TEXELSE courant Texel'94 door zege nu gedeeld koploper Elma van Garderen kampioen turnen Zaalvoetballers winnen topper De Koog vergroot kans op periodetitel Ab-Jan Witte wint kampioenschap driebanden DINSDAG 19 FEBRUARI 2008 Voetbaluitslagen Zaterdag 16 februari: Jong Holland 5-Oosterend 3 Texel'94 A1-Oosterend A1 uitgesteld HSV Sport B1-Texel'94 B2 Texel'94 B3-Den Helder B2 Oosterend MB1-HSV MB1 Texel'94 C1-Den Helder C1 Wiermgermeer C2-Texel'94 C2 De Koog C1 -Schagen 02 Texel'94 MC1-Dynamo MC1 Texel'94 MC2-DEM MC1 ZAP D1-Texel'94 D1 Den Helder D4-Texel'94 D2 Texel'94 D4-Hollandia T D3 WGW D2-Oosterend D1 SVAP D1-De Koog D1 Texel'94 G1-KGB G1 0-4 1-2 1-1 0-9 0-4 8-2 5-0 3-0 1-0 3-4 Texelse pupillencompetitie: SVOF1-Utrecht 1-7 De Koog E1-ZDH E1 0-4 Alle andere wedstrijden werden afge last. Zondag 17 februari: Dirkshorn-Texel'94 0-3 Callantsoog-De Koog 2-3 Texel'94 2-Flamingo's 64 2 afgelast Texel'94 3-Always Forward 5 afgelast Oudesluis 2-De Koog 2 afgelast De Koog DA1-Oosterend DA1 2-5 Texel'94 MA1-Uitgeest MA1 afgelast Texelse recreatiecompetitie: De Koog-Texelse Boys afgelast Oosterend-Texel afgelast Voetbalprogramma Zaterdag 23 februari: Oosterend 3-AFC34 3 14.30 Texel'94 A1 -Koog De A1 14.30 Oosterend A1 -Berdos A1 13.45 Texel'94 B2-Dirkshorn B1 14.30 WGW B2-Texel'94 B3 14.30 Texel'94 B4-Wieringerwaard B2 14.30 Oosterend B1-Schagen B2 12.45 M'vogels MB1-Oosterend MB1 13.00 Texel'94 C1-LSWC1 13.00 Texel'94 C2-Callantsoog C1 13.00 Texel'94 C3-ZDH C1 13.00 Limmen MC1-Texel'94 MC1 14.30 Texelse pupillencompetitie: In verband met de voorjaarsvakantie zijn alle teams vrij. Zondag 24 februari: Texel'94-VZV 14.00 ZDH-Monnickendam 14.00 Texel'94 2-KGB 4 12.00 Texel'94 3-JVC 4 12.00 DWOW 6-Oosterend 2 11.30 De Koog 2-Flevo 5 14.00 Texelse recreatiecompetitie: In verband met de voorjaarsvakantie zijn alle teams vrij. Programma zaalvoetbal Woensdag 20 februari: 17.10 ZDH C1-Koog C1 Jongedijk 17.50 SVO C1 -SVO C2 Van Putten 18.30 Krim C1 -RAB C2 Van Putten 19.20 RAB 4-Koog 1 Hoogendijk 20.10 Koog 3-Klif 6 Hoogendijk 21.00 Krim 6-Klif 4 Kikkert 21.50 Krim 5-Klif 5 Kikkert Zaaldienst: De Koog Donderdag 21 februari: 18.15 Mantje D1 -C/Sp.sh. D1 Mantje 19.00 Klif 2-RAB 3 Vonk 19.50 Krim 4-SVO 3 Vonk 20.40 Mantje 3-Klif 3 Arnout 21.30 Koog 2-RAB 5 Arnout Zaaldienst: SVO Vrijdag 22 februari: 17.50 Kiif E1-C/Sportshop E1 Klif 18.30 Mantje 4-Koog 4 Bakker 19.20 Texel 1 -Old Stars 77 2 Vonk 20.10 RAB 2-Mantje 1 Sangers 21.00 Klif 1-Krim 1 Hoogendijk 21.50 C/Sportshop 1 -Krim 2 Kuipers Zaaldienst: Texel Uitslagen: E-jeugd: C/Sportshop E1-ZDH E1 1-2, SVO E1 -Klif E1 1-1. C-jeugd: Klif C1-Klif C2 10-0, RAB C2-SVO C1 5-0. C/Sportshop C2-Koog C1 3-1. Beker tweede klasse: Mantje 4-Krim 6 2-1, Koog 3-Texel 3 2-18. Texel 4-Klif 5 9-4. Klif 6-Texel 5 7-7. Eerste klasse: RAB 3-RAB 4 4-5. SVO 3-Klif 2 8-2. Mantje 3-Texel 2 9-8. Hoofdklasse. Knm 3-C/Sportshop 1 2-9. SVO 1 -Klif 1 3-3. Krim 2-Knm 1 9-5, RAB 1-SVO 2 10-9. Mantje 2-Koog 11-5. Volle winst voor dames Tevoko Door Haarlem 3 met 4-0 te verslaan heeft het damesteam van volley balvereniging Tevoko zaterdag de volle vijf punten behaald. De Texelse selectie begon moeizaam en in de eerste set ging de wedstrijd lange tijd gelijk op. Tevoko trok de set pas in de slotfase naar zich toe (25- 22). Hierna viel de spanning weg en ging het team beter spelen. De pas ses kwamen goed aan bij spelver deler Connie Joling en er werd snel gespeeld. Met snoeiharde aanvallen van zowel Ivet de Ruyter als Celine de Graaf werden punten binnen gehaald. De tweede en derde set werden een voudig gewonnen met 25-14 en 25-9. Ook in de vierde set bleef Tevoko geconcentreerd. Haarlem ging lang zaam beter spelen, maar niet genoeg om de setwinst te behalen (25-19). Zaterdag ontvangt Tevoko directe concurrent Spaarnestad, waarvan vorige week met 3-1 werd verloren. Dames SVO winnen derby In een prachtige wedstrijd met veel kansen over en weer heb ben de dames van SVO zondag de derby tegen De Koog met 2-5 gewonnen. De openingsfase van de wed strijd, gespeeld op het terrein van de Koog, was voor de thuisploeg. Maar na vijftien minuten namen de gasten het heft in handen. Met fraai combinatievoetbal creëerden ze tal van goede kansen. Dat resulteerde na twintig minuten in het openings doelpunt van Annie Brouwer, na Texel'94 heeft zondag een vrij eenvoudige zege (0-3) geboekt op Dirkshorn. De thuisploeg, die onderaan staat, streed met veel inzet en aarzelde niet om de harde tackle te hanteren, maar kwam duidelijk tekort tegen de Texelaars, die door deze overwin ning naar de gedeelde koppositie stegen. Dirkshorn poogde al vanaf het begin het de tegenstander moeilijk te maken, maar de afstandsschoten van de spitsen waren slecht gericht en gingen ver naast of hoog over. Meer moeite hadden de spelers van Texel'94 met de vele overtredingen. Scheidsrechter Rempt uit Nieuwe Niedorp had daar echter goed het zicht op en trad adequaat op tegen de boosdoeners. Zelf speelden de Texelaars lange tijd niet al te best. In de voorhoede werd vaak te lang gepingeld, waar door de verdedigers van de thuis club zich steeds konden hergroepe ren en al jagend op de bal de vaart uit de aanval haalden. Toch stond het na veertien minuten zomaar 0-1. Schutter was Jeroen Vlaming, die een dieptepass van Rick den IJzerman bekwaam afrondde. Dirkshorn trachtte daarna wel met verre passes van achteruit de gelijk maker te forceren, maar de thuis ploeg kon maar zelden echt gevaar lijk worden. Texel'94 speelde verre van briljant en veel acties stierven in schoonheid, maar onder leiding van de betrouwbaar spelende Barry de Vries liet de verdediging geen steek jes vallen. Keeper Dennis Schouw- stra hoefde maar zelden in actie te komen. Ook na rust toonde Dirkshorn veel inzet, maar van enig succes was geen sprake. Na tien minuten kreeg het Texelse aanvalsduo Leon Zijm en Jeroen Vlaming een riante mogelijk heid de voorsprong uit te bouwen, maar door een klungelige pass en te lang aarzelen kreeg de keeper van Dirkshorn de gelegenheid tijdig in te grijpen. Het spel werd in het vervolg snel rommeliger, met misverstanden en balverlies aan beide zijden. Halverwege de tweede helft kwam Tim Kedde, die binnenkort een enkeloperatie moet ondergaan, in het veld voor Matthijs de Lugt. Even later kreeg Pim de Lugt, die niet echt zijn dag had, een doelrijpe kans, maar hij faalde. Tien minuten voor tijd kwam Texel'94 op een gerust stellende voorsprong. Dat gebeurde na knap samenspel tussen Rick den IJzerman en Joey van der Vis. De totaal verraste keeper van de gast heren had geen schijn van kans op de inzet van Van der Vis. Even later zagen de toeschouwers opnieuw een mooi staaltje samenspel: uit een ingooi van Pim de Lugt kopte Leon Zijm de bal door op Jeroen Vlaming, die met een fraaie omhaal de derde treffer liet aantekenen. In de slotminuten kreeg Texel'94 meerdere kansen de voorsprong verder uit te bouwen, maar de stand bleef ongewijzigd. VZV uit 't Veld kwam zondag door de vorst niet in actie en moest daar door toezien dat Texel'94 op gelijke hoogte kwam. Beide teams delen nu met 33 punten de koppositie in de 5de klasse A. Zondag treffen beide teams elkaar op het complex aan de Haffelderweg. Het belooft dus een echte topper te worden. Ove rigens woonden diverse supporters van VZV de wedstrijd tussen Dirk shorn en Texel'94 bij en zij toonden zich niet erg onder de indruk van de grote concurrent. De Texelaars zijn bij voorbaat gewaarschuwd voor een gemotiveerde tegenstander. In de laatste wedstrijdronde, waaraan werd deelgenomen door turners die extra trainen voor de wedstrijdsport, werd Elma van Gar deren zaterdag tijdens het jaarlijks Bruin en Weijerstoernooi kampi oen. GVT mag zich na een nek- aan-nekrace met SVC de sterkste gymclub van Texel noemen. Tijdens het Bruin en Weijerstoernooi meten de Texelse gymverenigingen hun krachten met officiële wed strijdoefeningen. Bij de clubteams wordt de einduitslag bepaald door het hoogste gemiddelde. GVT lag in alle vier de wedstrijdrondes op kop, maar titelverdediger SVC uit De Cocksdorp kroop steeds dichterbij. Uiteindelijk won GVT met een klein verschil. Derde werd GVO uit Oos terend, vierde GOS uit Oudeschild. ZDH (Den Hoorn) en Gyvo (De Koog) konden door gebrek aan professi onele leiding met aan het toernooi meedoen. Daarnaast waren er in de verschil lende leeftijdsgroepen en niveaus medailles te verdienen voor indivi duele prestaties. De meeste punten werden bij de meisjes behaald door Bo Krause, Shanice Smit en Hannah Ipenburg (GVT), bij de jongens door Mark Eveleens (GVO), Sem Vermuë (GVT) en Timo Vlaming (GVO). Als laatste werd een toernooi gehou den voor turners die extra trainen. Vanaf 12 jaar komen zij in aanmerking voor het kampioenschap. De titel stond op naam van Marlon Marei, die echter al lange tijd niet meer aan turntraining doet. De meeste punten werden bij de meisjes behaald door Claire Smits, Willemijn van Rossum du Chatel en Jet van de Water. Bij de jongens scoorde de 7-jarige Joost Boekei de meeste punten, gevolgd door zijn leeftijdsgenoot Emiel Eel- man en de 14-jarige Kevin de Graaf. Elma van Garderen bleek de beste turner van 12 jaar en ouder en mag zich kampioen noemen. De volledige uitslagen zijn te vinden op www.gvtexel.nl. Gymnastiekvereniging Texel bleek tijdens het Texels kampioenschap turnen de sterkste ploeg te hebben, ifok smakr„„ De zaalvoetballers van Texel'94, die bovenaan staan in hun com petitie, hebben vrijdagavond in Sint Pancras met 0-4 gewonnen van de nummer twee op de rang lijst, Vrone 2. Door deze over winning is het verschil met nog vijf wedstrijden te gaan nu elf punten. De Texelaars hebben nog twee overwinningen nodig voor het kampioenschap in de derde klasse. Na een aftastend begin waren de eerste kansjes voor de bezoekers. Maar telkens bleek de doelman van Vrone een sta-in-de-weg. Ook toen Texel'94 halverwege de eerste helft twee minuten met een man meer speelde, werd er niet gescoord. Dat gebeurde wel tijdens de tweede tijdstraf van de thuisploeg, direct na het begin van de tweede helft. Texel'94 profiteerde door een doel punt van Leon Zijm. Gesterkt door deze voorsprong gin gen de bezoekers op zoek naar meer doelpunten. Met succes. Gor Hakobjan bracht de stand 0-2, Mar cel Ris scoorde 0-3 nadat de kee per van Vrone wegens hands voor twee minuten naar de kant was gestuurd. De overwinning kreeg nog meer glans toen Leon Zijm met een prachtige lob vanaf eigen helft de meevoetballende keeper verschalk te. Hierna was het aan keeper Bart Graaf en de paal te danken dat de thuisploeg niet meer scoorde. Vrijdag komt Texel'94 om 19.20 uur in sporthal Ons Genoegen in actie tegen Old Stars'77 2. De eerste wedstrijd in Den Helder werd een paar maanden geleden door de Texelaars nog verloren, zodat de mannen van coach Martijn de Veij gebrand zijn op een overwinning. Spannend duel levert G-team geen punten op De G-voetballers van Texel'94 hebben het zaterdag in een uiterst spannend duel net niet kunnen bolwerken. Op eigen veld werd met 3-4 verloren van het sterke KGB uit Bovenkarspel. Texel'94 miste vier belangrijke spe lers. Jos Bakker en Robin Boogaard kampten met een knieblessure, ter wijl Peter Breuer een weekendje weg was en Raymond Molanus moest werken. Versterking kwam echter van Twan Weyers en Robin Beekman, die beiden een prima wedstrijd speelden. Al in de openingsfase ging de strijd gelijk op. met kansen voor beide partijen. Nadat Jimmy Ponniah had gemist, zette de jonge spits van KGB zijn team met een kopbal in de kruising op voorsprong. Even later bracht Paul Bakker de stand na voorbereidend werk van Jimmy Ponniah op gelijke hoogte. Pon niah stond ook aan de basis van de tweede Texelse treffer, die op naam kwam van Jan Frans Haveman. Tot aan de rust kreeg KGB daarna vele kansen, maar deze werden verprutst of keeper Martijn Verbeeke bracht met kunst- en vliegwerk redding. De tweede helft begon slecht voor de Texelaars, want voor ze het wis ten brachten de gasten beide teams weer in evenwicht, waarna KGB snel uitliep naar een voorsprong van 2-4. Tussendoor deed zich nog een akelig incident voor, toen Simon Kramer een black-out kreeg en niet verder kon. Daarna liet Texel'94 zien wel dege lijk te kunnen voetballen. Door een gelukje - de keeper liet na een voor zet van Paul Bakker de bal los - kon Jimmy Ponniah 3-4 scoren, waarna de Texelaars hartstochtelijk op jacht gingen naar nog meer doelpunten. Paul Bakker had na een voorzet van Jan Frans Haveman de gelijkmaker op zijn schoen, maar hij miste. De eerstvolgende wedstrijd speelt Texel'94 op 1 maart, wanneer de ploeg in Wormer tegen WSV'30 uit komt. een voorzet van Tessa Betsema. De Koog, dat onderaan staat, toonde vechtlust en trok ten aanval. De ploeg was een paar maal dicht bij een doelpunt, maar trof in keeper Marit Tuitman steeds een sta-in- de-weg. Vlak voor rust zette Iris Baas de Oosterenders op een voor sprong van 0-2. Ook na rust liet De Koog zien niet zomaar op te geven. Toen Chantal Bakker de achterstand verkleinde, leek alles weer mogelijk. Maar niet veel later was het Betsema die de marge met een prachtige goal herstelde, waarna Brouwer met haar tweede doelpunt de Oosteren ders in veilige haven loodste. Marit Arkenbout tekende toch nog voor een tweede Koger treffer, maar Paul Gieles maakte vlak voor tijd aan alle illusies een einde. Kampioenschap crosslopen Rond de Heidvlakweg wordt zon dag onder auspiciën van Atletiek vereniging Texel het open Texels crosskampioenschap gehouden. Als eerste gaat om 11.00 uur de jeugd van start, verdeeld in twee leeftijdscategorieën, tot en met 9 jaar en 10 tot en met 12 jaar. De jongste deelnemers lopen een ron de van bijna 900 meter met een pittig heuveltje, de oudere jeugd loopt deze ronde tweemaal. Meteen na de laatste binnenkomst worden de eerste drie van elke categorie gehuldigd. De overige deelnemers starten om ongeveer 11.20 uur. De jeugd van 13 tot en met 16 jaar loopt een ronde van ruim 2100 meter. In deze ronde zit een flinke klim. De dames lopen deze ronde drie keer, de man nen vier keer. Recreanten kunnen kiezen uit een, twee of drie ron den. Het parcours voert geheel over bospaden en is dus op spikes te lopen. De inschrijving start om 10.15 uur in restaurant Bos en Duin aan de Bakkenweg, waar ook na afloop de prijsuitreiking plaatsvindt. Voor meer informatie: Cees Timmer, tel. 318512 of www.avtexel.nl. De Pilaar wint Raad een lied De derde ronde van de pop quiz Raad een lied of niet werd zaterdag met vijftien punten ver schil gewonnen door het team van De Pilaar. Een opvallende prestatie werd geleverd door het team van WET-Radio, dat uit maar één deelnemer bestond. Zij behaalde de vijfde plaats. De competitieavond werd gehou den in café Samsam, waar vaste plaatjesmixer Bart de Vries een verrassende quiz verzorgde. Om de eerst plaats werd flink strijd geleverd tussen De Pilaar en kop loper Reünie FM en ook de strijd tussen SamSam en De Kuip was spannend. Uiteindelijk eindigde SamSam met slechts acht punten voorsprong als derde. De Compag nie werd zesde, Sjans zevende. Woensdag 27 februari wordt in De Pilaar in Den Burg de vierde ronde gespeeld. Tussenstand: 1.Reünie FM 871 punten; 2.De Pilaar 852; 3.SamSam 679; 4.De Kuip 664; 5.WET- Radio 566; 6.Sjans 455; 7.De Compagnie 442; 8.Proeflokaal van Texel 331 De Koog heeft met een kleine maar verdiende zege op midden moter Callantsoog (2-3) de kans op de tweedeperiodetitel flink vergroot. Wint de ploeg van trai ner Hans van der Park de inhaal- duels tegen Watervogels en ZDH, dan wachten aan het eind van het seizoen voor de tweede keer in drie jaar extra wedstrijden om promotie. De Kogers hadden het zondag niet gemakkelijk in Callantsoog. Ze moesten het opnieuw doen zon der een handvol dragende spelers. Afbericht was er van Roelf en Pim Siebinga, Arnold Kaercher en Peter Koorn, terwijl ook geen beroep kon worden gedaan op keeper Steven van Beek, die wegens werkzaamhe den enkele maanden in Oostenrijk verblijft. Zijn positie onder de lat wordt ingenomen door Eddy Witte, die ook ditmaal een sterke indruk maakte en enkele cruciale reddingen bracht. Een meevaller is het herstel van spits Maurice de Groot, die na een zware enkelblessure weer in training is en tegen Callantsoog de laatste tien minuten inviel. De openingsfase was duidelijk voor de thuisploeg, die na tien minuten uit een scrimmage voor het Koger doel op voorsprong kwam. De gas ten sloegen echter snel en effectief terug. Schutter was Yoni Houwing, die uit een prima voorzet van Robin Schoo met een bekeken schot via de binnenkant van de paal doel trof. Vanaf dat moment had De Koog het beste van het spel, werd Cal lantsoog flink onder druk gezet en deden zich ook enkele scorings kansen voor, maar succes bleef tot de rust uit. Ook in de tweede helft liet De Koog zien meer aspiraties te hebben dan Callantsoog. Vooral Robin Schoo onderscheidde zich. In tegenstel ling tot zijn jongere broer Mark kan hij met op een basisplaats rekenen, maar ditmaal had hij het vertrou wen van de trainer gekregen en dat beschaamde hij niet. Als diepste spits joeg hij op elke bal en was hij een plaag voor de verdediging van de thuisploeg. In de 57ste minuut kwam De Koog dan eindelijk op voorsprong. Het doelpunt was erg fraai. Na een corner van Joris Ellen bracht Nico Schot de bal ondanks de drukte in het strafschopgebied onder controle, om te vervolgen met een onhoudbaar schot. Toen Bart-Jan Grisnigt even later met een slimmigheidje de verkeerd opgestelde keeper verraste, leek de strijd voorbij. Callantsoog zakte ver weg en meer Koger doelpunten hingen in de lucht. Toch werd het nog heel spannend, nadat Schot de bal uit een corner ongewild snoei hard achter zijn eigen keeper had gekopt. De thuisploeg leefde op en zette De Koog flink onder druk. Dat resulteerde in enkele hectische momenten, waarbij de gasten door het oog van de naald kropen. Door dat Callantsoog veel risico nam, kregen ook de spelers van Van der Park kansen, maar hun snelle counters leidden niet tot het vurig begeerde vierde doelpunt. De Koog staat door deze zege weer op de derde plaats, met kans op de tweedeperiodetitel. Komende zon dag is de ploeg vrij, de week erop komt Succes (de nummer twee van de ranglijst) op bezoek. Ab-Jan Witte bleek afgelopen weken de beste driebander van het eiland. Gedurende tien dagen werden de Texelse biljartkampi oenschappen gehouden in dorps huis De Hof in De Koog en aan het einde liet Witte zijn tegen standers op het koningsnummer achter zich. Het was voor de twintigste keer dat het kampioenschap werd gehou den en de organisatie kan terugzien op een geslaagd toernooi. Frans Bik, die veel ervaring opdeed met toernooien aan de overkant, prees in een sympathieke slottoespraak het organiserend comité dat er in geslaagd was het toernooi, met drie spelsoorten in negen dagen, zo per fect te laten verlopen. Naast de prijzen in de verschil lende klassen werden zondag ook de drie kampioensbokalen uitge reikt. Hiervoor speelden de kampi oenen van de verschillende klas sen tegen elkaar, met behoud van hun moyenne. Het kon daarbij dus zijn dat de librekampioen van de Ab-Jan Witte was zowel de beste in de derde klasse bandstoten als de eerste klasse driebanden. iFoto Joop Romntets/aeekXMnk zesde klasse, die vijftien carambo les moest maken, speelde tegen de kampioen van de eerste klasse, die er tachtig moest maken. De Jan Zoeteliefbokaal voor beste band stoter werd gewonnen door Sieme Bakker, de Cor Hoogenboombokaal voor het librespel door Frans Bik en de Piqt de Graafbokaal voor het driebanden door Frits Androg. De bokalen werden aan de winnaars overhandigd door de weduwen van de naamgevers. Uitslagen: Lihre - Eerste klasse Frans Bik- tweede klasse- Jan Hoek. derde klasse Peter Novak; vierde klasse Ries de Winter; vijfde klasse: Theo Roest; zesde klasse. Jan Smit. 55+: derde klasse: Jowie Bakker, vierde klasse Aris Eelman; vijfde klasse: Theo Dogger. Bandstoten - Derde klasse: Ab-Jan Witte, vierde klasse Dirk Kalverboer, vijfde klasse: Ries Balk, zesde klasse: Sieme Bakker. Drie banden - Eerste klasse: Ab-Jan Witte; tweede klasse: Frans Bik; derde klasse: Cor Elsen- doorn; vierde klasse: Frits Androg. Driebander Frits Androg won bij de Texelse biljartkanmpioenschappen de Piet de Graafbokaal. (Foto joop PommetsJBeoia^nk Tcoi)

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 6