Steunpunt wordt dorpsservicepunt TEXELSE 2 COURANT Hoogwater te Oudeschild 't Amateurtje speelt Haye van der Heyden E Agenda teso Texelaars spelen op Orkestendag Joop Visser en Jessica van Noord Gamalenvissen en zeehonden kijken TX10 EMMIE BRASSERIE REBECCA Het culinaire hart van Texel Stichting Kerken en Minima Texel VRIJDAG 22 FEBRUARI 2008 Alzheimer Café Het Alzheimer Café van dinsdag gaat over Toch Uit, een vakantie project van Alzheimer Nederland. De coördinator van het project ver telt over bestemmingen, kosten en begeleiding. De bezoekers krij gen alle gelegenheid om vragen te stellen, ook aan E. van der Stadt, deskundige van het DOC-team. De bijeenkomst wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg, de muziek wordt verzorgd door The Small Buzz. De zaal is vanaf 19.15 uur geopend. Belang stellenden die problemen met ver voer hebben, kunnen contact opne men met de SWOT, tel. 312696. Vr. 22 09.45 en 21.56 u. Za. 23 10.25 en 22.14 u. Zo. 24 10.40 en 22.56 u. Ma. 25 10.44 en 23.15 u. Di. 26 10.57 en 23.35 u. Wo. 27 11.20 en 23.35 u. Do. 28 11.10 u. Aan he strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Za. 23 februari springtij. Zo. 24 februan zon op 7.37, zon onder 18.10 ui KART1NGTEXEL - 2 circuits i Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 mefer lang, 7 meter breed) I Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Akenbuurt 14 Tel. 313921 Havenrestaurant Texel "Eten moet een feest zijn" Dagelijks verse vis Wisselend weekmenu Veerhaven 't Horntje, tel. 31 93 10 DE ZEESTER TX35 M GARNALENVISSEN EN... NAAR DE ZEEHONDEN Dagelijks om 10.30 en 14 00 uur. Zondag's om 12.00 uur afvaart (haven Oudeschild) Plaatskaarten. verkrijgbaar aan boord Voor info en reserveringen: 0222-313S4S of 06-51528174. j. Hutjes privé: 06 2074 0665, boot: 06 4620 DSN Agenda 23/2 t/m 16/3 1 za.23/2 Diner Cabaret -19.00 u zo.24/2 Joop Visser en Jessica van 16.00 u. Noord met "Voorleer" vr. 7/3 Arno van der Heyden met "ZINKT' - 20.30 u za. 8/3 Diner Cabaret -19.00 u vr.14/3 Diner Cabaret -19.00 u za.15/3 Diner Cabaret -19.00 u zo.16/3 Het Volk met „Helden zonder Glorie" - 20.30 u Uit Sr Actief voor Texelaar en toerist De Waalder toneelvereniging 't Amateurtje speelt zaterdag 1 maart de komedie Gebroken IJs, geschreven door de bekende auteur (en acteur) Haye van der Heyden. Het stuk laat de kijker ervaren dat oud worden heel pret tig kan zijn. Gebroken IJs speelt zich af op het dek van de Maria Stuart, een cruise schip dat op weg is naar Noor wegen. De opvarenden hebben allemaal hun eigen beweegredenen om onderdeel van dit 'drijvende bejaardentehuis' te zijn. Er wordt gelachen, gedronken, gedanst en gezongen, maar achter de fagade van dit dolce far niente (lekker niets doen) verschuilt zich ook de tijdgeest Bibliotheek is weekend dicht In verband met het samenvoegen van computerbestanden is de openbare bibliotheek van vrijdag 29 februari tot en met maandag 3 maart gesloten. Ook de website is gedurende die tijd niet bereik baar. De openbare bibliotheken van Anna Paulowna, Den Helder, Harenkar spel, Niedorp, Schagen, Texel, Wie- ringen, Wieringerwerf en Zijpe zijn onlangs gefuseerd. Een belangrijk voordeel daarvan is de invoering van een gemeenschappelijk automati seringssysteem. Binnenkort krijgen alle inwoners uit het gebied toe gang tot de totale collectie van de samengevoegde bibliotheken. Ook wordt het mogelijk via de website materialen te reserveren en kunnen materialen in alle veertien vestigin gen worden geleend en ingeleverd. Om dit te realiseren moeten de huidige databases worden samen gevoegd. Vanaf 4 maart liggen ook de nieuwe bibliotheekpassen klaar. De huidige pas wordt (kosteloos) vervangen door de Nationale Bibliotheekpas, waarmee het de komende jaren mogelijk wordt gebruik te maken van allerlei extra diensten die de bibliotheek ontwikkelt. Gratis software Alex de Haan van de stichting Soft- wareConsulent.nl houdt vrijdag 29 februari bij Stayokay in Den Burg een lezing over het gebruik van legale software die gratis via inter net verkrijgbaar is. De Haan gaat in op de voor- en nadelen van die software. Hij vertelt eveneens welke gratis programma's goed te gebrui- die het ouder worden niet altijd even soepel laat verlopen. De onderlinge verhoudingen tussen de opvaren den spelen daarbij een belangrijke rol. Hendrik, één van de drie vaste gasten op het schip, is erg gesteld op Iris. Zij is vaak aan Hendriks zijde te vinden. Met Mathilde heeft Iris een haat/liefde-verhouding. Richard vindt dat Mathilde er nog best mag zijn en zorgt zelf ondertussen voor welkome afleiding voor Suzanne, die samen met har zus Victorine reist. Victorine, ten slotte, heeft veel verdriet en stort haar hart uit bij Arnold. Aan het stuk wordt meegewerkt door acteurs Jan Eelman, Karin Gaasbeek, Richard Eelman, Belinda Laan, Gooitzen Kedde, Janke Daal der en debutante Carola Schouw- stra. Yolanda Legierse souffleert, de regie is in handen van Ria Klein- veld. De voorstelling vindt plaats in dorpshuis De Wielewaal en begint om 20.00 uur. Playback De Koog In dorpshuis De Hof in De Koog wordt zaterdagavond vanaf 19.00 uur de jaarlijkse playbackshow gehouden. Er zijn circa 22 optre dens in de categorieën onderbouw en bovenbouw van de basisschool, voortgezet onderwijs en volwas senen. De zaal is open vanaf 18.30 uur. De toegang is gratis. In de pau ze wordt een verloting gehouden. Menwedstrijd In manege Akenburg wordt zondag de vijfde wedstrijd gehouden in de strijd om de Jaap de Graafbokaal. Er wordt een dressuurpoef gereden, waaraan 21 aanspanningen deelne men. De wedstrijd begint om 10.30 uur, rond 15.00 uur wordt de uitslag bekend gemaakt. Publiek heeft gra tis toegang. ken zijn en hoe een computer daar bij kan worden beveiligd. De lezing begint om 20.00 uur. De entree bedraagt €2,50 per persoon. De naam van de dorpssteunpun ten wordt veranderd in dorpsser vicepunten. Dat heeft Fia Joustra van Pharos woensdag laten weten bij de officiële opening van het nieuwe servicepunt woensdag in De Koog. Wethouder Marian Merkelbach (welzijn) opende het punt, de vierde van Pharos, door met een mes een groot stuk papier in de deuropening van dorpshuis De Hof aan flarden te scheuren. Betsie Verhoeven uit Den Burg wordt coördinator. Zij gaat eveneens het servicepunt in Ooste rend begeleiden. Volgens Joustra dekt de naam dorp servicepunt de lading beter dan dorpssteunpunt. 'Daarbij denk je aan het ondersteunen van bijvoor beeld oude mensen bij het lopen.' Ze kreeg voor de naamsverande ring steun van de mensen die de opening in De Kog bijwoonden. De naam steunpunt stond al langer ter discussie. Verhoeven benadrukte dat het ser vicepunt voor iedereen in De Koog bestemd is. 'Ook jongeren kunnen hier terecht als ze bijvoorbeeld iets willen of van plan zijn. Als het nodig kunnen ze hiervandaan weer met het jeugd- en jongerenwerk in con tact worden gebracht.' Kogers kunnen bij het servicepunt terecht voor vragen op het gebied van welzijn, wonen en zorg. 'En voor hulp bij het invullen van formulieren voor bijvoorbeeld aanvragen bij de gemeente', aldus Verhoeven.' Kogers kunnen bij het servicepunt ook een beroep doen op vrijwilligers voor klusjes in en rondom huis, als ze dat zelfstandig niet meer lukt. Er hebben zich inmiddels zo'n tien Kogers als vrijwilliger gemeld. Met dat systeem wordt ingespeeld op een principe van de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning dat mensen meer voor elkaar gaan zorgen. Vrijwilligerspassen Joustra deelde bij de opening de eerste vrijwilligerspassen uit, waar op voor de herkenning foto's kun nen worden geplakt. Ze beaamde dat dat wat overdreven lijkt omdat de meeste mensen elkaar wel ken nen, maar had zelf inmiddels in De Gollards ervaren dat een pas toch handig kan zijn. Ze was daar voor een afspraak en dacht en passant even een oudere vrouw met een probleem een handje te helpen. Ze had op dat moment geen vrijwil- ligerspas bij de hand. De oudere vrouw vroeg later bij de directie wie toch die vrouw was die maar achter haar aanzat. 'Dan merk je dat je bij een ander, als die je niet kent, ook bedreigend kunt overkomen als je wilt helpen.' Volgens Joustra hebben de andere servicepunten inmiddels geleerd dat het ongeveer een jaar duurt voordat de loop er echt inkomt. 'Het moet bekend raken in het dorp en je hebt mond-tot-mondreclame nodig.' Het Koger servicepunt is elke woens dagochtend van 10.00 tot 12.00 uur geopend. Verhoeven is in De Koog geen onbekende; met haar man Gerrit runde ze jarenlang camping Koger- strand. Tegenwoordig werkt ze als personeelsfunctionaris bij het Maar tenhuis en geeft ze sport- en bewe- gingslessen aan ouderen. 'Dat blijf ik doen naast de servicepunten.' Clinic longeren Longeerspecialist Lammert Haan stra geeft zaterdag 23 februari in manege Akenburg twee clinics. Bij de trainingen die duren van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur zijn belangstellenden welkom. Longeren wordt als een nuttige trai ning beschouwd, waarvan het paard zowel onder het zadel als voor de kar voordeel heeft. Deelname is gra tis. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Cees Bakker, tel. 311700. Communiceren met dieren Joke van der Sluis uit Woerden verzorgt in april een cursus com municeren met dieren, voorafge gaan door een voorbereidende cur sus basisenergie. De cursus wordt gegeven gedurende twee zonda gen, 13 en 27 april, van 10.00 tot 17.30 uur. Deelname kost €190.-. inclusief cursusmateriaal en koffie of thee. De voorbereidende cursus basisenergie wordt gegeven op 6 april, van 10.00 tot 17.30 uur. Deel name kost €80,-. De plaats wordt nog nader bepaald. Cursusleider Joke van der Sluis, van oorsprong maatschappelijk werker, is nu werkzaam als dieren- tolk, persoonlijk coach, aurareader en aromatherapeute. Zij volgde ver schillende intuïtieve beroepsoplei dingen en cursussen. Meer over haar is te lezen op http://home. hccnet.nl/joke.vander.sluis. Opge ven voor een of beide cursussen kan via tel. 06-23516273 of e-mail jokevandersluis@tiscali.nl. Voorlichting voor zwangeren De kraamafdeling van het Gemini Ziekenhuis houdt op donderdag 6 maart een voorlichtingsavond voor zwangeren en hun. partners. De bij eenkomst wordt van 19.00 tot 21.00 uur gehouden in de Zr. Kueterzaal. Er wordt voorlichting gegeven door gynaecologen, verpleegkundigen, kinderartsen en verloskundigen. Als de gelegenheid het toelaat, wordt een rondleiding gegeven door de verloskamers en de couveuseafde ling. Aanmelden voor deze voorlich tingsavond kan bij het Patiënten servicebureau, tel. 0223-696346 of e-mail psb@gemini-ziekenhuis.nl. Rommelmarkt In De Gollards wordt dinsdag van 15.00 tot 17.00 uur rommelmarkt gehouden, met de opbrengst waar van de activiteitenruimtes opnieuw worden aangekleed. De markt vindt plaats in restaurant De Gasterij. Opwarmertje voor Texel Culinair met shii takes en wijn De vijfde editie van Texel Culinair laat nog even op zich wachten, maar om alvast in de stemming te komen verzorgt de organisatie maandag 3 maart een proeverij met wijn en Texelse paddenstoe len voor deelnemers, sponsors, relaties, pers en medewerkers. In overleg met hoofdsponsor Kwe- ker/Kossen is een aantal wijnen geselecteerd. Aan de hand van de uitkomst wordt gepeild welke wij nen tijdens de jubileumeditie (op 12, 13 en 14 september) worden geschonken. Een primeur vormen de shii takes van Maarten Dijker. Deze paddenstoelen worden op Texel gekweekt en zijn bestemd voor de Texelse markt. Dijker geeft een korte presentatie over dit pro duct en kok Annette van Ruitenburg verzorgt een kookdemonstratie, waarin zij enkele gerechtjes met shii takes bereidt. Daarnaast wordt teruggeblikt op de editie van vorig jaar. een korte film vertoond en worden de plannen voor dit jaar (op 12, 13 en 14 maart) gepresenteerd. Culinair-voorzitter Dirk Koning overhandigt een deel van de opbrengst aan een goed Zaterdag 23 februari: In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.00 uur de jaarlijkse play backshow. Er zijn circa 22 optredens. De zaal is open vanaf 18.30 uur. De toegang is gratis. In de Philharmonie in Haarlem gaat tijdens de Orkestendag van de Cen tra voor de Kunsten Noord-Holland een nieuw stuk van Ed de Boer in première. In Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg verzorgen vanaf 20.00 uur het bezoekende shantykoor De Mar conisten uit Leimuiden en het Oude schilder Visserskoor een optreden. Zondag 24 februari: Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt in manege Akenburg een wed strijd om de Jaap de Graafbokaal. In de openbare bibliotheek in Den Helder doen dne Texelse finalisten mee aan de finale van het Regionaal Dictee. Rond de Heidvlakweg in de Den nen wordt het Texels kampioenschap crosslopen gehouden. De jeugd start om 11.00 uur, de andere deelnemers gaan om 11.20 uur op weg. Inschrij ven kan vanaf 10.15 uur bij appar tementenhotel Bos en Duin aan de Bakken weg. Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie onder leiding van een boswachter Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. In Den Burg zijn van 12.00 tot 16.00 uur de winkels geopend. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 16.00 uur een voorstelling van Joop Visser en Jessica van Noord. Entree €15.-. Reserveren kan via tel. 319633 en e-mail info@klif12.nl. In hotel Den Burg wordt van 17.00 tot 21.00 uur een tangosalon gehouden Deze wordt vanaf 16.00 uur voorafge gaan door een workshop. Deelname kost €5,-. Maandag 25 februari: De baptistengemeente houdt in basis school De Fontein in Den Burg van 9.30 tot 12 00 uur Vakantie Kidsclub, met zingen, spelletjes, knutselen en Bijbelverhalen. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoomder kerkje. Dinsdag 26 februari: De baptistengemeente houdt in basis school De Fontein in Den Burg van 9.30 tot 12.00 uur Vakantie Kidsclub, met zingen, spelletjes, knutselen en Bijbelverhalen. Om 10.00 uur begint bij Ecomare een schilderactiviteit voor kinderen van 8 t/m 12 jaar. Reserveren via tel.317741. Immy Dros verzorgt van 14.00 tot 15.30 uur een cultuurhistorische rond wandeling door Oosterend. Voor aan meldingen tel. 318937. Om 14.00 uur begint bij Ecomare het familieprogramma 'Zeehond'; met onder meer een kijkje achter de schermen van de opvang. Reserveren via tel. 317741. In De Gollards in Den Burg wordt van 15.00 tot 17.00 uur rommelmarkt gehouden. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.15 uur het maandelijks Alzheimer Café. Angelica Koot vertelt over Toch uit', een pro ject van Alzheimer Nederland voor vakantieweken voor dementerenden. De dialectgroep van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke op de Groene- plaats. TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Aan de Orkestendag die zater dag in Haarlem wordt gehou den, wordt meegedaan door de Texelse groep Plinn, met Renske van Raaphorst, Doran Pauka en Daniël de Boer. Tijdens de dag gaat een nieuw stuk van Ed de Boer in première. De Orkestendag is een initiatief van de samenwerkende Centra voor de Kunsten in Noord-Holland, waaraan door 250 jongeren uit de hele pro vincie wordt meegedaan. Aan het eind van de dag spelen zij allemaal samen in het stuk From a fairy tale van de Texelse Ed de Boer (Alexan der Comitas). Het trio Plinn (fluit, cello, gitaar) bestaat sinds ongeveer een half jaar en is ontstaan tijdens hel Vlaams Festival van de Muziek- en Dans school. De naam Plinn is afgeleid van een dans van de Vlaamse groep Embrun, die de groep ook tijdens de orkestendag speelt, Ook brengt het trio Your world in G van Dani el de Boer ten gehore. Hierin zijn invloeden van The Beatles en uit de Vlaamse volksmuziek te herkennen. Verder staan op het programma New Shoes van Paolo Nutini, Wake up call van Maroon 5, Afro Blue van Mongo Santamaria en Tenebras Vertebrae van Amorroma. In september 2004 besloot Joop Visser geen openbare, avondvul lende optredens in theaters meer te doen en zich te beperken tot korte optredens in besloten club jes. Maar toen kwam Jessica van Noord op zijn pad, een sopraan die helemaal weg was van zijn liedjes. Samen zingen ze zondag 24 februari in theater Klif 12. Het tweetal zingt tweestemmig en maakte de afgelopen jaren twee CD's. De eerste, verschenen in 2006, heette Voorleen, net als het programma waarmee ze naar Den Hoorn komen. Het schijfje bevat acht nieuwe liedjes en acht die eerder door Visser alleen werden gezongen en op CD gezet. Afgelo pen jaar volgde de CD Voormary, met voornamelijk nieuw werk. Het repertoire van Visser, die in de jaren zestig grote bekendheid verwierf als Jaap Fischer, bevat inmiddels ruim driehonderd liedjes. 'Hekeldichten, lof- en treurzangen, ballades, liefdesliedjes en combina ties van deze genres. Zijn gebruik van rijm is altijd verrassend, zijn refreinen zijn ijzersterk en spel met de taal is subtiel', werd op Poetry doel. Dat is dit jaar de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschap pij. De proeverij wordt gehouden in res taurant Talk of the Town en begint om 20.30 uur. International over hem gemeld. Meer informatie over de chansonniers) staat op www.joopvisser.nl. Het optreden in Klif 12 begint al om 16.00 uur. Entree €15,-. Een diner na afloop is mogelijk, reserveren is in dat geval gewenst. Chi neng Chi neng op Texel start donderdag 13 maart een acht weken durende vernieuwde basiscursus chi neng qigong. Er zijn onder meer nieuwe oefeningen aan de cursus toege voegd en het aantal lessen is uitge breid. De lessen worden gegeven door Esther Schilling uit Den Hoorn in yogacentrum De Aleph aan de Weverstraat. Schilling is sinds 2004 gediplomeerd instructeur chi neng qigong en verbonden aan het Chi Neng Institute Europe. In de voorjaarsvakantie varen wij dagelijks (behalve zondag) om 13.00 uur. 8,- per persoon, 1 kinderen 3-9 |r 7.- j kaarten verknigbaar I aan boord Vraat naar ons unieke Dincr/BOB- 3rrangcmem Restaurant Prins Hendrik Reserveren gewenst. Stuifweg 13. Oosterend T 0222 363020 I «mv prins-hendnk nl Hogereind 39, De Waal, Tel. 312745 Hulp ami Texelaars in financiële nood Spangerweg 10 1793 EH De Waal Tel. 31 29 83 Bankrek. 36.25.99.343

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2