Mms Gemeente dwingt tot opruimen units SnelStafcrp TEXELSE J couRANT Nieuw gezicht bij de Texelse Courant V (jSÉUITSpRRftK. TW VlETEi vjL Gflfii vir -BETRlEil Nieuwe havenmeester jachthaven Hoge staalprijs geen probleem raadhuis' Collega worden van Annemieke? VRIJDAG 7 MAART 2008 Het 800 vierkante meter beslaande complex bij de Slingerweg zal binnenkort verdwijnen. De portocabins aan de Slinger weg die tot voor kort werden gebruikt voor kinderopvang moe ten binnen zes weken zijn opge ruimd, anders draaien de hui dige eigenaars Jur Schuiringa en Dirk Roeper op voor een dwang som van €530,- per dag, die kan oplopen tot €31.800,-. De twee ondernemers hebben besloten het zover niet te laten komen en zullen de cabins verwijderen. Ze worden voorlopig opgeslagen op het voormalige VTB-terrein aan de Maricoweg. De vorige eigenaar Catalpa had van de gemeente vergunning (vrijstel ling op grond van artikel 17 van de Wet op de ruimtelijke Ordening) voor maximaal vijf jaar. Toen die termijn afliep, trachtte Catalpa het gebouw in stand te houden door er bouwvergunning voor te vragen. B en w weigerden. Een poging om de lopende vrijstelling te verlengen, liep ook op niets uit. Tot 1 oktober vorig jaar werd gelegenheid gegeven om de cabins te verwijderen, daarna zou er worden gehandhaafd. Interesse Intussen kregen Schuiringa en Je Graal/BeelOtenk Texel» de nieuwbouw van de OSG. Ook zou het complex of een deel ervan geschikt zijn als strandpaviljoen. De twee kwamen met Catalpa tot over eenstemming en werden per 15 oktober eigenaar, hopende dat zij de gemeente met goede argumen ten zouden kunnen bewegen het gebouw langer toe te staan. Dat laatste mislukte. Het college wil de plek zo gauw mogelijk vrij hebben. Ook koop "of huur van de onder- Roeper belangstelling voor het grond was onbespreekbaar en de goed geïsoleerde gebouw, dat gevraagde bouwvergunning werd een oppervlakte van 800 vierkante daarom zinloos gevonden en niet in meter heeft en een nieuwwaarde van meer dan een miljoen gulden. Ze zagen er brood in, omdat het voor allerlei doeleinden geschikt is, zoals voortgezette kinderopvang en vervangende schoolruimte tijdens behandeling genomen. De al inge zette handhaving was nu gericht op de nieuwe eigenaars. Die menen dat de gevoerde artikel 17-proce- dure voor hen soulaas biedt, omdat intussen de bestemming van het laars geen onbekende. Als dochter van Jos en Ineke Bakker van De Ruige Hoogte bij De Koog bracht ze haar jeugd door op het eiland. Na de middelbare school vertrok ze naar de overkant. In Utrecht volgde ze een opleiding Middelbaar Toeris tisch Recreatief Onderwijs en spe cialiseerde ze zich tot stafmedewer ker reisbemiddeling en -begeleider. Aan de Hogere Europese Beroepen Opleiding in Den Haag bekwaamde ze zich verder in, pr-, -communica tie- en marketingadviezen gericht op de toeristische sector. Praktijkervaring deed ze op als medewerker communicatie en voor lichting bij het Kenniscentrum Grote Steden en consultant bij BuroSix Communications. Als consultant adviseerde ze over het profileren van toeristische bestemmingen voor de Nederlandse en Belgische markt. Ook was ze actief als free lance redacteur. 'Ik heb aan de overkant veel geleerd en me tot een professionele pr- en communicatieadviseur kunnen ont- Mieke Smid: 'De veelzijdigheid van dit werk spreekt me erg De redactie van de Texelse Cou rant heeft versterking gekregen van Mieke Smid. De Texelse uit De Koog vervult een veelzijdige functie bij mediabureau Langveld de Rooy. Naast haar werk als journalist schrijft ze ook com merciële teksten en adviseert ze klanten over pr- en communica- Mieke Smid (29) is voor veel Texe- Per 1 maart heeft Waddenhaven Texel een nieuwe havenmeester, de 29-jarige Berna de Boer uit Oude- schild. Ze volgt Pieter de Vries op die na twee jaar bij Waddenhaven een functie heeft aanvaard bij de afdeling Ruimte, Beleid en Ontwik keling, van de gemeente Texel. De eerste werkdag van de nieuwe havenmeester kende en stormach tig begin. De haven verdween com pleet onder water, met een hoogste waterstand van +268 NAP. Dat was 20 tot 30 cm lager dan verwacht, maar het benaderde de 293 NAP van 9 november 2007. Texel'94 vergadert Texel'94 houdt woensdag 12 maart een extra ledenvergadering. Het bestuur geeft uitleg over de explo sief gestegen vervoerskosten. De leden wordt gevraagd in te stem men met een extra bijdrage voor het lopende seizoen en een verhoging van de contributie voor daarna. Alle leden en ouders van jeugdleden zijn welkom. De bijeenkomst vindt plaats in de eigen kantine aan de Haffelderweg, aanvang 20.00 uur. Tesselaars in het huwelijksbootje Foto's, bruidsjurken en andere attri buten sieren de tentoonstelling Tes selaars in het huwelijksbootje, die vanmiddag in Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg wordt geopend en is georganiseerd door de Historische Vereniging. De oud ste spullen zijn ongeveer een eeuw oud. Publiek is vandaag welkom van 16.00 tot 21.00 uur en daarna dage lijks van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. 's Zondags is de tentoonstelling alleen van 13.30 tot I 17.00 uur te bezichtigen. De Lama's Windkracht 7, organisator van de theatervoorstellingen in schouw burg De Kampanje, wijst bezoekers van de voorstelling van De Lama's (van dinsdag 11 maart) erop dat er geen georganiseerd vervoer naar de Kunstatelier Udjat Bij Udjat in Oosterend wordt zater dag 15 maart een kunstatelier gehouden, bestaande uit work shops in verschillende disciplines. Kinderen vanaf 5 jaar en volwas senen kunnen tekenen en schil deren, beeldhouwen en dansen. Het kunstatelier duurt van 10.00 tot 13.00 uur, tekenmateriaal is bij de prijs inbegrepen. Voor aanmel dingen en meer informatie: Klarina Combé, tel. 06-12765670 of www. udjattexel.nl. boot terug rijdt. Dit omdat de voor stelling om 19.00 uur begint, zodat Texelaars na afloop tijd genoeg heb ben op eigen gelegenheid de laatste boot te halen. Johannes de Heer In de Waddenkerk in De Cocksdorp wordt zondag een dienst gehou den waarin uitsluitend liederen uit de bundel van Johannes de Heer worden gezongen. Het thema van de dienst is 'bouwen aan de stad van je dromen', voorganger Rinus Kuiper leest uit Nehemia. De dienst begint om 11.00 uur, organist is Jur terrein is gewijzigd (in maatschap pelijke doeleinden) waardoor van 'herstelplicht' geen sprake meer zou zijn. B en w hebben daartegen aangevoerd dat de wijziging van het bestemmingsplan nooit als doel heeft gehad de bestaande situatie te legaliseren. Dat bleek ook toen een verzoek om bouwvergunning op grond van de nieuwe bestem ming werd afgewezen. Argument? B en w willen blijven beschikken over de ondergrond en hebben daarom de bouwaanvraag niet in behande ling genomen. De door Schuiringa en Roeper ingeschakelde advocaat mr. Maurice Frantzen vindt dat argu ment strijdig met het bestuursrecht Privaatrechtelijke belemmeringen mogen geen rol spelen bij de vraag of een bouwvergunning in behan deling moet worden genomen, in het belang van de zuiverheid van de publiekrechtelijke belangenaf weging. Je kunt dus vergunning vragen en krijgen voor een gebouw op andermans terrein. Dat van zo'n gebouw in de praktijk niets terecht komt, omdat de grondeigenaar met meewerkt, mag dus geen rol spe len. Volgens Frantzen is er daarom zicht op legalisatie en zou handha ving niet aan de orde moeten zijn. Bestuursrechtelijk is de positie van de overtreders dus niet slecht, zo meent hij, maar civielrechtelijk ligt het anders Toen de huidige eige naars tot koop overgingen, wisten ze van de hoed en de rand, zij handelden willens en wetens. De kans dat de rechter hen om die reden uiteindelijk in het ongelijk zal stellen, is zeer groot. Frantzen advi seerde daarom de zaak niet te laten escaleren. Te star Schuiringa en Roeper zijn het daar mee eens en hebben hun verzet gestaakt. Ze zijn echter slecht te spreken over de gang van zaken. 'Bij een minder starre opstelling van het college zou het maatschap pelijk belang gediend zijn geweest.' Waarbij ze onder meer doelen op de tijdelijke huisvesting die de units hadden kunnen bieden aan Pha ros voor de kinderopvang en aan het voortgezet onderwijs tijdens de nieuwbouw van de OSG. 'Van die kant was er grote interesse. Die huisvesting is nu veel slechter gere geld en is in elk geval enorm veel kostbaarder.' RNTOOn gdK Q 0^.-03-1008 Tweestemmig Meer containers ondergronds Na De Volmolen zullen ook in Den Burg West en in het complex De Potvis op 't Horntje onder grondse huisvuilcontainers wor den geplaatst. Daar blijft het niet bij. In andere woonconcentraties met een zekere omvang wordt de afvalinzameling eveneens ondergronds en ook exploitanten van bungalowterreinen hebben belangstelling voor dit systeem getoond. De bekende grijze en groene mini- containers zullen op termijn meren deels uit het straatbeeld verdwij nen. Belangrijkste reden voor de verandering is efficiency. Inzame- worden geleegd met een speci aal aangepaste reinigingsauto die door slechts één persoon wordt bemand, is een stuk voordeliger. In een ondergrondse container past de inhoud van ongeveer 45 minicontai- ners. Via een elektronisch systeem kan op een centrale plek worden gezien wanneer een container vol is. De bewoners (die een sleutel nodig hebben) kunnen erop rekenen dat een minicontainer nooit verder weg is dan 75 meter. Voor de aanschaf van de containers heeft de gemeen te €30.000,- uitgetrokken. Buiten de woonconcentraties blijven de bestaande containers in gebruik. Afgezien is van het gemeentelijke plan ook deze minicontainers te legen met een auto met speci ale (zij)lading die door één persoon wordt bediend. Dit omdat dit in de Louche praktijken Opnieuw bereiken de redactie berichten over ondernemers die met louche praktijken proberen snel geld te verdienen. De nieuw ste betreft een firma die klanten telefonisch benadert en probeert te verleiden te adverteren op de website www.infogemeenteregister. nl. Een eerste vermelding is gratis, maar voor de volgende keer moet €1400,- worden betaald. 'Ik was er niet helemaal bij met mijn hoofd en heb me ook in slaap laten sussen door de naam gemeenteregister. Die wekt toch vertrouwen', vertelt een winkelier uit Den Burg, die een retourfax ondertekende, maar na de nodige stampij nog net onder haar verplichtingen vandaan kon komen. len van huisvuil met ondergrondse toekomst te weinig bijdraagt aan de wikkelen. Texel is de ideale woon omgeving en ik wilde dolgraag terug. Langeveld de Rooy is een bedrijf met een sterke historie, maar ook met een duidelijke toekomstvi sie. Een rijdende trein waar ik graag in stap en de Texelse Courant geeft mij de mogelijkheid om me verder Bezoekers kunnen daar niet alleen containers die één keer per week Spreekuur voor slechthorenden De Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) en de Nederlandse Vereni ging Voor Slechthorenden (NWS) houden donderdag 13 maart een gratis inloopspreekuur voor slecht horenden Daarop kunnen uiteen lopende zaken ter sprake komen, zoals problemen met het verstaan van mensen in openbare ruimten, de televisie niet meer horen of klachten krijgen dat de televisie te hard staat. efficiency van de afvalinzameling in zijn geheel. Cv EEN BETER MILIEU... ...BEGINT BIJ JEZELF te ontplooien als journalist. Ik hou ervan veel op pad te gaan en met mensen om te gaan en de veelzij digheid in deze baan spreekt mij erg aan.' Darttoernooi De Texelse Dart Organisatie houdt zondag in de J'elleboog in Den Burg het plaatsingstoernooi voor de Texel Master. Er wordt 501 gespeeld, er zijn zowel voor de heren als voor de dames nog drie plaatsen te verdie nen. Het toernooi begint om 13.00 uur. deelnemers wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn. Inschrijven kan tot 8 maart via e-mailadres bestuur@texeldarts.nl en tot een uur voor aanvang op de speellocatJe. Meer informatie is te vinden op www.texeldarts.nl. begeleiding in krijgen, maar ook hun gehoor laten testen. De test is van belang voor de eventuele vergoe ding van een gehoortoestel door de zorgverzekeraar. De NWS geeft tevens inlichtingen over vergoedin gen van allerlei hulpmiddelen en mogelijkheden van deze apparaten. Het inloopspreekuur wordt gehou den in De Buureton aan de Beatrix- laan en duurt van 14.15 tot 15.30 uur. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij de SWOT, tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. De Lieuw In verband met ziekte is de Ver eniging voor Agrarisch Natuur- en Landschapsbeheer De Lieuw tijde lijk te bereiken via Siebold van Breu- kelen, tel. 06-23192736. Schietoefeningen Van Marinekazerne Erfprins in Den Helder worden woensdag, donder dag en vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur schietoefeningen gehouden. Waddenhaven Texel. Op haar De gemeente verwacht bij de bouw van het nieuwe raadhuis niet in de problemen te komen door de explosief gestegen hout- en staal- prijzen. Dat heeft een woordvoerder desge vraagd laten weten. Volgens haar is bij de indexering van de kosten reke ning gehouden met de pnjsstijgingen. Voor het raadhuis is een budget van 11,9 miljoen euro beschikbaar. Vorige week werd bekend dat de hout- en staalpnjzen bij de OSG, één van de andere grote projecten van de gemeente, zorgen beginnen te baren. De pnjzen, die de afgelopen jaren met tientallen procenten omhoog zijn gegaan, leiden daar mogelijk tot besparingen om binnen het budget van 10 miljoen euro te blijven. Het PHH-gebouw, het derde grote project, heeft vong jaar al met de hoge staal- en houtkosten te maken gehad. 'We hebben dat toen opgelost met een bezuinigingsronde', aldus directeur Jan van Andel van de Stich ting Woontij dat de realisatie van het gebouw voor brandweer, politie, ambulance en medische diensten begeleidt. Volgens Van Andel kunnen de hout en staalprijzen bij het PHH-gebouw niet meer tot problemen leiden, omdat de contracten met de aanne mers zijn getekend. 'Daarin hebben we vaste prijzen afgesproken.' Voor het nieuwe raadhuis, waarvoor de aanbestedingsprocedures nog met zijn afgerond, moeten de contracten nog worden getekend. De gemeente is eind vorig jaar al wel in zee gegaan met Bouwgroep Dijkstra Draisma uit Friesland. De aannemer is aangeschoven in het bouwteam en werkt mee aan het definitief ontwerp om al in een vroeg siadium een eventuele overschnjding van de kosten te voorkomen Bij de OSG moet de aanbesteding nog plaatsvinden. Annemieke van Atteveldt Geboren in: 1948 Genoten opleiding: AMBI (Informatica HBO) Bij SnelStart sinds: april 2000 Functie: Ontwerper Achtergrond, vorige beroepen: Na de middelbare school heb ik eerst 2 jaar theologie en filosofie gestudeerd. Er werden toen mensen gevraagd met goede cijfers in de wiskunde die pro grammeur wilde worden. Dat trok mij erg aan, al wist ik niet eens wat een computer was. Er waren nog geen opleidingen voor, je werd in het bedrijf en via particuliere instituten opgeleid. Ik kreeg een opleiding, werkte een ti)d met de nieuwe kennis, kon weer verder leren, daarmee werken, nog meer leren. Ik ben zo in een aantal jaar opgeleid tot programmeur, systeemanalist en systeemontwerper. In 1976 werd ons eerste kind geboren. Helaas was het niet mogelijk te blijven werken in de functie die ik had. Ik werd dus fulltime moeder. Toen de jong ste naar de kleuterschool ging en we inmiddels al jaren op Texel woonden werd ik gevraagd om bij de NBC een programma voor de besomming van de visserij te maken. Ik vond het heel spannend omdat niemand daar kon programmeren, de boeken nog in het cellofaan zaten en ik nog nooit vanaf een werkstation geprogrammeerd had. Gelukkig bleek al gauw dat er in wezen niets veranderd was en het prima lukte. Mijn volgende baan was aan de over kant: Ik ben programmeurs gaan oplei den. Omdat er nog geen lesplan en geen materiaal was, bepaalden we zelf het programma en de opdrachten, een beetje naar de manier waarop ik zelf was opgeleid met veel praktijkoefenin gen. Ik heb in die tijd ook een boek over programmeren in Visual Basic geschre ven. Veel werk, maar ik vond het heel erg leuk om het zo te maken als ik vond dat het moest. Achteraf was ik erg blij met het resultaat. Dat boek had leuke neveneffecten, want via dat boek kreeg ik de volgende baan als technical writer bij een zeer inno vatief softwarebedrijf in .Amsterdam. Het was 2 jaar later ook de reden voor een gesprek met meneer Ploeg van SnelStart waarna ik opeens op Texel een baan had! Fantastisch: ik kon opeens Ook geïnteresseerd in zo'n baan? Kijk op http://vacatures.snelstart.nl voor onze vacatures. op de fiets naar mijn werk in plaats van met auto, boot, bus, trein, bus. Wat doe je bij SnelStart? Ik ben als ont werper betrokken bij de ontwikkeling van SnelStart. Samen met een collega probeer ik SnelStart zo te maken dat iemand die (nog) geen verstand van boekhouden heeft met succes zijn gege vens in kan voeren. Laat SnelStart maar de boekhouding doen! De uitdaging is om het eenvoudig te houden zonder boekhoudkundige termen, maar toch gevorderde gebruikers niet het idee te geven dat het een pakket voor dum- Wat maakt je werk zo leuk? De uit dagingen van het werk op zich, maar daarnaast zeker ook het contact met de collega's. Wij bedenken het wel, maar het wordt pas uitgevoerd als de collega's het zien zitten. Dat betekent vaak heftige dis cussies, nieuwe inzichten, alles aanpassen en opnieuw discussiëren totdat iedereen het ermee eens is. Op deze manier wordt het ook echt goed en dat is pas plezierig werken! Wat maakt het werken bij SnelStart leuk? Ik vind het fantastisch dat Snel Start kiest voor kwaliteit, ook als het veel tijd kost. Als je bij SnelStart aangeeft dat je denkt dat iets beter kan, dan wordt daarnaar geluisterd en wordt er wat mee gedaan. Het enige risico is dat je het ook uit mag voeren en dat je het dan wel erg druk krijgt,Maar ook dat is goed bespreekbaar. Welke ontwikkelingen verwacht je de komende tijd? Dat het ons steeds beter lukt om SnelStart te laten aansluiten bij de behoefte van ondernemers. Dat ieder een in SnelStart gemakkelijk zelf zijn gegevens kan invoeren en dan meteen kan zien hoe zijn bedrijf ervoor staat. Wat wil je nieuwe sollicitanten meege ven? SnelStart is een bedrijf waar je inzet gewaardeerd wordt en waar je genoeg mogelijkheden krijgt om je talenten te benutten. Probeer het gewoon en ervaar zelf hoe fijn het is mijn collega te wor den! administratieve softw!

Texelsche Courant | 2008 | | pagina 5