Zorg bij OSG over duur hout en staal IJshockey is best wel moeilijke sport' Tienermeisje tientallen keren seksueel misbruikt Arrestant boos op politie 'Ik was helemaal niet dronken' Cjrocn ^warL-Jexels in het hartL, gj t Bezwaren tegen café allemaal ongegrond <S> Landal "/Öonte 7 1,/iesje 'Mijn eigenwaarde is compleet kapot' Wubbo Ockels experimenteert op NIOZ OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12254 VRIJDAG 29 FEBRUARI 2008 Verschijnt dinsdag en vrijdag n v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Ondernemersdag Nog een paar weken en dan wordt in Stayokay voor het eerst de Texelse Ondernemersdag gehouden. In deze krant vindt u alvast enkele bedrijven die zich 19 maart presenteren. Ook zijn de drie genomineerden voor de Texelse Ondernemersprijs bekend. Daarover een interview met jury voorzitter Bob Verburg. Pagina 7 Boete en ontslag Trainer Martin Koorn van Texel'94 moet de KNVB een boete van €250,- betalen omdat hij zijn functie heeft uitgeoefend zonder over de benodigde papieren te beschikken. De vereniging is eveneens schuldig bevonden en aangeslagen voor een bedrag van €150,-. Pagina 9 Texelaar blijft op Wagemaker Een Texelaar heeft van de week halsbrekende toeren moeten uit halen om van de Dokter Wagema ker af te komen. De man was aan boord van de laat ste boot op de wc in slaap geraakt. Toen hij bijkwam, was de boot al verlaten. De man is niet lang aan boord gebleven, rond 22.15 uur zag een nachtwaker hem bij de bushalte op het haventerrein zitten. Hoe hij van boord was gekomen, bleef onduidelijk. 'Maar het is niet op de gebruikelijke manier gegaan, want hij had zich bezeerd', aldus directeur Rob Wortel. De boot wordt altijd een stukje van de wal afge meerd als de laatste dienst is geva ren. De Texelaar werd later door zijn vrouw opgehaald. Asbest afleveren bij De Hamster Texelaars krijgen binnenkort opnieuw gelegenheid op verantwoorde wijze gratis van asbestresten af te komen. De gemeente organiseert in maart of april een inzameling waarbij par ticulieren worden uitgenodigd golf platen of andere asbestproducten in te leveren bij overslagstation De Hamster in Oudeschild. Het asbest kan daar worden gedeponeerd in speciale containers als het dege lijk is ingepakt in speciale zakken. Deze zakken kunnen gratis worden afgehaald bij gemeentewerken aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg. Over data 'en tijden volgen nadere berichten. i TEXELSE - COURANT 1 Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: 1 Super deBoer Sluftervalle Gemeente Texel Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Fusie bibliotheken In kop n-holland... Ockels (links) Ridderinkhof i De explosief gestegen hout- en staalprijzen beginnen de OSG zor gen te baren. Volgens rector Henk de Vries wordt het spannend of het lukt bij de nieuwbouw binnen het beschikbare budget van 10 miljoen euro te blijven. De prijzen zijn de afgelopen jaren met tientallen procenten gestegen. Volgens De Vries zijn de prijzen har der gestegen dan was ingeschat. Brancheorganisaties en het CBS spreken van 'explosieve stijgingen'. De rector verwacht dat naar 'oplos singen binnen het beschikbare bud get moeten worden gezocht' om tekorten te voorkomen. Wat voor oplossingen dat moeten worden, is nog niet bekend. De rector verwacht niet dat de raad nog eens met een extra zak geld over de brug komt. Die verhoogde vorig jaar al met pijn en moeite het budget van 8,7 naar 10 miljoen euro om te voorkomen dat de nieuwe school een uitgekleed gebouw zou worden. De Vries heeft recent met wethouder Marian Merkelbach (onderwijs) over de problemen gesproken. Zij zegt de ongerustheid te delen, maar wil eerst afwachten hoe duur de aanbesteding uitpakt. Die moet nog plaatsvinden. Merkelbach gaat er eveneens vanuit dat oplossingen anders binnen het bestaande budget moeten worden gevonden. De start van de bouw heeft onder tussen een paar maanden vertraging opgelopen, omdat het toekomstige tijdelijke schoolgebouw (een appar tementencomplex) in de Volmolen later wordt opgeleverd dan ver wacht. Kinderen kunnen daar niet direct na de zomervakantie terecht, maar pas rond de herfstvakantie (18- 26 oktober). Tot die tijd kan niet met de werk zaamheden aan de Haffelderweg worden begonnen. Het gebouw van Rijkswaterstaat en de lokalen van de ROC kunnen wel direct na de zomer vakantie in gebruik worden geno men. Door de vertraging wordt de nieuwe school waarschijnlijk in april 2010 opgeleverd. Op de kunststof schaatsbaan van Vakantiepark De Krim konden kinderen woensdag meedoen aan een ijshockeytoemooi. B en w hebben de vier bezwaren zienswijzendie zijn ingebracht tegen het dorpscafé dat Janien de Bruijn en Irene Penha aan De Naai in Den Hoorn willen begin nen op alle punten ongegrond verklaard. Tegelijk is besloten de benodigde vrijstelling volgens artikel 19 en de bouwvergunning te verlenen. Dat betekent niet dat de bouw spoedig van start zal gaan, want ten minste een van de bezwaarden zal de vergunning hogerop aanvechten. De bezwaren kwamen van de advo caat van de directe buurvrouw E. Dik-van der Nat, buurtgenoten I. Duppen en mevrouw I. Bos en horecaondernemers W. Ham en C. Speelkwartier na twee jaar dicht Het Speelkwartier gaat dicht. Na twee jaar zit het avontuur voor de vijf Texelse studenten die het eurocafé in De Koog runden erop. De jongens studeren komend jaar allemaal af en zien daarom geen kans het bedrijf draaiend te hou den. Marcel Gieles, Roy Bakker, Jac- co Boersen, Tristan Ellen en Peter Koorn hebben het café onder toe ziend oog van pachter Anton van der Vis twee jaar lang gerund. In de wintermaanden waren ze elk weekend geopend, in de vakan ties dagelijks. 'Wij hebben twee schitterende jaren gehad en gaan het eigen ondernemerschap en de gezelligheid zeker missen', aldus het vijftal. Om het afscheid te vieren, gaan de deuren zaterdag om 20.00 uur nog één keer open, om ze aan het eind van de avond voorgoed te sluiten. van Heerwaarden. Eerstgenoemde verwacht van het café een onaan vaardbare inbreuk op de privacy en meent dat onvoldoende rekening is gehouden met het aangrenzende monument. Verder wordt gevreesd voor inbreuk op het woon- en leef klimaat en nadelige gevolgen voor het parkeren. Ook zou de ruimte lijke onderbouwing van het plan ontbreken en de economische uit voerbaarheid van het café niet zijn aangetoond. Ham en Van Heerwaarden zien het café als een vorm van oneerlijke concurrentie. Daarnaast vinden ze dat geen haalbaarheidsonderzoek is ingesteld en willen ze weten of het pand zijn horecabestemming houdt als het dorpscafé zou stoppen. Lees verder op pagina 3 Grote, stoere mannen die elkaar Krim stelde de kunststof schaats- tegen de boarding duwen en met baan ter beschikking en bood in man en macht proberen de puck samenwerking met Sportservice in het doel van de tegenpartij te Texel de mogelijkheid om te ijs- slaan. IJshockey spreekt tot de hockeyen, verbeelding, maar een mogelijk heid deze sport te beoefenen is er vaak niet. Toch konden Texel se kinderen woensdag aan ijs hockey ruiken. Vakantiepark De Door het ontbreken van strenge winters hadden veel kinderen nog nooit op natuurijs geschaatst, laat staan dat ze konden ijshockeyen. Daarom waren er jeugdspelers van de ART-ICE Flyers en oud-ijshoc keyer Gerard Gielink aanwezig om een demonstratie te geven en om te oefenen met de kinderen voor dat de wedstrijden begonnen. Ook werd ieder team aangevuld met een speler van ART-ICE Flyers. Aan het toernooi deden vijf teams, waaronder twee meidenploegen, mee. De eerste wedstrijd ging tus sen De Hockeystokkies en The Red Tigers. Het eerste team had een eer hoog te houden, want zij werden tijdens het unihockey toernooi van Sportservice Texel eerste. Ze waren er dan ook op gebrand de titel bij het ijshockey in de wacht te slepen. Dat viel nog niet mee. Lees verder op pagina 3 Gratis kompost De Huisvuil Centrale Alkmaar begint binnenkort met het gratis verstrek ken van kompost voor particulie re geïnteresseerden. Op tijden en onder voorwaarden die nader wor den bekend gemaakt, kan men bij overslagstation De Hamster in Oudeschild een partijtje afha len. Volgens de gemeente gaat het om kompost uit de Noordkop van Noord-Holland met een hoge kwa liteit, wat onder meer betekent dat de kompost onder zodanige tempe- ratuursomstandigheden is ontstaan en behandeld dat niet hoeft te wor den gevreesd voor ziektekiemen of andere schadelijke bestanddelen. Zes maanden cel voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar, en een werkstraf van 240 uur. Dat hoorde een 44-jarige inwoner van De Koog gisteren in de rechtbank van Alkmaar tegen zich eisen wegen het tientallen keren sek sueel misbruiken van een meisje. Als het aan officier van justitie L. Haneveld ligt, moet de man zich gedurende zijn proeftijd bovendien houden aan de aanwijzingen van de reclassering, ook als dat bete kent dat hij in therapie moet. De verdachte heeft vorig jaar bekend dat hij zich van juni 2004 tot eind juni 2006 heeft vergrepen aan het meisje, dat nu zeventien jaar is. Het slachtoffer had wegens proble men thuis wat genegenheid gezocht bijrijder, vooral tijdens schoolvakan ties. Volgens de officier van justitie was het begonnen met een arm om haar heen en was het steeds verder gegaan. De verdachte ontkende dit niet. Wél benadrukte hij geregeld dat ook het meisje toenadering had gezocht. Rechtbankpresident L. Westdorp behandelde de verklaringen van het slachtoffer en de verdachte woens dag uitvoerig. Uit de doeken werd bij de collega van haar vader. Gek gedaan dat wat eerst strelen was, De 18-jarige jongen uit Den Burg die in de nacht van zaterdag op zondag is aangehouden in de Dorpsstraat in De Koog wegens het lastig vallen van politieagen ten en vervolgens is meegeno men naar het politiebureau vindt dat hij onjuist is behandeld door de politie. Hij deed zijn beklag op de website van de Texelse Cou rant en dit leverde 53 reacties op. De jongen zegt wegens openbare dronkenschap te zijn meegeno men naar het bureau, maar niet dronken te zijn geweest. Ook zou een agent woorden als rot op tegen hem hebben gebruikt. De aanleiding voor het conflict is een incident twee weken eerder. De jongen: 'Twee vrienden van mij liepen door de Dorpsstraat in de Koog. Eén van hen sprong op de rug van de ander en ze begonnen te rennen. Toen ze langs twee agenten kwamen, stak één van de agenten zijn voet uit waardoor mijn vrienden vielen. Eén had zijn knie helemaal open en heeft er nu, twee weken later, nog last van. Lees verder op pagina 3 op vrachtauto's ging ze tientallen keren met de verdachte mee als langzaam veranderde in seksueel misbruik, Lees verder op pagina 3 Prof. dr. Wubbo Ockels van de Technische Universiteit Delft komt in juni met een groep studenten naar Texel om in samenwerking met het NIOZ te experimente ren met bijzondere vormen van duurzame energie. Gisteren was de bekende ruimtevaarder in het instituut om daarover afspraken te maken en om voor de NlOZ-mede- werkers een lezing te houden over spraakmakende nieuwe moge lijkheden voor energiewinning uit wind, water en zonlicht. Na afloop had hij een gesprek met president-commissaris Rikus Kieft van TexelEnergie over de plannen om op het eiland groene stroom te leve ren en energiebronnen te ontwikke- ...BLZ. 103 TOT 213 Vindt u in harenkarspel i gesprek met Rikus Kieft van TexelEnergie. In het midden Herman het NIOZ, die bij de organisatie i> len. Ockels toonde zich enthousiast, wilde graag adviseren en gaf al direct wat tips waarmee de jonge Texelse energiemaatschappij zijn voordeel kan doen. In zijn lezing ging Ockels onder meer in op nieuwe, slimme technieken om schepen op windkracht te laten varen, elektriciteit te winnen met behulp van op kilometers hoogte functionerende vliegersystemen laddermolensen door het aanleggen van een 30 kilo meter lang valmeer in de Wadden zee. Hiervoor zou een landschaps- vnendelijke tweede afsluitdijk moeten worden aangelegd, evenwijdig aan de bestaande. De stroom die dat technisch goed uitvoerbare project oplevert, komt onder meer van een enorme oppervlakte zonnepanelen over de volle lengte aan de zeekant van de bestaande dijk. Texelaars die de op het laatste moment georganiseerde lezing had den willen bijwonen, kunnen zich troosten, want als Ockels in juni weer komt, zal hij een openbare avond verzorgen, opnieuw in het auditorium van het NIOZ. De datum staat al vast: donderdag 12 juni. Veel hulp voor voedselbank Tientallen Texelaars hebben de afgelopen dagen een extra bij drage aan de voedselbank gege ven. Die vreesde een tekort aan voedsel doordat de voedselbank in Amsterdam niet in staat was te leveren. 'Het is overweldigend geweest', aldus coördinator Brigida van Lies hout. 'We hebben zuivel, kaas, vlees, koffie en ook heel veel fruit gekregen.' De Stichting Broodnodig op Texel kon daardoor volwaardige voedselpakketten samenstellen. 'We hebben ook wat kunnen ham steren voor het geval Amsterdam ook volgende week nóg niet zou kunnen leveren.' Volgens Van Lieshout 'siert het Texel' dat er in een paar dagen veel is opgebracht. 'Daar zijn we hart stikke blij mee. Donderdagochtend bijvoorbeeld kwam een oude man die moeite had met lopen langs bij het Rode Kruisgebouw om spon taan 50 euro te geven. En er zijn meer Texelaars geweest die contan ten hebben gegeven.' Boerderij Hoogvliet van Kees en Trinet Hm bood biefstukken aan die met de Pasen in de voedselpak ketten gaan. Van Lieshout: 'Dat zijn echt opstekers voor ons.' De nieuwe Vakantiekrant verschijnt dit jaar voor het eerst op vrijdag 21 maart. Ook adverteren in dit superactuele fullcolorblad? Neem voor 7 maart contact met ons op; we vertellen er graag meer over! Tel. 0222- 36 26 00 Ed Witte Frans Bik Spinbaan 6, Den Burg LANGEVELD

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 1