TEXELSE 2 COURANT Hoogwater te Oudeschild Au,Tiè& KART1NG TEXEL Grootheden op vierde jazzfestival Leren om te vergeven op Vakantiekidsclub Garnalenvissen en zeehonden kijken E Agenda <£§£>teso Arno van der Heyden met 'Zinkt' Zeehonden zien SyjA en wadlopen orion TX10 EMMIE BRASSERIE REBECCA Het culinaire hart van Texel VRIJDAG 29 FEBRUARI 2008 Vr. 29 00.16 en 11.50 u. Za. 1 00.50 en 13.15 u. Zo. 2 01.56 en 14.30 u. Ma. 3 03.10 en 16.07 u. Ui. 4 05.00 en 17.50 u. Wo. 5 06.25 en 19.05 u. Do. 6 07.35 en 19.55 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Vrijdag 29 februan laatste kwartier. Zondag 2 maart doodtij. Zondag 2 maart zon op 7.24, zon onder 18.21 uur. Havenrestaurant Texel "Eten moet een feest zijn Dagelijks verse vis Wisselend weekmenu Veerhaven 't Horntje, tel. 31 93 10 www.partyservicetexel.nl 'l9||Il|-#;: Rondvaarten naar de zeehonden en de marinehaven in Den Helder Vertrek 's middags om 14.00 uur voor een tocht van 2 uur Reserveren: 06 -51105775 Ons schip heeft een ruime, verwarmde salon, consumpties verkrijgbaar €7,50 pp. /3- 10 jaar €6,-/ n Ook voor feesten en partijen beschikbaar. Info en boeken: A. Hutjes, Haven 10 Kaartverkoop bij souvenirshop 't Haventje PlOtt fêTOSftl Agenda 7 t/m 23/3 vr. 7/3 Amovan der Heyden met 'ZINKT - 20.30 u za. 8/3 Diner Cabaret -19.00 u vr.14/3 Diner Cabaret -19.00 u za.15/3 Diner Cabaret -19.00 u zo.16/3 Hetlfolk met „Helden zonder Glorie" -20.30 u za.22/3 Diner Cabaret -19.00 u zp.23/3 Diner Cabaret le paasdag -19D0u Info/reserveren: teL 31963 3 info?» khfl2.nl wwwklrfl2.nl DE ZEESTER TX35 Jlf GARNALENVISSEN EN- NAAR DE ZEEHONDEN Dagelijks om 10.30 en 14.00 uur. Zondag's om 12.00 uur afvaart (haven Oudeschild) Plaatskaarten: verkrijgbaar aan boord Si, Voor info en reserveringen: 0222-313545 of 06-51528174. J. Hutje» privé: 06 2074 0665. boot 06 4620 11 Uit Sr Actief voor Texelaar en toerist ^vWjit-4»l^rn 2 circuits Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Akenbuurt 14 Tel 313921 Geen (televisie)sterren als Laura Fygi, Rita Reys of Hans Dulfer, maar wel grootheden in het gen re, waarvoor de echte jazzlief hebbers graag naar Texel komen. Aldus valt de vierde editie van Lindebooms Texel Jazz te karak teriseren. Het festival vindt plaats op zaterdag 12 april. In tegenstelling tot vorig jaar wordt Texel Jazz niet met Pasen gehou den. 'Een bewuste keuze', vertelt Bauke Weber van De Lindeboom, die het evenement samen met zijn collega Marco Schipper organi seert. 'Doelstelling is extra mensen naar Texel te halen, maar met Pasen is het al druk en moeten we gasten vaak vertellen dat we vol zitten. Daarom hebben we gekozen voor een gewoon weekend, waarin maar weinig te doen is. Bovendien ben je er afhankelijk van wanneer de meeste artiesten kunnen.' Na het inwinnen van adviezen bij boekingsbureaus, vele gesprekken en het beluisteren van tientallen CD's en MP3's zijn Weber en Schip per erin geslaagd een programma met veel kwaliteit samen te stel len, dat zeker onder de kenners waardering zal oogsten. Eén van de hoogtepunten belooft het optreden van het Piet Noordijk Boptet te worden. Altsaxofonist Noordijk zit al zestig jaar in het vak. Hij maakte in de jaren zestig en zeventig naam met het Mischa Mengelberg - Pie- ter Noordijk Quartet, dat als enige groep uit Europa een uitnodiging kreeg voor het vermaarde Newport Jazz Festival in de Verenigde Staten. Daarnaast maakte hij deel uit van The Skymasters en de Ramblers en speelde hij samen met internatio nale grootheden als Ben Webster, Phil Woods, Ray Brown en Wynston Marsalis. In 2000 speelde Noordijk op het Charlie Parker Festival. Noordijk noemt zichzelf 'saxofonist voor het leven'. Nog altijd brengt hij na zijn welkomstwoorden Hello, welcome, keep it swinging iedere zaal in staat van opwinding. Sinds kort treedt hij op met zijn Boptet, met onder anderen 'de overrompe lend spelende geniale' trompettist Rik Mol en pianist Peter Beets, die artiesten als Deborah Brown, Dee Daniels en Rita Reys begeleidde en onlangs een optreden verzorgde in het televisieprogramma De wereld draait door. Bijna net zo bekend is Jazz Con nection, met slagwerker en vibra- fonist Frits Landesbergen en klari nettist Andy Cooper. Landesbergen heeft gewerkt met Georgie Fame, Milt Jackson en Toots Thielemans, won prestigieuze prijzen in binnen- en buitenland en gaat jaarlijks op tournee met Madeline Bell, The Rosenberg Trio, Louis van Dijk en Cor Bakker. Coopers professionele carrière begon in 1963 bij de Lon don City Stompers, werkte samen met onder anderen Louis Armstrong en heeft een enorm aantal wereld tournees en tv- en radio-opnamen op zijn naam. In 1968 maakte hij de opname van het bekende I wanna be like you van Walt Disney's Jun gle Book, dat nu zijn handelsmerk is. Met Jazz Connection spelen ze zowel jazz als jive, joy, soul, latin en rock 'n' roll. Ook de rest van het programma, dat zich op drie podia - Question Plaza, Schoutenhuys en De Lindeboom - afspeelt, is de moeite waard. De enige Texelse inbreng komt voor alsnog van Tjazzel, maar de orga nisatoren houden zich aanbevolen voor andere groepen en solisten. Virtuositeit en jarenlange ervaring zijn niet direct noodzakelijk, terwijl de artiesten ook met bang hoeven te zijn dat ze direct op het grootste podium worden gezet. Het festival wordt afgesloten door DJ Graham B en de muzikanten van de geheel uit vrouwen bestaande formatie Jazz Juice. Het festival begint om 20.30 uur. Kaarten kosten €17,50 én zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij De Lin deboom, VVV en de Musicstore in Den Burg. Greenside in De Koog en De Krim nabij De Cocksdorp. Aan de deur betalen bezoekers €20,-. In je vakantie drie ochtenden naar school. Veel kinderen moe ten er niet aan denken, maar de kinderen die meededen aan de Vakantiekidsclub van de Baptis tengemeente in basisschool De Fontein waren enthousiast. Ster ker nog, de groep werd met de dag groter. Liedjes zingen, knutselen, naar verhalen luisteren, een toneelstuk bekijken, allemaal activiteiten van de Vakantiekidsclub. Kinderen van de Baptistengemeente waren maandag-, dinsdag- en woensdag ochtend welkom in De Fontein. Het werd voor het eerst in Den Burg gehouden. Bert Dennenberg, één van de organisatoren: 'We hebben het in het verleden weieens in Oos terend gedaan. Dat was succesvol. Vandaar dat we het dit jaar eens in Den Burg wilden proberen.' Op maandag kwamen er 19 kinderen, op dinsdag en woensdag ruim 20. Het toneelstuk was de rode draad gedurende de drie dagen. De kin deren verzamelden in de hal om een deel van het toneelstuk te bekijken en werden dan verdeeld over twee lokalen om daar verder te wer ken. In het toneelstuk speelde een meisje dat iedere keer terugging in de tijd. Toen ze woensdag uit de tijdmachine kroop, hoorde ze twee vrouwen op de markt praten over een leeg graf. 'Waar hebben ze het toch over?' vroeg het meisje aan de kinderen in de zaal. 'Over de weder- opstandig van Jezus', antwoordde een jongen. In de meeste kerken komt steeds minder jeugd. Bij de Baptistenge meente valt dat volgens Dennenberg wel mee. 'Het is een aardige groep. Op zondag is er de zondagschool en op maandagmiddag is er een club voor kinderen.' Kirsten Koolhof (9) woonde net vijf dagen op Texel. Ze vond de Vakantiekidsclub leuk. 'Het allerleukste aan de Vakantie kidsclub vind ik het knutselen. Gis teren hebben we een ganzenbord gemaakt.' De club is volgens haar ook leerzaam. 'We hebben geleerd dat we veel moeten vergeven. Mijn harstvriendin heeft eens allemaal koekjes van mij afgepakt op het schoolplein, maar ik heb haar dat vergeven.' I Afvaart dagelijks (behalve zondag) om 10.30 en 14.00 uur. 8,50 per persoon, I kinderen 3-9 jr. 7,50 S kaarten verkrijgbaar De Baptistengemeente organiseerde de Vakantiekidsclub Vraag naar ons unieke Dincr/BOK arrangement Helderse LTS viert eeuwfeest Het technisch onderwijs in Den Hel der bestaat dit jaar een eeuw. Dat wordt gevierd met een reünie, die zaterdag 8 maart in het gebouw aan de Sportlaan wordt gehouden. Er is een uitgebreid programma voorbe reid, dat duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Welkom zijn alle (voormalige) docenten en leerlingen van de Tech nische School, die als gevolg van diverse fusies en naamsveranderin gen ook Noordster, Kijkduin, Nieu- wediep en TOC heeft geheten en sinds vorig jaar Beroepsonderwijs aan Zee wordt genoemd. Voordat de LTS in Den Burg werd opgericht, zaten ook veel Texelse kinderen op de school in Den Helder. Opgave voor de reünie is mogelijk via de website www.100jaartechnis chonderwijs.nl, waarop ook wetens waardigheden over onder meer de geschiedenis en de gebouwen te vinden is. De school is telefonisch bereikbaar via 0223 540306; email: info@100jaartechnischonderwijs.nl. Bibliotheek in De Koog De openingstijden van de uitleen- post van de bibliotheek (ook wel flexibele bibliotheek genoemd) wor den in De Koog aangepast aan die van het net geopende dorpsser vicepunt. Net als het servicepunt is de bibliotheek in dorpshuis De Hof woensdag geopend van 10.00 tot 11.00 uur. Donderdag is de uitleen- post geopend van 15.00 tot 16.00 uur, zodat kinderen in de gelegen heid zijn na schooltijd hun boeken te ruilen. Ook in de dorpshuizen van Ooste rend, Oudeschild, De Cocksdorp en Den Hoorn zijn uitleenposten. De openingstijden staan op de website www.bibliotheektexel.nl en op pos ters in de dorpshuizen. Sterren kijken Volkssterrenwacht De Jager verzorgt ook in maart en april geregeld avon den waarop met een telescoop naar de sterren wordt gekeken. Daarbij wordt speciale aandacht besteed aan sterhopen, nevels, melkweg stelsels en de planeten Mars en Saturnus. De avonden gaan alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan rond 18.00 uur worden gebeld naar 06-45552708. Er wordt gekeken op 6, 13 en 27 maart (aanvang 19.30 uur) en 3 en 10 april (21.00 uur). De sterrenwacht is te vinden op het buitenterrein van Ecomare. Entree €2,-; donateurs gratis. Inloopspreekuur nationaal park Het beheer- en inrichtingsplan van nationaal park Duinen van Texel wordt dit jaar geactuali seerd. Het overlegorgaan houdt daarvoor donderdag 13 maart een inloopspreekuur, waar orga nisaties wensen en ideeën kun nen aandragen. Het beheer- en inrichtingsplan is het draaiboek waarop het nationaal park functioneert. Er staat in beschreven hoe het gebied het beste beheerd en ontwikkeld kan worden. Het plan dateert uit 2000 en is volgens het overlegorgaan daarom aan herzie ning toe 'om in te spelen op nieuwe ontwikkelingen en nieuwe projecten uit te kunnen voeren'. Het inloopspreekuur is bestemd voor organisaties die geen deel uit maken van het overlegplatform en werkgroepen van het nationaal park, maar er wel bij betrokken zijn. Hun wensen en ideeën kunnen in het nieuwe plan worden verwerkt. Het spreekuur wordt van 14.00 tot 17.00 uur op het raadhuis gehouden. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij G. Kleiker van bureau Arcadis dat de actualisatie voor zijn rekening neemt. Zij is bereik baar via tel. 0592-392238 of g.kleiker@arcadis.nl. Vrijdag 29 februari: Wegens het omzetten van het compu tersysteem is de bibliotheek gesloten op 29 februari, 1 en 3 maart. Ook de website van de bibliotheek is dit weekend niet bereikbaar. Vrouwengroep de Duinroos houdt een bingo in buurthuis Bethel in Zuid- Eierland. Tevens is er een verloting Aanvang 19.30 uur Alex de Haan houdt bij Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg een lezing over het gebruik van legale software die gratis via internet ver krijgbaar is. De entree bedraagt €2,50 per persoon. Aanvang 20.00 uur Bruno Ens geeft op uitnodiging van Vogelwerkgroep Texel een lezing over scholeksters en de heer Romanov vertelt over de vogels van Kazachstan. Dat gebeurt bij Stayokay in Den Burg. aanvang 20.00 uur. Entree gratis. Zaterdag 1 maart: Bij Texel Catering en Banketservice in Oudeschild begint om 19.00 uur een kookworkshop. Voor aanmelden en inlichtingen: www.texelcatering.nl of 313791. In de Burgemeester De Koninghal aan de Emmalaan in Den Burg begint om 20.00 uur een competitiewedstrijd van Model Racing Texel. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal begint om 20.00 uur de voorstelling 'Gebroken IJs', gespeeld door toneel vereniging *t Amateurtje. Zondag 2 maart: Om 11.00 uur begint in de Slufter een excursie onder leiding van een boswachter. Reserveren bij Ecomare, tel. 317741. Bij hotel Uilenbos aan de Boodtlaan in De Koog kan tussen 13.00 en 14.00 uur worden gestart voor de Propagan- dawandeltocht van wandelsportver eniging Het Gouden Boltje. Deelne mers kunnen kiezen uit de afstanden 5, 10 en 15 kilometer, deelname kost €3,60 mét en €2,30 zónder medaille. Het Texels Christelijk Mannenkoor, het Andijker Mannenkoor en De Lofstem uit Broek op Langedijk geven een concert in de hervormde kerk van Den Burg. Aanvang 15.15 uur, de toegang is gratis. Maandag 3 maart: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst bestemd voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild worden vanaf 19.00 uur kaarten ver kocht voor de cabaretvoorstelling die het Westfriese gezelschap Gien Gehannes er zaterdag 29 maart ver zorgt. Een kaart kost €12,50. In sporthal Ons Genoegen wordt van avond het open Texels kampioen schap badminton gehouden. In restaurant Talk of the Town in De Koog begint om 20.30 uur een wijn proeverij met Texelse paddenstoelen voor deelnemers, sponsors, relaties, pers en medewerkers van het eetfes tijn Texel Culinair. Dinsdag 4 maart: Hoogheemraadschap Hollands Noor derkwartier houdt een informatieavond over de kandidaatstelling voor de ver kiezingen van een nieuw bestuur. De bijeenkomst vindt plaats in één van de gebouwen van Cape Holland (Wil lemsoord 60D) in Den Helder en duurt van 18.30 tot 21.30 uur. In het zwembad van De Knm begint om 19.30 uur een oefenavond voor kanovaarders. Opgave en inlichtingen bij Janme Wierda, tel. 316657. In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50 per kop pel. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur. TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Hulp bij invullen belastingaangifte MEE Noordwest-Holland stuurt vrijdag 14 maart consulenten naar het eiland om Texelaars gra tis te helpen bij het invullen van de belastingaangifte. De hulp is bestemd voor mensen met chronische ziekten of beperkin gen. Bij het invullen is er specifieke aandacht voor de kosten die zij in verband met hun ziekte of beper king moeten maken. Daarbij gaat het onder meer om reiskosten voor ziekenhuisbezoeken en de eigen bijdrage voor thuiszorg. Volgens MEE, een onafhankelijke organisatie voor mensen met een beperking, kunnen mensen daar voor enkele honderden tot soms zelfs duizenden euro's terugkrijgen van de belastingdienst. Texelaars die hulp willen, moeten zich aanmel den bij het servicebureau van MEE in Den Helder, tel. 0223-688688. De consulenten zijn van 9.30 tot 15.30 uur op het raadhuis aanwezig. Wat zinkt, kan met hernieuwde schoonheid weer boven komen drijven, betoogt zanger! cabaretier Arno van der Heyden. ,f0.-o Jessica Kkxatutuk) Ondersteund door een 'alle-hens- aan-dek-4-mans-orkest' treedt Arno van der Heyden vrijdag 7 maart op in theater Klif 12 in Den Hoorn. ZINKT, met de toevoe ging 'geen zeemansliederen', is de opvallende naam van het pro gramma. ZINKT gaat volgens de zingende cabaretier 'over het leven vanaf het moment dat je er geen probleem meer mee hebt ouder te worden'. Verval heeft ook zijn mooie kanten en wat zinkt, kan met hernieuwde schoonheid weer boven komen drij ven, betoogt hij. Het programma bestaat vooral uit liederen, die met korte, geïmproviseerde conferences aan elkaar worden gepraat. Van der Heyden laat zich daarbij inspireren door de actualiteit, de plaats van optreden en de reacties van het publiek, maar ook zijn eigen humeur speelt mee. Naast eigen nummers zingt hij liedjes van onder anderen Jan Veldman, Ede Staal en Ram ses Shaffy. Verder noemt hij 'Johan Sebastiaan Brei' en 'de weduwe Joustra'. De band wordt geleid door pianist Bas Mulder. Meer informatie staat op de website www.arnovan- derheyden.nl. De voorstelling begint om 20.00 uur. De entree bedraagt €15.-. Een diner vooraf is mogelijk; reserveren is in dat geval gewenst (tel. 319633). Restaurant Prins Hendrik Stuifweg IJ. Ooslcrcnd T 0222 363020 I wwv.prins-hcndrik nl Vanuit haven Oudeschild ma. 3 7.30 uur do. 6 11.30 uur dl. 4 9.30 uur vrij. 7 12.00 uur woe. 5 10.00 uur za. 8 13.00 uur Kaartverkoop bij het loket van de TX10 Info&reserveren: 06-51044235 bgg. 0222-313639 Hogereind 39, De Waal, Tel. 312745

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 2