of www.krim. nl Rits stuk? Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmake rij sleutelservice Van Osch. Open van 08.00 -12.30 uur. Zaterdags ge sloten. Tel. 313901 Nu ruimschoots op voor raad: TCA 17 inch Intel notebook met XP, DVI, HDMI. Ook geschikt voor zware games. TCA, Mari- coweg 37 A. Goochelvoor stelling voor kinderen! Zaterdag 23 februari om 16.00 uur in Theater de Kiekendief Meer informatie: 0222- 390112ofwww.krim.nl Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www. texe Iseau to pa gina.nl Horeca en Recreatie- beurs - 11 maart - www. horecabeurs-texel.nl Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe Kieke Schilderweg 251a, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Voor de dames zijn er de nieuwe collecties van Luhta, Aigle en St. James. Mantje Lifestyle Stores. Een jarige job? Vier een schaatsfeestje op De. Krim! Meer informatie 0222-390112 of www. krim.nl Even een pak eigenge maakte snert of bruine bonensoep vol spek en worst halen. Eétcafe Park straat 22. www.texeltoerist.nl. Een unieke site met plaats aanduidingen via Goo- gle-maps. Kom ook eens kijken en zoom in. Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Voor reparatie van alles waar een snoer aan zit! Stiehl De Waal -311 777. Voor de heren hebben we de voorjaarscollectie van Bad Boys binnen. Mantje Lifestyle Stores. Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel. 0222- 317672 Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur Tel. 0222-317586. TV - audio - video - Stiehl De Waal - de Voordeligste Prijs en de Besgte Service! 311 777. Het is lente op Tuinboer- derij De Halm Daarom weer geopend van wo. t/m zat. van 10 tot 5 uur. Voor: tuinontwerp, aanleg en onderhoud en planten uit eigen kwekerij maar ook leuke lifestyle spul letjes en volop paassfeer. Tot ziens op Hoofdweg 41 of bel voor een afspraak: 06-20795770. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. www.texeltoerist.nl. U kunt nog meedoen aan de prijsvraag en maak kans op het boek De Smaak van Texel Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl Fashion Store Texel Nieuwe collectie H'DoIce jeans en spijkerrokjes. Weverstr.45 Windstoppers van Ice- peak voor kids en volwas senen. Mantje Lifestyle Stores. Op zoek naar een auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Fashion Store Texel. Dames- en Heren jeans, 2 halen-1 betalen. Weverstr 45. Win nu mooie prijzen bij TCA, bij elke 20,- kas saverkoop krijgt u een kraskaart. Swingende funky band in oprichting zoekt enthou siaste gitarist. We hebben al 2x sax, drums, zang en bas. Bel Ben Evers. 0611178879 Bowlen en uit eten gaan prima samen! Bowling De Koogel en Restaurant 't Pruttelhuus voor uw com pleet verzorgde avond. Tel. 0222-317586. Swingende funky band in oprichting zoekt enthou siaste gitarist. We hebben al 2x sax. drums, zang en bas. Bel Ben Evers. 0611178879 Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5,- p.p. Bowling de Koogel, tel. 0222-317672. Verjaardag Gebakjes, taarten, Texelse koek, borrelhapjes, salades en buffetten of een diner van 16X& www.texelcatering.nl tel. 313791 Mooie collectie heren en damesschoenen van Björn Borg Airstep. Mantje Lifestyle Stores. Van Espirt sport hebben we de nieuwe collectie voor dames. Mantje Life style Stores. Zeer uitgebreide collectie koffers van Titan Mantje Lifestyle Stores. Goede, betrouwbare en snelle reparatie. TCA, Maricoweg 37 A. Sony, JVC, Pioneer, Phi lips, Samsung, Panaso nic, etc. Stiehl De Waal - Laagwaalderweg 39. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. w.tesselskwartier.nl Jeroen en familie bedankt. Gorden en Linda. TCA. Kras en Win actie Kom snel langs. '/2 maart zijn er jonge kip pen, bestel nu. Bel klaas de Ridder, 319497. De Tegelmeester voor al uw badkamers, plavuizen vloeren, keukens, afwerk- vloeren en levering tegels. Tel. 321815/321266. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. SnelStart, wat is dat? Wij zijn op zoek naar adviseurs en ,NET ontwikkelaars. Kijk voor de vacatures op http://vacatures.snel- start.nl Texelse kaas van We zenspyk. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Nieuwe collectie Bando- lera damesmode nu bij Mantje Lifestyle Stores. Al volgeboekt? Verhuur uw (vakantie)huis via www.aanzee.com Tel. 072-5815791. Gevraagd, schoonma kers voor de vrijdag ap partementen nabij Ooste rend. Tel. 06-47328405. Vakantiebureau Texel zkt. interieurverzorgster per 14/3. Info: 317999. Leather in Lifestyle van Fred de la Bretoniere nu bij Mantje Lifestyle Sto res. Miele, AEG, Bosch, Zanus- si. etc. Stiehl De Waal - de Voordeligste Prijs en de Beste Service! 311 777. Uw kantoorvakhandel ruimt op. luxe lederwa ren kortingen tot 50%; bu reaustoelen 35% korting op schowroommodellen; kinderbureaustoeltjes nu meeneemprijs €25.-: Mexx luxe bureauartikelen 30% korting. LenR kantoorvak handel. Parkstraat 10. Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Gezocht schoonmakers voor bungalowpark in Oosterend. Info: 318906. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. www.texelseautopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Fruitbedrijf Molenbuurt geopend: vrijdag- en za terdagmiddag van 13.30- 18.00 uur. Bodyfashion Djöki Op ruimingsverkoop gehele collectie!!! 2 halen - 1 be talen. Diverse damesjeans van Lee Mavi nu voor de halve prijs. Mantje Life style Stores. Bodyfashion Djöki Op ruimingsverkoop gehele collectie!!! 2 halen - 1 be talen. workshop kleur en vorm geving in het interieur, wanneer? kijk op: www. zieso.nl www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Huishoudelijke appara ten - Stiehl De Waal - 311 777. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Fashion Store Texel Koopjes- koopjes- koop jes. Weverstr. 45. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Ook op een bal zitten? Wij zijn op zoek naar adviseurs en NET ontwikkelaars. Kijk voor de vacatures op http://vacatures.snel- start.nl Doorlopende verkoop ge bruikte rijwielen. Verhuur bedrijf Bruining. Nikadel 60. De Koog. tel. (0222) 317333. Diverse maten kinderrijwielen. Voor wie het nog met kent: wij hebben een héél voordelig Qnipp-abon- nement! Vraag er gerust naar in de kapsalon, Waal- derstr. 15, tel. 312227. Gebakken zeetong. in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering. 319310. Satellietservice - Stiehl De Waal -311 777. De 15e Horeca en Recre- atiebeurs Texel is op 11 maart in Ons Genoegen. Fashion Store Texel. Per soneel gevraagd. Wever str. 45. tel. 321368. Gezocht schoonmakers voor bungalowpark in Oosterend. Info; 318906. ibv SfteiZaunvt/ T PRUTTELHUUS V WEEKMENU Voorgerecht keuze uit: Gamba's met een pittige saus en stukjes stokbrood of Lauwwarme gerookte paling friet een mierikswor telsaus op een bedje van salade met toast en boter Hoofdgerecht keuze uit: Boeuf Bourguignon TYaditionele Franse runderstoofpot of Chateau briand met Hollandaisesaus Hierbij s een uitgebreid garnituur. Nagerecht keuze uit: - Crêpe suzette (speciaal aanbevolen) Dunne flensjes met vanillijs en sinaasappelsaus roomijs met verse aardbeien en slagroom €29,50 p.p. Keuken dagelijks geopend. Diverse specialiteiten, vlees- en visgerechten 't Pruttelhuus Dorpsstraat 170, De Koog -s^Tcl. 0222 - 317586^

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 3