Door Eigen Kracht: avondje uit voor de hele familie 1 1 www.tQXQlwereldwijd.nl 'Vaak geen idee wat ik mensen aansmeer' m TEXELSE 7 couRANT N i *L] f. M - HELP EEN PAPOEA NAAR SCHOOL! Stichting Kerken en Minima Texel DINSDAG 19 FEBRUARI 2008 P6 II i Beau Trap en Rikus Rommets kropen ir T-W® n het straatschoffie Ciske de Rat. Rechts de n e dingent van DEK. Michiel De meisjes van groep 4 e n de Jan Drijverschool hadden er duidelijk plezier De Winteruitvoering van de Hoornder muziekvereniging Door Eigen Kracht is méér dan een concert alleen. Met zo'n hon derd fanfaremuzikanten, tamboers en majorettes en een kleine driehonderd toeschouwers barstte de Burgemeester de Koninghal zaterdag bijna uit in z'n voegen. Samen maak ten ze er een oergezellig avondje uit van, uitermate geschikt voor de hele familie. DEK beleeft gouden tijden. De majorette-afdeling telt maar liefst 47 leden. Onder hen niet alleen bijna alle vrouwelijke leerlingen van de Jan Drijverschool, maar ook een handvol oudere meiden, die maar moeilijk afscheid kunnen nemen. Trots is de vereniging eveneens op het fanfareorkest, dat uit 42 muzi kanten bestaat. Het gezelschap is de laatste jaren flink gegroeid, vooral dankzij de kinderen en vol wassenen die na een open dag besloten -een instrument te leren bespelen en al snel via het oplei dingsorkest instroomden. Het einde aan de groei is nog niet in zicht, want DEK telt nog eens drie leerlin gen, die zaterdag tijdens vier num mers mochten meespelen om alvast aan het echte werk te ruiken. Zij worden begeleid door flink wat rou tiniers. Onder hen bestuurslid Cees Kuijper, die in het zonnetje werd gezet omdat hij twaalfeneenhalf jaar bij DEK is. Een huldeblijk was er ook voor Ruud van Faassen en Piet Witvliet. Beiden zijn al veertig jaar fanfarelid, met de aantekening dat Van Faassen dat de eerste tien jaar in Den Helder was. Alleen de drumband baart zorgen. Deze afdeling bestaat al jaren uit hetzelfde zestal. Lastig, want het stuk American Post van S. Egberts telde bijvoorbeeld wel zeven par tijen. Dankzij kunst- en vliegwerk en extra inspanningen van Nelleke Arnout hadden de drummers er een mouw aan weten te passen, maar het was behelpen en het ziet er niet naar uit dat daar op korte termijn verandering in komt. Eerder bestaat de kans dat leden die nu nog mee spelen om het voortbestaan van de Vele Texelaars en oud-Texelaars verblijven in den vreemde. Om het thuisfront op de hoogte te hou den van het wel en wee hoeven door de komst van weblogs geen dure telefoongesprekken meer te worden gevoerd. Dagelijkse bele venissen, maar ook foto's zijn op de weblogs te vinden. De Texelse Courant bekeek het weblog van Yildiz Kampstra. Zij werkt een jaar als apothekersassistent in een apotheek op het eiland Sint Maarten. De apotheek op Sint Maarten is anders dan in Nederland. 'Er is veel meer handverkoop en maar een paar recepten per dag. Alles is heel Amerikaans en Frans georiënteerd. Ik heb vaak geen idee wat ik de mensen aansmeer. Ik kijk gewoon vragend naar de apotheker en die wijst dan iets aan wat ik de mensen overhandig.' Haar appartement ligt aan het strand. 'Wel jammer dat die palmbomen het zicht een beetje blokkeren.' Aan slapen kwam ze in het begin niet veel toe door blaf fende honden. 'Ik begin er nu aan te wennen, maar heb in het begin die honden vervloekt. Onder mijn slaapkamerraam ligt namelijk een hond aan de ketting. Zodra er een hond in de buurt begint te blaffen is het een domino-effect. Niet veel later loeit de hele buurt mee. Er is er ook eentje die als een zeehond klinkt, ik denk dat die geen stem banden meer heeft.' In haar vrije tijd maakt ze veel boot tochten. 'We zijn naar een onbe woond eiland gevaren waar schild padden waren. Echt prachtig die beesten.' Ze ervoer dat snorkelen niet zonder risico is. 'Ben nog door een vis in mijn vinger gebeten tijdens het voeren. Nou ja, gebeten, het was meer een schampbeweging, maar ik ben wat panisch aangelegd dus schrok me dood. Er ontschoot me een kreet uit het snorkelpijpje.' Desalniettemin mag ze graag in de onderwaterwereld verkeren. 'Het is heel erg rustgevend. Het lijkt net of je zweeft, het is er stil op wat gekraak en gebubbel na. Echt zalig. Kan er geen genoeg van krijgen.' Het internetadres van de weblog van Kampstra is: http://yil.waarben- jij.nu. Kent u een (oud)-Texelaar die momenteel in het buitenland verblijft en een weblog bijhoudt? Bel dan met de redactie: 362621 of stuur een e-mail: redactie@texelsecourant.nl Ruime winst De Doorstoot De biljarters van De Doorstoot heb ben donderdag in Den Burg gewon nen van de biljarters van In Den Grooten Slock. Er werden elf partij en gespeeld, waarvan De Doorstoot er zes won. Eén partij eindigde in gelijkspel. De eindstand werd hier door 13-9. Op 6 maart wordt in De Rog de return gespeeld. LANGE A TERMIJN /\genda i Zaterdag 23 februari: In de Philharmonie in Haarlem gaat tijdens de Orkestendag van de Cen tra voor de Kunsten Noord-Holland een nieuw stuk van componist Ed de Boer uit Den Hoorn in première. In Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg verzorgen vanaf 20.00 uur het bezoekende shantykoor De Marconisten uit Leimuiden en het Oudeschilder Visserskoor een optreden. Zondag 24 februari: Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt in manege Akenburg een wedstrijd om de Jaap de Graafbo- kaal. In de openbare bibliotheek in Den Helder doen drie Texelse finalisten mee aan de finale van het Regionaal Dictee. Rond de Heidvlakweg in de Den nen wordt het Texels kampioen schap crosslopen gehouden. De jeugd start om 11.00 uur, de andere deelnemers om 11.20 uur. Inschrij ven kan vanaf 10.15 uur bij appar tementenhotel Bos en Duin aan de Bakken weg. Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie onder leiding van een de boswachter. Reserveren bij Eco- mare, tel. 317741 In Den Burg zijn van 12.00 tot 16.00 uur de winkels geopend. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 16.00 uur een voorstel ling van Joop Visser en Jessica van Noord. Entree €15,-. Reserve ren kan via tel. 319633 en e-mail info@klif12.nl. Joop RommeteiBeeldbank Texel) drumband niet in gevaar te bren gen uiteindelijk tóch afhaken. Het is bovendien te hopen dat de drum band het afscheid van instructrice Nynke Arnout weet op te vangen. Gezinnen Maar ondanks deze schaduwzij de maakte DEK er een bijzonder genoeglijke en gevarieerde avond van. Met een hoog reüniegehalte, want verscheidene gezinnen lever den twee, drie of zelfs vier leden, terwijl ook in de zaal hele families zaten. Het kon dan ook niet anders of Den Hoorn moet tijdens de Win teruitvoering vrijwel uitgestorven zijn geweest. Net als in voorgaande jaren tra den majorettes en tamboers op het bestaande podium op en was er voor het orkest een aparte verho ging gebouwd. Ondanks het grote aantal medewerkers konden de optredens daardoor in een hoog tempo voor het voetlicht worden gebracht. En viel er eens een stilte, dan was daar altijd nog spreekstal- meester Piet Schneider om de losse onderdelen even losjes als kundig aan elkaar te praten. Visueel viel er veel te genieten van de majorettes. Kunnen de kleinsten alleen al door hun enthousiasme bij niemand kwaad doen, de groteren maakten er fraaie shows van. Dat gold vooral voor de meiden van groep 7 en 8 van de basisschool, die op muziek uit de musical Tar- zan een flitsende evenwichtsact met steps en eenwielers opvoerden. Het was duidelijk dat er onder leiding e meiden van groep 7 en 8 brachten een spetterende evenwichtsact op steps en eenwielers. van instructrice Baukje Drijver en tamboermaïtre Debby Sangers veel werk was verzet. Gezien de fraaie aankleding hadden diverse moe ders evenmin stilgezeten. Dirigent Ook het orkest deed het prima. Een knappe prestatie, want een paar maanden geleden werd afscheid genomen van dirigent Ed de Boer. Gunstig voor de continuïteit is dat opvolger Michiel Drijver uit eigen gelederen komt. Zijn vader en moe der (Enno en Baukje) behoren tot de geroutineerde krachten van het korps en ook zijn jongere zus Gem ma speelt al heel wat jaren mee. De jeugdige dirigent en het orkest hadden hard gestudeerd. Door de verjonging en de geringe ervaring van de nieuwelingen heeft DEK wat concessies moeten doen, maar het repertoire was niettemin behoorlijk divers en liep uiteen van Ierse volks muziek tot The Pink Panter van Hen ry Mancini en van The Phantom of the Opera (in een arrangement van Michael Sweeney) tot de klassieker Only You. vooral bekend geworden door The Platters. Tot een goed einde bracht DEK ook het technisch lastige La Storia, een hommage van fanfarecomponist Jacob de Haan aan de wereldberoemde componist van filmmuziek Ennio Morricone. Zoals inmiddels bijna gebruikelijk hadden de Hoornders aan het slot een verrassing in petto in de vorm van een gastbijdrage. Die kwam ditmaal van Beau Trap en Rikus Rommets. beiden nog maar zeven jaar oud, die samen in de huid van straatschoffie Ciske de Rat kropen. Een gedurfde keuze, want voor het zelfde geld waren de jonge zanger tjes in de bomvolle Burgemeester de Koninghal door het ijs gezakt. Hun Ik voel me zo verdomd alleen, in een passend arrangement van de dirigent zelf. galmde echter opval lend hard en behoorlijk zuiver door de sporthal heen. 'Wat knap, dat zou ik niet durven', zuchtte één van de oudere majorettes vol bewon dering. En terwijl de jeugdige fans naar het podiym opdrongen, slikten opvallend veel oudere toeschouwers met moeite een brok in hun keel weg. Onder hen de verslaggever - en trotse vader van Rikus. Joop Rommets In hotel Den Burg wordt van 17.00 tot 21.00 uur een tangosalon gehou den, vanaf 16.00 uur vooraf gegaan door een workshop. Deelname kost €5,-. Maandag 25 februari: De baptistengemeente houdt in basisschool De Fontein in Den Burg van 9.30 tot 12.00 uur Vakantie Kidsclub. met zingen, spelletjes, knutselen en bijbelverhalen. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rom melmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Dinsdag 26 februari: De baptistengemeente houdt in basisschool De Fontein in Den Burg van 9.30 tot 12.00 uur Vakantie Kidsclub, met zingen, spelletjes, knutselen en bijbelverhalen. Om 10.00 uur begint bij Ecomare een schilderactiviteit voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Reserveren via tel. 317741. Immy Dros verzorgt van 14.00 tot 15.30 uur een cultuurhistorische rondwandeling door Oosterend. Voor aanmeldingen tel. 318937. Om 14.00 uur begint bij Ecomare het familieprogramma 'Zeehond'; met onder meer een kijkje achter de schermen van de opvang. Reserve ren via tel. 317741. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.15 uur het maandelijks Alzheimer Café. Ange lica Koot vertelt over 'Toch uit', het project van Alzheimer Nederland voor vakantieweken voor demen terenden. De dialectgroep van de Historische Vereniging komt vanaf 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke op de Groeneplaats. Woensdag 27 februari: De baptistengemeente houdt in basisschool De Fontein in Den Burg van 9.30 tot 12.00 uur Vakantie Kidsclub, met zingen, spelletjes, knutselen en bijbelverhalen. Om 10.00 uur begint bij Ecomare een programma voor heksen en tovenaars in opleiding. Reserveren via tel. 317741.. Om 11.00 uur begint onder leiding van een boswachter een excursie langs de lepelaarskolonie van de Geul. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 12.00 en 14.00 uur begint in Ecomare een theatervoorstelling over het leven van de lepelaar. Voor iedereen vanaf 6 jaar. Gratis voor bezoekers van Ecomare. Immy Dros verzorgt van 14.00 tot 15.30 uur een cultuurhistorische rondwandeling door Oosterend. Voor aanmeldingen tel. 318937. Om 14.00 uur begint bij Ecomare het familieprogramma 'Zeehond'; met onder meer een kijkje achter de schermen van de opvang. Reserve ren bij Ecomare, tel. 317741. Om 14.00 uur begint op het strand het familieprogramma 'Strandstrui- nen'. Er wordt naar aanspoelsels gezocht. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. In café De Pilaar in de Zwaanstraat in Den Burg wordt vanaf 20.00 uur de vierde ronde van de popquiz 'Raad een lied of niet' gespeeld. Toeschouwers kunnen meespelen. Donderdag 28 februari: Om 10.00 uur begint een Duinexpe ditie; een ontdekkingstocht door de natuur voor alle zintuigen. Reserve ren bij Ecomare, tel. 317741. Klarina Combé van Udjat in Ooste rend verzorgt en cursus zijdeschil deren. Meer informatie is te vinden op udjattexel.nl. Om 12.00 en 14.00 uur begint in Ecomare een theatervoorstelling over het leven van de lepelaar. Voor iedereen vanaf 6 jaar. Gratis voor bezoekers van Ecomare. Om 14.00 uur begint bij Ecoma re het familieprogramma 'Braak- ballen pluizen'. Voor materialen wordt gezorgd. Reserveren via tel. 317741. Volkssterrenwacht De Jager bij Eco mare houdt een sterrenkijkavond; met speciale aandacht voor sterho- pen, nevels, melkwegstelsels én de planeten Mars en Saturnus. Deel name kost €2,-. De kijkavond gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur gebeld worden met 06-45552708. Om 19.30 uur begint een nacht wandeling door bos, duin en strand. Zaklantaarns mogen thuis blij ven. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Om 20.00 uur begint in het gemeen tehuis een extra vergadering van de gemeenteraad over de manege. Stichting Nieuw-Guinea Pelikaanweg 75 1796 NP De Koog Rabobank 36.25.91.040 Postbank 109 410 Hulp aan Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 7